Odkurzacze samochodowe ranking

Ostatnio aktualizowane: 24.01.21

Ta strona utrzymuje się dzięki czytelnikom. Kiedy robisz zakupy za pośrednictwem naszych linków, otrzymujemy niewielką prowizję. Kliknij tutaj, aby uzyskać więcej informacji o nas.

 

Mając odpowiedni odkurzacz samochodowy sprzątanie w aucie nie zajmuje zbyt dużo czasu, a poza tym możemy dotrzeć do wszystkich zakamarków. Za najlepszy tego typu produkt uznawany jest model Black & Decker Flexi PD1200AV-XK. Urządzenie zyskało najwięcej pozytywnych opinii konsumentów. Odkurzacz ma moc 12,5 W i 5 m przewód zasilający (możemy go podłączyć do gniazda zapalniczki). Pojemność zbiornika na zanieczyszczenia wynosi 0,56 l, co oznacza, że zwykle wystarczy go opróżnić jedynie raz, po skończonym sprzątaniu. Model ten jest chwalony także za lekkość i kompaktowe wymiary. Mimo wielu zalet urządzenie nie przypadło Ci do gustu? Nie martw się, w naszym zestawieniu jest kilka innych praktycznych sprzętów. Na drugim miejscu plasuje się Philips MiniVac FC6141/01 – odkurzacz z możliwością podłączenia do gniazda samochodowej zapalniczki. Nie ma więc ryzyka, że akumulator nagle się rozładuje zanim skończysz sprzątać w aucie. Zaletą urządzenia jest wygodny uchwyt, który pokryto antypoślizgową gumą. Co więcej, sprzęt ma dużą moc ssania, a zebrane zanieczyszczenia są zatrzymywane wewnątrz pojemnika. Zapewnia to 2-stopniowy system filtracji.

 

 

Tabela porównawcza

 

Zalety
Wady
Podsumowanie
Oferty

 

 

Jaki odkurzacz samochodowy kupić?

 

Przewodnik zakupowy

Odkurzanie samochodu to zazwyczaj mało lubiana czynność użytkowników samochodów. Małe przestrzenie i pełno ciasnych zakamarków powodują, że czasami musimy się nieźle nagimnastykować by dotrzeć w każde miejsce. Natomiast osoby mieszkające w mieście mogą napotkać dodatkowe trudności. Korzystając z domowego odkurzacza musimy przecież doprowadzić również źródło prądu, a mieszkając na 8 piętrze w bloku może to okazać się niemożliwe.

Alternatywą do sprzątania auta własnym sprzętem to odkurzacze stacjonarne na stacjach benzynowych. Niestety są one drogie, za 10 minut odkurzania często zapłacimy 5 zł. A manewrowanie dużą rurą ssącą nie ułatwia zadania. Często też te odkurzacze mają bardzo małą siłę ssącą. W efekcie tylko pojedyncze, duże zabrudzenia są wciągane, a piasek nadal pozostaje na wykładzinie.  Możemy też ewentualnie skorzystać z oferty firmy zajmujących się sprzątaniem samochodów. Wymaga to jednak zabukowania terminu i pozostawienia auta firmie sprzątającej na kilka godzin.

 

1-odkurzacze-samochodowe

 

Dlatego tak ciekawą opcją wydają się być odkurzacze samochodowe. Są one specjalnie przystosowane do pracy z trudnodostępnymi miejscami. Nie powinniśmy mieć też problemu z ich zasilaniem. Tylko, jaki odkurzacz samochodowy wybrać? Na co zwrócić uwagę podczas dokonywania wyboru? Przede wszystkim powinniśmy sprawdzić sposób zasilania urządzenia.

 

Akumulatorowy czy sieciowy

Obecnie możemy spotkać dwa typy zasilania odkurzaczy samochodowych: akumulatorowe i zasilane sieciowo. Oczywiście każdy z nich ma swoje zalety, jak i wady. Urządzenia zasilane poprzez akumulator są bardzo poręczne. Brak kabli pozwala na większą swobodę ruchów. Nie musimy się też martwić, że długość kabla nie pozwoli nam dotrzeć w każde miejsce. Niestety mogą one być nieco cięższe od sprzętu zasilanego sieciowo. Także moc ssąca odkurzacza będzie zależeć od poziomu naładowania baterii. Im dłużej pracujemy urządzeniem, tym słabszego ciągu możemy się spodziewać.

Wiele osób może uważać odkurzacze samochodowe zasilane sieciowo za niewygodne. Powodem tego jest zazwyczaj kabel zasilający, który może blokować nasze ruchy. Często za krótki kabel może być powodem frustracji. Dlatego, jeśli będziemy się decydować na zakup tego typu modelu powinniśmy sprawdzić jak długi przewód jest dołączony do urządzenia.

Ciekawym rozwiązaniem stosowanym w odkurzaczach samochodowych jest możliwość ich zasilania z gniazda samochodowego. Tak więc osoby mieszkające w bloku, nie mające możliwość poprowadzenia przedłużacza od mieszkania do samochodu mogą również korzystać w ten sposób z urządzenia zasilanego sieciowo. A taki sposób zasilania spowoduje, że nie będziemy tracić mocy ssącej podczas odkurzania.

 

Odpowiednia moc urządzenia

Zwyczajowo jest tak, że im większa moc sprzętu tym lepsza jego praca. Powinniśmy się trzymać tej zasady podczas wyboru odkurzacza samochodowego. Pamiętajmy jednak, że modele zasilane akumulatorowo będą tracić moc wraz ze zużyciem baterii. A najlepszą moc ssącą będzie oferować odkurzacz z pełną baterią i pustym pojemnikiem na odpady.

Natomiast decydując się na model urządzenia zasilanego sieciowo pamiętajmy, by nie wybierać sprzętu o wyższej mocy od tej, którą ma nasze gniazdo zapalniczki. Użytkując odkurzacz z większą mocą możemy spowodować uszkodzenia instalacji pojazdu.    

