Odkurzacze samojezdne ranking

Ostatnio aktualizowane: 24.04.18

 

Jaki odkurzacz samojezdny kupić?

 

Przewodnik zakupowy

Wiele osób przyzna, że odkurzanie nie należy do ich ulubionych czynności. Spowodowane jest to tym, że zabiera to dość dużo czasu. Coraz bardziej zabiegane osoby poszukują różnych nowoczesnych metod, aby zmniejszyć czas potrzeb na dokładne posprzątanie naszych podłóg. Jeśli zaliczasz się do tego grona, na pewno ucieszy Cię informacja, że na rynku istnieją odkurzacze samojezdne, które działają automatycznie. Wystarczy zatem uruchomić urządzenie i zająć się swoimi sprawami. Aby jednak cieszyć się czystą podłogą, niezbędny jest zakup możliwie najlepszego produktu na rynku. Dlatego przygotowaliśmy ten oto poradnik, w którym podpowiemy Ci, na co zwrócić uwagę oraz jaki odkurzacz samojezdny wybrać.

Jak działa takie urządzenie?

Zanim przejdziemy do porad odnośnie kupna sprzętu, warto wiedzieć, w jaki sposób działa taka maszyna. Otóż, modele automatyczne poruszają się za sprawą czujników przestrzennych. Specjalne sensory nawigują maszynę do zabrudzonych miejsc, jednocześnie wyczuwając utrudnienia na drodze. Dzięki temu, nie musisz obawiać się, że produkt spadnie ze schodów lub uderzy z dużą siłą w stojącą na ziemi wazę. Co więcej, wyposażone są one w stację dokującą, gdzie znajduje się port podczerwieni. Nawiguje on przyrząd do miejsca, gdzie będzie mógł naładować akumulatory. Wszystko dzieje się samoczynnie, zatem odkurzacz zawsze będzie gotowy do pracy.

Sprzęty tego typu mogą być używane do sprzątania okruszków, włosów i innych zabrudzeń z parkietów, chodników oraz dywanów o krótkim włosiu. Przed uruchomieniem urządzenia, koniecznie usuń z podłogi kable, zabawki, przedmioty papierowe, ubrania oraz sznurki, gdyż natrafienie na nie może zatrzymać pracę produktu.

 

Sposób sprzątania – jaki odkurzacz samojezdny jest najlepszy?

Pod względem metody odkurzania, urządzenia możemy podzielić na dwa rodzaje. Pierwszym typem są sprzęty, które w czasie pracy odbijają się od napotkanych przeszkód, jak szafki czy nogi stołu. Taki styl sprawia, że maszyna pokonuje kilka razy tę samą powierzchnię, zatem pozwala na dokładniejsze zebranie śmieci. Wiąże się to jednak ze zwiększonym czasem pracy, co może okazać się problematyczne.

Drugi typ odkurzaczy oferuje systematyczny tryb pracy w linii prostej. Za sprawą dobrze zaprogramowanego algorytmu, urządzenie pokonuje trasę tylko raz, dzięki czemu czas pracy jest dość krótki.

 

Efektywność pracy odkurzacza

Maszyny samojezdne są bezprzewodowe, a żywotność ich baterii jest ograniczona. Z tego powodu, przed dokonaniem zakupu powinieneś upewnić się, ile wynosi czas pracy maszyny po pełnym naładowaniu. Wydajne przyrządy są w stanie nieprzerwanie działać przez okres do 1,5 do 2 godzin, co w pełni wystarczy na posprzątanie mieszkania. Zaś okres ich ładowania wynosi do 4 godzin.

Parametr ten jest niezwykle ważny, ponieważ niektóre słabszej jakości modele oferują pracę przez maksymalnie 30 – 40 minut, co nie zawsze wystarczy na uporanie się z zabrudzonymi podłogami.

Warto zastanowić się nad zakupem typu, który posiada funkcję samodzielnego zaprogramowania czasu pracy.

 

System obsługi

Jeśli interesujący Cię odkurzacz samojezdny, ma usprawnić Twoje porządki niezbędne jest, aby posiadał on intuicyjny system pracy. Sprawi to, że po napotkaniu przeszkody urządzenie odbije się od niej albo zmieni tor i będzie kontynuowało pracę. Niestety, niektóre z tych sprzętów mogą uparcie kontynuować uderzanie w napotkane utrudnienie, dopóki je nie przestawisz.

Poza tym, aby zwiększyć komfort obsługi modelu, dobrze aby do zestawu był dołączony pilot, który umożliwi Ci jego szybkie włączenie.

 

Czujniki odpowiadające za wydajne sprzątanie

Aby interesujący Cię produkt był bardziej efektywny, warto bliżej przyjrzeć się czujnikom, jakie on posiada. Najważniejszym z nich jest sensor brudu. Sprawia to, że urządzenie skanuje najbliższą powierzchnię wokół siebie, a następnie intensywnie sprząta znalezione miejsce. Drugim rodzajem czujników, jakie zwiększą wydajność przyrządu to wykrywanie licznych przeszkód.

