Odkurzacze bezprzewodowe ranking

Ostatnio aktualizowane: 20.01.18

 

Jaki odkurzacz bezprzewodowy kupić?

 

Przewodnik zakupowy

Odkurzając wielokrotnie męczymy się z kablem, który plącze się nam pod nogami lub ma bardzo mały zasięg. Za sprawą urządzenia bezprzewodowego możemy łatwo wyeliminować ten problem. Sprzątanie okaże się wówczas łatwiejsze i sprawniejsze niż kiedykolwiek. Produkty tego typu stają się coraz bardziej popularne, dlatego producenci prześcigają się w ulepszaniu swoich modeli. Przygotowaliśmy więc dla Państwa poradnik o tym, jaki odkurzacz bezprzewodowy wybrać, aby jak najbardziej odpowiadał on Państwa potrzebom.

Typy

Na rynku istnieją 4 podstawowe typy odkurzaczy bezprzewodowych. Różnią się między sobą rozmiarem, a także miejscem użytkowania. Są to:

odkurzacz z pojemnikiem – jego największym atutem jest spory pojemnik, który może pomieścić dużo zanieczyszczeń. Niestety, przez niego i akumulator może okazać się ciężki, a to może utrudnić manewrowanie sprzętem. Ma całkiem dużą moc oraz może spokojnie być używany jako zamiennik dla tradycyjnego odkurzacza.

ręczny odkurzacz bezprzewodowy – jest to najmniejszy produkt tego typu. Idealny do używania na bardzo małych powierzchniach, w których większe urządzenia, by się nie sprawdziły. Musimy jednak pamiętać, że taki odkurzacz charakteryzuje bardzo mały akumulator i minimalny pojemnik na zanieczyszczenia. Dlatego nie traktujmy go jako sprzętu do odkurzenia wszystkiego. Dobrze się sprawdza jako dodatek do typu pełnowymiarowego. Jest bardzo poręczny i lekki, a przy tym idealny do szybkiego sprzątania np. wysypanej mąki, bez potrzeby wyciągania dużego przyrządu. Czas jego pracy jest jednak bardzo krótki, więc nie zakładajmy, że będzie działał dłużej niż 15 minut. Mimo wszystko jego ssanie jest całkiem mocne, chociaż jedynie punktowe.

odkurzacz bezprzewodowy pionowy – produkty tego typu są stosunkowo lekkie i łatwe do przemieszczania. Nie są aż tak ciężkie, jak odkurzacze z dużym pojemnikiem, pomimo tego, że także mają całkiem dużą pojemność. Wszystko dzięki długiej tyczce, która rozkłada na sobie jego ciężar. Najczęściej wyposażone są w wiele dodatkowych elementów, które pozwolą nam bezpiecznie korzystać na wielu różnych obszarach. Charakteryzują się także mocnym ssaniem na całej powierzchni końcówki. Jest to idealne urządzenie dla niedużych mieszkań.

odkurzacze roboty – jest to najnowocześniejszy produkt tego typu. Działa on praktycznie samoistnie. Wystarczy położyć go na podłodze, a ten sprzątnie ją całkowicie za nas. Wciąż posiada wiele wad np. ma problemy z powierzchniami, na których stoją meble lub może też łatwo spaść ze schodów. Jednak producenci ciągle pracują, aby go ulepszyć. Niestety, odkurzacze roboty są wciąż dość drogim przedsięwzięciem.

Koniecznie sprawdźmy, ile musi ładować się interesujący nas model. Zwykle wynosi to od 2 do 16 godzin. Produkty, które wymagają długiego czasu mogą okazać się dość kłopotliwe. Jeżeli jest to jedyny odkurzacz, jaki posiadamy, a goście mają do nas przyjść za 2 godziny, to raczej nie będziemy czekać, aż produkt się naładuje. Dlatego zawsze musimy pamiętać o wcześniejszym naładowaniu lub po prostu wybierzmy przyrząd, który ma funkcję minimalnego czasu. Zwróćmy również uwagę na czas jego działania. Jeżeli zamierzamy posprzątać cały dom, to raczej nie starczy nam 20 minut oferowane przez producenta. Najdłuższy czas pracy, jeżeli chodzi o odkurzacze bezprzewodowe to około 45 minut.

Jednymi z najpopularniejszych akumulatorów są kwasowo – ołowiowe. Producenci jednak stopniowo odchodzą od nich, ponieważ nie są przyjazne dla środowiska, co sprawia, że nasz sprzęt jest ciężki. Akumulatory niklowo – kadmowe mają większą pojemność, lecz poza tym nie różnią się od poprzednich. Z kolei te wykonane z hybrydy niklowo-metalowej są bezpieczne dla środowiska i wciągają 130 Wh/kg zanieczyszczeń. Polecamy uwadze również akumulatory litowe. Pozbywają się aż 200 Wh/kg kurzu, a więc też szybciej pyłków.

