Odkurzacze wodne ranking

Ostatnio aktualizowane: 20.01.18

Jaki odkurzacz wodny kupić?

 

Przewodnik zakupowy

Odkurzacz z filtrem wodnym to urządzenie, które umożliwia nam pozbycie się kurzu oraz alergenów. Jest więc to sprzęt, który świetnie sprawdzi się w przypadku alergików, a przede wszystkim osób uczulonych na kurz. Specjalny filtr w takim urządzeniu, przepuszcza powietrze przez wodną zaporę, co zapobiega przedostawaniu się zarodników grzybów, roztoczy czy bakterii do powietrza. Co więcej, sprzęt ten delikatnie nawilża powietrze, a dodatkowa funkcja nasączania olejkami filtrów, zapewni w mieszkaniu przyjemny zapach i poczucie świeżości. Na rynku jest dostępnych wiele modeli z różnych półek cenowych, co może być sporym utrudnieniem dla osób zainteresowanych zakupem takiego sprzętu. Dlatego przygotowaliśmy dla Państwa poradnik, jaki odkurzacz wodny wybrać, aby cieszyć się z świeżości w naszym domu.

Zastosowanie odkurzaczy wodnych

Tego typu sprzęt przeznaczony jest do czyszczenia każdego rodzaju zabrudzenia, bez względu na typ powierzchni. Sprawdzi się więc zarówno na dywanie, panelach czy linoleum, świetnie usuwając kurz, sierść czy mokry brud.

 

Moc

Jest to najważniejszy parametr, którym powinniśmy kierować się wybierając idealny odkurzacz z filtrem wodnym. Modele o niskiej mocy mają tendencję do przegrzewania się, co z pewnością utrudni czyszczenie podłogi w domu. Z drugiej strony, choć sprzęt o wysokiej mocy wydaje się bardziej odpowiedni, to takie urządzenia pobierają znacznie więcej prądu. Najpopularniejsze modele mają moc 1600 W, ale znajdziemy też takie o mocy 2400 W. Dodatkowo, należy pamiętać że im wyższa moc, tym większa moc ssania. Dzięki temu będziemy w stanie pozbyć się uciążliwego osadu czy sierści.

 

Filtr Hepa – dla alergików i nie tylko

Jest to rodzaj filtra odkurzacza, który dodatkowo oczyszcza powietrze w pomieszczeniu. Zbudowany jest on z 3 warstw, które odpowiadają za skuteczne zatrzymanie wszelkich drobnoustrojów, zarodników bakterii czy alergenów, uniemożliwiając im przedostanie się do powietrza. Niektóre modele filtrów nadają się do wielokrotnego użytku, inne natomiast należy wyrzucić po jednym użyciu. W przypadku filtrów Hepa wielokrotnego zastosowania należy czyścić je delikatnie i dokładnie suszyć.

 

Rura

To, z jakiego materiału wykonana jest rura ma bezpośredni wpływ na wagę i mobilność odkurzacza. Może być ona plastikowa, która świetnie sprawdzi się w przypadku starszych osób, gdyż jest lekka. Z drugiej strony, nie jest jednak odporna na uszkodzenia mechaniczne i ma tendencję do pękania. Rury metalowe to propozycja bardziej uniwersalna. Odkurzacze z tego typu rurą są z pewnością cięższe, co może utrudnić sprzątanie na schodach czy w wąskich korytarzach. Natomiast wykonanie jest zdecydowanie bardziej solidne, a to pozwoli na dłuższą eksploatację.

 

Zasięg pracy

W kolejnym kroku należy zwrócić uwagę na zasięg pracy naszego odkurzacza z filtrem wodnym. Tego rodzaju sprzęt powinien mieć jak najdłuższy przewód, który pozwoli na wygodne manewrowanie między meblami. Na rynku dostępne są modele o zasięgu 5 m, jednak my radzimy zakup urządzenia z przewodem długości 10 m. To pozwoli Ci na większą swobodę ruchów w trakcie sprzątania.

