Ranking 5 najlepszych odkurzaczy samojezdnych w 2021

Ostatnio aktualizowane: 14.04.21

Ta strona utrzymuje się dzięki czytelnikom. Kiedy robisz zakupy za pośrednictwem naszych linków, otrzymujemy niewielką prowizję. Kliknij tutaj, aby uzyskać więcej informacji o nas.

 

Odkurzacz samojezdny – Przewodnik zakupowy, ranking i test

 

Odkurzacze samojezdne cieszą się coraz większą popularnością, ponieważ sprzątają w domu bez naszej pomocy. Jaki sprzęt jest godny uwagi? Według konsumentów najlepszym modelem jest obecnie model Xiaomi MiJia Mi, który można obsługiwać z pomocą dołączonego do kompletu pilota lub smartfona (wystarczy zainstalować specjalną aplikację). Urządzenie jest wyposażone w 12 różnych czujników, dlatego może omijać wszystkie przeszkody i dokładnie sprząta podłogi. W pełni naładowany akumulator odkurzacza gwarantuje 2,5 godziny działania, a gdy sprzęt jest bliski rozładowania, samodzielnie wraca do stacji dokującej. Jeżeli z jakichś powodów urządzenie Ci nie odpowiada, sprawdź pozostałe modele opisane w naszym rankingu. Drugie miejsce należy do produktu iRobot Roomba 695, który wyróżnia się nie tylko efektownym designem, ale i dobrym działaniem. Sprzęt ma kompaktowe wymiary, dlatego może wjechać pod meble. Modelem można sterować z pomocą aplikacji na smartfonie. Urządzenie po zakończonej pracy lub w przypadku wyładowania baterii wraca do stacji dokującej. Odkurzacz może być używany na każdym podłożu.

 

 

Tabela porównawcza

 

Zalety
Wady
Podsumowanie
Oferty

 

 

Przewodnik zakupowy – Jaki odkurzacz samojezdny kupić?

 

Wiele osób przyzna, że odkurzanie nie należy do ich ulubionych czynności. Spowodowane jest to tym, że zabiera to dość dużo czasu. Coraz bardziej zabiegane osoby poszukują różnych nowoczesnych metod, aby zmniejszyć czas potrzeb na dokładne posprzątanie naszych podłóg. Jeśli zaliczasz się do tego grona, na pewno ucieszy Cię informacja, że na rynku istnieją odkurzacze samojezdne, które działają automatycznie. Wystarczy zatem uruchomić urządzenie i zająć się swoimi sprawami. Aby jednak cieszyć się czystą podłogą, niezbędny jest zakup możliwie najlepszego produktu na rynku. Dlatego przygotowaliśmy ten oto poradnik, w którym podpowiemy Ci, na co zwrócić uwagę oraz jaki odkurzacz samojezdny wybrać.

 

 

Jak działa takie urządzenie?

Zanim przejdziemy do porad odnośnie kupna sprzętu, warto wiedzieć, w jaki sposób działa taka maszyna. Otóż, modele automatyczne poruszają się za sprawą czujników przestrzennych. Specjalne sensory nawigują maszynę do zabrudzonych miejsc, jednocześnie wyczuwając utrudnienia na drodze. Dzięki temu, nie musisz obawiać się, że produkt spadnie ze schodów lub uderzy z dużą siłą w stojącą na ziemi wazę. Co więcej, wyposażone są one w stację dokującą, gdzie znajduje się port podczerwieni. Nawiguje on przyrząd do miejsca, gdzie będzie mógł naładować akumulatory. Wszystko dzieje się samoczynnie, zatem odkurzacz zawsze będzie gotowy do pracy.

Sprzęty tego typu mogą być używane do sprzątania okruszków, włosów i innych zabrudzeń z parkietów, chodników oraz dywanów o krótkim włosiu. Przed uruchomieniem urządzenia, koniecznie usuń z podłogi kable, zabawki, przedmioty papierowe, ubrania oraz sznurki, gdyż natrafienie na nie może zatrzymać pracę produktu.

 

Sposób sprzątania – jaki odkurzacz samojezdny jest najlepszy?

Pod względem metody odkurzania, urządzenia możemy podzielić na dwa rodzaje. Pierwszym typem są sprzęty, które w czasie pracy odbijają się od napotkanych przeszkód, jak szafki czy nogi stołu. Taki styl sprawia, że maszyna pokonuje kilka razy tę samą powierzchnię, zatem pozwala na dokładniejsze zebranie śmieci. Wiąże się to jednak ze zwiększonym czasem pracy, co może okazać się problematyczne.

Drugi typ odkurzaczy oferuje systematyczny tryb pracy w linii prostej. Za sprawą dobrze zaprogramowanego algorytmu, urządzenie pokonuje trasę tylko raz, dzięki czemu czas pracy jest dość krótki.

