fbpx

Odkurzacze pionowe ranking

Ostatnio aktualizowane: 25.08.19

 

Odkurzacz pionowy – Przewodnik zakupowy, ranking i test w 2019

 

Marzy Ci się lekki, poręczny i funkcjonalny odkurzacz pionowy? W takim razie koniecznie zapoznaj się z umieszczonym na tej stronie artykułem. To zestawienie najbardziej popularnych sprzętów, które są obecnie dostępne w sklepach. Po analizie opinii znalezionych w Internecie udało nam się wytypować najlepsze urządzenia ułatwiające sprzątanie w domu. Na pierwszym miejscu w rankingu plasuje się model Philips PowerPro Duo FC6168/01, który jest lekki i ma kompaktowe wymiary. Odkurzacz jest łatwy w przechowywaniu, a do tego wykazuje odporność na uszkodzenia mechaniczne. Co więcej, w pełni naładowany akumulator zapewnia do kilkudziesięciu minut pracy, co zwykle wystarcza, aby posprzątać we wszystkich pomieszczeniach. Warto dodać, że to produkt 2w1, który możemy użytkować również jako odkurzacz ręczny. Drugie miejsce należy do Bosch BBH 52550 – urządzenia, którym bardzo łatwo się manewruje, głównie ze względu na nisko osadzony środek ciężkości. Sprzęt wygląda nowocześnie, a ponadto jest niezwykle praktyczny. To powoduje, że sprzątanie nie musi być nieprzyjemnym obowiązkiem.

 

 

Tabela porównawcza

 

Zalety
Wady
Podsumowanie
Oferty

 

 

Jaki odkurzacz pionowy kupić?

 

Przewodnik zakupowy

Wszyscy znamy wady tradycyjnych odkurzaczy. Są zazwyczaj ciężkie i nieporęczne. Dlatego producenci wpadli na pomysł stworzenia odkurzaczy pionowych. Dzięki ich budowie, jest nam o wiele łatwiej sprzątać i dostać się do trudno dostępnych miejsc. Ze względu na popularność tego urządzenia, na rynku pojawiło się wiele produktów tego typu. Dlatego wybór nie jest taki oczywisty. Postanowiliśmy Ci pomóc, przygotowując poradnik o tym, jaki odkurzacz pionowy wybrać.

Kabel czy akumulator – jaki odkurzacz pionowy jest najlepszy?

Istnieją dwa główne typy odkurzaczy pionowych. Jeden z nich to urządzenie działające na akumulator. Jest ono cięższe i dlatego też nie jest bardzo łatwo nim manewrować. Musimy również pamiętać o tym, aby akumulator był ciągle naładowany. W odkurzaczu pionowym zasilanym sieciowo, można łatwo potknąć się o kabel. Często okazuje się także za krótki, aby dostać się w każde miejsce, do którego chcemy sięgnąć. Jest za to lżejszy, a co za tym idzie – bardziej mobilny. Każdy z nich ma swoje wady i zalety, a ich wybór zależy wyłącznie od naszych preferencji.

 

 

Dlaczego odkurzacz pionowy?

Odkurzacz pionowy wyróżnia od tradycyjnie zbudowanego urządzenia cichszą praca. Dzięki temu, możemy jednocześnie robić wiele czynności, np. słuchać radia lub oglądać telewizję. Takie rozwiązanie jest także dobre, aby zachować nasze uszy w dobrej kondycji. Przyrządy te charakteryzują się mniejszą konstrukcją, co skutkuje tym, że możemy dostać się do trudno dostępnych miejsc. Jest nam także łatwiej nimi operować. Jedyną wadą odkurzaczy pionowych jest ograniczona ruchomość wąskiej szczotki, a także brak elastycznej rury. Możemy jednak zniwelować ten mankament, używając końcówek różnego kształtu i rodzaju.

 

Moc

Odkurzacze pionowe mają zwykle mniejszą moc niż ich tradycyjnie zbudowane odpowiedniki. Jest to zazwyczaj nie więcej niż 1600 W. Jednak taka moc powinna wystarczyć nam, aby skutecznie wessać nawet głęboko osadzone zanieczyszczenia. Jeżeli zamierzamy odkurzać tylko panele lub płytki, to w zupełności wystarczy nam urządzenie o mocy od 1200 W do 1500 W.

