Odkurzacze cyklonowe ranking

Ostatnio aktualizowane: 16.11.18

 

Po przeanalizowaniu aktualnej oferty rynkowej, a także wielu opinii konsumentów, którzy zdążyli już wypróbować zakupione przez siebie urządzenia udało nam się wyłonić najlepsze odkurzacze cyklonowe. W naszym zestawieniu znalazły się zarówno sprzęty o bardzo dużej mocy, jak również takie, wyposażone w innowacyjne filtry i technologie. Najwięcej pochlebnych komentarzy zdobył produkt Dyson V6 Animalpro. To sprzęt zasilany akumulatorowo, który zapewnia dużą swobodę ruchów podczas sprzątania. Odkurzacz został wyposażony w specjalną elektroszczotkę, z pomocą której szybko pozbędziemy się zanieczyszczeń (również sierści zwierząt) zarówno z podłogi, jak i z dywanu. Poza tym wspomniany model jest lekki i komfortowy w użytkowaniu. Z kolei na drugim miejscu plasuje się Electrolux SilentPerformer ZSPCPARKET. To sprzęt mający pojemny zbiornik na zanieczyszczenia, którego nie trzeba zbyt często opróżniać podczas sprzątania. Odkurzacz neutralizuje większość krążących w powietrzu alergenów. Osoby, którym żadne z wymienionych urządzeń nie spodobało się, zachęcamy do zapoznania się ze szczegółowymi opisami pozostałych wyróżnionych modeli.

 

 

Tabela porównawcza

 

Zalety
Wady
Podsumowanie
Oferty

 

 

Jaki odkurzacz cyklonowy kupić?

 

Przewodnik zakupowy

Niezbędnym urządzeniem, które pomoże Ci utrzymać czystość w domu jest odkurzacz. Dzięki niemu, szybko i skutecznie pozbędziesz się kurzu i zanieczyszczeń z podłogi. Warto jednak zadbać, by sprzęt ten pobierał, jak najmniej energii, dlatego najlepszym rozwiązaniem jest odkurzacz cyklonowy. Taki model, w odróżnieniu od zwykłych odkurzaczy, zamiast worka posiada specjalny zbiornik, w którym kumulowane jest zassane powietrze i tam oddzielane są zanieczyszczenia. Jednak wybór takiego urządzenia może się okazać problematyczny ze względu na liczbę dostępnych w sklepach modeli. Dlatego w naszym poradniku zawarliśmy informacje, dzięki którym łatwo zdecydujesz, jaki odkurzacz cyklonowy wybrać.

 

 

Rodzaje

Takie odkurzacze cyklonowe różnią się nie tylko ze względu na parametry, ale przede wszystkim liczbą wytwarzanych wewnątrz zbiornika cyklonów. Z tego względu urządzenia dzielimy na jedno i wielocyklonowe. Liczba cyklonów wpływa na jakość oczyszczania powietrza oraz siłę zasysania danego urządzenia. Ma to również wpływ na moc urządzenia – im więcej cyklonów, tym wyższa jest jej wartość oraz większe zużycie energii, ale tym samym rośnie wydajność sprzętu.

 

Technologia filtracji powietrza

Główną zaletą odkurzaczy cyklonowych jest technologia filtracji powietrza. Polega ona na rozdzielaniu cząsteczek kurzu od powietrza zassanego do wnętrza komory. W ten sposób, urządzenie wytwarza czyste powietrze, wolne od wszelkiego rodzaju zanieczyszczeń, czy alergenów. Taki wbudowany filtr HEPA posiada certyfikaty świadczące o skuteczności działania. Z tego też powodu polecany jest wszystkim osobom cierpiącym na uczulenia, czy bóle zatok, jak również sprawdzi się w domu, w którym mieszkają małe dzieci. Taki filtr jest w stanie pozbyć się zanieczyszczeń, których średnica wynosi od 0,3 do 10 mikrona – mowa tutaj o wszelkiego rodzaju bakteriach, pyłkach, roztoczach, grzybach itp.

 

Moc

Głównie to właśnie od mocy silnika zależy wydajność naszego sprzętu. Większość modeli ma moc ok. 750 W. To zapewni nam dobre zasysanie i łatwe czyszczenie powierzchni. W sklepach znajdziemy również urządzenia, których wartość ta przekracza 1000 W. Taki sprzęt doskonale sprawdzi się do czyszczenia dużych pomieszczeń.

