Pralki wirnikowe ranking

Ostatnio aktualizowane: 15.01.21

Ta strona utrzymuje się dzięki czytelnikom. Kiedy robisz zakupy za pośrednictwem naszych linków, otrzymujemy niewielką prowizję. Kliknij tutaj, aby uzyskać więcej informacji o nas.

 

Wydawałoby się, że świat pralek wirnikowych to przeszłość, a jednak okazuje się, że wielu klientów szuka właśnie tego urządzenia. Powody są różne. Pralka taka nie wymaga specjalnej instalacji, zużywa mało wody i nadaje się dla niewielkich gospodarstw domowych, gdzie nie ma zbyt wiele prania. Wszystkim klientom poszukującym takiego modelu, chcieliśmy przedstawić Światowit MD-15A legendę pralek wirnikowych. Niewielka średnica i wysokość pozwala na jej przechowanie nawet w wyjątkowo skromnych powierzchniowo miejscach. Pralka sama podgrzeje wodę do odpowiedniej temperatury prania i jednorazowo wypierze do 1,2 kg odzieży. Gdy funkcja podgrzewania nie jest potrzebna – można ją wyłączyć. Urządzenie zyskało tak wielu zwolenników ze względu na swoją wysoką bezawaryjność. Również pobór energii jest niewielki, a prostota obsługi nie do zastąpienia żadnym innym modelem. Nieco bardziej zaawansowany model technologicznie, który zyskał równie wysokie noty dotyczące pralek wirnikowych to Ravason XPB72-LP. Obok prania urządzenie to ma również funkcję wirowania. Zatem jeśli rozważasz zakup pralki wirnikowej zapoznaj się i z jego zaletami.

 

 

Tabela porównawcza

 

Zalety
Wady
Podsumowanie
Oferty

 

 

Jaką pralkę wirnikową kupić?

 

Przewodnik zakupowy

Choć pralki wirnikowe powoli odchodzą do lamusa, to jednak jest jeszcze wielu konsumentów, którzy cenią sobie ten rodzaj prania. Panuje opinia, że pralki wirnikowe są bardziej oszczędne od automatycznych i zużywają mniej wody, detergentów i prądu. Ale jeśli ktoś wyobraża sobie pralkę wirnikową, jako tę naszą, polską, poczciwą „Franię” to dawno nie śledził najnowszych trendów w tej branży. Pralki wirnikowe również nie ominął boom technologiczny i są to już zupełnie inne urządzenia od tych, jakie używały nasze babcie. Zatem jaką pralkę wirnikową wybrać? Poniżej w naszym poradniku przedstawiamy cechy współczesnej pralki wirnikowej. Wybierz tę odpowiednią dla Ciebie.

Rozmiar zewnętrzny i pojemność

O ile pralki automatyczne zaczynają się (te najmniejsze) od pojemności prania 4 kg, to pralki wirnikowe mają swoje wersje turystyczne. Model taki potrafi ważyć 4 kg i jednorazowo wyprać 3 kg odzieży. Również wymiary ma zdecydowanie turystyczne, bo szerokość i głębokość to 35 cm, a wysokość wynosi 50 cm. Natomiast większe urządzenia, które zawierają oddzielną komorę do prania i drugą do wirowania, to z reguły większe wymiary nawet sięgające do 70 cm x 40 cm x 80 cm i o wadze blisko 20 kg. Taki duży model pralki wirnikowej jednorazowo wypierze 7 kg suchej bielizny. Oczywiście istnieją też sprzęty pośrednie. Wybór w tym zakresie jest olbrzymi i możesz znaleźć pralki wirnikowe w dobrych cenach, które będą odpowiadały Ci rozmiarami, wagą i pojemnością prania.

 

Obsługa pralki wirnikowej

Powszechna jest opinia, że pralki wirnikowe są przeznaczone dla klientów, którzy mają problemy z bieżącą wodą. Albo jej nie mają, albo ciśnienie nie potrafi obsłużyć pralki automatycznej. Ale któż nie ma obecnie w domu bieżącej, zimnej wody? Producenci pralek wirnikowych, również tak pomyśleli i rozpoczęli produkcję modeli, które wodę pobierają z wodociągu, podobnie, jak pralki automatyczne. Oczywiście nadal są dostępne modele, które tej wody nie pobierają. Dlatego przy zakupie trzeba zwrócić uwagę na ten szczegół.

Ponadto współczesne pralki wirnikowe z zasady mają funkcje podgrzewania wody. Oczywiście wszystko się dzieje na życzenie użytkownika, który podgrzewanie może wyłączyć, gdy jest niepotrzebne.

