Ranking 6 najlepszych odkurzacz automatycznych w 2021

Ostatnio aktualizowane: 15.04.21

Ta strona utrzymuje się dzięki czytelnikom. Kiedy robisz zakupy za pośrednictwem naszych linków, otrzymujemy niewielką prowizję. Kliknij tutaj, aby uzyskać więcej informacji o nas.

 

Odkurzacz automatyczny – Przewodnik zakupowy, ranking i test

 

Odkurzacz automatyczny to idealne urządzenie dla osób, które nie lubią sprzątać w domu lub trudno jest im znaleźć na to odpowiednio dużo czasu. Z tego powodu takie produkty stają się coraz popularniejsze. Konsumenci chętnie wybierają zwłaszcza urządzenie iRobot Roomba E5, które zajęło pierwsze miejsce w naszym rankingu. Odkurzacz jest niewielki i ma kilka czujników odpowiadających za zapobieganie uderzeniom o ścianę, odnajdywanie miejsc szczególnie zabrudzonych itp. Ponadto urządzenie dociera do wszystkich trudno dostępnych miejsc, a zarządzać nim możemy za pomocą własnego smartfonu. Na drugim miejscu jest odkurzacz iRobot Roomba 980. Model ten wytwarza dużą siłę ssącą, co pozwala na pozbycie się wszystkich zalegających na podłodze i dywanie cząsteczek kurzu oraz innych zanieczyszczeń. Sprzęt wyposażono w filtry, które neutralizują pyłki i alergeny. Poza tym produkt świetnie radzi sobie ze zbieraniem włosów oraz sierści zwierząt.

 

 

Tabela porównawcza

 

Zalety
Wady
Podsumowanie
Oferty

 

 

Przewodnik zakupowy – Jaki odkurzacz automatyczny wybrać?

 

Odkurzanie jest często przykrym obowiązkiem, który niestety każdy z nas musi wykonać. Chociaż w zasadzie powinniśmy się cieszyć, że istnieje coś takiego jak odkurzacz i nie musimy jak nasi przodkowie zamiatać miotłą. Tak przyzwyczailiśmy się do wygodnych rozwiązań, że w zasadzie nie wyobrażamy sobie bez nich życia. W efekcie szukamy coraz lepszych, wydajniejszych i bardziej funkcjonalnych propozycji. Coraz częściej interesują nas sprzęty, które mogą nas wyręczyć. Wydaje się to niemożliwe, a jednak technologia bardzo się rozwinęła i coraz więcej firm oferuje rozwiązania automatyczne. Wśród nich nie mogło zabraknąć odkurzacza. Dlatego tematem tego poradnika będą automatyczne modele odkurzaczy.

Doskonałe, gdy nie masz czasu i nie lubisz odkurzać. Podpowiemy Ci, jaki odkurzacz automatyczny wybrać, a w zasadzie na co zwrócić uwagę przed wybraniem się do sklepu, aby kupić wydajny, funkcjonalny i łatwy w obsłudze model.

Jak to działa?

Zanim przejdziemy do kwestii wyboru, chcemy Ci przedstawić zasady działania takiego sprzętu. Takie urządzenie porusza się samodzielnie, a dzięki zestawowi czujników można mieć pewność, że nie spadnie ze schodów, nie zderzy się ze ścianą, ani nie utknie między meblami. Odkurzacze tego typu są sprzedawane w zestawie ze stacją dokującą, która nawiguje sprzęt do miejsca ładowania akumulatora, co chroni nas przed sytuacjami, w których zakupiony produkt nagle się rozładowuje na środku pokoju. Oczywiście nie zawsze urządzenie posiada taką funkcję, zwłaszcza bardzo tanie i bez innowacyjnych technologii. Jeśli chodzi o sam system pracy mamy tutaj obracające się szczotki, które zbierają zabrudzenia.

Taki sprzęt możesz wykorzystać do odkurzania podłóg drewnianych, wyłożonych płytkami, ale też dywanów i chodników. Pamiętaj jednak, że nie jest to robot inteligentny. Warto przygotować mu pole do pracy. Wiele takich sprzętów nie radzi sobie z dywanami o długim włosiu – nie lubi sznurków ani frędzli. Dobrze jest wcześniej zebrać zabawki, książki czy skarpetki porozrzucane po domu.