 

Dodatkowe wyposażenie

Wszystkie odkurzacze samochodowe w dobrych cenach powinny w swoim wyposażeniu oferować takie dodatki, które pozwolą dokładnie wysprzątać samochód i dotrzeć do każdego zakamarka. Jednak wyposażenie modeli może różnić się w zależności od producenta, czy ceny urządzenia.

Bardzo przydatnym dodatkiem może okazać się elastyczny wąż ssący. Często zdarza się, że cały odkurzacz nie wejdzie w przestrzeń, gdzie chcemy odkurzyć. W takich wypadkach przedłużamy zasięg odkurzacza takim wężem elastycznym, do którego możemy również podłączyć np. ssawkę szczelinową pozwalającą na bardziej precyzyjne odkurzanie.

Wśród wyposażenia odkurzaczy samochodowych możemy znaleźć m.in. szczotki z włosiem o różnej wielkości, turboszczotki, czy wspomniane już wcześniej, ssaki szczelinowe.

 

2-odkurzacze-samochodowe

 

Pojemność pojemnika na brud

Standardowe wielkości pojemników na brud wahają się w przedziale 0,3 do 0,6 litra. Taka wielkość zbiornika powinna być wystarczająca by sprzątnąć cały samochód, pod warunkiem, że nie robimy tego zbyt rzadko. Podczas wyboru odpowiedniego modelu powinniśmy wziąć pod uwagę wielkość naszego pojazdu. Pamiętajmy jednak, że im większy pojemnik, tym większe samo urządzenie. Może się więc okazać, że odkurzaczem z większym zbiornikiem będzie nam trudniej manewrować. Z drugiej strony kupując urządzenie z małym pojemnikiem ryzykujemy, że będziemy musieli kilkakrotnie w czasie sprzątanie wypróżniać zbiornik.

 

Jaki jest najlepszy odkurzacz samochodowy?

By być zadowolonym z wyboru odkurzacza samochodowego, przed zakupem określ swoje priorytety. Jeśli zrobisz listę cech, które są dla Ciebie ważne, łatwiej będzie Ci na starcie odrzucić te modele, które nie spełniają Twoich wymagań.

Pamiętaj, by porządnie zastanowić się nad sposobem zasilania urządzenia. Niezadowolenie konsumentów często związane jest z tym, że są oni zawiedzeni słabą mocą ssącą urządzenia. Niestety nie jest to odkurzacz domowy z dużym silnikiem, nigdy więc nie osiągniemy takiej mocy w odkurzaczu samochodowym i nie powinniśmy wymagać tego od takiego typu sprzętów. Natomiast modele z mocą ssącą dostępne na rynku powinny poradzić sobie z brudem najczęściej występującym w pojazdach. Pewne jest jednak, że gdy będziemy świadomi tego, co kupujemy, to nie tylko będziemy zadowoleni z zakupu. Nasze auto będzie zawsze nieskazitelnie czyste.  

 

 

Najlepesze odkurzacze samochodowe w 2021 roku

 

Poszukujesz sprzętu, który skutecznie pomoże Ci w posprzątaniu Twojego auta? Zadajesz sobie pytanie: jaki odkurzacz samochodowy kupić? Przygotowaliśmy ranking najlepszych urządzeń w tej właśnie kategorii i zachęcamy do lektury, która ułatwi Ci wybór.

 

Nasze zalecenia

 

Black & Decker Flexi PD1200AV-XK

 

black-decker-flexi-pd1200av-xkBlack & Decker to firma, która znana jest z produkcji urządzeń do sprzątania wysokiej jakości. Nie dziwi więc, że jeden z ich produktów, Black & Decker Flexi PD1200AV-XK, został uznany za najlepszy odkurzacz samochodowy w 2021 roku. Model ten możemy podłączyć do gniazdka zapalniczki samochodowej. Tak więc moc urządzenia będzie utrzymana na stałym poziomie podczas sprzątania.

Natomiast długi, 5 metrowy kabel pozwoli manewrować odkurzaczem wewnątrz pojazdu. Producent również zastosował w tym modelu opatentowany system „silnik w filtrze”, który zapewnia małe rozmiary urządzeniu przy zachowaniu najbardziej optymalnej mocy.

Odkurzacz został również wyposażony w system odwirowania kurzu Cyclonic. System ten oddziela drobinki kurzu od powietrza i tym samym lepiej filtruje wszystkie zanieczyszczenia. Dodatkowo technologia ta powoduje, że zabrudzenia nie osadzają się na filtrze. Dzięki temu będzie nam on służył o wiele dłużej.

Osoby, które zakupiły ten produkt są bardzo zadowolone z kompaktowych rozmiarów urządzenia. Podają one również, że produkt został wykonany z wysokiej jakości materiałów, a dołączony przewód jest wystarczającej długości, by wysprzątać cały pojazd.

Według użytkowników Black & Decker Flexi PD1200AV-XK to najlepszy odkurzacz samochodowy w 2021 roku. Jest on wyposażony we wtyczkę, którą będziemy mogli podłączyć do większości gniazdek samochodowych. Dodatkowo w tym modelu mamy do dyspozycji 5 m kabel ułatwiający manewrowanie urządzeniem.

Zalety
Opatentowany silnik:

Producent zastosował w tym modelu opatentowany system „silnik w filtrze”. Jest to specjalna konstrukcja, która powoduje, że całe urządzenie jest kompaktowych wymiarów. Konstrukcja ta nie powoduje jednak obniżenia jakości pracy urządzenia.

System Cyclonic:

System ten zapewnia skuteczne odseparowanie drobinek kurzu od powietrza. Lepsza separacja jest spowodowana specjalnym sposobem cyrkulacji powietrza, podobnej do cyklonu. Powoduje to, że powietrze wypuszczane przez odkurzacz jest bez zanieczyszczeń. Dodatkowo system ten chroni urządzenie i utrzymuje go w czystości.

Długa końcówka szczelinowa:

Pozwala ona na dotarcie do każdego miejsca w aucie, nawet trudno dostępnego. Nie musimy siłować się z całym urządzeniem, na które zazwyczaj brak miejsca. Za pomocą smukłej końcówki z łatwością odkurzymy miejsce pomiędzy siedzeniami, gdzie tradycyjny odkurzacz samochodowy się nie zmieści.

