Ranking 5 najlepszych odkurzaczy ręcznych w 2021

Ostatnio aktualizowane: 25.02.21

Ta strona utrzymuje się dzięki czytelnikom. Kiedy robisz zakupy za pośrednictwem naszych linków, otrzymujemy niewielką prowizję. Kliknij tutaj, aby uzyskać więcej informacji o nas.

 

Odkurzacz ręczny – Przewodnik zakupowy, ranking i test

 

Jeśli planujesz zakup małego, ręcznego odkurzacza na baterie, a nie lubisz pracowicie porównywać modeli w celu wybrania najlepszego, mamy dla Ciebie dobrą wiadomość. Porównaliśmy wiele modeli i wybraliśmy dwa, naszym zdaniem najlepsze z nich. Według nas modelem, który zasługuje na uwagę jest Philips Minivac FC6152/01. Ma on podwójny system filtracji, który zapobiega wydostawaniu się kurzu na zewnątrz. Urządzenie jest bezprzewodowe, co zapewnia swobodę ruchów, a bateria Ni-Mh jest baterią, która długo zachowuje swoje parametry początkowe. Ergonomiczny kształt odkurzacza zapewnia wygodę użytkowania, dołączone szczotki i szczelinówki pozwalają na dotarcie w każdy zakamarek, a opróżnianie zbiornika na kurz nie przedstawia żadnych trudności. Podstawka ładująca pozwala na umieszczenie jej na ścianie i przechowywanie tam na stałe odkurzacza, aby zawsze był gotowy do użytku. Drugi, polecany przez nas model to Electrolux ZB5112. Gdyby, z jakiś względów nie odpowiadał Ci model numer jeden, sprawdź parametry w drugiej kolejności najlepszego odkurzacza ręcznego.

 

 

Tabela porównawcza

 

Zalety
Wady
Podsumowanie
Oferty

 

 

Przewodnik zakupowy – Jaki odkurzacz ręczny kupić?

 

Odkurzacze ręczne to niewielkie, mobilne urządzenia idealne do sprzątania zakamarków w domu, tapicerki mebli, jak również samochodu. Jak w przypadku innych sprzętów, zakup takiego modelu wymaga pewnej wiedzy. Dlatego przygotowaliśmy ten poradnik. Przedstawimy w nim zasady wybierania takich urządzeń, aby każdy planujący taki zakup miał świadomość tego jaki odkurzacz ręczny jest najlepszy. Zaczniemy jednak od tego, dlaczego warto zdecydować się na takie rozwiązanie.

 

 

Czy warto inwestować w odkurzacz ręczny?

Ogromną zaletą tego typu sprzętu jest to, że jest to niewielkie przenośne urządzenie, idealne do odkurzania chociażby tapicerki w samochodzie. Zwykle jednak ma dość słaby akumulator, a budowa jest tak skonstruowana, że czyszczenie nim podłóg może skończyć się bólem kręgosłupa. Dlatego nie stanowi to alternatywy dla tradycyjnych modeli, a raczej dodatkowy sprzęt, który warto mieć w domu.

Nie da się jednak zaprzeczyć, że to najwygodniejsze urządzenie, które może posłużyć do odkurzenia tapicerki w samochodzie, tapicerki meblowej czy sprzątania trudno dostępnych miejsc – na przykład kurzu z górnych części mebli czy okien. Niektóre modele mają też funkcję zbierania wody z podłogi.

 

Rodzaje odkurzaczy ręcznych

Na rynku znajdziemy modele akumulatorowe do użytku domowego oraz samochodowe zasilane z gniazdka w zapalniczce. Te drugie jak sama nazwa wskazuje są idealne do czyszczenia auta. Niestety nie sprawdzą się w domu, gdyż zwykle muszą być ciągle podłączone do gniazda w aucie lub mają bardzo słaby akumulator. Natomiast modele będą odpowiednie do czyszczenia wszystkich powierzchni.

Dodatkowo, mają trwalszą baterię, a więc stanowią bardziej funkcjonalne rozwiązanie. Należy też zauważyć, że takie modele często mają dodatkowe rury lub przystawki, a więc mogą być wykorzystywane do wielu innych prac porządkowych.

 

Moc ma znaczenie

Podobnie jak w przypadku innych sprzętów moc jest tutaj kluczowa. Im większa, tym lepsza. Musimy tutaj podkreślić, że nie powinna być ona jednak zbyt duża. Dlaczego? Jeśli taki niewielki sprzęt będzie miał zbyt dużą moc, bateria szybko będzie się rozładowywać, a to może też doprowadzić do jej całkowitego wyczerpania, a wtedy konieczny będzie zakup nowego sprzętu.  