 

Pojemność zbiornika odkurzacza wodnego

W przypadku tego typu odkurzaczy mamy do czynienia ze specjalnym zbiornikiem na wodę. Jego pojemność całkowita waha się od 1 do 4 l. Należy pamiętać, że po każdym użyciu, zbiornik z wodą należy opróżnić i wyczyścić. Dlatego modele o małej pojemności lepiej sprawdzą się na małych metrażach. Wraz ze wzrostem pojemności zbiornika takiego odkurzacza, zwiększa się też jego waga.

 

Dodatkowe akcesoria odkurzaczy wodnych

Aby odkurzacz w pełni spełnił swoją rolę, należy sprawdzić jakość wykonania dodatkowych elementów sprzętu, jakimi są końcówki rury. Najpopularniejsze z nich to:

Elektroszczotka – jest to końcówka, wyposażona w wirującą oś. Sprawdzi się ona dobrze zarówno na parkiecie, dodatkowo go polerując, jak na dywanie, gdzie pozbędzie się uciążliwej sierści oraz kurzu.

Szczotka szczelinowa – to taka, której zadaniem jest usunięcie zanieczyszczeń z trudno dostępnych miejsc, takich jak zagłębienia mebli czy między kablami.

Szczotka parkietowa – jest to końcówka, która ma delikatne i długie włosie, dzięki czemu nie rysuje parkietu w trakcie odkurzania. Co więcej, w trakcie szorowania nadaje podłodze błysk.

Funkcja prania dywanów

Nie wszystkie odkurzacze wodne mają funkcję prania dywanów. Niestety często nie zwracamy na to uwagi i po zakupie okazuje się, że nowe urządzenie nie spełnia swojej roli. Jeśli wybierzesz sprzęt z taką opcją, sprawdź jego wydajność. Istotnym źródłem wiedzy są opinie konsumentów. Niestety nie wszystkie modele takich odkurzaczy faktycznie umożliwiają nam wypranie zabrudzeń na dywanach.

 

Waga odkurzacza wodnego

Przed zakupem odkurzacza wodnego należy sprawdzić wagę danego modelu. Warto pamiętać, że tego typu sprzęt waży więcej od tradycyjnych modeli odkurzaczy, a załadowane mogą osiągnąć masę nawet 10 kg. Zbyt duża waga, może utrudnić naszą pracę i ograniczyć swobodę poruszania się.

 

Odkurzacze wodne w dobrych cenach

O tym, jaki odkurzacz wodny jest najlepszy decydują parametry. Dlatego najtańsze modele kosztują około 300 złotych. Będą to jednak urządzenia o niskiej jakości wykonania obudowy oraz rury, mające  moc, która nie pozwoli na usunięcie uciążliwego osadu na podłodze. Modele bardziej zaawansowane, które posiadają funkcję nawilżania powietrza kosztują około 1000 złotych.

 

 

Najlepsze odkurzacze wodne w 2018 roku

 

Cierpisz na alergię, a może Twoi najbliżsi mają astmę? Często narzekasz na zbyt suche powietrze w domu? A może Twój odkurzacz wydziela ogromną ilość kurzu? Jeśli tak, powinieneś zamienić go na model z filtrem wodnym. To świetne rozwiązanie przechwytuje wszystkie zanieczyszczenia, a jednocześnie nawilża pomieszczenia. Dlatego też przygotowaliśmy ranking odkurzaczy wodnych, który pomoże Ci wybrać odpowiedni model.

 

Nasze zalecenia

 

Zelmer Aquos 829.0 SP

 

1-zelmer-aquos-829-0-spNasza pierwsza propozycja to Zelmer Aquos 829.0 SP – świetny sprzęt do odkurzania na mokro lub z workiem. Specjalny pojemnik na wodę to doskonałe rozwiązanie, które sprawia, że wszystkie zanieczyszczenia są zwilżane i przez to zatrzymywane w środku. W efekcie powietrze jest bardziej nawilżone, a na meblach osiada mniej kurzu.

