Odkurzacze do kominków ranking

Ostatnio aktualizowane: 09.07.20

 

Masz w domu kominek i potrzebujesz odkurzacza, który pozwoli szybko pozbyć się zabrudzeń z popiołu? Jeśli tak, przeczytaj przygotowany przez nas ranking. Umieściliśmy w nim opisy produktów, które według konsumentów są jednymi z najlepszych modeli dostępnych obecnie na rynku. Na pierwszym miejscu w zestawieniu uplasował się odkurzacz do kominków Kaminer ODK005-20L. Jest to sprzęt dostępny w atrakcyjnej cenie, dlatego na jego zakup decyduje się duża liczba osób. Model wykonano z mocnych tworzyw, co daje pewność, że produkt nie ulegnie zbyt szybko awarii. Kolejną zaletą urządzenia jest duży pojemnik. Z uwagi na wielkość zbiornika nie ma konieczności jego zbyt częstego opróżniania. Do zestawu dołączono filtry, które stanowią ochronę silnika. Na drugim miejscu w rankingu znalazł się odkurzacz do kominków Kerch Multi 2000. Jest to model przemysłowy, który można wykorzystać do wielu prac m.in. czyszczenia powierzchni na budowie, usuwania zabrudzeń z pieców, kominków i grilli. Model ma skuteczny system filtracji.

 

 

Tabela porównawcza

 

Zalety
Wady
Podsumowanie
Oferty

 

 

Jaki odkurzacz do kominka kupić?

 

Przewodnik zakupowy

Wszyscy posiadacze kominków wiedzą, że czyszczenie ich jest dość trudne. Popiół łatwo wydostaje się poza jego granice. Natomiast miotła nie jest najczęściej efektywna, rozprowadza tylko sadzę po podłodze. Zwykłe odkurzacze nie mają odpowiednio zabezpieczonego silnika i popiół może go uszkodzić. Z pomocą przychodzą nam producenci odkurzaczy do kominka. Jest to urządzenie, które dobrze radzi sobie z odkurzaniem kominków. Na rynku istnieje jednak wiele produktów tego typu i mogą całkiem znacznie różnić się między sobą. Aby pomóc Ci w zakupie, stworzyliśmy ten oto poradnik, który podpowie Ci, jaki odkurzacz do kominka wybrać.

Dlaczego odkurzacz do kominków?

Oprócz odkurzacza, na rynku znajdziemy również separator, czyli specjalną nakładkę na zwykłe przyrządy. Wystarczy zamontować ją na rurze i zacząć oczyszczać kominek. Jednak to właśnie odkurzacze do kominków zostały najlepiej przystosowane do tego typu pracy. Świetnie poradzą sobie z ciężką sadzą i popiołem. Może być to problem dla separatora. Jeżeli musimy oczyszczać kominek regularnie, to odkurzacz jest najlepszym wyborem.

 

Komfort użytkowania

Przed zakupem upatrzonego modelu, warto sprawdzić, jak długi jest jego kabel. Zbyt krótki może sprawić, że będziemy musieli poszukać dodatkowego przedłużacza. Wybierzmy również model, który jest, jak najbardziej mobilny. Zbyt ciężkie urządzenie, nie będzie łatwe w użytkowaniu. Pamiętajmy jednak, że zwykle im lżejszy przyrząd, tym mniejsza jest jego moc.

 

Zbiornik mały, czy duży – jaki odkurzacz do kominka jest najlepszy?

Koniecznie sprawdźmy, jaką pojemność ma urządzenie, które zamierzamy kupić. Jeżeli jesteśmy właścicielami dużego kominka, to musimy liczyć się z tym, że te o małej pojemności, jak 20L czy 30L mogą okazać się niewystarczające do jednorazowego oczyszczenia naszego kominka. Może to być problematyczne szczególnie wtedy, kiedy mamy więcej niż dwa kominki w domu. Dlatego więc warto wybrać model, który ma 50L pojemności zbiornika lub więcej.

