Odkurzacze z filtrem wodnym ranking

Ostatnio aktualizowane: 20.01.18

Jeśli szukasz odkurzacza z filtrem wodnym to trafiłeś w dobre miejsce. Znajduje się bowiem tutaj przewodnik zakupowy, który ma na celu ułatwić wybór urządzenia tego typu. W dalszej kolejności można znaleźć ranking produktów. Podczas selekcji produktów braliśmy pod uwagę nie tylko ich cechy i funkcjonalność, lecz także opinie konsumentów, którzy je zakupili. Pierwszy w naszym zestawieniu jest odkurzacz  Thomas Aqua + Pet & Family. Model ten ma moc 1700 W. Został wyposażony w 7 filtrów. Możemy mieć pewność, że wszystkie zanieczyszczenia zostaną w komorze na odpady. Wraz z odkurzaczem otrzymamy szereg różnych końcówek, wśród nich znajdziemy taką, dedykowaną do usuwania sierści zwierząt. Drugie miejsce w rankingu zajął Zelmer Aquawelt 919.0 SP. Ten odkurzacz z filtrem wodnym ma moc 1600 W. Co ciekawe, opisywany model możemy wykorzystać do prania dywanów. Szerszy opis sprzętu znajdziesz w naszym zestawieniu. Tam też znajdują się opisy kolejnych trzech odkurzaczy z filtrem wodnym. Wśród nich może być urządzenie idealne dla Ciebie.

 

 

Tabela porównawcza

 

Zalety
Wady
Podsumowanie
Oferty

 

 

Jaki odkurzasz z filtrem wodnym kupić?

 

Przewodnik zakupowy

Odkurzacz to sprzęt, który ułatwia sprzątanie. Jeśli dodatkowo zastosowano w nim ciekawe, innowacyjne rozwiązania, jest bardzo funkcjonalny i porządki dają lepsze efekty, a przy tym stają się przyjemniejsze. Jedną z funkcji, która poprawia wydajność odkurzacza jest filtr wodny. W tym artykule skupimy się na takich właśnie sprzętach. Podpowiemy Ci, na co zwrócić uwagę w trakcie zakupów takiego urządzenia i jaki odkurzasz z filtrem wodnym wybrać.

Dlaczego warto zdecydować się na taki sprzęt?

Jeśli Ty lub ktoś z Twoich bliskich cierpi z powodu alergii – na pyłki, kurz czy roztocza, to jest to najlepsze urządzenie, na jakie można się zdecydować. Pozwoli Ci zminimalizować objawy tej nieprzyjemnej przypadłości. Odkurzacz z filtrem wodnym doskonale wyłapuje wszelkie pyłki, roztocza czy grzyby. Kurz, który jest pochłaniany, nie wydostaje się na zewnątrz, a więc powietrze jest czystsze.

Dodatkowo odkurzanie z filtrem wodnym sprawia, że powietrze jest nawilżone, a nie suche, jak w przypadku sprzątania zwykłymi odkurzaczami. Warto też wspomnieć, że do wnętrza zbiornika na wodę można dolać kilka kropel olejku zapachowego i po zakończonej pracy, można cieszyć się pięknie pachnącymi wnętrzami. Wiele modeli z filtrem wodnym ma także system prania dywanów, co jest kolejną zaletą tego typu sprzętów. Poza tym nie potrzebujesz worków na zmianę i w czasie odkurzania nie będziesz musiał ich opróżniać.  

Chcemy też zauważyć, że w końcu zapomnisz o kurzu, który po skończonym sprzątaniu osiada na meblach. Musisz także wiedzieć, że odkurzacze te nadają się do czyszczenia każdej powierzchni – drewna, płytek, paneli. Pamiętaj jednak, że odkurzanie z filtrem wodnym nie oznacza nawilżania powierzchni.

 

Moc – jaki odkurzacz z filtrem wodnym jest najlepszy?

Wybierając taki sprzęt, tak jak w przypadku każdej innej elektroniki, ważna jest moc. Urządzenie o niskiej mocy szybciej się przegrzewa, a tym samym spada jego wydajność. Im jest ona większa, tym większe jest  zużycie prądu. Standardowe sprzęty tego typu mają moc do 1600 W, ale znajdziemy też modele 2400 Watowe. Jeśli zależy Ci na większej sile ssania, co jest przydatne, gdy masz zwierzęta, a tym samym powierzchnie zanieczyszczone sierścią, wybierz mocniejszy sprzęt.

