Odkurzacze automatyczne ranking

Ostatnio aktualizowane: 17.07.18

Nasze życie toczy się w coraz szybszym tempie. Dlatego tak ważne jest, aby nie marnować czasu. Ale aby nie marnować czasu przy sprzątaniu, trzeba mądrze wybrać sprzęt sprzątający. Mądrym wyborem będzie zakup najlepszego odkurzacza automatycznego roku 2018. Wyłoniliśmy go przeprowadzając badania satysfakcji klienta i oceniając poziom zadowolenia z posiadanego sprzętu. Zdecydowanym liderem w sektorze odkurzaczy automatycznych został model iRobot Roomba 880. Zaraz za nim uplasował się model Samsung NaviBot Corner Cleaner VR10F71UCBC. Sprawdźmy, co czyni, że klienci, jako najlepszy wybrali ten właśnie model. Najczęściej wymieniane zalety to bardzo duża siła ssania, oraz to, że odkurzacz wielokrotnie odkurza każdy fragment podłogi. Również klientów przekonuje to, że model ten wykrywa brud i koncentruje swoją pracę na fragmentach podłogi, które są bardziej zabrudzone. Przy czym bez problemu manewruje między meblami, odkurza również pod łóżkami i szafami, a także wzdłuż krawędzi mebli, pod którymi się nie mieści. Ma czujnik, który dba o to, aby omijał przeszkody, albo nie spadł ze schodów. A po skończonej pracy wróci do stacji dokującej, aby się naładować do kolejnego sprzątania.

 

 

Tabela porównawcza

 

Zalety
Wady
Podsumowanie
Oferty

 

 

Jaki odkurzacz automatyczny wybrać?

 

Przewodnik zakupowy

Odkurzanie jest często przykrym obowiązkiem, który niestety każdy z nas musi wykonać. Chociaż w zasadzie powinniśmy się cieszyć, że istnieje coś takiego jak odkurzacz i nie musimy jak nasi przodkowie zamiatać miotłą. Tak przyzwyczailiśmy się do wygodnych rozwiązań, że w zasadzie nie wyobrażamy sobie bez nich życia. W efekcie szukamy coraz lepszych, wydajniejszych i bardziej funkcjonalnych propozycji. Coraz częściej interesują nas sprzęty, które mogą nas wyręczyć. Wydaje się to niemożliwe, a jednak technologia bardzo się rozwinęła i coraz więcej firm oferuje rozwiązania automatyczne. Wśród nich nie mogło zabraknąć odkurzacza. Dlatego tematem tego poradnika będą automatyczne modele odkurzaczy.

Doskonałe, gdy nie masz czasu i nie lubisz odkurzać. Podpowiemy Ci, jaki odkurzacz automatyczny wybrać, a w zasadzie na co zwrócić uwagę przed wybraniem się do sklepu, aby kupić wydajny, funkcjonalny i łatwy w obsłudze model.

Jak to działa?

Zanim przejdziemy do kwestii wyboru, chcemy Ci przedstawić zasady działania takiego sprzętu. Takie urządzenie porusza się samodzielnie, a dzięki zestawowi czujników można mieć pewność, że nie spadnie ze schodów, nie zderzy się ze ścianą, ani nie utknie między meblami. Odkurzacze tego typu są sprzedawane w zestawie ze stacją dokującą, która nawiguje sprzęt do miejsca ładowania akumulatora, co chroni nas przed sytuacjami, w których zakupiony produkt nagle się rozładowuje na środku pokoju. Oczywiście nie zawsze urządzenie posiada taką funkcję, zwłaszcza bardzo tanie i bez innowacyjnych technologii. Jeśli chodzi o sam system pracy mamy tutaj obracające się szczotki, które zbierają zabrudzenia.

Taki sprzęt możesz wykorzystać do odkurzania podłóg drewnianych, wyłożonych płytkami, ale też dywanów i chodników. Pamiętaj jednak, że nie jest to robot inteligentny. Warto przygotować mu pole do pracy. Wiele takich sprzętów nie radzi sobie z dywanami o długim włosiu – nie lubi sznurków ani frędzli. Dobrze jest wcześniej zebrać zabawki, książki czy skarpetki porozrzucane po domu.

