Odkurzacze ranking

Ostatnio aktualizowane: 20.01.18

Porządny odkurzacz to podstawa. Nie ważne, czy potrzebujemy urządzenia do odkurzania domu, warsztatu, piwnicy czy samochodu. Taki sprzęt znacznie przyspiesza i usprawnia sprzątanie. Jeśli zależy Ci na dobrym urządzeniu, to polecamy Zelmer Jupiter, przez część użytkowników nazwany odkurzaczem roku. Model ten został wyposażony w filtr HEPA13, jest więc polecany alergikom. Użytkownik może regulować siłę ssania dzięki umieszczeniu przez producenta suwaka na korpusie urządzenia. Produkt został wyposażony w kilka szczotek, które pozwolą lepiej zadbać o czystość w domu. Wśród wyposażenia znajdziemy turboszczotkę z zainstalowanym obracającym się wałkiem, który pomoże skutecznie pozbyć się sierści oraz specjalną końcówkę do parkietów (końcówkę tę możemy również wykorzystać do czyszczenia marmuru i kamienia). Szczotka ta oraz specjalne kółka zapobiegną tworzeniu się rys na naszej podłodze podczas sprzątania. Jeśli opis tego produktu Cię nie przekonał to zachęcamy do zapoznania się z opisem odkurzacza Zelmer Aquawelt 919.0 SP, który również zbiera pozytywne opinie wśród użytkowników i jest drugim, co do popularności produktem.  

 

 

Tabela porównawcza

 

Zalety
Wady
Podsumowanie
Oferty

 

 

Jaki odkurzacz kupić?

 

Przewodnik zakupowy

W dzisiejszych czasach bez odkurzacza jak bez ręki. Gdy pomyślimy, że przed popularyzacją tego urządzenia Panie Domu musiały ręcznie, za pomocą zwykłej miotły sprzątać to niejedną z nich może przejść dreszcz. Teraz jednak pojawia się kolejny kłopot. Na rynku dostępne są różne modele, w różnych cenach i o różnych parametrach. Wybór odpowiedniego modelu może okazać się nie lada wyzwaniem. By być zadowolonym ze swojego wyboru i by zakupiony odkurzacz służył nam lata, to warto przejrzeć dostępną ofertę. Odpowiedź na pytanie, jaki odkurzacz wybrać, wymaga przeanalizowania najważniejszych ich parametrów.

Gdy mówimy odkurzacz zazwyczaj myślimy o odkurzaczach domowych. Jednak obecnie są dostępne również modele industrialne, które możemy wykorzystać do prac około domowych. Taki sprzęt przyda się w szczególności osobom mieszkającym w domach, gdzie jest więcej zajęć porządkowych na podwórzu. Zaczynając nasze rozważania dotyczące zakupu nowego odkurzacza powinniśmy zastanowić się, jaką funkcję nowy nabytek ma spełniać. A to dlatego, że zupełnie inne urządzenie powinniśmy nabyć do sprzątania w domu, samochodu czy obejścia domowego. Jakie jeszcze aspekty powinniśmy wziąć pod uwagę przy wyborze odkurzacza?

1-thomas-perfect-air-allergy-pure

Przenaczenie

Jak już pisaliśmy, pierwszy aspekt, który powinniśmy rozważyć to przeznaczenie nowego odkurzacza. Trudno nam będzie odkurzyć całe mieszkanie, lub dom małym, bezprzewodowym urządzeniem, które pracuje pół godziny na jednym ładowaniu. Jednak o wiele łatwiej będzie nam sprzątnąć takim podręcznym sprzętem samochód, lub zebrać rozsypaną mąkę w kuchni. Taki zabieg wymagać będzie tylko chwycenia sprzętu, a nie, tak jak jest w przypadku domowych odkurzaczy, wyciągania z szafy poszczególnych elementów i ich skręcania razem. Dla tych, którzy szukają rozwiązań kompleksowych powstały odkurzacze, które dodatkowo pomogą nam wyprać dywany czy tapicerkę. Są to urządzenia droższe od zwykłych odkurzaczy, lecz zyskujemy tutaj dwa sprzęty w jednym.

 

Rodzaje odkurzaczy

W ofercie producentów sprzętu AGD znajdziemy wiele typów odkurzaczy. Zobaczmy, w czym możemy wybierać.

– odkurzacze samochodowe. Małe poręczne urządzenia, które zazwyczaj zasilane są akumulatorowo. Długość pracy na jednym ładowaniu zależy od modelu, jednak nie możemy oczekiwać, że urządzenie będzie pracować nieprzerwanie dłużej niż 30 – 40 minut. Na rynku dostępne są również odkurzacze samochodowe zasilane poprzez gniazdo zapalniczki. Tracą one trochę na swojej mobilności. Nie będziemy też mogli ich używać do drobnych prac w domu. Jednak mamy tutaj nielimitowany czas pracy, gdyż nie musimy się martwić o wyładowanie baterii. Takie modele mają też większą moc ssącą od wersji bezprzewodowych.