 

Czas pracy i ładowania ma wpływa na efektywność

Każde urządzenie ma ograniczoną moc baterii. Warto więc sprawdzić, jak długo odkurzacz działa na akumulatorze i ile trwa jego ładowanie. Jeśli kupisz sprzęt, który ładuje się 10 godzin, a potem pracuje przez 5 min, raczej nie usprawnisz swojej pracy.

 

System sterownia

Aby odkurzacz był wydajny potrzebny jest dobry algorytm sterowania. Niestety jest wiele sprzętów, które ciągle jeżdżą po tej samej powierzchni, a przecież ważne jest, aby odkurzacz dotarł wszędzie.

Dobrze, jeśli ma kamerę, która oblicza powierzchnię. Odkurzacz może mieć chaotyczny system lub też uporządkowany. W pierwszym przypadku odbija się od przeszkód, zmieniając kierunek ruchu. W efekcie kilkakrotnie przemierza ten sam obszar. Daje to lepsze efekty, ale trwa dłużej. Natomiast w systemie uporządkowanym robot jeździ po linii prostej, a po napotkaniu przeszkody, algorytm ponownie wyznacza trasę i  pomija pewne części pomieszczenia. Niestety może to powodować niedokładne zebranie zabrudzeń.

 

Progi, czyli uważaj na przeszkody

Jak można się domyślić odkurzacze automatyczne doskonale radzą sobie na prostej, gładkiej powierzchni pozbawionej jakichkolwiek nierówności. Większość potrafi jednak pokonać progi, czy wjechać na dywan. Warto więc sprawdzić, czy interesujący nas sprzęt ma taką opcję. Jeśli nie, nie warto zwracać na niego uwagi.

 

Sensory w odkurzaczu automatycznym

Pozostając w tematyce przeszkód, jakie spotyka robot, musimy wspomnieć o sensorach. Większość prostych modeli ma tylko sensor przeszkód, często schodów, aby nie doszło do zepsucia odkurzacza na skutek upadku z dużej wysokości. Ważny jest również czujnik zbliżeniowy ze ścianą czy meblami. Warto też wybierać takie modele, które mają czujnik brudu.

Obsługa prosta, nawet dla dziecka

Często w przypadku obsługi AGD pojawia się jeden ważny problem – zbyt trudna obsługa. Im więcej funkcji ma dany sprzęt tym jest nam trudniej z niego korzystać. Dlatego należy też zwrócić uwagę na system obsługi interesującej nas maszyny. W zestawie powinien znajdować się pilot zdalnego sterowania, a na urządzenia intuicyjny panel oraz czujniki.

 

Funkcje, które powinien mieć dobry sprzęt

Dobre urządzenie to takie, które ma funkcjonalne rozwiązania. Przydatne będzie przede wszystkim programowanie czasu sprzątania, abyś mógł ustalić dzień tygodnia i godzinę pracy urządzenia. Wtedy nawet jeśli nie będzie Cię w domu, odkurzacz wykona swoją pracę. Niektóre modele mają funkcję mycia podłóg. To świetne rozwiązanie, ale takie sprzęty są niestety stosunkowo drogie.

 

Jaki odkurzacz automatyczny jest najlepszy – czyli dodatkowe rozwiązania

Warto sprawdzić, jakie dodatkowe funkcje posiada interesujący nas model. Świetnym rozwiązaniem jest lampa UV, która pozwala usuwać bakterie. Sprawdź też, czy odkurzacz ma system zwany latarnią – dzięki niemu odkurzacz przejedzie do kolejnego pomieszczenia dopiero po upływie ustalonego przez Ciebie czasu, to da ci gwarancję lepszych efektów odkurzania. Tutaj sprawdzi się też system wirtualna ściana – robot nie wyjedzie poza obszar danego pomieszczenia. Wszelkie wskaźniki pracy urządzenia, poziomu naładowania baterii czy napełnienia pojemnika także są bardzo praktyczne. Pamiętaj też o pojemniku – im większy, tym rzadziej musisz go opróżniać. Sprzęt powinien być wyposażony w niewielką stację dokującą i filtry powietrza.