Specjalna ssawka pozwala zbierać wszelkie rozlane płyny i błoto. Zmywalny filtr HEPA wspomaga filtrację zanieczyszczeń. Praktyczny schowek na akcesoria w obudowie umożliwia przechowywanie wszystkich elementów z zestawu, w tym dwóch szczotek – jedną z separatorem drobnych przedmiotów oraz drugą z włosiem naturalnym.

Całość dopełnia wytrzymały i elastyczny wąż Flexi, zapewniającym nam komfort w czasie odkurzania. Ten najlepszy odkurzacz wodny cieszy się dużym uznaniem wśród konsumentów.

Przede wszystkim doceniono jego atrakcyjną cenę i wysoką jakość wykonania. Zaawansowane technologie i filtr zapewnią nam lepsze efekty w czasie odkurzania. Poza tym sprzęt ten jest wyjątkowo łatwy w obsłudze i zajmuje niewiele miejsca.

 

 

 

 

Vax Dual Power W85-DP-B-E

 

2-vax-dual-power-w85-dp-b-eVax Dual Power W85-DP-B-E to nowoczesne urządzenie przeznaczone do prania, odświeżania dywanów i wykładzin. Jest to propozycja usuwająca nawet najbardziej uporczywe plamy i zabrudzenia, również z tapicerek. W końcu będziesz cieszyć się nie tylko wspaniałą czystością dywanów, ale także tapicerki w samochodzie.

Doskonale zasysa rozlane płyny, ale także świetnie sprawdza się do odkurzania na mokro. Dzięki funkcji prania dywanów stanowi doskonały model dla wszystkich tych, którzy cenią sobie rozwiązania All in One.

Urządzenie ma wbudowaną głowicę Dual Power z 2-ma szczotkami obracającymi się wokół osi poziomej, zapewniając lepsze efekty sprzątania. Pobór mocy tego sprzętu to 800 W. Zasięg pracy odkurzacza wynosi 8,0 m, dzięki czemu bez konieczności przełączania, wyczyścimy duże powierzchnie. Ciężar urządzenia wynosi 5,8 kg, dlatego stanowi stosunkowo mobilną propozycję do sprzątania różnych pomieszczeń.

Pojemność zbiornika wody czystej wynosi 2,7l, a pojemność zbiornika wody brudnej 1,5l. Jest więc stosunkowo niewielką maszyną, jednak wystarczająco dużą do czyszczenia dywanów średniej wielkości. Ten dobry i tani odkurzacz wodny cieszy się wieloma pozytywnymi ocenami użytkowników. Docenili oni jakość i szybkość czyszczenia, jakie zapewnia.

 

 

 

 

Hyundai VC 5750

 

3-hyundai-vc-5750Hyundai VC 5750 to trzecia propozycja w naszym zestawieniu. Jest to wielofunkcyjne urządzenie z funkcją prania i pracy na mokro. Dzięki zaawansowanemu systemowi filtracji oraz pojemnemu zbiornikowi na wodę, odkurzanie stanie się przyjemną, bezproblemową czynnością. Odkurzacz ten wyróżnia się wysoką mocą ssania, przez co dokładniej usuniemy wszelkie zabrudzenia. Chcesz szybko odkurzyć dom bez konieczności rozkładania całego osprzętu do prania na mokro?

Z tym modelem jest to możliwe, gdyż możesz nim również odkurzać na sucho. Jednocześnie wypierzesz nim wszystkie dywany i tapicerki w szybki i komfortowy sposób. W końcu zapomnisz o szczotkach i mozolnym szorowaniu powierzchni dywanów. Urządzenie ma specjalny pojemnik na szampon o pojemności 6 l, a do tego 15-litrowy pojemnik na kurz i 9 –litrowy na wodę.