Praktyczne torba:

Dołączona do urządzenia praktyczna torba umożliwia łatwe przechowywanie odkurzacza. Możemy go bez problemu trzymać w bagażniku auta wraz ze wszystkimi końcówkami, zapobiegniemy w ten sposób ich zgubieniu się.

Przezroczysty pojemnik:

Transparentny zbiornik na kurz pozwala na stałe monitorowanie jego poziomu zapełnienia.

Wady
Głośna praca:

Niektórzy użytkownicy podają, że urządzenie dosyć głośno pracuje.

 

 

 

 

Philips MiniVac FC6141/01

 

Ręczny model Philips MiniVac FC6141/01 ma moc 120 W i zapewnia efektywne sprzątanie. Co prawda odkurzacz jest bezprzewodowy, ale nie musimy obawiać się szybkiego rozładowania akumulatora podczas sprzątania w aucie. Do urządzenia dołączono praktyczny zasilacz samochodowy. W komplecie znajdziemy też wymienne końcówki umożliwiające dotarcie do wszystkich zakamarków.

Sprzęt ma czarną obudowę z plastiku i elegancko wygląda. Rączka w kształcie pętli została pokryta antypoślizgową gumą, dlatego można ją pewnie chwycić. To odkurzacz bezworkowy, który ma 0,5 l zbiornik na zanieczyszczenia. Urządzenie wykorzystuje 2-stopniowy system filtracji zatrzymujący w środku zebrany kurz. Prezentowany model dobrze sprawdza się nie tylko w samochodzie, ale i w domu.

Według konsumentów odkurzacz jest praktyczny i łatwy w obsłudze. Nie waży on zbyt dużo, dlatego nie przyczynia się do szybkiego zmęczenia rąk podczas sprzątania. Poza tym urządzenie jest niewielkie i łatwe w przechowywaniu, możemy je wozić np. w samochodowym bagażniku.

Odkurzacz Philips MiniVac FC6141/01 ma silnik o mocy 120 W. Głośność pracy urządzenia to 81 dB. Sprzęt wyposażono w 0,5 l pojemnik na zanieczyszczenia.

Zalety
Zasilany z gniazda zapalniczki:

Aby posprzątać w aucie wystarczy podłączyć odkurzacz do gniazda zapalniczki samochodowej. To pozwala wyeliminować ryzyko nagłego rozładowania się akumulatora przed skończeniem odkurzania.

Poręczność:

Model jest poręczny i lekki. Uchwyt w kształcie pętli pokryto warstwą antypoślizgowego materiału, dlatego nie wypada z dłoni.

2-stopniowy system filtracji:

Urządzenie ma 2-stopniowy system filtracji zwiększający efektywność jego działania. Zebrane zanieczyszczenia są zatrzymywane wewnątrz zbiornika.

Dołączone akcesoria:

Zestaw uzupełniono o akcesoria, które mogą przydać się w czasie sprzątania. Są to dwie szczotki, szczelinówka oraz długa rura. Wszystkie elementy można przechowywać w praktycznej torbie.

Wady
Niehigieniczne opróżnianie zbiornika:

Choć odkurzacz pozwala na zebranie zanieczyszczeń, to opróżnianie pełnego zbiornika nie jest zbyt komfortowe. Podczas wysypywania zebranego kurzu do kosza możemy przypadkowo zabrudzić ręce.

 

 

 

 

Bosch 18V-1

 

Urządzenie Bosch 18V-1 jest zasilane akumulatorowo. Bez zamontowanej baterii sprzęt waży 1,3 kg. Odkurzacz został wyposażony w 0,7 l zbiornik na zanieczyszczenia, dlatego podczas sprzątania nie musimy go za często opróżniać (mogłoby to wydłużyć czas odkurzania).

Model ma wymiary: długość – 14,2 cm, szerokość – 18,4 cm oraz wysokość – 12,1 cm. Sprzęt jest niewielki i możemy go wozić ze sobą w samochodzie (z pewnością zmieści się w bagażniku lub pod fotelem). Urządzenie ma w zestawie: 2 rury ssące, dyszę podłogową, elastyczną rurę oraz wąską dyszę. Rotacyjny przepływ powietrza zapewnia efektywne działanie odkurzacza.

Produkt jest chwalony za poręczność. Jak przekonują konsumenci, model Bosch 18V-1 idealnie nadaje się nie tylko do odkurzania w samochodzie, ale też w domu, np. po remoncie. Na rękojeści sprzętu umieszczono przycisk sterujący umożliwiający szybkie włączenie lub wyłączenie odkurzacza. Warto dodać, że pojemnik na zanieczyszczenia jest odłączany i można go łatwo opróżnić.

Odkurzacz Bosch 18V-1 ma wymiary: 14,2 cm x 18,4 cm x 12,1 cm. Urządzenie waży 1,3 kg (bez akumulatora). Produkt jest wyposażony w zbiornik na zanieczyszczenia, jego pojemność to 0,7 l.

Zalety
Rotacyjny przepływ powietrza:

Za zaletę modelu konsumenci uznają to, że podczas odkurzania wytwarzane są trzy rotacyjne, silne strumienie powietrza. Takie rozwiązanie jest gwarancją efektywnego działania urządzenia, pozwala też na uniknięcie dużych strat mocy ssania.

Akcesoria w komplecie:

Do odkurzacza dołączono kilka elementów: dyszę podłogową i wąską, rury ssące oraz elastyczną rurę. Taki zestaw akcesoriów ułatwia odkurzanie nie tylko w samochodzie, ale i w domu.

Dociera do wszystkich zakamarków:

Sprzęt jest niewielki i ma wąskie końcówki, dlatego możemy poodkurzać we wszystkich trudno dostępnych miejscach w samochodzie, jak np. zakamarki pod fotelami kierowcy i pasażera.

Wady
Brak akumulatora w zestawie:

Akumulator i ładowarka sprzedawane są osobno, co oznacza, że nie możemy wypróbować odkurzacza od razu po zakupie, jeśli nie znaleźliśmy tych elementów.