Jeżeli jesteśmy posiadaczami niewielkiego kominka, to spokojnie możemy zaopatrzyć się w model, który nie posiada aż tak dużej pojemności. Może wystarczyć nam nawet prosty, bezprzewodowy odkurzacz, który zmieści się w naszej ręce podczas sprzątania. W tym wypadku jednak jest ważne, aby końcówka modelu była stosunkowo długa. Możemy mieć problem, aby sięgnąć do najgłębszych zakątków kominka.

 

Moc

Jeżeli chodzi o moc odkurzacza do kominka, to nie jest to tak istotne, jak w innych modelach. Zwykle popiołu i sadzy nie jest zbyt dużo. Dlatego wystarczy nam urządzenie o mocy około 1200W. Jeżeli jednak posiadamy kominki o większych rozmiarach, a dodatkowo mamy ich kilka, to powinniśmy raczej wybrać ten o mocy około 1500W. Pamiętajmy natomiast, że będzie on zwykle cięższy.

 

Akcesoria

Bardzo dobrze jest wybrać przyrząd z różnorodnymi końcówkami do wyciągania popiołu i sadzy. Niektóre szczotki mogą utknąć w trudno dostępnych miejscach. Szczególnie, jeżeli kominek jest głęboki lub ma niestandardowy kształt. Do takich miejsc można zwykle dotrzeć tylko specjalnie wyprofilowana końcówka. Zwróćmy również uwagę, czy upatrzony przez nas produkt ma kilka rodzajów rur w zestawie.

Mogą one znacznie podnieść komfort oczyszczania kominka i pomóc  nam w dotarciu do jego każdego kąta. W efekcie, stanie się on zupełnie czysty. Użytecznym akcesorium jest również specjalny pojemnik, do którego możemy wsypać sadzę i popiół, zebrany wcześniej w zbiorniku przyrządu. Zaoszczędzi nam to bowiem czas każdorazowego opróżnienia odkurzacza.

 

Inne funkcje

Wybierając odkurzacz do kominka, warto zapoznać się z jego dodatkowymi funkcjami. Dzięki temu, sprzęt będzie użyteczny nie tylko przy oczyszczaniu jednego przedmiotu, a resztę czasu leżał w szafie. Wiele produktów tego typu można używać także do czyszczenia palenisk pieców i kotłów CO. Dzięki regularnemu usuwaniu pyłów z tych miejsc, możemy polepszyć wydajność pieca poprzez zwiększenie jego ciągu. Dobrze oczyszczone urządzenie o wiele łatwiej pracuje. Co więcej, może uchronić to nas przed niespodziewanym wybuchem kotła. Dlatego, jeżeli posiadamy też kocioł CO, to upewnijmy się  w sklepie, czy odkurzacz do kominka może być używany do jego oczyszczania.

Niektóre z urządzeń dobrze sprawdzają się również jako odkurzacze budowlane. Przystosowane zostały w taki sposób, aby miały bardzo mocne ssanie. Wszystko po to, aby wciągnąć pyły budowlane lub pylaste zaprawy cementowe. W tym wypadku, model radzi sobie o wiele lepiej niż tradycyjne odkurzacze. Warto wybrać taki sprzęt, który posiada funkcję zbierania wody. Bardzo często okazuje się, że popiół nie jest do końca suchy. Odkurzacz może mieć zatem problem, aby go wciągnąć.

Oprócz tego, przyrząd z taką funkcją umożliwi nam pozbycie się zwykłej wody z podłogi. Dzięki temu, nie musimy od razu szukać mopa. Odkurzacz do kominka jest także idealny do oczyszczania paleniska grilla. Jeżeli zależy nam na czasie, to możemy zaopatrzyć się w model, który potrafi wciągać popiół już po kilku minutach od  jego wygaśnięcia. W zwykłych urządzeniach musimy zazwyczaj czekać aż do 12 godzin do momentu, kiedy mamy pewność, że popiół jest zupełnie zimny.

Odkurzacze do kominka w dobrej cenie

Niewielkie odkurzacze do kominków, wyposażone w jedną rurę i niezbyt mocny silnik zwykle kosztują od 100 zł do 150 zł. Wraz z wzrostem ceny, zwiększa się ich moc, liczba akcesoriów, wielkość pojemnika oraz długość pracy działania. Jedne z najdroższych modeli mogą kosztować nawet do 2 000 zł.