 

Akumulator i czas ładowania urządzenia – wygoda na pierwszym miejscu

Dużym problemem tego typu urządzeń jest ich czas pracy – chociaż standard to 15 min – 30 min, jest wiele sprzętów, które po 8 minutach mają rozładowaną baterię. Dlatego należy sprawdzić, jak długo dane urządzenie działa na pełnej baterii, pamiętając o tym, że częsta eksploatacja sprawia, że akumulator szybciej się zużywa. Tutaj należy podkreślić, że modele typowo samochodowe najczęściej pracują przy ciągłym podłączeniu do zapalniczki i nie mają wbudowanego akumulatora.

Ważny jest też czas ładowania. Jeśli sprzęt będzie działał 5 min, a potem ładował się pół dnia – nie będzie ani wydajny, ani przyjazny dla naszego portfela. Warto wybrać odkurzacz, który ma wskaźnik naładowania baterii, co pozwoli Ci na kontrolę tego, czy bateria jest pełna. Jest to idealne rozwiązanie dla zapominalskich, niepamiętających czy dany sprzęt został podłączony do ładowania po ostatnim sprzątaniu.

 

Pojemnik na zabrudzenia

Ważną kwestią będzie wielkość pojemnika na zabrudzenia. Im będzie on większy, tym rzadziej trzeba go opróżniać. Nie może być on jednak też zbyt duży, bo wtedy zwiększają się gabaryty sprzętu, staje się ciężki i niezbyt poręczny, a przecież to poręczność i niewielka waga są zaletami tych odkurzaczy.

 

Rozmiar oraz obudowa

Kolejną kwestią, którą musimy poruszyć jest rozmiar odkurzaczy ręcznych. Oczywiście nie istnieje coś takiego jak wymiar idealny. Ważne jest jednak to, aby urządzenie miało lekką obudowę i było niewielkie. Rączka musi być wygodna, aby odkurzanie nie stanowiło większego problemu. Natomiast sama obudowa musi być solidna, aby w czasie sprzątania, na przykład trudno dostępnych miejsc nie doszło do uszkodzenia.

 

 

Końcówki do odkurzania

Takie urządzenia nie mają tylu końcówek co klasyczne sprzęty, ale wielu producentów, aby uatrakcyjnić dany model dodaje do zestawu jedną lub dwie dodatkowe szczotki. Przydatna będzie szczotka do czyszczenia dywanów i tapicerek, a także specjalna końcówka do dotarcia w trudno dostępne miejsca. Jeśli masz zwierzęta zainteresuj się, czy producent interesującego Cię produktu nie oferuje końcówki dokładnie zbierającej sierść z różnych powierzchni.

 

Filtry dla alergików

Jeśli jesteś alergikiem lub masz w rodzinie alergików – filtr HEPA to element, który musi znaleźć się w odkurzaczu. Pozwala przechwycić bakterie, wirusy i roztocza. Dzięki temu dba o lepsze samopoczucie domowników i minimalizuje nieprzyjemne objawy alergii. Warto sprawdzić, czy filtr w odkurzaczu jest wymienny czy zmywalny.

 

Jaki odkurzacz ręczny jest najlepszy?

Każda firma produkująca AGD ma w swojej ofercie modele ręczne. Jeśli będziesz kierować się naszymi wskazówkami z całą pewnością znajdziesz doskonałe odkurzacze ręczne w dobrych cenach. Jeśli chodzi o koszt zakupu takiego sprzętu to dobre urządzenia znajdziesz już za 100-150 zł, a więc automatycznie nasuwa się konkluzja, że warto wyposażyć się w taki sprzęt. Przed zakupem należy jednak sprawdzić jeszcze jeden aspekt, czyli oceny konsumentów, bo to oni weryfikują, czy dany model faktycznie jest wart swojej ceny.

 

 

5 najlepszych odkurzaczy ręcznych. Opinie w 2021 roku

 

Wyczyszczenie tapicerki w samochodzie bywa trudne. Stacjonarny odkurzacz bardzo nas ogranicza w ruchach, a te na stacji paliw lub w myjniach nie mają zbyt dużej mocy. Na szczęście są jeszcze odkurzacze ręczne, które świetnie sprawdzą się w usuwaniu piasku i innych zabrudzeń w samochodzie, ale również w trudno dostępnych miejscach w naszym domu. Prezentujemy Państwu ranking odkurzaczy ręcznych, który zawiera najlepsze modele dostępne na polskim rynku.

 

1. MiniVac Odkurzacz ręczny Philips Minivac FC6152/01 

 

1.Philips Minivac FC6152-01Philips to dobrze znana marka, która słynie z najwyższej jakości, skutecznych i praktycznych technologii. Dlatego też ranking otwiera Philips Minivac FC6152/01. Jest to najlepszy odkurzacz ręczny, który skutecznie usuwa widoczny kurz i brud. Ten bezprzewodowy model przyspiesza codzienne odkurzanie, a dzięki akumulatorowi, użytkownik ma swobodny zakres ruchów i bez problemu wyczyści każde miejsce.

