Odkurzacze do popiołu ranking

Ostatnio aktualizowane: 15.04.21

Ta strona utrzymuje się dzięki czytelnikom. Kiedy robisz zakupy za pośrednictwem naszych linków, otrzymujemy niewielką prowizję. Kliknij tutaj, aby uzyskać więcej informacji o nas.

 

Odkurzacz do popiołu to nie jest urządzenie potrzebne w każdym domu. Jednak, gdy masz w domu kominek, piecyk żeliwny, czy po prostu używasz grilla, taki sprzęt może okazać się niezbędny. Szukając odpowiedniego modelu, warto postawić na sprawdzone już rozwiązania i sięgnąć po modele przetestowane przez innych użytkowników. Takim sprzętem jest Kerch Multi 2000 o mocy 2000 W. Odkurzacz wyposażono w 20 l zbiornik na zanieczyszczenia, który nie wymaga zbyt częstego opróżniania. Sprzęt ma w podstawie kółka, dlatego nie ma potrzeby przenoszenia go w rękach. Urządzenie pozwala szybko usunąć popiół z kominka, jak również posprzątać gruz powstały w wyniku remontu. Jeśli to urządzenie nie przypadło Ci do gustu to polecamy zapoznać się z odkurzaczem do popiołu Powermat PM-ESP-2000W, który znalazł się na drugim miejscu w rankingu. Model ma funkcję podwójnej filtracji, stąd też jest zdecydowanie mniej podatny na awarie na skutek zanieczyszczeń, a powietrze wydobywające się z urządzenia ma zadowalającą jakość.

 

 

Tabela porównawcza

 

Zalety
Wady
Podsumowanie
Oferty

 

 

Jaki odkurzacz do popiołu kupić?

 

Przewodnik zakupowy

Odkurzacze do popiołu to taki specyficzny typ urządzenia, który nie jest niezbędny, ale dla zamieszkujących domy jednorodzinne z własnym systemem grzewczym może okazać się niezastąpionym i bardzo funkcjonalnym rozwiązaniem. Może też być bardzo pomocy dla posiadaczy kominków opalanych drewnem. W zasadzie żaden, nawet najlepszy odkurzacz nie poradzi sobie z kurzem oraz popiołem z zagaszonego paleniska. Niestety domowe odkurzacze są za słabe i do tego dość wrażliwe na tego typu zanieczyszczenia.

Nie warto więc ryzykować i lepiej będzie, jeśli zainwestujemy w sprzęt specjalnie do tego przeznaczony. Dlatego przygotowaliśmy poradnik, w którym podpowiemy Ci jaki odkurzacz do popiołu wybrać. Przedstawimy najważniejsze kwestie dotyczące takich sprzętów, abyś mógł świadomie wybrać model, który Cię nie zawiedzie.

 

 

Czym charakteryzuje się taki sprzęt

Odkurzacz do popiołu ma stosunkowo niewielką moc od 500 W do maksymalnie 1400 W (zwykłe nawet 2700 W), ale niech Cię to nie zmyli. Ma on specjalny silnik – odpowiednio zabezpieczony przed pyłem, a więc nie musisz obawiać się o niespodziewane awarie tego elementu. Poza tym posiada filtry np. HEPA lub wodny, które zapobiegają roznoszeniu się kurzu po pomieszczeniu. Dodatkowo ma specyficzną konstrukcję, dzięki czemu odkurzanie przy jego użyciu jest proste i wygodne.

 

Do czego można go wykorzystać?

Zastanawiasz się, czy taka inwestycja ma sens, skoro miałaby służyć wyłącznie do czyszczenia powierzchni przy kotłowni? Musisz wiedzieć, że taki odkurzacz ma nieco szersze zastosowanie. Przede wszystkim doskonale sprawdza się jako sprzęt służący do zbierania pyłów budowlanych. W efekcie produkt ten może okazać się niezastąpionym rozwiązaniem w trakcie jakiegokolwiek remontu. Wydaje Ci się, że sprzątanie przy kominku, czy wokół kotła, to jedyne czego wymaga piec. Tak naprawdę bardzo ważne jest sprzątanie palenisk pieców i kotłów CO na paliwo stałe. W tym właśnie wypadku jedynym sprzętem, który może to wykonać będzie specjalny odkurzacz do popiołu.

 

Separator w urządzeniu

Niektóre modele umożliwiają zbieranie zanieczyszczeń mokrych lub nawet wody. Jest to dodatkowa funkcja, która ma wpływ na cenę takiego urządzenia, ale jeśli stawiasz na funkcjonalne rozwiązania, warto się na taki odkurzacz zdecydować.

 

Odkurzacz do popiołu z workiem czy bez?

Na rynku dostępne są zarówno modele workowe, jak i bez workowe, dlatego nie możemy pominąć tej kwestii. Przede wszystkim musisz wiedzieć, że odkurzacze z workami to nic innego jak wzmocniona wersja urządzenia, którego używamy na co dzień do sprzątania. Ma ono jednak lepsze filtry antykurzowe i antyalergiczne i odpowiednio zabezpieczony silnik (specjalna obudowa separująca silnik od zbiornika na zanieczyszczenia). To sprawia, że jest  uniwersalne i bardzo praktyczne. Z drugiej strony mają jedną wadę, która może być bardzo istotna. Chodzi tutaj o to, że niestety nie chronią przed zapyleniem tak jak odkurzacze bezworkowe. Takie sprzęty działają na zasadzie odkurzacza cyklonowego, dzięki czemu doskonale zbierają popiół i drobne pyłki kurzu, a tym samym zapobiegają wtórnemu rozpylaniu się. Jednak i ten model nie jest bez wad.

Chociaż nie ma tutaj worka, zanieczyszczenia zbierają się w pojemniku, który trzeba opróżniać i to jego czyszczenie jest najbardziej problematyczne. Wiele osób podkreśla też, że modele bezworkowe cechują się lepszą wydajnością. Warto tutaj podkreślić, że sprzęty profesjonalne to w większości modele bez worka. Musisz więc zdecydować, czy bardziej zależy Ci na łatwej obsłudze zbiornika, czy raczej na praktycznie 100% ochronie przed zapyleniem.

