Odkurzacze z filtrem wodnym ranking

Ostatnio aktualizowane: 25.02.21

Ta strona utrzymuje się dzięki czytelnikom. Kiedy robisz zakupy za pośrednictwem naszych linków, otrzymujemy niewielką prowizję. Kliknij tutaj, aby uzyskać więcej informacji o nas.

 

Jeśli szukasz odkurzacza z filtrem wodnym to trafiłeś w dobre miejsce. Znajduje się bowiem tutaj przewodnik zakupowy, który ma na celu ułatwić wybór urządzenia tego typu. W dalszej kolejności można znaleźć ranking produktów. Podczas selekcji produktów braliśmy pod uwagę nie tylko ich cechy i funkcjonalność, lecz także opinie konsumentów, którzy je zakupili. Pierwszy w naszym zestawieniu jest odkurzacz  Thomas Aqua + Pet & Family. Model ten ma moc 1700 W. Został wyposażony w 7 filtrów. Możemy mieć pewność, że wszystkie zanieczyszczenia zostaną w komorze na odpady. Wraz z odkurzaczem otrzymamy szereg różnych końcówek, wśród nich znajdziemy taką, dedykowaną do usuwania sierści zwierząt. Drugie miejsce w rankingu zajął Zelmer Aquos 829.0 ST. Ten odkurzacz z filtrem wodnym ma moc 1600 W. Co ciekawe, opisywany model możemy wykorzystać do prania dywanów. Szerszy opis sprzętu znajdziesz w naszym zestawieniu. Tam też znajdują się opisy kolejnych trzech odkurzaczy z filtrem wodnym. Wśród nich może być urządzenie idealne dla Ciebie.

 

 

Tabela porównawcza

 

Zalety
Wady
Podsumowanie
Oferty

 

 

Jaki odkurzasz z filtrem wodnym kupić?

 

Przewodnik zakupowy

Odkurzacz to sprzęt, który ułatwia sprzątanie. Jeśli dodatkowo zastosowano w nim ciekawe, innowacyjne rozwiązania, jest bardzo funkcjonalny i porządki dają lepsze efekty, a przy tym stają się przyjemniejsze. Jedną z funkcji, która poprawia wydajność odkurzacza jest filtr wodny. W tym artykule skupimy się na takich właśnie sprzętach. Podpowiemy Ci, na co zwrócić uwagę w trakcie zakupów takiego urządzenia i jaki odkurzasz z filtrem wodnym wybrać.

Dlaczego warto zdecydować się na taki sprzęt?

Jeśli Ty lub ktoś z Twoich bliskich cierpi z powodu alergii – na pyłki, kurz czy roztocza, to jest to najlepsze urządzenie, na jakie można się zdecydować. Pozwoli Ci zminimalizować objawy tej nieprzyjemnej przypadłości. Odkurzacz z filtrem wodnym doskonale wyłapuje wszelkie pyłki, roztocza czy grzyby. Kurz, który jest pochłaniany, nie wydostaje się na zewnątrz, a więc powietrze jest czystsze.

Dodatkowo odkurzanie z filtrem wodnym sprawia, że powietrze jest nawilżone, a nie suche, jak w przypadku sprzątania zwykłymi odkurzaczami. Warto też wspomnieć, że do wnętrza zbiornika na wodę można dolać kilka kropel olejku zapachowego i po zakończonej pracy, można cieszyć się pięknie pachnącymi wnętrzami. Wiele modeli z filtrem wodnym ma także system prania dywanów, co jest kolejną zaletą tego typu sprzętów. Poza tym nie potrzebujesz worków na zmianę i w czasie odkurzania nie będziesz musiał ich opróżniać.  

Chcemy też zauważyć, że w końcu zapomnisz o kurzu, który po skończonym sprzątaniu osiada na meblach. Musisz także wiedzieć, że odkurzacze te nadają się do czyszczenia każdej powierzchni – drewna, płytek, paneli. Pamiętaj jednak, że odkurzanie z filtrem wodnym nie oznacza nawilżania powierzchni.

 

Moc – jaki odkurzacz z filtrem wodnym jest najlepszy?

Wybierając taki sprzęt, tak jak w przypadku każdej innej elektroniki, ważna jest moc. Urządzenie o niskiej mocy szybciej się przegrzewa, a tym samym spada jego wydajność. Im jest ona większa, tym większe jest  zużycie prądu. Standardowe sprzęty tego typu mają moc do 1600 W, ale znajdziemy też modele 2400 Watowe. Jeśli zależy Ci na większej sile ssania, co jest przydatne, gdy masz zwierzęta, a tym samym powierzchnie zanieczyszczone sierścią, wybierz mocniejszy sprzęt.