 

Pojemnik

Właściciele dużych domów jednorodzinnych z pewnością potrzebują odkurzaczy o dużych zbiornikach. Wszystko po to, aby mogły pomieścić pyły i zanieczyszczenia ze wszystkich pomieszczeń bez potrzeby wymiany worka lub oczyszczenia pojemnika w trakcie sprzątania. Dlatego, takim osobom polecamy sprzęt o pojemności około 3 l. Mieszkańcom bloków lub mniejszych mieszkań polecamy z kolei odkurzacze pionowe, o zbiornikach pojemności od 1, 5 l do 2,5 l. Zazwyczaj taka objętość wystarcza, aby odkurzyć wszystkie pomieszczenia za jednym razem.

 

Filtr

Jednym z najpopularniejszych filtrów wykorzystywanych w odkurzaczach pionowych jest HEPA. Pozbywa się on nawet najmniejszych pyłów, a także zatrzymuje na sobie groźne bakterie. Do wyboru mamy także filtr wodny, który jest idealny dla alergików. Spowodowane jest to wymieszaniem się pyłów i wody, co uniemożliwia ich ponowne wydostanie się do powietrza. Musimy jednak pamiętać o każdorazowej wymianie wody w zbiorniku, ponieważ jest to idealne miejsce do rozwoju drobnoustrojów i grzybów.

 

Uchwyt

Wybierając odkurzacz pionowy, szczególną uwagę poświęćmy jego uchwytowi. To właśnie ten element decyduje o tym, czy odkurzanie będzie dla nas komfortowe. Warto zainwestować w model, który posiada uchwyt w ergonomicznym kształcie. Dodatkowo zamontowane gumki antypoślizgowe sprawią, że nasze dłonie nie będą się po nim ślizgać.

 

Dodatkowe funkcje

Warto zaopatrzyć się w model, który posiada funkcję regulacji siły ssania. Funkcja ta może sprawić, że siła odkurzania jest zagospodarowana w lepszy sposób. Co więcej, ustawiając samemu ssanie na różnego rodzaju powierzchniach, chronimy je przed niepotrzebnym zniszczeniem. System parkowania oraz automatyczne zwijanie kabla z kolei ułatwi nam przechowywanie sprzętu.

Dodatkowe akcesoria

Jeżeli zdecydowaliśmy się na mały model, lecz nie chcemy, co chwilę biegać z workami do śmietnika, to dobrym pomysłem jest wybranie modelu z przezroczystym pojemnikiem. Możemy zaobserwować, kiedy zbiornik jest pełny. Jeżeli boimy się, że urządzenie uszkodzi nam meble, to powinniśmy wybrać takie, do którego dołączona została listwa ochronna. Skutecznie zabezpieczy ona nasze meble przed ewentualnymi zniszczeniami spowodowanymi przez odkurzacz pionowy. Jeżeli w naszym mieszkaniu mamy wiele trudno dostępnych miejsc lub różnego rodzaju powierzchnie, to wybór modelu z wieloma dodatkowymi końcówkami będzie z pewnością dobrą opcją.

Nie wybierajmy jednak jak największej liczby, lecz spokojnie rozważmy, czy rzeczywiście każda z nich okaże się nam przydatna. Dzięki wyświetlaczowi cyfrowemu, będziemy na bieżąco informowani o zapełnieniu pojemnika i stanie akumulatora. W efekcie, możemy w porę oszacować, kiedy przerwać sprzątanie i naładować akumulator lub opróżnić worek.

 

Odkurzacze pionowe w dobrych cenach

Odkurzacz pionowy, w zależności od ilości akcesoriów, a także dodatkowych funkcji może kosztować około 2 000 zł. Najczęściej jest on ergonomicznie dopasowany do naszych dłoni, a także posiada więcej niż jeden filtr.  Cena najprostszego przyrządu tego typu waha się w okolicach od 200 zł do 500 zł. Rośnie w miarę zwiększania się pojemności zbiornika, a także zależy od mocy sprzętu.