 

Pojemność zbiornika na wodę

Jeśli masz małe mieszkanie, nie potrzebujesz dużego pojemnika na wodę. Jeśli jednak Ty i Twoja rodzina żyjecie w dużym domu i musicie sprzątać wiele metrów kwadratowych – zdecyduj się na model z dużym zbiornikiem. Standardem w przypadku takich urządzeń jest 2,5 l pojemnik.

 

Funkcja prania może być przydatna

Nie wszystkie modele odkurzaczy z filtrem wodnym mają system umożliwiający pranie dywanów. Zwykle urządzenia z takim rozwiązaniem są droższe, przez co rezygnujemy z ich zakupu. Warto jednak dokładnie przeanalizować taką opcję. Dzięki niej sprzęt jest bardziej funkcjonalny. Nie musisz prać ręcznie dywanów i tapicerek, ani zamawiać tej usługi w firmie sprzątającej – odpowiedni model odkurzacza pomoże Ci w wykonaniu tej czynności.

 

Zasięg pracy

Zasięg pracy to kolejna kwestia, na którą chcemy zwrócić Twoją uwagę. Wiele zależy od długości przewodów, rury i węża. Najlepiej, jeśli urządzenie ma zasięg ok. 7 m, co pozwala na posprzątanie jednego pomieszczenia bez konieczności przełączania odkurzacza do innego gniazdka. Na rynku dostępne są sprzęty o zasięgu pracy od 6 m do 9 m.

 

Poziom emitowanego hałasu

Niestety odkurzacze z filtrem wodnym generują dość spory hałas – ponad 80 dB. Choć nie znajdziesz bardzo cichego modelu, warto jednak sprawdzić ten aspekt, eliminując najgłośniejsze produkty.  

Waga  

Jeśli masz dwupiętrowy dom i schody do posprzątania to dla Ciebie niezwykle istotna kwestia. Jeśli odkurzacz będzie zbyt ciężki, wtedy proces sprzątanie stanie się trudniejszy. Nie chodzi tylko o przenoszenie urządzenia między pomieszczeniami, ale też przesuwanie w jego wnętrzu. Do wagi odkurzacza należy doliczyć masę rury – oczywiście musi być ona solidna, ale jeśli będzie zbyt ciężka, znacznie utrudni Ci pracę.

 

Rura

Jak już wspomnieliśmy rura nie może być zbyt ciężka, ale to nie jedyna kwestia, na którą powinniśmy zwrócić uwagę. Kwestia funkcjonalności danego modelu związana jest z tym, czy ten element jest regulowany. To nie tylko ułatwia odkurzanie, ale także pomaga w dotarciu w różne, trudno dostępne miejsca.

 

Akcesoria i końcówki

Dodatkowe końcówki także wpływają na funkcjonalność danego modelu. W zestawie przede wszystkim powinna znaleźć się klasyczna ssawka szczelinowa oraz szczotka parkietowa. Jeśli wybierasz model z systemem piorącym w zestawie musi znaleźć się specjalna końcówka do prania. W takim wypadku warto też sprawdzić, jaki środek piorący dodawany jest do zestawu.

 

Odkurzacze z filtrem wodnym w dobrych cenach

Pozostała jeszcze kwestia ceny i marki.Każda z tych firm oferuje modele tanie – za ok 200 zł, z małym zbiornikiem na wodę, ale też sprzęty rozbudowane, które kosztują 600 zł – 1000 zł. Jeśli weźmiesz pod uwagę nasze porady, jak również opinie konsumentów oraz własne możliwości finansowe, na pewno znajdziesz model, który sprosta Twoim oczekiwaniom.

 

 

Najlepsze maszyny do szycia w 2018 roku

 

Postanowiliśmy przygotować dla Was ranking odkurzaczy z filtrem wodnym. Urządzenia takie są niezbędne w domach, gdzie mieszkają alergicy lub zwierzęta. Przeczytaj nasze zestawienie, by dowiedzieć się, jakie mają one funkcje.

 

Nasze zalecenia

 

Thomas Aqua + Pet & Family

 

1.Thomas Aqua + Pet & FamilyZaczniemy od produktu Thomas Aqua + Pet & Family. Jest to odkurzacz myjąco – piorący wyposażony filtr wodny AQUA +.  Urządzenie ma moc 1700 W, a jego wymiary wynoszą 48,6 x 31,8 x 30,6 cm. W tym modelu został wbudowany zbiornik wodny o pojemności 1,8 litra. Ale odkurzacz został tak skonstruowany, by do prawidłowej pracy wystarczył mu 1 litr wody.

