Odkurzacze samojezdne ranking

Ostatnio aktualizowane: 14.12.18

 

Wiele osób uważa, że znalezienie funkcjonalnego odkurzacza samojezdnego jest wyjątkowo trudne. Wynika to nie tylko z różnorodności produktów dostępnych na rynku, ale także z konieczności sprawdzania wielu parametrów, takich jak: całkowite wymiary, rodzaj zastosowanego filtra czy też liczba wbudowanych czujników. Postanowiliśmy ułatwić Ci zakup i przygotowaliśmy ranking prezentujący najlepsze odkurzacze. Zastanawiasz się, jak udało nam się je znaleźć? Przeprowadziliśmy bardzo dokładną analizę opinii wydawanych przez konsumentów, którzy podjęli już decyzję i podzielili się uwagami na temat wybranych sprzętów. Najwięcej pozytywnych komentarzy zdobyło urządzenie iRobot Roomba 886. Produkt idealnie nadaje się do sprzątania wszystkich rodzajów podłóg, w tym paneli i dywanów. Co więcej, odkurzacz wyposażono w czujniki, które zapobiegają uderzeniu o meble, ściany, jak również upadkowi ze schodów. Drugi pod względem popularności jest model Robojet Duel, który ma dotykowy panel ułatwiający obsługę i wybór właściwego programu sprzątania. W przypadku, gdy akumulator zasilający jest bliski rozładowania urządzenie samodzielnie wraca do stacji dokującej.

 

 

Tabela porównawcza

 

Zalety
Wady
Podsumowanie
Oferty

 

 

Jaki odkurzacz samojezdny kupić?

 

Przewodnik zakupowy

Wiele osób przyzna, że odkurzanie nie należy do ich ulubionych czynności. Spowodowane jest to tym, że zabiera to dość dużo czasu. Coraz bardziej zabiegane osoby poszukują różnych nowoczesnych metod, aby zmniejszyć czas potrzeb na dokładne posprzątanie naszych podłóg. Jeśli zaliczasz się do tego grona, na pewno ucieszy Cię informacja, że na rynku istnieją odkurzacze samojezdne, które działają automatycznie. Wystarczy zatem uruchomić urządzenie i zająć się swoimi sprawami. Aby jednak cieszyć się czystą podłogą, niezbędny jest zakup możliwie najlepszego produktu na rynku. Dlatego przygotowaliśmy ten oto poradnik, w którym podpowiemy Ci, na co zwrócić uwagę oraz jaki odkurzacz samojezdny wybrać.

 

 

Jak działa takie urządzenie?

Zanim przejdziemy do porad odnośnie kupna sprzętu, warto wiedzieć, w jaki sposób działa taka maszyna. Otóż, modele automatyczne poruszają się za sprawą czujników przestrzennych. Specjalne sensory nawigują maszynę do zabrudzonych miejsc, jednocześnie wyczuwając utrudnienia na drodze. Dzięki temu, nie musisz obawiać się, że produkt spadnie ze schodów lub uderzy z dużą siłą w stojącą na ziemi wazę. Co więcej, wyposażone są one w stację dokującą, gdzie znajduje się port podczerwieni. Nawiguje on przyrząd do miejsca, gdzie będzie mógł naładować akumulatory. Wszystko dzieje się samoczynnie, zatem odkurzacz zawsze będzie gotowy do pracy.

Sprzęty tego typu mogą być używane do sprzątania okruszków, włosów i innych zabrudzeń z parkietów, chodników oraz dywanów o krótkim włosiu. Przed uruchomieniem urządzenia, koniecznie usuń z podłogi kable, zabawki, przedmioty papierowe, ubrania oraz sznurki, gdyż natrafienie na nie może zatrzymać pracę produktu.

 

Sposób sprzątania – jaki odkurzacz samojezdny jest najlepszy?