Dobre modele przy pomocy podczerwieni są w stanie wykryć schody, progi czy nogi mebli, a następnie je wyminąć. Taki dodatek jest bardzo ważny, gdyż pomaga uniknąć wypadku, który mógłby uszkodzić elektronikę. Ostatnim, ciekawym czujnikiem jest sensor zbliżeniowy sprawiający, że maszyna nie odbija się od mebli. Po ich wykryciu omija je.

 

Pojemnik na zabrudzenia

Kupując odkurzacz, zawsze zwracamy uwagę na pojemność zbiornika na odpady. Im jest on większy, tym rzadziej musimy go opróżniać. Niestety, decydując się na zakup modelu samojezdnego, musisz liczyć się z częstym czyszczeniem pojemnika. Wynika to z niewielkich gabarytów urządzenia, które sprawiają, że pojemność zbiornika nie przekracza 0,5 l.

Hałas

Osoby, które decydują się na zakup sprzętów samojezdnych, zazwyczaj robią to, gdyż chcą mieć więcej czasu na relaks. Niestety, odpoczynek jest dość trudny, gdy odkurzacz działa za głośno. Z tego względu, polecamy zwrócenia uwagi na poziom hałasu, który emituje w czasie pracy interesujący Cię produkt. Dobrze, jeśli generowany dźwięk nie przekracza 60 dB lub maksymalnie 65 dB.

 

Filtry

Decydując się na zakup odkurzacza, warto zwrócić uwagę, czy posiada on specjalny filtr HEPA lub EPA. Sprawiają one, że przyrząd oczyszcza podłogę oraz powietrze nie tylko z kurzu, ale również bakterii i grzybów. Na takie rozwiązania szczególną uwagę powinni zwrócić alergicy.

 

Odkurzacze samojezdne w dobrych cenach

Ważnym kryterium, które pozwoli Ci wybrać urządzenie jest jego cena. Pamiętaj jednak, że najważniejsza jest efektywna praca oraz trwała konstrukcja modelu. Bowiem, to właśnie te parametry mają wpływ na efektywne sprzątanie. W zależności od czasu działania naładowanej baterii, sprzęty mogą kosztować od 700 zł do aż 3000 zł.

 

 

Najlepsze odkurzacze samojezdne w 2018 roku          

 

Codzienne sprzątanie może być udręką, szczególnie dla osób, które pracują zawodowo. Wygodnym rozwiązaniem jest inwestycja w odkurzacz automatyczny, który sam posprząta mieszkanie, nawet gdy nie będzie Cię w domu. Przy wyborze odpowiedniego produktu warto zwrócić uwagę na czas pracy urządzenia i tryby, w jakie jest wyposażony. Poniżej prezentujemy ranking odkurzaczy samojezdnych, które zawierają najlepsze modele oferowane na rynku.

 

Nasze zalecenia

 

iRobot Roomba 886

 

Nasz ranking rozpoczynamy prezentacją modelu iRobot Roomba 886. Produkt ten sprawdza się bardzo dobrze na podłogach twardych, takich jak panele, kafelki czy deski. Sprzęt ten pracuje przez około 120 minut. Po rozładowaniu urządzenie automatycznie wraca do stacji, aby się naładować. Model ten ma 9,2 cm wysokości, a jego średnica wynosi 35,3 cm. Wykorzystane do sprzątania szczotki zapobiegają wplątywaniu się włosów i sierści.

Produkt wyposażony jest w czujniki, które pozwalają na omijanie przeszkód pojawiających się na drodze. Ponadto sprawiają one, że odkurzacz porządnie sprząta podłogę wokół mebli.

Sprzęt wyposażony jest także w czujnik, który powstrzyma go przed spadnięciem ze schodów. Ponadto urządzenie to wykrywa kurz i skupia się na sprzątaniu najbardziej zabrudzonych powierzchni.

Ten najlepszy odkurzacz samojezdny charakteryzuje się dużą siłą ssącą. Użytkownicy doceniają ten model za wysoką jakość wykonania i dokładne sprzątanie.

 

 

 

 

Robojet Duel 

 

Następnie prezentujemy model Robojet Duel. Produkt ten przeznaczony jest do odkurzania twardych podłóg i dywanów. Odkurzacz bardzo dobrze zasysa piasek, kurz i sierść zwierząt. Ponadto wyposażony jest on w mop, który pozwala na umycie podłóg.

Model działa na baterii do 120 min. Pełne ładowanie trwa około 300 min. Dodatkowo przy niskim poziomie akumulatora, odkurzacz sam wraca do stacji dokującej. Konstrukcja tego modelu pozwala na wymiatanie brudu z różnych zakamarków i wzdłuż ścian. Sprzęt można obsługiwać pilotem, nawet nie wstając z kanapy.