 

Czas pracy i ładowania ma wpływa na efektywność

Każde urządzenie ma ograniczoną moc baterii. Warto więc sprawdzić, jak długo odkurzacz działa na akumulatorze i ile trwa jego ładowanie. Jeśli kupisz sprzęt, który ładuje się 10 godzin, a potem pracuje przez 5 min, raczej nie usprawnisz swojej pracy.

 

System sterownia

Aby odkurzacz był wydajny potrzebny jest dobry algorytm sterowania. Niestety jest wiele sprzętów, które ciągle jeżdżą po tej samej powierzchni, a przecież ważne jest, aby odkurzacz dotarł wszędzie.

Dobrze, jeśli ma kamerę, która oblicza powierzchnię. Odkurzacz może mieć chaotyczny system lub też uporządkowany. W pierwszym przypadku odbija się od przeszkód, zmieniając kierunek ruchu. W efekcie kilkakrotnie przemierza ten sam obszar. Daje to lepsze efekty, ale trwa dłużej. Natomiast w systemie uporządkowanym robot jeździ po linii prostej, a po napotkaniu przeszkody, algorytm ponownie wyznacza trasę i  pomija pewne części pomieszczenia. Niestety może to powodować niedokładne zebranie zabrudzeń.

 

Progi, czyli uważaj na przeszkody

Jak można się domyślić odkurzacze automatyczne doskonale radzą sobie na prostej, gładkiej powierzchni pozbawionej jakichkolwiek nierówności. Większość potrafi jednak pokonać progi, czy wjechać na dywan. Warto więc sprawdzić, czy interesujący nas sprzęt ma taką opcję. Jeśli nie, nie warto zwracać na niego uwagi.

 

Sensory w odkurzaczu automatycznym

Pozostając w tematyce przeszkód, jakie spotyka robot, musimy wspomnieć o sensorach. Większość prostych modeli ma tylko sensor przeszkód, często schodów, aby nie doszło do zepsucia odkurzacza na skutek upadku z dużej wysokości. Ważny jest również czujnik zbliżeniowy ze ścianą czy meblami. Warto też wybierać takie modele, które mają czujnik brudu.

Obsługa prosta, nawet dla dziecka

Często w przypadku obsługi AGD pojawia się jeden ważny problem – zbyt trudna obsługa. Im więcej funkcji ma dany sprzęt tym jest nam trudniej z niego korzystać. Dlatego należy też zwrócić uwagę na system obsługi interesującej nas maszyny. W zestawie powinien znajdować się pilot zdalnego sterowania, a na urządzenia intuicyjny panel oraz czujniki.

 

Funkcje, które powinien mieć dobry sprzęt

Dobre urządzenie to takie, które ma funkcjonalne rozwiązania. Przydatne będzie przede wszystkim programowanie czasu sprzątania, abyś mógł ustalić dzień tygodnia i godzinę pracy urządzenia. Wtedy nawet jeśli nie będzie Cię w domu, odkurzacz wykona swoją pracę. Niektóre modele mają funkcję mycia podłóg. To świetne rozwiązanie, ale takie sprzęty są niestety stosunkowo drogie.

 

Jaki odkurzacz automatyczny jest najlepszy – czyli dodatkowe rozwiązania

Warto sprawdzić, jakie dodatkowe funkcje posiada interesujący nas model. Świetnym rozwiązaniem jest lampa UV, która pozwala usuwać bakterie. Sprawdź też, czy odkurzacz ma system zwany latarnią – dzięki niemu odkurzacz przejedzie do kolejnego pomieszczenia dopiero po upływie ustalonego przez Ciebie czasu, to da ci gwarancję lepszych efektów odkurzania. Tutaj sprawdzi się też system wirtualna ściana – robot nie wyjedzie poza obszar danego pomieszczenia. Wszelkie wskaźniki pracy urządzenia, poziomu naładowania baterii czy napełnienia pojemnika także są bardzo praktyczne. Pamiętaj też o pojemniku – im większy, tym rzadziej musisz go opróżniać. Sprzęt powinien być wyposażony w niewielką stację dokującą i filtry powietrza.