 

Siła ssania

Ważną kwestią w wyborze takiego sprzętu jest siła ssania danego modelu. Najlepszy odkurzacz cyklonowy skutecznie usunie kurz z podłogi oraz dywanów. Dlatego w odróżnieniu od zwykłych sprzętów, takie urządzenie nie posiada worka, który jest uciążliwy w użytkowaniu i jego zapełnienie wpływa na jakość ssania sprzętu. Najczęściej modele cyklonowe mają zainstalowany specjalny zbiornik, gdzie gromadzony jest kurz i z niego odprowadzane jest oczyszczone powietrze.

 

Urządzenie, a zdrowe środowisko

Wybierając odkurzacz warto zdecydować się na model przyjazny dla środowiska. Odkurzacze cyklonowe oprócz nowoczesnego zbiornika niewymagającego użycia worków, charakteryzują się również energooszczędnością.

 

Odkurzacz cyklonowy, a nieprzyjemny zapach

Chyba każdy z nas zauważył, że po włączeniu odkurzacza wydobywa się z niego dość nieprzyjemny zapach. Jego powodem są mikroorganizmy, które żyją we wnętrzu worka, w którym nagromadzonych jest wiele zanieczyszczeń. Dlatego odkurzacz cyklonowy jest bezzapachowy, gdyż wewnątrz komory nie osadzają się żadne roztocza, bakterie i inne mikroorganizmy. Taki sprzęt to świetna alternatywa dla posiadaczy zwierząt, których nieprzyjemny zapach mógłby drażnić.

 

Cicha praca

Ważną zaletą odkurzacza cyklonowego jest możliwość włączenia trybu cichej pracy. Takie urządzenie zasysa powietrze bezszelestnie, dlatego będziesz mógł sprzątać o dowolnej porze dnia i nocy. Świetnie również sprawdzi się w przypadku, gdy w domu znajduje się małe dziecko. Odkurzacz cyklonowy nie zakłóci wówczas jego snu. Ponadto, jest to chyba jedyny taki sprzęt, którego nie boją się zwierzęta. Warto jednak pamiętać, że urządzenie w trybie cichej pracy ma mniejszą siłę ssania, dlatego odkurzanie będzie mniej efektywne.

 

Regulacja siły ssania

Spośród dostępnych trybów odkurzacza cyklonowego, mamy możliwość regulacji ich siły ssania. Jest to bardzo wygodne rozwiązanie, które pozwoli na skuteczne usunięcie kurzu i osadu z powierzchni. Ponadto, taka regulacja pozwala nam na zmniejszenie zużycia energii.


 

Model klasyczny czy stojący – jaki jest najlepszy odkurzacz cyklonowy?

Podstawowym problemem osób decydujących się na zakup takiego sprzętu jest wybór spośród odkurzaczy klasycznych, czy stojących. Na większe powierzchnie doradzamy zakup klasycznego wariantu, którym łatwo możemy sterować, gdyż posiada duże koła oraz teleskopową rurę. W przypadku małych wnętrz, lepszym okaże się odkurzacz stojący, który można schować w każdej szafie, czy garderobie. Należy pamiętać, że jest to urządzenie bezprzewodowe, a jego pełne ładowanie trwa ok. 9 godzin.

 

Waga

W odróżnieniu od zwykłych modeli, taki sprzęt jest bardzo lekki. W przypadku sprzętów klasycznych, waga nie przekracza 3,5 kg. Te stojące ważą natomiast ok. 2,5 kg.

 

Odkurzacze cyklonowe w dobrych cenach

Odkurzacze cyklonowe dostępne są w sklepach AGD w wielu wariantach, różniących się nie tylko pod względem mocy i innych parametrów, ale przede wszystkim ceną. Takie najtańsze urządzenie to koszt ok. 240 złotych. Należy jednak pamiętać, że model ten nie posiada zbyt dużej mocy i może nie sprawdzić się w przypadku bardziej uciążliwych osadów. Dobry odkurzacz cyklonowy to taki, którego cena wynosi ok. 400 złotych. Taki sprzęt zapewni nam szybkie i łatwe odkurzanie.