 

Pojemność zbiornika na wodę

Jeśli masz małe mieszkanie, nie potrzebujesz dużego pojemnika na wodę. Jeśli jednak Ty i Twoja rodzina żyjecie w dużym domu i musicie sprzątać wiele metrów kwadratowych – zdecyduj się na model z dużym zbiornikiem. Standardem w przypadku takich urządzeń jest 2,5 l pojemnik.

 

Funkcja prania może być przydatna

Nie wszystkie modele odkurzaczy z filtrem wodnym mają system umożliwiający pranie dywanów. Zwykle urządzenia z takim rozwiązaniem są droższe, przez co rezygnujemy z ich zakupu. Warto jednak dokładnie przeanalizować taką opcję. Dzięki niej sprzęt jest bardziej funkcjonalny. Nie musisz prać ręcznie dywanów i tapicerek, ani zamawiać tej usługi w firmie sprzątającej – odpowiedni model odkurzacza pomoże Ci w wykonaniu tej czynności.

 

Zasięg pracy

Zasięg pracy to kolejna kwestia, na którą chcemy zwrócić Twoją uwagę. Wiele zależy od długości przewodów, rury i węża. Najlepiej, jeśli urządzenie ma zasięg ok. 7 m, co pozwala na posprzątanie jednego pomieszczenia bez konieczności przełączania odkurzacza do innego gniazdka. Na rynku dostępne są sprzęty o zasięgu pracy od 6 m do 9 m.

 

Poziom emitowanego hałasu

Niestety odkurzacze z filtrem wodnym generują dość spory hałas – ponad 80 dB. Choć nie znajdziesz bardzo cichego modelu, warto jednak sprawdzić ten aspekt, eliminując najgłośniejsze produkty.  

Waga  

Jeśli masz dwupiętrowy dom i schody do posprzątania to dla Ciebie niezwykle istotna kwestia. Jeśli odkurzacz będzie zbyt ciężki, wtedy proces sprzątanie stanie się trudniejszy. Nie chodzi tylko o przenoszenie urządzenia między pomieszczeniami, ale też przesuwanie w jego wnętrzu. Do wagi odkurzacza należy doliczyć masę rury – oczywiście musi być ona solidna, ale jeśli będzie zbyt ciężka, znacznie utrudni Ci pracę.

 

Rura

Jak już wspomnieliśmy rura nie może być zbyt ciężka, ale to nie jedyna kwestia, na którą powinniśmy zwrócić uwagę. Kwestia funkcjonalności danego modelu związana jest z tym, czy ten element jest regulowany. To nie tylko ułatwia odkurzanie, ale także pomaga w dotarciu w różne, trudno dostępne miejsca.

 

Akcesoria i końcówki

Dodatkowe końcówki także wpływają na funkcjonalność danego modelu. W zestawie przede wszystkim powinna znaleźć się klasyczna ssawka szczelinowa oraz szczotka parkietowa. Jeśli wybierasz model z systemem piorącym w zestawie musi znaleźć się specjalna końcówka do prania. W takim wypadku warto też sprawdzić, jaki środek piorący dodawany jest do zestawu.

 

Odkurzacze z filtrem wodnym w dobrych cenach

Pozostała jeszcze kwestia ceny i marki.Każda z tych firm oferuje modele tanie – za ok 200 zł, z małym zbiornikiem na wodę, ale też sprzęty rozbudowane, które kosztują 600 zł – 1000 zł. Jeśli weźmiesz pod uwagę nasze porady, jak również opinie konsumentów oraz własne możliwości finansowe, na pewno znajdziesz model, który sprosta Twoim oczekiwaniom.

 

 

Najlepsze maszyny do szycia w 2021 roku

 

Postanowiliśmy przygotować dla Was ranking odkurzaczy z filtrem wodnym. Urządzenia takie są niezbędne w domach, gdzie mieszkają alergicy lub zwierzęta. Przeczytaj nasze zestawienie, by dowiedzieć się, jakie mają one funkcje.

 

Nasze zalecenia

 

Thomas Aqua + Pet & Family

 

1.Thomas Aqua + Pet & FamilyZaczniemy od produktu Thomas Aqua + Pet & Family. Jest to odkurzacz myjąco – piorący wyposażony filtr wodny AQUA +.  Urządzenie ma moc 1700 W, a jego wymiary wynoszą 48,6 x 31,8 x 30,6 cm. W tym modelu został wbudowany zbiornik wodny o pojemności 1,8 litra. Ale odkurzacz został tak skonstruowany, by do prawidłowej pracy wystarczył mu 1 litr wody.

Dodatkowo w zestawie otrzymamy: wąż ssący, rurę teleskopową i torbę do przechowywania akcesoriów. Kupując ten produkt otrzymamy też między innymi następujące nasadki: ssawka do czyszczenia na morko dywanów i podłóg twardych, ssawka do odkurzania tapicerki i dodatkowa do jej prania, szczotka do sierści zwierząt z przełącznikiem parkiet – dywan.