 

Waga

Jednym z najbardziej zauważalnych atutów odkurzaczy bezprzewodowych jest mniejsza waga w stosunku do ich tradycyjnych odpowiedników. Dzięki temu możemy dosięgnąć do takich miejsc, jakie byłoby trudno zwykłymi przyrządami. Jednak zbyt mała waga zwykle świadczy o małym pojemniku, co sprawia, że będziemy musieli co określony czas wymieniać torby.

 

Z końcówkami czy bez – jaki odkurzacz bezprzewodowy jest najlepszy?

Niektóre modele wyposażone są w specjalne końcówki do czyszczenia różnych powierzchni. Najczęściej są to części, które są bezpieczniejsze dla paneli, do tapicerki samochodu lub do płytek. Oczywiście, możemy wszystkie powierzchnie odkurzać jedną końcówką, jednak po pewnym czasie możemy znaleźć na nich rysy lub zniszczenia. Dlatego najlepszy będzie wybór modelu, do którego dołączone zostały dodatkowe końcówki odkurzające. Jeżeli posiadasz zwierzęta w domu, to dobrą opcją jest także zaopatrzenie się w specjalną szczotkę, która poradzi sobie z usunięciem sierści.

Odkurzacze bezprzewodowe w dobrych cenach

Małe, ręczne odkurzacze bezprzewodowe bez problemu znajdziemy w okolicach 150 zł. Jeżeli jednak potrzebujemy model z większym pojemnikiem albo z lepszym akumulatorem, to cena może wzrosnąć do 2 000 zł. Decydując się na zakup takiego produktu warto zainwestować w droższy, bardziej wydajny sprzęt, aby w rzeczywistości można było nim sprzątać różne powierzchnie. Niestety w przypadku najtańszych modeli akumulator wymaga ciągłego ładowania, a wydajność odkurzacza jest minimalna.

 

 

Najlepsze odkurzacze bezprzewodowe w 2018 roku

 

Bardzo często w czasie sprzątania, a zwłaszcza odkurzania ograniczają nas kable – są za krótkie i często się plączą. Musimy przełączać sprzęt, aby dobrze wyczyścić wszystkie zakamarki. Jest to mało wygodne, a ponadto wydłuża to czas naszej pracy. Dlatego też przygotowaliśmy ten ranking odkurzaczy bezprzewodowych, zawierający najlepsze modele dostępne na polskim rynku.

 

Nasze zalecenia

 

Philips Powerpro Aqua FC6402/01

 

Philips PowerPro Aqua FC6402/01 to najlepszy odkurzacz bezprzewodowy. Jest to model o dużej mocy, który sprząta również na mokro, zapewniając nam odpowiednie nawilżenie pomieszczeń. Poza tym lepiej usuwa zabrudzenia (możesz nim wessać błoto naniesione do domu).

Zastosowano w nim technologię PowerCyclone, która zapewnia dużą efektywność odkurzania. W porównaniu do tradycyjnych odkurzaczy, w tym powietrze szybko wpływa do komory, gdzie jest skutecznie oddzielane od kurzu. Oczywiście dla konsumentów największym atutem tego sprzętu jest fakt, iż jest bezprzewodowy – urządzenie ma wbudowany akumulator, który umożliwia prace przez 40 min.

W końcu zapomnisz o przewodach ograniczających Twoje ruchy. Kolejna zaleta tego sprzętu, często wymieniana przez konsumentów, to wygodny w obsłudze pojemnik na kurz oraz wodę. Całość urządzenia jest prosta w obsłudze, nawet dla osób stroniących od nowoczesnych technologii.

W zestawie znajduje się 3-warstwowy, zmywalny filtr, wyłapujący drobiny o wielkości nawet 0,3 mikrona. Poza tym samo urządzenie jest lekkie i łatwe w manewrowaniu. Potwierdzają to pozytywne oceny konsumentów, którzy szczególnie wysoko ocenili bezawaryjność tego sprzętu.

 

 

 

Bosch BKS4043

 

Bosch BKS4043 to dobry i tani odkurzacz bezprzewodowy z inteligentną technologią SensorBagless. Odkurzacz jest monitorowany przez czujnik, a więc zawsze zachowa odpowiednią moc, a Ty nie stracisz zbyt dużo czasu na sprzątanie – wszystkie powierzchnie odkurzysz dwa razy szybciej. Jest to cicha, innowacyjna propozycja, która ułatwi Ci sprzątanie zakamarków oraz tapicerek.

Specjalny filtr w odkurzaczu zatrzymuje znajdujące się w kurzu alergeny, a więc zyskasz powietrze wolne od zanieczyszczeń. Urządzenie zostało zaprojektowane w taki sposób, aby zapewnić Ci swobodne dotarcie do trudno dostępnych miejsc.

Ponadto, dzięki temu, że odkurzacz nie ma przewodów, nie ogranicza Cię żadne okablowanie. Z tym modelem możesz odkurzać zarówno na sucho jak i na mokro. Ma on 300 ml pojemnik na zanieczyszczenia oraz 40 ml zbiornik na ciecze. Oba są łatwe w wyjmowaniu. Urządzenie jest też wyposażone w zmywalny filtr.