Pod względem metody odkurzania, urządzenia możemy podzielić na dwa rodzaje. Pierwszym typem są sprzęty, które w czasie pracy odbijają się od napotkanych przeszkód, jak szafki czy nogi stołu. Taki styl sprawia, że maszyna pokonuje kilka razy tę samą powierzchnię, zatem pozwala na dokładniejsze zebranie śmieci. Wiąże się to jednak ze zwiększonym czasem pracy, co może okazać się problematyczne.

Drugi typ odkurzaczy oferuje systematyczny tryb pracy w linii prostej. Za sprawą dobrze zaprogramowanego algorytmu, urządzenie pokonuje trasę tylko raz, dzięki czemu czas pracy jest dość krótki.

 

Efektywność pracy odkurzacza

Maszyny samojezdne są bezprzewodowe, a żywotność ich baterii jest ograniczona. Z tego powodu, przed dokonaniem zakupu powinieneś upewnić się, ile wynosi czas pracy maszyny po pełnym naładowaniu. Wydajne przyrządy są w stanie nieprzerwanie działać przez okres do 1,5 do 2 godzin, co w pełni wystarczy na posprzątanie mieszkania. Zaś okres ich ładowania wynosi do 4 godzin.

Parametr ten jest niezwykle ważny, ponieważ niektóre słabszej jakości modele oferują pracę przez maksymalnie 30 – 40 minut, co nie zawsze wystarczy na uporanie się z zabrudzonymi podłogami.

Warto zastanowić się nad zakupem typu, który posiada funkcję samodzielnego zaprogramowania czasu pracy.

 

System obsługi

Jeśli interesujący Cię odkurzacz samojezdny, ma usprawnić Twoje porządki niezbędne jest, aby posiadał on intuicyjny system pracy. Sprawi to, że po napotkaniu przeszkody urządzenie odbije się od niej albo zmieni tor i będzie kontynuowało pracę. Niestety, niektóre z tych sprzętów mogą uparcie kontynuować uderzanie w napotkane utrudnienie, dopóki je nie przestawisz.

Poza tym, aby zwiększyć komfort obsługi modelu, dobrze aby do zestawu był dołączony pilot, który umożliwi Ci jego szybkie włączenie.

 

Czujniki odpowiadające za wydajne sprzątanie

Aby interesujący Cię produkt był bardziej efektywny, warto bliżej przyjrzeć się czujnikom, jakie on posiada. Najważniejszym z nich jest sensor brudu. Sprawia to, że urządzenie skanuje najbliższą powierzchnię wokół siebie, a następnie intensywnie sprząta znalezione miejsce. Drugim rodzajem czujników, jakie zwiększą wydajność przyrządu to wykrywanie licznych przeszkód.

Dobre modele przy pomocy podczerwieni są w stanie wykryć schody, progi czy nogi mebli, a następnie je wyminąć. Taki dodatek jest bardzo ważny, gdyż pomaga uniknąć wypadku, który mógłby uszkodzić elektronikę. Ostatnim, ciekawym czujnikiem jest sensor zbliżeniowy sprawiający, że maszyna nie odbija się od mebli. Po ich wykryciu omija je.

 

Pojemnik na zabrudzenia

Kupując odkurzacz, zawsze zwracamy uwagę na pojemność zbiornika na odpady. Im jest on większy, tym rzadziej musimy go opróżniać. Niestety, decydując się na zakup modelu samojezdnego, musisz liczyć się z częstym czyszczeniem pojemnika. Wynika to z niewielkich gabarytów urządzenia, które sprawiają, że pojemność zbiornika nie przekracza 0,5 l.

Hałas

Osoby, które decydują się na zakup sprzętów samojezdnych, zazwyczaj robią to, gdyż chcą mieć więcej czasu na relaks. Niestety, odpoczynek jest dość trudny, gdy odkurzacz działa za głośno. Z tego względu, polecamy zwrócenia uwagi na poziom hałasu, który emituje w czasie pracy interesujący Cię produkt. Dobrze, jeśli generowany dźwięk nie przekracza 60 dB lub maksymalnie 65 dB.

