Odkurzacze parowe ranking

Ostatnio aktualizowane: 27.10.20

 

Przeprowadziliśmy analizę opinii wydawanych przez konsumentów, aby sprawdzić, który odkurzacz parowy jest uważany za najlepszy tego typu sprzęt w 2020 roku. Jak się okazało, najczęściej chwalony jest model Ariete 4146 X Vapore Deluxe, którego moc wynosi 1500 W. To praktyczne urządzenie, idealne do sprzątania w domu i biurze. Odkurzacz neutralizuje niemal wszystkie bakterie, pleśń, wirusy i inne alergeny. Z uwagi na to, że model wyposażono w pojemny zbiornik na wodę nie musimy jej zbyt często uzupełniać, a tym samym przerywać pracy. Co więcej, urządzenie ma długi kabel zasilający, który nie ogranicza swobody ruchów. Jeśli ciekawi Cię, jakie inne sprzęty zdobyły uznanie konsumentów, koniecznie zajrzyj do dalszej części rankingu. Możemy podpowiedzieć, że drugi pod względem popularności jest produkt Karcher SC 2 o mocy 1500 W. Urządzenie nadaje się do mycia wszystkich wodoodpornych powierzchni, a więc nie tylko podłóg, ale również płytek, szyb, luster, kabiny prysznicowej itp. To model wyposażony w kilka przydatnych akcesoriów.

 

 

Tabela porównawcza

 

Zalety
Wady
Podsumowanie
Oferty

 

 

Jaki odkurzacz parowy kupić?

 

Przewodnik zakupowy

Sprzątanie domu za pomocą odkurzacza już dawno przestało opierać się jedynie na zebraniu drobnego pyłu i okruchów z podłogi. Wychodząc naprzeciw wysokim oczekiwaniom klientów, producenci zaczęli wprowadzać na rynek urządzenia, które o wiele bardziej efektywnie pomagają nam w codziennych obowiązkach. Jednym z takich sprzętów jest odkurzacz parowy. Możliwości tych niewielkich gadżetów są ogromne. Za ich pomocą wyczyścimy nie tylko panele i płytki, ale również wypierzemy dywany, łóżka i inne miękkie meble.

Oprócz tego, urządzenie pomoże nam umyć okna i lustra do tego stopnia, że w ciągu paru chwil będą błyszczeć się, jak nowe. Z pewnością zakup takiej innowacji budzi w nas pytanie: jaki odkurzacz parowy wybrać, aby stał się mini robotem wyręczającym nas z większości męczących zadań. W niniejszym poradniku postaramy się znaleźć najbardziej właściwą odpowiedź.

 

 

Rodzaj – jaki jest najlepszy odkurzacz parowy?

Obecnie na rynku znajdziemy bardzo dużo typów odkurzaczy parowych. Ze względu na model pracy wyróżniamy jednak dwie podstawowe kategorie: urządzenia przenośne i podłogowe. Podstawową różnicą między jednymi i drugimi jest rozmiar i kształt.

Odkurzacz mobilny przypomina małą tubę, za pomocą której oczyszczamy niewielkie powierzchnie. Dzięki swojej kompaktowości możemy dotrzeć nim w najwęższe szczeliny, nie obawiając się, że długa rura zablokuje dostęp do zakamarków. Trzymając urządzenie ciągle w ręce możemy zmieniać swoje położenie, bez ciągnięcia za sobą całego korpusu. Odkurzacz świetnie usunie brud z rolet, karniszy i innych przedmiotów, które zwykle omijane są ze względu na trudną dostępność. Oczywiście, wadą tego typu sprzętu jest to, że po dłuższym czasie nasze dłonie i ręce bardzo się męczą. Utrzymywanie gadżetu w górze staje się niewygodne, dlatego też poleca się, aby przenośny odkurzacz stosować na małych powierzchniach.

Inaczej wygląda praca z urządzeniem podłogowym. Z zewnątrz przypomina standardowy odkurzacz, podobnie wygląda jego obsługa. Dzięki wmontowanej rurze bez problemu posprzątamy powierzchnię pod łóżkiem, czy za meblami. Dodatkowo problem cierpnących kończyn przestaje w tym wypadku być aktualny. Oczywistym jest, że przenoszenie ciężkiego korpusu z jednego pokoju do drugiego bywa męczące, niemniej jednak wmontowane kółka znacznie ułatwią Ci to zadanie.

 

Zbiornik

Kluczowym elementem odkurzacza parowego jest zbiornik wody. To właśnie dzięki jego zawartości czyszczenie nawet bardzo trwałych zabrudzeń staje się niezwykle proste. Pierwszym parametrem, na jaki powinieneś zwrócić uwagę jest objętość. Im mniej płynu znajduje się w zbiorniku, tym krócej będziesz mógł prowadzić porządki.

