Odkurzacze do popiołu ranking

Ostatnio aktualizowane: 16.11.18

 

Odkurzacz do popiołu to nie jest urządzenie potrzebne w każdym domu. Jednak, gdy masz w domu kominek, piecyk żeliwny, czy po prostu używasz grilla, taki sprzęt może okazać się niezbędny. Szukając odpowiedniego modelu, warto postawić na sprawdzone już rozwiązania i sięgnąć po modele przetestowane przez innych użytkowników. Takim modelem jest Vorel 72930 o mocy 800 W. Klienci decydujący się na zakup odkurzacza do popiołu, właśnie ten model wybierali najczęściej w roku 2018. Również ten model zyskał najwięcej pozytywnych opinii od użytkowników. Posiada on metalowy zbiornik na popiół i co najważniejsze – żaroodporny wąż ssący z aluminiową końcówką. Dzięki takiemu rozwiązaniu, nawet gorący popiół nie zniszczy urządzenia. Ale powinieneś pamiętać, że producent nie zaleca odkurzania popiołu o wyższej temperaturze niż 40 stopni Celsjusza.  Równie ważny w odkurzaczach jest system filtracji. W tym modelu mamy dwa rodzaje filtra, jeden typu HEPA, a drugi materiałowy.  Odkurzacz jest zasilany sieciowo i ma kabel zasilający o długości 3 m. Jeśli to urządzenie nie przypadło Ci do gustu to polecamy zapoznać się z odkurzaczem Hecht 21E, który jest drugim, co do popularności, odkurzaczem do popiołu najchętniej kupowanym w 2018 roku.

 

 

Tabela porównawcza

 

Zalety
Wady
Podsumowanie
Oferty

 

 

Jaki odkurzacz do popiołu kupić?

 

Przewodnik zakupowy

Odkurzacze do popiołu to taki specyficzny typ urządzenia, który nie jest niezbędny, ale dla zamieszkujących domy jednorodzinne z własnym systemem grzewczym może okazać się niezastąpionym i bardzo funkcjonalnym rozwiązaniem. Może też być bardzo pomocy dla posiadaczy kominków opalanych drewnem. W zasadzie żaden, nawet najlepszy odkurzacz nie poradzi sobie z kurzem oraz popiołem z zagaszonego paleniska. Niestety domowe odkurzacze są za słabe i do tego dość wrażliwe na tego typu zanieczyszczenia.

Nie warto więc ryzykować i lepiej będzie, jeśli zainwestujemy w sprzęt specjalnie do tego przeznaczony. Dlatego przygotowaliśmy poradnik, w którym podpowiemy Ci jaki odkurzacz do popiołu wybrać. Przedstawimy najważniejsze kwestie dotyczące takich sprzętów, abyś mógł świadomie wybrać model, który Cię nie zawiedzie.

Czym charakteryzuje się taki sprzęt

Odkurzacz do popiołu ma stosunkowo niewielką moc od 500 W do maksymalnie 1400 W (zwykłe nawet 2700 W), ale niech Cię to nie zmyli. Ma on specjalny silnik – odpowiednio zabezpieczony przed pyłem, a więc nie musisz obawiać się o niespodziewane awarie tego elementu. Poza tym posiada filtry np. HEPA lub wodny, które zapobiegają roznoszeniu się kurzu po pomieszczeniu. Dodatkowo ma specyficzną konstrukcję, dzięki czemu odkurzanie przy jego użyciu jest proste i wygodne.

 

Do czego można go wykorzystać?

Zastanawiasz się, czy taka inwestycja ma sens, skoro miałaby służyć wyłącznie do czyszczenia powierzchni przy kotłowni? Musisz wiedzieć, że taki odkurzacz ma nieco szersze zastosowanie. Przede wszystkim doskonale sprawdza się jako sprzęt służący do zbierania pyłów budowlanych. W efekcie produkt ten może okazać się niezastąpionym rozwiązaniem w trakcie jakiegokolwiek remontu. Wydaje Ci się, że sprzątanie przy kominku, czy wokół kotła, to jedyne czego wymaga piec. Tak naprawdę bardzo ważne jest sprzątanie palenisk pieców i kotłów CO na paliwo stałe. W tym właśnie wypadku jedynym sprzętem, który może to wykonać będzie specjalny odkurzacz do popiołu.