Ogromnym atutem urządzenia są akcesoria, dzięki którym bez obaw odkurzymy delikatne powierzchnie i dotrzemy w nawet najtrudniej dostępne miejsca. Baterie Ni-MH to gwarancja dłuższej pracy odkurzacza, przez co też znalazł się na szczycie naszego rankingu. Dodatkowo urządzenie ma 2-stopniowy system filtracji, co zapewnia jeszcze lepsze efekty odkurzania. Gdy pojemnik na kurz zostanie zapełniony, bez większego problemu go opróżnimy.

Ergonomiczny kształt modelu Philips Minivac FC6152/01 ułatwia trzymanie, a więc sam proces odkurzania jest zdecydowanie przyjemniejszy, zwłaszcza, że produkt jest naprawdę lekki. Odkurzacz jest wyposażony w podstawkę ładującą, dzięki której w 16-18 godzin naładujemy całą baterię.

Warto też zauważyć, że urządzenie to ma Eco paszport, co oznacza, że ten model jest przyjazny dla środowiska. Tak dobra specyfikacja przekłada się oczywiście na wiele pozytywnych opinii użytkowników.

Jako pierwszy prezentujemy model Philips Minivac FC6152/01. Według internautów jest to najlepszy odkurzacz ręczny w 2021 roku. Warto wspomnieć, że prezentowany model został wyróżniony odznaczeniem Eco Passport, które nadawane jest sprzętom przyjaznym środowisku.

Zalety
Mobilność:

Odkurzacz jest zasilany akumulatorami, dzięki czemu nie musimy podłączać go do gniazdka elektrycznego. To zapewnia nam swobodny zakres ruchów i bez problemu wyczyścimy najtrudniej dostępne miejsca. Sprzęt idealnie nadaje się do czyszczenia tapicerek mebli.

Komfort użytkowania:

Odkurzacz został zaprojektowany w taki sposób, aby praca z nim była dla nas wygodna. Philips Minivac FC6152/01 jest lekki i posiada zaokrąglony uchwyt ułatwiający trzymanie.

Akcesoria:

W zestawie znajduje się szczotka i końcówka do czyszczenia zakamarków, czyli szczelinówka. Dzięki temu dokładnie wysprzątamy nawet trudno dostępne miejsca.

System filtracji:

Urządzenie jest wyposażone w dwustopniowy system filtracji, który zapewnia nam optymalne efekty odkurzania. System ten zapobiega wydostawaniu się kurzu na zewnątrz, a dodatkowy filtr wyłapuje gromadzące się mniejsze cząsteczki.

Komora na kurz:

Pojemnik na kurz jest na bardzo duży, a więc wystarczy nam na wielokrotne odkurzanie.  W czasie sprzątania nie musimy ciągle opróżniać komory.

Wady

 

 

 

 

2. Odkurzacz bezprzewodowy Electrolux Rapido ZB5112E

 

2.Electrolux ZB5112Druga propozycja to odkurzacz Electrolux ZB5112. Nie od dziś wiadomo, że Electrolux to największy świecie producent AGD, a odkurzacze tej firmy były pierwszymi urządzeniami tego typu, które pojawiły na polskim rynku. Stare odkurzacze tej marki były duże i niezbyt wydajne, ale technika poszła do przodu i obecne propozycje tego producenta są naprawdę atrakcyjne, zwłaszcza modele ręczne.

Odkurzacz akumulatorowy Electrolux ZB 5112 E ma wygodny uchwyt ścienny, dzięki któremu powiesimy podstawkę ładującą na ścianie. Atutem tego modelu jest również technologia umożliwiająca jeszcze efektywniejsze odkurzanie na sucho, usuwanie kurzu i zabrudzeń. Bardzo wygodnym rozwiązaniem jest też dioda LED ładowania informująca, czy urządzenie ma pełną baterię. Pojemność zbiornika urządzenia to 0,5 l.

Odkurzacz Electrolux ZB5112 dostępny jest w kilku wersjach kolorystycznych, a jego nowoczesny design sprawia, że jest jeszcze bardziej atrakcyjny. Opinie o odkurzaczach ręcznych firmy Electrolux są niezwykle pozytywne, dzięki czemu wiele osób decyduje się na zakup tego właśnie modelu.

Electrolux ZB5112 to następny produkt, na który warto zwrócić uwagę. Jest to propozycja od znanej na polskim rynku firmy, działającej od wielu już lat i zdobywającej duże uznanie Polaków.

Zalety
Efektywność:

Konsumenci w swoich recenzjach podkreślają, że przyrząd umożliwia szybkie usunięcie kurzu i innych zanieczyszczeń, co zwiększa efektywność pracy.