Do tego w zestawie znajdziemy filtr z pływakiem do odkurzania na mokro, 4-litrowy worek papierowy, filtr tekstylny, ssawkę podłogową, szczelinową i szczotkową, a także rurę z tworzywa sztucznego i końcówki do prania dywanów. Ze względu na bardzo dobre właściwości produkt zyskał uznanie wielu konsumentów. Ceniony jest za wysoką jakość wykonania i dużą pojemność zbiorników na płyny, co pozwala na dokładne odkurzanie większych powierzchni.

 

 

 

 

MPM BORA MOD17

 

4-mpm-bora-mod17Odkurzacz wodny MpM Bora MOD-17 to propozycja, która pozwoli nam nie tylko skutecznie oczyścić podłogi i dywany, ale również oczyści powietrze. Innowacyjny filtr wodny umożliwi nam wyeliminowanie kurzu oraz roztoczy. Wszystkie zanieczyszczenia zostaną zatrzymane przez wodę, a powietrze zostanie dodatkowo nawilżone i ujemnie zjonizowane, dzięki czemu mikroklimat pomieszczenia będzie zdecydowanie lepszy.

Urządzenie ma wbudowany pojemnik na zanieczyszczenia o pojemności 1,2 l, który możemy z łatwością opróżniać i myć. Model ten umożliwi nam wygodne i efektywne odkurzanie dywanów, wykładzin i tapicerek. Ma ono 3-stopniowy system filtrowania. Odkurzacz jest wyposażony w wygodny uchwyt do przenoszenia, przewód zasilający o długości 5,5 m i automatyczny zwijacz przewodu. W zestawie znajduje się: turboszczotka, głowica dywanowa, metalowa rura teleskopowa, ssawka szczelinowa, szczotka okrągła, szczotka do żaluzji oraz uchwyt do umieszczenia akcesoriów.

W komplecie znajdziemy również filtr HEPA 12, który można prać, filtr ochronny silnika i odświeżacz powietrza. Produkt ceniony jest przez użytkowników za dużą wydajność i dodatkowe akcesoria, które umożliwiają nam wykorzystanie urządzenia do wielu prac domowych.

 

 

 

 

Karcher DS 6.000

 

5-karcher-ds-6-000Karcher DS 6.000 to nasza ostatnia propozycja, która pozwoli Ci zapomnieć o wirusach i bakteriach. Urządzenie z filtrem HEPA, stanowi bardzo skuteczną barierą dla niemalże wszystkich zanieczyszczeń.

Dokładnie usuwa nawet najmniejsze drobiny kurzu, a także wirusy, bakterie, roztocza, a nawet pleśń. Ten wysokiej jakości odkurzacz z filtrem wodnym i z separatorem sprawia, że powietrze staje się czystsze i bardziej nawilżone. Jest to szczególnie istotne dla alergików i astmatyków. Silnik tego modelu pracuje na poziomie 66 dB, a więc jest stosunkowo cichy.

Moc wyjściowa urządzenia wynosi 900 W. Pojemność worka to 1,7 litra. Długość przewodu wynosić 7,5 m, a zasięg pracy 9,6 m. W zestawie znajduje się rura teleskopowa, ssawka do tapicerki, wąż ssący, ssawka szczelinowa, ssawko-szczotka do parkietu/ dywanu.

Karcher DS 6.000 to propozycja od znanego producenta sprzętów usprawniających codzienne sprzątanie. Opinie o odkurzaczach wodnych tej marki są bardzo pochlebne. Model ten cieszy się uznaniem wśród osób z alergiami, które potwierdzają, że użycie tego sprzętu znacznie poprawia jakość powietrza w pomieszczeniach.

 

 

 

Leave a Reply

Be the First to Comment!

Notify of
avatar
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (2 votes, average: 5.00 out of 5)
Loading...