 

 

Najlepsze odkurzacze cyklonowe w 2018 roku

 

Porządki zajmują trochę czasu, ale istnieją urządzenia, które mogą nam taką pracę ułatwić. Wśród nich znajduje się odkurzacz. W tym rankingu chcielibyśmy przedstawić Państwu modele cyklonowe, czyli sprzęty bezworkowe, które mają specjalny, mocny system zasysania brudu.

 

Nasze zalecenia

 

Dyson V6 Animalpro 

 

Dyson V6 Animalpro to bezprzewodowy odkurzacz ułatwiający sprzątanie. Urządzenie ma cyfrowy silnik Dyson v6, który obraca się około 110 000 razy na minutę. To zapewnia wysoką wydajność sprzętu, a nam szybsze sprzątanie. W zestawie znajdują się: elektroszczotka z włóknami węglowymi, mini elektroszczotka, ssawka Combi i szczelinowa, a także poręczna stacja dokująca, zasilacz oraz aluminiowa rura.

W modelu, który Państwu prezentujemy środek ciężkości jest umieszczony blisko rączki, dzięki czemu odkurzanie wysoko i nisko położonych powierzchni jest bardzo proste.

Pojemność zbiornika urządzenia wynosi 0,4 litra. Ten najlepszy odkurzacz cyklonowy pracuje na pełnej baterii przez 20 min bez elektroszczotki, 17 minut z elektroszczotką lub też 6 minut w trybie MAX.

Natomiast samo ładowanie trwa ok 3,5 h. Waga sprzętu to niewiele ponad 2 kg, a więc praca z nim będzie lekka i przyjemna, produkt ceniony jest za solidną konstrukcję, przy zachowaniu niezwykłej lekkości i poręczności. Poza tym konsumenci wysoko oceni jego funkcjonalność i niezawodny system zasysania.

Dyson V6 Animalpro to odkurzacz cyklonowy, który wyposażono w zbiornik na kurz o pojemności 0,4 l. Urządzenie ma moc 350 W.

 

Zalety

Akumulatorowe zasilanie: Sprzęt jest zasilany baterią litowo-jonową. Oznacza to, iż nie musimy podłączać go do prądu w trakcie użytkowania. To ułatwia posprzątanie całego domu w krótkim czasie. Takie rozwiązanie sprawia również, że nic nie ogranicza naszej swobody ruchów, zwłaszcza za krótki przewód zasilający.

Wygodne użytkowanie: Środek ciężkości odkurzacza znajduje się blisko rączki. Dzięki temu możemy swobodnie odkurzać zarówno podłogi, jak i zakamarki znajdujące się znacznie wyżej. Jednocześnie możemy uniknąć nieprzyjemnego bólu dłoni czy nadgarstków.

Funkcjonalna elektroszczotka: Urządzenie wyposażono w elektroszczotkę o szerokości 250 mm. Ma ona włókna węglowe, które zbierają kurz z twardych powierzchni. Sztywne, nylonowe włosie końcówki umożliwia zebranie zanieczyszczeń z dywanów.

Duża moc: Wewnątrz odkurzacza znajduje się silnik Dyson V6, który obraca się do 110 000 razy na minutę. To właśnie on sprawia, że urządzenie jest tak mocne i skuteczne.

Łatwość przechowywania i ładowania: Do zestawu dołączono stację dokującą (należy zamontować ją na ścianie). Znacząco ułatwia ona ładowanie baterii, jak również przechowywanie sprzętu, gdy nie jest on potrzebny.

 

 

 

 

Electrolux SilentPerformer ZSPCPARKET


Electrolux SilentPerformer ZSPCPARKET to odkurzacz cyklonowy wyposażony w mocny, a jednocześnie wyjątkowo cichy silnik. Dlatego urządzenie idealnie nadaje się do domów zamieszkiwanych przez małe dzieci oraz zwierzęta, które są wrażliwe na duży hałas. Dokładne wymiary sprzętu to: 32 cm x 27 cm x 43 cm. Produkt waży ok. 6,7 kg.

Odkurzacz jest zasilany sieciowo. Jego kabel jest na tyle długi, że zasięg pracy wspomnianego modelu wynosi ok. 9 m. Możemy więc uniknąć konieczności ciągłego przepinania sprzętu do innego gniazdka podczas odkurzania w całym domu (co często okazuje się wyjątkowo irytujące). Ponieważ jest to urządzenie bezworkowe, nie musimy pamiętać o regularnej wymianie worka na zanieczyszczenia.