Klasyczny odkurzacz przenośny wyposażony jest w pojemnik o objętości od 0,175 l do 2,5 l. Jest to odpowiedni przedział, aby zdążyć umyć niewielką powierzchnię. Wybierając urządzenie mobilne z większym zbiornikiem, pamiętaj, że jego ciężar po uzupełnieniu wody znacznie się powiększy. Zazwyczaj tego typu sprzęt bez zawartości waży ok. 4 kg.

Pozornie niewielka wartość staje się kłopotliwa, gdy przez kilkanaście, bądź kilkadziesiąt minut będziesz trzymać go w swoich dłoniach. Odkurzacze podłogowe wyposażone są w znacznie większe pojemniki. W sklepach znajdziesz urządzenia, które mieszczą od 1 l do 5 l wody. Zwykle konsumenci decydują się na większe objętości, gdyż chcą, aby ich sprzęt pozostawał w ciągłej pracy przynajmniej przez kilka godzin. Niektóre modele odkurzaczy parowych posiadają dwudzielne zbiorniki, które umożliwiają dolewanie wody, nawet gdy sprzęt jest włączony. Jest to świetne rozwiązanie dla osób, które nie mogą sobie pozwolić na przestój związany z nagrzewaniem płynu. Tego typu urządzenia często stanowią wyposażenie dobrych myjni samochodowych lub sklepów meblarskich.

 

Moc

Moc silnika to bardzo istotny parametr, który determinuje jakość i efektywność pracy odkurzacza. W sklepach występują modele o sile od 1300 W do 2300 W. Im wyższa wartość, tym szybciej sprzęt zdoła wygenerować parę, a co się z tym wiąże zaoszczędzi czas poświęcony na sprzątanie. Dzieje się tak, ponieważ urządzenia o dużej mocy w bardzo krótkim czasie doprowadzają do wrzenia płynów. Najszybsze odkurzacze działają już po 15 sek. Słabsze modele potrzebują na to nawet 10 min, co w domowych warunkach również nie powinno stanowić większego problemu.

Optymalnym wyborem, najczęściej polecanym przez konsumentów jest sprzęt o mocy wyższej niż 1000 W. Jeśli zależy Ci na zoptymalizowaniu kosztów związanych z eksploatacją urządzenia, możesz uzupełniać je ciepłą lub nawet wrzącą wodą. Taki zabieg sprawi, że odkurzacz będzie gotowy do pracy w ciągu 2 – 3 minut.

 

Ciśnienie

Innym parametrem wskazanym w instrukcji obsługi dołączonej do odkurzacza jest ciśnienie pary wodnej. Urządzenia najnowszej generacji zostały wyposażone w specjalny regulator, który pozwoli Ci dostosować moc pary do Twoich potrzeb. Zazwyczaj zamyka się ona w przedziale od 2 barów do 8 barów. Im mniejsza wartość, tym delikatniej sprzęt będzie traktował oczyszczaną powierzchnię. Optymalnym dla potrzeb domowych jest wybór AGD 3 barowego. Jest to bezpieczna moc dla delikatnych dywanów i mebli i równocześnie na tyle wytrzymała, by poradzić sobie z głębokimi zabrudzeniami.

Zdarza się, że niektórzy producenci nie zamieszczają informacji o ciśnieniu. Jest to sygnał, że produkt może nie spełniać pewnych norm i istnieje ryzyko, że po pewnym czasie okaże się bezużyteczny.

 

Temperatura

Praktycznie wszystkie odkurzacze parowe posiadają funkcję regulacji temperatury pary wodnej. Im większy jest zakres, tym bardziej uniwersalne jest dane urządzenie. Wybierając sprzęt sprawdź, czy jest on w stanie wygenerować parę o temperaturze 120 st. C. Wielu konsumentów twierdzi, że taka wartość poradzi sobie z wszelkimi zabrudzeniami nie tylko w domu, ale i w ogrodzie. Jeśli szukasz urządzenia, które nie tylko wyczyści powierzchnię, ale również odkazi ją zabijając wszelkie bakterie i wirusy, szukaj odkurzacza z maksymalnie dużą możliwością regulacji temperatury.

 

 

Wilgotność

Jeśli chcesz, aby odkurzacz oprócz pary generował również ciepły strumień wody wybierz urządzenie z funkcją regulacji stopnia wilgotności. To dość przydatna opcja, szczególnie gdy zamierzasz dokładnie oczyścić np. sprzęt ogrodowy lub zakamarki Twojego samochodu.

 

Końcówki

Aby maksymalnie zwiększyć wydajność Twojej pracy, producenci wyposażają swoje urządzenia w liczne końcówki, przeznaczone do wykonywania konkretnych zadań. Najbardziej uniwersalnym elementem jest dysza podłogowa, dzięki której szybko wyczyścisz płaskie, poziome powierzchnie np. dywan. Innymi przydatnymi gadżetami są specjalne nakładki z wbudowaną szczoteczką lub zakończone ściereczką Frotte.