Na rynku jest wiele propozycji urządzeń czyszczących, są najróżniejsze odkurzacze automatyczne w dobrych cenach. Kierując się naszymi poradami z całą pewnością znajdziesz solidny sprzęt, który spełni Twoje oczekiwania.

 

Najlepsze odkurzacze automatyczne w 2018 roku

 

Poszukujesz urządzenia, które  odkurzy za Ciebie Twoje mieszkanie? Przedstawiamy ranking odkurzaczy automatycznych, które skutecznie zadbają o czystość Twoich podłóg.

 

Nasze zalecenia

 

iRobot Roomba 880

 

1.iRobot Roomba 880iRobot Roomba to jeden z najpopularniejszych sprzętów w tej kategorii. Czy jest to najlepszy odkurzaczy automatyczny? Wiele opinii właśnie na to wskazuje. Automat jest bardzo prosty w obsłudze. Jedynym naszym zadaniem jest wciśniecie odpowiedniego przycisku i odkurzacz sam wysprząta nam całe mieszkanie. Urządzenie zostało wyposażone w najnowsze technologie. Jest to bardzo inteligentny sprzęt.

Odkurzacz wykrywa przeszkoda i je wymija. Z łatwością posprząta także pod meblami. To duży plus gdyż są to miejsca, do których ciężko dotrzeć zwykłym odkurzaczem.  Urządzenie bardzo skutecznie odkurzacza i oczyszcza zabrudzone miejsca. Każda powierzchnia zostaje przejechana kilkakrotnie.

Odkurzacz wykrywa miejsca najbardziej zanieczyszczone i to na nich skupia swoją większą uwagę. Niewątpliwą zaletą jest fakt, że iRobot można zaprogramować na siedem dni w tygodniu. Urządzenie posprząta więc nasze mieszkanie nawet podczas naszej nieobecności.

Odkurzacz posiada specjalne czujniki, które uniemożliwią mu upadek z dużej wysokości czy z krawędzi. Urządzenie posiada dobre opinie. Perfekcyjnie usuwa sierść zwierzaków i pomaga utrzymać mieszkanie w czystości.

Najlepszy odkurzacz automatyczny w 2018 roku to produkt iRobot Roomba, który zyskał uznanie wielu konsumentów na całym świecie. Ceniony jest za jakość wykonania i efektywną pracę. Urządzenie ułatwia sprzątanie, cechuje się długim czasem pracy oraz solidnym wykonaniem.

 

Zalety

Obsługa: Odkurzacz iRobot Roomba jest niezwykle prosty w obsłudze. Wystarczy naciśnięcie odpowiedniego przycisku, by ten zaczął swoją pracę. W ten sposób automatycznie posprząta całe mieszkanie, a my będziemy mieli czas dla siebie.

Inteligentne wymijanie przeszkód: Urządzenie zostało wyposażone w najbardziej inteligentne systemy pozwalające na identyfkowanie przeszkód i ich wymijanie. To rozwiązanie zapewnia doskonałą pracę naszego odkurzacza, który nie zatnie się w trakcie sprzątania.

Obudowa: Obudowa odkurzacza iRobot Roomba jest niezwykle wytrzymała na wszelkie urazy mechaniczne. Co więcej, jest odporna nawet na upadek z dużej wysokości – np. ze schodów.

Wysoka jakość: Model ten charakteryzuje się wysoką jakością wykonania. Stworzony on został z najlepszych materiałów, które są proste w konserwacji i zapewniają wieloletnie użytkowanie produktu.

Siła ssania: Zaletą tego produktu jest jego wyjątkowo wysoka siła ssania, która została uzyskana dzięki zainstalowaniu wydajnego silnika.