 

Separator w urządzeniu

Niektóre modele umożliwiają zbieranie zanieczyszczeń mokrych lub nawet wody. Jest to dodatkowa funkcja, która ma wpływ na cenę takiego urządzenia, ale jeśli stawiasz na funkcjonalne rozwiązania, warto się na taki odkurzacz zdecydować.

 

Odkurzacz do popiołu z workiem czy bez?

Na rynku dostępne są zarówno modele workowe, jak i bez workowe, dlatego nie możemy pominąć tej kwestii. Przede wszystkim musisz wiedzieć, że odkurzacze z workami to nic innego jak wzmocniona wersja urządzenia, którego używamy na co dzień do sprzątania. Ma ono jednak lepsze filtry antykurzowe i antyalergiczne i odpowiednio zabezpieczony silnik (specjalna obudowa separująca silnik od zbiornika na zanieczyszczenia). To sprawia, że jest  uniwersalne i bardzo praktyczne. Z drugiej strony mają jedną wadę, która może być bardzo istotna. Chodzi tutaj o to, że niestety nie chronią przed zapyleniem tak jak odkurzacze bezworkowe. Takie sprzęty działają na zasadzie odkurzacza cyklonowego, dzięki czemu doskonale zbierają popiół i drobne pyłki kurzu, a tym samym zapobiegają wtórnemu rozpylaniu się. Jednak i ten model nie jest bez wad.

Chociaż nie ma tutaj worka, zanieczyszczenia zbierają się w pojemniku, który trzeba opróżniać i to jego czyszczenie jest najbardziej problematyczne. Wiele osób podkreśla też, że modele bezworkowe cechują się lepszą wydajnością. Warto tutaj podkreślić, że sprzęty profesjonalne to w większości modele bez worka. Musisz więc zdecydować, czy bardziej zależy Ci na łatwej obsłudze zbiornika, czy raczej na praktycznie 100% ochronie przed zapyleniem.

 

Pojemność zbiornika

Każdy model ma jakiś pojemnik na zanieczyszczenia – może być to worek lub zbiornik. Jego wielkość nie pozostaje bez znaczenia. Im jest on większy, tym rzadziej musimy go opróżniać – a to, jak wiadomo, wpływa na komfort pracy. Pamiętaj jednak, że bardzo duży pojemnik – 20 l – ma wpływa na gabaryty odkurzacza. Standardem są zbiorniki 15-18 l.

 

Moc odkurzacza

Moc to kolejny aspekt, który decyduje o tym, jaki odkurzacz do popiołu jest najlepszy. Musisz wiedzieć, że mocniejsze modele nie będą miały problemu z usuwaniem jakichkolwiek zanieczyszczeń, a sama praca przebiegnie sprawniej. Na rynku dostępne są modele o mocy od 400 W. Żeby zagwarantować sobie dobrą wydajność, zalecamy zakup urządzenia przynajmniej 800 W.

Budowa sprzętu

Nie bez znaczenia jest też sama konstrukcja odkurzacza. Nie chodzi tutaj wyłącznie o solidny materiał, ale też wymiary i ciężar urządzenia. Jeśli masz zarówno kominek, jak i kocioł, mobilność takiego sprzętu będzie istotna. Dodatkowo ważne jest również ułatwienie manewrowania, zwłaszcza w niewielkim pomieszczeniu. Poza tym, wybierając odkurzacz warto sprawdzić, czy jest on dostosowany do naszego wzrostu lub ma rurę z możliwością regulacji.

 

Filtry w odkurzaczu

Podobnie jak w standardowych odkurzaczach, również takie sprzęty powinny być wyposażone w odpowiednie filtry antyalergiczne i antykurzowe, aby wyeliminować nie tylko pylenie, ale też bakterie, roztocza oraz wirusy. Dzięki temu odkurzacz będzie odpowiednie również do sprzątania pomieszczeń.

 

Odkurzacze do popiołu w dobrych cenach

Wiesz już jak ważna jest mobilność, obudowa, moc silnika czy fakt posiadania odpowiednich filtrów, ale wciąż nie wiesz, w jaki sprzęt zainwestować.  Jeśli chcesz mieć pewność, że kupujesz mocny sprzęt, zdecyduj się na ten znanej marki, cenionej na rynku. Takie urządzenia cechują się mniejszą awaryjnością. Warto też sprawdzić opinie o takich sprzętach. Recenzje użytkowników danego modelu to cenne źródło informacji na temat takich urządzeń.