Odkurzacz może być idealnym rozwiązaniem dla osób z alergiami, gdyż posiada aż 7 różnych filtrów. Filtry te, nie tylko zatrzymują zanieczyszczenia w urządzeniu, ale też zapewniają one czystsze powietrze w domu. Dodatkowo właścicielom psów i kotów powinny się spodobać specjalne szczotki do czyszczenia sierści zwierząt, które ułatwiają usunięcie z dywanów i tapicerki.

Cechy tego modelu mogą sprawić, że będzie to najlepszy odkurzacz z filtrem wodnym dla alergików, lub osób mających zwierzęta. Użytkownicy są bardzo zadowoleni z tego odkurzacza. Oprócz jego mocy, która sprawia, że dokładnie czyści powierzchnie, wskazują za zalety jego długi 8-metrowy kabel.

Thomas Aqua+ + Pet & Family to produkt, który zyskał uznanie wielu konsumentów. Zgodnie przyznali, że jest to najlepszy odkurzacz z filtrem wodnym w 2021 roku. Prezentowane urządzenie ma moc 1700 W, a jego wymiary wynoszą 48,6 cm x 31,8 cm x 30,6 cm.

Zalety
Zbiornik wodny:

Urządzenie ma spory, bo 1,8 litrowy zbiornik wodny. Jednak do pracy potrzebuje tylko litr wody. Pojemnik jest na tyle duży, że bez jego opróżniania możemy posprzątać dużą powierzchnię, a jednocześnie nie jest zbyt ciężki.

Zestaw:

W komplecie z odkurzaczem, dostajemy najpotrzebniejsze elementy i akcesoria. W tym wąż ssący, rurę teleskopową, ssawkę do czyszczenia dywanów i podłóg twardych na mokro oraz ssawkę do odkurzania tapicerki i prania. Dodatkowo do kompletu dołączono torbę, w której można schować wszystkie akcesoria.

Filtry:

Za sprawą aż 7 różnych filtrów, urządzenie doskonale usuwa alergeny. Jest więc niezastąpione w domu każdego alergika.

Szczotki do usuwania sierści:

Zestaw zawiera specjalne szczotki do usuwania sierści zwierząt z dywanów i tapicerek. Jeśli więc posiadasz pupila, sprzęt ten będzie niezastąpiony.

Kabel:

Urządzenie ma 8 - metrowy kabel, który nie ogranicza naszych ruchów. Bez przyłączania urządzenia, możemy wyczyścić dużą powierzchnię.

Wady

 

 

 

 

Zelmer Aquos 829.0 ST

 

Zelmer Aquos 829.0 ST to model, który możemy używać z tradycyjnym workiem lub bez niego i wówczas śmieci są kierowane do specjalnego pojemnika. Wymiary sprzętu wynoszą: wysokość 38,5 kg, szerokość 35,7 cm, długość 50,6 kg, waga natomiast to 6,6 kg. Odkurzacz został wyposażony w silnik o mocy 1600 W i zaopatrzony w podwójny system filtracji.

Mamy tu bardzo skuteczny filtr HEPA H10 znany z zatrzymywania niemal wszystkich bakterii czy roztoczy, oraz filtr wodny, oba te filtry powodują, że odkurzacz nie tylko czyści podłogę, ale też oczyszcza powietrze. Ten kompaktowy model przypadnie do gustu wielu użytkownikom ze względu na bogate wyposażenie. Wiele różnorodnych szczotek rozszerza funkcjonalność, a schowek na akcesoria sprawia, że wszystko jest zawsze pod ręką.

Model ten pozwala, obok zwykłego odkurzania, również na zbieranie rozlanych płynów z podłogi, do czego ma specjalnie dedykowaną szczotkę. Użytkownicy zwracają uwagę na dobrą filtrację powietrza przez to urządzenie, a także dużą siłę ssania i możliwość jej regulacji z pozycji rączki.

Specjalnie dla miłośników firmy Zelmer sprawdziliśmy, jakie zalety i wady posiada produkt tej firmy: odkurzacz Zelmer Aquos 829.0 ST.

Zalety
Duża moc:

Odkurzacz został wyposażony w silnik o mocy 1600 W oraz cyfrowy system regulacji ssania. Dzięki obu parametrom początkowa moc ssania jest duża, a każdy z użytkowników może dowolnie ją regulować do własnych potrzeb.

Doskonała filtracja:

Podwójny system filtracji składający się z filtru wodnego, oraz bardzo dokładnego filtru HEPA H10 pozwala na dokładne odfiltrowanie wszelkich alergenów z powietrza odkurzanego pomieszczenia.  

Dwa systemy pracy:

Model pracuje, jako zwykły odkurzacz z zastosowaniem worka na kurz, a także z pojemnikiem na zanieczyszczenia, co pozwala na pracę na mokro i dokładniejsze sprzątanie i filtrowanie powietrza.