 

 

 

 

Black & Decker Dustbuster ADV1220-XK

 

2.Black & Decker Dustbuster ADV1220-XKKolejny model został również zaprojektowany przez firmę Black & Decker. Jest to typowy ręczny odkurzacz, który świetnie sprawdzi się do czyszczenia samochodu. Tak jak wyżej opisywany model, odkurzacz ten posiada kabel o długości 5 metrów, który  sprawia, że dotrzemy nim do wszystkich trudnodostępnych zakamarków.

Rura czyszcząca jest niezwykle elastyczna, co czyni ją bardzo wytrzymałą. W zestawie znajdziemy kilka bardzo funkcjonalnych końcówek m.in. końcówkę szczelinową i z szerokim wejściem.  Technologia Cyclonic sprawnie oddziela zanieczyszczenia od filtra co na długo utrzymuje go w czystości.

Dzięki tej funkcji odkurzacz ma zawsze silną i płynną moc ssania. Urządzenia jest wyposażone w podwójną filtrację. Opróżnianie pojemnika następuje za pomocą przycisku zwolnienia mocowania. Jego pojemność to 0,61 litra.  Ten odkurzacz samochodowy ma bardzo dobre opinie.

Na plus oceniany długi kabel urządzenia. Moc ssania pozwala na skuteczne odkurzenie auta. Jest to bardzo dobry produkt w niskiej cenie. Świetnie sprawdzi się jako prezent dla mężczyzny, który lubi dbać o swoje auto.

Kompaktowy odkurzacz samochodowy Black & Decker Dustbuster ADV1220-XK pozwoli w niekłopotliwy sposób zadbać o czystość naszego samochodu.

Zalety
Cyclonic System:

Model ten został wyposażony w Cyclonic System, który zwiększa efektywność odkurzacza. Dzięki wytworzeniu w środku urządzenia wiru cięższe elementy, czyli kurz i inne zabrudzenia, osuwają się na dno. Powietrze więc jest lepiej oczyszczone. Dodatkowo taka cyrkulacja powietrza powoduje, że filtr umieszczony w odkurzaczu dłużej zachowuje czystość.

Zasilanie:

Do odkurzacza została dołączona wtyczka, która pozwoli nam na zasilanie urządzenia poprzez podłączenie go do gniazda zapalniczki. Natomiast długi, 5 metrowy kabel umożliwi dotarcie do każdego zakamarka.  

Cicha praca:

Użytkownicy podają, że urządzenie to pracuje cicho w porównaniu z innymi odkurzaczami samochodowymi.

Wady
Brak filtru HEPA:

Odkurzacz ten nie będzie najlepszym modelem dla alergików, gdyż nie został wyposażony w filtr HEPA.

Nieszczelna uszczelka:

Niektórzy użytkownicy podają, że zamknięcie komory na zabrudzenie nie jest do końca szczelne i powoduje podczas pracy wydobywanie się kurzu. Jednak po uszczelnieniu połączenia produkt działa dob.

 

 

 

 

Hoover JIVE SJ36 DWV6 

 

3.Hoover JIVE SJ36 DWV6Odkurzacz akumulatorowy  solidnej firmy Hoover. Jest niezwykle wygodny w użyciu, gdyż problem plączącego się kabla w ogóle go nie dotyczy. Wygodne akumulatorowe rozwiązanie pozwala nam na odkurzanie w każdym zakątku, bez limitowania nas długością kabla czy odległością gniazdka.

Odkurzacz posiada filtr antyalergiczny, który w szczególności przypadnie do gustu osobom, które źle znoszą kontakt z kurzem. Dodatkowo filtr HEPA zatrzymuje nawet najmniejsze zanieczyszczenia. Bez problemu poradzi sobie z roztoczami, pleśnią i bakteriami. Pojemnik z kurzem bardzo łatwo się opróżnia.

To świetna opcja dla tych, którzy nie lubią kupować wymiennych worków. Odkurzacz jest bardzo lekki, dzięki czemu przyjemnie się z nim pracuje. Ten niewielki sprzęt sprawdzi się w sprzątaniu samochodu ale i nie tylko. Będzie niezwykle przydatny także w kuchni.

Urządzenie posiada użyteczną funkcję zbierania wody. Odkurzacz oceniany jest pozytywnie. Świetnie sprawdza się w zbieraniu okruszków.  Bateria starcza na około 10 minut pracy  i osoby, które zakupiły ten sprzęt zaznaczają, że nie jest to najlepszy wynik. Poza tym sprzęt działa bez zarzutów.

Hoover JIVE SJ36 DWV6 to dobry odkurzacz samochodowy do 150 zł. Ten bezprzewodowy model pozwoli nam dotrzeć do każdego zakamarka, za pomocą smukłej dyszy.

Zalety
Filtr HEPA:

Dzięki zastosowaniu przez producenta filtra HEPA urządzenie to jest szczególnie polecane dla alergików. Filtry tego typu są bardzo gęste co powoduje, że zatrzymują około 99% alergenów tj. kurz czy roztocza. Odznaczają się też lepszą filtracją powietrza.

Działa bezprzewodowo:

Bezprzewodowe działanie urządzenia jest zdecydowaną zaletą, jeśli mieszkamy w mieście i nie mamy możliwości poprowadzenia przewodu elektrycznego z domu. Często jest to poważny problem osób mieszkających w bloku. Niemożliwe jest przecież przeciągnięcie kabla zasilającego z 10 piętra.

Funkcja zbierania wody:

Sprzęt ten posiada funkcję zbierania wody. W związku z tym odkurzacz może okazać się przydatny nie tylko do odkurzania samochodu, lecz również przy małych pracach porządkowych w kuchni czy łazience.

Mała waga:

Całość waży niecały kilogram. Tak więc praca z tym urządzeniem nie będzie powodowała dużego zmęczenia.

Wady
Krótki czas pracy:

Niektórzy użytkownicy wskazują, że 10 minut ciągłej pracy nie jest wystarczające, by dokładnie sprzątnąć cały samochód.

 

 

 

 

 

Czy warto kupić odkurzacz samochodowy?