 

Pojemność zbiornika

Każdy model ma jakiś pojemnik na zanieczyszczenia – może być to worek lub zbiornik. Jego wielkość nie pozostaje bez znaczenia. Im jest on większy, tym rzadziej musimy go opróżniać – a to, jak wiadomo, wpływa na komfort pracy. Pamiętaj jednak, że bardzo duży pojemnik – 20 l – ma wpływa na gabaryty odkurzacza. Standardem są zbiorniki 15-18 l.

 

Moc odkurzacza

Moc to kolejny aspekt, który decyduje o tym, jaki odkurzacz do popiołu jest najlepszy. Musisz wiedzieć, że mocniejsze modele nie będą miały problemu z usuwaniem jakichkolwiek zanieczyszczeń, a sama praca przebiegnie sprawniej. Na rynku dostępne są modele o mocy od 400 W. Żeby zagwarantować sobie dobrą wydajność, zalecamy zakup urządzenia przynajmniej 800 W.

Budowa sprzętu

Nie bez znaczenia jest też sama konstrukcja odkurzacza. Nie chodzi tutaj wyłącznie o solidny materiał, ale też wymiary i ciężar urządzenia. Jeśli masz zarówno kominek, jak i kocioł, mobilność takiego sprzętu będzie istotna. Dodatkowo ważne jest również ułatwienie manewrowania, zwłaszcza w niewielkim pomieszczeniu. Poza tym, wybierając odkurzacz warto sprawdzić, czy jest on dostosowany do naszego wzrostu lub ma rurę z możliwością regulacji.

 

Filtry w odkurzaczu

Podobnie jak w standardowych odkurzaczach, również takie sprzęty powinny być wyposażone w odpowiednie filtry antyalergiczne i antykurzowe, aby wyeliminować nie tylko pylenie, ale też bakterie, roztocza oraz wirusy. Dzięki temu odkurzacz będzie odpowiednie również do sprzątania pomieszczeń.

 

Odkurzacze do popiołu w dobrych cenach

Wiesz już jak ważna jest mobilność, obudowa, moc silnika czy fakt posiadania odpowiednich filtrów, ale wciąż nie wiesz, w jaki sprzęt zainwestować.  Jeśli chcesz mieć pewność, że kupujesz mocny sprzęt, zdecyduj się na ten znanej marki, cenionej na rynku. Takie urządzenia cechują się mniejszą awaryjnością. Warto też sprawdzić opinie o takich sprzętach. Recenzje użytkowników danego modelu to cenne źródło informacji na temat takich urządzeń.

 

 

Najlepsze odkurzacze do popiołu w 2021 roku

 

Jeśli masz w domu piec lub kominek to na pewno wiesz, że usuwanie popiołu, gdy wykonane nieumiejętnie potrafi zanieczyścić całe pomieszczenie. Dlatego użytkownicy coraz chętniej sięgają po rozwiązania, które ułatwiają tę czynność. Jeśli też poszukujesz metody łatwiejszego usuwania popiołu z domu przeczytaj nasz ranking.

 

Nasze zalecenia

 

Kerch Multi 2000

 

Prezentujemy Kerch Multi 2000, odkurzacz przemysłowy, który z powodzeniem możemy wykorzystać do usunięcia popiołu z paleniska kominka. Urządzenie ma moc 2000 W i zbiornik na zanieczyszczenia o pojemności 20 l. Model ten wyróżnia się solidną konstrukcją.

Przenoszenie sprzętu z miejsca na miejsce nie sprawia problemu z uwagi na wygodną rączkę oraz cztery kółka jezdne w podstawie. Urządzenie waży ok. 4 kg. Odkurzacz jest zasilany sieciowo, ale 3,5 m kabel nie powinien ograniczać naszej swobody ruchów. Wewnątrz obudowy znajdziemy filtr tkaninowy i HEPA, który neutralizuje krążące w powietrzu alergeny.

Odkurzacz cieszy się bardzo dużą popularnością, gdyż działa efektywnie. Konsumenci uważają, że to sprzęt, który przydaje się w wielu różnych sytuacjach. Urządzenie nie jest zbyt hałaśliwe, a w dodatku łatwo się je przechowuje. To doskonała propozycja dla osób szukających niezawodnego i praktycznego odkurzacza. W komplecie są wymienne końcówki pozwalające na dotarcie do wszystkich zakamarków.

Odkurzacz Kerch Multi 2000 wyposażono w silnik o mocy 2000 W. Urządzenie ma 3,5 m kabel zasilający. Do sprzętu dołączono dwie końcówki ssące i uniwersalną szczotkę.

Zalety
Kółka w podstawie:

W podstawie urządzenia są kółka, dlatego nie musimy przenosić go w rękach. To pozwala odciążyć kręgosłup.

Solidna obudowa:

Obudowa odkurzacza jest solidna i niepodatna na uszkodzenia mechaniczne. Z tego względu silnik jest dobrze chroniony przed zniszczeniem, a sprzęt na długo zachowuje estetyczny wygląd.

Pojemny zbiornik:

Zbiornik na zanieczyszczenia ma pojemność 20 l, co oznacza, że nie musimy go opróżniać po każdym użyciu urządzenia.

Elastyczny wąż ssący:

Wąż ssący jest elastyczny, dlatego możemy swobodnie manewrować odkurzaczem i dotrzeć do wszystkich zakamarków.

Funkcja dmuchawy:

Sprzęt ma funkcję dmuchawy, więc usunięcie zanieczyszczeń z narożników czy innych trudno dostępnych miejsc nie jest kłopotliwe.

Wady
Mało wytrzymałe kółka:

Część osób uważa, że kółka w podstawie odkurzacza powinny być większe i bardziej wytrzymałe. Mogą one szybko się zniszczyć przy intensywnej eksploatacji sprzętu.

 

 

 

 

Powermat PM-ESP-2000W

 

Zastanawiając się nad tym, jaki odkurzacz do popiołu wybrać warto przeczytać dokładny opis modelu Powermat PM-ESP-2000W. Jego moc wynosi 2000 W, co stanowi gwarancję efektywności działania. Zbiornik ma pojemność równą 20 l, więc nie ma konieczności jego częstego opróżniania. Odkurzacz waży 4,5 kg i ma kółka u podstawy.

