Osuszacze powietrza ranking

Ostatnio aktualizowane: 26.04.19

 

Osuszacz powietrza to urządzenie, które powinno być używane w pomieszczeniach narażonych na działanie wilgoci. Dotyczy to szczególnie pokoi w których mamy wrażliwe na wilgoć sprzęty. Wiemy, że znalezienie właściwego modelu jest bardzo czasochłonne, dlatego przygotowaliśmy krótkie zestawienie najlepszych sprzętów. Osuszaczem uznanym za najlepszy w 2019 roku jest Stadler Form Albert Little. Produkt cechuje się cichą pracą, dlatego wiele osób nie wyłącza go w nocy. Obsługa modelu jest bardzo łatwa dzięki czytelnemu panelowi sterowania. Wybranie interesującej nas opcji zajmuje krótką chwilę. Urządzenie jest bezpieczne, gdyż ma zabezpieczenia chroniące przed przelaniem wody ze zbiornika. Osuszacz ma również wbudowany higrometr, który poinformuje Cię o dokładnym poziomie wilgotności w pomieszczeniu. Innym sprzętem, który również znalazł się w naszym rankingu jest Desiccant Fral Flipper Dry. Model sprawnie usuwa nadmierną wilgoć z powietrza, jednocześnie nie generują dużego hałasu. W czasie pracy osuszacz nie pobiera zbyt dużo prądu, dlatego jego eksploatacja jest tania.

 

 

Tabela porównawcza

 

Zalety
Wady
Podsumowanie
Oferty

 

 

Jaki osuszacz powietrza kupić?

 

Przewodnik zakupowy

W okresie zimowym wiele osób narzeka na suche powietrze, ale jednocześnie w wielu innych domach i mieszkaniach, pojawia się problem ze zbytnią wilgocią. Niestety bardzo często towarzyszy nam ona każdego dnia przez cały rok. Nadmierna wilgotność, w przeciwieństwie do suchego powietrza, nie szkodzi wyłącznie nam, ale też naszemu otoczeniu. Jeśli szybko nie zareagujemy na ścianach, płytkach, a nawet na meblach pojawią się pleśnie, grzyby i drobnoustroje, a ich działanie może mieć fatalne skutki dla naszego zdrowia. Warto więc zaopatrzyć się w osuszacz. Aby ułatwić Ci zakup takiego urządzenia przygotowaliśmy ten oto poradnik o tym, jaki osuszacz powietrza wybrać.

 

 

Kiedy warto kupić osuszacz powietrza?

W zasadzie jest to urządzenie, które powinno znaleźć się w każdym domu z kiepską wentylacją. Warto też zauważyć, że istnieją pewne przesłanki, których nie można ignorować. Oczywiście poziom wilgotności możemy sprawdzić przy użyciu specjalnego urządzenia, jakim jest higrometr i jeśli jest on wyższy niż 60%, wtedy powinniśmy zastosować taki właśnie sprzęt. Z drugiej zaś strony, to nasz dom daje nam znaki. W okresie jesiennym i zimowym pierwszym objawem są zaparowane okna i drzwi balkonowe. Zimą bardzo trudno jest nam dogrzać mieszkanie.

Poza tym na płytkach i w szafkach pojawia się pleśń. Ubrania dłużej schną, a owoce i warzywa szybciej się psują. Dodatkowo wilgoć nie sprzyja też roślinom. Natomiast u domowników często objawia się problemami z zatokami i złym samopoczuciem.

 

Rodzaje – jaki osuszacz powietrza jest najlepszy?

Wyróżniamy kilka typów osuszaczy: kondensacyjne, absorpcyjne i z granulatem. Czym charakteryzują się te modele i który warto wybrać? Oto ich charakterystyka:

Osuszacz kondensacyjny – cechuje go duża skuteczność, ale pracuje w zależności od temperatury i wilgotności. Najlepiej sprawdza przy wysokiej temperaturze – 30 stopni Celsjusza i wysokiej wilgotności – 80%. Jeśli więc problem z wilgotnością pojawia się w okresie grzewczym, nie będzie to najlepszy wybór, bo wtedy temperatura w pomieszczeniach nie wynosi 30 st. C. Z drugiej strony, gdy duża wilgotność w Twoim domu pojawia się latem to świetny wybór, gdyż jest on najbardziej wydajny. Wadą takich pochłaniaczy wilgoci jest ich duża wielkość i waga.