Pojemność zbiornika:

Zbiornik na kurz i zanieczyszczenia ma pojemność 0,5 l.

Dioda LED:

Praktyczna dioda ładowania, informuje nas o tym, czy urządzenie ma pełną baterię. Dzięki temu możemy mieć pewność, że zaraz po rozpoczęciu pracy urządzenie nie wyłączy się.

Zmywalne filtry Hygiene filter:

Do zestawu dołączono zmywalny filtr, który zwiększa pracę urządzenia i doskonale wyłapuje kurz oraz alergeny. 

Uchwyt ścienny:

W komplecie z odkurzaczem znajduje się bardzo praktyczny uchwyt ścienny. Możemy na nim powiesić stację ładującą, a na tym odkurzacz. Dzięki temu będzie miał on swoje miejsce w domu.

Wady
Czas ładowania:

Odkurzacz ładuje się nawet 16 godzin, co według konsumentów jest bardzo niewygodne. Szczególnie wtedy, gdy mamy do posprzątania sporą powierzchnię i międzyczasie urządzenie się rozładuje.

 

 

 

 

3. Dyson odkurzacz bezprzewodowy V8 Absolute

 

Odkurzacz ręczny Dyson V8 Absolute jest zasilany energooszczędnym, ekologicznym akumulatorem, który gwarantuje do 40 minut ciągłej pracy (czas ładowania wynosi ok. 5 godzin). Sprzęt ma 0,54 l pojemnik na zanieczyszczenia. W komplecie otrzymujemy przydatne akcesoria: mini elektroszczotkę, elektroszczotkę, ssawkę szczelinową i ssawkę 2w1. Urządzenie możemy wygodnie przechowywać dzięki montowanej na ścianie stacji dokującej.

Opisywany model skutecznie usuwa z podłóg okruszki, zaschnięte błoto, a nawet włosy i sierść zwierząt. Z uwagi na zastosowany filtr HEPA podczas sprzątania możemy zneutralizować cząsteczki kurzu, pyłki, wirusy, bakterie, roztocza i pleśń. Odkurzacz jest montowany na długiej rączce, w efekcie czego unikamy nadmiernego pochylania się (w razie potrzeby sprzęt można od niej odłączyć).

W tym przypadku konsumentom najbardziej spodobało się to, że urządzenie jest lekkie i ma niewielkie wymiary. Podczas opróżniania zbiornika nie mamy kontaktu z zebranymi zanieczyszczeniami, co dla wielu osób również jest wyjątkowo istotne. Model marki Dyson usuwa krążące w powietrzu alergeny.

Produkt Dyson V8 Absolute ma 0,54 l pojemnik na zanieczyszczenia. Sprzęt jest zasilany litowo-jonową baterią zapewniającą do 40 minut pracy. Czas jej ładowania wynosi 5 godzin.

Zalety
Wygodne przechowywanie:

Poza wymiennymi końcówkami do urządzenia dołączono również stację dokującą przeznaczoną do montażu na ścianie. To powoduje, że możemy wygodnie przechowywać sprzęt i mieć go na wyciągnięcie ręki.

Filtr HEPA:

Wewnątrz odkurzacza znajduje się filtr HEPA, który neutralizuje nawet najmniejsze cząsteczki kurzu, bakterie, pleśń, roztocza, pyłki oraz inne zanieczyszczenia, które są szkodliwe w szczególności dla alergików i małych dzieci.

Szybko usuwa sierść:

Model jest idealny dla właścicieli zwierząt domowych. Znajdująca się w komplecie elektroszczotka pozwala na szybkie usunięcie sierści pupili z podłóg i dywanów, bez dużego wysiłku.

Wady
Długi czas ładowania:

Konsumentom nie odpowiada to, że akumulator ładuje się 5 godzin. Jeśli nie skończymy odkurzać przed rozładowaniem baterii, musimy odłożyć sprzątanie na stosunkowo długi czas. Później możemy nie mieć ochoty na dokończenie swojej pracy.

 

 

 

 

4. Odkurzacz samochodowy Black+decker PD1200AV-XK 12V

 

Przedstawiamy Black & Decker Flexi PD1200AV-XK – model o mocy 12,5 W, który ma 5 m przewód zasilający. Urządzenie świetnie nadaje się do sprzątania zarówno w domu, jak i w samochodzie, ponieważ z jego pomocą na pewno uda nam się dotrzeć do wszystkich zakamarków. Produkt wyposażono w 0,56 l zbiornik na zanieczyszczenia.