 

 

Najlepsze odkurzacze do kominków w 2020 roku

 

Utrzymanie kominka w czystości jest ważne zarówno ze względów estetycznych, jak i zdrowotnych. Uprzątnięcie sadzy i popiołu zwykłą miotłą powoduje zakurzenie całego domu. Dlatego też do tego celu warto sięgnąć po odkurzacz do kominków. Przy poszukiwaniu odpowiedniego modelu warto zwrócić uwagę na jego moc i funkcjonalność. Abyś mógł zorientować się, jakie ciekawe produkty dostępne są na rynku, sporządziliśmy poniższy ranking odkurzaczy do kominków.

 

Nasze zalecenia

 

Kaminer ODK005-20L

 

Na początku naszego zestawienia prezentujemy model Kaminer ODK005-20L. Urządzenie sprawdzi się do czyszczenia kominka, pieca i grilla. Odkurzacz ten pozwala na proste sprzątanie popiołu o temperaturze do 50 st. C. To sprawia, że można zacząć porządki, zanim pozostałości całkowicie wystygną.

Ten najlepszy odkurzacz do kominków wyposażony jest w 20 l metalowy pojemnik. Dzięki dużej pojemności zbiornika nie trzeba co chwila go opróżniać. Sprzęt ma 4 kółka, więc jego przestawianie i obsługa jest wygodna i nie sprawia trudności. Dodatkowo do obudowy przytwierdzony jest uchwyt, który pozwala na łatwy transport urządzenia. Model ma 2 filtry, które należy regularnie czyścić, aby urządzenie sprawnie sprzątało brud.

Wąż ssący ma długość 2 m, a jego średnica wynosi 44 mm. Jest to optymalna wielkość, która pozwala na odkurzanie popiołu i gruzu dużego komina. Moc tego odkurzacza wynosi 1200 W. Użytkownicy twierdzą, że model ten jest praktyczny i sprawdza się w domu.

Kaminer ODK005-20L to bardzo dobry odkurzacz do kominków do 150 zł. Urządzenie ma moc 1200 W. Produkt jest zasilany sieciowo. Pojemność zbiornika na odpady jest równa 20 l.

Zalety
Kompaktowe wymiary:

Odkurzacz ma kompaktowe wymiary (42 cm x 32 cm), więc nie zajmuje dużo miejsca. W związku z tym przechowywanie produktu nie jest trudne.

Dmuchawa:

Prezentowany model ma opcję dmuchawy, która czyni sprzęt bardziej funkcjonalnym. Użytkownik ma możliwość korzystania z odkurzacza także do wymiatania liści na podwórku. Zdaniem wielu osób urządzenie świetnie sobie z tym radzi.

Pojemnik:

Z uwagi na to, że zbiornik ma dużą pojemność nie trzeba zbyt często go opróżniać. Konsumenci zapewniają, że system otwierania pojemnika jest dobrze przemyślany, co ułatwia pozbycie się zabrudzeń.

Kółka:

Umieszczone u podstawy kółka zostały wykonane z mocnych tworzyw, dlatego nie niszczą się zbyt szybko. Należy również zaznaczyć, że elementy te nie rysują podłogi.

Moc:

Z uwagi na dużą moc urządzenie jest uznawana za efektywne. Dobrze radzi sobie z usuwaniem wszelkich zabrudzeń.

Wady
Filtr:

Niektóre osoby twierdzą, że dołączony do zestawu filtr szybko się zapycha, dlatego konieczne jest jego częste czyszczenie, co jak wiadomo, zabiera czas.

 

 

 

 

Kerch Multi 2000

 

Prezentujemy odkurzacz do kominków Kerch Multi 2000, który znajdzie zastosowanie także w innych pracach. Ze sprzętu można z powodzeniem korzystać, jeśli chcemy pozbyć się zabrudzeń z pieca czy z grilla. Odkurzacz przyda się także na budowie. Model ma funkcję dmuchawy, więc pozwala usunąć nieczystości z trudno dostępnych miejsc. 