 

Filtry

Decydując się na zakup odkurzacza, warto zwrócić uwagę, czy posiada on specjalny filtr HEPA lub EPA. Sprawiają one, że przyrząd oczyszcza podłogę oraz powietrze nie tylko z kurzu, ale również bakterii i grzybów. Na takie rozwiązania szczególną uwagę powinni zwrócić alergicy.

 

Odkurzacze samojezdne w dobrych cenach

Ważnym kryterium, które pozwoli Ci wybrać urządzenie jest jego cena. Pamiętaj jednak, że najważniejsza jest efektywna praca oraz trwała konstrukcja modelu. Bowiem, to właśnie te parametry mają wpływ na efektywne sprzątanie. W zależności od czasu działania naładowanej baterii, sprzęty mogą kosztować od 700 zł do aż 3000 zł.

 

 

Najlepsze odkurzacze samojezdne w 2018 roku          

 

Codzienne sprzątanie może być udręką, szczególnie dla osób, które pracują zawodowo. Wygodnym rozwiązaniem jest inwestycja w odkurzacz automatyczny, który sam posprząta mieszkanie, nawet gdy nie będzie Cię w domu. Przy wyborze odpowiedniego produktu warto zwrócić uwagę na czas pracy urządzenia i tryby, w jakie jest wyposażony. Poniżej prezentujemy ranking odkurzaczy samojezdnych, które zawierają najlepsze modele oferowane na rynku.

 

Nasze zalecenia

 

iRobot Roomba 886

 

Nasz ranking rozpoczynamy prezentacją modelu iRobot Roomba 886. Produkt ten sprawdza się bardzo dobrze na podłogach twardych, takich jak panele, kafelki czy deski. Sprzęt ten pracuje przez około 120 minut. Po rozładowaniu urządzenie automatycznie wraca do stacji, aby się naładować. Model ten ma 9,2 cm wysokości, a jego średnica wynosi 35,3 cm. Wykorzystane do sprzątania szczotki zapobiegają wplątywaniu się włosów i sierści.

Produkt wyposażony jest w czujniki, które pozwalają na omijanie przeszkód pojawiających się na drodze. Ponadto sprawiają one, że odkurzacz porządnie sprząta podłogę wokół mebli.

Sprzęt wyposażony jest także w czujnik, który powstrzyma go przed spadnięciem ze schodów. Ponadto urządzenie to wykrywa kurz i skupia się na sprzątaniu najbardziej zabrudzonych powierzchni.

Ten najlepszy odkurzacz samojezdny charakteryzuje się dużą siłą ssącą. Użytkownicy doceniają ten model za wysoką jakość wykonania i dokładne sprzątanie.

Odkurzacz iRobot Roomba 886 został wyposażony w filtr AeroForce oraz 0,6 l zbiornik na kurz. Wymiary produktu to: 9,2 cm x 35,3 cm.

 

Zalety

Funkcjonalność: Urządzenie nadaje się do sprzątania wszystkich rodzajów podłóg. Odkurzacz bardzo dobrze sprawdza się zarówno w przypadku płytek i paneli, jak również dywanów.

Zaawansowane technologicznie czujniki: Sprzęt jest wyposażony w kilka praktycznych czujników, m.in.: krawędzi. Z tego względu nie należy się obawiać, że odkurzacz ulegnie uszkodzeniu w wyniku uderzenia o meble, ścianę lub inną przeszkodę.

Skuteczność działania: Produkt ma podwójne szczotki z gumowym bieżnikiem, które przechwytują i rozdrabniają zanieczyszczenia niezależnie od rodzaju podłogi. Wydajny silnik zapewnia efektywne działanie odkurzacza, podobnie jak specjalny profil turbiny, który gwarantuje dużą moc ssącą.

Duża liczba programów czyszczących: Do wyboru mamy wiele programów czyszczących, dostosowanych do wielkości pomieszczeń i stopnia zabrudzenia.