 

Efektywność pracy odkurzacza

Maszyny samojezdne są bezprzewodowe, a żywotność ich baterii jest ograniczona. Z tego powodu, przed dokonaniem zakupu powinieneś upewnić się, ile wynosi czas pracy maszyny po pełnym naładowaniu. Wydajne przyrządy są w stanie nieprzerwanie działać przez okres do 1,5 do 2 godzin, co w pełni wystarczy na posprzątanie mieszkania. Zaś okres ich ładowania wynosi do 4 godzin.

Parametr ten jest niezwykle ważny, ponieważ niektóre słabszej jakości modele oferują pracę przez maksymalnie 30 – 40 minut, co nie zawsze wystarczy na uporanie się z zabrudzonymi podłogami.

Warto zastanowić się nad zakupem typu, który posiada funkcję samodzielnego zaprogramowania czasu pracy.

 

System obsługi

Jeśli interesujący Cię odkurzacz samojezdny, ma usprawnić Twoje porządki niezbędne jest, aby posiadał on intuicyjny system pracy. Sprawi to, że po napotkaniu przeszkody urządzenie odbije się od niej albo zmieni tor i będzie kontynuowało pracę. Niestety, niektóre z tych sprzętów mogą uparcie kontynuować uderzanie w napotkane utrudnienie, dopóki je nie przestawisz.

Poza tym, aby zwiększyć komfort obsługi modelu, dobrze aby do zestawu był dołączony pilot, który umożliwi Ci jego szybkie włączenie.

 

Czujniki odpowiadające za wydajne sprzątanie

Aby interesujący Cię produkt był bardziej efektywny, warto bliżej przyjrzeć się czujnikom, jakie on posiada. Najważniejszym z nich jest sensor brudu. Sprawia to, że urządzenie skanuje najbliższą powierzchnię wokół siebie, a następnie intensywnie sprząta znalezione miejsce. Drugim rodzajem czujników, jakie zwiększą wydajność przyrządu to wykrywanie licznych przeszkód.

Dobre modele przy pomocy podczerwieni są w stanie wykryć schody, progi czy nogi mebli, a następnie je wyminąć. Taki dodatek jest bardzo ważny, gdyż pomaga uniknąć wypadku, który mógłby uszkodzić elektronikę. Ostatnim, ciekawym czujnikiem jest sensor zbliżeniowy sprawiający, że maszyna nie odbija się od mebli. Po ich wykryciu omija je.

 

Pojemnik na zabrudzenia

Kupując odkurzacz, zawsze zwracamy uwagę na pojemność zbiornika na odpady. Im jest on większy, tym rzadziej musimy go opróżniać. Niestety, decydując się na zakup modelu samojezdnego, musisz liczyć się z częstym czyszczeniem pojemnika. Wynika to z niewielkich gabarytów urządzenia, które sprawiają, że pojemność zbiornika nie przekracza 0,5 l.

Hałas

Osoby, które decydują się na zakup sprzętów samojezdnych, zazwyczaj robią to, gdyż chcą mieć więcej czasu na relaks. Niestety, odpoczynek jest dość trudny, gdy odkurzacz działa za głośno. Z tego względu, polecamy zwrócenia uwagi na poziom hałasu, który emituje w czasie pracy interesujący Cię produkt. Dobrze, jeśli generowany dźwięk nie przekracza 60 dB lub maksymalnie 65 dB.

 

Filtry

Decydując się na zakup odkurzacza, warto zwrócić uwagę, czy posiada on specjalny filtr HEPA lub EPA. Sprawiają one, że przyrząd oczyszcza podłogę oraz powietrze nie tylko z kurzu, ale również bakterii i grzybów. Na takie rozwiązania szczególną uwagę powinni zwrócić alergicy.

 

Odkurzacze samojezdne w dobrych cenach

Ważnym kryterium, które pozwoli Ci wybrać urządzenie jest jego cena. Pamiętaj jednak, że najważniejsza jest efektywna praca oraz trwała konstrukcja modelu. Bowiem, to właśnie te parametry mają wpływ na efektywne sprzątanie. W zależności od czasu działania naładowanej baterii, sprzęty mogą kosztować od 700 zł do aż 3000 zł.

 

 

5 najlepszych odkurzaczy samojezdnych. Opinie w 2021 roku

 

Codzienne sprzątanie może być udręką, szczególnie dla osób, które pracują zawodowo. Wygodnym rozwiązaniem jest inwestycja w odkurzacz automatyczny, który sam posprząta mieszkanie, nawet gdy nie będzie Cię w domu. Przy wyborze odpowiedniego produktu warto zwrócić uwagę na czas pracy urządzenia i tryby, w jakie jest wyposażony. Poniżej prezentujemy ranking odkurzaczy samojezdnych, które zawierają najlepsze modele oferowane na rynku.

 

1. Odkurzacz automatyczny Xiaomi MiJia Mi Robot Vacuum Cleaner

 

Xiaomi MiJia Mi to model z 0,5 l zbiornikiem na zanieczyszczenia oraz akumulatorem o pojemności 5200 mAh (zapewnia 2,5 godziny nieprzerwanej pracy). Urządzenie idealnie nadaje się do mieszkań i domów o powierzchni do 250 m2. Za sprawą sprzętu możemy cieszyć się czystą podłogą bez konieczności samodzielnego odkurzania.