– odkurzacze tradycyjne. Ta kategoria jest mocno rozrośnięta. Dla niektórych dobranie odpowiedniego modelu to nie lada wyzwanie. Planując zakup sprzętu w tego typu musimy się zastanowić nad tym, czy preferujemy urządzenie, które zbiera brud do worka, czy bezworkowe. Mamy też szereg różnych filtrów do wyboru: tekstylne, antyalergiczne czy wodne. Możemy się też zdecydować na odkurzacz cyklonowy, gdzie zassane powietrze wprowadzane jest w wir w celu wytrącenia z niego kurzu, lub taki, którego system ssący przebiega w prostej linii.

– odkurzacze kolumnowe. Taki model może w szczególności przypaść do gustu osobom mieszkającym w małych mieszkankach, lub mających bardzo mało przestrzeni do przechowywania. Odkurzacze tego typu zasilane są akumulatorowo, więc podczas sprzątania nie ciągnie się za nami kabel. Dodatkowo, zarówno pojemnik na kurz, jak i motor są umieszczone w jednej kolumnie wraz ze szczotką czyszczącą. Sprzęt taki jest również lżejszy od odkurzaczy tradycyjnych.  

– odkurzacze centralne. To wspaniałe rozwiązanie dla osób mieszkających w domach. Zbiornik i silnik znajdują się zazwyczaj w pomieszczeniu gospodarczym. W każdym z pomieszczeń znajdują się tylko gniazda ssące, do których podłączamy rurę z końcówką. Rury, gdzie wędruje kurz do zbiornika ukryte są za ścianami. Wielkim plusem takiego rozwiązania jest to, że nie musimy walczyć z ciężkim odkurzaczem, który po całym domu ciągniemy za sobą po wszystkich pomieszczeniach i piętrach. Nie mamy też problemu z szukaniem źródła prądu.

– roboty sprzątające. Są to takie odkurzacze, że gdy zostaną zaprogramowane, samoistnie sprzątają powierzchnie. Tego typu maszyna będzie przydana w mieszkaniach jednopoziomowych. Urządzenia takie najlepiej sprawdzają się podczas regularnego sprzątania. Nie są one w stanie zebrać grubego, lub zaschłego brudu. Nie tylko ze względu na mały pojemnik na zanieczyszczenia, lecz również zbyt słabe szczotki. Roboty sprzątające będą miały również problem z grubymi dywanami typu shaggy. Jeśli jednak w naszym mieszkaniu przeważają podłogi twarde to takie urządzenie zdecydowanie zmniejszy listę obowiązków domowych, a nasze podłogi dzięki codziennemu odkurzaniu będą zawsze czyste.  

– odkurzacze piorące. Taki model może zainteresować szczególnie tych, którzy posiadają duża ilość dywanów. Pranie ich zazwyczaj to wielkie wyzwanie. Albo musimy wołać specjalistyczną firmę i przemeblowywać całe pomieszczenie. Lub sami próbujemy zawieźć do pralni mniejsze dywany. Takie urządzenie możemy wykorzystać nie tylko do prania dywanów, lecz również i tapicerki. Zaletą takiego sprzętu jest też to, że zabiera mniej miejsca, niż gdybyśmy chcieli kupić osobny sprzęt do wykonywania każdej z czynności.

       2-zelmer-jupiter

Parametry urządzenia

Gdy już zdecydujemy, jaki jest najlepszy odkurzacz do naszych potrzeb, możemy zastanowić się nad odpowiednimi parametrami, które nasz nowy sprzęt powinien posiadać. Powinniśmy zastanowić się nad mocą ssania i mocą silnika. Warto również zwrócić uwagę na wydajność urządzenia. Obecnie wszyscy producenci muszą podawać wydajność produkowanych modeli w skali, która jest łatwo porównywalna. Dodatkowo zyskujemy informacje jak dany sprzęt sprawuje się podczas odkurzania podłóg twardych, czy dywanów. Zarówno moc ssania i silnika oraz wydajność powinnyśmy rozpatrywać wspólnie. A to dlatego, że wysoka moc silnika i ssania nie zawsze oznacza lepszą wydajność urządzenia. Dzięki nowym technologiom producenci są w stanie zaoferować odkurzacze o niższej mocy lecz wysokiej wydajności.