 

 

 

 

Samsung NaviBot Corner Cleaner VR10F71UCBC

 

2.Samsung NaviBot Corner Cleaner VR10F71UCBCNasza druga propozycja to odkurzacz marki Samsung. To nieco tańsza propozycja od iRobota. Jednocześnie wysoka jakość sprzątania została zachowana. Odkurzacz Samsung posiada specjalny czujnik, który wykrywa powierzchnie bardziej zabrudzone. Jeśli urządzenie wykryje na powierzchni więcej kurzu czy sierści, przełączy się na tryb sprzątania intensywnego i skupi się na sprzątaniu tej właśnie powierzchni, aż do całkowitego jej oczyszczenia.

Specjalna konstrukcja odkurzacza sprawia, że urządzenie dociera nawet do najtrudniej dostępnych miejsc. Szczotki, które zostały umieszczone na urządzeniu dokładnie posprzątają wszystkie kąty i narożniki. Liczne czujniki pozwalają uniknąć kolizji, zaplątania w kable czy zapobiec upadkowi ze schodów.

Kolejnym atutem NaviBota jest jego niezwykle cicha praca. Dzięki temu wtedy kiedy urządzenie sprząta, my możemy oddać się relaksowi. Odkurzacz nie obudzi naszego śpiącego dziecka a my będziemy mogli spokojnie prowadzić rozmowy telefoniczne.  Ten odkurzacz automatyczny ma bardzo dobre opinie.

Bardzo użyteczny w mieszkaniu, w którym przebywają zwierzaki. Szczotki bardzo dobrze zbierają kurz i sierść. Można go zaprogramować na każdy dzień w tygodniu.

Naszą drugą propozycją jest odkurzacz Samsung NaviBot Corner Cleaner VR10F71UCBC.

 

Zalety

Czujnik: Specjalne, inteligentne czujniki i detektory zainstalowane w urządzeniu sprawiają, że jest ono niezwykle czułe. Ponadto, jest ono w stanie uniknąć niemalże każdą przeszkodę stojącą na jego drodze. Wykrywa również sierść czy kurz, który należy wciągnąć.

Cicha praca: Odkurzacz NaviBot charakteryzuje się wyjątkowo cichą pracą. Kiedy nasze urządzenie będzie sprzątać mieszkanie, my będziemy mogli się odprężyć i obejrzeć ulubiony film w telewizji.

Szczotki: Specjalne szczotki w urządzeniu Samsung sprawiają, że model ten jest w stanie dotrzeć do każdego zakamarku w mieszkaniu. Koniec z nieposprzątanymi narożnikami. Ten odkurzacz zapewni Ci czystość w mieszkaniu.

Filtr HEPA: Urządzenie jest wyposażone w filtr HEPA, który dokładnie pochłania kurz i wszelkie alergeny.

Szybkość pracy: W swoich ocenach konsumenci podkreślają, że urządzenie szybko radzi sobie z usuwaniem zanieczyszczeń.

 

Wady

Cena: Model ten kosztuje niemalże 2 tysiące złotych, a więc jest to stosunkowo drogi sprzęt.

 

 

 

 

Philips SmartPro Active FC8820/01

 

3. Philips SmartPro Active FC8829 01Następny polecany model to urządzenie marki  Philips. Jest to automatyczny odkurzacz naszpikowany dużą ilość inteligentnych czujników i detektorów. Dzięki nim odkurzacz szybko rozpoznaje rodzaje powierzchni i zabrudzeń oraz dobiera odpowiedni tryb czyszczenia. Został wyposażony w system podczerwieni, który bardzo skutecznie rozpoznaje przeszkody w postaci  mebli, lamp oraz przewodów.

Urządzenie dysponuje możliwością zaplanowania sprzątania  na każdy dzień tygodnia. Funkcja pozwala na zaprogramowanie sprzątania na konkretną godzinę. Możemy wtedy wyjść z domu, udać się na zakupy, a jak wrócimy całe mieszkanie będzie pięknie  odkurzone.