 

 

Najlepsze odkurzacze pionowe w 2019 roku 

 

Odkurzacz pionowy to sprzęt, który pozwoli Ci na szybkie odświeżenie domu przed niespodziewaną wizytą gości. Idealnie sprawdza się zamiast miotły w domu i pozwala na codzienne posprzątania mieszkania bez wznoszenia kurzu. Gdy poszukujesz produktu dla siebie, warto poczytać opinie innych użytkowników i wybrać sprawdzony model. Aby ułatwić Ci zakup odpowiedniego sprzętu dla Twojego domu, stworzyliśmy ten ranking odkurzaczy pionowych.

 

Nasze zalecenia

 

Philips PowerPro Duo 2w1 FC6168/01

 

Nasz ranking rozpoczynamy prezentacją modelu Philips PowerPro Duo 2w1 FC6168/01. Produkt ten sprawdzi się zarówno w odkurzaniu podłóg, jak i dywanów. Końcówka wyposażona jest w szczotkę, która dokładnie zbiera sierść zwierząt.

Dodatkowo jest ona elastyczna, więc dobrze dociera do trudno dostępnych miejsc. Wymiary tego modelu to 21,5 cm x 25,3 cm x 115 cm, a jego waga to 2,9 kg, więc wygodnie się nim operuje w trakcie odkurzania. Pojemnik na kurz ma objętość 0,6 l. Opróżnia się go łatwo i higienicznie.

Ten najlepszy odkurzacz pionowy wyposażony jest w Technologię Powercyclone, która pozwala na dokładne sprzątnięcie powierzchni. Polega ona na szybkim zasysaniu powietrza razem z nieczystościami i następnie na oddzielaniu powietrza i kurzu w komorze cyklonicznej. Model ten działa bezprzewodowo, jego czas pracy wynosi 40 minut.

Natomiast produkt ładuje się przez 5 godzin. Jego wydajność porównywana jest do tradycyjnego odkurzacza o mocy 2000 W. Użytkownicy doceniają ten model za szybkość odkurzania i wygodę obsługi.

Urządzenie Philips PowerPro Duo FC6168/01 ma moc 18 W. To dobry odkurzacz pionowy do 700 zł, który waży 2,9 kg. Wymiary produktu to: 25,3 cm x 115 cm x 21,5 cm.

Zalety
Model 2w1:

Sprzęt doskonale sprawdza się nie tylko jako odkurzacz pionowy, ale i ręczny. Z pomocą modelu marki Philips uda nam się szybko posprzątać dom, a dodatkowo zaoszczędzimy dużo miejsca w szafie (z uwagi na brak konieczności przechowywania kilku różnych urządzeń).

Zasilanie akumulatorowe:

Ponieważ odkurzacz pionowy jest zasilany akumulatorowo nie wymaga podłączenia do prądu. To powoduje, że nic nie ogranicza nam swobody ruchów, a ponadto nie musimy przepinać wtyczki chcąc posprzątać we wszystkich pomieszczeniach.

Bogate wyposażenie:

Do zestawu dołączono wiele akcesoriów: szczelinówkę, nasadkę TriActive Turbo oraz szczotkę specjalną. Przez to odkurzanie staje się łatwiejsze i przyjemniejsze.

Efektywne działanie:

Urządzenie wykorzystuje technologię PowerCyclone, w efekcie czego już za jednym pociągnięciem możemy pozbyć się zalegających na powierzchni zanieczyszczeń.

Lekkość:

Produkt niewiele waży, dlatego nie wywołuje zmęczenia rąk.

Wady
Zbyt hałaśliwy:

Sprzęt generuje hałas na poziomie 83 dB, dlatego może zakłócać spokój domowników.

 

 

 

 

Bosch BBH 52550

 

Następnie prezentujemy model Bosch BBH 52550. Użytkownik ma możliwość 3 stopniowej regulacji mocy urządzenia. Dzięki temu można odkurzać zarówno podłogi, jak i dywany.

Szczotka w tym odkurzaczu pozwala na dokładne czyszczenie powierzchni podłogowych. Maksymalny czas pracy na baterii wynosi 50 minut. Niepełne ładowanie trwa 3 h (80%), a pełne 6 h.