Dodatkowo w zestawie otrzymamy: wąż ssący, rurę teleskopową i torbę do przechowywania akcesoriów. Kupując ten produkt otrzymamy też między innymi następujące nasadki: ssawka do czyszczenia na morko dywanów i podłóg twardych, ssawka do odkurzania tapicerki i dodatkowa do jej prania, szczotka do sierści zwierząt z przełącznikiem parkiet – dywan.

Odkurzacz może być idealnym rozwiązaniem dla osób z alergiami, gdyż posiada aż 7 różnych filtrów. Filtry te, nie tylko zatrzymują zanieczyszczenia w urządzeniu, ale też zapewniają one czystsze powietrze w domu. Dodatkowo właścicielom psów i kotów powinny się spodobać specjalne szczotki do czyszczenia sierści zwierząt, które ułatwiają usunięcie z dywanów i tapicerki.

Cechy tego modelu mogą sprawić, że będzie to najlepszy odkurzacz z filtrem wodnym dla alergików, lub osób mających zwierzęta. Użytkownicy są bardzo zadowoleni z tego odkurzacza. Oprócz jego mocy, która sprawia, że dokładnie czyści powierzchnie, wskazują za zalety jego długi 8-metrowy kabel.

Thomas Aqua+ + Pet & Family to produkt, który zyskał uznanie wielu konsumentów. Zgodnie przyznali, że jest to najlepszy odkurzacz z filtrem wodnym w 2018 roku. Prezentowane urządzenie ma moc 1700 W, a jego wymiary wynoszą 48,6 cm x 31,8 cm x 30,6 cm.

 

Zalety

Zbiornik wodny: Urządzenie ma spory, bo 1,8 litrowy zbiornik wodny. Jednak do pracy potrzebuje tylko litr wody. Pojemnik jest na tyle duży, że bez jego opróżniania możemy posprzątać dużą powierzchnię, a jednocześnie nie jest zbyt ciężki.

Zestaw: W komplecie z odkurzaczem, dostajemy najpotrzebniejsze elementy i akcesoria. W tym wąż ssący, rurę teleskopową, ssawkę do czyszczenia dywanów i podłóg twardych na mokro oraz ssawkę do odkurzania tapicerki i prania. Dodatkowo do kompletu dołączono torbę, w której można schować wszystkie akcesoria.

Filtry: Za sprawą aż 7 różnych filtrów, urządzenie doskonale usuwa alergeny. Jest więc niezastąpione w domu każdego alergika.

Szczotki do usuwania sierści: Zestaw zawiera specjalne szczotki do usuwania sierści zwierząt z dywanów i tapicerek. Jeśli więc posiadasz pupila, sprzęt ten będzie niezastąpiony.

Kabel: Urządzenie ma 8 – metrowy kabel, który nie ogranicza naszych ruchów. Bez przyłączania urządzenia, możemy wyczyścić dużą powierzchnię.

 

 

 

 

Zelmer Aquawelt 919.0 SP

 

2.Zelmer Aquawelt 919.0 SPKolejny model w naszym rankingu to Zelmer Aquawelt 919.0 SP. Jest to również odkurzacz z funkcją piorącą. Urządzenie jest o mocy 1600 W i wymiarach 49,2 x 34,8 x 35,7 cm. Zastosowany filtr EPA nie tylko skutecznie zatrzymuje zanieczyszczenia i alergeny, takie jak odchody roztoczy, ale też w połączeniu z wbudowanym filtrem wodnym dba o dobrą jakość powietrza w domu.

Powietrze, po odkurzaniu, jest wolne od alergenów i nawilżone. Oprócz standardowego wyposażenia, które znajduje się w każdym odkurzaczu, czyli wąż flexi czy rura teleskopowa, w tym zestawie znajdziemy szczotkę do parkietów, spryskiwacz nakładany na węża oraz ssawko – szczotkę z separatorem drobnych przedmiotów.

Bardzo ważną funkcją tego urządzenia jest możliwość wykorzystania go do prania dywanów i tapicerki. Nie musimy, więc wzywać specjalistycznych firm, które przemeblują całe wnętrze w celu wyprania dywanu.

Profesjonalne czyszczenie dywanów też kosztuje, więc rzadko decydujemy się na taką formę sprzątania. Klienci doceniają ten model za łatwość w użyciu i możliwość elektronicznego sterowania mocy odkurzacza.

Zelmer Aquawelt 919.0 SP to niezawodny odkurzacz z funkcją piorącą. Prezentowane urządzenie ma moc 1600 W, a jego wymiary to 49,2 cm x 34,8 cm x 35,7 cm. Zbiornik na wodę posiada pojemność 2,5 l.

 

Zalety

Funkcja prania: Przyrząd ma funkcję prania dywanów i tapicerek. Jest niezastąpiony w każdym domu, zwłaszcza, że pozwala wykonać czyszczenie dywanów bez użycia mocnych, chemicznych środków piorących.