Miękkie gumowe kółka:

Pozwalają one na lekkie prowadzenie sprzętu podczas odkurzania i poruszania się ze sprzętem po całym domu. Kółka te nie rysują powierzchni, po której się poruszają.

Turboszczotka:

Specjalnie zaprojektowana tak, aby bez problemu zbierała sierść zwierząt z dywanu turboszczotka, to wyposażenie niezbędne w domu ze zwierzakami.

Wady
Głośność pracy:

Podczas pracy odkurzacz emituje dźwięk na poziomie 80 dB, jest to sporo nawet w segmencie odkurzaczy.

 

 

 

 

MPM MOD-17 Bora

 

3.MPM MOD-17 BoraNastępną naszą propozycją jest MPM MOD-17 Bora. Odkurzacz o mocy 2400 W, a wymiarach 47 x 32 x 31 cm. Zastosowany filtr HEPA, który możemy wyprać, oraz filtr wodny z łatwością usuną brud i alergeny z naszego domu. Zastosowanie filtru wodnego powoduje również nawilżenie powietrza oraz jego ujemne jonizowanie, co powoduje, że jesteśmy bardziej zrelaksowani, a nasz organizm działa prawidłowo.

Natomiast podciśnieniowe zamknięcie pojemnika zapobiegnie przypadkowemu wydostaniu się brudu podczas odkurzania. Pojemnik ma wielkość 1,2 litra. Został on również wyposażony w przydatną rączkę, więc napełnianie, jak i opróżnianie nie powinno stanowić dużego kłopotu.

Kupując ten model otrzymamy nie tylko odkurzacz w zielono – czarnym kolorze, dodatkowo w zestawie znajdziemy ssawko – szczotkę z przełącznikiem parkiet – dywan, szczotkę do żaluzji, szczotkę okrągłą czy szczotkę i ssawkę szczelinową.

Klienci w swych opiniach wspominają dużą moc odkurzacza, która gwarantuje dokładne sprzątnięcie brudu. Ponadto wskazują na dobrą proporcję jakości do ceny sprzętu. Podsumowując jest to dobry i tani odkurzacz z filtrem wodnym.

Następny produkt w naszym rankingu to MPM MOD-17 Bora. Jest to bardzo dobry odkurzacz z filtrem wodnym do 500 zł. Moc tego sprzętu to 2400W, a jego wymiary to 47 cm x 32 cm x 31 cm.

Zalety
Filtr HEPA:

Jest on wymienny i w połączeniu z filtrem wodnym zapewnia wysoką skuteczność usuwania alergenów i roztoczy. Dodatkowo filtr wody nawilża powietrze, dzięki czemu mamy zapewnione lepsze warunki życia. Jak dowodzą badania, przy odpowiednio nawilżonym powietrzu lepiej się relaksujemy.

Zabezpieczenia:

Przyrząd ma podciśnieniowo zamykany pojemnik, który nie otworzy się w czasie odkurzania, a tym samym nie ma ryzyka wydostania się brudu, czy zalania czyszczonej powierzchni.

Dodatkowe szczotki:

W zestawie znajduje się ssawko – szczotka z przełącznikiem parkiet/dywan, a także zwykła, szczelinowa i do czyszczenia żaluzji.

Cena:

Niewątpliwą zaletą prezentowanego modelu jest jego atrakcyjna cena. Trudno jest znaleźć równie dobry i tani sprzęt z filtrem wodnym.

Wady

 

 

 

 

Cycloon Hybrid Pet&Friends Thomas

 

Polecamy Twojej uwadze efektywnie działający odkurzacz z filtrem wodnym Cycloon Hybrid Pet&Friends Thomas. Urządzenie ma 1400 W silnik, który nie nagrzewa się mocno w trakcie pracy. Długość przewodu zasilającego jest równa 8 m, a zasięg pracy wynosi 11 m. Wymiary produktu to: długość – 46,7 cm, szerokość – 31,8 cm i wysokość – 29,4 cm, a jego waga jest równa 6,9 kg. 

Przenoszenie odkurzacza jest proste, bo u jego podstawy znajdują się płynnie działające kółka. Są one zabezpieczone specjalną, gumową powłoką, tak aby nie tworzyły zarysowań na panelach czy parkiecie. Odkurzacz może działać na sucho z filtrem cyklonowym lub na mokro z wykorzystaniem filtra wodnego.

Sprzęt cieszy się zainteresowaniem kupujących, ponieważ jest sprzedawany w komplecie z wieloma przydatnymi akcesoriami. Zalicza się do nich: szczotkę do parkietu i dywanu, ssawkę szczelinową pozwalającą usunąć zabrudzenia z trudno dostępnych miejsc, szczotkę do tapicerki i turboszczotkę.

Cycloon Hybrid Pet&Friends Thomas to 1400 W odkurzacz z filtrem wodnym. Zasięg pracy urządzenia wynosi 11 m.