Istotnym atutem prezentowanego modelu jest to, że nie pobiera on zbyt dużo energii elektrycznej i nie wpływa na wysokość rachunków. Jak zapewnia producent roczne zużycie prądu wynosi 25,8 kWh. Co więcej, odkurzacz nowocześnie się prezentuje, dlatego z pewnością spodoba się on miłośnikom oryginalnie wyglądających sprzętów.

Model Electrolux SilentPerformer ZSPCPARKET to dobry odkurzacz cyklonowy do 500 zł o mocy 600 W. Jego zbiornik na kurz ma pojemność 1,4 l.

 

Zalety

Idealny dla alergików: Urządzenie zostało wyposażone w specjalny filtr. Skutecznie oczyszcza on powietrze z alergenów, takich jak drobinki kurzu, roztocza czy pyłki. To sprawia, że produkt doskonale sprawdza się nie tylko w domach zamieszkiwanych przez alergików, ale również przez małe dzieci.

Łatwe opróżnianie zbiornika: System Easy Empty pozwala na szybkie opróżnienie zbiornika na zanieczyszczenia. Wystarczy po odkurzaniu wyjąć pojemnik i wysypać jego zawartość do kosza czy kontenera. W ten sposób unikamy bezpośredniego kontaktu z kurzem.

Wyposażenie dodatkowe: W zestawie razem z odkurzaczem otrzymujemy wyposażenie dodatkowe w postaci dwóch ssawek (do parkietu i DustPro). Ułatwiają one sprzątanie trudno dostępnych miejsc.

Cicha praca: Sprzęt generuje hałas poniżej 74 dB, dlatego podczas pracy nie przeszkadza on żadnemu z domowników.

 

Wady

Słaba jakość wykonania: Niektórzy użytkownicy odkurzacza zauważyli, że jego obudowa nie wykazuje zbyt dużej odporności na uszkodzenia mechaniczne. Jej poszczególne elementy nie są też idealnie do siebie dopasowane.

 

 

 

 

Hoover Reactiv RC81


Odkurzacz Hoover Reactiv RC81 to sprzęt w klasie energetycznej A, który wyróżnia się bardzo niskim zużyciem energii elektrycznej. Szacuje się, że średnio w ciągu roku pobiera on 28 kWh prądu. Z tego powodu możemy mieć pewność, że nawet częste użytkowanie produktu nie przyczyni się do dużego wzrostu rachunków. Urządzenie działa skutecznie i efektywnie, co potwierdzają liczne, pochlebne komentarze na jego temat.

Cechą wyróżniającą odkurzacz jest elegancki, a jednocześnie bardzo atrakcyjny design. Jego utrzymana w bordowej kolorystyce obudowa idealnie komponuje się z szarymi kółkami i zbiornikiem na kurz. Całkowite wymiary sprzętu to: 34,8 cm x 45 cm x 30,7 cm. Nie zajmuje on więc zbyt wiele miejsca w szafie.

Hoover Reactiv RC81 to model wykorzystujący technologię pojedynczego cyklonu. Zapewnia ona długotrwałe, a jednocześnie niezwykle wydajne działanie produktu. Długość przewodu zasilającego urządzenia wynosi 5 m. To przekłada się na stosunkowo duży zasięg pracy (ok. 8 m).

Produkt Hoover Reactiv RC81 to sprzęt o mocy 800 W, który wyposażono w zbiornik na kurz o pojemności 2 l.

 

Zalety

Długi przewód zasilający: Przewód zasilający powyższego modelu ma długość 8 m. To sprawia, że nie musimy co chwilę przepinać urządzenia do gniazdek w innych pomieszczeniach, gdy chcemy posprzątać swój dom.

Bogaty zestaw akcesoriów: Producent dołączył do odkurzacza kilka akcesoriów zwiększających jego funkcjonalność. Są to: ssawka szczelinowa, parkietowa, do dywanów, a także mini turbo szczotka.

Pojemny zbiornik na kurz: Ze względu na to, że zbiornik na kurz jest bardzo pojemny, nie musimy go zbyt często opróżniać podczas odkurzania. To nie tylko zwiększa wygodę użytkowania sprzętu, ale również pozwala skrócić czas sprzątania.

Praktyczność: Urządzenie wykorzystuje wiele nowoczesnych i zaawansowanych technologii. Doskonale sprawdza się ono w domu, gdzie mieszkają alergicy oraz zwierzęta.

