Odkurzacze pionowe ranking

Ostatnio aktualizowane: 24.04.18

 

Jaki odkurzacz pionowy kupić?

 

Przewodnik zakupowy

Wszyscy znamy wady tradycyjnych odkurzaczy. Są zazwyczaj ciężkie i nieporęczne. Dlatego producenci wpadli na pomysł stworzenia odkurzaczy pionowych. Dzięki ich budowie, jest nam o wiele łatwiej sprzątać i dostać się do trudno dostępnych miejsc. Ze względu na popularność tego urządzenia, na rynku pojawiło się wiele produktów tego typu. Dlatego wybór nie jest taki oczywisty. Postanowiliśmy Ci pomóc, przygotowując poradnik o tym, jaki odkurzacz pionowy wybrać.

Kabel czy akumulator – jaki odkurzacz pionowy jest najlepszy?

Istnieją dwa główne typy odkurzaczy pionowych. Jeden z nich to urządzenie działające na akumulator. Jest ono cięższe i dlatego też nie jest bardzo łatwo nim manewrować. Musimy również pamiętać o tym, aby akumulator był ciągle naładowany. W odkurzaczu pionowym zasilanym sieciowo, można łatwo potknąć się o kabel. Często okazuje się także za krótki, aby dostać się w każde miejsce, do którego chcemy sięgnąć. Jest za to lżejszy, a co za tym idzie – bardziej mobilny. Każdy z nich ma swoje wady i zalety, a ich wybór zależy wyłącznie od naszych preferencji.

 

 

Tabela porównawcza

 

Zalety
Wady
Podsumowanie
Oferty

 

 

Dlaczego odkurzacz pionowy?

Odkurzacz pionowy wyróżnia od tradycyjnie zbudowanego urządzenia cichszą praca. Dzięki temu, możemy jednocześnie robić wiele czynności, np. słuchać radia lub oglądać telewizję. Takie rozwiązanie jest także dobre, aby zachować nasze uszy w dobrej kondycji. Przyrządy te charakteryzują się mniejszą konstrukcją, co skutkuje tym, że możemy dostać się do trudno dostępnych miejsc. Jest nam także łatwiej nimi operować. Jedyną wadą odkurzaczy pionowych jest ograniczona ruchomość wąskiej szczotki, a także brak elastycznej rury. Możemy jednak zniwelować ten mankament, używając końcówek różnego kształtu i rodzaju.

 

Moc

Odkurzacze pionowe mają zwykle mniejszą moc niż ich tradycyjnie zbudowane odpowiedniki. Jest to zazwyczaj nie więcej niż 1600 W. Jednak taka moc powinna wystarczyć nam, aby skutecznie wessać nawet głęboko osadzone zanieczyszczenia. Jeżeli zamierzamy odkurzać tylko panele lub płytki, to w zupełności wystarczy nam urządzenie o mocy od 1200 W do 1500 W.

 

Pojemnik

Właściciele dużych domów jednorodzinnych z pewnością potrzebują odkurzaczy o dużych zbiornikach. Wszystko po to, aby mogły pomieścić pyły i zanieczyszczenia ze wszystkich pomieszczeń bez potrzeby wymiany worka lub oczyszczenia pojemnika w trakcie sprzątania. Dlatego, takim osobom polecamy sprzęt o pojemności około 3 l. Mieszkańcom bloków lub mniejszych mieszkań polecamy z kolei odkurzacze pionowe, o zbiornikach pojemności od 1, 5 l do 2,5 l. Zazwyczaj taka objętość wystarcza, aby odkurzyć wszystkie pomieszczenia za jednym razem.

 

Filtr

Jednym z najpopularniejszych filtrów wykorzystywanych w odkurzaczach pionowych jest HEPA. Pozbywa się on nawet najmniejszych pyłów, a także zatrzymuje na sobie groźne bakterie. Do wyboru mamy także filtr wodny, który jest idealny dla alergików. Spowodowane jest to wymieszaniem się pyłów i wody, co uniemożliwia ich ponowne wydostanie się do powietrza. Musimy jednak pamiętać o każdorazowej wymianie wody w zbiorniku, ponieważ jest to idealne miejsce do rozwoju drobnoustrojów i grzybów.

 

Uchwyt

Wybierając odkurzacz pionowy, szczególną uwagę poświęćmy jego uchwytowi. To właśnie ten element decyduje o tym, czy odkurzanie będzie dla nas komfortowe. Warto zainwestować w model, który posiada uchwyt w ergonomicznym kształcie. Dodatkowo zamontowane gumki antypoślizgowe sprawią, że nasze dłonie nie będą się po nim ślizgać.