Sprzęt jest poręczny, jego wydajność zasysania wynosi 1060 l/min. Odkurzacz wyróżnia się zastosowaniem specjalnego systemu odwirowywania kurzu Cyclonic, który odpowiada za utrzymanie filtra w czystości. Pojemnik na zebrane zanieczyszczenia jest przezroczysty, a żeby go opróżnić wystarczy otworzyć znajdujące się na jego boku okienko.

Produkt jest chwalony głównie za lekkość i funkcjonalność. Odkurzacz ma w zestawie długi wąż, końcówkę szczelinową oraz końcówkę szczotkową. Takie akcesoria znacząco ułatwiają odkurzanie. Do sprzętu dołączono też praktyczną torbę do przechowywania. Konsumenci uważają, że model marki Black & Decker jest wyjątkowo komfortowy w użytkowaniu, a do tego wygląda nowocześnie i elegancko (z uwagi na szaro-czerwoną kolorystykę).

Urządzenie Black & Decker Flexi PD1200AV-XK jest zasilane sieciowo, ma przewód o długości 5 m. Moc zasysania sprzętu to 12,5 W, a pojemność zbiornika na zanieczyszczenia wynosi 0,56 l.

Zalety
Łatwe opróżnianie zbiornika:

Pojemnik na zanieczyszczenia jest przezroczysty, więc zawsze wiemy, kiedy trzeba go opróżnić. Aby to zrobić wystarczy otworzyć umieszczone z boku zbiornika okienko i przechylić urządzenie.

System Cyclonic:

Odkurzacz został wyposażony w system odwirowywania kurzu Cyclonic, co pozwala na utrzymanie filtra w czystości przez długi czas.

Torba do przechowywania:

W komplecie ze sprzętem otrzymujemy torbę. Możemy w niej przechowywać nie tylko sam odkurzacz, ale i dołączone do niego akcesoria, więc niczego nie zgubimy.

Wady
Głośna praca:

Urządzenie generuje podczas pracy duży hałas, co może obniżać komfort użytkowania. Niektórzy konsumenci na czas odkurzania zakładają na uszy słuchawki.

Zbyt sztywny kabel:

Przewód zasilający jest sztywny, dlatego możemy mieć problem ze swobodnym manewrowaniem odkurzaczem, w szczególności w samochodzie.

 

 

 

 

5. Sencor SVC 190B Ręczny odkurzacz 40021541

 

5.Sencor SVC 190 BOstatnia propozycja to odkurzacz ręczny Sencor SVC 190 B. Urządzenie to daje możliwość odkurzania suchych oraz mokrych powierzchni bez obawy o wystąpienie spięcia/awarii. Na baterii, czyli sześciu akumulatorach, model ten pracuje do 15 minut bez przerwy, co umożliwia skuteczne odkurzenie całkiem sporej powierzchni.

Jedyną wadą może być dość długie ładowanie – trwające aż 12 godzin. Urządzenie jest wyposażone w zmywalny filtr wielokrotnego użytku, co minimalizuje wydzielanie przykrego zapachu w czasie odkurzania. Oprócz odkurzacza w zestawie znajdziemy szczotkę, końcówkę szczelinową oraz przystawkę do odkurzania na mokro.

Stacja ładująca z zasilaczem dołączona do urządzenia ma wygodny uchwyt, dzięki któremu można ją zawiesić na ścianie. Model Sencor SVC 190 B ma również praktyczny wskaźnik ładowania baterii.

Wymiary odkurzacza to 38 cm x 10 cm x 12,2 cm. Wadą odkurzacza jest brak regulacji mocy, ale  ciąg jest wsytarczająco mocny, żeby dokładnie odkurzyć różne powierzchnie. Produkt dostępny jest w trzech wersjach kolorystycznych. Warto też wspomnieć, że ten dobry i tani odkurzacz ręczny cieszy się pozytywną opinią wśród użytkowników. Niejednokrotnie przeczytamy, że ceniony jest za cichą pracę i wydajność.

Ostatnia propozycja, którą chcemy zaprezentować to odkurzacz ręczny Sencor SVC 190 B. Umożliwia nam czyszczenie suchych oraz mokrych powierzchni, przez co sprzęt ten jest bardzo praktyczny.

Zalety
Filtr:

Model ten jest wyposażony w zmywalny filtr wielokrotnego użytku, który skutecznie pochłania kurz i alergeny. Można go samodzielnie czyścić, co zmniejsza koszty eksploatacji urządzenia.

Końcówki:

W zestawie znajdziemy szczotkę, końcówkę szczelinową oraz element do odkurzania na mokro. To sprawia, że urządzenie jest bardzo praktyczne.

Cicha praca:

W swoich ocenach konsumenci podkreślają, że prezentowany model jest stosunkowo cichy.

Wady
Długie ładowanie:

Urządzenie ładuje się nawet przez 16 godzin.