 

Najlepsze odkurzacze do popiołu w 2018 roku

 

Jeśli masz w domu piec lub kominek to na pewno wiesz, że usuwanie popiołu, gdy wykonane nieumiejętnie potrafi zanieczyścić całe pomieszczenie. Dlatego użytkownicy coraz chętniej sięgają po rozwiązania, które ułatwiają tę czynność. Jeśli też poszukujesz metody łatwiejszego usuwania popiołu z domu przeczytaj nasz ranking.

 

Nasze zalecenia

 

Vorel 72930

 

1.Vorel 72930Nasze zestawienie zaczniemy od Vorel 72930. Ten odkurzacz do popiołu ma moc 800 W. Natomiast w jego wyposażeniu znajdują się wąż elastyczny o długości 100 cm oraz końcówka ssąca o długości 23 cm. Dodatkowo urządzenie posiada metalowy zbiornik uszczelniony tworzywem o wielkości 18 L, gdzie zbierany jest odkurzany popiół, oraz wymienny filtr powietrza.

Włącznik odkurzacza znajduje się w pokrywie. Produkt ten nie został wyposażony w kółka. Pamiętajmy jednak, że nie jest to tradycyjny odkurzacz, z którym podróżujemy po całym domu. Użytkowany on jest wyłącznie do odkurzania popiołu, który zazwyczaj znajduje się w jednym miejscu – kominek, piec. Przeniesienie urządzenia jednak nie powinno przysporzyć dużego kłopotu, gdyż model ten waży tylko 2,8 kg.

Użytkownicy wskazują, że odkurzacz ten jest bardzo wydajny, a przy tym cichy. Dodatkowo klienci wskazują jako zaletę jego małe rozmiary, które nie tylko ułatwiają przenoszenie urządzenia, ale również i jego przechowywanie. Opinie wskazują, że jest to dobry i tani odkurzacz do popiołu.

Jako pierwszy model prezentujemy Vorel 72930. Jest to najlepszy odkurzacz do popiołu w 2018 roku. zyskał on uznanie wielu osób. Ceniony jest przede wszystkim za solidne wykonanie, a także świetną wydajność pracy. Ze względu na dobrze zabudowany silnik jest odporny na uszkodzenia.

 

Zalety

Pojemność: Urządzenie to ma bardzo dużą pojemność zbiornika, która wynosi aż 18 l. To w nim zbierany jest odkurzany kurz i popiół. Pojemnik został uszczelniony specjalnym tworzywem, zapobiegającym wydobywaniu się pyłku na zewnątrz.

Waga: Odkurzacz Vorel 72930 to urządzenie o małej wadze. Wynosi ona zaledwie 2,8 kg. Dzięki temu przenoszenie takiego sprzętu nie sprawi żadnego problemu.

Funkcjonalność: Odkurzacz ten pozwoli na usunięcie kurzu z podłogi, jak również popiołu z wnętrza kominka. Jest więc to doskonałe rozwiązanie dla osób, które posiadają kominki i często palą w nich drewnem. Taki sprzęt zapewni porządek w domu i zapobiegnie rozprzestrzenianiu się kurzu po mieszkaniu.

Cicha praca: Konsumenci cenią sobie ten produkt za bardzo cichą pracę. Pomimo wysokiej mocy, urządzenie to odkurza wyjątkowo cicho.

Cena: Jest to bardzo dobry odkurzacz do popiołu do 100 zł.

 

 

 

 

Hecht 21E

 

2.Hecht 21ENastępną naszą propozycją jest Hecht 21E. I ten model ma moc 800 W. Kupując ten odkurzacz otrzymamy karbowaną rurę ssącą wykonaną z aluminium, końcówkę, dzięki której dotrzemy do każdego zakamarka czyszczonej powierzchni, oraz zbiornik wykonany ze stali nierdzewnej o pojemności 18 L. Dodatkowo zbiornik został pomalowany specjalną farbą, która ułatwia jego czyszczenie.

Producent również wyposażył urządzenie w zmywalny filtr i nakładkę filtrującą, które zapewniają komfort użytkowania. Pomimo odkurzania drobinek, które podczas tradycyjnego sprzątania wzbijają się w powietrze, powietrze pozostaje czyste, a cały brud szczelnie jest zamknięty w pojemniku na popiół.