Filtr HEPA: Filtr skutecznie usuwa zanieczyszczenia i alergeny, odchody roztoczy, a poza tym, w połączeniu z filtrem wodnym zapewnia nam świeże powietrze, wolne od alergenów i jednocześnie odpowiednio nawilżone.

Wyposażenie: W zestawie znajduje się wąż flexi, rura teleskopowa, szczotka z separatorem drobnych rzeczy, szczotka do parkietów i spryskiwacz nakładany na węża.

System obsługi: Urządzenie jest proste w obsłudze. Nalewanie wody, podłączenie pojemnika, a potem jego odłączanie jest bardzo proste. Wszystkie kroki zostały dokładnie opisane w instrukcji obsługi.

Zasięg pracy: Urządzenie ma zasięg pracy aż 9 m. Bez przełączania kabla między kontaktami można nim wyczyścić całkiem sporą powierzchnię.

 

 

 

 

MPM MOD-17 Bora

 

3.MPM MOD-17 BoraNastępną naszą propozycją jest MPM MOD-17 Bora. Odkurzacz o mocy 2400 W, a wymiarach 47 x 32 x 31 cm. Zastosowany filtr HEPA, który możemy wyprać, oraz filtr wodny z łatwością usuną brud i alergeny z naszego domu. Zastosowanie filtru wodnego powoduje również nawilżenie powietrza oraz jego ujemne jonizowanie, co powoduje, że jesteśmy bardziej zrelaksowani, a nasz organizm działa prawidłowo.

Natomiast podciśnieniowe zamknięcie pojemnika zapobiegnie przypadkowemu wydostaniu się brudu podczas odkurzania. Pojemnik ma wielkość 1,2 litra. Został on również wyposażony w przydatną rączkę, więc napełnianie, jak i opróżnianie nie powinno stanowić dużego kłopotu.

Kupując ten model otrzymamy nie tylko odkurzacz w zielono – czarnym kolorze, dodatkowo w zestawie znajdziemy ssawko – szczotkę z przełącznikiem parkiet – dywan, szczotkę do żaluzji, szczotkę okrągłą czy szczotkę i ssawkę szczelinową.

Klienci w swych opiniach wspominają dużą moc odkurzacza, która gwarantuje dokładne sprzątnięcie brudu. Ponadto wskazują na dobrą proporcję jakości do ceny sprzętu. Podsumowując jest to dobry i tani odkurzacz z filtrem wodnym.

Następny produkt w naszym rankingu to MPM MOD-17 Bora. Jest to bardzo dobry odkurzacz z filtrem wodnym do 500 zł. Moc tego sprzętu to 2400W, a jego wymiary to 47 cm x 32 cm x 31 cm.

 

Zalety

Filtr HEPA: Jest on wymienny i w połączeniu z filtrem wodnym zapewnia wysoką skuteczność usuwania alergenów i roztoczy. Dodatkowo filtr wody nawilża powietrze, dzięki czemu mamy zapewnione lepsze warunki życia. Jak dowodzą badania, przy odpowiednio nawilżonym powietrzu lepiej się relaksujemy.

Zabezpieczenia: Przyrząd ma podciśnieniowo zamykany pojemnik, który nie otworzy się w czasie odkurzania, a tym samym nie ma ryzyka wydostania się brudu, czy zalania czyszczonej powierzchni.

Dodatkowe szczotki: W zestawie znajduje się ssawko – szczotka z przełącznikiem parkiet/dywan, a także zwykła, szczelinowa i do czyszczenia żaluzji.

Cena: Niewątpliwą zaletą prezentowanego modelu jest jego atrakcyjna cena. Trudno jest znaleźć równie dobry i tani sprzęt z filtrem wodnym.

 

 

 

 

Karcher DS 6000

 

4.Karcher DS 6000Chcieliśmy Państwu również zaprezentować odkurzacz Karcher DS 6000. Firma ta jest znana z produkcji urządzeń, które wykorzystują wodę w procesie sprzątania. Dlatego i ten model wykorzystuje wodę, jako filtr. Korzystając z filtra wodnego nawilżymy powietrze w mieszkaniu, dodatkowo zaoszczędzimy na eksploatacji odkurzacza, gdyż nie będziemy zmuszeni kupować do niego worków.

Dodatkowo w urządzeniu znajduje się filtr HEPA, który możemy myć pod bieżącą wodą. Model ten ma moc 900 W, a jego wymiary to 53,5 x 28,9 x 34,5 cm. Urządzenie to umożliwia nam przechowywanie w dwojaki sposób. Tradycyjnie, czyli na kółkach. Z boku urządzenia zamontowany jest haczyk, na którym możemy zawiesić rurę ze szczotką.