Zalety
Akcesoria w zestawie:

W zestawie znajduje się specjalna szczotka przeznaczona do usuwania zabrudzeń z parkietu i dywanu, która przydaje się do zbierania sierści. Ponadto kupujący otrzymuje dobrej jakości turboszczotkę, ssawkę szczelinową z nakładką do mebli i szczotkę do tapicerki o szerokości równej 190 mm.

Rura teleskopowa:

Użytkownicy doceniają, że teleskopowa rura jest wykonana z wytrzymałej stali nierdzewnej i istnieje możliwość jej regulacji.

Kółka u podstawy:

Odkurzacz ma gumowane kółka, które nie rysują podłogi, a dodatkowo płynnie działają.

Wady
Mycie filtra:

Część użytkowników zwraca uwagę na to, że mycie filtra wodnego jest nieco uciążliwe. Kaseta ma małą pojemność i trzeba ją często opróżniać.

Brak sterowania w rączce:

W pojedynczych opiniach możemy przeczytać, że jednym z minusów urządzenia jest brak możliwości sterowania nim z poziomu rączki.

 

 

 

 

Karcher DS 6 1.195-220.0

 

Karcher DS 6 to dobrze oceniany przez użytkowników odkurzacz z filtrem wodnym, który skutecznie usuwa zabrudzenia i jest polecany dla osób, które mają alergię. Urządzenie poza filtrem wodnym ma też filtr pośredni, którego celem jest zabezpieczenie silnika. Zgodnie z przekazanymi przez producenta informacjami pozwala on zatrzymać nawet do 99,9% pyłu z powietrza. 

Dokładne wymiary odkurzacza to: 53,5 cm x 28,9 cm x 34,5 cm, a jego ciężar to 7,5 kg. Moc urządzenia jest równa 650 W. W zestawie otrzymujemy przełączaną ssawkę podłogową (sucho/mokro), końcówkę do czyszczenia tapicerki i ssawkę szczelinową. Odkurzacz ma pozycję parking, dzięki której łatwiej się go przechowuje.

Zastanawiasz się, czy opisywany model jest dobrej jakości? Możesz być tego pewny, bo wielu użytkowników to potwierdza. Ich zdaniem odkurzacz dobrze spełnia swoje zadanie, jest łatwy w obsłudze i ma skuteczny system filtracji.

Odkurzacz z filtrem wodnym Karcher DS 6 ma moc równą 650 W. Zbiornik liczy 2 l, a zasięg pracy to ponad 10 m. 

Zalety
Filtr silnikowy:

Urządzenie ma filtr silnikowy, który jest filtrem pośrednim i można łatwo utrzymać go w czystości. Skutecznie zatrzymuje on nawet drobne, unoszące się w powietrzu cząsteczki kurzu i alergeny. 

Polecany dla alergików:

Karcher DS 6 to sprzęt chętnie wybierany przez osoby borykające się z alergią. Jak zapewnia producent, wydmuchiwane przez odkurzacz powietrze jest czyste i pozbawione alergenów. Filtr wody zabezpiecza przed ich gromadzeniem się.

Wady
Szczotka do odkurzania:

Podstawowa szczotka do odkurzania powinna być nieco szersza - takie opinie można przeczytać w Internecie.

Waga:

Odkurzacz jest ciężki, dlatego niekiedy jego przenoszenie może być męczące, szczególnie jeśli musimy wziąć go w dłonie i przenieść.

 

 

 

 

Karcher DS 6000

 

4.Karcher DS 6000Chcieliśmy Państwu również zaprezentować odkurzacz Karcher DS 6000. Firma ta jest znana z produkcji urządzeń, które wykorzystują wodę w procesie sprzątania. Dlatego i ten model wykorzystuje wodę, jako filtr. Korzystając z filtra wodnego nawilżymy powietrze w mieszkaniu, dodatkowo zaoszczędzimy na eksploatacji odkurzacza, gdyż nie będziemy zmuszeni kupować do niego worków.

Dodatkowo w urządzeniu znajduje się filtr HEPA, który możemy myć pod bieżącą wodą. Model ten ma moc 900 W, a jego wymiary to 53,5 x 28,9 x 34,5 cm. Urządzenie to umożliwia nam przechowywanie w dwojaki sposób. Tradycyjnie, czyli na kółkach. Z boku urządzenia zamontowany jest haczyk, na którym możemy zawiesić rurę ze szczotką.

Możemy go również ustawić w pionie. Producent umieścił również na spodniej stronie odkurzacza haczyki dla szczotki. W ten sposób łatwo możemy zaoszczędzić miejsca.

Sprawdźmy teraz, jakie są opinie o odkurzaczach z filtrem wodnym tej firmy. Klientom spodoba się to, że pomimo niewielkiej mocy, ma on bardzo dobrą moc ssącą, a powierzchnie pozostawia idealnie czyste.