Osuszacze absorpcyjne nie są tak wydajne, ale jednocześnie ich praca nie zależy od temperatury otoczenia i wilgotności. Dlatego są odpowiednie dla osób, które z wilgotnością zmagają się zimą. Takie sprzęty gorzej radzą sobie latem. Ich zaletą jest niewielka waga i poręczność.

Osuszacz z granulatem to najtańsza opcja, zarówno w zakupie, jak i eksploatacji. Takie sprzęty nie są jednak zbyt wydajne, sprawdzają się miejscowo, w małych pomieszczeniach. Będą idealne gdy narzekasz na zaparowane okna lub też dużą wilgotność w piwnicy. Trzeba jednak pamiętać o regularnej wymianie granulatu.

 

Wydajność

Zanim wybierzesz rozmiar, musisz wiedzieć, że najważniejsza jest wydajność. Zawsze podaje się ją w litrach na godzinę albo dobę. Jeśli na urządzeniu nie ma takiej informacji, nie warto po nie sięgać. Pamiętaj też, że nie zawsze potrzebujesz urządzenia o największej wydajności. Ważne, aby pasowało do pomieszczenia jakie posiadasz. Do średniej wielkości pokojów potrzebny jest sprzęt o wydajności 5 l / 24 h. Jeśli masz małe mieszkanko, wybierz taki model, który ma wydajność 10 l / 24h. Do bardzo wilgotnych łazienek polecamy osuszacze o wydajności ok. 10 l / 24h, aczkolwiek duże znaczenie ma wielkość pomieszczenia. Jeśli masz duży dom, większy sprzęt będzie niezbędny, najlepiej taki, który osusza 20 l / 24 h.

Tutaj musimy podkreślić, że każdy typ dostępny jest w innej wydajności. Największą mają modele kondensacyjne od 10 l do 45 l/24 h, aczkolwiek jest ona najlepsza przy wspomnianych wcześniej warunkach (dla temp. 30 stopni Celsjusza i wilgotności 80%). Natomiast w przypadku absorpcyjnych jest odpowiednio 4-20 l/24 h. W przypadku granulatów zwykle są to duże niższe parametry, często trudne do ustalenia.

 

Przepływ powietrza

To kolejna kwestia, która jest dość istotna i określa objętość powietrza, jaką jest w stanie osuszyć urządzenie w danym czasie. Podawana jest w jednostce (m3/h). Osuszacze mogą mieć przepływ powietrza wynoszący od 100 m3/h do 850 m3/h. Żeby dopasować urządzenie do swoich pomieszczeń, należy wykonać mały pomiar, czyli podzielić przepływ powietrza przez kubaturę pomieszczenia. Wynik 1 lub 2 oznacza, że osuszacz jest odpowiedni do kontroli wilgotności. Jeśli będzie on wyższy, wtedy mamy pewność, że sprawdzi się w bardziej wilgotnych pomieszczeniach. Jeśli niższy niż 1, jest nieodpowiedni do naszego pokoju/mieszkania.

 

Zakres pracy

Zakres pracy dotyczy tego, w jakich temperaturach może pracować nasze urządzenie – zwykle wynosi on od 5 st. C do nawet 35 st. C. Poza tym uwzględnia się też wilgotność względną, zwykle od 50 % do 100%. Niektóre modele mają bardzo dużą wydajność w całym zakresie, inne mimo dużego zakresu, największą wydajność mają tylko w określonych warunkach.

Pobór mocy

Osuszacz kondensacyjny i absorpcyjny zwykle zasilany jest sieciowo lub w wersjach mini na baterie. Moc takich sprzętów wynosi od 200 W do 850 W. Wiele zależy od wydajności urządzenia. Warto też podkreślić, że w pewnych modelach pobór mocy nie jest stały – zależy od faktycznej wilgotności i temperatury.

 

Wielkość pojemnika na wodę

Wielkość pojemnika na wodę może wynosić od 0,5 l do nawet 8 l. Im bardziej wilgotne i duże jest pomieszczenie, tym większy zbiornik będzie nam potrzebny.

 

Sterowanie

Klasyczne modele osuszaczy są sterowane mechanicznie, ale coraz częściej wprowadza się nowoczesne rozwiązania, polepszające funkcjonalność sprzętu. Jednym z nich jest sterowanie elektroniczne. Takie modele mają specjalne, automatyczne programy, które dostosowują wydajność do wilgotności względnej.