Zwróćmy również uwagę na rodzaj filtra użytego w odkurzaczu. Ten aspekt jest szczególnie ważny, jeśli jesteśmy alergikami, lub ktoś w naszym domu cierpi na uczulenie. Obecnie najbardziej skuteczne filtry na rynku to filtr wodny i HEPA. Jednak wszystkie odkurzacze w dobrych cenach posiadają filtry, które ograniczą emisję kurzu.

Ponieważ odkurzacz jest dosyć często używanym sprzętem AGD w domu. Dlatego warto zaopatrzyć się w urządzenie, które nie będzie emitowało dużo hałasu podczas pracy. Większość modeli emituje hałas na poziomie 70 – 80 decybeli. Możemy jednak znaleźć na rynku produkty, których poziom hałasu nie przekracza 56 decybeli. Dodatkowo, cichsze odkurzacze dadzą nam swobodę ich użytkowania. Nie będziemy musieli obawiać się obudzenia członków rodziny, czy irytowania sąsiadów naszym sprzątaniem. Natomiast, jeśli przy sprzątaniu mamy do pokonania szereg schodów, to ważne jest by dobrać odpowiednią wagę urządzenia. Pamiętaj również, że waga odkurzacza będzie wzrastać w miarę napełniania się pojemnika. Zazwyczaj do samej maszyny dochodzą również rury, które też dodają wagi całości urządzenia.

 

 

Najlepsze odkurzacze w 2016 roku

 

Szukasz idealnego odkurzacza, ale mnogość wyboru przyprawia Cię o zawrót głowy? Zadajesz sobie pytanie jaki odkurzacz kupić? Poniżej znajdziesz ranking odkurzaczy 2018. Przedstawiliśmy w nim warte uwagi modele, które dokładnie posprzątają mieszkanie i posłużą Ci na lata.

 

Nasze zalecenia

 

Zelmer Jupiter

 

2.Zelmer JupiterKolejna propozycja to odkurzacz polskiej marki Zelmer. Jest to jeden z ich najnowocześniejszych modeli. Cieszy się dużą popularnością, a co najważniejsze pozytywnymi opiniami. Także i ten model polecany jest alergikom. Odkurzacz Zelmer został wyposażony w bardzo dokładny filtr HEPA13.  Bez problemu poradzi sobie on z wszelkimi alergenami. Zelmer Jupiter działa w oparciu o worki wymienne.

Dzięki temu kontakt z kurzem jest ograniczony. Worek po prostu się wyjmuje i wyrzuca. Moc ssania regulowana jest za pomocą bardzo funkcjonalnego  suwaka. W zestawie znajdziemy kilka rodzajów szczotek. Ta najbardziej skuteczna to turbo szczotka.

Za jej pomocą uporamy się z pozostałościami włosów i sierści zwierząt. Jeśli mamy w domu dużo zwierząt to wybór tego odkurzacza to dobra decyzja. Dodatkowo do pakietu producent załącza szczotkę do parkietów, małą ssawkę do odkurzania materacy oraz mini szczotkę, która przeznaczona jest do czyszczenia książek.

Wielu uważa, że najlepsze odkurzacze produkuje właśnie Zelmer. Opinie potwierdzają, że to produkt o wysokiej jakości. Cicho pracuje, a przy tym jest bardzo skuteczny.

Powszechnie wiadomo, że jednym z niezbędnych urządzeń w mieszkaniu jest odkurzacz. To niezwykle przydatne sprzęty, zwłaszcza, gdy dom zamieszkuje duża rodzina – wtedy podłogi i dywany brudzą się dużo szybciej. W celu ich dokładnego wyczyszczenia należy sięgnąć po odpowiedni sprzęt, który pozbędzie się zarówno brudu, jak i bakterii oraz roztoczy. Za najlepszy odkurzacz w 2018 roku uważany jest model Zelmer Jupiter. Jest to jeden z najnowocześniejszych sprzętów, jakie znajdziemy na rynku.

 

Zalety

Odkurzanie materacy: Odkurzacz posiada oddzielną rurkę ssącą, dzięki której bez problemu odkurzysz materace i kanapy w Twoim domu. W efekcie sprzęt ten jest bardzo praktyczny.

Szczotki: Wraz z odkurzaczem w komplecie znajduje się zestaw kilku szczotek, które nadają się do każdego rodzaju podłóg. Dlatego bez problemu będzie można doczyścić zarówno parkiet, wykładzinę, jak i dywan z długim włosiem. Jedną z najbardziej skutecznych jest turbo szczotka, której zadaniem jest zbieranie włosów i sierści zwierząt.

Filtr HEPA: Jest to specjalny filtr, który powstał z myślą o alergikach. Filtr HEPA skutecznie usuwa alergeny.