Karcher DS 6000 to kolejny odkurzacz, na który warto zwrócić uwagę. Jest to model o mocy 900 W, a jego wymiary wynoszą 53,5 cm x 28,9 cm x 34,5 cm.

Zalety
Filtry:

Oprócz filtra wodnego, który doskonale nawilża powietrze w mieszkaniu, w urządzeniu zainstalowano filtr HEPA, który można myć pod bieżącą wodą. Doskonale usuwa on alergeny i zanieczyszczenia powietrza.

Praktyczne dodatki:

Urządzenie zostało zaprojektowane w bardzo funkcjonalny sposób. Ma specjalny haczyk do zawieszenia go na ścianie, jak również haczyki do powieszenia rury ze szczotką i innych elementów zestawu.

Zbiornik na wodę:

Pojemnik na wodę ma pojemność 1,7 l. Wystarcza to na sprzątnięcie całkiem sporej powierzchni, bez konieczności wymiany wody. Jednocześnie nie jest zbyt duży, dzięki czemu urządzenie jest dość lekkie.

Wady
Moc ssania:

Urządzenie ma moc 900W. Jest to niewiele w porównaniu z naszymi innymi propozycjami, przez co odkurzanie zajmuje więcej czasu.

 

 

 

 

VAX Dual Power W85-DP-B-E

 

Model VAX Dual Power W85-DP-B-E ma moc 800 W. Odkurzacz ma długi przewód zasilający zapewniający 8 m zasięg pracy. Sprzęt został wyposażony w głowicę o szerokości 30 cm, znajdują się w niej dwie szczotki obracające się w tym samym kierunku. To sprawia, że odkurzacz dokładnie pierze dywany i chodniki, a tym samym pozwala usunąć z włosia wszystkie zanieczyszczenia.

Poziom hałasu generowanego przez produkt wynosi maksymalnie 80 dB. Model ma dwa oddzielne zbiorniki na wodę – czystą z detergentem (pojemność to 2,7 l) oraz brudną, o pojemności 1,5 l. Urządzenie jest przeznaczone do odkurzania na mokro. Sprzęt świetnie sprawdza się w domu i biurze.

Do zalet odkurzacza trzeba zaliczyć: solidną obudowę, wygodną rączkę oraz kompaktowe wymiary. Urządzenie jest chwalone przez konsumentów także za efektywne działanie. Z pomocą sprzętu możemy dokładnie wyprać nawet bardzo brudne dywany z długim włosiem. Produkt usuwa uporczywe plamy, zasysa również rozlane na podłodze płyny, w efekcie czego sprzątanie jest przyjemniejsze.

Urządzenie VAX Dual Power W85-DP-B-E ma moc 800 W. To produkt zapewniający 8 m zasięg pracy. Sprzęt waży 5,8 kg.

Zalety
Efektywna praca:

Odkurzacz ma dużą moc i wyposażono go w szeroką głowicę, w której znajdują się dwie obrotowe szczotki (obracają się w tym samym kierunku). To powoduje, że sprzęt dokładnie usuwa zanieczyszczenia z powierzchni, również z dywanu z długim włosiem. Model zasysa ponadto rozlane na podłodze płyny.

Technologia Twin Tank:

Sprzęt wykorzystuje technologię Twin Tank. Oznacza to, że w obudowie są dwa osobne zbiorniki na wodę – jeden na czystą, o pojemności 2,7 l, a drugi na brudną (jego pojemność to 1,5 l). Zanieczyszczenia nie przedostają się więc na wypraną powierzchnię.

Wady
Nie odkurza na sucho:

Model nie odkurza na sucho, więc przed praniem dywanów musimy najpierw użyć zwykłego odkurzacza.

Głośno pracuje:

Głośność pracy sprzętu to 80 dB. Dla większości konsumentów jest to duży hałas, zwłaszcza dla tych mających małe dzieci lub zwierzęta domowe.

 

 

 

 

Odkurzacz z filtrem wodnym: wady i zalety

 

Odkurzacze z filtrem wodnym to urządzenia, które są coraz bardziej popularne. Wybierają je  zazwyczaj osoby, cierpiące na alergię, gdyż podczas sprzątania zwykłym sprzętem są narażone na wdychanie kurzu oraz alergenów. To innowacyjne rozwiązanie pozwala nam na skuteczniejsze pozbywanie się zanieczyszczeń z dywanów oraz podłóg. Czy jednak odkurzacz z filtrem wodnym ma same zalety?