 

Sprzątanie auta przy użyciu zwykłego odkurzacza domowego nie należy do zbyt komfortowych czynności, na co wpływają m.in. duże gabaryty wspomnianego sprzętu. Często słyszy się, że model samochodowy jest bardziej poręczny i praktyczny, bo zwykle nie wymaga podłączenia do prądu, a dodatkowo pozwala dotrzeć we wszystkie zakamarki. Jaki odkurzacz samochodowy jest polecany przez osoby dbające o czystość swojego auta i jakie są najważniejsze zalety tego typu produktów?

 

 

Komu przyda się odkurzacz samochodowy?

Odkurzacz samochodowy to bardzo dobry wybór dla konsumentów, którzy uważają, że urządzenia domowe i te dostępne na stacjach benzynowych są nieporęczne i mało efektywne. Wspomniany sprzęt pozwala szybko usunąć zalegające na siedzeniach lub podłodze okruchy, zaschnięte błoto i podobne zanieczyszczenia. Model samochodowy jest też odpowiedni dla posiadaczy zwierząt domowych. Zalegająca w aucie sierść często powoduje, że jazda własnym autem nie jest zbyt przyjemna, a dodatkowo po dojechaniu do celu zwykle nieuniknione jest otrzepanie ubrań lub użycie specjalnej szczotki do ich czyszczenia.

Warto też pamiętać, że nie wszyscy mają możliwość sprzątania w aucie przy użyciu zwykłego odkurzacza. Dotyczy to w szczególności osób mieszkających w bloku, które nie mają do dyspozycji garażu. W ich przypadku niewielki sprzęt zasilany akumulatorowo jest najlepszym rozwiązaniem do tego, aby cieszyć się czystym wnętrzem pojazdu.

 

Czy odkurzacz samochodowy jest lepszy od zwykłego modelu?

Niektórzy użytkownicy uważają, że mimo wszystko zwykły odkurzacz jest lepszy niż ten samochodowy. Wynika to głównie z większej mocy i siły ssącej. Miejmy jednak na uwadze, że tradycyjne urządzenie wymaga podłączenia do prądu, a nie każdy z nas ma dostęp do energii elektrycznej na zewnątrz. Z tego powodu na sprzątanie auta przy użyciu zwykłego sprzętu mogą sobie pozwolić przede wszystkim osoby mieszkające w domach jednorodzinnych, dla których rozciągnięcie długiego przedłużacza nie stanowi żadnego problemu.

Model samochodowy jest mały i lekki, dlatego można go trzymać jedną dłonią. Poza tym opisywane urządzenie możemy wozić ze sobą w aucie (np. w bagażniku) i w razie konieczności wyciągnąć, aby szybko pozbyć się zabrudzeń, niezależnie od miejsca, w którym przebywamy.

 

Najważniejsze zalety odkurzacza samochodowego

Odkurzacz samochodowy ma prostą budowę, a jego obsługa nie powinna nikomu sprawić trudności. Wielu osobom wydaje się, że pojemnik na zanieczyszczenia takiego sprzętu jest zbyt mały i z pewnością trzeba go będzie bardzo często opróżniać. Niemniej jednak zwykle okazuje się, że zbiornik nie napełnia się za szybko, więc wystarczy jednorazowe pozbycie się zanieczyszczeń, już po skończeniu sprzątania.

Odkurzacze samochodowe idealnie nadają się do czyszczenia dywaników, przestrzeni pomiędzy i pod siedzeniami, a także tapicerki. Do urządzenia często dołączony jest komplet wymiennych końcówek, umożliwiających dotarcie do wszystkich zakamarków w kabinie. Tego typu produkt możemy z powodzeniem wykorzystać również do sprzątania w domu, kiedy nie chcemy wyjmować z szafy dużego odkurzacza i rozciągać kabla zasilającego.

 

 

Jak wybrać odkurzacz, aby nie żałować zakupu?

Jeżeli zdecydowaliśmy się na zakup odkurzacza samochodowego, musimy pamiętać o sprawdzeniu kilku podstawowych parametrów sprzętu. Do tych najważniejszych należą m.in.: moc (im większa, tym lepiej, minimum to 50 W), jakość wykonania (obudowa powinna być wykonana z solidnego materiału) oraz sposób zasilania. Modele samochodowe w większości zasilane są akumulatorowo, ale niektóre z nich można też podłączyć do gniazda zapalniczki samochodowej, unikając w ten sposób konieczności regularnego ładowania baterii.

 

 

Czy podobal Ci sie nasz artykul? Ponizej znajdziesz nowo dodane artykuly:

 

Mopy parowe

Odkurzacze pionowe ranking

Jaki odkurzacz do popiołu kupić?

Parownice do ubrań

 

 

» Przejrzyj produkty z poprzednich lat

 


Produkty te nie są już dostępne

 

 

Ryobi CHV182M

 

Ryobi CHV182M to ręczny odkurzacz, który idealnie nadaje się do sprzątania w samochodzie. Sprzęt jest zasilany akumulatorowo, dlatego przewód nie ogranicza nam swobody ruchów. W komplecie otrzymujemy wąską dyszę i nasadkę ze szczotką pozwalające na dotarcie do wszystkich zakamarków w kabinie pojazdu. Poza tym urządzenie jest lekkie (z zamontowaną baterią waży 1,39 kg).

Przedstawiony model ma zbiornik na zanieczyszczenia, jego pojemność to 0,173 l. Za sprawą podwójnego systemu filtracji sprzęt wychwytuje nawet niewielkie okruszki czy cząsteczki kurzu, a to gwarantuje efektywne odkurzanie. Produkt ma dobrze wyprofilowaną rączkę, która została dodatkowo pokryta antypoślizgową powłoką.

Z opublikowanych w Internecie opinii wynika, że odkurzacz jest praktyczny i przydatny w domu. Urządzenie może być użytkowane w dowolnym miejscu, gdyż nie trzeba go podłączać do prądu. Zamontowany w obudowie filtr w razie konieczności możemy bez trudu wyjąć, a następnie wyczyścić. Konsumentom w tym przypadku spodobało się też to, że podczas opróżniania zbiornika nie mamy kontaktu z zanieczyszczeniami.

