fbpx

Parownice do prasowania ranking

Ostatnio aktualizowane: 20.09.19

 

Philips Steamer Steam&Go GC320/55 to obecnie najlepsza parownica, którą znajdziemy w sklepach. Powodem wciąż rosnącej popularności sprzętu jest to, że w czasie prasowania zabijane zostaje około 99,9% bakterii, które na co dzień żyją na naszych ubraniach. Produkt ten posiada dużą moc, dzięki czemu wyprostowanie wielu tkanin zajmie nam tylko kilka minut. Do tego umieszczona w głowicy szczotka pozwala wygładzić materiał w grubszych ubraniach, takich jak płaszcze zimowe. Z kolei ergonomiczna obudowa i specjalnie wyprofilowana rękojeść ułatwiają nawigowanie, dzięki czemu żelazko dotrze do każdego miejsca. Atutem jest też wygodny w obsłudze zbiornik wody, który w każdej chwili możesz odłączyć, co ułatwia jego napełnianie. Wydajny silnik zapewnia bardzo krótki czas nagrzewania, co znaczy, że parownica jest gotowa do użytku po kilku minutach od podłączenia. Alternatywą dla tego żelazka jest model Steamer PureSteam GC440/47 marki Philips. Urządzenie przeznaczone jest do niemal każdego typu materiału, nawet delikatnych tkanin, takich jak jedwab.

 

 

Jaką parownicę do prasowania kupić?

 

Przewodnik zakupowy

Prasowanie należy do tej kategorii zajęć, którą uwielbiamy lub nie znosimy. Jest to bowiem dość żmudne zajęcie, wymagające dużego zaangażowania i cierpliwości. Z tego powodu bardzo często poszukujemy alternatywnych rozwiązań, które nieco ułatwią nam pracę. Obecnie na rynku, oprócz klasycznych żelazek, znajdziemy nowoczesne parownice, które już od pierwszego użycia zaskakują łatwością obsługi i prostotą działania. Prasowanie ubrań za pomocą tego typu sprzętu nie wymaga żadnych szczególnych umiejętności.

Nie musimy bowiem dokładnie rozkładać koszul, ani układać spodni w kant, aby odzież była idealnie wygładzona. Cały proces odbywa się bowiem w pozycji wertykalnej, czyli materiał zawieszony jest na wieszaku. Ze względu na duży popyt, producenci dokładają wszelkich starań, aby maksymalnie zaspokoić potrzeby konsumentów. Niejednokrotnie więc zastanawiamy się nad tym, jaką parownicę do prasowania wybrać, by rzeczywiście spełniła swoje zadanie. Sprawdźmy więc, na co zwrócić uwagę podczas zakupów.

 

 

Moc – jaka parownica do prasowania jest najlepsza?

W sklepach znajdziemy wiele rodzajów parownic. Każdy z modeli różni się od siebie pod kilkoma względami i często mamy kłopot, aby ocenić, które parametry są bardziej istotne, a które mniej. Biorąc pod uwagę opinię użytkowników, możemy śmiało stwierdzić, że jedną z najważniejszych cech urządzenia jest moc. Od niej bowiem zależy, czy nasz sprzęt będzie funkcjonował prawidłowo.

Optymalnym wyborem będzie parownica o mocy 1800 W. Używanie takiego modelu jest bezpieczne, zarówno dla bardzo delikatnych bluzek lub apaszek oraz nieco grubszych ubrań zrobionymi z jeansu lub sztruksu. Sztywniejsze materiały mogą okazać się mniej podatne na parę, jednak z pewnością zostaną odświeżone.

Jeśli zależy Ci na tym, aby sprzęt był w stanie wyprasować prześcieradła, poszewki, czy inne wykrochmalone tworzywa powinieneś rozejrzeć się za jeszcze silniejszym urządzeniem. Bardzo efektywne w działaniu okazują się produkty o mocy min. 2200 W.

 

Pojemnik na wodę

Kolejnym, ważnym detalem parownicy jest pojemnik na wodę. Im większa jest jego objętość, tym dłużej możemy prasować. Jak wiemy, cały proces opiera się na wytwarzaniu pary, pod wpływem której ubrania prostują się. Niestety, cieczy dość szybko ubywa i co jakiś czas jesteśmy zmuszeni do uzupełniania jej poziomu. Kupując urządzenie z pojemnikiem 100 ml będziemy w stanie wyprasować jedną lub dwie bluzki. To oznacza, że do sterty świeżego prania powinniśmy zaopatrzyć się przynajmniej w litr wody.