Oczyszczanie odkurzacza może być wyzwaniem

Jeżeli chodzi o odkurzacze z filtrem HEPA, to czyszczenie ich nie sprawia większego problemu. Zwykle, kiedy zauważymy, że pojemnik się zapełnia, to wystarczy wyjąć filtr, umyć go oraz opróżnić zbiornik. Cały proces nie zabiera więc zbyt dużo czasu. W przypadku urządzeń z filtrem wodnym oczyszczanie może być trochę bardziej skomplikowane. Po pierwsze, przed sprzątaniem, musimy napełnić zbiornik wodą. Po skończonej pracy musimy koniecznie opróżnić pojemnik i oczyścić go z pozostałości po zanieczyszczeniach. Cały proces musimy powtarzać po każdorazowym użytkowaniu odkurzacza tego typu. Dla niektórych osób takie rozwiązanie może być dość męczące i dlatego decydują się na zwykłe urządzenia, ale z filtrem HEPA.

 

Urządzenie dla alergików

Kiedy zanieczyszczenia wędrują do zbiornika wypełnionego wodą, to automatycznie się z nią mieszają i nie mają szansy, aby ponownie wydostały się na zewnątrz. Powietrze wydmuchiwane przez odkurzacz jest więc pozbawione alergenów, bakterii oraz roztoczy. Oczywiście sprzęty z filtrem HEPA też usuwają z powietrza alergeny, ale wiele testów wykazało, że filtr wodny jest skuteczniejszy.

 

Ile waży odkurzacz z filtrem wodnym?

Odkurzacze z filtrem wodnym bardzo często są trochę cięższe niż ich odpowiedniki z filtrem HEPA. Jest to spowodowane tym, że zbiornik takiego urządzenia musimy napełnić wodą, która dodaje wagi sprzętowi. Odkurzacze z filtrem wodnym zwykle ważą od 6 kg do nawet 15 kg. Przenoszenie takiego modelu może być więc wyzwaniem, szczególnie kiedy mamy piętrowy dom. Jeżeli bardzo zależy Ci na sprzęcie tego typu, to polecamy zaopatrzenie się w model sieciowy. Nie ma on akumulatora, więc jedyne, co może nas ograniczać to zbyt krótki kabel. Filtry innego typu są bardzo lekkie, więc transportowanie sprzętu, które są  wyposażone w filtry z pewnością sprawia mniej problemów.

Czy odkurzacz z filtrem wodnym ma jakieś inne funkcje?

Jaki odkurzacz z filtrem wodnym jest polecany przez konsumentów? Z pewnością taki, który  dobrze nawilża powietrze, a poza tym maksymalnie oczyszcza je z alergenów, więc oddychanie, szczególnie dla osób cierpiących na alergię będzie łatwiejsze. Suche powietrze daje nam niezbyt komfortowe uczucie, a jest to częsty problem w przypadku użytkowania zwykłych odkurzaczy. Na dodatek, niektóre modele z filtrem wodnym dają nam możliwość dodania kilku kropel olejków eterycznych do zbiornika z wodą. Dzięki temu bez zbędnego wysiłku możemy sprawić, że nasze pomieszczenia będą ładnie pachnieć.

Oprócz tego odkurzacze z filtrem wodnym bardzo często wyposażone są w funkcję prania. Oznacza to, że oprócz dokładnego czyszczenia dywanów możemy także pozbyć się głębszych zanieczyszczeń zagnieżdżonych głęboko w ich włóknach. W rezultacie nie musimy nabywać dodatkowego urządzenia, aby odpowiednio wyczyścić dywany.

 

Czy warto kupić sprzęt z filtrem wodnym?

Wiele osób twierdzi, że urządzenia z filtrem wodnym są wygodne, funkcjonalne (możliwość prania) i co najważniejsze – skuteczne, dlatego warto w nie zainwestować, nawet jeśli są nieco za ciężkie czy bywają trudne w pielęgnacji. To bardzo małe niedogodności.

 

 

» Przejrzyj produkty z poprzednich lat

Produkty te nie sa juz dostepne

 

 

Zelmer Aquawelt 919.0 SP

 

2.Zelmer Aquawelt 919.0 SPKolejny model w naszym rankingu to Zelmer Aquawelt 919.0 SP. Jest to również odkurzacz z funkcją piorącą. Urządzenie jest o mocy 1600 W i wymiarach 49,2 x 34,8 x 35,7 cm. Zastosowany filtr EPA nie tylko skutecznie zatrzymuje zanieczyszczenia i alergeny, takie jak odchody roztoczy, ale też w połączeniu z wbudowanym filtrem wodnym dba o dobrą jakość powietrza w domu.

Powietrze, po odkurzaniu, jest wolne od alergenów i nawilżone. Oprócz standardowego wyposażenia, które znajduje się w każdym odkurzaczu, czyli wąż flexi czy rura teleskopowa, w tym zestawie znajdziemy szczotkę do parkietów, spryskiwacz nakładany na węża oraz ssawko – szczotkę z separatorem drobnych przedmiotów.

Bardzo ważną funkcją tego urządzenia jest możliwość wykorzystania go do prania dywanów i tapicerki. Nie musimy, więc wzywać specjalistycznych firm, które przemeblują całe wnętrze w celu wyprania dywanu.