Urządzenie ma wymiary: 38 cm x 33 cm x 8 cm. Ponieważ odkurzacz jest niewielki na pewno zmieści się pod meblami. Za skuteczność działania produktu odpowiada laserowy czujnik odległości. Skanuje on pomieszczenie 180 razy na sekundę i robi jego mapę. Aby ustawić odpowiedni tryb pracy sprzętu możemy sięgnąć po pilot zdalnego sterowania lub zainstalować na smartfonie aplikację Mi Home.

Sprzęt wyposażono w bezszczotkowy silnik wytwarzający w układzie ssącym podciśnienie o wartości 1,8 kPa. To pozwala na efektywne usuwanie zanieczyszczeń z podłóg. Urządzenie zdobyło wiele pochlebnych opinii, ponieważ nie jest zbyt hałaśliwe i sprząta nawet przy ścianach (bez uderzania w nie).

Sprzęt Xiaomi MiJia Mi ma wymiary: 38 cm x 33 cm x 8 cm. Urządzenie jest zasilane akumulatorem o pojemności 5200 mAh, który zapewnia 2,5 godziny pracy.

Zalety
Automatyczny powrót do stacji dokującej:

Kiedy poziom naładowania akumulatora spada do 10%, sprzęt automatycznie wraca do stacji dokującej.

Efektywna praca:

Model jest wyposażony w szczotki boczne i główne, które dokładnie zbierają zanieczyszczenia. Produkt ma laserowy czujnik odległości, który skanuje pomieszczenie i tworzy jego mapę.

Wygodne sterowanie:

Aby ustawić parametry pracy urządzenia możemy sięgnąć po pilot zdalnego sterowania lub zainstalować na smartfonie aplikację Mi Home.

Czujnik przeszkód:

Ponieważ sprzęt ma czujnik przeszkód, nie ma ryzyka, że przypadkowo uderzy w ścianę lub meble.

Pojemny zbiornik na kurz:

Zbiornik na kurz jest na tyle pojemny, że nie ma potrzeby opróżniania go zbyt często.

Wady
Aplikacja:

Aplikacja służąca do sterowania odkurzaczem nie jest w pełni przetłumaczona na język polski (część opcji jest w języku angielskim i chińskim).

 

 

 

 

2. iRobot Odkurzacz Automatyczny Roomba 695

 

Warto zapoznać się z odkurzaczem iRobot Roomba 695, który umożliwia wygodne i automatyczne sprzątanie mieszkania. Urządzenie wystarczy włączyć i postawić na podłodze. Sprzęt obsługuje się przy pomocy aplikacji dostępnej na telefon, więc odkurzacz musi mieć połączenie z Wi-Fi.

Pojemność zbiornika na kurz jest równa 0,6 l. Model jest wyposażony w filtr Aerovac, którego zadaniem jest filtrowanie kurzu, roztoczy i innych alergenów. Akcesorium może działać bezprzewodowo przez około 60 minut. Odkurzacz po użyciu samodzielnie wraca do bazy i w niej się ładuje. Istnieje możliwość zaprogramowania wirtualnej ściany. Określa ona, gdzie urządzenie powinno sprzątać, a także chroni je przed przypadkowym spadnięciem np. ze schodów.

Obudowa modelu jest wykonana z tworzywa w kolorze czarnym. Odkurzacz zajmuje niewiele miejsca, więc można go wygodnie schować. Odkurzacz ma wbudowaną głowicę czyszczącą, która skutecznie pozbywa się okruszków i kurzu z podłogi. Użytkownicy twierdzą, że urządzenie czyści dokładniej niż oni, ponieważ ma dobry dostęp do przestrzeni pod meblami.

Robot sprzątający iRobot Roomba 695 działa automatycznie, na pełnej baterii pracuje 60 minut. Zbiornik na odpady ma pojemność 0,6 l. Odkurzacz waży 3,56 kg.

Zalety
Filtry:

Sprzęt ma filtry, dlatego zebrany podczas sprzątania kurz (czy sierść), nie zostaje częściowo wypompowany z powrotem do powietrza, a zostaje zatrzymany na osłonkach.

Technologia Dirt Detect:

Zastosowana technologia sprawia, że urządzenie skupia się na określonych obszarach, które wymagają większego sprzątania i w nich dokładniej sprząta powierzchnię.

Powrót do bazy:

Po skończeniu pracy, a także przy niskim poziomie baterii, model samoistnie wraca do bazy i się ładuje.

Wirtualna ściana:

Odkurzacz łączy się z urządzeniem mobilnym przy pomocy aplikacji na telefonie i na niej można określić, gdzie powinna być wirtualna ściana, czyli granica, której sprzęt ma nie przekraczać.