Eksploatacja: Dużą zaletą tego modelu jest fakt, że worki, jakie w nim montujemy są stosunkowo tanie. To znacznie zmniejsza koszty eksploatacji tego sprzętu.

Cena: Prezentowany model jest dość tani. Konsumenci podkreślają, że stosunek jakości tego produktu do jego ceny jest wyjątkowo dobry.

 

 

 

 

Zelmer Aquawelt 919.0 SP

 

3.Zelmer Aquawelt 919.0 SP (piorący)Aquawelt 919.0 SP to również model marki Zelmer. Jego dużą zaletą jest jego multifunkcyjność. To urządzenie sprawi, że o wiele łatwiej będzie nam zachować czystość w naszym domu.   Odkurzacz Acquawelt pozwala na mnogość jego zastosowań. Pierwszą opcją jest możliwość odkurzania z zastosowaniem filtra wodnego.

Oprócz oszczędności wynikających z braku konieczności zakupu worków, dużym plusem jest czyste i nawilżone powietrze. Urządzenia pozwala także na odkurzanie z tradycyjnym workiem wymiennym. Dodatkowo model ten pozwala na zasysanie rozlanych płynów. Rozlana na kafelkach herbata nie będzie już problemem.

Ogromnym atutem jest funkcja prania, która pozwala wyczyścić tapicerkę  oraz dywany i wykładziny. Zelmer dysponuje cyfrową regulacją mocy. W konsekwencji będziemy mogli z wielką dokładnością dopasować moc ssania do własnych potrzeb. Elastyczny i wytrzymały wąż posłuży na lata.

W odkurzaczu znalazło się miejsce także na schowek, dzięki temu wszystkie małe końcówki będziemy mieć zawsze na wyciągnięcie ręki. Zelmer produkuje dobre odkurzacze piorące. Recenzje tego modelu są bardzo pochlebne. Wysoko oceniana jest jego wielofunkcyjność. Funkcja prania jest bardzo skuteczna.

Drugim produktem na naszej liście jest kolejne urządzenie marki Zelmer. Tym razem jest to model Aquawelt 919.0 SP. Jest to wysokiej klasy odkurzacz piorący, który charakteryzuje się dużą funkcjonalnością, a więc pomoże nam utrzymać w domu porządek.

 

Zalety

Regulacja mocy ssania: Regulacja mocy to dość duże udogodnienie zastosowane w tym modelu. Dzięki temu użytkownik będzie w stanie dopasować moc ssania do własnych potrzeb oraz powierzchni, jaką sprząta.

Funkcja prania: Dużym atutem odkurzacza jest funkcja prania, która pozwala wyczyścić tapicerkę oraz dywany i wykładziny.

Sprzątanie płynów: Dzięki zaawansowanej technologii odkurzacz Aquawelt 919.0 SP ma możliwość zasysania mokrych plam. W tradycyjnych modelach byłoby to ryzykowne i mogłoby zakończyć się awarią sprzętu.

Filtr wodny: Dzięki tej opcji, eksploatacja jest tańsza, gdyż nie ma konieczności zakupu worków. Jednak głównym atutem tego rozwiązania jest to, że po odkurzaniu powietrze w mieszkaniu zostaje nawilżone.

 

Wady

Cena: W przeciwieństwie do pierwszego modelu marki Zelmer, to urządzenie jest dużo droższe, a jak wiadomo, koszt zakupu jest ważnym czynnikiem podczas zakupów.

 

 

 

 

iRobot Roomba 880

 

6.iRobot Roomba 880 (automatyczny)Robot Roomba to świetne rozwiązanie dla nowoczesnej pani domu, które nie ma czasu lub ochoty na odkurzanie domu i woli przeznaczyć go na inne, przyjemniejsze rzeczy. Jedynym naszym zadaniem będzie wciśnięcie przycisku „Clean”. Robot Roomba to niezwykle inteligentne urządzenie. Dzięki specjalnym czujnikom robot zmniejsza prędkość poruszania znajdując się  przed przeszkodami i tylko leciutko je dotyka.

Oznacza to, że jest całkowicie bezpieczny dla mebli oraz delikatnych przedmiotów.  Urządzenie skupia  swoją uwagę na najbardziej zabrudzonych miejscach, zapamiętuje je i ponownie do nich wraca. Dzięki temu jest bardzo skuteczny. Potrafi także sprzątać pod meblami.

Ogromnym atutem jest fakt, że urządzenie może odkurzać i czyścić podłogi, wówczas gdy nie ma nas w domu. Wystarczy je tylko odpowiednio zaprogramować.  Robot świetnie sobie radzie praktycznie z każdą powierzchnią, nieistotne czy chodzi o dywan, kafelki, panele czy wykładzinę.