Każda z pralek wirnikowych ma również odprowadzenie wody po skończonym praniu. Jest to z zasady odprowadzenie grawitacyjne, więc trzeba zadbać, aby woda miała gdzie ściekać. Przydatna jest wówczas tzw. kratka pod wanną, bo wąż wówczas jest niżej i woda łatwo wycieka. Niestety dla posiadaczy współczesnej łazienki, gdzie wszelkie odpływy są szczelnie zamknięte, może okazać się konieczne umieszczenia pralki na podwyższeniu tak, aby woda mogła ujść, na przykład, do toalety.  

Znakomita większość pralek wirnikowych posiada również wirówkę. Często jest to druga komora, która w większości pralek jest nieco mniejsza od komory do prania. Nie mniej jednak wirówka sprawdza się doskonale i nie jedna osiąga 1400 obrotów na minutę, czym niejednokrotnie bije na głowę pralki automatyczne. Wirówki posiadają nawet małe pralki turystyczne, bo są one już standardem pralek wirnikowych.

 

Programowanie

Pralki wirnikowe z zasady mają prostszą obsługę od automatycznych. Odbywa się ona przeważnie za pomocą analogicznych pokręteł umieszczonych na górze urządzenia. W różnych modelach znaleźć można różną ilość pokręteł, a także funkcji, jakie obsługują. Najczęściej jednak mają one pokrętło do ustawienia długości prania, do wyboru intensywności prania, a także temperatury wody. Ponadto oddzielnie nastawia się wirówkę, która ma swoje własne ustawienia.

Niektóre z modeli posiadają wyłącznik automatyczny (te, które mają możliwość nastawienia czasu prania), który wyłączy pralkę po upływie zadanego programu. Są też urządzenia, które mają możliwość ustawienia napełnienia wodą, w zależności od ilości odzieży do wyprania. Dobre są modele, które mają trzy poziomy napełnienia wodą, bo można je używać oszczędnie.

Inne zalety pralki wirnikowej

Pralki wirnikowe, przede wszystkim są bardzo łatwe w obsłudze. Dlatego jest przyjazna osobom, które mają kłopoty z obsługą nowoczesnych pralek automatycznych ze względu na zbyt skomplikowane menu.  Zaletą takiego urządzenia jest również to, że proces prania jest szybki, bo zajmuje zaledwie kilka do kilkunastu minut. Jego rezultat można ocenić przed wypuszczeniem wody i wyciągnięciem ubrań z pralki, a w razie potrzeby proces można powtórzyć używając tej samej wody i detergentów.  

Kolejną zaletą takiego urządzenia są jego niewielkie gabaryty i niska waga. W mieszkaniach, które mają bardzo niewielkie przestrzenie, taką pralkę można przechowywać w kącie, a w razie potrzeby prania przesunąć w miejsce wygodniejsze do pracy.

Również to, że pralka może pracować bez dostępu do sieci wodociągowej może ją czynić użyteczną na wakacjach spędzanych na kempingu, czy na działce.  

Jednym z najważniejszych czynników i naczelną zaletą tego rodzaju pralki jest również jej cena. W granicach 300 złotych można już nabyć całkiem przyzwoity i dobrze wyposażony model pralki wirnikowej. Jest to około połowy ceny, za jaką można nabyć najtańszą, najprostszą i słabo wyposażoną pralkę automatyczną.

Trzeba jeszcze dodać, że moc pralek wirnikowych zaczyna się od 120 W. przy pralkach typowo turystycznych, do nawet 400 W., w bardziej zaawansowanych urządzeniach.

 

 Jaka jest najlepsza pralka wirnikowa?

Niestety na to pytanie nie umiemy odpowiedzieć jednoznacznie. Dla każdego użytkownika inny model może się okazać tym najlepszym. Przed zakupem przede wszystkim musisz sam poznać swoje potrzeby, określając ile osób pralka ma obsłużyć, czy będzie to model podstawowy, czy pomocniczy. Oraz czy masz zamiar go używać w domu, w którym mieszkasz, czy też będzie to model turystyczno-weekendowy.

 

 

Najlepsze pralki wirnikowe w 2021 roku

 

Pralki wirnikowe wciąż maja swoich wiernych zwolenników. Ich użytkownicy twierdzą, że lepiej radzą sobie z brudem, oraz są mniejsze i przez to wygodniejsze. Dobra i tania pralka wirnikowa to temat dzisiejszego rankingu. Sprawdźmy, jakie pralki wirnikowe są dostępne i jakie mają cechy.