 

Dodatkowe funkcje

Podstawowe sprzęty włącza się, wykonują swoją pracę, a następnie je wyłączamy. Jednak coraz częściej producenci wprowadzają ciekawe rozwiązania, dzięki którym urządzenie pracuje bez naszej kontroli. Przez to jest bardziej funkcjonalne. Wśród ciekawych opcji, jakie znajdziemy w osuszaczach znajduje się: automatyczne odmrażanie, automatyczne wyłączanie, auto-restart – przywraca osuszacz do pracy po utracie zasilania, filtr oczyszczający powietrze,  higrometr – urządzenie służące do kontrolowania poziomu wilgotności w pomieszczeniu. Dzięki niemu osuszacz włączy się wtedy, gdy wilgotność będzie większa, lampa UV – zabija bakterie i zarazki, możliwość odprowadzania wody, wyświetlacz LCD.

 

Hałas

Problemem zarówno nawilżaczy, jak i osuszaczy powietrza jest dość głośna praca. Nie szkodzi naszemu słuchowi, ale bywa drażniąca. Zwykle wynosi 45 dB – 50 dB. Za ciche uważa się te, których emisja hałasu nie przekracza 40 dB.

Osuszacze powietrza w dobrych cenach

Najtańsze są modele z granulatem. Ich cena wynosi ok. 30 zł. Jednak za urządzenia bardziej profesjonalne trzeba zapłacić dużo więcej. Ceny osuszaczy sięgają nawet 5000 zł. Sprzęty osuszające niewielką powierzchnię kosztują ok. 200-300 zł, a sprzęty o dużej wydajności więcej niż 450 zł.  

 

 

Najlepsze osuszacze powietrza w 2019 roku

 

Zmagasz się z nadmierną wilgotnością pomieszczeń w mieszkaniu? Planujesz zagospodarowanie w swoim domu przestrzeni na suszarnię? A może masz reumatyzm, alergię lub astmę? Jeśli tak, zakup osuszacza wydaje się strzałem w dziesiątkę. Znaleźć dobry i tani osuszacz do powietrza to nie jest jednak taka łatwa sprawa. Poniższy ranking powinien przyjść Ci z pomocą.

 

Nasze zalecenia

 

Stadler Form Albert Little

 

5.Stadler Form Albert LittleOstatni proponowany przez nas osuszacz to Stadler Form Albert Little. Jest to urządzenie, które prezentuje się bardzo elegancko i schludnie. Praca tego osuszacza nie generuje nadmiernego hałasu – działa on na poziomie 32 decybeli. Dzięki temu możemy go uruchamiać nawet w nocy, nie zburzy on bowiem naszego snu. Urządzenie sprawdzi się idealnie w pomieszczeniach o powierzchni ok. 30 metrów kw.

Zostało wyposażone w system elektronicznego sterowania. Dzięki temu jego obsługa jest bardzo intuicyjna  i łatwo dostosować pracę sprzętu do naszych potrzeb. Posiada wbudowany hygrometr, który będzie informował o stopniu wilgotności w pomieszczeniu.

Osuszacz posiada bardzo przydatną funkcję, która będzie czuwać nad naszym bezpieczeństwem: w przypadku całkowitego napełnienia zbiornika urządzenie automatycznie się wyłączy.

Warto dodać, że producent dał możliwość podłączenia przewodu, który posłuży do odprowadzenia wody i tym samym będziemy mogli zwiększyć wydajność urządzenia. Produkt ten oceniany jest bardzo pozytywnie – klienci są zadowoleni z zakupu.

Ostatnia propozycja to osuszacz Stadler Form Albert Little.

Zalety
Cicha praca:

Jest to ciche urządzenie. Podczas pracy emituje hałas na poziomie 32 decybeli. Dzięki temu osuszacz może działać nawet wtedy, kiedy śpimy.

System elektronicznego sterowania:

Urządzenie ma bardzo praktyczny system elektronicznego sterowania. W efekcie jego obsługa nie będzie dla nas zbyt problematyczna. Bez problemu ustawimy wszystkie parametry pracy tego modelu.

Higrometr:

Wbudowany higrometr informuje o stopniu wilgotności w pomieszczeniu. Dzięki temu możemy bez problemu dostosować system pracy sprzętu do aktualnie panujących warunków.

