Odkurzacze do basenu ranking

Ostatnio aktualizowane: 28.09.20

 

Jeśli masz basen, z pewnością doskonale wiesz, że dbanie o czystość wody to nierzadko męcząca i zajmująca dużo czasu czynność. Polecamy Ci zakup specjalnego odkurzacza, który może znacząco ułatwiać pracę. Wśród tego typu sprzętów na szczególną uwagę zasługuje produkt Steinbach Speedcleaner RX 5 061018. To wydajny i efektywnie działający odkurzacz, który czyści nie tylko dno zbiornika, ale również jego ściany. Urządzenie zasysa zanieczyszczenia przez otwory w dolnej części budowy i zatrzymuje je w środku, aby nie przedostały się z powrotem na zewnątrz. Model ma dwa tryby pracy do wyboru (automatyczny i manualny), a do tego został wyposażony w stabilizatory. Zapobiegają one przewróceniu się urządzenia w czasie pracy. Nie jest to odkurzacz, którego szukasz? Sprawdź więc produkt Dolphin Supreme M3 100184, który także jest przeznaczony do czyszczenia ścian i dna basenu. Sprzęt szybko usuwa zanieczyszczenia z wody i pozwala zmniejszyć zużycie detergentów, takich jak chlor. To model, który wyróżnia się łatwą obsługą i konserwacją.

 

 

Tabela porównawcza

 

Zalety
Wady
Podsumowanie
Oferty

 

 

Jaki odkurzacz do basenu kupić?

 

Przewodnik zakupowy

Kąpanie się w przydomowym basenie w upalne dni jest przyjemne, jednak dbanie o czystość wody w zbiorniku nie należy do zbyt łatwych czynności. Warto pomyśleć o zakupie specjalnego odkurzacza, z pomocą którego szybko pozbędziemy się wszystkich zanieczyszczeń. Masz wątpliwości, które urządzenie wybrać? W podjęciu decyzji pomoże Ci ten artykuł, a zwłaszcza jego pierwsza część, czyli poradnik zakupowy.

 

 

Zalety odkurzaczy do basenu

Mając w ogrodzie basen, powinniśmy pamiętać o jego regularnym czyszczeniu co kilka dni, nawet jeśli nie kąpiemy się w nim codziennie. Wszystko dlatego, że w wodzie szybko osiadają zanieczyszczenia, takie jak spadające z drzew liście, pyłki, źdźbła przyciętej trawy itp. To materia organiczna i jeśli osiądzie na dnie, a my szybko jej nie usuniemy, zacznie się rozkładać i w basenie rozwiną się glony. Sprzęty takie jak odkurzacze skutecznie temu zapobiegają.

Usuwanie zanieczyszczeń z wody z basenu to konieczność. Zielony nalot osadzający się na ściankach zbiornika jest trudny do usunięcia. Co prawda możemy zastosować specjalne detergenty, takie jak chlor, jednak mogą podrażniać skórę i wywoływać reakcje alergiczne, co skutecznie zniechęci nas do kąpieli w basenie. Za sprawą odkurzacza możemy więc nie tylko usunąć różnego rodzaju zanieczyszczenia, ale też zmniejszyć zużycie detergentów.

 

Jaki odkurzacz do basenu jest najlepszy?

Wyróżniamy dwa rodzaje odkurzaczy do basenu, czyli sprzęty ręczne i automatyczne. Te pierwsze są znacznie tańsze, jednak musimy je samodzielnie obsługiwać, co szybko może okazać się bardzo męczące. Mając taki produkt, możemy oczyścić dno i ściany zbiornika. Przeważnie odkurzacz ręczny montuje się na długiej tyczce, można podłączyć go bezpośrednio do skimmera, czyli filtra powierzchniowego wody.

Urządzenie automatyczne jest świetnym rozwiązaniem dla osób, które nie mają odpowiednio dużo czasu na to, aby samodzielnie czyścić basen. Jak sama nazwa wskazuje, tego typu sprzęt zrobi to za nas, my musimy go jedynie w odpowiedni sposób podłączyć przez kabel zasilający i włożyć do wody.

 

Sposób pracy

Warto pamiętać, że odkurzacze do basenu różnią się sposobem pracy. Dotyczy to w szczególności modeli automatycznych. Są sprzęty, które usuwają zanieczyszczenia z dna zbiornika, jak i ścianek oraz linii wody. Niemniej jednak nie wszystkie urządzenia są tak praktyczne. Niektóre produkty są przeznaczone jedynie do oczyszczania basenowego dna, co oznacza, że zanieczyszczenia pływające na powierzchni wody musimy usuwać samodzielnie w inny sposób. Podejmując decyzję, jaki odkurzacz do basenu wybrać, trzeba mieć to na uwadze.