Największą wadą tego urządzenia jest jego cena. Jednakże opinie potwierdzają, że jest jej wart. Pomimo niewielkich gabarytów urządzenie jest niezwykle skuteczne. Sprząta bardzo dokładnie.

Kolejnym produktem na naszej liście najlepszych odkurzaczy jest model iRobot Roomba 880. Jest to idealne rozwiązanie dla nowoczesnej rodziny. Prezentowane urządzenie to odkurzacz automatyczny, który samodzielnie sprzątnie Twoje mieszkanie. Po wciśnięciu jednego przycisku robot jest gotowy do pracy. Jest to niezwykle innowacyjne i nowoczesne rozwiązanie, które powstało z myślą o osobach, które nie chcą marnować czasu na sprzątanie.

 

Zalety

Praca bez nadzoru: Wyjątkowym atutem jest to, że możemy zaprogramować robota tak, by odkurzał i czyścił podłogi pod naszą nieobecność. Model ten jest w pełni automatyczny. Po naciśnięciu przycisku „Clean”, sam wysprząta Twoje mieszkanie.

System wykrywania przeszkód: Jest to niezwykle inteligentne urządzenie, które wyposażone zostało w wyjątkowo czułe sensory, dzięki czemu bez problemu namierza przeszkody. Nie musisz się martwić, że urządzenie zdemoluje poustawiane na podłodze ozdoby czy kwiaty.

Skuteczność: Urządzenie podczas pracy koncentruje swoją uwagę na najbardziej zabrudzonych miejscach w Twoim domu. Takie miejsca są zapamiętywane i sprzęt ponownie do nich wraca. Dzięki temu jest bardzo skuteczny. Potrafi także sprzątać pod meblami.

Oszczędność czasu: Model ten wyposażony został w technologię najnowszej generacji, a więc nie musisz marnować czasu na sprzątanie.

 

Wady

Cena: Niestety jest to dość drogi sprzęt, co dla wielu osób jest bardzo istotnym czynnikiem w czasie zakupów.

 

 

 

 

Bosch BBHMOVE5

5.Bosch BBHMOVE5 (pinonowy)Kolejny model to odkurzacz pionowy niemieckiej marki Bosch. Jest to urządzenie akumulatorowe. Dzięki takiemu rozwiązaniu znika problem plączącego się kabla, którego obecność bywa bardzo uciążliwa. Ten niezwykle elegancki model. Ponadto odkurzacz jest bardzo poręczny. Posiada dwustopniową regulację mocy dzięki czemu z łatwością dopasujemy siłę mocy do powierzchni, którą sprzątamy.

Moc regulujemy za pomocą niezwykle wygodnego suwaka. Ze względu na brak konieczności podłączenia do prądu świetnie sprawdzi się na przykład do sprzątania samochodu. Sprawdzi się także w każdym innym miejscu, które pozbawione jest gniazda z prądem.

Pojemnik w którym gromadzą się zanieczyszczenia bardzo łatwo się opróżnia.  Jest to dobra opcja dla zapominalskich, którym zdarza się zapominać o zakupie worków. Produkt można zakupić w bardzo korzystnej cenie. Odkurzacz ten cieszy się bardzo dobrymi opiniami.

Model określa się jako niezwykle poręczny i wygodny w użyciu. Bardzo łatwo się nim manewruje i zmienia kierunek jazdy. Dobrze się sprawdza do codziennego usuwania drobnych zanieczyszczeń.

Kolejnym odkurzaczem na naszej liście jest model pionowy niemieckiej marki Bosch – model BBHMOVE5. Jest to wyjątkowo wydajne urządzenie akumulatorowe. Wbudowana bateria sprawia, że możesz zapomnieć o plączącym się kablu.

 

Zalety

Brak kabla: Największym atutem tego modelu jest brak kabla. Zatem nie trzeba się już martwić o jego zwijanie czy też przełączanie sprzętu w czasie pracy.

Regulacja mocy: Dzięki mechanicznemu suwakowi bez problemu dopasujemy moc ssania do własnych preferencji oraz czyszczonej powierzchni.

Łatwe opróżnianie: Pojemnik, w którym gromadzą się zanieczyszczenia jest bardzo łatwy w opróżnianiu. 

Mobilność: Dzięki temu, że model marki Bosch nie wymaga podłączania do prądu, urządzenie jest wyjątkowo mobilne. Możemy go użyć by wysprzątać nasz samochód. Naturalnie, sprawdzi się również w innych miejscach, które pozbawione są gniazdek z prądem.

 

Wady

Cena: Choć nie jest to najdroższy model na naszej liście to niestety jego cena jest dość wygórowana.