Brak regulacji mocy:

Ze względu na brak regulacji mocy, bardziej zanieczyszczone powierzchnie trzeba odkurzać kilkakrotnie, gdyż sprzęt nie radzi sobie z zasysaniem.

 

 

 

 

Jaką moc powinien mieć odkurzacz ręczny?

 

Wybierając odkurzacz ręczny powinniśmy zwrócić szczególną uwagę na jego moc – tak samo, jak w przypadku zakupu sprzętu tradycyjnego czy pionowego. Od wartości tego parametru w dużej mierze zależy efektywność działania urządzenia. Jaki odkurzacz ręczny jest polecany do domu pod względem mocy? Czy rzeczywiście ta kwestia jest najważniejsza?

 

 

Jaką moc powinien mieć odkurzacz ręczny?

Odkurzacze ręczne to niewielkie sprzęty, które są zasilane akumulatorowo. Z tego względu nie są one wyposażone w bardzo mocne silniki, niemniej jednak dobrze radzą sobie z usuwaniem zanieczyszczeń. Przeważnie moc tego typu produktów nie przekracza 20 W, ale nie oznacza to, że nie działają skutecznie. Sprzęty ręczne pozwalają na szybkie posprzątanie leżących na podłodze okruchów, zaschniętego błota czy nagromadzonego kurzu.

W sklepach znajdziemy też mocniejsze urządzenia, z ponad 100 W silnikiem. To modele 2w1, czyli odkurzacze pionowe, które mogą też pełnić funkcję sprzętu ręcznego. Nie zawsze jednak produkt o bardzo dużej mocy jest dobrym wyborem.

 

Moc silnika odkurzacza ręcznego a moc ssania

Panuje przekonanie, że im mocniejszy sprzęt do odkurzania kupimy, tym szybciej posprzątamy w domu. Nie jest to jednak do końca prawda, gdyż nie tylko silnik decyduje o skuteczności pracy urządzenia. Bardziej istotną rolę odgrywa moc ssania na wejściu odkurzacza, która jest podawana w tzw. airwattach.

Oczywiście siła ssania generowana jest przez silnik urządzenia i często jest tak, że im większa jest jego moc, tym szybciej sprzęt usuwa zanieczyszczenia. Niekiedy zdarza się, że mimo innowacyjnego i nowoczesnego silnika odkurzacz nie działa zbyt efektywnie. Wszystko za sprawą nieodpowiedniego rozłożenia wykorzystywanej mocy na odcinku między dyszą ssącą a silnikiem.

Skuteczność działania sprzętu powinno się mierzyć na końcu rury ssącej, ponieważ tam jego moc przekształca się w przepływ powietrza. To on odpowiada za transport zanieczyszczeń z dyszy do pojemnika. Podczas zapoznawania się z podstawowymi parametrami odkurzacza musimy więc pamiętać, że należy sprawdzać nie tylko moc silnika wyrażoną w watach, ale i moc ssącą wyrażoną w „airwattach”.

 

 

Czy moc odkurzacza może się zmniejszać?

Nie zawsze dużą moc silnika odkurzacza możemy w pełni wykorzystać. Czasami zdarza się, że po pewnym czasie efektywność działania sprzętu obniża się, w efekcie czego sprzątanie w domu zajmuje nam więcej czasu. Nie oznacza to, że urządzenie uległo awarii. Zwykle przyczyną nagłego obniżenia mocy odkurzacza jest zapełniony pojemnik na zanieczyszczenia, dlatego musimy regularnie go opróżniać. Trzeba też pamiętać o czyszczeniu filtrów. Gdy dojdzie do ich zabrudzenia silnik nie będzie w pełni chroniony przed przedostawaniem się do niego cząsteczek kurzu.

 

Czy zawsze mocny odkurzacz ręczny jest dobrym wyborem?

Jak już wspomnieliśmy, sprzęty ręczne są zasilane akumulatorowo. Zwykle w pełni naładowana bateria wystarcza na ok. 30 minut ciągłej pracy, czasami nieco dłużej. Musimy zdać sobie sprawę z tego, że im większa jest moc urządzenia, tym szybciej akumulator się rozładuje. Z tego powodu trudno jest znaleźć ręczny odkurzacz z równie mocnym silnikiem, jak te umieszczane w tradycyjnych modelach.

Nie musimy się martwić, że 15 W urządzenie nie poradzi sobie choćby z zebraniem okruszków ze stołu po posiłku. Sprzęty ręczne działają nieco inaczej niż te zwykłe. Zazwyczaj dysponują one mocą efektywniej, co oznacza, że różnica jej wartości na wejściu i wyjściu jest stosunkowo niewielka. Wpływa na to możliwość wytwarzania cyklonu, czyli siły odśrodkowej wdmuchującej zanieczyszczenia prosto do zbiornika. Czyste powietrze jest z powrotem wyprowadzane na zewnątrz.