W zestawie znajduje się praktyczna końcówka szczelinowa, szczotka do kurzu oraz cieczy. Model ten ma praktyczny wskaźnik naładowania baterii. Konsumenci docenili jego wydajność oraz niewielką wagę – zaledwie 1,3 kg.

 

 

 

 

iRobot Roomba 886

 

iRobot Roomba 886 to nasza trzecia propozycja. Gdy roboty tego typu pojawiły się na rynku ich ceny nie zachęcały do zakupu. Teraz jednak dostępne są w atrakcyjnych cenach, a dzięki zastosowanym, nowym technologiom usuwają więcej kurzu niż ich poprzednicy.

Na przykład w tym modelu wykorzystano rewolucyjną technologię AeroForce Performance Cleaning, która w połączeniu ze specjalną szczotą AeroForce usuwa do 50% więcej zanieczyszczeń niż wcześniejsze generacje tego modelu.  Nie musisz biegać po domu z odkurzaczem – wystarczy, że naciśniesz przycisk CLEAN i Roomba wyczyści podłogi w Twoim domu.

Zaawansowana technologia iAdapt sprawia, że urządzenie omija przeszkody, odkurza pod meblami i koncentruje swoją uwagę na najbardziej zanieczyszczonych miejscach. W zestawie znajduje się pilot, a więc nie musisz wstawać z kanapy, żeby włączyć urządzenie. Nie ma też konieczności śledzenia pracy maszyny.

Ma wbudowany system Wirtualne Latarnie – steruje on robotem między pokojami, a tryb wirtualnej ściany odgrodzi dostęp do niektórych pomieszczeń. Co istotne robot sprząta nawet wtedy, gdy jesteś poza domem. Ustawiasz harmonogram pracy i gotowe. Konsumenci zgodnie uznali, że jest to praktyczny, wydajny sprzęt.

 

 

 

Electrolux ZB5112

 

Odkurzacz akumulatorowy Electrolux ZB 5112 to czwarta propozycja, którą prezentujemy. Jest to urządzenie przeznaczone do odkurzania na sucho. Ma wygodny uchwyt ścienny, a więc podstawę łatwo powiesimy. Sprzęt został wyposażony w zaawansowaną technologię cyklonową, dzięki czemu odkurzanie zajmuje mniej czasu i daje lepsze efekty. Zapomnisz też o zatykaniu się rury.

Model ma wygodną diodę ładowania LED – umożliwia ona sprawdzenie statusu naładowania baterii. Warto jednak podkreślić, że akumulator typu Ni-MH jest bardzo wytrzymały. Pojemność zbiornika na zanieczyszczenia wynosi 0,5 l. Zestaw zawiera zintegrowaną szczotkę.

Głośność urządzenia wynosi od 76 do 80 dB. Odkurzacz jest wyposażony w zmywalne filtry Hygiene filter – jeden zamontowany w urządzeniu i jeden zapasowy. Produkt cieszy się dużym uznaniem wśród konsumentów. Przede wszystkim ze względu na atrakcyjną cenę.

Urządzenie jest lekkie – waży zaledwie 1,5 kg – dlatego jego użytkowanie nie stanowi większego problemu. Doskonale odkurza również trudno dostępne miejsca, czy samochodową tapicerkę.

 

 

 

 

Dyson DC45 Standard

 

Nasze zestawienie zamyka odkurzacz bezprzewodowy Dyson DC 45 Standard. Model ten jest wyposażony w technologię Radial Root Cyclone, która wychwytuje więcej kurzu i zanieczyszczeń niż tradycyjne odkurzacze. W zestawie znajduje się wysokiej jakości elektroszczotka z włóknami węglowymi, a także ssawka Combi i ssawka szczelinowa.

Dzięki czemu urządzenie idealnie sprawdza się w odkurzaniu różnych powierzchni. Ma ono zbiornik o pojemności 0,35 l, który jest łatwy w opróżnianiu. Moc końcówki ssącej jest zmienna i może wynosić od 28 airwattów do 65 airwattów – tryb MAX. Czas pracy baterii wynosi 20 minut w trybie standard, a w trybie max 8 minut.

Natomiast ładowanie trwa 5,5 h.  Głośność urządzenia mieści się w przedziale od 81 do 85 dB. Mocne ssanie zapewnia szybkie sprzątanie, a więc poświęcasz mniej czasu na domowe porządki i możesz się zrelaksować. Oczywiście zakup tego sprzętu wiąże się z pewnymi kosztami – jest to najdroższa propozycja w naszym zestawieniu, ale jednocześnie bardzo porządna i niezawodna.

Konsumenci potwierdzają, że sprzęt jest solidny i ma ergonomiczną budowę, dzięki czemu sprzątanie staje się przyjemniejsze.

 

 

 

 

 

Leave a Reply

Be the First to Comment!

Notify of
avatar
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (3 votes, average: 5.00 out of 5)
Loading...