Waga tego modelu to 3 kg, więc nie wymaga użycia zbyt dużej siły w trakcie odkurzania i pozwala na wygodne sprzątanie w całym domu. Wymiary tego produktu to 116 cm x 28,5 cm x 18,5 cm. Urządzenie nie potrzebuje worków na nieczystości, gdyż wyposażone jest w zbiornik o pojemności 0,9 l.

Opinie o odkurzaczach pionowych producenta Bosch są bardzo pozytywne. Użytkownicy twierdzą, że model ten jest bardzo wygodny w obsłudze.

Odkurzacz pionowy Bosch BBH 52550 waży 3,7 kg, a jego moc wynosi 40 W. Model ten wyposażono w 0,9 l pojemnik na zanieczyszczenia.

Zalety
Łatwe manewrowanie:

Cechą wyróżniającą produkt jest nisko osadzony środek ciężkości. Elastyczny przegub pomiędzy ssawką a korpusem powoduje, że manewrowanie odkurzaczem jest niezwykle proste. To znacząco ułatwia dokładne sprzątanie domu.

Długi czas pracy akumulatora:

W pełni naładowany akumulator zapewnia do 50 minut pracy. Z tego względu nie musimy się martwić, że nie uda nam się odkurzyć wszystkich podłóg, zanim rozładuje się bateria.

Technologia SensorBagless:

Wykorzystanie technologii SensorBagless sprawia, że urządzenie nie wymaga specjalistycznej konserwacji. Zastosowane filtry wykonano ze zmywalnych materiałów, dlatego są wyjątkowo trwałe. Sprzęt wyposażono dodatkowo w czujniki umożliwiające monitorowanie wydajności.

Funkcjonalna szczotka:

Do odkurzacza dołączono mechaniczną szczotkę AllFloor HighPower, której prędkość pracy wynosi do 500 obrotów na minutę. Możemy więc dokładnie i szybko wyczyścić wszystkie rodzaje podłóg.

Wady
Niewygodny uchwyt:

Niektórzy użytkownicy narzekają, że uchwyt został nieodpowiednio wyprofilowany i źle leży w dłoni.

 

 

 

 

Xiaomi Lexy JIMMY JV51

 

Ponieważ coraz większą popularnością cieszą się u nas ręczne odkurzacze zasilane bateriami, sięgnęliśmy również do marek mniej znanych. Takim modelem, który może już stanąć w szranki ze zwykłym odkurzaczem, biorąc pod uwagę siłę ciągu, jest odkurzacz bezprzewodowy Xiaomi JIMMY JV51. Jest to model o mocy 400 W i można go używać wykorzystując 2 warianty ssania, przełączając je łatwo dostępnym guzikiem. Do sprzętu dołączono dużą szczotkę do podłóg i dywanów o szerokości ponad 25 cm i drugą mniejszą mierzącą niespełna 18 cm, doskonale radzącą sobie przy sprzątaniu kanap czy foteli. Obie rolki czyszczące można łatwo wyjąć z obudowy, aby je dokładnie wyczyścić.  

Dołączone 2 szparówki służą do precyzyjniejszego sprzątania w kątach, czy na powierzchni mebli. Dobrze też zdadzą egzamin przy nagłej katastrofie, jaką jest np. rozsypany cukier czy piasek. Urządzenie jest tak skonstruowane, że silnik wraz ze zbiornikiem na śmieci są usytuowane przy rączce, za którą użytkownik utrzymuje sprzęt podczas sprzątania. Taka konstrukcja pozwala na sprzątanie podłogi w pozycji stojącej przy użyciu rury o długości 68 cm. Po bezpośrednim podłączeniu szczotki do otworu ssącego możemy całość wykorzystać jako ręczny odkurzacz do pozbycia się kurzu z szafek czy okruchów z kanapy.

Xiaomi JIMMY JV51 to jeden z ciekawszy produktów na rynku odkurzaczy akumulatorowych. Sprawdźmy, jakie ma atrybuty.

Zalety
Duża moc ssania:

Najważniejszą funkcją odkurzacza jest to, aby mógł on skutecznie wciągać zanieczyszczenia. Ten sprzęt ma 2 mocy pracy. Włączenie przycisku „on” uruchamia urządzenie na niższej mocy, po wciśnięciu drugiego stopnia (innym przyciskiem) uruchamiana jest wersja turbo, której moc jest analogiczna do odkurzacza przewodowego.