Wady
Odkurzanie dywanów:

Zdarza się, że w przypadku odkurzania dywanów, podwija on je, co w efekcie powoduje, że materiał nie jest wyczyszczony. Czasem podczas wjazdu na dywan pojawia się błąd i odkurzacz nie sprząta tego obszaru.

 

 

 

 

3. Odkurzacz Automatyczny Xiaomi Mi Robot Vacuum Mop PRO

 

Xiaomi Mi Robot Vacuum Mop PRO to model o mocy 33 W, który pełni funkcję nie tylko odkurzacza, ale i mopa. Jest on zasilany akumulatorem o pojemności 3200 mAh, który po naładowaniu pozwala na posprzątanie do 180 m2 powierzchni. Urządzenie jest wyposażone w 0,5 l pojemnik na kurz.

Odkurzacz ma solidną obudowę, która jest dostępna w dwóch wersjach kolorystycznych: Białej i czarnej. Wyposażono go w przydatne czujniki: Wykrywające zabrudzone miejsca, uskoku podłoża, jak również antykolizyjne. Sprzętem można sterować za pomocą smartfona (po zainstalowaniu aplikacji), ma on wbudowany moduł Wi-Fi. Wyposażono go w takie funkcje, jak: Wirtualna Ściana oraz automatyczny powrót do bazy.

Posiadaczom urządzenia bardzo podoba się, że jest ono eleganckie, wytrzymałe i mało hałaśliwe. Odkurzacz można łatwo zaprogramować, aby włączał się i wyłączał o określonej godzinie. Poza tym opróżnianie zbiornika nie jest kłopotliwe i nie mamy przy tym kontaktu z zebranym kurzem.

Odkurzacz Xiaomi Mi Robot Vacuum Mop PRO ma wymiary: 35 cm x 35 cm x 9,5 cm. Jego czas pracy po naładowaniu akumulatora to 110 minut. Pojemność zbiornika na kurz wynosi 0,5 l.

Zalety
Laserowy system skanowania pomieszczeń:

Urządzenie wykorzystuje nowoczesny, laserowy system skanowania pomieszczeń. To sprawia, że trasa sprzątania mieszkania jest w odpowiedni sposób zaplanowana. W dodatku odkurzacz ma czujniki zapobiegające m.in. uderzeniom o ścianę.

Łatwe opróżnianie pojemnika:

Opróżnianie pojemnika na kurz nie jest trudne. Nie wymaga użycia dużej siły czy kontaktu z zebranymi zanieczyszczeniami.

Automatyczny powrót do bazy:

W sytuacji, gdy akumulator jest bliski rozładowania, sprzęt automatycznie wraca do bazy, aby mógł się naładować. To wygodne rozwiązanie, gdyż nie ma ryzyka, że potkniemy się o urządzenie stojące np. na środku pomieszczenia.

Wady
Niedokładne mopowanie:

Co prawda odkurzacz wyposażono w funkcję mopowania, ale część kupujących przyznaje, że mycie podłogi za pomocą zwykłego mopa daje lepsze rezultaty. Sprzęt nie usuwa dobrze bardziej uporczywych plam na podłodze.

 

 

 

 

4. Odkurzacz Samsung R20J9040WG Powerbot Cyclone Force

 

Kolejnym modelem prezentowanym w naszym zestawieniu jest Samsung Powerbot VR20J9040WG. Sprzęt sprawdza się zarówno na twardych podłogach, jak i dywanach, dzięki swojej dużej mocy ssącej. Urządzenie wyposażone zostało w czujnik, który pozwala na zlokalizowanie małych przedmiotów na drodze. Ponadto odkurzacz jest w stanie zlokalizować narożnik, który sprząta bardzo dokładnie.

Sprzęt wyposażony jest w kamerę cyfrową, która pomaga w stworzeniu mapy mieszkania. To pozwala na dokładne sprzątnięcie całej powierzchni. Produkt ten steruje się poprzez WIFI. Model ma do dyspozycji 5 programów sprzątania. Szczotka sprzątająca ma szerokość 31,1 cm.

Pojemność zbiornika na kurz wynosi 0,7 l. Duże kółka pozwalają na wjeżdżanie sprzętu na dywan. Przy niskim poziomie baterii model ten kieruje się do bazy dokującej, aby naładować akumulator.

Następnie wraca do sprzątania pokoju. Czas pracy to około 60 min. Natomiast pełne ładowanie trwa 160 min. Użytkownicy twierdzą, że sprzęt dobrze czyści sierść.

Urządzenie Samsung Powerbot VR20J9040WG ma cykloniczny filtr. Wymiary produktu to: 13,5 cm x 37,8 cm. Sprzęt wyposażono w 0,7 l zbiornik na zanieczyszczenia.

Zalety
Funkcja Wi-Fi Control:

Po zainstalowaniu specjalnej aplikacji na smartfona zyskujemy możliwość zdalnego sterowania odkurzaczem niezależnie od miejsca, w którym przebywamy. Dzięki temu w domu zawsze jest czysto.