 

Nasze zalecenia

 

Światowit MD-15A

 

1.Światowit MD-15ARanking pralek wirnikowych rozpoczniemy od pralki Światowit MD-15A. Jest to urządzenie koloru białego o wymiarach: średnica 40 cm, wysokość 73 cm. Metalowy korpus został pokryty emalią, dzięki której wnętrze pralki jest gładkie. Na zewnętrznej części korpusu został umieszczony wyłącznik warstwowy z lamką sygnalizacyjną, oraz podłączony wąż odpływowy.

Pralka działa w kilku trybach: pranie, pranie z grzaniem, lub samo grzanie. Ładowanie pralki odbywa się od góry i możemy załadować jednorazowo 1,2 kg odzieży.  Zbiornik pralki ma pojemność 14 litrów i taką ilością wody możemy go wypełnić.

Klasa energetyczna A zapewnia niski pobór prądu podczas eksploatacji. Dla posiadaczy tego urządzenia atutem jest to, że pralka dopiera wszystko idealnie, a dodatkowo zużywa niewielkie ilość proszku i wody. Jest to, zatem model oszczędny w użytkowaniu.

Klienci podkreślają bezawaryjność i stabilność tego modelu oraz ciche działanie. Jako zaletę konsumenci również przytaczają możliwość podgrzewania wody, a także prania bez używania tej funkcji. Dodatkowo ciężar urządzenia pozwala na swobodne przesuwanie go w wygodne miejsce do pracy, oraz chowanie, gdy nie jest używane.

Światowit MD-15A to popularny w Polsce model, który cieszy się uznaniem wielu konsumentów. Urządzenie ma następujące wymiary: średnica – 40 cm i wysokość – 73 cm. Prezentowany sprzęt ma metalowy korpus, który został pokryty emalią. Produkt ma pojemność 14 l wody i jednorazowo pierze do 1,2 kg odzieży.

Zalety
Wymiary:

Urządzenie jest niewielkie. Jego średnica to zaledwie 40 cm. W efekcie jest to bardzo praktyczne rozwiązanie do każdej małej łazienki.

Tryby pracy:

Pralka ma tryb: pranie, pranie z grzaniem lub samo grzanie. Dzięki temu dostosujemy ją do naszych potrzeb.

Pobór energii:

Zawsze martwimy się o wysokość naszych rachunków. Dlatego producent zadbał oto, żeby sprzęt nie pobierał dużej ilości energii. Umożliwia to klasa energetyczna A. Urządzenie jest też energooszczędne w kwestii zużycia wody i detergentów.

Bezawaryjność:

Klienci potwierdzają, że pralka jest wysoce bezawaryjna. Naprawdę trudno jest znaleźć na rynku równie solidny produkt w tak atrakcyjnej cenie.

System podgrzewania wody:

Jest to bardzo praktyczna funkcja, zwłaszcza jeśli szukamy pralki na działkę. W takich miejscach nie zawsze mamy dostęp do ciepłej wody, a podgrzewanie jej w garnku czy czajniku to strata czasu. Dlatego taki sprzęt, który sam podgrzeje wodę jest niezastąpiony.

Wady

 

 

 

 

Ravason XPB72-LP

 

2.Ravanson XPB72-LPRavason XPB72-LP to pralka wirnikowa koloru białego o wymiarach 38 cm x 66 cm x 76 cm. Ma ona 2 oddzielne, zamykane komory, jedną służącą do prania, drugą do wirowania bielizny. Maksymalny załadunek komory do prania wynosi 4,2 kg suchej bielizny.

Natomiast wirować jednorazowo możemy 3 kg prania. Pralka jest dedykowana dla osób, które nie lubią, lub nie mogą obsługiwać urządzeń elektronicznych. Panel sterowania z analogicznymi pokrętłami znajduje się na górze pralki. Można samodzielnie ustawić zarówno długość prania, jak i wirowania, w zależności od potrzeb i efektu, jaki chce się uzyskać.

Pralka pobiera moc 300 W i posiada klasę energetyczną A. Prędkość wirowania wynosi 800 obrotów na minutę. Urządzenie posiada 2 wlewy wody, oraz grawitacyjny system odprowadzania wody.

Użytkownicy tego modelu chwalą jego bezawaryjność oraz bardzo dobre działanie wirówki, gdyż po odwirowaniu pranie jest niemalże suche. Klienci również zauważają, że jest to pralka sprawdzająca się dobrze zarówno przy praniu delikatnych tkanin, jak i prania intensywnego przy bardzo zabrudzonych ubraniach.

Ravason XPB72-LP jest to pralka wirnikowa o wymiarach 38 cm x 66 cm x 76 cm.

Zalety
Dwie zamykane komory:

To, co wyróżnia prezentowany model, to dwie niezależne komory. Jedna do prania, a druga do wirowania. Jest to bardzo praktyczne, bo uprane ubrania nie muszą czekać na wirowanie.