Możemy go również ustawić w pionie. Producent umieścił również na spodniej stronie odkurzacza haczyki dla szczotki. W ten sposób łatwo możemy zaoszczędzić miejsca.

Sprawdźmy teraz, jakie są opinie o odkurzaczach z filtrem wodnym tej firmy. Klientom spodoba się to, że pomimo niewielkiej mocy, ma on bardzo dobrą moc ssącą, a powierzchnie pozostawia idealnie czyste.

Karcher DS 6000 to kolejny odkurzacz, na który warto zwrócić uwagę. Jest to model o mocy 900 W, a jego wymiary wynoszą 53,5 cm x 28,9 cm x 34,5 cm.

 

Zalety

Filtry: Oprócz filtra wodnego, który doskonale nawilża powietrze w mieszkaniu, w urządzeniu zainstalowano filtr HEPA, który można myć pod bieżącą wodą. Doskonale usuwa on alergeny i zanieczyszczenia powietrza.

Praktyczne dodatki: Urządzenie zostało zaprojektowane w bardzo funkcjonalny sposób. Ma specjalny haczyk do zawieszenia go na ścianie, jak również haczyki do powieszenia rury ze szczotką i innych elementów zestawu.

Zbiornik na wodę: Pojemnik na wodę ma pojemność 1,7 l. Wystarcza to na sprzątnięcie całkiem sporej powierzchni, bez konieczności wymiany wody. Jednocześnie nie jest zbyt duży, dzięki czemu urządzenie jest dość lekkie.

 

Wady

Moc ssania: Urządzenie ma moc 900W. Jest to niewiele w porównaniu z naszymi innymi propozycjami, przez co odkurzanie zajmuje więcej czasu.

 

 

 

 

Samsung VW17H9090HC

 

5.Samsung VW17H9090HCOstatnia nasza propozycja to Samsung VW17H9090HC. Odkurzacz o sporej mocy 1700 W ma wymiary 36 x 56,6 x 35,3 cm. Model ten umożliwia odkurzanie na sucho, na mokro i z pomocą filtra wodnego. Interesujące jest to, że funkcja filtra wodnego jest dodatkowa.

Więc możemy wybrać odkurzanie z tradycyjnym workiem. Urządzanie zostało również wyposażone w filtr HEPA, który sprawnie wyłapuje alergeny z powietrza. Filtr, gdy się zabrudzi, możemy umyć pod bieżącą wodą. Wygodnym rozwiązaniem jest elektroniczne sterowanie, które zostało umieszczone w rączce, oraz wbudowana szczotka. Posiada ona końcówki do wszystkich rodzajów podłóg.

Z tą szczotką odkurzymy dywan, wyczyścimy twarde powierzchnie, możemy ją również wykorzystać jako mop. Wystarczy nacisnąć jeden przycisk, by zmienić ustawienia.

Dodatkowo, oprócz standardowych elementów takich jak wąż ssący, czy rura teleskopowa, w zestawie znajdziemy szczotkę do tapicerki i kurzu, oraz szczelinówkę. Użytkownicy są zadowoleni z tego produktu. Ich opinie mówią m.in. że posiada on dobrej długości kabel, oraz bardzo dobrą moc ssącą.

Ostatnia propozycja to Samsung VW17H9090HC. Jest to odkurzacz o mocy 1700 W. Jego wymiary to 36 cm x 56,6 cm x 35,3 cm.

 

Zalety

Filtry: Urządzenie ma filtr wodny oraz HEPA, który wyłapuje alergeny i roztocza z powietrza. Jest on zmywalny i wystarczy go regularnie czyścić pod bieżącą wodą.

System sterowania: W urządzeniu zastosowano zaawansowany system elektronicznego sterowania. Jest on zamontowany w rączce. Obsługa sprzętu jest bardzo prosta i wygodna.

Mop: Urządzenie może być wykorzystywane jako mop służący do czyszczenia podłóg. Jest więc bardzo funkcjonalne.

 

Wady

Głośność pracy: Konsumenci w swoich ocenach zauważają, że jest to głośny przyrząd. Emituje hałas na poziomie 90 dB.

Waga: Urządzenie jest dość ciężkie, gdyż waży ok. 13,5 kg. Przez to nie jest zbyt zwrotne.

 

 

 

 

Leave a Reply

Be the First to Comment!

Notify of
avatar
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (5 votes, average: 5.00 out of 5)
Loading...