Profesjonalne czyszczenie dywanów też kosztuje, więc rzadko decydujemy się na taką formę sprzątania. Klienci doceniają ten model za łatwość w użyciu i możliwość elektronicznego sterowania mocy odkurzacza.

Zelmer Aquawelt 919.0 SP to niezawodny odkurzacz z funkcją piorącą. Prezentowane urządzenie ma moc 1600 W, a jego wymiary to 49,2 cm x 34,8 cm x 35,7 cm. Zbiornik na wodę posiada pojemność 2,5 l.

Zalety
Funkcja prania:

Przyrząd ma funkcję prania dywanów i tapicerek. Jest niezastąpiony w każdym domu, zwłaszcza, że pozwala wykonać czyszczenie dywanów bez użycia mocnych, chemicznych środków piorących.

Filtr HEPA:

Filtr skutecznie usuwa zanieczyszczenia i alergeny, odchody roztoczy, a poza tym, w połączeniu z filtrem wodnym zapewnia nam świeże powietrze, wolne od alergenów i jednocześnie odpowiednio nawilżone.

Wyposażenie:

W zestawie znajduje się wąż flexi, rura teleskopowa, szczotka z separatorem drobnych rzeczy, szczotka do parkietów i spryskiwacz nakładany na węża.

System obsługi:

Urządzenie jest proste w obsłudze. Nalewanie wody, podłączenie pojemnika, a potem jego odłączanie jest bardzo proste. Wszystkie kroki zostały dokładnie opisane w instrukcji obsługi.

Zasięg pracy:

Urządzenie ma zasięg pracy aż 9 m. Bez przełączania kabla między kontaktami można nim wyczyścić całkiem sporą powierzchnię.

Wady

 

 

Samsung VW17H9090HC

 

5.Samsung VW17H9090HCOstatnia nasza propozycja to Samsung VW17H9090HC. Odkurzacz o sporej mocy 1700 W ma wymiary 36 x 56,6 x 35,3 cm. Model ten umożliwia odkurzanie na sucho, na mokro i z pomocą filtra wodnego. Interesujące jest to, że funkcja filtra wodnego jest dodatkowa.

Więc możemy wybrać odkurzanie z tradycyjnym workiem. Urządzanie zostało również wyposażone w filtr HEPA, który sprawnie wyłapuje alergeny z powietrza. Filtr, gdy się zabrudzi, możemy umyć pod bieżącą wodą. Wygodnym rozwiązaniem jest elektroniczne sterowanie, które zostało umieszczone w rączce, oraz wbudowana szczotka. Posiada ona końcówki do wszystkich rodzajów podłóg.

Z tą szczotką odkurzymy dywan, wyczyścimy twarde powierzchnie, możemy ją również wykorzystać jako mop. Wystarczy nacisnąć jeden przycisk, by zmienić ustawienia.

Dodatkowo, oprócz standardowych elementów takich jak wąż ssący, czy rura teleskopowa, w zestawie znajdziemy szczotkę do tapicerki i kurzu, oraz szczelinówkę. Użytkownicy są zadowoleni z tego produktu. Ich opinie mówią m.in. że posiada on dobrej długości kabel, oraz bardzo dobrą moc ssącą.

Ostatnia propozycja to Samsung VW17H9090HC. Jest to odkurzacz o mocy 1700 W. Jego wymiary to 36 cm x 56,6 cm x 35,3 cm.

Zalety
Filtry:

Urządzenie ma filtr wodny oraz HEPA, który wyłapuje alergeny i roztocza z powietrza. Jest on zmywalny i wystarczy go regularnie czyścić pod bieżącą wodą.

System sterowania:

W urządzeniu zastosowano zaawansowany system elektronicznego sterowania. Jest on zamontowany w rączce. Obsługa sprzętu jest bardzo prosta i wygodna.

Mop:

Urządzenie może być wykorzystywane jako mop służący do czyszczenia podłóg. Jest więc bardzo funkcjonalne.

Wady
Głośność pracy:

Konsumenci w swoich ocenach zauważają, że jest to głośny przyrząd. Emituje hałas na poziomie 90 dB.

Waga:

Urządzenie jest dość ciężkie, gdyż waży ok. 13,5 kg. Przez to nie jest zbyt zwrotne.

 

 

» Przejrzyj produkty z poprzednich lat

Subskrybuj
Notify of
guest
3 Comments
oldest
newest most voted
Inline Feedbacks
View all comments
Fred
Fred
2 years ago

osobiście uważam, że najlepszy odkurzacz to irobot roomba bo sprząta sam

Elena
Elena
1 year ago
Reply to  Fred

Dokładnie. Też jestem wierna posiadaczka tego robota

DMCA.com Protection Status
film indirfilm indirmefull program indir