Pralki do zabudowy ranking

Ostatnio aktualizowane: 23.07.18

 

Jaką pralkę do zabudowy kupić?

 

Przewodnik zakupowy

Chyba nikt z nas nie wyobraża sobie mieszkania bez pralki. Jest to jeden z najbardziej podstawowych sprzętów w każdym domu. Jeszcze przed zakupem trzeba stwierdzić, gdzie umieścimy pralkę. Drugim dylematem jest to, czy nasz model powinien być wolnostojący, czy raczej przeznaczony do zabudowany. Zastosowanie drugiego rozwiązania pomoże Ci zaoszczędzić sporo miejsca. Jednak pojawia się pytanie, jaką pralkę do zabudowy wybrać? Aby pomóc Ci podjąć tę trudną decyzję, przygotowaliśmy ten oto poradnik. Po jego lekturze będziesz wiedzieć na co zwrócić uwagę i czym kierować się w trakcie zakupów.

 

 

Rodzaje pralek

Przy podejmowaniu decyzji warto zastanowić się, jaki rodzaj pralki będzie najlepszy dla naszego domu. Na rynku mamy modele ładowane od góry lub od przodu. Wybór urządzenia powinien być podyktowany aranżacją Twojej łazienki. Jeśli przygotowałeś już blat podnoszony od góry, bez problemu umieścisz pod nim pralkę ładowaną od góry. Jest to jednak dość niewygodne rozwiązanie. Bowiem, jeśli na blacie znajdują się jakieś przyrządy, trzeba je będzie każdorazowo zdejmować.

Pralki ładowane od góry są dość popularne. Niestety ich pojemność jest dużo mniejsza, a jak już wcześniej wspomnieliśmy w przypadku zabudowy, takie urządzenie nie jest najbardziej praktyczne.

Pralka automatyczna otwierana z przodu to najbardziej popularny model na rynku. Cechuje się dużą nowoczesnością i funkcjonalnością. Posiada możliwość programowania prania, aby spełniało ono nasze oczekiwania. Co więcej, taki sprzęt jest niezwykle ładowny. Wadą takich modeli są duże gabaryty i wysoka cena. Na szczęście, od jakiegoś czasu takie pralki są dostępne w wersji SLIM. Jest to dobra propozycja, idealna dla niewielkiej rodziny. Cechuje się mniejszymi gabarytami i niewielką pojemnością, która maksymalnie wynosi 4,5 kg.

 

 

Tabela porównawcza

 

Zalety
Wady
Podsumowanie
Oferty

 

 

Pojemność

Zanim udasz się do sklepu w celu zakupu pralki, dobrze zastanów się, jakie są Twoje potrzeby. Jeśli masz dużą rodzinę, na pewno przyda Ci się spore urządzenie, które będzie w stanie zmieścić Wasze pranie. W przypadku, gdy mieszkasz sam, lepiej zdecydować się na mniejszy sprzęt. Pomoże Ci to zaoszczędzić miejsce, ale też wydatki na wodę i prąd, bo duży sprzęt pobiera więcej energii i wody. Wielkość pralki przekłada się na jej pojemność. W sklepach możesz znaleźć modele, których ładowność wynosi od 3 kg do nawet 10 kg. Pamiętaj jednak, że gdy kupisz sprzęt o dużej pakowności, zajmie on dużo miejsca.

Osobom żyjącym samotnie lub w małej rodzinie polecane są pralki o pojemności do 5 kg. Nie zabierają zbyt dużo miejsca, a jednocześnie są wydajne. Większym rodzinom producenci sugerują zakup urządzeń o ładowności do 7 kg. W zupełności wystarczy to, by spełnić ich oczekiwania. Największe modele o pojemność sięgającej 10 kg są przewidziane są dla osób, które mają dużą, wieloosobową rodzinę.

Choć zakup największego modelu na rynku brzmi kusząco, to musisz zdawać sobie sprawę, że wraz ze zwiększoną ładownością bębna, rośnie cena urządzenia. Co więcej, im większe są gabaryty pralki, tym trudniej będzie Ci ją zabudować.

 

Energooszczędność – jaka pralka do zabudowy jest najlepsza?

Decydując się na zakup pralki koniecznie weź pod uwagę jej klasę energetyczną. Informuje ona użytkownika o tym, ile energii w skali roku zużywa urządzenie. Wyrażane jest w jednostce kW/h. Każde zakupione urządzenie posiada informację o zużyciu energii. Informacja ta jest oznaczona literami od A+++, co symbolizuje największą efektywność do D – najmniejszą.