Wiele końcówek:

Odkurzacz wyposażono w 4 końcówki czyszczące. Każda z nich jest specjalistką do innego rodzaju brudu i powierzchni. Szczotki do płaskich powierzchni można zdemontować tak, aby wyjąć obrotowy wałek i wyczyścić go ze śmieci i kurzu.

Łatwe opróżnianie zbiornika na śmieci:

Poniżej silnika, w rączce urządzenia znajduje się przeźroczysty pojemnik na odpady. Podczas sprzątania widać proces napełniania się zbiornika, więc łatwo dostrzec moment, w którym powinien być on opróżniony. Samo opróżnianie nie stanowi problemu, wystarczy zwolnić zatrzask, aby odchylić klapkę zamykającą, co pozwoli śmieciom wypaść do przygotowanego pojemnika.

Filtr HEPA:

Jako nowoczesne urządzenie, odkurzacz ten wyposażono w filtr HEPA. Filtr ten wyłapuje, jak podaje producent, do 99,97% zanieczyszczeń z powietrza sprzątanego pomieszczenia i jest zdolny zatrzymać cząsteczki o wielkości wynoszącej 0,3 mikrony.

Wady
Opakowanie:

Sprzęt co prawda przychodzi w bardzo solidnym, kartonowym pudełku, wszystkie elementy są odpowiednio zabezpieczone styropianowymi kształtkami i folią, ale pudło, jak na standardy europejskie, nie jest atrakcyjne – to po prostu szary karton z wydrukowaną nazwą odkurzacza. Zatem zanim przekażesz sprzęt np. w prezencie musisz pomyśleć o ładniejszym opakowaniu.

Uchwyt do przechowywania odkurzacza:

Producent do zestawu dołącza specjalny uchwyt do zamocowania na ścianie, w którym wygodnie można odkurzacz przechowywać. Robi się to w taki sposób, że zawiesza się sprzęt rurą do dołu. Bardzo dobrze pomyślany sposób przechowywania (i ładowania) urządzenia, jednak na uchwycie są przewidziane miejsca do przechowania dwóch mniejszych szczotek. Podłączoną do rury podwieszonego odkurzacza przechowamy trzecią szczotkę, a na czwartą miejsca nie przewidziano. Zatem trzeba ją schować w innym miejscu.

 

 

 

 

Dyson V8 ABSOLUTE

 

Następnie prezentujemy model Dyson V8 ABSOLUTE. Produkt ten sprawdzi się w czyszczeniu podłóg. Odkurzacz pionowy odznacza się ciekawym designem. Obudowa jest w kolorze pomarańczowym z czarnymi elementami, a nasadki są czerwono-niebieskie.

Waga tego modelu to jedynie 2,5 kg. Sprzęt jest bardzo lekki, więc można nim wygodnie operować. Urządzenie może działać na baterii około 40 minut, a jego ładowanie trwa około 5 godzin. Model ten wyposażony jest w pojemnik o pojemności 0,54 l.

Dzięki temu użytkownik nie musi nabywać worków na śmieci. Odkurzacz pionowy korzysta z filtra HEPA, który pozbywa się wirusów, bakterii i pleśni, co pozwala na utrzymanie domu w czystości.

Sprzęt wyposażony jest w 3 nasadki: szczotkę dywanowo-podłogową, elektroszczotkę i szczotkę do parkietów. Użytkownicy twierdzą, że model ten sprawdza się u właścicieli zwierząt, gdyż dobrze wciąga sierść.

Dyson V8 ABSOLUTE to odkurzacz pionowy o mocy 115 W. Sprzęt waży 2,6 kg, a jego dokładne wymiary to: 25 cm x 124,4 cm x 22,4 cm.

Zalety
Wygoda użytkowania:

Urządzenie jest zasilane akumulatorem. To powoduje, że przewód zasilający nie ogranicza swobody ruchów. Z pomocą produktu możemy odkurzać również w przypadku, gdy nie mamy dostępu do prądu.

Mocny silnik:

Odkurzacz pionowy został wyposażony w cyfrowy silnik, który wykonuje do 110 000 obrotów na minutę. Opisywany model może z powodzeniem zastąpić zwykłe urządzenie przewodowe. W razie konieczności możemy włączyć tryb pracy MAX, który zapewnia do 7 minut zwiększonej siły ssania.