 

 


Produkty te nie są już dostępne

 

 

Bosch BKS4043

 

3.Bosch BKS4043Marka Bosch od lat tworzy produkty, które charakteryzuje najwyższa jakość i dbałość o szczegóły, a jeśli dodamy do tego niską cenę, urządzenia oferowane przez Boscha wydają się jeszcze bardziej atrakcyjne. Dlatego w naszym rankingu odkurzaczy ręcznych nie mogło zabraknąć produktu tej właśnie firmy. Nowa technologia SensorBagless marki Bosch zapewnia niezwykle wydajne odkurzanie, które  monitorowane przez specjalny czujnik.

Odkurzacz zawsze zapewnia odpowiednią moc, przez co odkurzanie staje się bardziej komfortowe. Jest to również niezwykle ciche urządzenie z systemem Hepa – High Efficiency Particulate Air. Dzięki temu filtracja odbywa się na najwyższym poziomie i wszystkie szkodliwe alergeny, które sprzyjają rozwijaniu astmy oraz wielu problemów z oddychaniem, są usuwane z pomieszczenia.

Specjalna szczotka obrotowa, napędzana powietrzem ssania, pozwala na jeszcze dokładniejsze czyszczenie powierzchni, skutecznie usuwając wszystkie zabrudzenia. Rozmiary tego urządzenia to 14.5 cm wysokości, 10 cm szerokości oraz 38 cm długości, a waga to zaledwie 1.75 kg, dzięki czemu jest bardzo poręczne. Pojemność zbiornika na odpady to 0.3 L.

Opinie o odkurzaczach Bosch są naprawdę świetne, co potwierdzają pozytywne recenzje tego modelu. Ceniony jest on nie tylko za łatwość obsługi i niewielkie wymiary, ale również wydajność.

Kolejny produkt, który jest warty uwagi to Bosch BKS4043, który też zyskał uznanie wielu użytkowników. Dobre zasysanie i solidna konstrukcja sprawiają, że praca z tym odkurzaczem jest przyjemna i bezproblemowa.

Zalety
Technologia SensorBagless:

Za sprawą specjalnego czujnika, odkurzacz dobiera odpowiednią moc do zanieczyszczeń. Jeśli w danym miejscu jest ich dużo, zwiększa swoją wydajność. To bardzo praktyczne rozwiązanie, przyspieszające naszą pracę, gdyż nie musimy kilkakrotnie sprzątać w tym samym miejscu.

Szczotka:

W zestawie znajduje się specjalna, obrotowa szczotka, napędzana siłą powietrza ssania, która pozwala nam na dokładniejsze czyszczenie powierzchni. W połączeniu z czujnikiem gwarantuje osiągnięcie doskonałych efektów w krótkim czasie.

Waga:

Wymiary sprzętu to: wysokość - 14,5 cm szerokość - 10 cm i długość - 38 cm długości. Natomiast waga to zaledwie 1,75 kg. Jest to więc bardzo lekki sprzęt, który nie będzie obciążał naszej dłoni w czasie odkurzania i umożliwi nam dotarcie nawet do wysoko położonych miejsc.

Łatwa obsługa:

Odkurzacz ceniony jest nie tylko za łatwość obsługi i niewielkie wymiary, ale również wydajność.

Wady
Głośność pracy:

W swoich opiniach konsumenci podkreślają, że urządzenie jest bardzo głośne.

 

 

Dyson DC45 Standard

 

4.Buson DC45 StandardDyson DC45 Standard to nasza czwarta propozycja, która świetnie radzi sobie z usuwaniem kurzu, ale również zwierzęcej sierści. Wszystkie mniejsze i większe kłaczki usuniemy dzięki specjalnej elektorszczotce. Urządzenie ma ekologiczną i energooszczędną baterię litowo-jonową, co pozwala na jeszcze dłuzsze wykonywanie czynności. Jest to wyjątkowy model z dodatkową stacją dokującą ułatwiającą ładowanie i przechowywanie urządzenia.

Kolejna rzecz to higiena – gdy wyjmujemy pojemnik nie musimy obawiać się kontaktu z kurzem i brudem. Jest to doskonała propozycja dla osób, które mają alergię lub też ich domownicy źle reagują na różne alergeny. To oczywiście zasługa technologii Rot Cyclone usuwającej jeszcze więcej kurzu i alergenów. Odkurzacz ma też specjalną rączkę, dzięki której można odkurzać bez konieczności schylania się.

Jeśli dodamy do tego wagę – zaledwie 2,3 kg jest to świetna propozycja dla osób, które nie mogę obciążać kręgosłupa. Jedyną wadą tego modelu będzie bardzo wysoka cena. Nie zmienejsza to jednak popularności produktu. Odkurzacz ma wiele pochlebnych opinii, a jego najcześciej wymieniane zalety to duża wydajność i bezawaryjność.