 

 

 

 

Thomas Perfect Air Allergy Pure+

 

1.Thomas Perfect Air Allergy Pure+ (wodne, z filtrem wodny)Świetny odkurzacz niemieckiej firmy Thomas.  Rekomendowany w szczególności dla alergików. W komplecie znalazło się aż 5 filtrów. Filtr HEPA H13 jest niezwykle skuteczny i zatrzymuje aż 99,95%  zanieczyszczeń.  Jest to najnowocześniejszy filtr na rynku. Jest tak dokładny, że zatrzymuje nawet cząsteczki dymu papierosowego. Ponadto w zestawie znajdziemy dwa filtry osuszające, filtr z węglem aktywowanym oraz mikrofiltr, który  dba o czystość powietrza wylotowego.

Filtr wodny jeszcze bardziej podnosi skuteczność właściwości antyalergicznych odkurzacza. Sprzęt jest bardzo ekonomiczny w użytkowaniu. Nie ma potrzeby kupowania wymiennych worków, gdyż w odkurzaczu został zamontowany pojemnik, który wystarczy regularnie opróżniać i czyścić.

Warto zaznaczyć, że pojemnik ma pojemność prawie 2 litrów. Model ten został wyposażony w elektroniczną regulację siły ssania. W konsekwencji z łatwością dopasujemy moc ssania do sprzątanej powierzchni. 11 metrowy kabel sprawia, że dotrzemy w każde miejsce bez konieczności przełączania odkurzacza do różnych gniazdek.

Odkurzacz ma same pozytywne opinie. Ma bardzo dużą moc i rzadko używa się go na maksymalnych obrotach. Filtry spełniają swoją rolę i nie mamy do czynienia z sytuacją, w której pyłki kurzu unoszą się po sprzątaniu.

Następnym modelem w naszym zestawieniu jest urządzenie Thomas Perfect Air Allergy Pure+. Jest to świetny odkurzacz znanej niemieckiej firmy Thomas. Jego zakup polecany jest głównie alergikom. Dzięki wyjątkowo dużej efektywności będzie idealny zarówno do małych, jak i dużych mieszkań.

 

Zalety

Długi kabel: Urządzenie zostało wyposażone w zwijany kabel, który ma aż 11 metrów. Gwarantuje on nam dużą mobilność.

Filtr wodny: Filtr wodny, który jest jedną z największych zalet urządzenia, podnosi skuteczność usuwania alergenów

Pojemność zbiornika: W odkurzaczu zamontowany został specjalny pojemnik, w którym zebrane zostają wszelkie nieczystości. Należy go regularnie opróżniać. Warto jednak zaznaczyć, że jego pojemność to aż 2 litry. Dlatego nie trzeba tej czynności wykonywać zbyt często.

Antyalergiczne filtry: Produkt wyposażony jest w aż 5 filtrów. Są to między innymi Filtr HEPA H13, które dzięki swojej niezwykłej skuteczności zatrzymują aż do 99,95% zanieczyszczeń.  Warto nadmienić, że są to najnowocześniejsze filtry dostępne na rynku.

 

Wady

Brak turboszczotki w zestawie: Konsumenci w swoich ocenach podkreślają, że jedną z największych wad sprzętu jest brak turboszczotki w zestawie. Biorąc pod uwagę cenę odkurzacza, w istocie jest to duży minus.

 

 

 

 

Black & Decker Dustbuster ADV1220-XK

 

7.Black & Decker Dustbuster ADV1220-XK (akumulatorowy, samochodowy)Kolejny prezentowany model to odkurzacz samochodowy marki Black & Decker. Jest on przeznaczony do sprzątania samochodów. Zasilany jest za pośrednictwem gniazda zapalniczki. Odkurzacz jest bardzo skuteczny. Technologia Cyclonic sprawia, że odkurzacz oddziela zanieczyszczenia od filtra, dzięki czemu urządzenie zachowuje płynną i wysoką siłę ssania przez cały czas.

Model ten został wyposażony w długi 5 metrowy przewód, który umożliwia na swobodne odkurzenie całego samochodu, łącznie z bagażnikiem. Funkcjonalne końcówki, które zostały dołączone do kompletu pozwalają na dotarcie w ciężko dostępne miejsca. Długa końcówka szczelinowa pozwala dotrzeć do problematycznych przestrzeni, np. między fotelami.

Jest to model bezworkowy. Cały brud gromadzi się w plastikowym pojemniku. Jego opróżnianie i czyszczenie jest bardzo łatwe. Wystarczy odłączyć zbiornik od odkurzacza i wyrzucić jego zwartość do śmieci.

Odkurzacz jest bardzo dobrze oceniany przez użytkowników. Bardzo przyjemnie i szybko  odkurza się nim auto. Jest solidnie wykonany. Długi kabel pozwala na posprzątanie nawet dużego samochodu.