Moc maksymalna sprzętu jest równa 2200 W. Zbiornik na zanieczyszczenia ma pojemność równą 20 l. W zestawie znajduje się szczotka uniwersalna, rurka płaska i okrągła. Wąż ssący ma długość równą 250 cm, do jego wykonania wykorzystano wytrzymały, żaroodporny materiał. Odkurzacz ma m.in. filtr HEPA, który można łatwo wyczyścić. Długość przewodu zasilającego jest równa 350 cm. 

Po przeczytaniu opinii na temat odkurzacza do kominków Kerch Multi 2000 można stwierdzić, że jest to wydajny sprzęt pozwalający zachować idealną czystość w mieszkaniu. Jednym z atutów modelu jest także jego przystępna cena. 

Odkurzacz kominkowy Kerch Multi 2000 ma zbiornik o pojemności równej 20 litrów. Sprzęt waży 4 kg i ma 3 filtry w zestawie.

Zalety
Wąż ssący:

Odkurzacz ma solidny wąż ssący, który został wykonany z metalu i ma żaroodporną konstrukcję. Jego długość wynosi 250 cm, więc użytkownik może łatwo dostać się do trudno dostępnych miejsc.

Zbiornik na odpady:

Model ma 20-litrowy zbiornik na odpady. Jest on na tyle duży, że nie ma konieczności jego ciągłego opróżniania. Warto dodać też, że usuwanie zanieczyszczeń nie zajmuje dużo czasu. Ponadto nie trzeba kupować worków, co zmniejsza koszty eksploatacji. 

Zmywalne filtry:

Odkurzacz jest sprzedawany w zestawie ze zmywalnymi filtrami, które łatwo utrzymać w czystości. Zapewniają one skuteczną filtrację.

Funkcja odrzutnika:

Według konsumentów przydatna jest funkcja odrzutnika. Dzięki niej wpadające do zbiornika zanieczyszczenia są automatycznie kierowane na dno pojemnika i dzięki temu nie dochodzi do zapychania się filtrów.

Wady
Kabel zasilający:

Osoby korzystające regularnie z tego odkurzacza przemysłowego wskazują, że przewód zasilający powinien być nieco dłuższy. Wtedy nie byłoby konieczności zmiany źródła zasilania w trakcie pracy.

 

 

 

 

Kaminer ODK006-15L

 

Kolejnym prezentowanym odkurzaczem w naszym rankingu jest Kaminer ODK006-15L. Przeznaczony jest on do sprzątania kominków i pieców z gruzu, popiołu i innych zanieczyszczeń. Sprzęt sprawdzi się także w mocno zapylonych pomieszczeniach. Jest on odpowiedni do pracy w temperaturze do 50 st. C.

Ten dobry i tani odkurzacz do kominków wyposażony został w pojemnik z żelaza malowany proszkowo na odpady o pojemności 15 l. Dodatkowo do zestawu dołączony jest metalowy wąż ssący o długości 1 m i średnicy 44 mm z aluminiową końcówką. Moc tego modelu to 1200 W. Urządzenie można w wygodny sposób przenosić, dzięki zamontowanemu uchwytowi.

Sprzęt wyposażony jest w dwa filtry, które zapewniają płynne działanie. Ważne jest, aby je regularnie czyścić. Model ten daje możliwość włączenia funkcji dmuchawy, co pozwala na uporządkowanie liści na podwórku. Użytkownicy doceniają ten odkurzacz za mocny silnik zarówno przy ssaniu, jak i nadmuchu.

Odkurzacz do kominków Kaminer ODK006-15L ma moc 1200 W. Produkt waży 3,4 kg, a pojemność zbiornika wynosi 15 l. Model wyposażono w filtr HEPA.

Zalety
Zastosowanie:

Odkurzacz znajdzie zastosowanie w wielu sytuacjach. Urządzenie pozwoli zadbać nie tylko o czystość naszego kominka, ale też umożliwi sprzątnięcie drobnego gruzu czy metalowych opiłków.