 

Zasilanie

Sprzęt może być zasilany sieciowo lub akumulatorowo, a to, który kupimy, zależy m.in. od własnych przyzwyczajeń. Urządzenia wymagające podłączenia do prądu zazwyczaj są wyposażone w bardzo długi, ponad 10 m kabel, dlatego nie powinniśmy narzekać na komfort użytkowania. Aby zapobiec ciągłemu plątaniu się przewodu, zasilane sieciowo modele przeważnie są wyposażone w obrotową tarczę. Tego typu produkty często mają w komplecie również kilkumetrowe węże dające możliwość podłączenia do skimmera. Odkurzacze zasilane akumulatorowo wymagają użycia kilku baterii (zwykle AA). Jest to dobry wybór głównie do basenu o niewielkim metrażu, gdyż wyczyszczenie bardzo dużej powierzchni mogłoby przyczynić się do szybkiego rozładowania baterii.

 

System filtracji

Każdy odkurzacz do czyszczenia basenu jest wyposażony w filtry – kartuszowe (stosowane w starszych urządzeniach) lub piaskowe, bardziej nowoczesne. Pierwsze wymienione wymagają częstej wymiany, a to generuje dodatkowy koszt. Z tego względu panuje przekonanie, że najlepszy odkurzacz do basenu ma filtry piaskowe, które są bardziej wydajne, a do tego trwalsze (można je czyścić pod bieżącą wodą).

 

 

Wymiary basenu

Nie wszystkie sprzęty są przystosowane do użytku w bardzo dużych basenach. Zazwyczaj na opakowaniach produktów jest umieszczona informacja o tym, jakie powinny być maksymalne wymiary zbiornika. Ta kwestia jest istotna, ponieważ niewłaściwie dobrane urządzenie sprawi, że nie będzie ono efektywnie działać i woda w basenie wciąż będzie zanieczyszczona.

 

Dodatkowe wyposażenie

Wspomnieliśmy, że odkurzacz może być wyposażony w węże przyłączeniowe lub długi kabel zasilający. Nierzadko takie urządzenia mają też inne dodatkowe elementy jak np. specjalny dozownik na tabletki z chlorem czy regulator ciśnienia, odpowiadający za utrzymanie stałego przepływu wody w czasie pracy. Czasami w komplecie możemy dostać także adaptery pozwalające na szybkie podłączenie sprzętu do skimmera lub pompy filtrującej, więc nie musimy kupować ich osobno.

 

Odkurzacze do basenu w dobrych cenach

Za ręczny odkurzacz zapłacimy nie więcej niż 100 zł, więc nie jest to duży wydatek. Jednak sprzęt automatyczny przez wiele osób jest uznawany za wygodniejszy w użytkowaniu, dlatego cieszy się większą popularnością. Tego typu produkty kosztują od 500 zł do ok. 10 000 zł. Im bardziej nowoczesne jest urządzenie, tym więcej musimy za nie zapłacić.

 

 

Najlepsze odkurzacze do basenu w 2020 roku

 

Poniższy ranking odkurzaczy do basenu pomoże Ci znaleźć sprzęt pozwalający na szybkie usunięcie z wody wszystkich zanieczyszczeń. Prezentowane w nim urządzenia są łatwe w obsłudze, poręczne, a do tego wyjątkowo efektywne. Koniecznie sprawdź nasze propozycje.

 

Nasze zalecenia

 

Steinbach Speedcleaner RX 5 061018

 

Odkurzacz Steinbach Speedcleaner RX 5 061018 ma zintegrowany system czyszczenia. Idealnie nadaje się on do użytku w basenach, których wymiary nie przekraczają: 6 m x 12 m. Urządzenie szybko czyści zarówno dno, jak i ściany zbiornika. To model wyposażony w wydajny system filtracyjny.

Aby uruchomić sprzęt, należy podłączyć go do kabla pływającego, którego długość wynosi 16 m. Odkurzacz ma panel sterowania pozwalający na szybkie określenie czasu sprzątania, a także wybór trybu pracy (do wyboru mamy tryb manualny i automatyczny). Na spodzie produktu znajdują się dwa otwory, przez które zanieczyszczenia są zasysane do jednostki filtrującej i tam zatrzymywane.

Po zapoznaniu się z recenzjami konsumentów możemy wywnioskować, że odkurzacz działa skutecznie. To model, który doskonale radzi sobie z usuwaniem zanieczyszczeń w wodzie. Urządzenie jest łatwe w obsłudze, a ponieważ wyposażono je w stabilizatory, nie ma ryzyka, że będzie się przewracać podczas pracy.