Wspomagają one usuwanie mocnych plam i skracają czas naszej pracy. Najlepsze odkurzacze parowe posiadają kilka różnych końcówek, tak aby był w stanie usunąć zabrudzenia nawet z bardzo trudno dostępnych miejsc.

 

Odkurzacze parowe w dobrych cenach

Jak większość AGD, odkurzacze parowe są dostępne w różnym przedziale cenowym. Zależy to od mocy sprzętu, typu oraz marki. Niewielkie urządzenie o podstawowych funkcjach kupisz już za niecałe 150 zł. Jednak jeśli zależy Ci na profesjonalnym produkcie, który poradzi sobie nawet z kilkugodzinną pracą, musisz przygotować się na wydatek nawet 2000 zł.

 

 

Najlepsze odkurzacze parowe w 2020 roku

 

Choć bakterie, grzyby, pleśń i roztocza otaczają nas z każdej strony, nie oznacza to, że musimy poddać się bez walki. Takie problemu pomagają zlikwidować odkurzacze, które w czasie pracy wykorzystują parę wodną. Ponadto, dzięki odpowiednim filtrom możemy zadbać o to, by nasze otoczenie było czyste. Aby ułatwić Ci wybór przygotowaliśmy ranking odkurzaczy parowych, które są niezastąpione w walce z bakteriami, grzybami i innymi alergenami.

 

Nasze zalecenia

 

Ariete 4146 X Vapore Deluxe

 

Model Ariete 4146 X Vapore Deluxe ma moc 1500 W i wytwarza parę wodną pod ciśnieniem 5 barów. Odkurzacz ma estetycznie wyglądającą, biało-niebieską obudowę z tworzywa sztucznego. Jest ona odporna na uszkodzenia. Sprzęt ma 6 m przewód zasilający, dlatego nie ma potrzeby przepinania go do gniazdek w kolejnych, sprzątanych pokojach.

Produkt wyposażono w zbiornik na wodę o pojemności 1,6 l. Oznacza to, że podczas sprzątania nie musimy go zbyt często uzupełniać. Urządzenie ma w zestawie kilka akcesoriów, takich jak wymienne ssawki. To model, z pomocą którego można usunąć bakterie, roztocza oraz pyłki i to bez użycia detergentów.

Konsumenci, którzy kupili sprzęt marki Ariete uważają, że działa szybko i skutecznie. Odkurzacz może z powodzeniem zastąpić zwykły mop do mycia podłóg. Urządzenie daje możliwość sprzątania w bardziej ekologiczny sposób, a ponieważ nie musimy kupować żadnych chemicznych środków, możemy sporo zaoszczędzić. To doskonały wybór nie tylko do domu, ale i biura czy niewielkiego sklepu.  

Sprzęt Ariete 4146 X Vapore Deluxe ma moc 1500 W. Model wyposażono w 1,6 l zbiornik na wodę. Urządzenie wytwarza parę wodną pod ciśnieniem do 5 barów.

Zalety
Akcesoria w zestawie:

Razem z odkurzaczem otrzymujemy: końcówkę do dywanów, dyszę, okrągłą szczotkę i kilka innych akcesoriów. Dzięki nim uda nam się dotrzeć do wszystkich zakamarków.

Duży zasięg pracy:

Produkt gwarantuje duży zasięg pracy, a wszystko za sprawą przewodu zasilającego o długości 6 m.

Praktyczność:

Odkurzacz pozwala na szybkie i łatwe umycie podłóg, luster, płytek i fug, a nawet okien.

Sprzątanie bez detergentów:

Sprzęt nie wymaga użycia detergentów. Generowana pod odpowiednim ciśnieniem para wodna skutecznie usuwa wszystkie zanieczyszczenia, w tym bakterie i roztocza.

Szybki czas nagrzewania:

Po włączeniu odkurzacz bardzo szybko się nagrzewa, dlatego nie musimy za długo czekać na to, aż będzie gotowy do pracy.

Wady
Zbyt hałaśliwy:

Model generuje duży hałas, który drażni nie tylko domowe zwierzęta, ale i małe dzieci.

 

 

 

 

Karcher SC 2

 

Nasz ranking zamyka model SC 2 marki Karcher. Urządzenie ma moc 1500 W. Jest wyposażone w zabezpieczenie przed przypadkowym otwarciem.

Poza tym, posiada system, który uniemożliwia uruchomienie sprzętu przez dzieci. Model jest łatwy w obsłudze i posiada system odkamieniania za pomocą praktycznych pałeczek. Czas nagrzewania urządzenia wynosi 6,5 min, pojemność kotła to 1 l, a jego wydajność to 75 m².