Kolejny, godny uwagi model to odkurzacz samochodowy marki Black & Decker. Powstał on z myślą o sprzątaniu samochodów. Zasilany jest poprzez gniazda zapalniczki. Cechuje go duża skuteczność. Jest to dobry odkurzacz do 400 zł.

 

Zalety

Technologia Cyclonic: Jest to specjalna funkcja, dzięki której zanieczyszczenia są oddzielone od filtra, co gwarantuje płynną i wysoką siłę ssania przez cały czas.

Małe gabaryty: Ze względu na swoje przeznaczenie model ten jest stosunkowo niewielki, co ułatwia jego przenoszenie.

Łatwość czyszczenia: Ponieważ jest to model bezworkowy, to nagromadzony brud odkłada się w plastikowym pojemniku. Jego opróżnianie i czyszczenie jest wyjątkowo łatwe. Należy jedynie odłączyć zbiornik od odkurzacza, a jego zawartość wyrzucić do śmieci.

 

Wady

Ograniczone użycie: Niestety ze względu na małe gabaryty oraz małą moc ssania, urządzenie nie nadaje się do sprzątania większych przestrzeni.

 

 

 

 

Columbia Vac CV 12

 

8.Columbia Vac CV 12 (centralny)Columbia Vac CV 12  to odkurzacz centralny. Dysponuje on niezwykle silnym i wytrzymałym silnikiem Self Cool. Odkurzacz rekomendowany jest do domów o powierzchni do 200 metrów kwadratowych. Nadaje się do zabudowy, dzięki czemu staje się praktycznie niewidoczny. W urządzeniu zastosowano technologię oczyszczania instalacji po zakończeniu odkurzania. Co więcej, model ten jest bezworkowy. Pojemność jego zbiornika wynosi aż 20 litrów.

Oznacza to, że jego opróżnianie jest konieczne tylko raz na kilka miesięcy.  Filtr  urządzenia samoczynnie się oczyszcza. Zawdzięcza się to cyklonicznemu systemowi filtracji. Do produkcji tego centralnego odkurzacza użyto najwyższej jakości materiałów.  Obudowa sprzętu została wykonana ze stali szlachetnej.

Dużym atutem tego modelu jest niezwykle cicha praca.  Ten odkurzacz centralny ma bardzo dobre opinie. Bardzo chwalona jest jego duża moc ssania. Na plus oceniana jest jego niewygórowana cena, a przy tym zachowanie wysokiej jakości.

Podkreśla się że odkurza bardzo cicho. Nawet gdy zbiornik jest częściowo zapełniony, moc ssania nie spada i utrzymuje się na równym poziomie.

Kolejnym produktem jest centralny odkurzacz Columbia Vac CV 12. Produkt ten przeznaczony jest głównie do domów i apartamentów, których  powierzchnia wynosi 200m2.

 

Zalety

Mocna konstrukcja: Aby zapewnić jak największą bezawaryjność i odporność na uszkodzenia mechaniczne, do produkcji użyto wysokiej jakości stali szlachetnej.

Wielkość zbiornika: Model ten wyposażony jest w zbiornik o pojemności aż 20 litrów. Oznacza to, że opróżnianie pojemnika jest konieczne tylko raz na kilka miesięcy.

Silnik self cool: Jest to niezwykle wydajny i wytrzymały silnik. Cechuje go wysoka bezawaryjność.

 

Wady

Cena: Ze względu na liczne udogodnienia oraz wyjątkowo duży obszar, na jakim może pracować, odkurzacz jest stosunkowo drogi.

Głośność pracy: W swoich ocenach konsumenci podkreślają, że jest to bardzo głośny sprzęt.

 

 

 

 

Karcher SE 5.100

 

9.Karcher SE 5.100 (wielofunkcyjny)Ostatnia propozycja to model SE 5.100 niemieckiej marki Karcher.  Jest to urządzenie wielofunkcyjne. Jego pomoc w zachowaniu porządku w domu będzie nieoceniona. Odkurzacz ma funkcję prania. Urządzenie świetnie radzi sobie z czyszczeniem dywanów, wykładzin a także tapicerek.

Używając tego urządzenia możemy szybko i tanio odświeżyć wygląd naszego ulubionego fotela czy kanapy. Odkurzacz zbiera także rozlane płyny, co jest niezwykle pomocne, gdy mamy małe dzieci. Świetnie sprawa się także w domu pełnym zwierząt. Doskonale usuwa sierść pupili. Suche odpady zasysane są do papierowych worków.