 

 

 

 

Dolphin Supreme M3 100184 

 

Model Dolphin Supreme M3 100184 jest przeznaczony do czyszczenia dna basenu, o długości do 10 m. Sprzęt jest mały i lekki, a tym samym łatwy w przechowywaniu. To odkurzacz z filtrem o wydajności 17 m3/h, który nie tylko usuwa z wody zanieczyszczenia, ale też zmniejsza zużycie detergentów, takich jak np. chlor.

Produkt został wyposażony w specjalną, obrotową tarczę typu Swivel. Zapobiega ona plątaniu się kabla zasilającego (jego długość wynosi 18 m). Urządzenie jest przeznaczone do użytku w basenie o maksymalnych wymiarach: 4 m x 10 m. Opisywany model czyści z prędkością do 336 m2/h.

Konsumenci, którzy kupili odkurzacz marki Dolphin, uważają, że jest to sprzęt godny uwagi. Konserwacja urządzenia nie jest trudna, tak samo, jak jego użytkowanie. Wystarczy włożyć odkurzacz do basenu, a po 3 godzinach woda powinna być oczyszczona z pływających w niej liści itp. (tyle trwa cykl czyszczenia).

 

 

 

 

Mira-Lux Twister II

 

Przedstawiamy Mira-Lux Twister II – odkurzacz, który można podłączyć bezpośrednio do skimmera. To dobry wybór dla osób mających basen o długości maksymalnej do 8,2 m. Urządzenie jest wyposażone w dozownik na tabletki z chlorem, a także dwa węże (ich długość to 2,5 m i 5 m).

W komplecie ze sprzętem otrzymujemy ponadto regulator ciśnienia, który zapewnia stały przepływ wody. Produkt jest łatwy w obsłudze, można zainstalować go w swoim basenie w kilka minut, bez specjalistycznych narzędzi (nie wymaga podłączenia do prądu). Co ważne, model może być wykorzystywany jako odpływ denny, jeśli nasz basen nie jest wyposażony w ten element.

Według konsumentów odkurzacz bardzo szybko usuwa zanieczyszczenia z wody. Urządzenie jest niewielkie, jednak efektywnie pracuje. To produkt odpowiedni dla osób, które chcą uniknąć ciągłej wymiany wody w basenie czy też korzystania z usług fachowców.

 

 

 

 

Intex Magic Clean 061200 

 

Intex Magic Clean 061200 to samojezdny odkurzacz odpowiedni do wszystkich basenów z płaskim dnem. Z uwagi na program SmartDrive, sprzęt zapewnia szybkie, a jednocześnie wydajne usuwanie zanieczyszczeń. Model ma w zestawie adapter pozwalający na podłączenie go do skimmera, ewentualnie pompy filtrującej (jej wydajność powinna wynosić 6 000 l/h lub więcej).

Ten dobry i tani odkurzacz do basenu wyróżnia się przede wszystkim oryginalnym designem. Sprzęt wygląda jak biedronka, dlatego z pewnością będzie ciekawie wyglądać podczas sprzątania w basenie. Urządzenie ma obrotowe kółko gwarantujące maksymalny zakres ruchu przy włączeniu automatycznego trybu sprzątania.

Wielu konsumentów uważa, że produkt bardzo dobrze radzi sobie z usuwaniem zarówno niewielkich, jak i znacznie większych zanieczyszczeń. Odkurzacz bez wątpienia przyda się osobom mającym w swoim ogrodzie basen, ponieważ dzięki niemu woda przez cały czas jest czysta i nie trzeba jej regularnie wymieniać. Model został doceniony nie tylko za skuteczność działania, ale i łatwą instalację.

 

 

 

 

Dolphin Supreme M5 100186

 

W rankingu nie mogło zabraknąć urządzenia Dolphin Supreme M5 100186. To model przeznaczony do czyszczenia ścianek i dna basenu, jak również linii wody. W zestawie jest pilot zdalnego sterowania, który zapewnia łatwą i komfortową obsługę sprzętu. Produkt ma obrotową tarczę typu Swivel, dlatego nie musimy martwić się o ciągłe plątanie kabla.

Sprzęt jest przeznaczony do użytku w basenach o wysokości do 12 m. Urządzenie zostało wyposażone w mikroprocesor, który można samodzielnie zaprogramować. Możemy więc wybrać taki cykl czyszczenia, który najbardziej nam odpowiada. Model ma wkładki filtrujące wyjmowane od góry, można je z łatwością wyczyścić (wystarczy je wyjąć i przepłukać pod bieżącą wodą).

Pozytywne opinie o odkurzaczach do basenu Dolphin zachęciły konsumentów do zakupu prezentowanego produktu. Urządzenie jest chwalone za to, że świetnie radzi sobie z usuwaniem zanieczyszczeń w wodzie, co poprawia jej jakość i pozwala na zmniejszenie ilości używanego chloru czy innych detergentów.

 

 

 

 

Subskrybuj
Notify of
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments
DMCA.com Protection Status