Ilość wytwarzanej pary jest regulowana. Zestaw zawiera: dyszę ręczną, punktową i podłogową „Comfort”. Poza tym, w komplecie znajduje się szczotka okrągła, ściereczka frotte do dyszy ręcznej, ściereczka podłogowa, a także odkamieniacz i dwie rury przedłużające.

Dzięki temu urządzenie umożliwia Ci czyszczenie najróżniejszych powierzchni. Produkt ceniony jest za solidne wykonanie, funkcjonalność i wysoką bezawaryjność.

Odkurzacz SC 2 marki Karcher ma moc 1500 W. Urządzenie posiada zbiornik na wodę o pojemności 1 l, który nagrzewa się ok. 6,5 minuty. Prezentowany model cechuje wydajność równa 75 m2.

Zalety
Zabezpieczenia:

Urządzenie ma zabezpieczenie przed wyparowaniem wody. Posiada też specjalny system, który uchroni nas i naszych domowników przed przypadkowym otwarciem w czasie pracy i poparzeniem. Nie można też zapomnieć, że model ten ma zabezpieczenie przed uruchomieniem przez dzieci.

Regulacja:

Prezentowany wariant ma system regulacji intensywności pary. Dzięki temu dostosujemy go do naszych potrzeb.

Łatwość obsługi:

Ogromną zaletą prezentowanego sprzętu jest to, że jego obsługa jest niezwykle prosta. Wymiana końcówek zajmuje dosłownie chwilę.

Bezawaryjność:

Producenci potwierdzają zapewnienia konsumentów o tym, że produkt jest wysoce bezawaryjny.

Budowa:

Na szczególną uwagę zasługują niewielkie gabaryty odkurzacza i jego budowa, za sprawą której korzystanie z tego urządzenia jest dla nas bardziej komfortowe.

Wady
Drogie akcesoria:

Jeśli chcemy rozbudować urządzenie i sprawić, żeby było bardziej funkcjonalne, musimy liczyć się ze sporym wydatkiem, gdyż akcesoria Karcher są dość drogie.

 

 

 

 

Rowenta RY7557WH Clean&Steam

 

Rowenta RY7557WH Clean&Steam to urządzenie 2w1, które pełni funkcję odkurzacza pionowego i mopa parowego. Sprzęt jest wyposażony w 0,7 l pojemnik na wodę oraz 0,4 l zbiornik na kurz. To model o mocy 1700 W, który ma 7,5 m kabel zasilający.

Wymiary produktu to: 27,2 cm x 25,9 cm x 12,1 cm. Odkurzacz waży 5,4 kg. W zestawie znajdziemy dwie ściereczki z mikrofibry. Sprzęt eliminuje do 99% bakterii, roztoczy, pleśni i innych zanieczyszczeń. Co ważne, podczas sprzątania nie musimy używać detergentów. Prezentowany model pozwala dotrzeć do trudno dostępnych miejsc w domu, np. narożników i przestrzeni między meblami.

Konsumenci chwalą odkurzacz za duży zasięg pracy oraz stosunkowo cichą pracę. Produkt wykorzystuje technologię cyklonową, co oznacza, że zamiast worka ma komorę, do której zasysane jest powietrze z brudem. Po wprowadzeniu go w ruch wirowy możliwe jest oddzielenie zanieczyszczeń i zatrzymanie ich wewnątrz sprzętu. Wiele osób zauważyło, że model jest wygodny w przechowywaniu.

Odkurzacz parowy Rowenta RY7557WH Clean&Steam ma moc 1700 W i 7,5 m kabel zasilający. To urządzenie z 0,4 zbiornikiem na kurz oraz 0,7 l pojemnikiem na wodę. Model waży 5,4 kg.

Zalety
Technologia cyklonowa:

To sprzęt wyposażony w technologię cyklonową. Wewnątrz urządzenia nie ma worka na kurz, tylko specjalna komora, w której zassane powietrze jest wprawiane w ruch wirowy. To umożliwia oddzielenie zebranych zanieczyszczeń.

Neutralizuje do 99% bakterii:

Generowany przez odkurzacz strumień pary wodnej skutecznie neutralizuje niemal wszystkie bakterie, roztocza, pyłki, pleśń i inne alergeny. Co ważne, do sprzątania niepotrzebne nam są żadne detergenty.

Regulacja przepływu pary:

Ponieważ przepływ pary możemy samodzielnie regulować, na pewno uda nam się pozbyć uporczywych plam z wielu różnych powierzchni – podłóg, płytek, luster itp.

Wady
Długi czas nagrzewania:

Część konsumentów twierdzi, że odkurzacz za długo się nagrzewa, a to powoduje, że sprzątanie w domu zajmuje dużo czasu. Trzeba więc uzbroić się w cierpliwość.