Prosta obsługa:

Panel sterowania znajduje się na górze pralki. Jest on niezwykle prosty w obsłudze. Dlatego też pralka ta jest idealna dla osób, które stronią od nowoczesnych, zaawansowanych technologicznie sprzętów, których obsługa bywa wyzwaniem.

Wirowanie:

Prędkość wirowania tej pralki wynosi 800 obrotów na minutę. Po wyjęciu ubrania nie są już tak wilgotne i szybciej schną. Jednocześnie obroty nie są zbyt szybkie, co pozwala nam wirować również delikatniejsze materiały.

Bezawaryjność:

Użytkownicy chwalą ten model za jego wysoką bezawaryjność. Potwierdzają, że sprzęt ten nie psuje się zbyt często i działa bez zarzutów, nawet wtedy, gdy poddajemy go regularnej i intensywnej eksploatacji.

Wady
Głośność pracy:

Niektórzy użytkownicy pralki zauważają, że jest ona dość głośna.

 

 

 

 

Luxpol Lusia PB40-2008C

 

3.Luxpol Lusia PB40-2008CPółautomatyczna pralka  Luxpol Lusia PB40-2008C swój estetyczny wygląd zawdzięcza wykonaniu z tworzywa sztucznego. Od góry przykryta przeźroczystą przykrywką ułatwiającą podglądanie procesu prania. Model ten mieści jednorazowo 4 kg odzieży, a dzięki zastosowaniu ruchu rewersyjnego wirnika, pojegającego na obrotach zarówno w prawo jak i w lewo, gwarantuje dokładne oczyszczenie odzieży podczas prania.

Panel sterowania, umieszczony na górze pralki, zawiera dwa analogowe pokretła. Opis menu jest w języku polskim. Jednym pokętłem wybieramy czas prania, a drugim intensywność. Po upłynięciu czasu na jaki zostało nastawione pranie, pralka wyłączy się samoczynnie.

Model ten w porównaniu do pralek automatycznych wypierze jednorazowo analogiczną ilośc odzieży, a jednoczesnie jej ekploatacja jest tańsza. Pralka ta zużywa znacznie mniej wody, prądu i detergentów od pralki automatycznej. Wymiary tego modelu wynoszą 43 x 43 x 64 cm.

Jak oceniają pralkę jej użytkownicy, jest to najlepsza pralka wirnikowa dla osób posiadających niewiele rzeczy do prania. Urządzenie zabiera mało miejsca, jest łatwe i proste w obsłudze. Ma ładny wygląd i bardzo przyjazną cenę.

Półautomatyczna, dobra pralka wirnikowa do 300 zł to model Luxpol Lusia PB40-2008C. Jest to estetyczny, solidny sprzęt, w którym jednocześnie zmieścimy 4 kg suchego prania.

Zalety
Przezroczysta przykrywka:

Urządzenie posiada praktyczną, przezroczystą pokrywkę, dzięki której mamy wgląd w proces prania.

Dokładne pranie:

Prezentowana pralka ma system, w którym zastosowano ruchu rewersyjnego wirnika, co oznacza, że bęben kręci się w prawo i w lewo, a to wpływa na dokładność prania.

System obsługi:

Model ten jest bardzo łatwy w obsłudze. Posiada menu w języku polskim. Nie mamy tutaj zbyt wielu przycisków – zaledwie dwoma pokrętłami zmieniamy ustawiania, czyli czas pracy oraz intensywność prania. Pokrętła znajdują się na górze pralki.

Tania eksploatacja:

Urządzenie ma dużą pojemność, a jednocześnie nie pobiera zbyt dużej ilości energii czy wody. Dlatego też stanowi energooszczędny sprzęt dla osób, które szukają oszczędności. Nie tylko tej jednorazowej, polegającej na zakupie taniego sprzętu, ale również długoterminowej, mającej związek z kosztami eksploatacji.

Wady
Głośność pracy:

Konsumenci zauważają, że urządzenie to jest dość głośne.

 

 

 

 

Ravason XPB40-1KOM

 

4.Ravanson XPB40-1KOMKolejny opisywany model to Ravason XPB40-1KOM. Jest to pralka ładowana od góry o pojemności 4 kg suchej bielizny, oraz mocy 220 W. W zależności od ilości prania, które mamy do zrobienia, możemy pralkę napełnić wodą do trzech poziomów.