Na rynku jest wiele propozycji urządzeń czyszczących, są najróżniejsze odkurzacze automatyczne w dobrych cenach. Kierując się naszymi poradami z całą pewnością znajdziesz solidny sprzęt, który spełni Twoje oczekiwania.

 

 

6 najlepszych odkurzacz automatycznych. Opinie w 2021 roku

 

Poszukujesz urządzenia, które  odkurzy za Ciebie Twoje mieszkanie? Przedstawiamy ranking odkurzaczy automatycznych, które skutecznie zadbają o czystość Twoich podłóg.

 

 

1. Odkurzacz IROBOT Roomba E5 (E5152)

 

Doskonałym pomocnikiem sprzątania jest iRobot Roomba e5. Wyposażony jest w zestaw inteligentnych czujników, które zarządzają jego pracą i pozwalają poprowadzić go w wyznaczone obszary. Dual Mode Virtual Wall®, czyli wirtualna ściana wyznacza robotowi rejony jego działania. Ten robot sprzątający skutecznie usuwa brud z dywanów, jak i podłóg i posadzek dzięki dostosowującym się do sprzątanej powierzchni gumowym szczotkom.

Szczotki te, specjalnie wprofilowane, przylegają idealnie do sprzątanej powierzchni, co pozwala na skuteczne zbieranie brudu. Co więcej, odkurzacz wyposażony w technologię Dirt Detect, czyli zestaw optycznych i akustycznych czujników, sam odnajduje bardziej zabrudzone miejsca podłogi i skupia się na ich dokładnym sprzątnięciu. Gumowe szczotki doskonale też sobie radzą ze zbieraniem zwierzęcej sierści. Wszystkie zabrudzenia zebrane z podłogi trafiają do zbiornika o pojemności 0,6l, który można oczyścić pod bieżącą wodą.

Odkurzacz pracuje na jednym ładowaniu do 90 min, po czym samodzielnie wraca do stacji ładowania, by po 2 godzinach znów był gotowy do pracy. Osoby, które są użytkownikami tego modelu przekazują, że iRobot Roomba e5 to najlepszy wybór spełniający wymagania jakie stawia się robotom sprzątającym, przy zoptymalizowanej cenie.

Robot sprzatający iRobot Roomba e5 jest postrzegany przez użytkowników jako sprzęt użyteczny i wydajny przy zachowaniu niewysokiej ceny. Wiele osób wypowiada się pozytywnie o tym modelu. Jakie więc ma on zalety?

Zalety
Gumowe szczotki:

iRobot Roomba e5 wyposażono w podwójne gumowe szczotki, które zbierają zanieczyszczenia z każdej powierzchni i radzą sobie z sierścią zwierząt bez wplatania jej w szczotki.

Wirtulana ściana:

Dual Mode Virtual Wall®, czyli wirtualna ściana wyznacza rejon w jakim robot ma się poruszać. Technologia ta nie pozwala przekroczyć wyznaczonej granicy, dzięki temu robot sprząta zadany obszar i nie zagraża mu na przykład upadek ze schodów.

Czujniki:

Sprzęt został wyposażony w kilka interesujących czujników. Dzięki czujnikowi antykolizyjnemu nie uderza korpusem o meble, czujnik kurzu Dirt Detect sprawia, że urządzenie koncentruje się na sprzątaniu w najbardziej zabrudzonych miejscach.

Stacja ładowania:

Odkurzacz pracuje na jednym ładowaniu około 90 min, po tym czasie, zanim nastąpi całkowite rozładowanie baterii, sprzęt samodzielnie wraca do stacji dokującej. Proces ładowania trwa około 2 godziny.

Zarządzanie za pomocą smartfonu:

Gdy jesteś z dala od domu, po zainstalowaniu aplikacji iRobot HOME na swoim smartfonie, możesz zarządzać za jego pomocą odkurzaczem. Na smartfonie ustawisz cykle sprzątania na każdy dzień tygodnia, a także skontrujesz stan zapełnienia pojemnika na kurz.