 

 

 

 

Karcher SV 7 

 

Odkurzacz parowy SV 7 to pierwszy produkt, który chcemy Państwu zaprezentować. Ten funkcjonalny sprzęt pozwala zaoszczędzisz czas. Jest to połączenie odkurzacza i parownicy – skutecznie zbiera suche zanieczyszczenia i niewielkie ilości wody. Co więcej, zapewniasz sobie efektywną, i co istotne, bezpieczną metodę czyszczenia.

Na wyborze odkurzacza parowego tej firmy skorzysta również środowisko, gdyż możesz zapomnieć o stosowaniu środków chemicznych. Urządzenie ma zaawansowany system filtracji, a więc będzie idealnym rozwiązaniem w domu każdego alergika. Dodatkowo, jest ono wyposażone w system regulowania pary w pięciostopniowej skali.

Zbiornik z wodą nagrzewa się w zaledwie 5 min. Model posiada też praktyczne zabezpieczenie przed dziećmi, które znajduje się na pistolecie. Umożliwia ono niekontrolowane uruchomienie sprzętu. Cały zestaw zawiera: dwie rury przedłużające, dyszę podłogową z 3 listwami, dyszę ręczną i z przedłużką.

Ponadto w wyposażeniu znajdziesz ssawkę do tapicerki, szczotkę szczelinową i 4 szczotki okrągłe. Poza tym, w komplecie znajduje się butelka do napełniania wody, szczotka do mebli i torba na akcesoria. Maksymalne ciśnienie pary wynosi 4 bar. Moc maszyny to 2200 W, a jej wydajność wynosi – 100 m²/zbiornik. Ten najlepszy odkurzacz parowy cieszy się dużym uznaniem konsumentów – wysoko oceniają jego solidne wykonanie i wydajność.

Odkurzacz parowy SV 7 to urządzenie o mocy 2200 W. Model ten jest wyposażony w filtr HEPA. Pełen zbiornik wody wystarczy na posprzątanie powierzchni 100 m2.

Zalety
System filtracji:

Ponieważ model ten został wyposażony w zaawansowany system filtracji, to odpowiednia propozycja dla alergików. Doskonale pozwala pozbyć się pyłków znajdujących się w pomieszczeniach.

Wydajność:

Zbiornik ma wydajność 100 m²/zbiornik. Dlatego jest to odpowiedni produkt do dużych mieszkań.

Wykonanie:

Konsumenci w swoich ocenach potwierdzają, że ten odkurzacz parowy jest bardzo solidny, odporny na uszkodzenia i zarysowania. Z całą pewnością jest to inwestycja na lata.

Wady
Cena:

Urządzenie stanowi jedną z droższych propozycji na polskim rynku. Ponad 2000 zł za odkurzacz parowy, to bardzo dużo dla wielu osób, zwłaszcza, że rynek oferuje wiele, równie atrakcyjnych, ale tańszych sprzętów.

Pielęgnacja:

Konsumenci zauważają, że czyszczenie tego sprzętu jest dość problematyczne.

 

 

 

 

Clatronic DR 3280 

 

Bardzo dobrym odkurzaczem parowym jest Clatronic DR 3280, którego moc wynosi 1500 W. Model idealnie sprawdza się w codziennym użytku w domu, a także w pensjonatach czy restauracjach. Myjkę można wykorzystać do umycia samochodu od zewnątrz i od środka.

Urządzenie ma zbiornik na wodę o pojemności 1,5 l. Ciśnienie pary podczas odkurzania parowego wynosi 4 bary. W zestawie można znaleźć szczoteczkę do podłogi oraz wycieraczkę do szyb. Do kompletu dołączono okrągłe i strumieniowe nasadki oraz powłokę z włókniny. Dla bezpieczeństwa zastosowano zabezpieczenie przed przegrzaniem.

Sprzęt waży 5,5 kg i ma koła, więc można go łatwo transportować. Urządzenie umożliwia sprzątanie zakamarków i trudno dostępnych szczelin. Wymiary odkurzacza to 67 cm x 26 cm x 28,5 cm. Konsumenci doceniają model za to, że jak się już się nagrzeje, to można długo pracować na danym zbiorniku. Użytkownicy są zadowoleni, że zestaw zawiera bardzo dużo końcówek przeznaczonych do sprzątania.

Clatronic DR 3280 to odkurzacz parowy o mocy 1500 W. Model waży 5,5 kg, zbiornik na wodę ma pojemność 1,5 l. Wymiary produktu są równe 67 cm x 26 cm x 28,5 cm.

Zalety
Pojemnik na wodę:

Pojemnik na wodę jest dość lekki i pojemny, więc nie trzeba go często uzupełniać podczas sprzątania.

Dużo końcówek:

Odkurzacz parowy ma wiele końcówek np. szczotkę i lejek, co umożliwia sprzątanie różnych powierzchni, luster, okien, samochodów i różnych zakamarków w domu.