 

Dodatkowe funkcje

Warto zaopatrzyć się w model, który posiada funkcję regulacji siły ssania. Funkcja ta może sprawić, że siła odkurzania jest zagospodarowana w lepszy sposób. Co więcej, ustawiając samemu ssanie na różnego rodzaju powierzchniach, chronimy je przed niepotrzebnym zniszczeniem. System parkowania oraz automatyczne zwijanie kabla z kolei ułatwi nam przechowywanie sprzętu.

Dodatkowe akcesoria

Jeżeli zdecydowaliśmy się na mały model, lecz nie chcemy, co chwilę biegać z workami do śmietnika, to dobrym pomysłem jest wybranie modelu z przezroczystym pojemnikiem. Możemy zaobserwować, kiedy zbiornik jest pełny. Jeżeli boimy się, że urządzenie uszkodzi nam meble, to powinniśmy wybrać takie, do którego dołączona została listwa ochronna. Skutecznie zabezpieczy ona nasze meble przed ewentualnymi zniszczeniami spowodowanymi przez odkurzacz pionowy. Jeżeli w naszym mieszkaniu mamy wiele trudno dostępnych miejsc lub różnego rodzaju powierzchnie, to wybór modelu z wieloma dodatkowymi końcówkami będzie z pewnością dobrą opcją.

Nie wybierajmy jednak jak największej liczby, lecz spokojnie rozważmy, czy rzeczywiście każda z nich okaże się nam przydatna. Dzięki wyświetlaczowi cyfrowemu, będziemy na bieżąco informowani o zapełnieniu pojemnika i stanie akumulatora. W efekcie, możemy w porę oszacować, kiedy przerwać sprzątanie i naładować akumulator lub opróżnić worek.

 

Odkurzacze pionowe w dobrych cenach

Odkurzacz pionowy, w zależności od ilości akcesoriów, a także dodatkowych funkcji może kosztować około 2 000 zł. Najczęściej jest on ergonomicznie dopasowany do naszych dłoni, a także posiada więcej niż jeden filtr.  Cena najprostszego przyrządu tego typu waha się w okolicach od 200 zł do 500 zł. Rośnie w miarę zwiększania się pojemności zbiornika, a także zależy od mocy sprzętu.

 

 

Najlepsze odkurzacze pionowe w 2018 roku 

 

Odkurzacz pionowy to sprzęt, który pozwoli Ci na szybkie odświeżenie domu przed niespodziewaną wizytą gości. Idealnie sprawdza się zamiast miotły w domu i pozwala na codzienne posprzątania mieszkania bez wznoszenia kurzu. Gdy poszukujesz produktu dla siebie, warto poczytać opinie innych użytkowników i wybrać sprawdzony model. Aby ułatwić Ci zakup odpowiedniego sprzętu dla Twojego domu, stworzyliśmy ten ranking odkurzaczy pionowych.

 

Nasze zalecenia

 

Philips PowerPro Duo 2w1 FC6168/01

 

Nasz ranking rozpoczynamy prezentacją modelu Philips PowerPro Duo 2w1 FC6168/01. Produkt ten sprawdzi się zarówno w odkurzaniu podłóg, jak i dywanów. Końcówka wyposażona jest w szczotkę, która dokładnie zbiera sierść zwierząt.

Dodatkowo jest ona elastyczna, więc dobrze dociera do trudno dostępnych miejsc. Wymiary tego modelu to 21,5 cm x 25,3 cm x 115 cm, a jego waga to 2,9 kg, więc wygodnie się nim operuje w trakcie odkurzania. Pojemnik na kurz ma objętość 0,6 l. Opróżnia się go łatwo i higienicznie.

Ten najlepszy odkurzacz pionowy wyposażony jest w Technologię Powercyclone, która pozwala na dokładne sprzątnięcie powierzchni. Polega ona na szybkim zasysaniu powietrza razem z nieczystościami i następnie na oddzielaniu powietrza i kurzu w komorze cyklonicznej. Model ten działa bezprzewodowo, jego czas pracy wynosi 40 minut.

Natomiast produkt ładuje się przez 5 godzin. Jego wydajność porównywana jest do tradycyjnego odkurzacza o mocy 2000 W. Użytkownicy doceniają ten model za szybkość odkurzania i wygodę obsługi.

 

 

 

 

Bosch BBH 52550

 

Następnie prezentujemy model Bosch BBH 52550. Użytkownik ma możliwość 3 stopniowej regulacji mocy urządzenia. Dzięki temu można odkurzać zarówno podłogi, jak i dywany.