Wady
Brak możliwości programowania kilku pomieszczeń:

Model pozwala na zaprogramowanie sprzątania w wyznaczonym pomieszczeniu, za pomocą wirtualnej ściany ustala się rejon prac. Jednak nie ma możliwości zaprogramowania w ten sposób kilku pomieszczeń sprzątanych jedno po drugim. Wymaga to oddzielnego programowania kolejno: po sprzątnięciu jednego pomieszczenia, należy ustawić sprzątanie w następnym.

 

 

 

 

2. iRobot Roomba 980 odkurzacz automatyczny

 

iRobot Roomba 980 to urządzenie z bardzo łatwym, intuicyjnym systemem obsługi. Po zakupie prezentowanego sprzętu sprzątanie będzie przebiegać sprawniej, a co najważniejsze nie zabierze tak dużo czasu, jak podczas użytkowania standardowego odkurzacza. Mamy możliwość sterowania sprzętem za pomocą aplikacji, którą za darmo ściągamy z Internetu (rozpoczniemy sprzątanie nawet będąc poza domem).

Specjalne, gumowe szczotki sprawiają, że urządzenie sprząta bardzo dokładnie. W oczyszczaniu pomaga również duża moc produktu, która wynosi 980 W. W rezultacie moc ssąca odkurzacza jest wysoka, a wszystkie, nawet głęboko osadzone zanieczyszczenia są wciągane. Jest to bardzo dobry wybór dla alergików, ponieważ ma filtry pozwalające oczyścić powietrze z pyłków oraz alergenów.

Opisywany sprzęt po naładowaniu pracuje przez 2 godziny. W przypadku, kiedy akumulator rozładowuje się to odkurzacz powraca do stacji dokującej i po krótkim doładowaniu wraca do pracy. Jest to produkt ceniony głównie za dużą moc oraz dokładne czyszczenie wszystkich powierzchni. Użytkownicy chwalą odkurzacz również za łatwą obsługę.

iRobot Roomba 980 to odkurzacz automatyczny o mocy 980 W. Ma on 8 programów działania. Czas ładowania sprzętu wynosi 3 godziny, po których sprzęt jest w stanie pracować przez 2 godziny. Zbiornik na kurz ma pojemność 0,6 l.

Zalety
Dokładność:

Urządzenie ma dużą moc ssania, co w rezultacie sprawia, że zanieczyszczenia znajdujące się głęboko w dywanie są dokładnie usunięte. Użytkownicy uważają również, że odkurzacz dobrze sprząta kąty oraz inne, trudno dostępne miejsca.

Sterowanie:

Obsługa odkurzacza jest bardzo łatwa. Wystarczy ściągnąć aplikację i z jej pomocą manewrować produktem. Możemy sterować robotem również dzięki panelowi bocznemu.

Długość działania:

Po 3 godzinach ładowania sprzęt może pracować bez przerwy 2 godziny. W większości przypadków jest to wystarczający czas, aby posprzątać całe mieszkanie. Jeżeli jednak powierzchnia do sprzątania jest większa, to sprzęt wraca na doładowanie do stacji, a potem kontynuuje pracę.

Czułość:

Specjalne czujniki produktu zauważają wszystkie przeszkody i zręcznie je omijają. Dlatego odkurzać pracuje szybko i sprawnie.

Wady
Orientacja:

Niektórzy użytkownicy zauważyli, że urządzenie czasem się gubi. Ma ono problem ze znalezieniem stacji dokującej, a także może zgubić się pod fotelem lub tapczanem.

 

 

 

 

3. Xiaomi Mi Robot Odkurzacz Vacuum Cleaner

 

Xiaomi MiJia Mi Robot ma wbudowane specjalne czujniki, które tworzą mapę pomieszczenia. System oblicza, jaka jest najkrótsza droga do posprzątania całego pomieszczenia i dlatego urządzenie pracuje bardzo efektywnie. Jeżeli chodzi o szczotkę, to ma ona regulowaną wysokość, dzięki czemu możemy dopasować ją do podłogi czy dywanu.