Sprzęt może być wykorzystany jako dmuchawa np. do pracy w ogrodzie. Co więcej, znajdzie on zastosowanie także na budowie, jeśli chcemy szybko pozbyć się zabrudzeń. Model ma dwustopniowy system filtracji. Odkurzacz wykorzystuje filtr HEPA i filtr materiałowy. Silnik nie nagrzewa się mocno w trakcie pracy.

Czytając recenzje Powermat PM-ESP-2000W nie trudno wskazać najważniejsze zalety sprzętu. Według użytkowników jednymi z atutów są efektywność działania i wysoka jakość użytych do produkcji materiałów. Zaletą jest też to, że odkurzacz można łatwo przenosić, a wszystko dzięki znajdującym się u podstawy kółkom.

Odkurzacz do kominka Powermat PM-ESP-2000W ma zbiornik o pojemności równej 20 l. Moc sprzętu jest równa 2000 W. 

Zalety
Wydajność pracy:

Osoby, które zdecydowały się kupić ten odkurzacz dobrze oceniają jego wydajność. Urządzenie dobrze radzi sobie nie tylko z usuwaniem popiołu, może być także wykorzystane na budowie do sprzątania po remoncie.

Funkcja dmuchawy:

Model ma funkcję dmuchawy, więc można z niego korzystać także w miejscach, w których nie ma potrzeby zasysania odpadów do zbiornika. Użytkownicy wykorzystują odkurzacz np. do usunięcia liści sprzed domu. 

Duży zbiornik:

Powermat PM-ESP-2000W ma duży, 20-litrowy zbiornik wykonany z wytrzymałej stali nierdzewnej. Jego pojemność wynosi 20 l. Nie ma konieczności jego zbyt częstego opróżniania. 

Łatwe przenoszenie:

Z uwagi na to, że u podstawy znajdują się kółka, przenoszenie odkurzacza nie wymaga użycia dużej siły.

Wady
Osłona filtra:

Niekiedy podczas pracy osłona filtra się zapycha i wtedy konieczne jest wyłączenie urządzenia i jego dokładne wyczyszczenie. To wydłuża czas pracy.

 

 

 

 

Karcher 2.863-139.0

 

3.Karcher 2.863-139.0Następna nasza propozycja nie jest odkurzaczem do popiołu, lecz filtrem do dużych śmieci i popiołu klasy Basic firmy Karcher. Jeśli posiadasz więc odkurzacz tej firmy, to istnieje spora szansa, że filtr będzie pasować do Twojego modelu. A to dlatego, że filtr ten jest kompatybilny z aż 20 modelami odkurzaczy – zarówno tych odkurzających na sucho, oraz na mokro.

Kupując filtr Karcher możemy oczekiwać w zestawie metalowego zbiornika o wielkości 20 litrów z zamontowaną drobną siatką filtracyjną, oraz węża ssącego, również wykonanego z metalu, o długości 1 metra. Pojemnik jest szczelnie zamykany, więc nie musimy się obawiać, że podczas odkurzania wydobędzie się na zewnątrz kurz. Sama obsługa filtra jest bardzo prosta.

Po zakończeniu sprzątania wystarczy odpiąć filtr, opróżnić go i wypłukać pod bieżącą wodą. Firma Karcher jest znana z produkcji wysokiej klasy sprzętów do czyszczenia, także filtr ten nie powinien być wyjątkiem. Ponieważ produkt ten nie zawiera silnika, jest on niezwykle lekki, co podkreślają również jego użytkownicy.

Kolejną propozycją jest odkurzacz do popiołu Karcher 2. 863 – 139. 0. Jest to świetny sprzęt do usuwania dużych śmieci i innych odpadów.

Zalety
Pojemność:

Odkurzacz klasy Basic firmy Karcher ma pojemność aż 20 l. Pozwoli to na wielokrotne użytkowanie bez konieczności ciągłego opróżniania pojemnika. Dodatkowo, sam pojemnik został uszczelniony w taki sposób, że nie musimy obawiać się że cokolwiek się z niego wydostanie.

Filtr:

Filtr do odkurzacza Karcher należy odpiąć po skończonym odkurzaniu. Następnie wystarczy go jedynie wypłukać pod bieżącą wodą i użyć ponownie. Takie rozwiązanie jest niezwykle wygodne.

Wykonanie:

Ze względu na wysoką jakość wykonania, produkty firmy Karcher cieszą się uznaniem wśród konsumentów. Urządzenia są wykonane z najlepszej jakości materiałów odpornych na uszkodzenia mechaniczne.

Wady
Hałas:

Niestety, produkt ten pracuje dość głośno.

 

 

 

 

Best Odkurzacze OK120020L

 

5.Best Odkurzacze OK120020LOstatni produkt w zestawieniu to Best Odkurzacze OK120020L. Jest to najsilniejszy odkurzacz do popiołu w naszym rankingu. Ma on moc aż 1200 W. W skład odkurzacza wchodzi nierdzewny zbiornik o pojemności 20 litrów, który został wyposażony w filtr, elastyczny wąż karbowany o długości 1 m, oraz metalowa końcówka. Dodatkowo oprócz zasysania, odkurzacz posiada funkcję nadmuchu.

Funkcja ta jest uruchamiana automatycznie. W celu jej aktywowania należy podłączyć wąż do odpowiedniego wylotu w odkurzaczu. Urządzenie jest bardzo łatwe w obsłudze. By zacząć sprzątanie należy podłączyć wąż ssący odkurzacza do odpowiedniego otworu. Sprzęt uruchamiamy i wyłączamy jednym przyciskiem.

Za pomocą tego modelu odessiemy popiół czy węgiel. Natomiast dzięki dużej średnicy węża wynoszącej 3,5 cm możemy wykorzystać odkurzacz do odessania większych elementów, takich jak drewno czy brykiet. Trudno jest jednoznacznie stwierdzić, czy jest to najlepszy odkurzacz do popiołu. Użytkownicy chwalą jednak ten produkt za jego dużą moc, która ułatwia pracę, oraz jego przystępną cenę.

Ostatnią propozycją w naszym zestawieniu jest Best Odkurzacze Ok120020L.

Zalety
Moc:

Moc tego urządzenia wynosi aż 1200 W. Nie będzie więc już żadnym kłopotem odkurzanie nawet wielkich odpadów czy dużej ilości popiołu. Tak duża moc zapewnia nam szybkie wykonanie pracy.

Pojemność:

Zbiornik w tym modelu ma pojemność 20 l.