 

Wady

Skomplikowany sposób otwierania zbiornika: Według większości konsumentów, sposób otwierania zbiornika na zanieczyszczenia jest stosunkowo trudny. Wystarczy chwila nieuwagi, by wysypać jego zawartość na podłogę.

 

 

 

 

Vax Air Compact Parquett C85-AM-B-E 

 

Na czwartym miejscu znalazł się odkurzacz VAX AIR Compact Parquett C85-AM-B-E w klasie energetycznej A, dzięki czemu jest energooszczędny i bardziej przyjazny środowisku. Jest to skuteczna propozycja do usuwania brudu i kurzu, nawet ze szczelin między deskami drewnianej podłogi.

Zastosowano tutaj specjalny filtr HEPA, który jest sprzymierzeńcem alergików, gdyż doskonale oczyszcza powietrze usuwając z niego kurz. Doskonale radzi sobie też z wirusami, bakteriami, pleśniom czy roztoczami. Odkurzacz powinien być przyjazny nie tylko dla naszego zdrowia i środowiska, które nas otacza, ale także dla podłogi.

Dlatego w zestawie znajduje się specjalna szczotka do czyszczenia parkietów oraz innych podłóg, które są podatne na zarysowania. Dodatkowo miękkie kółka nie rysują powierzchni i nie hałasują w czasie sprzątania. Moc wejściowa tego modelu to 800 W. Poziom hałasu utrzymuje się na poziomie 82 dB. Dzięki temu, że długość przewodu wynosi aż 6 metrów, a zasięg pracy odkurzacza to 7,5 m możesz spokojnie odkurzyć nawet spore pomieszczenie bez konieczności połączenia.

Zestaw obejmuje bezworkowy odkurzacz, rurę teleskopową, ssawka 3w1, a także ssawka do podłóg twardych, parkietów i ssawko-szczotka z przełącznikiem parkiet-dywan. Model ten ceniony jest za solidne wykonanie i wydajną pracę.

Urządzenie Vax Air Compact Parquett C85-AM-B-E ma moc 600 W. Zbiornik na zanieczyszczenia wspomnianego modelu ma pojemność 2 l.

 

Zalety

Neutralizuje wszystkie alergeny: Sprzęt wyposażono w filtr HEPA, za sprawą którego produkt neutralizuje krążące w powietrzu alergeny (takie jak: roztocza, pyłki, kurz i komórki grzybów).

Stała siła ssania: Odkurzacz wykorzystuje technologię Multicyklon. Dzięki niej sprzęt przez cały okres użytkowania zapewnia stałą i niezmienną siłę ssania, przekładającą się na efektywne i dokładne sprzątanie.

Łatwość przenoszenia: Urządzenie ma kompaktowe wymiary i niedużo waży. Poza tym ma ono odpowiednio wyprofilowany uchwyt. Wszystkie te rozwiązania sprawiają, że bez problemów przeniesiemy sprzęt w inne miejsce.


Wady

Głośna praca: Hałas, jaki generuje powyższy model wynosi ok. 82 dB. Przez to odkurzacz podczas pracy może przeszkadzać domownikom i zakłócać ich spokój.

Krótki przewód: Przewód zasilający urządzenie ma długość 6 m. Niektórzy konsumenci twierdzą, że jest on za krótki.

 

 

 

 

Caltronic BS 1304  

 

Clatronic BS 1304 to dobry i tani odkurzacz cyklonowy. Jest wyposażony w system Eko-Cyklon. Jak podkreślają konsumenci urządzenie jest funkcjonalne i energooszczędne. Model ten ma filtr HEPA, który zatrzymuje ponad 99,9% kurzu, bakterii i wirusów.

Zastosowana tutaj technologia Eco Cyclon sprawia, że odkurzacz nie traci siły ssania mimo coraz większego zapełniania się pojemnika. Nie wpływa to również na zwiększenie zużycia energii. W zestawie znajduje się podwójna końcówka szczelinowa z miękką szczotką.

Poza tym komplet zawiera metalową rurę teleskopowa. Odkurzacz oparty jest na gumowych rolkach, które są bezpieczne do podłóg.

Dodatkowym elementem jest praktyczny uchwyt do przenoszenia oraz system automatycznego zwijania kabla. Moc tego urządzenia wynosi 700 W, a jego waga to 4,5 kg, dzięki czemu jest bardzo mobilny. Konsumenci wysoko ocenili stosunek jakości do bardzo atrakcyjnej ceny tego urządzenia.