Po naładowaniu, które trwa 3 godziny, praca odkurzacza wynosi 2,5 godziny. Taki czas jest wystarczający, aby posprzątać duże mieszkanie. Sterowanie odkurzaczem jest bardzo łatwe. Możemy to robić nawet z pomocą aplikacji na telefonie. Mamy również możliwość zaprogramowania urządzenia tak, aby zaczęło pracę o danej godzinie. Filtr odkurzacza skutecznie zatrzymuje alergeny, roztocza oraz kurz. Urządzenie jest polecane alergikom.

Odkurzacz ma specjalny system antykolizyjny, który sprawia, że nie obija szafek i ich nie niszczy. Szczotka boczna bardzo skutecznie usuwa zanieczyszczenia z rogów oraz z kątów. Produkt jest chwalony za dokładność, a szczególnie za dobry system nawigacji, który obiera najkrótszą drogę, dzięki czemu sprzątanie nie trwa zbyt długo.

Xiaomi MiJia Mi Robot to odkurzacz automatyczny, który ma pojemność zbiornika wynoszącą 0,5 l. Jest on wyposażony w 12 czujników, które kontrolują jego poruszanie się. Maksymalny czas sprzątania wynosi 2,5 h.

Zalety
Nawigacja:

Produkt ma bardzo dobrze rozbudowany system nawigacji. Dlatego sprzątanie nie trwa zbyt długo. System sprawia również, że sprzęt nie obija się o meble, dzięki czemu nie zostaną one uszkodzone.

Czas pracy:

Czas pracy produktu wynosi 2,5 godziny. Możemy być więc pewni, że na jednym naładowaniu odkurzacz wyczyści cały dom.

Obsługa:

Sterowanie odkurzaczem jest bardzo łatwe. Możemy to robić również dzięki aplikacji, więc aby zaprogramować sprzęt nie musimy być obecni w domu.

Regulacja szczotki:

Dzięki regulacji wysokości szczotki dopasowanie urządzenia do każdego pomieszczenia jest łatwe. Odkurzacz wyczyści więc gruby dywan oraz płytki.

Wady
Głośność:

Niektórzy użytkownicy uważają, że odkurzacz emituje dość głośne dźwięki. Dlatego, jeżeli jesteśmy w domu, to sprzęt może nam przeszkadzać w oglądaniu telewizji oraz w innych czynnościach.

 

 

 

 

4. Xiaomi Mijia Roborock Vacuum Cleaner 2

 

Xiaomi Mijia Roborock 2 to sprzęt, który nie tylko odkurza podłogi, ale również je myje, w efekcie czego nie musimy sięgać po zwykłego mopa. Urządzenie jest zasilane litowo-jonową baterią o pojemności 5200 mAh, gwarantującą do 2,5 godziny ciągłej pracy (w tym czasie może posprzątać do 250 m2 powierzchni).

Odkurzacz ma wymiary: szerokość – 15,1 cm, wysokość – 13 cm oraz głębokość – 9,8 cm. Produkt wyposażono w dwa niezależnie wykorzystywane zbiorniki – ten na wodę ma pojemność 0,14 l, a na kurz 0,48 l. Sprzęt z pewnością nie uderzy o ścianę, meble i nie spadnie ze schodów. Takim sytuacjom zapobiegają wbudowane czujniki.

Urządzenie spodobało się konsumentom, którzy nie lubią odkurzać i myć podłóg. Model marki Xiaomi zadba za nas o porządek w domu, nawet gdy jesteśmy w pracy. Pracę odkurzacza możemy kontrolować przy pomocy zainstalowanej na smartfonie aplikacji. To pozwala na zmianę ustawień sprzętu w dowolnym miejscu i o każdej porze.

Odkurzacz Xiaomi Mijia Roborock 2 ma wymiary: 15,1 cm x 13 cm x 9,8 cm. W pełni naładowana bateria zapewnia do 2,5 godzin działania. Urządzenie ma moc 42 W.

Zalety
Funkcja mopowania:

Sprzęt odkurza podłogi oraz czyści je na mokro. Dzięki temu nie musimy sięgać po mopa.

Zaawansowane sensory:

Urządzenie ma różne czujniki, które zapobiegają m.in. uderzeniom o ścianę, upadkom ze schodów czy pominięciu zanieczyszczeń.