Maksymalna pojemność urządzenia wynosi 28 litrów, można też użyć mniejszą ilość wody: 20, albo 16 litrów. Po zakończeniu prania wodę odprowadzimy za pomocą grawitacyjnego systemu doprowadzania wody. Wymiary zewnętrzne urządzenia wynoszą 36 x 43 x 65 cm, a jej waga całkowita to 8,5 kg.

Producent podaje, że poziom hałasu emitowanego podczas prania wynosi 68 dB. Podczas prania, przeźroczysta, górna pokrywa, umożliwia podgląd do wnętrza pralki. Pralka jest na tyle małym i poręcznym urządzeniem, że opinie o tych pralkach wirnikowych mówią, że jest ona chętnie wykorzystywana przez użytkowników w przyczepach campingowych, czy domkach letniskowych.

Natomiast użytkownicy, którzy zakupili pralkę do użytku domowego przekazują, że radzi ona sobie z wypraniem nawet odzieży roboczej wybrudzonej smarami i olejami. Chwalą też to, że pralka jest lekka i łatwa do przesunięcia dla każdego.

Ravanson XPB40-1KOM to pralka ładowana od góry o pojemności 4 kg suchej bielizny. Jej moc wynosi 220 W. Urządzenie ma maksymalną pojemność 28 l, ale do prania możemy też użyć 16 l wody lub 20 l.

Zalety
System odprowadzania wody:

W starszych wersjach pralek tego typu wylewanie wody było bardzo problematyczne. Na szczęście w tym modelu mamy grawitacyjny system odprowadzania wody.

Gabaryty:

Jest to bardzo małe urządzenie, idealne do małych pomieszczeń. Dlatego też model ten polecany jest osobom poszukującym pralki do domków letniskowych czy na campingi.  

Wydajność:

Urządzenie mieści do 4 kg suchej bielizny, a do tego ma pojemność 28 l. Dlatego też jest wydajne i umożliwia nam szybkie wypranie sporej ilości ubrań.

Wady
Głośność pracy:

Jest to dość głośny sprzęt, a więc polecamy jego ustawienie z dala od miejsca relaksu.

 

 

 

 

Luxpol Lusia XPB68-668A2

 

5.Luxpol Lusia XPB68-668SA2Pralko – wirówka Luxpol Lusia XPB68-668A2 jest jednym z większych tego typu urządzeń. Możemy tu jednorazowo załadować 6,8 kg suchej bielizny. Jest to urządzenie wykonane z wzmocnionego tworzywa sztucznego i posiada dwie oddzielne komory – jedną służącą do prania, drugą do wirowania.

Wymiary zewnętrze obu komór wynoszą 740 x 420 x 877 mm, a waga całkowita to 19 kg. Wirówka w tym modelu pracuje z prędkością 1400 obrotów na minutę. Pralka jest ładowana od góry, będzie więc idealna do małych pomieszczeń gdzie brakuje miejsca by wstawić pralkę automatyczną, ładowaną z przodu.

U góry też znajduje się panel sterowania. Zarzadzanie pralką odbywa się za pomocą czterech pokręteł, opisanych w języku polskim. Moc pralki wynosi 380 W i jest klasy energetycznej A, dzięki temu jest ona oszczędna w eksploatacji.

Również zużycie wody i detergentów jest niższe niż w pralkach automatycznych. Opinie o tych pralkach wirnikowych, przekazane przez osoby, które zdecydowały się na zakup tego produktu, mówią o tym, że pralka nie tylko ma estetyczny wygląd, ale również zajmuje mało miejsca w łazience, a także jest łatwa i tania w obsłudze.

Urządzenie, które cieszy się uznaniem wielu osób jest wirówka Luxpol Lusia XPB68-668A2. Urządzenie mieści do 6,8 kg suchej bielizny. Produkt ten ma dwie oddzielne komory – jedną służącą do prania, a drugą do wirowania. Moc prezentowanej pralki to 380 W.

Zalety
Wirowanie:

Urządzenie wyróżniają duże obroty wirowania, równe 1400 obrotów na minutę.

System obsługi:

Pralka posiada prosty w obsłudze panel sterowania, który składa się z 4 pokręteł, z opisem w języku polskim. Dzięki temu uruchomienie pralki nie będzie wyzwaniem.

Zużycie wody i detergentów:

Jak zauważają konsumenci zużycie wody i detergentów w tym modelu jest naprawdę niskie, co pozytywnie wpływa na koszty eksploatacji pralki.

Wady
Cena:

W porównaniu do innych wirówek jest to dość droga propozycja.

Energochłonność:

Urządzenie pobiera sporą ilość energii.

 

 

 

 

Jak działa pralka wirnikowa?