Wady
Cena:

Urządzenie kosztuje prawie 2 tysiące złotych. W efekcie jest to bardzo drogi sprzęt.

Zbiornik:

Pojemnik na wodę ma pojemność zaledwie 2 l. Dlatego należy go regularnie opróżniać. To wpływa na komfort użytkowania sprzętu.

 

 

 

 

Desiccant Fral Flipper Dry

 

2.Desiccant Fral Flipper DryKolejny warty uwagi osuszacz to  Flipper Dry.  Został on wyprodukowany przez włoską firmę FRAL, która jest jednym z liderów rynku osuszaczy i przenośnych klimatyzatorów. Ich długoletnie doświadczenie (20 lat) spowodowało, że cieszą się dużym zaufaniem  klientów.

Osuszacz Flipper Dry  świetnie sprawdzi się zarówno w piwnicy, mieszkaniu, a także muzeum czy bibliotece. Bardzo sprawnie usuwa nadmierną wilgoć z pomieszczenia. Urządzenie zostało wyposażone w nowoczesną i niezwykle odporną konstrukcję.

Pozwala to na  i nieustanną pracę urządzenia. Warto podkreślić, że produkt jest także bardzo ekonomiczny w eksploatacji, co wynagradza nam dość wysoką cenę zakupu. Osuszacz pobiera bardzo mało energii i nie będzie co miesiąc znacząco zawyżał rachunków za prąd. Na wyposażeniu urządzenia znalazł się automatyczny higrostat, niezależny termostat a także elektroniczny system odszraniania.

Pojemnik na wodę posiada objętość 5,5 l. a moc silnika jest równa 410 W. Opinie o osuszaczach powietrza FRAL są bardzo pozytywne. Podkreśla się, że urządzenie jest warte swojej ceny. Zamontowane kółka ułatwiają transport z pomieszczenia do pomieszczenia.

Następny produkt, na który warto zwrócić uwagę to Desiccant Fral Flipper Dry.

Zalety
Efektywność pracy:

Osuszacz Flipper Dry świetnie radzi sobie z osuszaniem każdego typu pomieszczeń, nawet tych bardzo wilgotnych, jak piwnica. Doskonale usuwa wilgotność i dodatkowo oczyszcza powietrze.

Energooszczędność:

Osuszacz ten jest bardzo energooszczędny. Pobiera bardzo mało energii, a więc nie musisz obawiać się o większe rachunki za prąd. Nawet, gdy wilgotność powietrza będzie bardzo duża.

Higrostat:

Dzięki temu, że urządzenie jest wyposażone w automatyczny higrostat, a także niezależny termostat, działa bardziej efektywnie. Poza tym jest to bardzo funkcjonalny i praktyczny sprzęt.

Duży pojemnik:

Urządzenie to jest wyposażone w zbiornik o pojemności 5,5 l, dzięki temu nie musimy go często opróżniać. To znacznie ułatwi nam korzystanie z os.

Wygląd:

W swoich opiniach konsumenci wysoko oceniają wygląd tego urządzenia. Dzięki temu bez problemu może stać w widocznym miejscu.

Wady
Cena:

Model ten kosztuje ok. 1500 zł. W efekcie jest to dość droga propozycja.

 

 

 

 

Camry CR 7903

 

Model Camry CR 7903 to dobry osuszacz powietrza, który może być używany w mieszkaniu, piwnicy czy bibliotece. Moc urządzenia to 100 W, a jego wymiary wynoszą: głębokość – 14 cm, szerokość – 24 cm i wysokość – 37 cm. Produkt ma zbiornik o pojemności 1,5 l, w którym zbiera się woda z powietrza. Maksymalny czas pracy sprzętu to 48 h.

Największym atutem prezentowanego osuszacza jest cicha praca, dlatego korzystanie ze sprzętu nie powoduje dyskomfortu u właściciela. Natężenie generowanego hałasu nie przekracza 40 dB, więc możesz z niego korzystać również w nocy. Przy zbiorniku znajduje się kontrolka, która wyłączy sprzęt, gdy poziom cieczy będzie zbyt wysoki. Jest to urządzenie mobilne, które możemy przenieść do pokoju potrzebującego osuszenia. Czynność tę ułatwią uchwyty na obudowie modelu.