Produkty oznaczone znakiem A+++ są również najdroższymi na rynku. Jednak wydatek ten szybko Ci się zwróci. Podczas użytkowania, takie modele zużywają mniej wody i prądu, co ma wpływ na nasze rachunki. Już po krótkim czasie zauważysz tę oszczędność. Analogicznie, zakup pralki o małej efektywności jest tylko pozorną oszczędnością. Za sam model zapłacisz niewiele, ale wzrosną Twoje wydatki na prąd i wodę.

 

Wymiary

Kupując pralkę musisz upewnić się, że zmieści się ona w miejscu, w którym chcesz ją umieścić. Pamiętaj, że model powinien być nieco mniejszy niż przeznaczona na niego wnęka. Z tego powodu, powinieneś przygotować miejsce na sprzęt już w czasie umeblowania kuchni lub łazienki. Zdecydowana większość konsumentów decyduje się na zakup modeli ładowanych od przodu, gdyż ich późniejsze użytkowanie jest znacznie prostsze.

Wiele produktów, które są dostępne na rynku ma wymiary: szerokość – 60 cm oraz wysokość – 85 cm. Są to standardowe parametry dla pralek o pojemności 7 kg. Jeśli zakupiony przez Ciebie model jest większy lub mniejszy, musisz go samodzielnie wymierzyć.  

 

Prędkość wirowania

Dzięki dużej prędkości wirowania Twoje ubrania po wyjęciu z pralki będą niemal suche. Jeśli jest to dla Ciebie istotna cecha, sugerujemy zakup modelu o wysokich obrotach wirowania. Standardowe sprzęty z górnej półki cenowej są w stanie wygenerować od 10o0 do 1400 obrotów na minutę. Prędkość wirowania w bardziej wydajnych urządzeniach wynosi od 1500 do nawet 1700 obrotów w ciągu jednej minuty.

Rodzaje programów i funkcje

Zwróć uwagę, jakie programy prania ma interesujący Cię sprzęt. Producenci oferują klientom coraz atrakcyjniejsze modele, które mają nawet kilkanaście programów, w tym np. ECO, prania firan, antyalergiczny, ekonomiczny czy prania koszul. Ważne jest to, abyśmy mogli regulować temperaturę prania, jak również to, kiedy urządzenie się uruchomi. W tym pomoże nam funkcja opóźnionego startu. Producenci, chcąc przyciągnąć uwagę klienta oferują też szereg innych opcji, jak np. automatyczny dozownik, sygnał dźwiękowy informujący o zakończeniu prania. Interesująca jest też funkcja dostosowująca pracę do wagi prania.

 

Poziom hałasu

Nie ma znaczenia, w jakim pomieszczeniu pragniesz umieścić swoją pralkę, ważne jest to, aby zakupiony model nie przeszkadzał w codziennym życiu. Nadmierny hałas będzie uciążliwy nie tylko dla nas i naszej rodziny, ale również sąsiadów. Standardowe natężenie dźwięku waha się między 50 dB w czasie zwykłego, codziennego prania a 70 dB w momencie wirowania. Jeśli nie chcesz, aby praca pralki przeszkadzała Ci w czasie relaksu, lepiej zwrócić uwagę na ten parametr i wybrać możliwie najbardziej cichy model.

Pralki do zabudowy w dobrych cenach

Cena pralki jest ściśle związana z jej wielkością i pojemnością. Duże modele o ładowności do 10 kg, które możemy spotkać w pralniach mogą kosztować nawet 6000 zł. Najtańszą opcją są sprzęty ładowane od góry, gdyż ich pakowność jest znacznie mniejsza.

Kolejnym czynnikiem, który wpływa na cenę pralki jest jej klasa energetyczna. Najtańsze są modele z symbolem D. Ich ceny zaczynają się od 700-800 zł. Jak już jednak wspomnieliśmy, jest to tylko pozorna oszczędność. Już po krótkim czasie użytkowania zauważysz, że Twoje rachunki wzrosną. Z kolei cena zakupu modeli z klasą A+++ są dość drogie. Koszt zakupu takiego urządzenia może wynosić nawet 5000 zł.