Urządzenie sprząta bardzo dokładnie ze względu na 3 stopniowy system czyszczenia. Dwie zainstalowane szczotki zbierają kurz do środka, który zostaje wciągnięty przez specjalną nasadkę. Na etapie końcowym nakładka do sprzątania na sucho odkurza każdą najmniejszą cząsteczkę kurzu. Jeśli miejsce jest bardziej zabrudzone urządzenie poświęca mu więcej czasu i uwagi. Odkurzacz skutecznie odkurza na każdej przestrzeni.

W zestawie znajdziemy także wirtualną ścianę, która będzie barierą, której urządzenie nie przekroczy. Możemy w ten sposób ograniczyć sprzątanie do jednego pokoju. Opinie o odkurzaczu są bardzo pozytywne. Urządzenie  jest chwalone za skuteczność.

Następnym, polecanym modelem jest odkurzacz automatyczny Philips SmartPro Active FC8829/ 01, który cechuje się dużą ilością czujników i detektorów.

 

Zalety

Personalizacja urządzenia: Model Philips można łatwo spersonalizować względem własnych oczekiwań. W ten sposób, ustalamy odpowiedni tryb pracy, który zapewni nam cykliczne sprzątanie całego mieszkania. Produkt ten to świetna propozycja dla osób bardzo zapracowanych, które nie mają czasu na sprzątanie domu.

Podczerwień: Sprzęt ten działa w oparciu o system podczerwieni, który ma za zadanie wychwytywać przeszkody na swojej drodze i skutecznie je omijać.

System czyszczenia: Urządzenie sprząta podłogę opierając się na trójstopniowym systemie czyszczenia. Specjalne szczotki zbierają kurz, który następnie wciągany jest przez nasadkę. Na końcu, nakładka do sprzątania na sucho czyści podłogę raz jeszcze.

Cicha praca: W swoich ocenach konsumenci podkreślają, że sprzęt ten cechuje się stosunkowo cichą pracą.

 

Wady

Nie na każdą powierzchnię: Niestety, odkurzacz ten nie zachowuje się tak, jak obiecuje producent. Model ma problem z wjechaniem na dywan, co utrudnia jego pracę.

 

 

 

 

Ariete Briciola 2711

 

5.Ariete Briciola 2711Jaki odkurzacz automatyczny wybrać jeśli nie chcemy  nadmiernie obciążyć naszego budżetu?  Ariete Briciola to jedna  najtańszych propozycji. Mimo niskiej ceny odkurzacz ten skutecznie pomaga nam utrzymać czystość podłóg w naszym mieszkaniu.

Urządzenie zostało wyposażone z specjalne czujniki, które wykrywają przeszkody i uniemożliwiają  z nimi kolizje. Możemy być zatem spokojni o nasze delikatne meble. W pakiecie producent oferuje bardzo pożyteczny pilot wyposażony w wyświetlacz LCD. Dzięki niemu z łatwością stworzymy harmonogram czyszczenia o konkretnej godzinie w ciągu dnia.

Pilot pozwala nam także na włączenie funkcji turbo, która jest przeznaczona dla szczególnie zabrudzonych powierzchni. Pilot umożliwia także zaprogramowanie powrotu urządzenia do stacji ładującej. Naładowany do pełna akumulator wystarcza na ciągłe sprzątanie przez 1,5 godziny.

Odkurzacz posiada 6 różnych programów sprzątających. Został wyposażony w filtr HEPA, co jest dobrą informacją dla każdego alergika. Opinie o urządzeniu są bardzo pozytywne. Podkreśla się, że sprzęt bardzo sprawnie zbiera kurz i podłoga jest czysta.

Następnym godnym produktem jest model Ariete Briciola 2711. Jest to dobry odkurzacz automatyczny do 1000 zł.

 

Zalety

Głośność: Model ten pracuje wyjątkowo cicho. Nie słychać kiedy jest włączony, dlatego nie będzie nam on przeszkadzał, a dodatkowo utrzyma nasz w dom w czystości.

Pilot: Do zestawu dołączony jest specjalny pilot z wyświetlaczem LCD. Za jego pomocą możemy zaprogramować urządzenie tak, by włączało się cyklicznie.