Duża siła ssąca, oraz średnica rur pozwoli na odkurzanie nie tylko popiołu, kurzu, czy trocin, ale również większych elementów, takich jak niedopalone kawałki drewna. Ciekawym rozwiązaniem jest możliwość odkurzania zarówno odpadów suchych i mokrych.

Opinie o odkurzaczach do popiołu tej firmy są pozytywne. Klienci są zadowoleni z solidnego wykonania sprzętu. Dodatkowym atutem okazują się zamontowane kółka. Znaleźliśmy także opinie chwalące skuteczność tego urządzenia.

Kolejnym produktem w naszym zestawieniu jest odkurzacz do popiołu Hecht 21 E. Jest to model, który świetnie sprawdzi się w usuwaniu kurzu, jak również innych osadów, np. popiołu.

 

Zalety

Pojemność: Zbiornik tego odkurzacza ma pojemność wynoszącą 18 l. Pozwoli to na wielokrotne użytkowanie sprzętu, bez konieczności ciągłego oczyszczania pojemnika. Co więcej, został on wykonany ze stali nierdzewnej, co zapewnia szczelność.

Rura: Teleskopowa rura, w którą wyposażony został odkurzacz Hecht, została wykonana z aluminium. Jest więc niezwykle wytrzymała. Co więcej, dołączone są do niej wymienne końcówki, pozwalające na usunięcie osadu nawet z najtrudniej dostępnych zakamarków.

Wielofunkcyjność: Odkurzacz Hecht 21 E  to świetne urządzenie o wielu możliwościach. Choć jego główną funkcją jest usuwanie popiołu, to sprawdzi się też jako tradycyjny odkurzacz. Pozwoli pozbyć się kurzu oraz sierści. Ponadto, jak zapewnia producent, można go używać zarówno na suchych, jak i mokrych powierzchniach.

Cena: Konsumenci są zadowoleni ze względu na stosunek jakości produktu do jego ceny.

 

 

 

 

Lavor L-ASHLEY 310

 

Urządzenie Lavor L-ASHLEY 310 ma moc 1000 W. Z uwagi na silnik z podwójną izolacją elektryczną sprzęt jest bezpieczny w użytkowaniu, a dodatkowo nie wymaga podłączenia do zwykłego odkurzacza. To model, który świetnie nadaje się zarówno do usuwania popiołu (zimnego), jak i sadzy z grilla, pieca na drewno, kominka itp.

Produkt jest zasilany sieciowo i ma przewód o długości 3 m. Odkurzacz jest dobrze zabezpieczony przed zapchaniem zanieczyszczeniami, wszystko za sprawą zmywalnego filtra z tkaniny. Urządzenie waży 5,5 kg, a ponieważ jest niewielkie, można je łatwo przenosić. Co ważne, model ma funkcję nadmuchu umożliwiającą podtrzymanie żaru.

Konsumenci, którzy wybrali prezentowany odkurzacz są z niego zadowoleni. Urządzenie działa niezawodnie i jest odporne na uszkodzenia. Zbiornik sprzętu jest na tyle pojemny, że nie trzeba go za często opróżniać. Warto dodać, że produkt idealnie nadaje się do użytku w domu, jak również w innych miejscach (przykładowo restauracji, w której używa się pieca na pizzę opalanego drewnem).

Lavor L-ASHLEY 310 to model o maksymalnej mocy 1000 W. Sprzęt wyposażono w 18 l zbiornik na zanieczyszczenia i 3 m kabel zasilający. Produkt waży 5,5 kg.

 

Zalety

Zmywalny filtr: Wewnątrz urządzenia znajduje się filtr z tkaniny, który można bez przeszkód umyć (nie musimy go więc regularnie wymieniać). Skutecznie zapobiega on zapchaniu odkurzacza.

Stalowy zbiornik: Zbiornik na popiół i inne zanieczyszczenia został wykonany ze stali, w efekcie czego nie jest podatny na uszkodzenia mechaniczne, takie jak pęknięcia czy zarysowania.

Duża moc: To model o dużej mocy, z pomocą którego szybko usuniemy z kominka czy pieca nawet duże ilości popiołu.