Wąż:

Średnica węża w tym odkurzaczu wynosi aż 3,5 cm. Jest więc on stosunkowo duży i z pewnością poradzi sobie z odkurzaniem odpadów, takich jak np. brykiet.

Wady
Hałas:

Przy tak dużej mocy oczywistym jest to, że urządzenie będzie bardzo hałasować. Może się to okazać sporą wadą dla osób ceniących sobie ciszę.

Krótki kabel:

Model ten jest wyposażony 1 m kabel, który ogranicza manewrowanie odkurzaczem. Tym samym wpływa to na jego funkcjonalność.

 

 

 

 

Einhell Bavaria

 

4.Einhell BavariaNasz ranking odkurzaczy do popiołu zawiera także Einhell Bavaria. Jest to również filtr do popiołu. Oznacza to, że kupując ten produkt musimy posiadać odkurzacz, który pomoże wciągnąć zanieczyszczenia do pojemnika. Gdy zakupimy ten produkt, w opakowaniu znajdziemy 18 litrowy zbiornik na zanieczyszczenia z wbudowanym wkładem filtrującym, elastyczny wąż ssący o długości 1 metra i średnicy 3,6 cm, oraz aluminiową rurę ssącą, tak zwaną szczelinówkę, o podobnej do węża ssącego średnicy. Ponieważ model ten nie jest wyposażony w silnik, waży on tylko niecałe 3 kilogramy.

W celu użycia filtra możemy go podłączyć każdego rodzaju odkurzacza, który używany jest, jako motor, a jego pojemnik nie jest wykorzystywany do przechowywania zebranego brudu.

Pomimo tego, że filtr jest zaprojektowany do odkurzania popiołu i innych trudnych do usunięcia zabrudzeń, pamiętajmy, że pozostałości powinny być wygaszone i zimne. Producent jednak przewidział możliwość odkurzania popiołu o temperaturze do 40 stopni.

Produkt ten to dobra alternatywa dla osób, które nie chcą kupować całego odkurzacza, a sprzęt planują użytkować sporadycznie. Model ten również przedstawia się atrakcyjnie cenowo na tle innych odkurzaczy do popiołu. Generalnie klienci są zadowoleni z zakupu tego sprzętu.

Kolejnym odkurzaczem do popiołu jest model Einhell Bavaria, który świetnie sprawdzi się do usuwania brykietu, kurzu oraz popiołu. Jest to urządzenie, które podłącza się do zwykłego odkurzacza.

Zalety
Średnica rury:

Średnica rury w urządzeniu Einhell Bavaria wynosi aż 3,6 cm. Za jej pomocą ze spokojem będziemy mogli pozbyć się odpadów w postaci brykietu, sadzy czy popiołu.

Cena:

Jest to tani sprzęt, dostępny w sklepach za ok 100 zł.

Odporność na wysoką temperaturę:

Producent zapewnia, że odkurzacz poradzi sobie w każdych warunkach. Jest on nawet w stanie odkurzyć odpady o temperaturze ponad 40 stopni Celsjusza.

Wady
Hałas:

Niestety, urządzenie to bardzo hałasuje.

Krótki przewód:

Sprzęt ten jest wyposażony w zaledwie 1 m przewód. Stanowi on spore ograniczenie, przez co odkurzacz nie jest zbyt funkcjonalny.

 

 

 

 

Hecht 21E

 

2.Hecht 21ENastępną naszą propozycją jest Hecht 21E. I ten model ma moc 800 W. Kupując ten odkurzacz otrzymamy karbowaną rurę ssącą wykonaną z aluminium, końcówkę, dzięki której dotrzemy do każdego zakamarka czyszczonej powierzchni, oraz zbiornik wykonany ze stali nierdzewnej o pojemności 18 L. Dodatkowo zbiornik został pomalowany specjalną farbą, która ułatwia jego czyszczenie.

Producent również wyposażył urządzenie w zmywalny filtr i nakładkę filtrującą, które zapewniają komfort użytkowania. Pomimo odkurzania drobinek, które podczas tradycyjnego sprzątania wzbijają się w powietrze, powietrze pozostaje czyste, a cały brud szczelnie jest zamknięty w pojemniku na popiół.

Duża siła ssąca, oraz średnica rur pozwoli na odkurzanie nie tylko popiołu, kurzu, czy trocin, ale również większych elementów, takich jak niedopalone kawałki drewna. Ciekawym rozwiązaniem jest możliwość odkurzania zarówno odpadów suchych i mokrych.

Opinie o odkurzaczach do popiołu tej firmy są pozytywne. Klienci są zadowoleni z solidnego wykonania sprzętu. Dodatkowym atutem okazują się zamontowane kółka. Znaleźliśmy także opinie chwalące skuteczność tego urządzenia.

Kolejnym produktem w naszym zestawieniu jest odkurzacz do popiołu Hecht 21 E. Jest to model, który świetnie sprawdzi się w usuwaniu kurzu, jak również innych osadów, np. popiołu.

Zalety
Pojemność:

Zbiornik tego odkurzacza ma pojemność wynoszącą 18 l. Pozwoli to na wielokrotne użytkowanie sprzętu, bez konieczności ciągłego oczyszczania pojemnika. Co więcej, został on wykonany ze stali nierdzewnej, co zapewnia szczelność.

Rura:

Teleskopowa rura, w którą wyposażony został odkurzacz Hecht, została wykonana z aluminium. Jest więc niezwykle wytrzymała. Co więcej, dołączone są do niej wymienne końcówki, pozwalające na usunięcie osadu nawet z najtrudniej dostępnych zakamarków.

Wielofunkcyjność:

Odkurzacz Hecht 21 E  to świetne urządzenie o wielu możliwościach. Choć jego główną funkcją jest usuwanie popiołu, to sprawdzi się też jako tradycyjny odkurzacz. Pozwoli pozbyć się kurzu oraz sierści. Ponadto, jak zapewnia producent, można go używać zarówno na suchych, jak i mokrych powierzchniach.

Cena:

Konsumenci są zadowoleni ze względu na stosunek jakości produktu do jego ceny.

Wady

 

 

 

 

Odkurzacz do popiołu czy separator?