 

Jeśli myślisz, że pralka wirnikowa to już przeszłość, będziesz zaskoczony. Wciąż wiele osób zastanawia się nad zakupem tego typu urządzenia. Niemniej jednak trzeba przyznać, że sprzęt jest znacznie mniej popularny niż pralki automatyczne, dlatego też spora grupa konsumentów zastanawia się, jak właściwie działa model wirnikowy. Jeśli i Ty jesteś tego ciekawy, zachęcamy do przeczytania tej części artykułu.

Jak kiedyś wyglądała pralka wirnikowa?

Jak sama nazwa wskazuje, pralka tego typu wyposażona jest w wirnik, który wprawia w ruch wodę i znajdującą się w niej odzież. W okresie popularności tego typu sprzętów urządzenie miało dwie komory wykonane z dobrej jakościowo, emaliowanej blachy. Wnętrze zbiornika zazwyczaj było ocynkowane, co zdecydowanie zwiększało jego trwałość. Komorą pralniczą nazywano górną część pralki wraz z wirnikiem. W dolnej części umieszczony był silnik, którego moc najczęściej nie przekraczała 180 W. Niektóre dostępne niegdyś modele miały wyżymarkę. Element ten pozwalał pozbyć się nadmiaru wody z ubrań, co w konsekwencji prowadziło do tego, że pranie szybciej schło. W latach 80. istniały pralki bez funkcji podgrzewania, dlatego do komory należało wlewać ciepłą wodę. Dostępne, choć zdecydowanie mniej popularne, były też modele, które grzały wodę. Do opróżniania zbiornika zazwyczaj służył podłączony do urządzenia wąż. Często zdarzało się, że aby pozbyć się zalegającej w pralce wody, trzeba było przechylać całe urządzenie. Wtedy ciecz lepiej spływała.

 

Budowa pralki wirnikowej

Pora przyjrzeć się, jak wyglądają pralki wirnikowe, które są obecnie dostępne w sklepach. Jak wiadomo, upłynęły dziesiątki lat od pojawienia się na rynku tego sprzętu. W związku z tym naturalnym jest, że producenci go udoskonalili dodając dodatkowe funkcje. Mimo wszystko budowa urządzenia nie uległa dużej zmianie. Współczesna pralka wirnikowa ma zazwyczaj prostokątny kształt (niegdyś popularne były modele okrągłe). Wyposażona jest ona w szczelną pokrywę, która pozwala zabezpieczyć znajdujące się w środku pranie i uchronić podłogę w łazience przed zachlapaniem. Moc dostępnych na rynku urządzeń nie różni się znacznie od tego, co było kiedyś. Zwykle parametr ten wynosi ok. 200 W – 250 W. Pralki wirnikowe są wyposażone w czytelny panel sterowania. Umożliwia on zaprogramowanie czasu prania, jak również jego intensywności.

Różnice między pralką wirnikową a zwykłą

Po przeczytaniu naszego rankingu i poradnika wiesz już, jaka pralka wirnikowa jest polecana przez Internautów. Pora przyjrzeć się różnicom pomiędzy tego typu urządzeniami a modelami automatycznymi. Takie porównanie to prosty sposób na to, aby pokazać, jak działa pralka wirnikowa. Dzięki temu łatwo stwierdzisz, czy jest to model dla Ciebie. Na początku należy podkreślić, że pralkę wirnikową należy samodzielnie napełnić wodą. Jeśli wybrany przez nas model nie ma grzałki, wlewana woda musi być odpowiednio ciepła. Następnie należy włożyć do zbiornika ubrania i środki piorące, a później wybrać przycisk start. Wirnik wprawia w ruch wodę, co rozpoczyna proces prania.

Właściwie na tym kończy się praca sprzętu. Po upływie określonego czasu musimy wyjąć ubrania z pralki, a później ręcznie je wyżymać, aby przyspieszyć suszenie. Na rynku są jednak dostępne pralki wirnikowe z funkcją wirowania. Są one jednak zwykle droższe od podstawowych modeli. Pralka automatyczna działa właściwie sama – jedyne co musimy zrobić to napełnić bęben ubraniami do prania, a następnie uzupełnić pojemnik z proszkiem i płynem do płukania. Później zostaje jedynie programowanie prania i gotowe.

 

 

» Przejrzyj produkty z poprzednich lat

 

Jaką pralkę wirnikową z wirówką wybrać?