Pojemnik zbiornika na nieczystości jest równy 0,35 l. Wysokość tego urządzenia to 8,7 cm, co pozwala mu na sprzątanie pod meblami. Produkt wyposażony jest w czujniki, dzięki którym sprząta dokładnie podłogę wokół przedmiotów i nie spadnie ze schodów.

Dodatkowo użytkownik może zaprogramować model tak, aby nie sprzątał wybranego obszaru. Sprzęt ten jest bardzo cichy, głośność jego pracy to jedynie 50 dB, więc można go włączać nawet w nocy. Konsumenci doceniają to urządzenie za siłę odkurzania.

 

 

 

 

iRobot Scooba 450

 

Kolejnym modelem prezentowanym w naszym rankingu jest odkurzacz iRobot Scooba 450. Produkt ten nie tylko odkurza, lecz również myje podłogi. Szorowanie przebiega w trzech stopniach – zbieranie drobin i nawilżanie, szorowanie i zbieranie wody, zgarnianie resztek brudu z podłogi. Do mycia wykorzystywana jest jedynie czysta woda z detergentem. W ten sposób podłoga jest umyta i pozbawiona szkodliwych bakterii.

Użytkownik ma do dyspozycji 2 tryby – 20 i 40 minutowy. Poszczególne programy przeznaczone są do małych i dużych pomieszczeń. W trakcie jednego sprzątania sprzęt może umyć pokój do 28 m2.

Model ten jest bardzo łatwy w użyciu, szczególnie jeśli chodzi o wymianę płynów w zbiorniku. Ponadto produkt można zaprogramować tak, aby nie sprzątał w wybranych miejscach. Stacja dokująca ładuje i suszy urządzenie nie dopuszczając do rozwoju bakterii.

Opinie o odkurzaczach samojezdnych producenta iRobot są bardzo pozytywne. Użytkownicy doceniają ten model za jakość wykonania.

 

 

 

 

Samsung Powerbot VR20J9040WG

 

Kolejnym modelem prezentowanym w naszym zestawieniu jest Samsung Powerbot VR20J9040WG. Sprzęt sprawdza się zarówno na twardych podłogach, jak i dywanach, dzięki swojej dużej mocy ssącej. Urządzenie wyposażone zostało w czujnik, który pozwala na zlokalizowanie małych przedmiotów na drodze. Ponadto odkurzacz jest w stanie zlokalizować narożnik, który sprząta bardzo dokładnie.

Sprzęt wyposażony jest w kamerę cyfrową, która pomaga w stworzeniu mapy mieszkania. To pozwala na dokładne sprzątnięcie całej powierzchni. Produkt ten steruje się poprzez WIFI. Model ma do dyspozycji 5 programów sprzątania. Szczotka sprzątająca ma szerokość 31,1 cm.

Pojemność zbiornika na kurz wynosi 0,7 l. Duże kółka pozwalają na wjeżdżanie sprzętu na dywan. Przy niskim poziomie baterii model ten kieruje się do bazy dokującej, aby naładować akumulator.

Następnie wraca do sprzątania pokoju. Czas pracy to około 60 min. Natomiast pełne ładowanie trwa 160 min. Użytkownicy twierdzą, że sprzęt dobrze czyści sierść.

 

 

 

 

Dirt Devil Spider M607

 

Nasz ranking zamykamy prezentacją modelu Dirt Devil Spider M607. Obudowa tego produktu jest czarno-czerwona. Ten dobry i tani odkurzacz samojezdny przeznaczony jest do czyszczenia zarówno twardych podłóg, jak i dywanów. Urządzenie ma w ofercie 3 programy pracy. Od wybranego trybu zależy, w jaki sposób sprzęt porusza się po podłodze.

Produkt wyposażony jest w czujnik antykolizyjny, który ogranicza jego zniszczenie. Model ten wyposażony jest w zbiornik na nieczystości o pojemności 0,27 l. Dodatkowo informacja o napełnieniu pojemnika wyświetla się na obudowie. Urządzenie charakteryzuje się dużą siłą ssącą.

Sprzęt zasilany jest akumulatorem. Jego pobór energii jest niewielki. Działa przez 60 min. Po rozładowaniu należy odłożyć odkurzacz do bazy, ładowanie trwa około 5 godzin. Wymiary tego modelu to wysokość – 11 cm i średnica – 7 cm. Waga tego urządzenia to 1,5 kg. Użytkownicy doceniają ten sprzęt za szybkość i skuteczność pracy.

 

 

 

 

Leave a Reply

Be the First to Comment!

avatar
  Subscribe  
Notify of
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (3 votes, average: 5.00 out of 5)
Loading...