 

Jeśli masz w domu kominek, z pewnością zastanawiasz się nad zakupem urządzenia, które ułatwiłoby jego czyszczenie. Na rynku można znaleźć odkurzacze do popiołu i separatory. Czym różnią się poszczególne sprzęty i który lepiej wybrać? Jeśli chcesz znać odpowiedzi na te pytania, zachęcamy do przeczytania przygotowanego przez nas tekstu.

 

 

Jak działa separator do popiołu?

Separator do popiołu to urządzenie, które pozwala pozbyć się pyłów i innych zanieczyszczeń. Można go więc używać nie tylko do czyszczenia kominka, ale także na budowie. Z jego pomocą możemy pozbyć się z podłogi gipsu czy drobnego gruzu. Model jest więc nieoceniony w trakcie remontu. Istotną sprawą jest to, że aby używać sprzętu, należy podłączyć go do odkurzacza. Z racji tego, że separator jest wyposażony w odpowiedni filtr mamy zagwarantowane, że jego używanie nie uszkodzi odkurzacza. Filtr skutecznie chroni przed osadzaniem się w zbiorniku trudnych do usunięcia pyłów.

 

Separator do popiołu – wady i zalety

Porównując separator do popiołu z odkurzaczem warto zastanowić się nad wadami i zaletami poszczególnych urządzeń. Jeśli mowa o separatorze do popiołu, jest to sprzęt, który można kupić w różnej cenie, w zależności od producenta i jakości wykonania. Jeśli więc nie chcemy przepłacać, możemy zdecydować się na zakup taniego modelu (nawet za 100 zł). Separatory wyposażone są w filtry przeznaczone do wielokrotnego użytku, dlatego koszty eksploatacji urządzenia nie są wysokie. Warto jednak pamiętać o tym, że do używania sprzętu potrzebujemy odkurzacza. W rezultacie musimy mieć pod ręką dwa urządzenia. Jeśli używamy sprzętu np. na budowie, może okazać się to sporym utrudnieniem. Należy także podkreślić, że w przypadku separatorów trzeba zwrócić szczególną uwagę na wejście przeznaczone do podłączenia odkurzacza. Musi być ono uniwersalne, bo w innym wypadku wybrany model może okazać się niedostosowany do posiadanego przez nas sprzętu.

 

Czy warto kupić odkurzacz do popiołu?

Bardziej samodzielnym urządzeniem jest odkurzacz do popiołu, dlatego też spora grupa konsumentów uważa, że jest to lepszy sprzęt niż separator. Niemniej jednak należy podkreślić, że różnica pomiędzy dwoma produktami nie jest znaczna. Oba urządzenia dobrze radzą sobie z usuwaniem popiołu i innego rodzaju zabrudzeń. Odkurzacz zwykle jest nieco cięższy, co może powodować problemy w trakcie przenoszenia. Jednak istotną zaletą odkurzacza jest łatwy system obsługi. Aby rozpocząć pracę sprzęt wystarczy podłączyć do źródła zasilania.

 

 

Jak dbać o sprzęty do czyszczenia popiołu?

Bez względu na to, czy zdecydujemy się na zakup separatora czy odkurzacza do popiołu musimy pamiętać o tym, że istotną sprawą jest jego odpowiednia pielęgnacja. Przed użyciem urządzenia warto zapoznać się z instrukcją i dowiedzieć się, czy można zbierać ciepły popiół, czy trzeba odczekać, aż ten ostygnie. Kolejną ważną kwestią jest regularne czyszczenie filtrów. Jeśli nie będą one odpowiednio pielęgnowane, sprzęt nie będzie dokładnie czyścił powierzchni, co mogłoby zniechęcić nas do jego regularnego używania.

 

Podsumowanie

W poprzedniej części artykułu dowiedziałeś się, jaki odkurzacz do popiołu jest polecany przez konsumentów. Natomiast po przeczytaniu tego tekstu wiesz już, jakie są różnice pomiędzy poszczególnymi sprzętami.

 

» Przejrzyj produkty z poprzednich lat

Produkty te nie sa juz dostepne

 

 

Lavor L-ASHLEY 310

 

Urządzenie Lavor L-ASHLEY 310 ma moc 1000 W. Z uwagi na silnik z podwójną izolacją elektryczną sprzęt jest bezpieczny w użytkowaniu, a dodatkowo nie wymaga podłączenia do zwykłego odkurzacza. To model, który świetnie nadaje się zarówno do usuwania popiołu (zimnego), jak i sadzy z grilla, pieca na drewno, kominka itp.

Produkt jest zasilany sieciowo i ma przewód o długości 3 m. Odkurzacz jest dobrze zabezpieczony przed zapchaniem zanieczyszczeniami, wszystko za sprawą zmywalnego filtra z tkaniny. Urządzenie waży 5,5 kg, a ponieważ jest niewielkie, można je łatwo przenosić. Co ważne, model ma funkcję nadmuchu umożliwiającą podtrzymanie żaru.

Konsumenci, którzy wybrali prezentowany odkurzacz są z niego zadowoleni. Urządzenie działa niezawodnie i jest odporne na uszkodzenia. Zbiornik sprzętu jest na tyle pojemny, że nie trzeba go za często opróżniać. Warto dodać, że produkt idealnie nadaje się do użytku w domu, jak również w innych miejscach (przykładowo restauracji, w której używa się pieca na pizzę opalanego drewnem).

Lavor L-ASHLEY 310 to model o maksymalnej mocy 1000 W. Sprzęt wyposażono w 18 l zbiornik na zanieczyszczenia i 3 m kabel zasilający. Produkt waży 5,5 kg.

Zalety
Zmywalny filtr:

Wewnątrz urządzenia znajduje się filtr z tkaniny, który można bez przeszkód umyć (nie musimy go więc regularnie wymieniać). Skutecznie zapobiega on zapchaniu odkurzacza.

Stalowy zbiornik:

Zbiornik na popiół i inne zanieczyszczenia został wykonany ze stali, w efekcie czego nie jest podatny na uszkodzenia mechaniczne, takie jak pęknięcia czy zarysowania.

Duża moc:

To model o dużej mocy, z pomocą którego szybko usuniemy z kominka czy pieca nawet duże ilości popiołu.

Funkcja nadmuchu:

Sprzęt jest wyposażony w funkcję nadmuchu, co oznacza, że możemy go wykorzystać do podtrzymania żaru w palenisku.