Odpowiedni dla alergików:

Sprzęt jest w szczególności polecany do domów zamieszkiwanych przez alergików. Wszystko przez to, że umieszczony wewnątrz filtr zatrzymuje niemal wszystkie alergeny, a wydmuchiwane z powrotem powietrze jest czyste.

Wady
Długi czas ładowania akumulatora:

Ładowanie akumulatora trwa ok. 3,5 godziny. Według wielu konsumentów trwa to zbyt długo, zwłaszcza jeśli nie zdążyliśmy posprzątać we wszystkich pokojach.

 

 

 

 

Samsung VS60K6050KW 

 

Samsung VS60K6050KW pozwala na szybkie i efektywne sprzątnięcie podłóg w domu. Charakteryzuje się 3-krotnie większą mocą, niż inne odkurzacze pionowe Samsung. Producent wyposażył sprzęt w dwie baterie Li-ion, każda o pojemności 21,6 V, umożliwiające na nieprzerwaną pracę do 60 minut.

Już po 3 godzinnym ładowaniu baterii odkurzacz pionowy będzie pracował z pełną mocą do 30 minut. Obrotowa szczotka 180° pozwala na łatwe dotarcie do wszystkich zakamarków. Odkurzacz pionowy pracuje w dwóch trybach, jako tradycyjny odkurzacz lub odkurzacz ręczny. Po skończonej pracy możemy łatwo opróżnić pojemnik na śmieci oraz wyczyścić obrotową szczotkę dzięki technologii EZClean. Czynności te wykonasz bez dotykania brudnych elementów.

Samsung VS60K6050KW został wyposażony w filtr piankowy, który można czyścić pod bieżącą wodą oraz wylotowy filtr HEPA. Będzie więc to odpowiedni model dla ludzi borykających się z alergiami.

Posiadacze małych mieszkań chwalą czas pracy na baterii i przekazują, że całkowicie wystarcza na posprzątanie całego lokum. Oprócz efektywnego odkurzania użytkownicy sprzętu chwalą także jego design.

Zalety
Łatwe przechowywanie:

Sprzęt ma kompaktowe wymiary, co ułatwia jego przechowywanie. Bez wątpienia zmieścimy go w schowku lub w szafce.

Praktyczność:

Odkurzacz pionowy jest zasilany akumulatorowo, dlatego nie trzeba podłączać go do gniazdka. W komplecie otrzymujemy wymienne końcówki pozwalające na sprzątanie trudno dostępnych miejsc: ssawkę szczelinową, elektroszczotkę i mini-szczotkę do kurzu. Poza tym produkt jest lekki i ma dobrze wyprofilowaną rączkę.

Elegancki design:

Urządzenie bardzo dobrze się prezentuje, na co wpływa biało-czarna obudowa. Sprzęt wykazuje odporność na uszkodzenia mechaniczne, dlatego częste użytkowanie na pewno nie wpłynie negatywnie na jego wygląd.

Wady
Odkurzacz jest zbyt głośny:

Hałas generowany przez odkurzacz pionowy przekracza 80 dB, a to obniża komfort użytkowania.

Za mały zbiornik na kurz:

Pojemność zbiornika na kurz wynosi 0,25 l, dlatego trzeba go często opróżniać podczas sprzątania.

 

 

 

 

Philips PowerPro Aqua 3w1 FC6405/01

 

Nasz ranking zamykamy prezentacją modelu Philips PowerPro Aqua 3w1 FC6405/01. Produkt ten pozwala na sprzątanie podłóg (dywanów, paneli, kafelek), a także mebli (narożników, kanap, krzeseł).

Odkurzacz pionowy daje możliwość czyszczenia na mokro. Dzięki temu można pozbyć się plam i zabrudzeń. Płyn, który można wykorzystać do mycia, to przeźroczysty detergent lub woda. Urządzenie wyposażone jest w zbiornik na płynną substancję o pojemności 0,2 l. Odkurzacz działa na baterii litowo-jonowej, dzięki temu można z niego korzystać przez 40 minut. Natomiast ładowanie tego modelu trwa około 5 godzin.