Wady
Obudowa:

Obudowa jest delikatna, dlatego akcesorium może się łatwo zniszczyć przy codziennym użytkowaniu.

Krótki kabel:

Krótki kabel umożliwia jedynie posprzątanie pojedynczych pokoi, co nie sprawdza się w większych mieszkaniach czy domach, ponieważ odkurzacz trzeba, co chwila przepinać.

 

 

 

 

Co lepsze: parownica czy odkurzacz parowy?

 

Urządzenia wykorzystujące do czyszczenia powierzchni parę wodną są wyjątkowo skuteczne i praktyczne. Parownice i odkurzacze są szczególnie popularne, ponieważ można je wykorzystać na wiele sposobów, nie tylko w domu. Poniżej przedstawiamy najważniejsze atuty wymienionych sprzętów, żebyś mógł przekonać się, który z nich jest lepszy.

 

 

Zalety parownicy

Parownica jest na tyle uniwersalna, że z jej pomocą wyczyścimy niemal każdą wodoodporną powierzchnię w domu. Za sprawą takiego sprzętu szybko i bez dużego wysiłku pozbędziemy się zanieczyszczeń z: luster, okien, płytek, szklanych blatów, fug oraz umywalek i zlewów. Ponieważ parownica nie wymaga stosowania detergentów, mamy możliwość posprzątania w domu w ekologiczny sposób. Możemy przy tym sporo zaoszczędzić na zakupie płynu do mycia podłóg czy mleczka czyszczącego. Podczas użytkowania urządzenia pozbywamy się nie tylko uporczywych plam, ale jednocześnie eliminujemy bakterie, roztocza i inne alergeny.

Do parownicy zwykle dołączone są wymienne końcówki pozwalające na precyzyjne usuwanie zanieczyszczeń, w zależności od mytej powierzchni. Sprzęt ten pozwala na dotarcie do wszystkich zakamarków w domu, poza tym sprzątanie z jego pomocą jest znacznie skuteczniejsze niż używanie gąbek czy tradycyjnego mopa.

 

Jakie zalety skrywa odkurzacz parowy?

Odkurzacz parowy, w porównaniu do zwykłego modelu, usuwa plamy z dywanów i tapicerki. To funkcjonalne urządzenie, dzięki któremu pozbędziemy się roztoczy i pleśni, co jest istotne zwłaszcza dla alergików. Odkurzacz parowy można z powodzeniem wykorzystać do czyszczenia mebli obitych tkaniną, siedzeń w samochodzie, a nawet do mycia posadzki na tarasie. Dzięki takiemu sprzętowi szybko zetrzemy z podłogi rozlany napój i nie dopuścimy w ten sposób do powstawania uporczywej plamy. Do tego typu produktów także dołączony jest komplet akcesoriów. Może to być nakładka do podłóg, dysza punktowa i turbo-szczotka do usuwania sierści zwierząt.

 

 

Czym różni się parownica od odkurzacza parowego?

Parownica i odkurzacz parowy to sprzęty o podobnym działaniu. Urządzenia te wymagają użycia wody i wytwarzają parę wodną pod dużym ciśnieniem. Podstawową różnicą pomiędzy nimi jest zastosowanie. Odkurzacz lepiej sprawdza podczas czyszczenia niewielkich powierzchni, to idealny sprzęt do mieszkania w bloku. Tego typu produkt pozwala na szybkie wypranie tapicerek i dywanów oraz pozbycie się zanieczyszczeń z podłóg. Z kolei parownica to urządzenie znajdujące zastosowanie także poza domem. Nierzadko takie sprzęty wykorzystuje się do mycia samochodu, garażu wyłożonego płytkami itp. Pamiętajmy jednak, że zarówno parownica, jak i odkurzacz parowy nie nadają się do czyszczenia podłóg z drewna lub takich, które nie zostały odpowiednio zabezpieczone przed wilgocią (para wodna może je zniszczyć).

 

Co jest lepsze: parownica czy odkurzacz parowy?

Odkurzacz parowy może okazać się równie efektywny, co parownica. To, które z tych urządzeń wybierzemy, uzależnione jest w dużej mierze od własnych potrzeb. Jeśli chcemy mieć w domu sprzęt uniwersalny, którego można używać także poza domem, prawdopodobnie parownica okaże się lepszym wyborem. Odkurzacz parowy z pewnością przypadnie do gustu osobom planującym wymianę starego sprzętu do odkurzania.

Zanim podejmiemy decyzję, jaki produkt kupić, należy zastanowić się, do czego będzie nam potrzebny. Warto również poszukać informacji o tym, która parownica jest godna uwagi i jaki odkurzacz parowy jest polecany przez konsumentów. W tym celu możesz wrócić do poprzednich części tego artykułu.