Programator pracy: Ponieważ urządzenie ma programator pracy możemy dokładnie zaplanować czas sprzątania.

 

Wady

Konieczność częstego opróżniania zbiornika: Choć zbiornik jest stosunkowo pojemny trzeba go często opróżniać (zwłaszcza w przypadku bardzo zabrudzonych powierzchni). Według niektórych konsumentów jest to uciążliwe.

 

 

 

 

Robojet Duel 

 

Następnie prezentujemy model Robojet Duel. Produkt ten przeznaczony jest do odkurzania twardych podłóg i dywanów. Odkurzacz bardzo dobrze zasysa piasek, kurz i sierść zwierząt. Ponadto wyposażony jest on w mop, który pozwala na umycie podłóg.

Model działa na baterii do 120 min. Pełne ładowanie trwa około 300 min. Dodatkowo przy niskim poziomie akumulatora, odkurzacz sam wraca do stacji dokującej. Konstrukcja tego modelu pozwala na wymiatanie brudu z różnych zakamarków i wzdłuż ścian. Sprzęt można obsługiwać pilotem, nawet nie wstając z kanapy.

Pojemnik zbiornika na nieczystości jest równy 0,35 l. Wysokość tego urządzenia to 8,7 cm, co pozwala mu na sprzątanie pod meblami. Produkt wyposażony jest w czujniki, dzięki którym sprząta dokładnie podłogę wokół przedmiotów i nie spadnie ze schodów.

Dodatkowo użytkownik może zaprogramować model tak, aby nie sprzątał wybranego obszaru. Sprzęt ten jest bardzo cichy, głośność jego pracy to jedynie 50 dB, więc można go włączać nawet w nocy. Konsumenci doceniają to urządzenie za siłę odkurzania.

Sprzęt Robojet Duel ma wymiary: 8,7 cm x 32 cm. Odkurzacz ma zbiornik na kurz o pojemności 0,35 l oraz tekstylny filtr.

 

Zalety

Funkcja automatycznego ładowania: Po rozładowaniu akumulatora urządzenie automatycznie wraca do stacji dokującej. Kiedy bateria się naładuje odkurzacz rozpoczyna pracę według ustawionego przez użytkownika harmonogramu.

Łatwa obsługa: Sprzęt jest wyposażony w dotykowy panel i intuicyjne menu. Dzięki temu z łatwością uda nam się wybrać odpowiedni program sprzątania.

Wytrzymałość: Ponieważ obudowa została wykonana z solidnych materiałów odkurzacz jest wytrzymały i odporny na uszkodzenia mechaniczne. Ryzyko zbyt szybkiego zniszczenia urządzenia zmniejsza duża liczba czujników zapobiegających m.in. upadkowi ze schodów i zderzeniu z meblami.

Cicha praca: Hałas generowany przez odkurzacz wynosi mniej niż 50 dB. Z tego powodu produkt nie zakłóca spokoju domowników, nawet jeśli uruchomi się w nocy.

 

Wady

Zbyt głośne komunikaty głosowe: Model ten ma opcję wydawania komunikatów głosowych. Dla większości konsumentów powiadomienia są jednak zbyt głośne.

 

 

 

 

iRobot Scooba 450

 

Kolejnym modelem prezentowanym w naszym rankingu jest odkurzacz iRobot Scooba 450. Produkt ten nie tylko odkurza, lecz również myje podłogi. Szorowanie przebiega w trzech stopniach – zbieranie drobin i nawilżanie, szorowanie i zbieranie wody, zgarnianie resztek brudu z podłogi. Do mycia wykorzystywana jest jedynie czysta woda z detergentem. W ten sposób podłoga jest umyta i pozbawiona szkodliwych bakterii.

Użytkownik ma do dyspozycji 2 tryby – 20 i 40 minutowy. Poszczególne programy przeznaczone są do małych i dużych pomieszczeń. W trakcie jednego sprzątania sprzęt może umyć pokój do 28 m2.