Wiele osób chwali urządzenie za nowoczesny wygląd stanowiący ciekawe dopełnienie aranżacji salonu lub biura. Poza tym Internauci pochwalili osuszacz za sporą wydajność –  jest on w stanie wyciągnąć aż 750 ml wilgoci w ciągu 24 h.

Prezentujemy nowoczesny osuszacz do powietrza Camry CR 7903. Moc produktu to 100 W, co zapewnia wydajną pracę przez maksymalnie 48 h. Pojemność zbiornika na wodę to 1,5 l.

Zalety
Mobilność:

Dzięki niewielkim wymiarom (37 cm x 24 cm x 14 cm) przenoszenie sprzętu między pomieszczeniami nie jest zbyt trudne. Na obudowie znajdują się 2 wygodne uchwyty ułatwiające podnoszenie.

Czas pracy:

Producent zapewnia, że sprzęt może działać bez przerwy przez 48 h, co czyni urządzenie bardzo wydajnym.

Wygląd:

Produkt wyróżnia się nowoczesnym i bardzo eleganckim designem. Dzięki temu możesz ustawić osuszacz w gabinecie lub pokoju dziennym i nie zwraca on uwagi gości.

Głośność pracy:

Model może być używany również w sypialniach, gdyż nie generuje zbyt dużo hałasu. Natężenie wytwarzanego dźwięku nie przekracza 40 dB.

Wady
Zbiornik na wodę:

Osuszacz ma niewielki zbiornik na wodę. Jego pojemność to 1,5 l. Z tego powodu nie możesz zapomnieć o częstym kontrolowaniu poziomu cieczy i jej regularnym wylewaniu.

 

 

 

 

Master DH 731

 

4.Master DH 731Kolejne urządzenie to sprzęt dla wymagających klientów i bardzo wilgotnych pomieszczeń.  Master DH 731  posiada niezwykłą wydajność 30 litrów na dzień.  Mimo że urządzenie nie prezentuje się tak elegancko jak pozostałe, może pochwalić się metalową i niezwykle trwałą obudową. Producent zapewnia o wysokiej jakości oraz niezawodności tego produktu. Jego dużą zaletą jest łatwość obsługi.

Urządzenie sterowane jest manualnie. Zostało wyposażone w koła, które znacznie ułatwiają jego transport. Dlatego mimo 22 kilogramów wagi jest to produkt dość mobilny.  Osuszacz jest bardzo wydajny. Został wyposażony w funkcję wyprowadzania skroplin na zewnątrz. Produkt cieszy się dużą skutecznością w usuwaniu wilgoci z powietrza. W konsekwencji to świetne narzędzie do walki z korozją, grzybami oraz pleśnią.

Warto dodać, że produkt pracuje na zasadzie osuszanie kondensacyjnego. Można go stosować w wielu typach pomieszczeń: w sklepach, archiwach, konstrukcjach podziemnych. Opinie o tym urządzeniu są bardzo pozytywne. Klienci wspominają, że świetne sprawdza się przy pracach remontowych.

Następny sprzęt to Master DH 731.

Zalety
Wydajność:

Prezentowany model posiada wydajność aż 30 litrów na dzień.  Stanowi więc odpowiednią propozycję do sporych pomieszczeń o dużej wilgotności.

Materiał:

Obudowa tego urządzenia jest metalowa. Dzięki temu jest wysoce odporna na uszkodzenia. Poza tym całość pięknie się prezentuje i z powodzeniem może stać na widoku w każdym pomieszczeniu.

Funkcjonalność:

Jest to osuszacz kondensacyjny, który radzi sobie z osuszaniem takich pomieszczeń, jak piwnice, konstrukcje podziemne czy sklepy. Jest też niezastąpiony przy pracach remontowych. Jednocześnie, może nam służyć do osuszania pomieszczeń mieszkalnych.

Wady
Waga:

Model ten waży aż 22 kg. W efekcie nie jest to najbardziej mobilny sprzęt dostępny na rynku i jego przenoszenie może być kłopotliwe. Zanim więc kupimy takie urządze.

Design:

Jest to duży, mało atrakcyjny sprzęt, który może przytłoczyć niewielkie wnętrza.

 

 

 

 

Electrolux EXD16DN3W

 

Electrolux EXD16DN3W to osuszacz z funkcją jonizacji, za sprawą którego możemy zapewnić sobie optymalny mikroklimat w pomieszczeniu. Sprzęt ma 3 l zbiornik na wodę. Urządzenie waży 13,5 kg, a jego dokładne wymiary to: wysokość – 51 cm, szerokość – 35 cm oraz głębokość – 24,5 cm. Model usuwa wilgoć w tempie 0,7 l/h.