 

 


Produkty te nie są już dostępne

 

 

Bissell 1132N

 

Odkurzacz parowy Vac & Steam Bissell 1132N o mocy 1500 W to nasza trzecia propozycja. Posiada on 400 ml pojemnik na wodę, który nagrzewa się w 30 sekund. Produkt jest w pełni bezpieczny, odpowiedni do czyszczenia podłóg drewnianych, ceramicznych, paneli czy linoleum.

Jest to sprzęt 3w1 – możesz nim odkurzać, czyścić parą, a nawet wykonywać te dwie czynności jednocześnie. Pozwala to zaoszczędzić czas przeznaczony na sprzątanie. Warto też podkreślić, że czyszczenie parą dokładnie usuwa wszelkie zanieczyszczenia i bakterie. W urządzeniu zastosowano technologię Dry Tank, dzięki czemu wciągnięte zabrudzenia nie są zmoczone, a wnętrze tego modelu jest łatwe do czyszczenia.

W zestawie znajdują się dyski zapachowe, a więc po wyczyszczeniu pomieszczenie będzie nie tylko czyste, ale i pachnące. Nakładki mopa z technologią Microban® dokładnie usuwają bakterie i drobnoustroje.

Moc urządzenia wynosi 1350-1600 W. Zestaw zawiera 2 dyski zapachowe i 2 nakładki na mopa. Produkt ceniony jest za dużą wydajność pracy i funkcjonalność.

Vac & Steam Bissell 1132N o mocy maksymalnej 1600 W to odkurzacz parowy, który ma 400 ml zbiornik na wodę. Jest to urządzenie 3w1.

Zalety
Funkcjonalność:

Jest to bardzo praktyczny sprzęt umożliwiający nam czyszczenie różnych powierzchni. Bez obaw możemy używać odkurzacza do sprzątania różnego rodzaju podłóg. Nie można też zapomnieć, że jest to sprzęt 3w1, który odkurza, czyści parą lub odkurza i czyści parą jednocześnie.

Dry Tank:

Ta nowoczesna technologia sprawia, że zabrudzenia wciągane przez odkurzacz i znajdujące się w pojemniku nie są zmoczone, a więc czyszczenie urządzenia nie jest trudne.

Wydajność:

Konsumenci w swoich ocenach potwierdzają, że jest to bardzo wydajny odkurzacz.

Solidne wykonanie:

Na uwagę zasługuje to, że produkt wykonano z bardzo mocnych materiałów, dlatego jest odporny na uszkodzenia.

Wady
Cena:

Wśród wad produktu konsumenci wymieniają jego cenę.

 

 

Zelmer Puris ZVC 026

 

Dobry i tani odkurzacz parowy elmer Puris VC1260 / ZVC026XX to praktyczne urządzenie 2w1. Jest to elektroszczotka umożliwiająca nie tylko zamiatanie kurzu i okruchów, ale także mycie podłóg. Pojemnik na wodę o pojemności 0,65 l wystarcza na ponad 20 minut ciągłego wytwarzania pary.

Urządzenie zawiera wymienny filtr zmiękczający, a więc nie musisz obawiać się o osiadanie kamienia. W zestawie znajdują się 2 nakładki z mikrofibry do czyszczenia średnio zabrudzonych powierzchni i dwie do bardzo trudnych zabrudzeń. Model ten posiada wskaźnik grzania wody, wytwarzania pary oraz włączonej elektroszczotki.

Moc tego sprzętu to 1500 W. Maksymalne ciśnienie wynosi 1 bar. Czas nagrzewania pełnego zbiornika to mniej niż minuta. Zasięg pracy urządzenia wynosi 6 m.

Opinie o odkurzaczach parowych marki Zelmer są bardzo pochlebne. Model ten ceniony jest za jakość wykonania, wydajność oraz wygodną, praktyczną budowę nieograniczającą ruchów.

Zelmer Puris VC1260 / ZVC026XX to urządzenie 2w1, czyli elektroszczotka umożliwiająca zamiatanie kurzu oraz mycie podłóg. Model ten ma moc 1500 W. Zbiornik na wodę w tym odkurzaczu ma pojemność 650 ml, co wystarcza na mniej więcej 20 minut ciągłego wytwarzania pary. Jest to dobry odkurzacz parowy do 350 zł.

Zalety
Filtr zmiękczający:

Prezentowany sprzęt ma wymienny filtr, który pozwala nam pozbyć się kamienia. W efekcie urządzenie nie jest narażone na częste awarie, a na czyszczonych powierzchniach nie pozostają smugi związane z osadzaniem kamienia znajdującego się w wodzie.

Wymienne nakładki:

Zestaw zawiera nakładki z mikrofibry. Dwie z nich są przeznaczone do średnio brudnych powierzchni, a pozostałe to bardzo zabrudzonych.