 

Wielu z nas pralki wirnikowe kojarzą się z niezawodną „Franią”, którą niegdyś można było spotkać w każdym domu. Choć pralki wirnikowe nie są tak popularne, jak kilka lat temu, do tej pory istnieje spora grupa konsumentów, którzy nie wyobrażają sobie używania sprzętów automatycznych. Przekonuje ich opinia, że pralki wirnikowe są oszczędne, gdyż zużywają mniej prądu, wody i detergentów. Poza tym, dzisiejsze modele są znacznie bardziej unowocześnione. Na rynku dostępnych jest wiele modeli tego typu urządzeń, przez co często trudno odnaleźć najlepszą opcję. Dlatego przygotowaliśmy ten poradnik, który podpowie Ci, na co zwrócić uwagę przy zakupie. Na końcu zamieściliśmy także ranking, w którym znajdziesz trzy najlepsze pralki wirnikowe z wirówką.

 

 

Podczas zakupów pralki zwróćmy uwagę na jej rozmiar i pojemność. Na rynku dostępne są zarówno pełnowymiarowe modele, które potrafią pomieścić do 7 kg odzieży, jak i wersje turystyczne, które ważą około 4 kg i jednorazowo pomieszczą do 3 kg odzieży. Rozmiar urządzenia powinien być zatem uzależniony od ilości pranej odzieży, a także rozmiarów mieszkania. Ze względu na niewielkie gabaryty, pralkę można przechowywać w kącie, a w razie potrzeby przesunąć w miejsce wygodniejsze do pracy.

Warto mieć na uwadze także sposób programowania pralki. Z założenia tego typu sprzęty przeznaczone są dla klientów, którzy cenią sobie prostotę i mają kłopoty z obsługą nowoczesnych pralek automatycznych. Dlatego warto wybrać model z łatwymi w obsłudze pokrętłami. Przy ich pomocy ustawimy długości prania, jego intensywności, a także temperaturę wody. Ponadto oddzielnie nastawia się wirówkę.

Istotne są także dodatkowe funkcje wybranego modelu. Warto zaopatrzyć się w unowocześniony sprzęt, wyposażony w wąż dopływowy, czy mechanizm podgrzewający wodę. Najlepsza pralka wirnikowa z wirówką w 2021 roku wyposażona jest również w funkcję odprowadzenia wody po skończonym praniu. Co więcej, zwróćmy także uwagę na stabilną podstawę z antypoślizgowymi nóżkami oraz niski poziom hałasu.

 

 

Pralki wirnikowe z wirówką – Ranking

 

 

Adler AD8051

 

W naszym zestawieniu chcielibyśmy zaprezentować Ci model Adler AD8051. Jest to wirnikowa pralka turystyczna wyposażona w funkcję wirowania. Jej kompaktowe wymiary (szerokość – 37 cm i głębokość – 37 cm) sprawiają, że model ten idealnie nadaje się do niewielkich mieszkań, ale również dobrze sprawdzi się w domkach letniskowych lub jako sprzęt turystyczny.

Urządzenie waży zaledwie 5 kg i jest w stanie pomieścić około 3 kg odzieży do prania. Cykl prania sprzętu trwa jedynie 15 minut, jednak wystarczy to do odświeżenia ubrań. Pralką steruje się przy pomocy dwóch pokręteł znajdujących się na panelu w górnej części. Osiąga ona moc 400 W i jest zaprojektowana tak, by zużywać jak najmniej wody i energii.

Warto wziąć pod uwagę bardzo pozytywne opinie użytkowników na temat modelu Adler AD8051, które sprawiają, że model ten sprzedaje się bardzo szybko. Konsumenci doceniają przede wszystkim jego trwałość, oraz lekkość. W swoich ocenach podkreślają również, że jest to solidny sprzęt dostępny za bardzo atrakcyjną cenę.

 

 

 

 

Botti XPB 30-40

 

Nasze zestawienie nie byłoby kompletne bez modelu Botti XPB 30-40. Ta pralka wirnikowa z wirówką w dobrej cenie osiąga moc maksymalną 300 W.

Pojemność wsadu pralki wynosi 3 kg, natomiast wirówka zmieści w sobie 2 kg odzieży. Pranie odbywa się w ciągu 10 minut, natomiast wirowanie trwa jedynie 2 minuty. Urządzenie wyposażone jest w wyjmowany koszyk do wirowania oraz wygodny wąż odpływowy.

Obsługa urządzenia jest niezwykle prosta. Panel sterowania, umieszczony na górze pralki, zawiera dwa analogowe pokrętła. Jednym z nich należy wybrać czas prania, a drugim jego intensywność. Po upływie wyznaczonego czasu na pranie, pralka wyłącza się samoczynnie. Wymiary tego modelu to: wysokość – 50 cm, szerokość – 33 cm i głębokość – 35 cm.

Osoby, które zdecydowały się na zakup tego urządzenia zgodnie twierdzą, że jest ono proste w obsłudze i pozwala na oszczędność wody i prądu. Poza tym, użytkownikom przypadł do gusty jego atrakcyjny, nowoczesny design.