Dociera do zakamarków:

Odkurzacz jest niewielki, a ponadto może zmienić swoją wysokość w zależności od tego, na jakiej powierzchni się znajduje. To sprawia, że sprzęt dociera do wszystkich zakamarków.

Precyzyjnie sprząta:

Model ma laser LDS, z pomocą którego skanuje pomieszczenie, tworzy jego mapę, a następnie zaczyna w nim sprzątać (rozpoczynając od krawędzi).

Sterowanie przez aplikację:

Jeśli zainstalujemy na smartfonie odpowiednią aplikację, zyskamy możliwość kontrolowania pracy urządzenia z dowolnego miejsca, a także zdalnej zmiany jego ustawień.

Wady
Nie odkurza dokładnie dywanów:

Zauważono, że sprzęt niezbyt dokładnie odkurza dywany, głównie te z długim włosiem.

 

 

 

 

5. Odkurzacz Ariete Briciola 2711 25 W

 

5.Ariete Briciola 2711Jaki odkurzacz automatyczny wybrać jeśli nie chcemy  nadmiernie obciążyć naszego budżetu?  Ariete Briciola to jedna  najtańszych propozycji. Mimo niskiej ceny odkurzacz ten skutecznie pomaga nam utrzymać czystość podłóg w naszym mieszkaniu.

Urządzenie zostało wyposażone z specjalne czujniki, które wykrywają przeszkody i uniemożliwiają  z nimi kolizje. Możemy być zatem spokojni o nasze delikatne meble. W pakiecie producent oferuje bardzo pożyteczny pilot wyposażony w wyświetlacz LCD. Dzięki niemu z łatwością stworzymy harmonogram czyszczenia o konkretnej godzinie w ciągu dnia.

Pilot pozwala nam także na włączenie funkcji turbo, która jest przeznaczona dla szczególnie zabrudzonych powierzchni. Pilot umożliwia także zaprogramowanie powrotu urządzenia do stacji ładującej. Naładowany do pełna akumulator wystarcza na ciągłe sprzątanie przez 1,5 godziny.

Odkurzacz posiada 6 różnych programów sprzątających. Został wyposażony w filtr HEPA, co jest dobrą informacją dla każdego alergika. Opinie o urządzeniu są bardzo pozytywne. Podkreśla się, że sprzęt bardzo sprawnie zbiera kurz i podłoga jest czysta.

Następnym godnym produktem jest model Ariete Briciola 2711. Jest to dobry odkurzacz automatyczny do 1000 zł.

Zalety
Głośność:

Model ten pracuje wyjątkowo cicho. Nie słychać kiedy jest włączony, dlatego nie będzie nam on przeszkadzał, a dodatkowo utrzyma nasz w dom w czystości.

Pilot:

Do zestawu dołączony jest specjalny pilot z wyświetlaczem LCD. Za jego pomocą możemy zaprogramować urządzenie tak, by włączało się cyklicznie.

Cena:

Produkt ten jest atrakcyjny nie tylko ze względu na swoją funkcjonalność, ale także i cenę. Jest stosunkowo tani, jak na odkurzacz automatyczny z dedykowanym pilotem.

Wady
Czujniki:

Niestety sensory wykrywające przeszkody są dość słabe. Odkurzacz ten ma problem z wykrywaniem przedmiotów stojących mu na drodze, co utrudnia pracę.

Jakość wykonania:

Odkurzacz Ariete Briciola 2711 nie jest wykonany z trwałego tworzywa. Obudowa ma tendencję do zarysowań.

 

 

 

 

6. Odkurzacz Automatyczny Robot Sencor SVC9031RD

 

4.Sencor SVC 9031RDKolejne urządzenie, które możemy polecić to Sencor SVC 9031RD. Urządzenie idealnie sprawdza się na każdej powierzchni: na dywanie, panelach, parkiecie czy posadzce. Dużą zaletą jest wyposażenie urządzenia w specjalną lampę UV, która eliminuje bakterie zgromadzone na podłodze. Jeśli jesteś więc alergikiem to warto zastanowić się nad zakupem tego modelu.