Wady
Zbyt hałaśliwy:

Podczas odkurzania produkt generuje bardzo duży hałas, który może przeszkadzać innym domownikom, a także zwierzętom. Najlepiej więc nie włączać odkurzacza wcześnie rano ani zbyt późno wieczorem.

 

 

Vorel 72930

 

Nasze zestawienie zaczniemy od Vorel 72930. Ten odkurzacz do popiołu ma moc 800 W. Natomiast w jego wyposażeniu znajdują się wąż elastyczny o długości 100 cm oraz końcówka ssąca o długości 23 cm. Dodatkowo urządzenie posiada metalowy zbiornik uszczelniony tworzywem o wielkości 18 L, gdzie zbierany jest odkurzany popiół, oraz wymienny filtr powietrza.

Włącznik odkurzacza znajduje się w pokrywie. Produkt ten nie został wyposażony w kółka. Pamiętajmy jednak, że nie jest to tradycyjny odkurzacz, z którym podróżujemy po całym domu. Użytkowany on jest wyłącznie do odkurzania popiołu, który zazwyczaj znajduje się w jednym miejscu – kominek, piec. Przeniesienie urządzenia jednak nie powinno przysporzyć dużego kłopotu, gdyż model ten waży tylko 2,8 kg.

Użytkownicy wskazują, że odkurzacz ten jest bardzo wydajny, a przy tym cichy. Dodatkowo klienci wskazują jako zaletę jego małe rozmiary, które nie tylko ułatwiają przenoszenie urządzenia, ale również i jego przechowywanie. Opinie wskazują, że jest to dobry i tani odkurzacz do popiołu.

Jako pierwszy model prezentujemy Vorel 72930. Jest to najlepszy odkurzacz do popiołu w 2021 roku. zyskał on uznanie wielu osób. Ceniony jest przede wszystkim za solidne wykonanie, a także świetną wydajność pracy. Ze względu na dobrze zabudowany silnik jest odporny na uszkodzenia.

Zalety
Pojemność:

Urządzenie to ma bardzo dużą pojemność zbiornika, która wynosi aż 18 l. To w nim zbierany jest odkurzany kurz i popiół. Pojemnik został uszczelniony specjalnym tworzywem, zapobiegającym wydobywaniu się pyłku na zewnątrz.

Waga:

Odkurzacz Vorel 72930 to urządzenie o małej wadze. Wynosi ona zaledwie 2,8 kg. Dzięki temu przenoszenie takiego sprzętu nie sprawi żadnego problemu.

Funkcjonalność:

Odkurzacz ten pozwoli na usunięcie kurzu z podłogi, jak również popiołu z wnętrza kominka. Jest więc to doskonałe rozwiązanie dla osób, które posiadają kominki i często palą w nich drewnem. Taki sprzęt zapewni porządek w domu i zapobiegnie rozprzestrzenianiu się kurzu po mieszkaniu.

Cicha praca:

Konsumenci cenią sobie ten produkt za bardzo cichą pracę. Pomimo wysokiej mocy, urządzenie to odkurza wyjątkowo cicho.

Cena:

Jest to bardzo dobry odkurzacz do popiołu do 100 zł.

Wady

 

 

Kaminer ODK005-20L

 

Na początku naszego zestawienia prezentujemy model Kaminer ODK005-20L. Urządzenie sprawdzi się do czyszczenia kominka, pieca i grilla. Odkurzacz ten pozwala na proste sprzątanie popiołu o temperaturze do 50 st. C. To sprawia, że można zacząć porządki, zanim pozostałości całkowicie wystygną.

Ten najlepszy odkurzacz do kominków wyposażony jest w 20 l metalowy pojemnik. Dzięki dużej pojemności zbiornika nie trzeba co chwila go opróżniać. Sprzęt ma 4 kółka, więc jego przestawianie i obsługa jest wygodna i nie sprawia trudności. Dodatkowo do obudowy przytwierdzony jest uchwyt, który pozwala na łatwy transport urządzenia. Model ma 2 filtry, które należy regularnie czyścić, aby urządzenie sprawnie sprzątało brud.

Wąż ssący ma długość 2 m, a jego średnica wynosi 44 mm. Jest to optymalna wielkość, która pozwala na odkurzanie popiołu i gruzu dużego komina. Moc tego odkurzacza wynosi 1200 W. Użytkownicy twierdzą, że model ten jest praktyczny i sprawdza się w domu.

Kaminer ODK005-20L to bardzo dobry odkurzacz do kominków do 150 zł. Urządzenie ma moc 1200 W. Produkt jest zasilany sieciowo. Pojemność zbiornika na odpady jest równa 20 l.

Zalety
Kompaktowe wymiary:

Odkurzacz ma kompaktowe wymiary (42 cm x 32 cm), więc nie zajmuje dużo miejsca. W związku z tym przechowywanie produktu nie jest trudne.

Dmuchawa:

Prezentowany model ma opcję dmuchawy, która czyni sprzęt bardziej funkcjonalnym. Użytkownik ma możliwość korzystania z odkurzacza także do wymiatania liści na podwórku. Zdaniem wielu osób urządzenie świetnie sobie z tym radzi.

Pojemnik:

Z uwagi na to, że zbiornik ma dużą pojemność nie trzeba zbyt często go opróżniać. Konsumenci zapewniają, że system otwierania pojemnika jest dobrze przemyślany, co ułatwia pozbycie się zabrudzeń.

Kółka:

Umieszczone u podstawy kółka zostały wykonane z mocnych tworzyw, dlatego nie niszczą się zbyt szybko. Należy również zaznaczyć, że elementy te nie rysują podłogi.

Moc:

Z uwagi na dużą moc urządzenie jest uznawana za efektywne. Dobrze radzi sobie z usuwaniem wszelkich zabrudzeń.

Wady
Filtr:

Niektóre osoby twierdzą, że dołączony do zestawu filtr szybko się zapycha, dlatego konieczne jest jego częste czyszczenie, co jak wiadomo, zabiera czas.

 

 

 

Kerch Multi 2000

 

Prezentujemy odkurzacz do kominków Kerch Multi 2000, który znajdzie zastosowanie także w innych pracach. Ze sprzętu można z powodzeniem korzystać, jeśli chcemy pozbyć się zabrudzeń z pieca czy z grilla. Odkurzacz przyda się także na budowie. Model ma funkcję dmuchawy, więc pozwala usunąć nieczystości z trudno dostępnych miejsc.