Sprzęt Ryobi CHV182M waży 1,39 kg (razem z akumulatorem). Produkt wyposażono w 0,173 l zbiornik na zanieczyszczenia. Maksymalny przepływ powietrza modelu wynosi 0,85 m3/min.

Zalety
Podwójny system filtracji:

Odkurzacz wyróżnia się zastosowaniem podwójnego systemu filtracji. To zapewnia skuteczne usuwanie zanieczyszczeń przy jednoczesnym zachowaniu dużej mocy ssania.

Wymienne końcówki:

Do produktu dołączono dwie wymienne końcówki, czyli wąską dyszę oraz nasadkę ze szczotką. Możemy więc dokładnie odkurzyć samochód i dotrzeć we wszystkie zakamarki.

Łatwe opróżnianie zbiornika:

Opróżnianie zbiornika jest wyjątkowo proste, a poza tym nie mamy przy tym kontaktu z zebranymi zanieczyszczeniami.

Wygodne użytkowanie:

Sprzęt ma wygodny, antypoślizgowy uchwyt, dlatego możemy go pewnie trzymać w dłoni. Na komfort odkurzania istotny wpływ ma także lekkość urządzenia.

Wady
Kłopotliwy montaż zbiornika:

Zbiornik na zanieczyszczenia jest odłączany i wielu konsumentów uważa, że ponowne zamontowanie go po opróżnieniu jest stosunkowo trudne. Wymaga to cierpliwości i ostrożności, aby przypadkowo nie uszkodzić pojemnika.

 

 

Electrolux Rapido ZB6106

 

Kolejny model to bezprzewodowy odkurzacz marki Electrolux. To bardzo ciekawe urządzenie. Jego korpus został wyposażony w kółka, które ułatwiają korzystanie z niego. Nie musimy cały czas dźwigać odkurzacza, możemy się wspomóc kółkami i płynnie przemieszczać go po określonej powierzchni.

Kółka wykonane są ze specjalnej mieszanki materiałów, które nie porysują naszych mebli. Są bardzo miękkie i elastyczne.  Mechanizm urządzenia został zaprojektowany w ten sposób by zwiększyć moc ssania sprzętu.  Przepływ powietrza został zoptymalizowany.

Technologia cyklonowego przepływu powietrza sprawia, że filtr nie zapycha się. Dzięki temu siła ssania pozostaje równie mocna, nawet gdy pojemnik jest napełniony. Ergonomiczny kształt sprawia, że odkurzanie staje się bardzo łatwe. Sprzęt bardzo dobrze leży w ręku. Bez trudności dotrzemy do ciężko dostępnych miejsc. Wysuwana końcówka szczelinowa sprawia, że mamy ją zawsze pod ręką. T

o bardzo dobry odkurzacza samochodowy. Odkurzacz zyskał sympatię użytkowników.  Podkreśla się, iż został solidnie wykonany. Pojemnik z kurzem czyści się bardzo łatwo. Niezastąpiony przy czyszczeniu samochodu, szczególnie gdy podróżują nim także dzieci.

Electrolux Rapido ZB6106 to sprzęt szwedzkiego producenta znanego z produkcji sprzętów sprzątających. Jak wszystkie urządzenia firmy Electrolux, i ten odkurzacz wart jest polecenia.

Zalety
Akumulator litowo – jonowy:

Wbudowany akumulator litowo – jonowy pozwala na dłuższą pracę urządzenia. Dodatkowo baterie tego typu są bardziej wytrzymałe, co oznacza, że odkurzacz będzie pracował długo z tą samą siłą.

Technologia cyklonowa:

Technologia cyklonowa zapewnia skuteczniejsze odseparowanie kurzu od powietrza. W związku z tym więcej zanieczyszczeń ląduje w pojemniku na zabrudzenia, a mniej wychodzi z odkurzacza wraz z wypychanym powietrzem. Technologia ta przedłuża również żywotność filtrów.

Wbudowane kółka:

Jest to udogodnienie, które bardzo rzadko możemy spotkać w tego typu urządzeniach. Przy dyszy ssącej producent umieścił 2 kółka. Dzięki nim nie musimy cały czas utrzymywać odkurzacza w powietrzu podczas pracy. Gdy sprzątamy płaską powierzchnię to możemy jego końcówkę oprzeć o podłoże i za pomocą kółek przesuwać odkurzacz w przód i tył i w ten sposób usunąć zabrudzenia.

Wady
Mała moc:

Niektórzy użytkownicy podają, że sprzęt ma małą moc. Musimy jednak pamiętać, że jest to przenośne urządzenie zasilane akumulatorowo i nigdy nie będzie w stanie wygenerować takiej mocy jak odkurzacze domowe zasilane prądem stałym.

 

 

Bosch BKS4043

 

W naszym rankingu chcielibyśmy także polecić odkurzacz ręczny marki Bosch. Firma ta gwarantuje niemiecką jakość. Pierwsze, co się rzuca się w oczy to jego elegancki i nowoczesny wygląd. Jest to urządzenie zasilane akumulatorem, na pewno spodoba się więc osobom, które nie lubią plączącego się kabla.

Odkurzacz ten jest niezwykle przyjazny dla naszych uszu – pracuje w sposób bardzo cichy. Jest to model przyjazny również alergikom. Zastosowane filtry HEPA oczyszczą wydmuchiwane powietrze z groźnych alergenów i roztoczy.

W urządzeniu została zastosowana obrotowa szczotka, która bardzo ułatwi nam odkurzanie i uczyni je bardzo skutecznym. Sprzęt upora się nawet z sierścią zwierząt. Odkurzacz dysponuje także funkcją zbierania wody. Posiada bardzo użyteczny wskaźnik baterii, dzięki czemu wiemy przez ile czasu będzie jeszcze pracował.

Dodatkowo bardzo łatwo się przechowuje, gdyż istnieje możliwość montażu na ścianie. Użytkownicy dobrze go oceniają. Za atut uważana jest dobra moc ssania. Doceniany jest także komplet końcówek. Podkreśla się, że sprzęt działa bardzo cicho.