Produkt ma wyświetlacz LED i filtr, który neutralizuje krążące w powietrzu pyłki. Do wyboru mamy w tym przypadku trzy tryby pracy: ciągły, SMD – komfortowy oraz suszenie. Osuszacz wyposażono w ochronę przed przepełnieniem zbiornika wody, co zapobiega poważnym awariom. Ponadto urządzenie ma kółka w podstawie, więc możemy je przesuwać po podłodze.

Konsumenci pochlebnie wypowiadają się o modelu Electrolux EXD16DN3W. Według nich to sprzęt, który efektywnie działa i nie jest zbyt hałaśliwy. To idealne urządzenie do użytku w pomieszczeniach o powierzchni od 29 m2 do 44 m2. Osuszacz ma 3-stopniową regulację prędkości nawiewu, dlatego bez wątpienia uda nam się dostosować jego pracę do swoich potrzeb.

Osuszacz Electrolux EXD16DN3W ma wymiary: 51 cm x 35 cm x 24,5 cm. Urządzenie ma 3 l pojemnik na wodę. Tempo usuwania wilgoci przez sprzęt to ok. 0,7 l/h.

Zalety
Funkcja jonizacji:

Model jest wyposażony w funkcję jonizacji, co oznacza, że pomaga w eliminowaniu krążących w powietrzu alergenów i zanieczyszczeń. Wytwarzane przez sprzęt jony ujemne pozwalają stworzyć odpowiedni mikroklimat w pomieszczeniu, w którym przebywamy.

Funkcja Auto-Stop:

Z uwagi na funkcję Auto-Stop nie musimy się obawiać o przepełnienie zbiornika na wodę. Gdy pojemnik będzie pełny urządzenie automatycznie się wyłączy i ponownie uruchomi, dopiero gdy wylejemy wodę.

Wady
Mało wytrzymałe kółka:

Umieszczone w podstawie osuszacza kółka są niezbyt wytrzymałe, dlatego mogą szybko pękać. Wtedy będziemy musieli przenosić urządzenie w rękach, co może okazać się kłopotliwe.

Za głośna praca:

Głośność pracy sprzętu wynosi ok. 48 dB. Według niektórych osób produkt może przeszkadzać podczas oglądania telewizji czy rozmawiania z innymi domownikami.

 

 

 

 

Jak działa osuszacz powietrza?

 

Chcesz wiedzieć, jaki osuszacz powietrza jest polecany przez Internautów? Jeśli tak, z pewnością jesteś również zainteresowany tym, jak działa tego typu urządzenie. Postanowiliśmy więc przygotować dla Ciebie krótki tekst, który w łatwy sposób wyjaśni, na czym polega praca wspomnianego sprzętu. Z artykułu dowiesz się także tego, dlaczego korzystanie z osuszacza powietrza jest tak ważne.

 

 

Dlaczego warto korzystać z osuszacza powietrza?

Przed zakupem danego produktu, jedno z najważniejszych pytań, na które musimy odpowiedzieć to, czy sprzęt jest nam w ogóle potrzebny. Wiele osób szuka więc informacji na temat tego, dlaczego korzystanie z osuszacza powietrza jest tak ważne. Nie będzie przesadą stwierdzenie, że użytkowanie sprzętu chroni nasze zdrowie. Urządzenie usuwa nadmiar wilgoci w pomieszczeniu, która jak wiadomo, ma bardzo negatywny wpływ na funkcjonowanie naszego organizmu. Zbyt wysoki poziom wilgotności sprzyja rozwojowi różnego rodzaju grzybów i bakterii. Co istotne, może powodować również pojawienie się pleśni na ścianie, co jak wiadomo, stanowi nie tylko spore zagrożenie dla naszego zdrowia, ale także wygląda bardzo nieestetycznie.

 

Jak używać domowego osuszacza powietrza?