Dyson DC45 Standard to urządzenie, które świetnie radzi sobie z usuwaniem kurzu oraz zwierzęcej sierści. Polecane jest przede wszystkim osobom, które mają w domu zwierzaki. Dokładnie usuwa wszelkie zanieczyszczenia.

Zalety
Bateria:

Sprzęt został wyposażony w ekologiczną, energooszczędną baterię litowo-jonową, co pozwala na dłuższe wykonywanie czynności, nawet do 20 min. Po wielu użyciach bateria wciąż nie traci swoich właściwości.

Root Cyclone:

Technologia Root Cyclone usuwa kurz i alergeny, dlatego stanowi odpowiednią propozycję dla alergików.

Elektroszczotka:

W zestawie znajduje się elektroszczotka, która umożliwia szybkie i skuteczne usunięcie wszystkich zabrudzeń, również sierści zwierząt. W efekcie model ten stanowi ciekawą propozycję dla osób, które mają w domu psy lub koty.

Wady
Cena:

Urządzenie kosztuje ponad 1200 zł. Jest to najdroższa propozycja w naszym zestawieniu.

Głośność:

W swoich ocenach konsumenci podkreślają, że odkurzacz jest bardzo głośny. Emituje on hałas na poziomie 85 dB.

 

 

Mamy WIECEJ! Sprawdz artykuly ponizej:

 

Najlepsze mopy parowe

Odkurzacze do popiołu

Jakie żelazko kupić?

 

 

» Przejrzyj produkty z poprzednich lat

 

Philips MiniVac FC6142/01

 

Kupując urządzenie akumulatorowe należy wybrać sprzęt o dużej wydajności. Takim modelem jest właśnie Philips MiniVac FC6142/01. Ze sprawą stosunkowo dużej mocy pozwala on na szybkie usunięcie kurzu i zabrudzeń z obić foteli czy tapicerek. Szczególnie docenią to osoby, które w domach mają liniejące zwierzęta. Maszyna to może być również używana w samochodach, gdyż pozwala na wysprzątanie trudno dostępnych zakamarków.

Zaletą tego modelu jest duża moc wyjściowa wynosząca 56 W, z kolei siła ssania to 9 W. Zapewnia to wydajne i szybkie usuwanie śmieci. Pojemność pojemnika na kurz to 0,5 l, zatem jedna sesja sprzątania nie wymaga jego opróżnienia. Warto dodać, że maszyna pozwala na zebranie nie tylko suchego brudu, ale również rozlanych płynów. Ponadto waga urządzenie to tylko 1,4 kg, zatem utrzymanie go w dłoni nie będzie problemem.

Ergonomiczny kształt i zaokrąglona rączka pozwalają konsumentom na proste nawigowanie produktem. Zaś 2-stopniowa komora cykloniczna zapewnia odpowiednią filtrację powietrza, zatrzymując nawet niewielkie cząsteczki kurzu. Ponadto użytkownicy wskazali również dość niską cenę jako największe atuty maszyny.

 

 

 

Bosch BKS4003

 

Decydując się na zakup odkurzacza akumulatorowego powinniśmy zwrócić uwagę na jego parametry. Dlatego polecamy Ci zainteresowanie się modelem Bosch BKS4003. Jest to bowiem, bardzo innowacyjne urządzenie, które pozwala na dotarcie do różnych zakamarków. Co więcej, maszyna cechuje się dość cichą pracą, zatem nie będzie przeszkadzała Tobie i osobom w Twoim otoczeniu.

Atutem sprzętu jest filtr HEPA, który pozwala na dokładne przefiltrowanie powietrza i wyłapanie pleśni, drobnoustrojów, bakterii, kurzu i innych alergenów. Z tego powodu, sprzęt ten polecany jest w domach, gdzie żyją alergicy. Bowiem wszystkie drobne cząsteczki zostaną zatrzymane na filtrze. Ponadto w zestawie znajdziesz turboszczotkę, która cechuje się dużą mocą ssania. Jest ona zalecana w mieszkaniach, gdzie mieszkają zwierzęta. Maszynę można ustawić w pionie, a więc odkurzając nie musisz się schylać. Wymiary odkurzacza: wysokość – 14,5 cm, szerokość – 10 cm, długość – 38 cm, zaś waga to 1 kg.

Opinie konsumentów o zaprezentowanym modelu są bardzo pochlebne. Wiele osób doceniło dużą funkcjonalność maszyny, dzięki czemu zapewnia ona wydajną pracę w krótkim czasie.

 

 

» Przejrzyj produkty z poprzednich lat

 

 

Subskrybuj
Notify of
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments
DMCA.com Protection Status
film indirfilm indirmefull program indir