Jeśli więc, z reguły, przygotowujesz rzeczy tuż przed ich założeniem, śmiało możesz zdecydować się na mniejszy model. Nie mniej jednak, prasując ubrania dla siebie i swojej rodziny takie rozwiązanie może okazać się uciążliwe. Na szczęście, producenci wyposażyli rynek w urządzenia z większymi pojemnikami od 200 ml aż do kilku litrów.

Pamiętaj, że im większa jest pojemność zbiornika, tym sprzęt będzie cięższy. Utrzymanie 0,5 l cieczy w uniesionej ręce jest na dłuższą metę dość problematyczne. Dlatego też, warto zdecydować się na sprzęt, w którym pojemnik na wodę umieszczony jest w osobnym elemencie, który ustawiamy na podłodze . Faktem jest, że zajmuje on o wiele więcej miejsca i czasami trudno będzie znaleźć dla niego wolną przestrzeń, lecz jest on znacznie bardziej funkcjonalny w domowych warunkach.

Osobom często podróżującym konsumenci radzą wybór mniejszego gadżetu. Dzięki niewielkim gabarytom z łatwością zabierzesz go do walizki i będziesz mógł użytkować również w hotelu.

 

Regulacja

W zależności od klasy parownicy, może ona dysponować regulacją intensywności pracy. Dzięki takiej funkcji zmienimy natężenie pary, co w dużym stopniu wpłynie na efektywność i bezpieczeństwo prasowania. Delikatne tkaniny, typu jedwab czy woal, nie powinny być poddawane działaniu wysokiej temperatury. Mogą bowiem zostać zamoczone do tego stopnia, że założenie rzeczy stanie się niemożliwe. Z drugiej zaś strony, grube bawełniane lub frotte poszewki wymagają znacznie silniejszego i intensywniejszego programu. Dzięki regulacji będziemy mogli dostosować pracę do kategorii ubrań, tak, aby prasowanie przebiegało szybko i przyjemnie.

 

Podwójna moc pary

Niektóre parownice zostały wyposażone w specjalny system, który umożliwia prasowanie bardzo uporczywych zagnieceń. Dzięki zdolności do kumulacji pary wodnej, są w stanie jednorazowo zadziałać na materiał z podwójną siłą. Takie zastosowanie, co prawda pobiera dość sporo wody, jednak z pewnością zaskoczy Cię efektywnością i szybkością działania.

 

Długość przewodów

Właściwością, na którą konsumenci rzadko zwracają uwagę jest długość przewodów. Zarówno sam kabel, jak i część prowadząca parę od zbiornika z wodą odgrywają bardzo dużą rolę w procesie użytkowania sprzętu. Nawet najlepszej klasy urządzenie może okazać się zbędne w naszym domu, jeśli nie sięgniemy nim od kontaktu do miejsca, gdzie możliwe będzie prasowanie.

Z opinii użytkowników wynika, że najbardziej optymalna długość przewodów waha się od 1,5 m do 2,5 m. Są one na tyle funkcjonalne, że spokojnie sięgną np. do centralnego punktu w pomieszczeniu i na tyle krótkie, że nie będą zbędnie obciążać parownicy.

 

Wieszak

Warto wspomnieć, że rozbudowane sprzęty wyposażone zostały w specjalną, aluminiową konstrukcję, na której możemy zawiesić ubrania. Jest to bardzo użyteczny element parownicy, ponieważ umożliwia nam korzystanie z urządzenia bez konieczności wykorzystywania jakichkolwiek innych gadżetów.

Przed zakupem tego typu produktu dokładnie obejrzyj stelaż. Sprawdź, czy posiada miejsca, pokryte np. gąbczastym materiałem. Dzięki nim będziesz mógł bezpiecznie zdjąć koszulę z wieszaka, bez ryzyka oparzenia o nagrzany metal.

Dodatkowo, warto zwrócić uwagę na inne gadżety. Przydatnym detalem jest uchwyt na spodnie. Specjalne klipsy przytrzymają nogawki w taki sposób, aby podczas prasowania uzyskać idealny kant.

 

Woda

Kupując parownicę warto sprawdzić, czy producent wymaga stosowania określonego rodzaju wody. Proste urządzenia powinny być z reguły uzupełniane tylko cieczą destylowaną. Malutkie kanaliki wewnątrz sprzętu są dość trudne w odkamienianiu i jeśli zostaną w jakikolwiek sposób uszkodzone, bardzo możliwe że sprzęt stanie się bezużyteczny.