Praktyczność:

Poza urządzeniem otrzymujemy w zestawie także stację dokującą, do której sprzęt wraca w momencie, gdy akumulator jest bliski rozładowania. Duża liczba czujników skutecznie zapobiega uderzeniom produktu o meble, kwiaty i inne, stojące na podłodze przeszkody.

Szeroka szczotka:

Szerokość szczotki sprzątającej wynosi 31,1 cm (ponad 10 cm więcej niż w przypadku większości podobnych urządzeń). To powoduje, że odkurzacz dokładnie sprząta pomieszczenie w krótszym czasie.

Wady
Brak funkcji czyszczenia na mokro:

Niektórym konsumentom przeszkadza, że odkurzacz nie ma funkcji czyszczenia na mokro, która pozwala pozbyć się z podłóg uporczywych zabrudzeń.

Zbyt duży poziom hałasu:

Poziom hałasu generowanego przez sprzęt wynosi 76 dB. Przez to urządzenie może nam przeszkadzać, zwłaszcza gdy uruchomi się w nocy.

 

 

 

 

5. Odkurzacz automatyczny Dirt Devil Spider M607

 

Nasz ranking zamykamy prezentacją modelu Dirt Devil Spider M607. Obudowa tego produktu jest czarno-czerwona. Ten dobry i tani odkurzacz samojezdny przeznaczony jest do czyszczenia zarówno twardych podłóg, jak i dywanów. Urządzenie ma w ofercie 3 programy pracy. Od wybranego trybu zależy, w jaki sposób sprzęt porusza się po podłodze.

Produkt wyposażony jest w czujnik antykolizyjny, który ogranicza jego zniszczenie. Model ten wyposażony jest w zbiornik na nieczystości o pojemności 0,27 l. Dodatkowo informacja o napełnieniu pojemnika wyświetla się na obudowie. Urządzenie charakteryzuje się dużą siłą ssącą.

Sprzęt zasilany jest akumulatorem. Jego pobór energii jest niewielki. Działa przez 60 min. Po rozładowaniu należy odłożyć odkurzacz do bazy, ładowanie trwa około 5 godzin. Wymiary tego modelu to wysokość – 11 cm i średnica – 7 cm. Waga tego urządzenia to 1,5 kg. Użytkownicy doceniają ten sprzęt za szybkość i skuteczność pracy.

Model Dirt Devil Spider M607 to dobry odkurzacz samojezdny do 800 zł o wymiarach: 7,2 cm x 32,4 cm. Sprzęt wyposażono w mikrofiltr, a także 0,27 l zbiornik na kurz.

Zalety
Harmonogram sprzątania:

Produkt ma funkcję planowania sprzątania, za sprawą której możemy dostosować jego działanie do własnych preferencji.

Wskaźnik zapełnienia zbiornika:

Ze względu na to, że odkurzacz wyposażono we wskaźnik zapełnienia zbiornika nie musimy się zastanawiać, kiedy należy opróżnić pojemnik. To bardzo duże udogodnienie, które według wielu użytkowników pozytywnie wpływa na komfort użytkowania odkurzacza.

Wady
Brak stacji dokującej:

W komplecie nie ma stacji dokującej, do której odkurzacz samodzielnie wraca, gdy akumulator wymaga naładowania. Musimy więc sami pamiętać o konieczności podłączenia urządzenia do ładowarki.

Za mały zbiornik na kurz:

W związku z małą pojemnością zbiornika na kurz, trzeba go bardzo często opróżniać. Choć czynność ta nie zajmuje dużo czasu, już po kilku dniach może stać się wyjątkowo uciążliwa.

 

 

 

 

» Przejrzyj produkty z poprzednich lat

 


Produkty te nie są już dostępne

 

iRobot Roomba 886

 

Nasz ranking rozpoczynamy prezentacją modelu iRobot Roomba 886. Produkt ten sprawdza się bardzo dobrze na podłogach twardych, takich jak panele, kafelki czy deski. Sprzęt ten pracuje przez około 120 minut. Po rozładowaniu urządzenie automatycznie wraca do stacji, aby się naładować. Model ten ma 9,2 cm wysokości, a jego średnica wynosi 35,3 cm. Wykorzystane do sprzątania szczotki zapobiegają wplątywaniu się włosów i sierści.

Produkt wyposażony jest w czujniki, które pozwalają na omijanie przeszkód pojawiających się na drodze. Ponadto sprawiają one, że odkurzacz porządnie sprząta podłogę wokół mebli.

Sprzęt wyposażony jest także w czujnik, który powstrzyma go przed spadnięciem ze schodów. Ponadto urządzenie to wykrywa kurz i skupia się na sprzątaniu najbardziej zabrudzonych powierzchni.

Ten najlepszy odkurzacz samojezdny charakteryzuje się dużą siłą ssącą. Użytkownicy doceniają ten model za wysoką jakość wykonania i dokładne sprzątanie.

Odkurzacz iRobot Roomba 886 został wyposażony w filtr AeroForce oraz 0,6 l zbiornik na kurz. Wymiary produktu to: 9,2 cm x 35,3 cm.