Wymiary tego produktu to 25 cm x 18 cm x 116 cm. Sprzęt ten waży 3,2 kg, więc pozwala na wygodną obsługę ręczną. Odkurzacz pionowy ten zawiera pojemnik na kurz o pojemności 0,6 l, który opróżnia się z łatwością.

Zestaw wyposażony jest w nasadkę TriActive Turbo (do podłóg), szczelinówkę i 2 wkładki z mikrofibry. Użytkownicy twierdzą, że urządzenie jest poręczne i sprawdza się na co dzień.

Philips PowerPro Aqua 3w1 FC6405/01 to sprzęt o wymiarach: 25 cm x 18 cm x 116 cm. Odkurzacz pionowy został wyposażony w 0,6 l zbiornik na kurz. Produkt waży 3,2 kg.

Zalety
Możliwość sprzątania na mokro:

Sprzęt umożliwia czyszczenie zarówno na sucho, jak i na mokro. Przez to sprzątanie staje się łatwiejsze i bardziej przyjemne niż dotychczas.

3-warstwowy filtr:

Wewnątrz odkurzacza znajduje się 3-warstwowy filtr, który skutecznie zatrzymuje nawet najmniejsze drobinki kurzu i innych alergenów. Takie rozwiązanie powoduje, że powietrze w domu jest czyste i nie krążą w nim bakterie ani roztocza.

Wady
Za mały zbiornik na wodę:

Zbiornik, do którego wlewa się czystą wodę ma pojemność 0,2 l. Wielu użytkowników narzeka, że chcąc dokładnie umyć podłogi trzeba go często uzupełniać, a to po pewnym czasie staje się uciążliwe.

Mało efektywne działanie:

Część użytkowników uważa, że urządzenie niezbyt dobrze sprawdza się podczas sprzątania sierści z podłóg i dywanów. Już po chwili szczotka blokuje się i trzeba ją wyczyścić.

 

 

 

 

Czy warto kupić odkurzacz pionowy?

 

Odkurzacz pionowy zajmuje mało miejsca, dlatego jest odpowiedni dla konsumentów posiadających małe mieszkanie. Takie urządzenie pozwala dotrzeć we wszystkie zakamarki i często umożliwia sprzątanie na mokro. Wiele osób zastanawia się jednak, jaki odkurzacz pionowy jest polecany przez użytkowników i czy warto zdecydować się na jego zakup. Poniżej znajdziesz najważniejsze atuty tego typu produktów.

 

 

Co to jest odkurzacz pionowy?

Odkurzacz pionowy to sprzęt wyróżniający się przede wszystkim nietypową konstrukcją. Opisywane urządzenie wyposażone jest w wąską szczotkę i długą rączkę, zastępującą długą, elastyczną rurę. Zazwyczaj modele pionowe nie mają worka na zanieczyszczenia, tylko wyjmowany pojemnik, który łatwo się opróżnia. Poza tym tego typu produkty w razie konieczności można złożyć, aby zajmowały mniej miejsca w szafie. Za sprawą takiego rozwiązania odkurzacz można też bez przeszkód przewozić w samochodzie.

 

Komu przyda się odkurzacz pionowy?

Odkurzacze pionowe dedykowane są głównie konsumentom, którzy z uwagi na niewielki metraż mieszkania, nie mogą sobie pozwolić na zakup standardowego modelu na kółkach. Osoby, które nie mają do dyspozycji zbyt wielu szaf i liczy się dla nich każdy centymetr wolnej przestrzeni, bez wątpienia docenią niewielkie wymiary sprzętu pionowego. To również bardzo dobre rozwiązanie dla użytkowników, którym marzy się poręczny, a jednocześnie estetycznie wyglądający sprzęt do sprzątania. Pionowe odkurzacze są dostępne w szerokiej gamie kolorystycznej i wyjątkowo nowocześnie się prezentują.