Najnowsze modele parownic zostały jednak wyposażone w mini destylatory, które oczyszczają zwykłą wodę z wszelkich zanieczyszczeń. Takie zastosowanie jest bardzo wygodne i ekonomiczne, ponieważ pozwala nam uniknąć zbędnego wydatku związanego z zakupem drogich płynów do prasowania.

Automatyczne wyłączanie

Najlepsza parownica do prasowania to taka, która przede wszystkim jest bezpieczna w użytkowaniu. Z tego względu warto rozważyć zakup urządzenia wyposażonego w funkcję automatycznego wyłączania. Wspomniana opcja powoduje, że sprzęt pozostający 15 min. bez ruchu, przechodzi w stan uśpienia, dzięki czemu staje się niemal całkowicie bezpieczny.

 

Parownice do prasowania w dobrych cenach

Dobrej jakości parownicę do prasowania możemy kupić już za niecałe 250 zł. Jeśli jednak szukasz profesjonalnego rozwiązania, które poradzi sobie z bardzo sztywnymi materiałami, musisz przygotować się na wydatek rzędu 700 zł.  Pamiętaj, że cena uzależniona jest nie tylko od jakości, ale i marki. Zobacz więc czym różnią się poszczególne produkty, tak abyś nie przepłacał za popularne logo.

 

 

Najlepsze parownice do prasowania w 2019 roku

 

Aby mieć pewność, że wybrałeś możliwie najbardziej wydajne urządzenie na rynku, przeczytaj nasz ranking parownic do prasowania. W artykule znajdziesz dokładnie opisane 5 produktów, na które warto zwrócić uwagę podczas zakupów.

 

Nasze zalecenia

 

Philips Steamer Steam&Go GC320/55

 

Model Philips Steamer Steam&Go GC320/55 to wysokiej jakości parownica do prasowania, która pomoże Ci wyprostować ubrania bez rozkładania deski. Urządzenie sprawdzi się, gdy zechcesz wyprostować płaszcz zimowy, czy sukienkę z lekkiego materiału. W czasie pracy usuwane są nieprzyjemne zapachy papierosów i jedzenia, a także do 99,9% bakterii, które zamieszkują tkaniny.

Moc żelazka parowego to 1200 W, co gwarantuje szybką i wydajną pracę przez wiele godzin. Poza tym model automatycznie generuje ciągły strumień pary, gwarantując lepsze efekty. Dzieje się tak dzięki specjalnej pompce elektrycznej. Poza tym urządzenie jest wyposażone w szczotkę do wygładzania tkanin. Element ten dedykowany jest do grubych ubrań, takich jak zimowe płaszcze. Do tego parownicę wyposażono w zbiornik na wodę o pojemności 0,6 l, który w prosty sposób możemy odłączyć by ponownie napełnić. Z kolei ergonomiczna budowa sprzętu zapewnia wygodną obsługę. Rękojeść została specjalnie wyprofilowana tak, by zapewnić pewny chwyt.

Dużym atutem jest niewielki czas nagrzewania, poniżej 1 minuty, co zwiększa komfort użytkowania. Opinie o parownicach do prasowania marki Philips są bardzo pochlebne, gdyż odznaczają się one niezawodną pracą.

 

 

 

 

Philips Steamer PureSteam GC440/47

 

Parownica Philips Steamer PureSteam GC440/47 to bardzo często wybierany sprzęt, który pozwoli Ci na szybkie wyprasowanie delikatnych ubrań. Wymiary urządzenia to: 29,7 cm x 17,2 cm x 13,1 cm, dzięki czemu jego przechowywanie jest bardzo proste. Z kolei pojemność zbiornika na wodę jest równa 200 ml.

Moc żelazka wynosi 1500 W, więc masz zapewnioną szybką i wydajną pracę silnika. Sprawia to, że produkt może być używany przez kilkadziesiąt minut bez przerwy. Atutem sprzętu jest specjalna pompka elektryczna, która przez cały czas pracy generuje parę. Z kolei płytka Smart Flow została tak ulokowana, by zapobiegać skraplaniu się wody, która mogłaby spowodować mokre plamy na ubraniu. Do dyspozycji konsument ma opcję aktywowania silnego strumienia pary (30 g/min), który zapewnia szybsze efekty.

Funkcja Pure Stream, gwarantuje głębokie wniknięcie pary w tkaninę, więc zostanie ona szybciej wygładzona. Gotowość do pracy urządzenie osiąga w ciągu 60 sekund. Ostatnim udogodnieniem jest specjalna szczotka do grubych tkanin, która zapewni jeszcze lepsze wnikanie pary.

Zdaniem wielu konsumentów prezentowany model jest jednym z najlepszych na rynku. Pozwala on na wygodne prasowanie w pionie, więc szybko wyprostujemy kurtki, płaszcze i eleganckie sukienki.