Z elektrycznego osuszacza powietrza należy korzystać z odpowiednią rozwagą. Tego typu urządzenie jest podłączane do prądu, dlatego tak ważne jest zachowanie określonych środków ostrożności. Przed każdym użyciem powinniśmy upewnić się, że wtyczka i kabel zasilający nie są naruszone. Na obudowie sprzętu nie można umieszczać innych przedmiotów, a urządzenie musi znajdować się w określonej odległości od mebli czy zasłon (minimum 30 cm). Warto także wspomnieć o konieczności regularnego opróżniania zbiornika, do którego spływa woda. Kolejnym, ważnym zadaniem jest także dbanie o filtr. Jeśli będzie on brudny, ograniczy to przepływ powietrza, a w konsekwencji wpłynie na efektywność sprzętu. Zanieczyszczony filtr może jednak nie tylko zaburzać pracę urządzenia, ale także doprowadzić do jego trwałego uszkodzenia.

 

 

Osuszacz kondensacyjny i adsorpcyjny – zasady działania

Na rynku dostępne są dwa rodzaje osuszaczy powietrza – kondensacyjny i adsorpcyjny. Pierwszy z nich wyposażony jest w sprężarkę (inaczej nazywana kondensatorem). Wilgotne powietrze jest zasysane przez wentylator, a następnie przechodzi przez filtr i układ chłodniczy. Nadmiar wilgoci gromadzi się w specjalnym pojemniku. Z racji tego, że przedstawione urządzenie ma filtr, pozwala ono nie tylko usunąć wilgoć z pomieszczenia, ale także pozbyć się kurzu i pyłków. Nieco inaczej działa osuszacz adsorpcyjny, który ma specjalny wirnik pokryty adsorbentem. To właśnie na tym elemencie gromadzi się woda. Wilgoć jest odprowadzana na zewnątrz za pomocą specjalnego przewodu lub spływa do wydzielonego zbiornika.

 

Jak działa osuszacz powietrza w ciężarówce?

Osuszacz powietrza to urządzenie, które znajdzie zastosowanie nie tylko w domach. Tego typu sprzęt stanowi podstawowe wyposażenie samochodów ciężarowych. Dlaczego produkt jest przydatny w dużych samochodach? Ponieważ powietrze podlegające sprężaniu w sprężarce zawiera wilgoć. Aby pojazd działał sprawnie, konieczne jest pozbycie się nadmiaru wody. Dobrej jakości osuszacz powietrza pozwala usunąć wilgoć znajdującą się w układzie pneumatycznym. Warto podkreślić jednak, że aby urządzenie mogło sprawnie działać, trzeba co roku przed okresem zimowym wymieniać wkład w osuszaczu. W innym wypadku w zbiorniku mogą zbierać się kryształki lodu, które doprowadziłyby do blokowania zaworów. To z kolei mogłoby spowodować poważną awarię samochodu ciężarowego.

 

 


Produkty te nie są już dostępne

 

 

Olimpia Splendid Aquaria 10

 

1.Olimpia Splendid Aquaria 10Na pierwszym miejscu naszego rankingu znalazł się osuszacz Olimpia Spendid Aquaria. Do produkcji tego urządzenia użyto bardzo dobrych jakościowo materiałów, co czyni go wytrzymałym i wydajnym. Jeśli chcesz pozbyć się nadmiernej wilgoci z pomieszczenia powinieneś zastanowić się nad zakupem tego produktu. Warto zaznaczyć, że to właśnie wilgoć sprzyja rozwojowi pleśni, grzybów i innych nieprzyjemnych drobnoustrojów. Jest ona także aktywatorem korozji.

Dlatego jeśli podejrzewasz, że w Twoim mieszkaniu znajduje się dużo wilgoci, warto przeciwdziałać jej kłopotliwym następstwom. Olimpia Splendid Aquaria łatwo dostosuje się do naszych potrzeb. Urządzenie jest sterowane mechanicznie .

Posiada bardzo przydatną funkcję „automatycznego rozmrażania”, która sama się włączy gdy zaistnieje taka potrzeba. Osuszacz posiada także czujnik, który da nam znać gdy zbiornik urządzenia będzie pełen. Urządzenie poza osuszaniem powietrza także je oczyści.

Zmywalny filtr pozwoli na proste obmycie go z kurzu pod bieżącą wodą. Według wielu opinii jest to najlepszy osuszacz powietrza. Podkreśla się, że pracuje bardzo cicho – hałas jest tak niski, że urządzenie można włączać także w nocy.

Na szczególną uwagę zasługuje model Olimpia Spendid Aquaria. Jest to najlepszy osuszacz powietrza w 2019 roku, który zyskał uznanie wielu konsumentów. Przede wszystkim doceniono jego wydajność – bez problemu radzi sobie z osuszaniem nawet najwilgotniejszy pomieszczeń.