Filtr:

Podwójny system filtracji gwarantuje bardzo dobrą ochronę przed zanieczyszczeniami. Konsumenci potwierdzają, że odkurzacz nie zapycha się, a silnik nie jest narażony na awarie. To daje pewność, że urządzenie będzie nam służyło przez długi czas.

Przenoszenie:

Produkt niewiele waży, więc jego przenoszenie nie jest trudne. Ułatwieniem jest znajdujący się na obudowie uchwyt wykonany z mocnych tworzyw.

Wady
Wąż ssący:

W komentarzach niewielkiej części użytkowników pojawia się informacja, że dołączony do kompletu wąż ssący został wykonany z nie najlepszych tworzyw. W związku z tym trzeba uważać, aby nie uszkodzić tego elementu.

 

 

 

 

Vorel 78870

 

Następnie prezentujemy model Vorel 78870, który pozwala na szybkie sprzątanie kominków, pieców i grilli. Sprzęt nadaje się do użytku zarówno w domu, jak i w firmie. Produkt można używać jako odkurzacz i dmuchawę.

Urządzenie wyposażone jest w pojemnik 20 l, który pozwala na sprzątanie dużych pieców. Zbiornik został zrobiony z wysokiej jakości stali nierdzewnej. Maksymalna temperatura popiołu to 40 st. C. Trzeba pamiętać, aby nie sprzątać gorących odpadów, gdyż mogą one uszkodzić instalację.

Dzięki wygodnemu, składanemu uchwytowi, model można wygodnie przenosić. Waga produktu wynosi 4,3 kg. Dodatkowym ułatwieniem w obsłudze są 4 kółka, na których znajduje się sprzęt. Pozwalają one na wygodne operowanie odkurzaczem. Moc tego produktu wynosi 800 W.

Wąż ssący ma długość 1 m. Urządzenie wyposażone jest w podwójne filtry, co pozwala na rzadsze ich czyszczenie i wydajniejszą pracę sprzętu. Użytkownicy doceniają ten model za wygodę użytkowania.

Vorel 78870 to odkurzacz do popiołu o mocy 800 W. Zbiornik na odpady wykonano ze stali nierdzewnej, a jego pojemność to 20 l. Długość kabla zasilającego wynosi ok. 1,8 m.

Zalety
Przenoszenie:

Prezentowany odkurzacz u podstawy ma zamontowane solidnie wykonane kółka transportowe. Kolejnym elementem, który ułatwia przenoszenie jest składany uchwyt.

Zbiornik:

Wykonany ze stali nierdzewnej zbiornik na odpady wykazuje odporność na uszkodzenia mechaniczne. Dodatkowo użytkownicy zgodnie twierdzą, że opróżnianie pojemnika nie zajmuje dużo czasu.

Filtry:

Do zestawu dołączono dwa filtry. Każdy z nich został solidnie wykonany, dzięki czemu gwarantuje bardzo dobrą ochronę.

Wady
Kabel zasilający:

Niektórzy uważają, że kabel zasilający jest zbyt krótki (1,8 m), przez co użytkowanie sprzętu może okazać się mało komfortowe.

Głośność:

Część Internautów twierdzi, że produkt jest głośny, co przeszkadza domownikom w ich codziennych czynnościach.

 

 

 

 

Camry CR 7030

 

Nasz ranking zamykamy prezentacją modelu Camry CR 7030. Sprzęt sprawdza się w czyszczeniu kominków z popiołu i sadzy. Urządzenie przeznaczone jest do pracy w warunkach domowych i w firmach. Odkurzacz jest przystosowany do czyszczenia zarówno wystygniętego popiołu, jak i takiego świeżo po ugaszeniu.

Produkt wyposażony jest w duży pojemnik na nieczystości. Jego pojemność wynosi 25 l, co pozwala na sprzątanie większych pieców, a także pozwala na rzadsze opróżnianie zbiornika.

Moc silnika tego urządzenia wynosi 2000 W, więc jest bardzo wydajny. Ponadto model ma zamontowany czujnik termiczny, który zabezpiecza sprzęt przed przegrzaniem. Produkt wyposażony jest w filtry, które trzeba regularnie czyścić, aby działał on efektywnie.