Zalety
Funkcjonalność:

Urządzenie nadaje się do sprzątania wszystkich rodzajów podłóg. Odkurzacz bardzo dobrze sprawdza się zarówno w przypadku płytek i paneli, jak również dywanów.

Zaawansowane technologicznie czujniki:

Sprzęt jest wyposażony w kilka praktycznych czujników, m.in.: krawędzi. Z tego względu nie należy się obawiać, że odkurzacz ulegnie uszkodzeniu w wyniku uderzenia o meble, ścianę lub inną przeszkodę.

Skuteczność działania:

Produkt ma podwójne szczotki z gumowym bieżnikiem, które przechwytują i rozdrabniają zanieczyszczenia niezależnie od rodzaju podłogi. Wydajny silnik zapewnia efektywne działanie odkurzacza, podobnie jak specjalny profil turbiny, który gwarantuje dużą moc ssącą.

Duża liczba programów czyszczących:

Do wyboru mamy wiele programów czyszczących, dostosowanych do wielkości pomieszczeń i stopnia zabrudzenia.

Programator pracy:

Ponieważ urządzenie ma programator pracy możemy dokładnie zaplanować czas sprzątania.

Wady
Konieczność częstego opróżniania zbiornika:

Choć zbiornik jest stosunkowo pojemny trzeba go często opróżniać (zwłaszcza w przypadku bardzo zabrudzonych powierzchni). Według niektórych konsumentów jest to uciążliwe.

 

Robot sprzątający iRobot Scooba 450

 

Kolejnym modelem prezentowanym w naszym rankingu jest odkurzacz iRobot Scooba 450. Produkt ten nie tylko odkurza, lecz również myje podłogi. Szorowanie przebiega w trzech stopniach – zbieranie drobin i nawilżanie, szorowanie i zbieranie wody, zgarnianie resztek brudu z podłogi. Do mycia wykorzystywana jest jedynie czysta woda z detergentem. W ten sposób podłoga jest umyta i pozbawiona szkodliwych bakterii.

Użytkownik ma do dyspozycji 2 tryby – 20 i 40 minutowy. Poszczególne programy przeznaczone są do małych i dużych pomieszczeń. W trakcie jednego sprzątania sprzęt może umyć pokój do 28 m2.

Model ten jest bardzo łatwy w użyciu, szczególnie jeśli chodzi o wymianę płynów w zbiorniku. Ponadto produkt można zaprogramować tak, aby nie sprzątał w wybranych miejscach. Stacja dokująca ładuje i suszy urządzenie nie dopuszczając do rozwoju bakterii.

Opinie o odkurzaczach samojezdnych producenta iRobot są bardzo pozytywne. Użytkownicy doceniają ten model za jakość wykonania.

iRobot Scooba 450 to odkurzacz samojezdny z filtrem HEPA. Urządzenie ma wymiary: 9,2 cm x 37 cm, a pojemność wbudowanego zbiornika na wodę wynosi 1 l.

Zalety
Tryb sprzątania na mokro:

Produkt pozwala na czyszczenie podłóg na mokro. Do tego wystarczy zwykła woda z kranu, choć w razie konieczności możemy dodać do niej odrobinę specjalnego płynu Scooba.

Dwa tryby czyszczenia:

Do wyboru w tym przypadku mamy dwa tryby czyszczenia. Jeden z nich zapewnia efektywne sprzątanie dużych powierzchni (do 28 m2), a drugi mniejszych, do 14 m2. To powoduje, że na pewno będziemy zadowoleni ze skuteczności działania sprzętu.

Technologia iAdapt:

Działanie odkurzacza opiera się na technologii iAdapt, w efekcie czego urządzenie monitoruje przestrzeń do 60 razy na sekundę. Podłoga jest więc zawsze dokładnie wyczyszczona. Co ważne, sprzęt potrafi znaleźć właściwą drogę, niezależnie od wielkości i sposobu umeblowania pomieszczenia.

Wady
Za głośna praca:

Za największą wadę opisywanego modelu uznaje się zbyt głośną pracę. To powoduje, że odkurzacz może przeszkadzać domownikom.

 

Odkurzacz automatyczny RoboJet Duel

 

Następnie prezentujemy model Robojet Duel. Produkt ten przeznaczony jest do odkurzania twardych podłóg i dywanów. Odkurzacz bardzo dobrze zasysa piasek, kurz i sierść zwierząt. Ponadto wyposażony jest on w mop, który pozwala na umycie podłóg.

Model działa na baterii do 120 min. Pełne ładowanie trwa około 300 min. Dodatkowo przy niskim poziomie akumulatora, odkurzacz sam wraca do stacji dokującej. Konstrukcja tego modelu pozwala na wymiatanie brudu z różnych zakamarków i wzdłuż ścian. Sprzęt można obsługiwać pilotem, nawet nie wstając z kanapy.