Mokre płyny natomiast gromadzą się w plastikowym pojemniku. Urządzenie będzie również pomocne przy myciu podłóg. Jego moc wejściowa to 1440 w.  W komplecie producent dołącza wiele gadżetów takich jak ssawko-szczotka, końcówka do czyszczenia podłóg, ssawka szczelinowa oraz  płyn do prania tapicerki.

Karcher oceniany jest przez klientów bardzo wysoko. Jego nieco głośne działanie rekompensowane jest efektami czyszczenia. Produkt jest bardzo łatwy w obsłudze, korzysta się z niego intuicyjnie.

Ostatnim produktem na naszej liście najlepszych odkurzaczy jest model SE 5.100, wyprodukowany przez niemiecką firmę Karcher. Jest to urządzenie wielofunkcyjne, dzięki któremu zachowanie porządku w domu będzie niezwykle proste.

 

Zalety

Moc: Moc wejściowa urządzenia to aż 1440 W. Dzięki temu korzystanie z odkurzacza jest niezwykle wydajne.

Wielofunkcyjność: Urządzenie świetnie nadaje się do zbierania rozlanych płynów, sierści zwierząt i innych suchych odpadów.

Funkcja prania: Poza możliwością zwykłego odkurzania, urządzenie posiada opcję prania, czyszczenia dywanów oraz tapicerek.

 

Wady

Hałas: Podczas pracy odkurzacza generowany jest dość duży poziom hałasu, co przy dłuższym sprzątaniu może przeszkadzać reszcie domowników.

Stabilność: W swoich ocenach konsumenci podkreślają, że jest to niezbyt wygodny i dość wywrotny sprzęt.

 

 

 

 


Produkty te nie są już dostępne

 

 

Electrolux ErgoEasy ZTF7650EL

 

4.Electrolux ErgoEasy ZTF7650EL (bezworkowy)Następna propozycja to odkurzacz szwedzkiej firmy Eletroclux, która od lat jest jednym z liderów na rynku AGD.  Jest to model bezworkowy. Oznacza to, że wszystkie brudy i odpady trafiają do plastikowego pojemnika. Jego opróżnianie jest niezwykle proste i szybkie.

Odkurzacz został wyposażony w zmywalny mikrofiltr. Regulacja mocy ssania została umieszczona w rączce. To niezwykle wygodne rozwiązanie, które powoduje, że nie musimy się schylać i nadwyrężać kręgosłupa.

Dodatkowo odkurzacz dysponuje teleskopową rurą, która gwarantuje duży zasięg odkurzania. Cechy te sprawiają, że odkurzacz jest bardzo wygodny w użytkowaniu. Dodatkowo zamontowane uchwyty mogą ułatwić jego przechowywanie.

Urządzenie posiada dość sporą moc wyjściową na poziomie 1300 W.  Jest to tani i dobry odkurzacz bezworkowy. Przemawiają za tym także recenzje. Podkreśla się, że odkurzacz ma bardzo dobrą moc ssania. Wysoko oceniana jest skuteczność turbo szczotki. Minusem jest dość krótki kabel, który nie powinien jednak stanowić problemu w mniejszym mieszkaniu.

 

 

Leave a Reply

8 Comments on "Odkurzacze ranking"

Notify of
avatar
Sort by:   newest | oldest | most voted
kamila
Guest

A ma ktoś już może Pure i9, bo jak zobaczyłam filmik promujący to się zachwyciłam jego umiejętnościami, ale chciałabym to zestawić z rzeczywistością 😀 z tego co widziałam to ma własną aplikacje, z której można całkowicie sterować, ale też funkcje np. nie wjeżdżania do pokoju dziecka 😀

najlepszerankingi.pl
Admin

Dziękujemy za komentarz. Mamy nadzieję, że któryś z naszych czytelników pomoże Pani w odpowiedzi na nurtujące pytania. Z naszej strony możemy potwierdzić, że ELECTROLUX PURE I9 można sterować za pomocą smartfona z każdej lokalizacji, a obszar sprzątania możemy robotowi regulować poprzez stawianie przed nim przeszkód, lub zamykając drzwi.

Pozdrawiamy,
Zespół NajlepszeRankingi.pl

truska42
Guest

Ja mam go od dwóch miesięcy i przyznam że to duża wygoda, oszczędza się sporo czasu bo nie trzeba latać z odkurzaczem, no i trójkątny kształt ułatwia wjeżdżanie w kąty itp

kamos
Guest

Od tygodnia użytkuję pure i9. Nie przeszkadza mi zbytnio hałas podczas pracy, nie zauważyłem jeszcze problemu z powrotem stacji, a aplikacja to cudo 😀 Myślę że mi posłuży długo.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (7 votes, average: 5.00 out of 5)
Loading...