 

 

Najlepsze pralki do zabudowy w 2018 roku

 

Gdy decydujemy się na zabudowę łazienki, czy kuchni, powstaje dylemat, jaki sprzęt dobrać, tak, aby pasował do zabudowy, a jednocześnie był funkcjonalny i ładny. Dziś chcieliśmy się zająć pralkami do zabudowy. Zapraszamy do czytania naszego rankingu pralek do zabudowy wszystkie osoby, które właśnie szukają takiego sprzętu. Wyodrębniliśmy 5 czołowych produktów tej kategorii i poniżej opiszemy ich funkcjonalność. Wszystkie z opisanych pralek mają pojemość wsadu 7 kg i sterowanie elektroniczne, a która z nich będzie najlepsza dla Ciebie? Sprawdź sam.

 

Nasze zalecenia

 

Whirlpool AWOC 0714

 

1-whirlpool-awoc-0714Zaczynamy od najtańszego produktu w naszym rankingu. Jest to pralka Whirlpool AWOC 0714. Wymiary tego modelu wynoszą: wysokość 82 cm, szerokość 59,5 cm i głębokość 55,5 cm. Pralka jest zakwalifikowana do klasy energetycznej A++, przy czym pranie to klasa A, a wirowanie – klasa B. Maksymalna prędkość wirowania wynosi 1400 obr/min i jest płynnie regulowana przez użytkownika. A poziom hałasu w trakcie prania wynosi 50 dB, natomiast wirowanie emituje hałas 72 dB.

Wśród 19 programów znajdziemy takie, jak program prania syntetyków, pranie ręczne, pranie wstępne, program do bawełny, program szybki – 30 min. i pranie delikatne. Ponadto mamy tu takie udogodnienia jak „Technologia 6-ty Zmysł”. Wskazując wagę załadunku i rodzaj tkanin w środku, pralka sugeruje, jaki program użytkownik powinien wybrać. Natomiast „Funkcja Clean+” zapewnia wielofazowy cykl prania, który poradzi sobie z uporczywymi plamami w 40 stopniach Celsjusza.

Na uwagę zasługuje jeszcze program „codzienny”, w którym można wyprać 6 kg suchego wkładu w zaledwie 60 minut, oraz program „SuperEco”, który dzięki zmniejszeniu ilości obrotów, lepszemu namaczaniu i optymalnemu podgrzewaniu zużywa do 40% mniej energii niż w innym programie.

Użytkownicy cenią w tej pralce cichą pracę i brak drgań podczas bardzo skutecznego wirowania, co przy zabudowie jest bardzo istotne, a także za duży czytelny wyświetlacz. Większość użytkowników mówi, że ten sprzęt to dobra i tania pralka do zabudowy.

 

 

 

 

Beko WMI 72142

 

2-beko-wmi-71242Drugim z kolei, opisywanym modelem jest Beko WMI 72142. Tu mamy wymiary: wysokość 82 cm, szerokość 60 cm i głębokość 54 cm. Oraz klasę energetyczną A++, podobnie jak w poprzednim modelu, pranie to klasa A, wirowanie klasa B, przy maksymalnej ilości obrotów na minutę 1200, również z możliwością płynnej regulacji obrotów. W tym urządzeniu poziom hałasu producent określa na 51dB podczas prania i 65dB przy wirowaniu.

Pralka została wyposażona w 16 różnych programów, z których kilka zasługuje na opis. Program BabyProtect, to ukłon w kierunku najmłodszych. Dzięki wydłużonemu praniu w wyższej temperaturze i dodatkowemu, intensywnemu płukaniu, program ten eliminuje bakterie i starannie wypłukuje detergenty. Jest on polecany dla osób cierpiących na różne alergie skórne, a także dla niemowląt.

Z kolei program Dark Care to specjalnie opracowany sposób prania bawełny podatnej na blaknięcie. Specjalne, łagodne ruchy bębna i małe prędkości wirowania chronią kolory Twojej odzieży. Kolejny program zasługujący na uwagę to Daily Express. Jak nazwa wskazuje, jest to szybki program do lekko zabrudzonej odzieży, pracujący w zakresie temperatur od 0 do 90 stopni Celsjusza.

Według klientów jest to najlepsza pralka do zabudowy, pod względem posiadanych przez nią wielu krótkich, efektywnych programów, pozwalających używać ten sprzęt w sposób jak najbardziej wydajny energetycznie. Ponadto klienci zauważają, że pralka jest cicha zarówno podczas prania, jak i wirowania.