Jeśli szukasz odkurzacza samochodowego, który ładnie się prezentuje a do tego oferuje dobre parametry to Bosch BKS4043 spełnia te wymagania.

Zalety
Made in Germany:

Ten odkurzacz samochodowy jest wykonany w Niemczech. A jak wszyscy wiemy niemieckie produkty odznaczają się wysoką jakością i niezawodnością.

Filtr HEPA:

Producent wyposażył ten model w filtr HEPA. Dzięki niemu pozbędziemy się większości alergenów tj. roztocza i zyskamy po sprzątaniu czystsze powietrze. Urządzenia z filtrem HEPA są szczególnie polecane osobom z alergiami.

Cicha praca:

Urządzenie to jest jednym z najcichszych odkurzaczy samochodowych dostępnych na rynku.

Wady
Niewygodny przycisk włączania:

Niestety producent nie pomyślał o komforcie użytkowania sprzętu i wyposażył go w bardzo niewygodny przycisk włączania. Nie tylko przycisk nie ma blokady, musimy więc trzymać go podczas całego procesu sprzątania. Ma on bardzo nieprzyjazną fakturę, która powoduje odciski na palcu.

Duża waga:

Wśród użytkowników pojawiają się głosy, że urządzenie jest dosyć ciężkie. Tak więc praca po krótkim czasie staje się dosyć męcząca.

 

 

Black & Decker PAD1200-XK

 

Pierwszy polecamy przez nas model to PAD1200-XK  marki Black & Decker. Firma ta to jeden z wiodących producentów elektronarzędzi na rynku amerykańskim. Jest to odkurzacz, który charakteryzuje się ergonomicznym kształtem i niewielkimi rozmiarami.

Jest niezwykle poręczny. Urządzenie jest wyposażone w długi wąż o niezwykle szerokim zasięgu. Pozwala to na dotarcie w trudno dostępne miejsca. Specjalna końcówka szczelinowa umożliwia na dokładne odkurzanie pod siedzeniami oraz między ciasnymi szczelinami np. przy drzwiach. Pojemnik na kurz opróżnia się niezwykle łatwo. Zastosowana technologia Cyclonic sprawia, że filtr postaje czysty na długo.

Model ten dysponuje mechanizmem potrójnej filtracji dzięki czemu usuwa bardzo dokładnie wszelkie zanieczyszczenia. Odkurzacz jest wyposażony w specjalną szybkę, która pozwala ocenić stan zapełnienia pojemnika. Dzięki temu wiemy kiedy należy go opróżnić. Zawartość pojemnika wysypujemy bezpośrednio do kosza na śmieci, na skutek czego kontakt z zanieczyszczeniami został zminimalizowany do minimum.

Kabel odkurzacza ma długosć 5 m. Zasilany jest za pośrednictwem gniazda zapalniczki samochodowej 12 V. Według wielu opinii to najlepszy odkurzacz samochodowy Black&Decker . Zbiera same wysokie noty. Model ten jest bardzo zgrabny i funkcjonalny. Użytkownicy wystawiają mu same pozytywne opinie.

 

 

 

Karcher Mv 6 P Premium Eu III

 

Przedstawiamy model Karcher Mv 6 P Premium Eu III, czyli odkurzacz przeznaczony do pracy zarówno na sucho, jak i na mokro. Co więcej, można go wykorzystać nie tylko do sprzątania w aucie, ale i w domu, warsztacie czy innych miejscach. Moc znamionowa sprzętu wynosi 3000 W, a pojemność zbiornika to 30 l.

Odkurzacz wymaga podłączenia do prądu, jednak nie utrudnia to dokładnego wysprzątania powierzchni. Wpływ na to ma przede wszystkim przewód zasilający o długości 6 m. Całkowite wymiary urządzenia wynoszą natomiast: 41,8 cm x 38,2 cm x 69,4 cm, waży ono 9,48 kg. Jego przenoszenie ułatwia specjalnie wyprofilowany uchwyt, a także cztery kółka umieszczone w podstawie.

Konsumenci docenili prezentowany sprzęt m.in. za funkcjonalność i innowacyjność. Wykorzystuje on wiele nowoczesnych rozwiązań, takich jak funkcja wydmuchu, spust wody czy wysuwana kaseta z filtrem. Wiele osób zauważyło, że w zestawie znajduje się kilka różnych końcówek ułatwiających dotarcie do trudno dostępnych miejsc.

Odkurzacz samochodowy Karcher Mv 6 P Premium Eu III ma moc równą1300 W. Jego pojemność jest równa 30 l.

Zalety
Funkcjonalność:

Sprzęt posłuży nam zarówno do odkurzania na sucho, jak i mokro, dlatego też jest uznawany na funkcjonalny.

Tania eksploatacja:

Prezentowany odkurzacz samochodowy jest tani w eksploatacji. Użytkownik nie musi pamiętać o regularnej wymianie worków. Model jest wyposażony w pojemnik, w którym gromadzą się nieczystości. Wystarczy od czas do czasu go opróźnić.

Funkcja dmuchawy:

Model ma funkcję dmuchawy, więc przydaje się nie tylko w trakcie sprzątania auta, ale także pielęgnacji ogrodu. Za pomocą sprzętu w łatwy i szybki sposób pozbędziemy się zalegających na podjeździe liści.

Łatwe przechowywanie:

Znajdujące się w zestawie akcesoria (ssawki, rury i wąż ssący) można przechowywać na obudowie odkurzacza. Jest to możliwe dzięki solidnie zrobionym uchwytom.

Spore możliwości zastosowania:

Karcher Mv 6 P Premium Eu III to odkurzacz odpowiedni nie tylko do auta, ale też do prac wykonywanych w garażu, warsztacie czy w ogrodzie. Urządzenie okazuje się niezastąpione w trakcie remontu.

Wady
Głośność pracy:

Czytając opinie konsumentów można dowiedzieć się, że sprzęt generuje duży hałas, co w przypadku regularnego korzystania bywa uciążliwe.