 

Najważniejsze zalety odkurzacza pionowego

Model pionowy, ze względu na budowę, jest lekki i nie powoduje szybkiego zmęczenia rąk w czasie sprzątania. To sprawia, że pozbywanie się zalegających na podłogach zanieczyszczeń nie jest tak nieprzyjemne i uciążliwe. Co więcej, takie odkurzacze zwykle zasilane są akumulatorowo. Oznacza to, że nie musimy podłączać sprzętu do prądu, aby go włączyć, a tym samym przewód zasilający nie ogranicza swobody ruchów. Brak konieczności przepinania kabla do gniazdek w kolejnych pokojach pozwala też zaoszczędzić stosunkowo sporo czasu.

Niektóre odkurzacze pionowe wyposażone są w funkcję mycia na mokro, co powoduje, że z ich pomocą możliwe jest komfortowe mycie podłóg (zarówno paneli, jak też płytek). Modele oferowane przez renomowane marki mają ponadto filtry neutralizujące do 99,9% bakterii i innych mikroorganizmów krążących w powietrzu. Z tego względu tak nowoczesne odkurzacze pionowe doskonale sprawdzają się w domach zamieszkiwanych przez małe dzieci oraz alergików.

 

 

Czy warto zdecydować się na zakup odkurzacza pionowego?

Odkurzacz pionowy to funkcjonalny i wyjątkowo praktyczny sprzęt. Jednak aby uniknąć rozczarowania zakupem, musimy podczas poszukiwań zwrócić uwagę na najważniejsze parametry techniczne produktu. O skuteczności działania odkurzacza decyduje głównie moc, a jej wartość powinna wynosić minimum 900 W. Dobre urządzenie ma w zestawie kilka wymiennych końcówek, m.in. turboszczotkę do czyszczenia dywanów oraz ssawkę szczelinową służącą do odkurzania trudno dostępnych miejsc.

Ze względu na to, że odkurzacz pionowy jest zasilany wbudowanym akumulatorem, należy pamiętać o jego regularnym ładowaniu. Jeśli nie chcemy tego robić zbyt często, sprawdźmy, jak długo sprzęt może pracować na naładowanej do pełna baterii. Standardowo jest to ok. 30 minut, a to zwykle wystarcza, aby dokładnie posprzątać całe mieszkanie. Chcąc kupić odpowiedni odkurzacz, upewnijmy się też, że nie generuje zbyt dużego hałasu. Uważa się, że takie sprzęty powinny pracować na poziomie do 70 dB, aby odkurzanie było przyjemne i można było uniknąć narzekania domowników na zakłócanie spokoju.

 

 


Odkurzacze pionowe te nie są już dostępne

 

 

Odkurzacz pionowy Zelmer Cito VC1202

 

Kolejnym modelem prezentowanym w naszym zestawieniu jest Zelmer Cito VC1202. Odkurzacz pionowy można używać jako klasyczny sprzęt do sprzątania podłóg, a także w wersji ręcznej. Dlatego też sprawdzi się do czyszczenia wnętrza samochodu czy do mebli.

Ten dobry i tani odkurzacz pionowy wyposażony jest w duży pojemnik na nieczystości o pojemności 2,5 l. Dzięki temu nie trzeba go często wymieniać.

Odkurzacz pionowy ten wyposażony jest w filtr HEPA, który pozbywa się wirusów i bakterii z powietrza. Idealnie sprawdzi się w domach alergików. Akumulatory pozwalają na 28 minut pracy. Czas ładowania to około 7 godzin. Wymiary tego urządzenia to 112,5 cm x 27,8 cm x 20 cm. Sprzęt waży 3,2 kg.

Użytkownicy twierdzą, że model Zelmer Cito VC1202 dobrze sprawdza się w domu, szczególnie jako zastępstwo zwykłej miotły.

 

 

2
Leave a Reply

avatar
1 Comment threads
1 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
2 Comment authors
Zespół NRBigBird Recent comment authors
  Subscribe  
newest oldest most voted
Notify of
BigBird
Guest
BigBird

mam pionowy miał byc do szybkiego odkurzania ale w praktce został w garażu, świetnie czyści się nim auto ale w domu wolimy roomba, mamy model E5 nie wykosztowaliśmy się a komfort wielki

Zespół NR
Admin

Dzień dobry,

Dziękujemy za komentarz i podzielenie się swoimi doświadczeniami.

Pozdrawiamy,
Zespół NajlepszeRankingi.pl

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (62 votes, average: 4.34 out of 5)
Loading...
DMCA.com Protection Status