 

 

 

 

Hotpoint-Ariston BWMD 742

 

3-hotpoint-ariston-bwmd-742-euHotpoint-AristonBWMD 742, nasz trzeci produkt, ma wymiary: wysokość 82 cm, szerokość 59,5 cm, i głębokość 55 cm. Model ten ma klasę energetyczną A+, przy czym wirowanie zostało oznaczone klasą B. Prędkość wirowania może być regulowana płynnie przez użytkownika, do osiągnięcia maksymalnej, wynoszącej 1400 obr/min. Poziom hałasu w tym wypadku wynosi 52 dB przy praniu i 73 dB przy wirowaniu. Pralka ta dysponuje 16 programami.

Wśród nich chcielibyśmy wymienić Baby Cycle, który w 40 stopniach Celsjusza pierze i starannie płucze dziecięce ubrania, tak, aby nie pozostał na nich ślad detergentu, by nie podrażnić dziecięcej skóry. Woolmark Platinum Care, to sposób na wypranie wełnianych tkanin, które mają napisane na metce „prać ręcznie”.

Dzięki odpowiednim, opatentowanym parametrom prania włókna nie ocierają się o siebie i najdelikatniejsze tkaniny pozostaną w idealnym stanie nawet po ponad 20 cyklach prania. Na uwagę zasługuje też program do prania koszul, który skutecznie usunie brud, a koszule po wypraniu będą łatwe w prasowaniu.

Klienci, którzy zdecydowali się na zakup tego urządzenia, chwalą jego energooszczędność, polskie menu na wyświetlaczu i cenę adekwatną, do jakości produktu.

 

 

 

 

Electrolux EWG147540W

 

4-electrolux-ewg147540wElectrolux EWG147540W, to pralka klasy energetycznej A+++, przy czym pranie to klasa A, a wirowanie oznaczone zostało klasą B. Maksymalna prędkość wirowania wynosi 1400 obr/min i użytkownik może dowolnie zmniejszać tę prędkość dostosowując do własnych potrzeb. Pralka ta ma wymiary zewnętrzne: wysokość 82 cm, szerokość 59,6 cm i głębokość 54,4 cm. Podczas prania poziom hałasu to 52 dB, a podczas wirowania 73 dB.

Producent nie podaje w opisie w ile programów pralkę wyposażył, wymienił jednak kilka z nich. Jest nim na przykład program do prania ręcznego ze specjalną dedykacją do prania jedwabiu. Charakteryzuje się on łagodnym cyklem prania i odpowiednim sposobem wirowania. 2 programy typu „ECO”: jeden z praniem wstępnym drugi bez, dla średnio zabrudzonej odzieży. Podczas prania zostaje wydłużony cykl, i obniżona temperatura, co wpływa na obniżenie zużycia energii.

Funkcja TimeManager pozwala na dowolne wydłużenie lub skrócenie cyklu prania, w zależności od zabrudzenia odzieży. Opinie klientów o pralkach do zabudowy Electrolux EWG147540W, mówią, że jest to sprzęt intuicyjny w obsłudze, ma ładny wygląd i charakteryzuje się cichą pracą.

 

 

 

 

Bosch WIS2814EU

 

5-bosch-wis28141euOstatni i najdroższy model, jaki postanowiliśmy opisać to Bosch WIS2814EU.Ten model ma wymiary: wysokość 81,8 cm, szerokość 60 cm i głębokość 57 cm. To urządzenie ma klasę energetyczną A+. Dla prania jest to klasa A, a dla wirowania klasa B. Wirowanie można regulować płynnie, do maksymalnych obrotów wynoszących 1400 obr/min. Hałas, jaki emituje ten model podczas pracy wynosi 46 dB podczas prania i 64 dB podczas wirowania.

Program, który jest specjalnie przez producenta dedykowany dla tego urządzenia to Bawełna do prania kolorów w 40°C Eco + Eco i w temperaturze 60°C Eco + Eco. Ponadto od użytkownika zależy ustawienie liczby obrotów bębna w trakcie prania, nastawienie długości prania, czy zarządzenie dodatkowego płukania z krochmaleniem. Pralka oferuje również program MIX 30°C, do szybkiego prania średnio zabrudzonej odzieży.

Ponadto zastosowane technologie jak VarioSoft, ActiveWater, AquaStop, czy system 3D-AquaSpar podnoszą funkcjonalność i bezpieczeństwo użytkowania. Użytkownicy tego modelu twierdzą, że przy ponownym zakupie ich wybór padłby na tę samą pralkę. Pralka jest godna polecenia, spełnia wymagania różnorodnego czasu prania, wysokich obrotów wirowania, a także wygody użytkowania.


 

 

 

Leave a Reply

avatar
  Subscribe  
Notify of
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (6 votes, average: 4.67 out of 5)
Loading...