Moc maksymalna sprzętu jest równa 2200 W. Zbiornik na zanieczyszczenia ma pojemność równą 20 l. W zestawie znajduje się szczotka uniwersalna, rurka płaska i okrągła. Wąż ssący ma długość równą 250 cm, do jego wykonania wykorzystano wytrzymały, żaroodporny materiał. Odkurzacz ma m.in. filtr HEPA, który można łatwo wyczyścić. Długość przewodu zasilającego jest równa 350 cm.

Po przeczytaniu opinii na temat odkurzacza do kominków Kerch Multi 2000 można stwierdzić, że jest to wydajny sprzęt pozwalający zachować idealną czystość w mieszkaniu. Jednym z atutów modelu jest także jego przystępna cena.

Odkurzacz kominkowy Kerch Multi 2000 ma zbiornik o pojemności równej 20 litrów. Sprzęt waży 4 kg i ma 3 filtry w zestawie.

Zalety
Wąż ssący:

Odkurzacz ma solidny wąż ssący, który został wykonany z metalu i ma żaroodporną konstrukcję. Jego długość wynosi 250 cm, więc użytkownik może łatwo dostać się do trudno dostępnych miejsc.

Zbiornik na odpady:

Model ma 20-litrowy zbiornik na odpady. Jest on na tyle duży, że nie ma konieczności jego ciągłego opróżniania. Warto dodać też, że usuwanie zanieczyszczeń nie zajmuje dużo czasu. Ponadto nie trzeba kupować worków, co zmniejsza koszty eksploatacji. 

Zmywalne filtry:

Odkurzacz jest sprzedawany w zestawie ze zmywalnymi filtrami, które łatwo utrzymać w czystości. Zapewniają one skuteczną filtrację.

Funkcja odrzutnika:

Według konsumentów przydatna jest funkcja odrzutnika. Dzięki niej wpadające do zbiornika zanieczyszczenia są automatycznie kierowane na dno pojemnika i dzięki temu nie dochodzi do zapychania się filtrów.

Wady
Kabel zasilający:

Osoby korzystające regularnie z tego odkurzacza przemysłowego wskazują, że przewód zasilający powinien być nieco dłuższy. Wtedy nie byłoby konieczności zmiany źródła zasilania w trakcie pracy.

 

 

 

Kaminer ODK006-15L

 

Kolejnym prezentowanym odkurzaczem w naszym rankingu jest Kaminer ODK006-15L. Przeznaczony jest on do sprzątania kominków i pieców z gruzu, popiołu i innych zanieczyszczeń. Sprzęt sprawdzi się także w mocno zapylonych pomieszczeniach. Jest on odpowiedni do pracy w temperaturze do 50 st. C.

Ten dobry i tani odkurzacz do kominków wyposażony został w pojemnik z żelaza malowany proszkowo na odpady o pojemności 15 l. Dodatkowo do zestawu dołączony jest metalowy wąż ssący o długości 1 m i średnicy 44 mm z aluminiową końcówką. Moc tego modelu to 1200 W. Urządzenie można w wygodny sposób przenosić, dzięki zamontowanemu uchwytowi.

Sprzęt wyposażony jest w dwa filtry, które zapewniają płynne działanie. Ważne jest, aby je regularnie czyścić. Model ten daje możliwość włączenia funkcji dmuchawy, co pozwala na uporządkowanie liści na podwórku. Użytkownicy doceniają ten odkurzacz za mocny silnik zarówno przy ssaniu, jak i nadmuchu.

Odkurzacz do kominków Kaminer ODK006-15L ma moc 1200 W. Produkt waży 3,4 kg, a pojemność zbiornika wynosi 15 l. Model wyposażono w filtr HEPA.

Zalety
Zastosowanie:

Odkurzacz znajdzie zastosowanie w wielu sytuacjach. Urządzenie pozwoli zadbać nie tylko o czystość naszego kominka, ale też umożliwi sprzątnięcie drobnego gruzu czy metalowych opiłków.

Filtr:

Podwójny system filtracji gwarantuje bardzo dobrą ochronę przed zanieczyszczeniami. Konsumenci potwierdzają, że odkurzacz nie zapycha się, a silnik nie jest narażony na awarie. To daje pewność, że urządzenie będzie nam służyło przez długi czas.

Przenoszenie:

Produkt niewiele waży, więc jego przenoszenie nie jest trudne. Ułatwieniem jest znajdujący się na obudowie uchwyt wykonany z mocnych tworzyw.

Wady
Wąż ssący:

W komentarzach niewielkiej części użytkowników pojawia się informacja, że dołączony do kompletu wąż ssący został wykonany z nie najlepszych tworzyw. W związku z tym trzeba uważać, aby nie uszkodzić tego elementu.

 

 

 

Vorel 78870

 

Następnie prezentujemy model Vorel 78870, który pozwala na szybkie sprzątanie kominków, pieców i grilli. Sprzęt nadaje się do użytku zarówno w domu, jak i w firmie. Produkt można używać jako odkurzacz i dmuchawę.

Urządzenie wyposażone jest w pojemnik 20 l, który pozwala na sprzątanie dużych pieców. Zbiornik został zrobiony z wysokiej jakości stali nierdzewnej. Maksymalna temperatura popiołu to 40 st. C. Trzeba pamiętać, aby nie sprzątać gorących odpadów, gdyż mogą one uszkodzić instalację.

Dzięki wygodnemu, składanemu uchwytowi, model można wygodnie przenosić. Waga produktu wynosi 4,3 kg. Dodatkowym ułatwieniem w obsłudze są 4 kółka, na których znajduje się sprzęt. Pozwalają one na wygodne operowanie odkurzaczem. Moc tego produktu wynosi 800 W.

Wąż ssący ma długość 1 m. Urządzenie wyposażone jest w podwójne filtry, co pozwala na rzadsze ich czyszczenie i wydajniejszą pracę sprzętu. Użytkownicy doceniają ten model za wygodę użytkowania.

Vorel 78870 to odkurzacz do popiołu o mocy 800 W. Zbiornik na odpady wykonano ze stali nierdzewnej, a jego pojemność to 20 l. Długość kabla zasilającego wynosi ok. 1,8 m.