Pojemnik zbiornika na nieczystości jest równy 0,35 l. Wysokość tego urządzenia to 8,7 cm, co pozwala mu na sprzątanie pod meblami. Produkt wyposażony jest w czujniki, dzięki którym sprząta dokładnie podłogę wokół przedmiotów i nie spadnie ze schodów.

Dodatkowo użytkownik może zaprogramować model tak, aby nie sprzątał wybranego obszaru. Sprzęt ten jest bardzo cichy, głośność jego pracy to jedynie 50 dB, więc można go włączać nawet w nocy. Konsumenci doceniają to urządzenie za siłę odkurzania.

Sprzęt Robojet Duel ma wymiary: 8,7 cm x 32 cm. Odkurzacz ma zbiornik na kurz o pojemności 0,35 l oraz tekstylny filtr.

Zalety
Funkcja automatycznego ładowania:

Po rozładowaniu akumulatora urządzenie automatycznie wraca do stacji dokującej. Kiedy bateria się naładuje odkurzacz rozpoczyna pracę według ustawionego przez użytkownika harmonogramu.

Łatwa obsługa:

Sprzęt jest wyposażony w dotykowy panel i intuicyjne menu. Dzięki temu z łatwością uda nam się wybrać odpowiedni program sprzątania.

Wytrzymałość:

Ponieważ obudowa została wykonana z solidnych materiałów odkurzacz jest wytrzymały i odporny na uszkodzenia mechaniczne. Ryzyko zbyt szybkiego zniszczenia urządzenia zmniejsza duża liczba czujników zapobiegających m.in. upadkowi ze schodów i zderzeniu z meblami.

Cicha praca:

Hałas generowany przez odkurzacz wynosi mniej niż 50 dB. Z tego powodu produkt nie zakłóca spokoju domowników, nawet jeśli uruchomi się w nocy.

Wady
Zbyt głośne komunikaty głosowe:

Model ten ma opcję wydawania komunikatów głosowych. Dla większości konsumentów powiadomienia są jednak zbyt głośne.

 

Jaki odkurzacz samojezdny Electrolux wybrać?

 

Jeśli chcesz oszczędzić czas zakup odkurzacza samojezdnego to bardzo dobre rozwiązanie. Tego typu sprzęt pozwoli skutecznie posprzątać podłogę w całym domu, a my w tym czasie będziemy mogli zająć się czymś przyjemnym. W związku z rosnącą popularnością robotów do sprzątania ich wybór jest ogromny, co utrudnia podjęcie decyzji o zakupie konkretnego modelu. Jeśli i Ty nie wiesz, na jaki produkt się zdecydować, polecamy Ci ten artykuł. Wskazane zostały w nim najważniejsze cechy, które powinien posiadać najlepszy odkurzacz samojezdny Electrolux w 2021 roku.

Wielu czytelników zastanawia się pewnie, dlaczego postanowiliśmy skupić się w tym poradniku na urządzeniach marki Electrolux. Odpowiedź na to pytanie jest prosta – wspomniana firma cieszy się popularnością wśród konsumentów i jest uznawana za lidera w dziedzinie produkcji sprzętów do użytku domowego.

Jeśli zdecydujesz się na zakup odkurzacza samojezdnego musisz wziąć pod uwagę przede wszystkim pojemność zbiornika. Preferowana wielkość pojemnika to około 0,5 l. Ważnym aspektem jest także czas ładowania i pracy. Jak wiemy, sprzęty tego typu zasilane są akumulatorowo, co oznacza, że aby z nich skorzystać musimy najpierw naładować baterie. Zwykle ładowanie zajmuje ok. 3 h i wystarcza do godziny pracy. Bardziej nowoczesne i droższe modele mogą działać nawet przez 2 godziny.

Najlepsze odkurzacze samojezdne Electrolux są łatwe w obsłudze. Wieloma oferowanymi przez firmę Electrolux urządzeniami można sterować z poziomu swojego telefonu. Po pobraniu darmowej aplikacji możliwe jest uruchomienie sprzętu z dowolnego miejsca.

Ważną kwestią jest także jakość wykonania obudowy. Jeśli będzie ona zrobiona z niskiej jakości materiałów możemy być pewni, że odkurzacz szybko się zniszczy, a znajdujący się w środku mechanizm nie będzie odpowiednio chroniony. Dobrym rozwiązaniem jest zastosowanie w modelu technologii polegającej na tym, że sprzęt, dzięki wbudowanym czujnikom, potrafi omijać przeszkody. Dobrze jeśli wybrany przez nas produkt ma filtr np. Hepa. Jest to szczególnie ważne dla osób, które borykają się z alergią.

 

Odkurzacze samojezdne Electrolux – ranking

 

iRobot Roomba 980 

 

Według wielu konsumentów niezawodnym odkurzaczem samojezdnym jest iRobot Roomba 980. Jest to stosunkowo drogi model – trzeba za niego zapłacić prawie 4 tysiące złotych. Mimo to spora grupa użytkowników decyduje się na jego zakup i uważa, że jest to bardzo dobra inwestycja.