Szybkie nagrzewanie:

Model ten ma dużą moc, więc szybko się nagrzewa. Już po minucie możemy rozpocząć naszą pracę, co znacznie przyspieszy sprzątanie pomieszczeń.

Wskaźnik grzania wody:

Jest to bardzo przydatne rozwiązanie, gdy wykonujemy wiele czynności jednocześnie. Urządzenie poinformuje nas o tym, że jest gotowe do pracy.

Łatwość użycia:

Produkt zyskał uznanie przede wszystkim ze względu na fakt, że jest bardzo łatwy w użyciu. Nawet osoby, które na co dzień unikają takich sprzętów, stwierdzają, że praca z tym modelem jest prosta.

Wady

 

 

Black&Decker FSMH 1621R

 

Kolejny produkt, który chcemy Państwu zaprezentować to Black&Decker FSMH 1621R o mocy 1600 W. Jest to funkcjonalne urządzenie All-in-One, które jest gotowe do użycia w 15 sekund. Po osiągnięciu właściwej temperatury pracy zapala się kontrolka. Model ten zabija do 99,9% bakterii i zarazków.

Co istotne nie musisz używać żadnych środków chemicznych. Urządzenie doskonale radzi sobie z usuwaniem resztek, zabrudzeń i różnego rodzaju nalotami. Zastosowana cyfrowa technologia Autoselect zapewnia optymalną emisję pary, aby zagwarantować jak najlepsze efekty czyszczenia bez uszkodzenia powierzchni.

Głowica tego sprzętu jest obrotowa, a więc sprzątanie nawet w ciasnych pomieszczeniach staje się łatwiejsze. Zestaw zawiera: dzbanek do napełniania wodą, regulowaną dyszę, dwie specjalne nakładki czyszczące i elastyczny wąż z uchwytem. Poza tym, w komplecie znajduje się: stopa dywanowa, gumowa wycieraczka do szyb, szczotka do czyszczenia odzieży i szczotka do czyszczenia łazienek.

Ponadto zestaw zawiera szczotkę do czyszczenia piekarników i jedną, miękką szczotkę uniwersalną. Produkt ten ceniony jest za funkcjonalność, a także łatwy system obsługi.

Black&Decker FSMH 1621R to urządzenie All-in-One, o mocy 1600 W. Model ten waży 3,2 kg, a ponadto ma 6 m przewód, więc jest stosunkowo mobilny.

Zalety
Skuteczność działania:

Jak potwierdzają konsumenci, prezentowane urządzenie bardzo dobrze usuwa zabrudzenia, resztki i naloty, jakie powstają na różnych powierzchniach.

Autoselect:

Ta innowacyjna technologia sprawia, że urządzenie emituje optymalną ilość pary. Dzięki czemu nie musimy obawiać się, że uszkodzimy bardzo delikatne powierzchnie.

Głowica:

Za sprawą obrotowej głowy, dotarcie do trudno dostępnych miejsc jest zdecydowanie łatwiejsze.

Wady
Konstrukcja:

Mop został tak skonstruowany, że wyczyścimy nim tylko płaskie powierzchnie, w przeciwieństwie do innych propozycji. Nie jest przez to zbyt funkcjonalny.

Zostawia smugi:

Niektóre osoby zauważają, że sprzęt ten pozostawia na podłodze nieestetyczne smugi.

 

 

Inne popularne artykuly napisane przez naszych kolegów:

 

Myjki ciśnieniowe

Najlepsze odkurzacze pionowe w 2020 roku

Odkurzacz samochodowy

Myjki parowe ranking

 

 

Subskrybuj
Notify of
guest
4 Comments
oldest
newest most voted
Inline Feedbacks
View all comments
Longin
10 months ago

Jeżeli to są ODKURZACZE to czy można nimi zbierać kurz lub mokrą “parę” wodną ?

Zespół NR
Admin
9 months ago
Reply to  Longin

Dzień dobry,

Dziękujemy za komentarz. Niektóre z odkurzaczy parowych są urządzeniami 2w1, oznacza to, że można ich używać zarówno do odkurzania tradycyjnego, jak i mycia parą, która pozwala na usunięcie zabrudzeń z tapicerki czy dywanów oraz dezynfekuje powierzchnie.

Pozdrawiamy,
Zespół NajlepszeRankingi.pl

Marzena
Marzena
9 months ago

Zamiast parowego odkurzacza mam irobota. Parowe odkurzacze są zazwyczaj duże i cięzkie a ja jestem po operacji kręgosłupa i nie mogę dźwigać

Zespół NR
Admin
9 months ago
Reply to  Marzena

Dzień dobry,

Dziękujemy za komentarz.

Pozdrawiamy,
Zespół NajlepszeRankingi.pl

DMCA.com Protection Status