Szczotka w tym odkurzaczu pozwala na dokładne czyszczenie powierzchni podłogowych. Maksymalny czas pracy na baterii wynosi 50 minut. Niepełne ładowanie trwa 3 h (80%), a pełne 6 h.

Waga tego modelu to 3 kg, więc nie wymaga użycia zbyt dużej siły w trakcie odkurzania i pozwala na wygodne sprzątanie w całym domu. Wymiary tego produktu to 116 cm x 28,5 cm x 18,5 cm. Urządzenie nie potrzebuje worków na nieczystości, gdyż wyposażone jest w zbiornik o pojemności 0,9 l.

Opinie o odkurzaczach pionowych producenta Bosch są bardzo pozytywne. Użytkownicy twierdzą, że model ten jest bardzo wygodny w obsłudze.

 

 

 

 

Dyson V8 ABSOLUTE

 

Następnie prezentujemy model Dyson V8 ABSOLUTE. Produkt ten sprawdzi się w czyszczeniu podłóg. Odkurzacz odznacza się ciekawym designem. Obudowa jest w kolorze pomarańczowym z czarnymi elementami, a nasadki są czerwono-niebieskie.

Waga tego modelu to jedynie 2,5 kg. Sprzęt jest bardzo lekki, więc można nim wygodnie operować. Urządzenie może działać na baterii około 40 minut, a jego ładowanie trwa około 5 godzin. Model ten wyposażony jest w pojemnik o pojemności 0,54 l.

Dzięki temu użytkownik nie musi nabywać worków na śmieci. Odkurzacz korzysta z filtra HEPA, który pozbywa się wirusów, bakterii i pleśni, co pozwala na utrzymanie domu w czystości.

Sprzęt wyposażony jest w 3 nasadki: szczotkę dywanowo-podłogową, elektroszczotkę i szczotkę do parkietów. Użytkownicy twierdzą, że model ten sprawdza się u właścicieli zwierząt, gdyż dobrze wciąga sierść.

 

 

 

 

Philips PowerPro Aqua 3w1 FC6405/01

 

Nasz ranking zamykamy prezentacją modelu Philips PowerPro Aqua 3w1 FC6405/01. Produkt ten pozwala na sprzątanie podłóg (dywanów, paneli, kafelek), a także mebli (narożników, kanap, krzeseł).

Odkurzacz daje możliwość czyszczenia na mokro. Dzięki temu można pozbyć się plam i zabrudzeń. Płyn, który można wykorzystać do mycia, to przeźroczysty detergent lub woda. Urządzenie wyposażone jest w zbiornik na płynną substancję o pojemności 0,2 l. Odkurzacz działa na baterii litowo-jonowej, dzięki temu można z niego korzystać przez 40 minut. Natomiast ładowanie tego modelu trwa około 5 godzin.

Wymiary tego produktu to 25 cm x 18 cm x 116 cm. Sprzęt ten waży 3,2 kg, więc pozwala na wygodną obsługę ręczną. Odkurzacz ten zawiera pojemnik na kurz o pojemności 0,6 l, który opróżnia się z łatwością.

Zestaw wyposażony jest w nasadkę TriActive Turbo (do podłóg), szczelinówkę i 2 wkładki z mikrofibry. Użytkownicy twierdzą, że urządzenie jest poręczne i sprawdza się na co dzień.

 

 

 


Produkty te nie są już dostępne

 

 

Zelmer Cito VC1202

 

Kolejnym modelem prezentowanym w naszym zestawieniu jest Zelmer Cito VC1202. Produkt można używać jako klasyczny sprzęt do sprzątania podłóg, a także w wersji ręcznej. Dlatego też sprawdzi się do czyszczenia wnętrza samochodu czy do mebli.

Ten dobry i tani odkurzacz pionowy wyposażony jest w duży pojemnik na nieczystości o pojemności 2,5 l. Dzięki temu nie trzeba go często wymieniać.

Model ten wyposażony jest w filtr HEPA, który pozbywa się wirusów i bakterii z powietrza. Idealnie sprawdzi się w domach alergików. Akumulatory pozwalają na 28 minut pracy. Czas ładowania to około 7 godzin. Wymiary tego urządzenia to 112,5 cm x 27,8 cm x 20 cm. Sprzęt waży 3,2 kg.

Użytkownicy twierdzą, że model Zelmer Cito VC1202 dobrze sprawdza się w domu, szczególnie jako zastępstwo zwykłej miotły.

 

 

Leave a Reply

Be the First to Comment!

avatar
  Subscribe  
Notify of
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (39 votes, average: 4.62 out of 5)
Loading...