 

 

 

 

Philips Steamer ClearTouch GC536/35

 

Model Philips Steamer ClearTouch GC536/35 to wyjątkowo efektywna parownica do prasowania w pionie firan, koszul oraz innych ubrań. Urządzenie posiada moc 2000 W, która gwarantuje krótki czas nagrzewania (1 minuta) i wydajną pracę. Do tego sprzęt usuwa nie tylko zagniecenia na ubraniach, ale również nieprzyjemne zapachy papierosów czy jedzenia, a także do 99,9% bakterii.

Żelazko posiada aż 3 poziomy strumienia pary, które możemy szybko dostosować do tkaniny. Dzięki temu uzyskasz optymalne rezultaty. Na uwagę zasługuje opcja EKO, która łączy w sobie efektywność oraz energooszczędność. Generowany strumień jest bardzo silny, więc usunięcie zagnieceń zajmie Ci kilka minut.

Na obudowie umieszczony jest również odłączany, przezroczysty zbiornik na wodę o pojemności 1,2 l. Został on wyposażony w bardzo wygodny otwór wlewowy. Stała dystrybucja pary utrzymuje się na poziomie 40 g/min.

Wszyscy, którzy zakupili ten oto sprzęt są z niego bardzo zadowoleni, gdyż oferuje szybką oraz wydajną pracę. Maszyna jest bezpieczna dla wszystkich tkanin, nawet takich, jak jedwab.

 

 

 

 

Rowenta IS6200 Compact Valet

 

Rowenta IS6200 Compact Valet to innowacyjna parownica do prasowania ubrań, która pomoże Ci lepiej zadbać o swoje rzeczy. Model ten dysponuje pionowym uderzeniem pary, dlatego bardzo szybko usuwa zagniecenia ze wszystkich rodzajów tkanin. Większość konsumentów używa sprzętu do odświeżenia zimowych płaszczy lub eleganckich sukienek, które nie mogą być prasowane ręcznie.

Atutem maszyny jest duża głowica z parą, która zapewnia dotarcie do wszystkich miejsc. Element ten wykonano ze stali nierdzewnej, więc nie jest on podatny na korozję. Za sprawą specjalnej konstrukcji produkt zapobiega skraplaniu się pary wodnej, co mogłoby doprowadzić do powstania nieestetycznych plam. Urządzenie nagrzewa się w niecałą minutę, więc gwarantuje nam szybką pracę.

Sprzęt posiada bardzo mocny wyrzut pary (30 g/min), dzięki czemu niektórych tkanin nie musisz obracać na drugą stronę. Zbiornik na wodę liczy aż 2,4 l, co gwarantuje wydajną pracę. Ze względu na taką pojemność, napełnione urządzenie może ważyć nawet 5 kg. Z tego powodu producent zamontował na spodzie modelu kółka, które ułatwiają przemieszczanie.

Według wielu konsumentów jest to bardzo wydajny i prosty w obsłudze sprzęt, który jest bezpieczny dla wszystkich tkanin.  

 

 

 

 

Camry CR 5020

 

Model Camry CR 5020 to bardzo często wybierana parownica do prasowania. Ze względu na wydajną pracę, urządzenie może być wykorzystane do usunięcia zagnieceń z garnituru, sukni ślubnej, firanek czy jedwabnej sukienki.

Moc żelazka to aż 2200 W, co przekłada się na szybką i wydajną pracę. Po uruchomieniu woda nagrzewa się w niecałą minutę. W czasie pracy sprzęt wytwarza 28 g/ min pary, która wnika głęboko w materiał i go prostuje. W przypadku niektórych tkanin nie ma potrzeby przekładania ich na drugą stronę.

Urządzenie jest bardzo proste w obsłudze, dzięki czemu osoby w różnym wieku mogą z niego korzystać. Atutem modelu jest to, że może być on wykorzystywany również do prasowania w pionie. Pojemność pojemnika na wodę to 2 l. Po napełnieniu urządzenie waży nawet 4 kg, dlatego na spodzie zbiornika umieszczono kółka, które ułatwiają przemieszczanie się.

Ta dobra i tania parownica do prasowania zasłon i ubrań to dobra maszyna, która powinna znaleźć się w każdym domu. Dzięki niej szybko i sprawnie wyprasujemy i oczyścimy wiele typów tkanin.

 

 

 

 

Leave a Reply

avatar
  Subscribe  
Notify of
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (2 votes, average: 5.00 out of 5)
Loading...
DMCA.com Protection Status