Produkt ten wyposażony jest w zbiornik na kurz o pojemności 0,6 l. Poziom generowanego hałasu wynosi 58 dB, co w porównaniu ze standardowym odkurzaczem jest i zadowalającym wynikiem. Czas ładowania modelu wynosi 180 minut, zaś czas działania to 120 minut. Do zestawu dołączony jest filtr Hepa, który ogranicza rozprzestrzenianie się kurzu i drobnoustrojów. Dzięki zastosowaniu wydajnego silnika prezentowany odkurzacz skutecznie usuwa zabrudzenia nie tylko z paneli, ale także dywanów czy wykładzin.

Jednym z najbardziej docenianych przez konsumentów udogodnień jest możliwość obsługiwania robota za pomocą urządzenia mobilnego. Po zainstalowaniu odpowiedniej aplikacji możemy włączać odkurzacz z dowolnego miejsca, co pozwoli rozpocząć sprzątanie np. godzinę przed powrotem z pracy.

 

 

iRobot Roomba 886

 

Nasze zestawienie nie byłoby kompletne bez iRobot Roomba 886. Produkt waży zaledwie 3,8 kg, dzięki czemu jego przenoszenie nie stanowi problemu. Wysokość modelu wynosi 9,2 cm, zaś średnica jest równa ok. 35 cm. Z uwagi na kompaktowe wymiary przechowywanie robota jest proste. Poleca się go także do mieszkań o małym metrażu. Czas pracy to około 120 minut.

Konsumenci twierdzą, że iRobot Roomba 886 jest bardzo efektywny. Dużą wydajność zapewnia technologią AeroForce Perfomance Cleaning System i specjalne szczotki, które radzą sobie z usuwaniem nawet drobnych, mało widocznych zabrudzeń. Zaletą odkurzacza jest jego prosta obsługa – wystarczy wcisnąć przycisk CLEAN, aby uruchomić urządzenie.

W sprzęcie zastosowano technologię iAdapt, która sprawia, że ten umiejętnie omija wszystkie przeszkody. W efekcie nie musimy obawiać się o to, że robot uszkodzi się, a my będziemy musieli oddać go do naprawy albo kupić nowy model. Stąd też opinie na temat iRobot Roomba 886 są bardzo pozytywne.

 

 

iRobot Roomba 616 

 

Jeśli interesuje Cię odkurzacz samojezdny Electrolux w dobrej cenie dobrze trafiłeś. Przedstawiamy iRobot Roomba 616, czyli jeden z najtańszych, dostępnych na rynku modeli. W tym miejscu warto podkreślić, że jakość wykonania produktu oceniana jest przez konsumentów pozytywnie – użyte do produkcji materiały są odporne na uszkodzenia, a obudowa nie rysuje się zbyt szybko.

Pojemność zbiornika na odpady wynosi 0,4 l. Poziom generowanego hałasu oscyluje w granicach od 50 dB do 65 dB. Czas pracy wynosi 60 minut. Sprzęt został wyposażony w czujnik antykolizyjny, który skutecznie zapobiega uderzaniu odkurzacza o meble i inne, znajdujące się na podłodze elementy. Na uwagę zasługuje technologia AeroVac, którą docenili posiadacze czworonogów. Dzięki niej urządzenie dobrze sobie radzi z usuwaniem sierści.

Pozytywne opinie konsumentów na temat iRobot Roomba 616 sprawiają, że model ten jest chętnie kupowany przez użytkowników. Zaletami odkurzacza są przede wszystkim solidne wykonanie i łatwa obsługa.

 

 

» Przejrzyj produkty z poprzednich lat

 

Subskrybuj
Notify of
guest
7 Comments
oldest
newest most voted
Inline Feedbacks
View all comments
Kamila
Kamila
2 years ago

Dirt Devil jest od 739 zł… kto pisał ten artykuł?

Zespół NR
Admin
2 years ago
Reply to  Kamila

Dzień dobry,

Dziękujemy za komentarz i zwrócenie uwagi. Poprawki zostały już naniesione.

Pozdrawiamy,
Zespół NajlepszeRankingi.pl

hej
hej
1 year ago

polecam Roombę model e5 – jest świetna zbiera dosłownie wszystko nawet z kłopotliwych dywanów

Bandana
Bandana
4 months ago

Uwzględniłabym w powyższym takie marki jak ZACO, Robojet czy Puron – cenowo bardoz korzystne a paramentry z górnej półki. U mnie w domu mamy Purona od pół roku i sprzawdza się wzorowo

Sergiu Mihalache
Admin
4 months ago
Reply to  Bandana

Dzień dobry,

Dziękujemy za komentarz.

Pozdrawiamy,
Zespół NajlepszeRankingi.pl

Olaf
Olaf
1 month ago

Ja jestem super zadowolony z Kiano Elegance!

Zespół NR
Admin
1 month ago
Reply to  Olaf

Dzień dobry,

Dziękujemy za komentarz.

Pozdrawiamy,
Zespół NajlepszeRankingi.pl

DMCA.com Protection Status
film indirfilm indirmefull program indir