Funkcja nadmuchu: Sprzęt jest wyposażony w funkcję nadmuchu, co oznacza, że możemy go wykorzystać do podtrzymania żaru w palenisku.

 

Wady

Zbyt hałaśliwy: Podczas odkurzania produkt generuje bardzo duży hałas, który może przeszkadzać innym domownikom, a także zwierzętom. Najlepiej więc nie włączać odkurzacza wcześnie rano ani zbyt późno wieczorem.

 

 

 

 

Karcher 2.863-139.0

 

3.Karcher 2.863-139.0Następna nasza propozycja nie jest odkurzaczem do popiołu, lecz filtrem do dużych śmieci i popiołu klasy Basic firmy Karcher. Jeśli posiadasz więc odkurzacz tej firmy, to istnieje spora szansa, że filtr będzie pasować do Twojego modelu. A to dlatego, że filtr ten jest kompatybilny z aż 20 modelami odkurzaczy – zarówno tych odkurzających na sucho, oraz na mokro.

Kupując filtr Karcher możemy oczekiwać w zestawie metalowego zbiornika o wielkości 20 litrów z zamontowaną drobną siatką filtracyjną, oraz węża ssącego, również wykonanego z metalu, o długości 1 metra. Pojemnik jest szczelnie zamykany, więc nie musimy się obawiać, że podczas odkurzania wydobędzie się na zewnątrz kurz. Sama obsługa filtra jest bardzo prosta.

Po zakończeniu sprzątania wystarczy odpiąć filtr, opróżnić go i wypłukać pod bieżącą wodą. Firma Karcher jest znana z produkcji wysokiej klasy sprzętów do czyszczenia, także filtr ten nie powinien być wyjątkiem. Ponieważ produkt ten nie zawiera silnika, jest on niezwykle lekki, co podkreślają również jego użytkownicy.

Kolejną propozycją jest odkurzacz do popiołu Karcher 2. 863 – 139. 0. Jest to świetny sprzęt do usuwania dużych śmieci i innych odpadów.

 

Zalety

Pojemność: Odkurzacz klasy Basic firmy Karcher ma pojemność aż 20 l. Pozwoli to na wielokrotne użytkowanie bez konieczności ciągłego opróżniania pojemnika. Dodatkowo, sam pojemnik został uszczelniony w taki sposób, że nie musimy obawiać się że cokolwiek się z niego wydostanie.

Filtr: Filtr do odkurzacza Karcher należy odpiąć po skończonym odkurzaniu. Następnie wystarczy go jedynie wypłukać pod bieżącą wodą i użyć ponownie. Takie rozwiązanie jest niezwykle wygodne.

Wykonanie: Ze względu na wysoką jakość wykonania, produkty firmy Karcher cieszą się uznaniem wśród konsumentów. Urządzenia są wykonane z najlepszej jakości materiałów odpornych na uszkodzenia mechaniczne.

 

Wady

Hałas: Niestety, produkt ten pracuje dość głośno.

 

 

 

 

Best Odkurzacze OK120020L

 

5.Best Odkurzacze OK120020LOstatni produkt w zestawieniu to Best Odkurzacze OK120020L. Jest to najsilniejszy odkurzacz do popiołu w naszym rankingu. Ma on moc aż 1200 W. W skład odkurzacza wchodzi nierdzewny zbiornik o pojemności 20 litrów, który został wyposażony w filtr, elastyczny wąż karbowany o długości 1 m, oraz metalowa końcówka. Dodatkowo oprócz zasysania, odkurzacz posiada funkcję nadmuchu.

Funkcja ta jest uruchamiana automatycznie. W celu jej aktywowania należy podłączyć wąż do odpowiedniego wylotu w odkurzaczu. Urządzenie jest bardzo łatwe w obsłudze. By zacząć sprzątanie należy podłączyć wąż ssący odkurzacza do odpowiedniego otworu. Sprzęt uruchamiamy i wyłączamy jednym przyciskiem.

Za pomocą tego modelu odessiemy popiół czy węgiel. Natomiast dzięki dużej średnicy węża wynoszącej 3,5 cm możemy wykorzystać odkurzacz do odessania większych elementów, takich jak drewno czy brykiet. Trudno jest jednoznacznie stwierdzić, czy jest to najlepszy odkurzacz do popiołu. Użytkownicy chwalą jednak ten produkt za jego dużą moc, która ułatwia pracę, oraz jego przystępną cenę.