Zalety
Materiał:

Produkt ten jest wykonany z wysokiej jakości tworzyw sztucznych, które cechują się dużą wytrzymałością. Poza tym dobrze się prezentują, a więc osuszacz dobrze wygląda we wnętrzach.

Sterowanie:

Urządzenie jest sterowane mechanicznie. Znacznie ułatwia to jego obsługę i wpływa na nasz komfort użytkowania osuszacza powietrza.

Funkcja automatycznego rozmrażania:

To ciekawa opcja, która zabezpieczy nasze wnętrza przed bardzo niskimi temperaturami. Funkcja ta włącza się wtedy, kiedy zajdzie taka potrzeba.

Czujnik pełnego zbiornika:

Dzięki tej opcji, nie dojdzie do sytuacji, w której zbiornik będzie przepełniony. Urządzenie poinformuje nas, kiedy należy opróżnić pojemnik na wodę.

Filtr:

Urządzenie jest wyposażone w zmywalny filtr, który zapewnia nam lepsze oczyszczanie powietrza. Można go myć pod bieżącą wodą, a więc eksploatacja sprzętu nie jest zbyt kosztowna.

Wady

 

 

De’Longhi DEM8.5

 

3.De’Longhi DEM8.5Następny produkt, który może pochwalić się dobrą jakością to osuszacz marki De Longhi. Podobnie jak FRAL, De Longhi to również włoska marka. Zaczynała ona od produkcji grzejników elektrycznych, a obecnie znana jest głównie z produkcji ekspresów ciśnieniowych. Mało kto wie, że produkuje także bardzo dobre osuszacze. Niewątpliwą ich zaletą jest bardzo estetyczny wygląd, który nie oszpeci wnętrza naszego pomieszczenia.

Ten dość niewielki osuszacz może pochwalić się bardzo dużą wydajnością, która równa jest 8,5 litra na jeden dzień! Urządzenie pomoże nam w walce z grzybami, roztoczami oraz pleśnią. Oprócz tego oczyści także powietrze. Produkt świetnie sprawdzi się w pralni, łazience a także w piwnicy.

Jest to bardzo dobre rozwiązanie dla domu, w którym mieszkają astmatycy i alergicy. Pomoże także uporać się ze skutkami powodzi i osuszyć wilgotne ściany domu. Osuszacz posiada czujnik automatycznego wyłączania w sytuacji gdy zbiornik urządzenia będzie pusty. Gwarantuje to duże bezpieczeństwo.

Ranking osuszaczy powietrza nie mógł pominąć tego urządzenia. Cieszy się ono bardzo pozytywnymi recenzjami. Podkreśla się, że jest cichy i wydajny. Może pracować przy niskich temperaturach.

Trzeci produkt, na który warto zwrócić uwagę to osuszacz marki De Longhi.

Zalety
Wydajność:

Wynosi ona aż 8,5 litra na jeden dzień. Dzięki temu, urządzenie poradzi sobie z osuszaniem nawet bardzo wilgotnych pomieszczeń, jak piwnica czy łazienka.

Funkcjonalność:

Model ten nie tylko doskonale osusza powietrze i tym samym ułatwia nam walkę z pleśnią czy grzybem. To również sprzęt, który oczyszcza powietrze ze wszelkich zanieczyszczeń, które mogą powodować alergie.

Czujnik:

Model ten jest wyposażony w bardzo praktyczny czujnik automatycznego wyłączania, gdy zbiornik urządzenia będzie pełny. W efekcie mamy zapewnione bezpieczeństwo.

Cicha praca:

Wiele modeli osuszaczy niestety cechuje się dość hałaśliwą pracą. Na szczęście model ten jest bardzo cichy, a więc nie zakłóci naszego spokoju i będzie mógł działać nawet w nocy.

Wady
Mały zbiornik na wodę:

Niestety model ten posiada bardzo mały, zaledwie 2 l zbiornik na wodę. Przy dużej wydajności – 8,5 l na dobę – oznacza to, że regularnie musimy opróżniać pojemnik. Znacząco wpływa to na nasz komfort użytkowania sprzętu.

 

 

 

Leave a Reply

avatar
  Subscribe  
Notify of
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (38 votes, average: 4.61 out of 5)
Loading...