Cena: Produkt ten jest atrakcyjny nie tylko ze względu na swoją funkcjonalność, ale także i cenę. Jest stosunkowo tani, jak na odkurzacz automatyczny z dedykowanym pilotem.

 

Wady

Czujniki: Niestety sensory wykrywające przeszkody są dość słabe. Odkurzacz ten ma problem z wykrywaniem przedmiotów stojących mu na drodze, co utrudnia pracę.

Jakość wykonania: Odkurzacz Ariete Briciola 2711 nie jest wykonany z trwałego tworzywa. Obudowa ma tendencję do zarysowań.

 

 

 

 

Sencor SVC 9031RD

 

4.Sencor SVC 9031RDKolejne urządzenie, które możemy polecić to Sencor SVC 9031RD. Urządzenie idealnie sprawdza się na każdej powierzchni: na dywanie, panelach, parkiecie czy posadzce. Dużą zaletą jest wyposażenie urządzenia w specjalną lampę UV, która eliminuje bakterie zgromadzone na podłodze. Jeśli jesteś więc alergikiem to warto zastanowić się nad zakupem tego modelu.

Sencor SVC został wyposażony w technologię „Full go”, która polega na tym, że sprzątanie rozpoczyna się zaraz po naładowaniu akumulatora do pełna. Stację dokującą można przyczepić do ściany lub mebli. Po zakończeniu sprzątania odkurzacz automatycznie powraca do stacji dokującej.

Co więcej jeśli bateria urządzenia jest prawie rozładowana, urządzenie również samoczynnie powróci do stacji by doładować napięcie. Na przedzie Sencora został umieszczony detektor, który pozwala na uniknięcie zderzenia z przeszkodami.

Odkurzacz został wyposażony w potrójną szczotkę obrotową, która poradzi sobie z puchatym dywanem czy innymi trudnymi powierzchniami. Warto odnotować, że urządzenie działa dość cicho i nie zakłóca takich czynności jak oglądanie telewizora czy rozmowy przez telefon.

Ostatnim urządzeniem w naszym zestawieniu jest odkurzacz Sensor SVC 9031RD.

 

Zalety

Technologia Full GO: Model Sensor SVC 9031RD charakteryzuje się tym, że działa w oparciu o technologię Full Go. Oznacza to, że urządzenie zaczyna swoją pracę po pełnym naładowaniu akumulatora.

Cena: Prezentowany model kosztuje niespełna 1000 zł, a więc jest to dość tania propozycja.

Lampa UV: Odkurzacz został wyposażony w specjalną lampę UV. Jej zadaniem jest eliminowanie bakterii zgromadzonych na podłodze. Jest więc to świetna propozycja dla osób borykających się z alergią.

 

Wady

Szczotka: Odkurzacz został wyposażony w specjalną szczotkę. Jak się jednak okazuje, nie radzi sobie ona z dokładnym zbieraniem kurzu z różnych powierzchni.

Detektor: Prezentowany sprzęt posiada specjalny detektor, który pozwala uniknąć przeszkód podczas odkurzania. Niestety nie jest on zbyt skuteczny.

 

 

 

 

4
Leave a Reply

avatar
2 Comment threads
2 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
3 Comment authors
Zespół NRNikolagilda Recent comment authors
  Subscribe  
newest oldest most voted
Notify of
gilda
Guest
gilda

ja uzywam od jakiegos czasu pure i9 i fakt faktem jest dosc glosny, ale jesli chodzi o samo sprzatanie na prawdee daje rade, najbardziej zachwyca mnie jak fajnie wykrywa przeszkody ;P

Nikola
Guest
Nikola

Ja posiadam robota odkurzającego od Mamibot.tech i jestem bardzo zadowolona.Skusiłam się atrakcyjną ceną i jestem bardzo zadowolona. Nie wyoibrażam sobie wydać 4000 na robota sprzątającego, którego nie jestem pewna, więc taki tanszy robot to fajne rozwiazanie, sprzata bardzo dokładnie i radzi sobie nawet z włosami i sierścią 😉

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (27 votes, average: 4.75 out of 5)
Loading...