Ostatnią propozycją w naszym zestawieniu jest Best Odkurzacze Ok120020L.

 

Zalety

Moc: Moc tego urządzenia wynosi aż 1200 W. Nie będzie więc już żadnym kłopotem odkurzanie nawet wielkich odpadów czy dużej ilości popiołu. Tak duża moc zapewnia nam szybkie wykonanie pracy.

Pojemność: Zbiornik w tym modelu ma pojemność 20 l.

Wąż: Średnica węża w tym odkurzaczu wynosi aż 3,5 cm. Jest więc on stosunkowo duży i z pewnością poradzi sobie z odkurzaniem odpadów, takich jak np. brykiet.

 

Wady

Hałas: Przy tak dużej mocy oczywistym jest to, że urządzenie będzie bardzo hałasować. Może się to okazać sporą wadą dla osób ceniących sobie ciszę.

Krótki kabel: Model ten jest wyposażony 1 m kabel, który ogranicza manewrowanie odkurzaczem. Tym samym wpływa to na jego funkcjonalność.

 

 

 

 

Einhell Bavaria

 

4.Einhell BavariaNasz ranking odkurzaczy do popiołu zawiera także Einhell Bavaria. Jest to również filtr do popiołu. Oznacza to, że kupując ten produkt musimy posiadać odkurzacz, który pomoże wciągnąć zanieczyszczenia do pojemnika. Gdy zakupimy ten produkt, w opakowaniu znajdziemy 18 litrowy zbiornik na zanieczyszczenia z wbudowanym wkładem filtrującym, elastyczny wąż ssący o długości 1 metra i średnicy 3,6 cm, oraz aluminiową rurę ssącą, tak zwaną szczelinówkę, o podobnej do węża ssącego średnicy. Ponieważ model ten nie jest wyposażony w silnik, waży on tylko niecałe 3 kilogramy.

W celu użycia filtra możemy go podłączyć każdego rodzaju odkurzacza, który używany jest, jako motor, a jego pojemnik nie jest wykorzystywany do przechowywania zebranego brudu.

Pomimo tego, że filtr jest zaprojektowany do odkurzania popiołu i innych trudnych do usunięcia zabrudzeń, pamiętajmy, że pozostałości powinny być wygaszone i zimne. Producent jednak przewidział możliwość odkurzania popiołu o temperaturze do 40 stopni.

Produkt ten to dobra alternatywa dla osób, które nie chcą kupować całego odkurzacza, a sprzęt planują użytkować sporadycznie. Model ten również przedstawia się atrakcyjnie cenowo na tle innych odkurzaczy do popiołu. Generalnie klienci są zadowoleni z zakupu tego sprzętu.

Kolejnym odkurzaczem do popiołu jest model Einhell Bavaria, który świetnie sprawdzi się do usuwania brykietu, kurzu oraz popiołu. Jest to urządzenie, które podłącza się do zwykłego odkurzacza.

 

Zalety

Średnica rury: Średnica rury w urządzeniu Einhell Bavaria wynosi aż 3,6 cm. Za jej pomocą ze spokojem będziemy mogli pozbyć się odpadów w postaci brykietu, sadzy czy popiołu.

Cena: Jest to tani sprzęt, dostępny w sklepach za ok 100 zł.

Odporność na wysoką temperaturę: Producent zapewnia, że odkurzacz poradzi sobie w każdych warunkach. Jest on nawet w stanie odkurzyć odpady o temperaturze ponad 40 stopni Celsjusza.

 

Wady

Hałas: Niestety, urządzenie to bardzo hałasuje.

Krótki przewód: Sprzęt ten jest wyposażony w zaledwie 1 m przewód. Stanowi on spore ograniczenie, przez co odkurzacz nie jest zbyt funkcjonalny.

 

 

 

 

Czy podobal Ci sie nasz artykul? Ponizej znajdziesz nowo dodane artykuly:

 

Jaką myjkę parową kupić?

Odkurzacze samochodowe ranking

Odkurzacz pionowy

Najlepsze myjki ciśnieniowe w 2018 roku

 

Leave a Reply

avatar
  Subscribe  
Notify of
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (44 votes, average: 4.43 out of 5)
Loading...