Clatronic BS 1304 to bezworkowy odkurzacz cyklonowy, który ma moc 700 W. Wyposażono go w pojemny, przezroczysty zbiornik na kurz.

 

Zalety

Filtr HEPA: Ponieważ producent wyposażył urządzenie w filtr HEPA, skutecznie eliminuje ono wszystkie krążące w powietrzu alergeny i zanieczyszczenia (do 99,9%).

Komfortowe sprzątanie: Sprzęt ma wygodny uchwyt do przenoszenia, jak również metalową rurę teleskopową. Co więcej, w zestawie otrzymujemy komplet szczotek i ssawek ułatwiających sprzątanie zakamarków i szczelin.

Niewielkie wymiary: Ze względu na kompaktowe wymiary (23,5 cm x 29 cm x 36,5 cm), odkurzacz jest nie tylko łatwy w przenoszeniu, ale również w przechowywaniu.

 

Wady

Zakłóca spokój domowników: Większości konsumentom nie podoba się to, że produkt generuje zbyt duży hałas (ponad 80 dB).

Zbyt delikatny wąż: Wąż ssący jest stosunkowo delikatny, dlatego łatwo można go uszkodzić.

 

 

 

 


Produkty te nie są już dostępne

 

 

Rowenta RH8871

 

Rowenta RH8871 to akumulatorowy odkurzacz cyklonowy o mocy 2220 W, który stanowi idealne rozwiązanie dla każdego domu. Jest wyposażony w baterię litowo-jonową o długiej żywotności (nawet do 15 lat), która po naładowaniu zapewnia nam do 55 minut ciągłej pracy.

Dzięki temu posprzątasz cały dom bez konieczności ponownego ładowania sprzętu i bez ograniczeń w postaci kabla. Jest to lekka i wydajna propozycja ze szczotką typu Delta, która osiąga nawet 6200 obrotów na minutę. Zapewnia to szybkie i wydajne sprzątanie. Sprzęt ten posiada diody LED wbudowane w elektroszczotkę, dzięki którym możesz bez problemu odkurzyć niedoświetlone powierzchnie.

Model ten ma przezroczysty zbiornik na zanieczyszczenia o pojemności 0,5l. Co istotne technologia cyklonowa gwarantuje wysoki poziom zasysania nawet przy prawie pełnym zbiorniku. Jak zauważają konsumenci, sprzęt ten jest nie tylko niezwykle wydajny, ale również bardzo atrakcyjny.

Zajmuje niewiele miejsca i ma nowoczesny design. Model ten pracuje na trzech ustawieniach trybu pracy. Wykonany jest z najwyższej jakości materiałów.

 

 

Electrolux T8 ZT3570

 

Electrolux to jeden z największych producentów AGD na świecie, dlatego w naszym zestawieniu nie mogło zabraknąć propozycji tej marki. Prezentujemy Państwu model Electrolux T8 ZT3570. Jest to wydajny odkurzacz bezworkowy ze zmywalnym filtrem Hygiene (jeden zapasowy).

Dzięki temu jest idealny, gdy w domu mieszka alergik. Ma też filtr HEPA, który usuwa drobiny kurzu, bakterii, a także większości wirusów, roztoczy oraz pleśni. Moc urządzenia to 1400 W. Doskonale radzi sobie z zasysaniem zabrudzeń nawet ze szczelin.

Masz psa lub kota? To sprzęt dla Ciebie – w zestawie znajduje się turboszczotka, która skutecznie zbiera sierść i włosy z dywanów i tapicerek. Model ten ma miękkie kółka nierysujące parkietu i nie hałasujące na twardych podłogach. Pojemność worka wynosi aż 1,3 litra, a więc możesz zapomnieć o każdorazowym opróżnianiu.

Długość kabla wynosi 5 m, a całkowity zasięg pracy 7,3 m. Zestaw zawiera rurę teleskopową, ssawkę do tapicerki, s-szczotkę z przełącznikiem parkiet-dywan i typową szczotkę do parkietów, a także turboszczotkę. Sprzęt ten uważany jest za wydajny i wysoce bezawaryjny.

 

 

Leave a Reply

avatar
  Subscribe  
Notify of
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (5 votes, average: 5.00 out of 5)
Loading...