 

 

 

Karcher WD5 1.348-191.0

 

Pod nazwą Karcher WD5 1.348-191.0 skrywa się praktyczny odkurzacz, który można wykorzystać na kilka sposobów. Pozwala on dokładnie posprzątać samochód, mieszkanie, a nawet garaż czy inne pomieszczenia. Powyższy model ma silnik o mocy 1100 W i zbiornik na zanieczyszczenia o pojemności 25 l.

Urządzenie umożliwia swobodną regulację mocy, dzięki czemu jego działanie można dostosować do swoich preferencji. Ponieważ długość przewodu zasilającego wynosi 5 m, sprzęt zapewnia komfortowe i bezproblemowe sprzątanie. Wymiary odkurzacza to: 41,8 cm x 38,2 cm x 65,2 cm, waży on 8,24 kg.

Z opinii konsumentów wynika, że podstawowym atutem modelu WD5 1.348-191.0 jest efektywne działanie. Może on pracować na sucho i mokro, a dołączone do kompletu wymienne końcówki pozwalają dotrzeć do wszystkich zakamarków. Ten odkurzacz do samochodu Karcher w dobrej cenie ma łatwą do wysunięcia kasetę z filtrem, co pozytywnie wpływa na wygodę użytkowania.

Model WD5 1.348-191.0 to bardzo dobry odkurzacz samochodowy Karcher do 600 zł. Moc sprzętu jest równa 1100 W, a pojemność wynosi 25 l.

Zalety
Wymienne końcówki:

Użytkownik może podłączyć wymienne końcówki bezpośrednio do węża ssącego, co jest dużym ułatwieniem. Co więcej, odpowiednio dobrane akcesoria pozwalają na usuwanie zabrudzeń nawet z trudno dostępnych miejsc.

Filtr:

W zestawie znajduje się filtr, który można łatwo wyjąć i nie martwić się o pobrudzenie dłoni. Wszystko zostało tak skonstruowane, aby możliwe było zachowanie maksymalnej higieny w trakcie czyszczenia filtra.

Łatwy do opróżniania zbiornik:

Model wyposażono w łatwy do opróżniania zbiornik. Ma on spust wody i wygodny uchwyt.

Wydajny silnik:

Efektywną pracę gwarantuje wydajny silnik. Nie generuje on zbyt dużego hałasu ani nie nagrzewa się w trakcie pracy.

Wady
Krótki przewód zasilający:

Odkurzacz ma stosunkowo krótki przewód zasilający, co utrudnia pracę na większej przestrzeni.

 

 

 

Karcher SC 3

 

Karcher SC 3 to urządzenie sprzątające o mocy 1900 W, które sprawdzi się nie tylko jako odkurzacz, ale też parownica i myjka. Wpływ na to ma dołączony przez producenta komplet wymiennych końcówek i ściereczek. Wymiary sprzętu wynoszą: 36 cm x 23,6 cm x 25,3 cm, a długość przewodu zasilającego to 4 m.

Cechą wyróżniającą powyższy sprzęt jest łatwość przenoszenia. Bez wyposażenia waży on nieco ponad 3 kg, a do tego w jego podstawie znajdują się dwa dużych rozmiarów kółka. To sprawia, że urządzenie jest bardziej mobilne. Poza tym doskonale sprawdza się ono do czyszczenia wszystkich wodoodpornych powierzchni, szyb, płytek oraz podłóg.

Publikowane w Internecie opinie na temat opisanego wyżej modelu są pozytywne. Konsumenci chwalą go za funkcjonalność i kompaktowe wymiary. Wiele osób zauważyło też, że sprzęt jako parownica eliminuje niemal wszystkie bakterie i inne drobnoustroje, dlatego jest on idealny dla alergików.

Odkurzacz samochodowy Karcher SC 3 ma moc równą 1900 W. Długość przewodu zasilającego jest równa 4 m.

Zalety
Możliwość uzupełniania wody w trakcie pracy:

Używając odkurzacza jako parownicy możemy uzupełniać wodę w trakcie pracy. W związku z tym wszystkie czynności wykonujemy szybciej i nie musimy robić przerw.

Filtr:

Urządzenie wyposażono w dobrej jakości filtr przeznaczony do usuwania kamienia. W efekcie wewnątrz modelu nie pojawia się osad, który mógłby wpłynąć negatywnie na efektywność działania urządzenia.

Szybkie nagrzewania się:

Sprzęt bardzo szybko się nagrzewa. Wystarczy odczekać tylko 30 sekund, aby móc przystąpić do pracy.

Wady
Pompa:

Test odkurzaczy samochodowych Karcher SC 3 wykazał, że znajdująca się w nich pompa jest podatna na awarie.

 

 

» Przejrzyj produkty z poprzednich lat

 

 

Subskrybuj
Notify of
guest
4 Comments
oldest
newest most voted
Inline Feedbacks
View all comments
Dominika
Dominika
3 years ago

Na samym poczatku artykułu znajduje się tebela z opisanymi wadami i zaletami poszczególnych odkurzaczy. Dla produktu BOSCH jako główną wadę podaje się hałaśliwy sposób pracy. Im dalej w artykuł produkty są szczegółowo opisywane. Dla odkurzacza BOSCH mozemy przeczytać: “Zalety: Cicha praca: Urządzenie to jest jednym z najcichszych odkurzaczy samochodowych dostępnych na rynku.”
Artykuł jest więc bezsensowny, napisany niechlujnie, nie pomoze czytelnikowi w decyzji, który odkurzacz zakupić.

najlepszerankingi.pl
Admin
3 years ago
Reply to  Dominika

Dziękujemy bardzo za zwrócenie naszej uwagi na mylny opis produktu. Przyjrzeliśmy się ponownie odkurzaczowi Bosch BKS4043 i zaktualizowaliśmy jego opis.

Pozdrawiamy
Zespół NajlepszychRankingów.pl

aneta
aneta
3 years ago

Jest również błąd w opisie odkurzacza Black&Decker – pracuje na baterii niby 30 minut,a później wszędzie jest napisane tylko o długim kablu zasilającym do ładowarki samochodowej ;<

DMCA.com Protection Status