Zalety
Przenoszenie:

Prezentowany odkurzacz u podstawy ma zamontowane solidnie wykonane kółka transportowe. Kolejnym elementem, który ułatwia przenoszenie jest składany uchwyt.

Zbiornik:

Wykonany ze stali nierdzewnej zbiornik na odpady wykazuje odporność na uszkodzenia mechaniczne. Dodatkowo użytkownicy zgodnie twierdzą, że opróżnianie pojemnika nie zajmuje dużo czasu.

Filtry:

Do zestawu dołączono dwa filtry. Każdy z nich został solidnie wykonany, dzięki czemu gwarantuje bardzo dobrą ochronę.

Wady
Kabel zasilający:

Niektórzy uważają, że kabel zasilający jest zbyt krótki (1,8 m), przez co użytkowanie sprzętu może okazać się mało komfortowe.

Głośność:

Część Internautów twierdzi, że produkt jest głośny, co przeszkadza domownikom w ich codziennych czynnościach.

 

 

 

Camry CR 7030

 

Nasz ranking zamykamy prezentacją modelu Camry CR 7030. Sprzęt sprawdza się w czyszczeniu kominków z popiołu i sadzy. Urządzenie przeznaczone jest do pracy w warunkach domowych i w firmach. Odkurzacz jest przystosowany do czyszczenia zarówno wystygniętego popiołu, jak i takiego świeżo po ugaszeniu.

Produkt wyposażony jest w duży pojemnik na nieczystości. Jego pojemność wynosi 25 l, co pozwala na sprzątanie większych pieców, a także pozwala na rzadsze opróżnianie zbiornika.

Moc silnika tego urządzenia wynosi 2000 W, więc jest bardzo wydajny. Ponadto model ma zamontowany czujnik termiczny, który zabezpiecza sprzęt przed przegrzaniem. Produkt wyposażony jest w filtry, które trzeba regularnie czyścić, aby działał on efektywnie.

Sprzęt jeździ na 4 kółkach obrotowych, co ułatwia operowanie nim. Dodatkowo na jego przenoszenie pozwala wygodny uchwyt. Opinie o odkurzaczach do kominków producenta Camry są bardzo pozytywne. Użytkownicy cenią model Camry CR 7030 za dużą moc.

Camry CR 7030 to odkurzacz do kominków o mocy 2000 W. Wymiary modelu to: 32,5 cm x 32,5 cm x 53 cm. Pojemność zbiornika jest równa 25 l. Urządzenie ma czarny kolor.

Zalety
Kabel:

W związku z tym, że kabel zasilający ma długość 5 m możemy być pewni, że użytkowanie sprzętu będzie komfortowe i nic nie ograniczy naszych ruchów.

Wytrzymałość:

Produkt został wykonany z wytrzymałych tworzyw, dlatego urządzenie sprawdzi się zarówno do usuwania popiołu o niskiej, jak i wysokiej temperaturze. Oznacza to, że możemy skorzystać z modelu niedługo po wygaszeniu płomienia.

Wady
Wąż:

Internauci w swoich komentarzach zaznaczają, że wąż ssący mógłby być nieco dłuższy.

Filtr:

W pojedynczych opiniach można przeczytać, że filtr szybko się zapycha.

 

 

 

X-Ash TQD

 

Odkurzacz kominkowy X-Ash TQD to bardzo nowoczesne urządzenie, z którego pomocą usuniesz zimny popiół z grilli, kominków czy palenisk w ogrodzie. Produkt ma silnik elektryczny o mocy 1000 W i dużej wydajności. Dzięki temu dokładne sprzątanie popiołu zajmuje tylko kilka minut.

Obsługa tego sprzętu jest bardzo prosta, dlatego nawet osoby, które wcześniej nie korzystały z tego typu produktów nie będą miały trudności. Urządzenie wyposażone jest w 4 obrotowe kółka pozwalające na swobodne przemieszczanie się. Odkurzacz ma też pojemny zbiornik na odpady (18 l), więc nie musisz kilkakrotnie go opróżniać w czasie sprzątania. Poza tym producent zadbał o Twój komfort, dlatego w czasie opróżniania pojemnika na popiół nie pobrudzisz się. W modelu wbudowano filtr HEPA, który zatrzymuje bakterie, drobnoustroje i inne drobiny zagrażające alergikom.

Wielu konsumentów wybrało właśnie to urządzenie ze względu na jego satysfakcjonującą pracę. Odkurzacz szybko i dokładnie usuwa drobny pył i popiół, ale też większe zanieczyszczenia.

 

 

 

Kaminer 18l 1200W

 

Poszukując dobrej jakości odkurzacza kominkowego coraz więcej konsumentów decyduje się na zakup Kaminer 18l 1200W. Jest to wydajne urządzenie, które sprawdzi się w prywatnym domu. Przy pomocy produktu szybko usuniesz pył i popiół z wszystkich typów kominków, jak i grillów czy palenisk.

Moc modelu to 1200 W, dlatego jego praca przebiega szybko. Nie musisz się też martwić o to, że dłuższe sprzątanie uszkodzi silnik- jest on odporny na przegrzania. Obudowa odkurzacza została wykonana bardzo szczegółowo, dlatego w czasie sprzątania pył nie może dostać się do wnętrza urządzenia i spowodować awarii. Prezentowany sprzęt sprawdzi się równie dobrze podczas sprzątania pozostałości po remoncie, gdyż bez trudu usunie metalowe opiłki i gruz. Pojemnik na odpady ma pojemność 18 l i wykonano go z metalu, dlatego nie sposób go przedziurawić.

Tym, co spodobało się konsumentom jest duża moc produktu zapewniającą sporą siłę ssania, przez co czas pracy zostaje znacznie skrócony. Z kolei wbudowany filtr HEPA zatrzymuje wiele zanieczyszczeń.

 

 

» Przejrzyj produkty z poprzednich lat

 

Czy podobal Ci sie nasz artykul? Ponizej znajdziesz nowo dodane artykuly:

 

Jaką myjkę parową kupić?

Odkurzacze samochodowe ranking

Odkurzacz pionowy

Najlepsze myjki ciśnieniowe w 2021 roku

 

Subskrybuj
Notify of
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments
DMCA.com Protection Status
film indirfilm indirmefull program indir