Model ten jest bardzo łatwy w użyciu, szczególnie jeśli chodzi o wymianę płynów w zbiorniku. Ponadto produkt można zaprogramować tak, aby nie sprzątał w wybranych miejscach. Stacja dokująca ładuje i suszy urządzenie nie dopuszczając do rozwoju bakterii.

Opinie o odkurzaczach samojezdnych producenta iRobot są bardzo pozytywne. Użytkownicy doceniają ten model za jakość wykonania.

iRobot Scooba 450 to odkurzacz samojezdny z filtrem HEPA. Urządzenie ma wymiary: 9,2 cm x 37 cm, a pojemność wbudowanego zbiornika na wodę wynosi 1 l.

 

Zalety

Tryb sprzątania na mokro: Produkt pozwala na czyszczenie podłóg na mokro. Do tego wystarczy zwykła woda z kranu, choć w razie konieczności możemy dodać do niej odrobinę specjalnego płynu Scooba.

Dwa tryby czyszczenia: Do wyboru w tym przypadku mamy dwa tryby czyszczenia. Jeden z nich zapewnia efektywne sprzątanie dużych powierzchni (do 28 m2), a drugi mniejszych, do 14 m2. To powoduje, że na pewno będziemy zadowoleni ze skuteczności działania sprzętu.

Technologia iAdapt: Działanie odkurzacza opiera się na technologii iAdapt, w efekcie czego urządzenie monitoruje przestrzeń do 60 razy na sekundę. Podłoga jest więc zawsze dokładnie wyczyszczona. Co ważne, sprzęt potrafi znaleźć właściwą drogę, niezależnie od wielkości i sposobu umeblowania pomieszczenia.

 

Wady

Za głośna praca: Za największą wadę opisywanego modelu uznaje się zbyt głośną pracę. To powoduje, że odkurzacz może przeszkadzać domownikom.

 

 

 

 

Samsung Powerbot VR20J9040WG

 

Kolejnym modelem prezentowanym w naszym zestawieniu jest Samsung Powerbot VR20J9040WG. Sprzęt sprawdza się zarówno na twardych podłogach, jak i dywanach, dzięki swojej dużej mocy ssącej. Urządzenie wyposażone zostało w czujnik, który pozwala na zlokalizowanie małych przedmiotów na drodze. Ponadto odkurzacz jest w stanie zlokalizować narożnik, który sprząta bardzo dokładnie.

Sprzęt wyposażony jest w kamerę cyfrową, która pomaga w stworzeniu mapy mieszkania. To pozwala na dokładne sprzątnięcie całej powierzchni. Produkt ten steruje się poprzez WIFI. Model ma do dyspozycji 5 programów sprzątania. Szczotka sprzątająca ma szerokość 31,1 cm.

Pojemność zbiornika na kurz wynosi 0,7 l. Duże kółka pozwalają na wjeżdżanie sprzętu na dywan. Przy niskim poziomie baterii model ten kieruje się do bazy dokującej, aby naładować akumulator.

Następnie wraca do sprzątania pokoju. Czas pracy to około 60 min. Natomiast pełne ładowanie trwa 160 min. Użytkownicy twierdzą, że sprzęt dobrze czyści sierść.

Urządzenie Samsung Powerbot VR20J9040WG ma cykloniczny filtr. Wymiary produktu to: 13,5 cm x 37,8 cm. Sprzęt wyposażono w 0,7 l zbiornik na zanieczyszczenia.

 

Zalety

Funkcja Wi-Fi Control: Po zainstalowaniu specjalnej aplikacji na smartfona zyskujemy możliwość zdalnego sterowania odkurzaczem niezależnie od miejsca, w którym przebywamy. Dzięki temu w domu zawsze jest czysto.

Praktyczność: Poza urządzeniem otrzymujemy w zestawie także stację dokującą, do której sprzęt wraca w momencie, gdy akumulator jest bliski rozładowania. Duża liczba czujników skutecznie zapobiega uderzeniom produktu o meble, kwiaty i inne, stojące na podłodze przeszkody.