 

 

 

 

Luxpol Lusia PB60-2000E

 

W naszym rankingu nie może zabraknąć także modelu Luxpol Lusia PB60-2000E. Jest to pralka wirnikowa przeznaczona dla osób, które cenią sobie proste rozwiązania i łatwość obsługi.

Wykonana jest ona z tworzywa sztucznego i posiada przezroczystą przykrywkę ułatwiającą podglądanie procesu prania. Pojemność wsadu tego modelu wynosi 6 kg, natomiast jego moc to 365 W. Obsługa pralki odbywa się za pomocą dwóch analogowych pokręteł, znajdujących się w górnej części.

Wymiary urządzenia to wysokość – 85 cm, szerokość – 50 cm i głębokość – 42 cm. Jej kompaktowe wymiary oraz ładowanie od góry sprawiają, że pralka idealnie nadaje się do małych pomieszczeń, w których brakuje miejsca, by wstawić pralkę automatyczną. Konsumenci pozytywnie oceniają ten produkt i w swoich opiniach podkreślają, że jest on bardzo funkcjonalny, pojemny i niezwykle cicho pracuje.

 

 

 

 

Światowit MD-13

 

Wybierając innowacyjną i wydajną pralkę wirnikową warto zastanowić się nad modelem Światowit MD-13. Urządzenie cechuje się dużą energooszczędnością, dzięki czemu użytkowanie nie naraża Cię na duże wydatki na prąd. Równocześnie, maszyna jest przyjazna środowisku. Korpus urządzenia jest emaliowany, co chroni konstrukcję przed korozją oraz zarysowaniami.

Ta elegancka pralka wirnikowa Światowit w dobrej cenie w czasie pracy pobiera 250 W. Pakowność sprzętu to 1,5 kg. Jednak jedno pranie trwa jedynie kilkanaście minut, zatem po chwili będziesz mógł wyprać resztę ubrań. Wymiary produktu to: wysokość – 73 cm,  średnica – 40 cm, a głębokość – 40 cm. Klasa energetyczna modelu to A. Sprzęt ten w czasie 1 cyklu pobiera 16 l wody. Urządzenie ładowane jest od góry.

Opinie konsumentów o prezentowanym modelu są bardzo pochlebne. Wiele osób doceniło niską cenę, szybką pracę, niewielką wagę oraz dużą bezawaryjność maszyny. Ponadto klasa energetyczna A sprawia, że eksploatacja pralki jest bardzo tania.

 

 

 

Światowit MD-12A

 

Model Światowit MD-12A to ciekawa pralka wirnikowa. Model ten cechuje się tradycyjnym kształtem, jednak został unowocześniony. Dużym udogodnieniem jest czasowy wyłącznik, który pozwala na ustawienie czasu pracy. Pakowność maszyny to 1,5 kg. Jednak czas jednego prania wynosi jedynie kilkanaście minut, zatem nie musisz długo czekać, aby wyprać wszystkie ubrania.

Sprzęt ten ładowany jest od góry, co pozwala na zaoszczędzenie miejsca w łazience. Wymiary produktu to: średnica – 40 i wysokość 73 cm. Klasa energetyczna modelu to A. Dzięki temu praca pralki nie naraża nas na zbyt duże koszty. Równocześnie, produkt jest przyjazny dla środowiska. W czasie jednego cyklu pobierane jest 16 l wody. Jest to zdecydowanie mniej niż w przypadku sprzętów automatycznych. Warto dodać, że w czasie pracy prezentowane urządzenie pobiera nie tylko mniej wody, ale i prądu oraz detergentów.

Opinie konsumentów o prezentowanym modelu są bardzo pochlebne. Wiele osób doceniło dużą energooszczędność maszyny oraz niską cenę zakupu.

 

 

» Przejrzyj produkty z poprzednich lat

 

Subskrybuj
Notify of
guest
2 Comments
oldest
newest most voted
Inline Feedbacks
View all comments
noi
noi
4 months ago

A czemu na liście nie ma pralki Ravanson XPB680-TP?W niczym nie ustępuje w.w. modelom a jest bardzo pojemna tj. wsad do prania ma pojemność na 6,8 kg i pierze fantastycznie i sprawdzone mam lepiej w niej mam wyprane w niej rzeczy niż we wszystkich automatach jakie miałam do tej pory czyli 3, ot paradoks…Wychodzi na to że Ravanson robi bardzo dobre pralki, nie wiem jak jakość materiałów i ich odporność(plastik w końcu) ale piorą bardzo dobrze i na to nie można narzekać.

DMCA.com Protection Status