Sprzęt jeździ na 4 kółkach obrotowych, co ułatwia operowanie nim. Dodatkowo na jego przenoszenie pozwala wygodny uchwyt. Opinie o odkurzaczach do kominków producenta Camry są bardzo pozytywne. Użytkownicy cenią model Camry CR 7030 za dużą moc.

Camry CR 7030 to odkurzacz do kominków o mocy 2000 W. Wymiary modelu to: 32,5 cm x 32,5 cm x 53 cm. Pojemność zbiornika jest równa 25 l. Urządzenie ma czarny kolor.

Zalety
Kabel:

W związku z tym, że kabel zasilający ma długość 5 m możemy być pewni, że użytkowanie sprzętu będzie komfortowe i nic nie ograniczy naszych ruchów.

Wytrzymałość:

Produkt został wykonany z wytrzymałych tworzyw, dlatego urządzenie sprawdzi się zarówno do usuwania popiołu o niskiej, jak i wysokiej temperaturze. Oznacza to, że możemy skorzystać z modelu niedługo po wygaszeniu płomienia.

Wady
Wąż:

Internauci w swoich komentarzach zaznaczają, że wąż ssący mógłby być nieco dłuższy.

Filtr:

W pojedynczych opiniach można przeczytać, że filtr szybko się zapycha.

 

 

 

 

» Przejrzyj produkty z poprzednich lat

Produkty te nie sa juz dostepne

 

 

Lavor L-Ashley 310

 

Kolejnym modelem prezentowanym w naszym zestawieniu jest Lavor L-Ashley 310. Odkurzacz przeznaczony jest do sprzątania kominków, grilli i pieców w warunkach domowych i przemysłowych. Produkt ten jest odpowiedni do użytkowania w temperaturze do 40 st. C, a więc po tym, jak popiół już wystygnie.

Model wyposażony został w uchwyt, który pozwala na jego wygodny transport. Dodatkowo niewielkie rozmiary i waga 5,5 kg ułatwiają obsługę sprzętu.

Urządzenie wyposażone jest w pojemnik na popiół i gruz o wielkości 18 l. Zbiornik zrobiony został z wysokiej jakości stali malowanej. Wąż ssący ma długość 1 m. Dodatkowo produkt wyposażony został w funkcję dmuchawy. To sprawia, że można robić nim porządki na podwórku.

Moc silnika w tym sprzęcie zależy od trybu pracy: jako odkurzacz pobiera moc w wysokości 1000 W, natomiast jako dmuchawa 800 W. Użytkownicy doceniają ten model za głośność i szybkość pracy.

Odkurzacz do czyszczenia kominków Lavor Ashley 310 wykonano mi.n. ze stali nierdzewnej. Moc urządzenia wynosi 800 W. Waga produktu to 5,5 kg, a długość kabla zasilającego – 3 m.

Zalety
Jakość:

Do wykonania prezentowanego odkurzacza do kominków wykorzystano dobrą gatunkowo stal nierdzewną. Materiał ten wykazuje dużą odporność na uszkodzenia mechaniczne i korozję.

Filtr:

W komplecie otrzymujemy filtr, którego zadaniem jest ochrona silnika przed zanieczyszczeniami. Warto podkreślić, że filtr przeznaczony jest do wielokrotnego użytku - jeśli się zabrudzi, wystarczy umyć go pod bieżącą wodą i osuszyć.

Kabel:

Z uwagi na to, że kabel zasilający ma 3 m długości możemy być pewni, że nic nie będzie krępowało naszych ruchów. Użytkownik będzie mógł skorzystać z urządzenia, nawet jeśli źródło zasilania nie znajduje się blisko kominka.

Głośność:

Opinie konsumentów potwierdzają, że sprzęt nie generuje zbyt dużego hałasu, co zwiększa komfort użytkowania.

Wady
Kółka transportowe:

Według niektórych osób minusem jest brak kółek transportowych ułatwiających przenoszenie.

 

 

» Przejrzyj produkty z poprzednich lat

Subskrybuj
Notify of
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments
DMCA.com Protection Status