Szeroka szczotka: Szerokość szczotki sprzątającej wynosi 31,1 cm (ponad 10 cm więcej niż w przypadku większości podobnych urządzeń). To powoduje, że odkurzacz dokładnie sprząta pomieszczenie w krótszym czasie.

 

Wady

Brak funkcji czyszczenia na mokro: Niektórym konsumentom przeszkadza, że odkurzacz nie ma funkcji czyszczenia na mokro, która pozwala pozbyć się z podłóg uporczywych zabrudzeń.

Zbyt duży poziom hałasu: Poziom hałasu generowanego przez sprzęt wynosi 76 dB. Przez to urządzenie może nam przeszkadzać, zwłaszcza gdy uruchomi się w nocy.

 

 

 

 

Dirt Devil Spider M607

 

Nasz ranking zamykamy prezentacją modelu Dirt Devil Spider M607. Obudowa tego produktu jest czarno-czerwona. Ten dobry i tani odkurzacz samojezdny przeznaczony jest do czyszczenia zarówno twardych podłóg, jak i dywanów. Urządzenie ma w ofercie 3 programy pracy. Od wybranego trybu zależy, w jaki sposób sprzęt porusza się po podłodze.

Produkt wyposażony jest w czujnik antykolizyjny, który ogranicza jego zniszczenie. Model ten wyposażony jest w zbiornik na nieczystości o pojemności 0,27 l. Dodatkowo informacja o napełnieniu pojemnika wyświetla się na obudowie. Urządzenie charakteryzuje się dużą siłą ssącą.

Sprzęt zasilany jest akumulatorem. Jego pobór energii jest niewielki. Działa przez 60 min. Po rozładowaniu należy odłożyć odkurzacz do bazy, ładowanie trwa około 5 godzin. Wymiary tego modelu to wysokość – 11 cm i średnica – 7 cm. Waga tego urządzenia to 1,5 kg. Użytkownicy doceniają ten sprzęt za szybkość i skuteczność pracy.

Model Dirt Devil Spider M607 to dobry odkurzacz samojezdny do 800 zł o wymiarach: 7,2 cm x 32,4 cm. Sprzęt wyposażono w mikrofiltr, a także 0,27 l zbiornik na kurz.

 

Zalety

Harmonogram sprzątania: Produkt ma funkcję planowania sprzątania, za sprawą której możemy dostosować jego działanie do własnych preferencji.

Wskaźnik zapełnienia zbiornika: Ze względu na to, że odkurzacz wyposażono we wskaźnik zapełnienia zbiornika nie musimy się zastanawiać, kiedy należy opróżnić pojemnik. To bardzo duże udogodnienie, które według wielu użytkowników pozytywnie wpływa na komfort użytkowania odkurzacza.

 

Wady

Brak stacji dokującej: W komplecie nie ma stacji dokującej, do której odkurzacz samodzielnie wraca, gdy akumulator wymaga naładowania. Musimy więc sami pamiętać o konieczności podłączenia urządzenia do ładowarki.

Za mały zbiornik na kurz: W związku z małą pojemnością zbiornika na kurz, trzeba go bardzo często opróżniać. Choć czynność ta nie zajmuje dużo czasu, już po kilku dniach może stać się wyjątkowo uciążliwa.

 

 

 

 

2
Leave a Reply

avatar
1 Comment threads
1 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
2 Comment authors
Zespół NRKamila Recent comment authors
  Subscribe  
newest oldest most voted
Notify of
Kamila
Guest
Kamila

Dirt Devil jest od 739 zł… kto pisał ten artykuł?

Zespół NR
Admin

Dzień dobry,

Dziękujemy za komentarz i zwrócenie uwagi. Poprawki zostały już naniesione.

Pozdrawiamy,
Zespół NajlepszeRankingi.pl

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (4 votes, average: 5.00 out of 5)
Loading...