Sencor SVC został wyposażony w technologię „Full go”, która polega na tym, że sprzątanie rozpoczyna się zaraz po naładowaniu akumulatora do pełna. Stację dokującą można przyczepić do ściany lub mebli. Po zakończeniu sprzątania odkurzacz automatycznie powraca do stacji dokującej.

Co więcej jeśli bateria urządzenia jest prawie rozładowana, urządzenie również samoczynnie powróci do stacji by doładować napięcie. Na przedzie Sencora został umieszczony detektor, który pozwala na uniknięcie zderzenia z przeszkodami.

Odkurzacz został wyposażony w potrójną szczotkę obrotową, która poradzi sobie z puchatym dywanem czy innymi trudnymi powierzchniami. Warto odnotować, że urządzenie działa dość cicho i nie zakłóca takich czynności jak oglądanie telewizora czy rozmowy przez telefon.

Ostatnim urządzeniem w naszym zestawieniu jest odkurzacz Sensor SVC 9031RD.

Zalety
Technologia Full GO:

Model Sensor SVC 9031RD charakteryzuje się tym, że działa w oparciu o technologię Full Go. Oznacza to, że urządzenie zaczyna swoją pracę po pełnym naładowaniu akumulatora.

Cena:

Prezentowany model kosztuje niespełna 1000 zł, a więc jest to dość tania propozycja.

Lampa UV:

Odkurzacz został wyposażony w specjalną lampę UV. Jej zadaniem jest eliminowanie bakterii zgromadzonych na podłodze. Jest więc to świetna propozycja dla osób borykających się z alergią.

Wady
Szczotka:

Odkurzacz został wyposażony w specjalną szczotkę. Jak się jednak okazuje, nie radzi sobie ona z dokładnym zbieraniem kurzu z różnych powierzchni.

Detektor:

Prezentowany sprzęt posiada specjalny detektor, który pozwala uniknąć przeszkód podczas odkurzania. Niestety nie jest on zbyt skuteczny.

 

 

 

 

Jak działa odkurzacz automatyczny?

 

Odkurzacz automatyczny, czyli sprzęt samodzielnie sprzątający w domu, wykorzystuje wiele nowoczesnych technologii. Z tego względu takie urządzenie jest funkcjonalne i niezwykle przydatne. Jeżeli jesteś ciekawy, jaki odkurzacz automatyczny jest polecany przez użytkowników i na czym polega zasada jego działania, zapoznaj się z umieszczonymi poniżej informacjami.

 

 

Co znajduje się wewnątrz odkurzacza?

Sposób i skuteczność działania urządzeń automatycznych oparty jest na elementach, jakie znajdują się w środku obudowy. Są to m.in.: akumulator zasilający sprzęt, kilkustopniowy system czyszczenia, procesor główny zbudowany z kilku rdzeni, silnik o dużej mocy, a także czujniki i panel sterowania. Połączenie wszystkich wymienionych elementów sprawia, że odkurzacz działa bez konieczności podłączenia do prądu i porusza się po całym mieszkaniu, unikając schodów i przeszkód na podłodze.

 

Na czym polega funkcja samodzielnego ładowania?

Ponieważ modele automatyczne są zasilane akumulatorem, trzeba je co pewien czas podłączyć do ładowarki. Najczęściej jednak nie musimy pamiętać o konieczności ładowania, gdyż sprzęt samodzielnie wraca do stacji dokującej, która przy użyciu technologii podczerwieni nawiguje urządzenie. Po najechaniu odkurzacza na specjalną rampę rozpoczyna się ładowanie akumulatora, trwające zazwyczaj kilka godzin. Po upływie tego czasu sprzęt ponownie wyjeżdża na podłogę i wraca do miejsca, w którym przerwał sprzątanie.

 

Omijanie przeszkód

Osoby planujące zakup odkurzacza automatycznego zwykle boją się, że urządzenie szybko się zniszczy w wyniku uderzenia o meble czy upadku z wysokich schodów. Niemniej jednak, prawdopodobieństwo, że tak się stanie, jest niewielkie. Wszystko przez to, że sprzęty automatyczne są wyposażone w nowoczesny system nawigacji oraz kilka lub kilkanaście czujników. Poza tym funkcjonalne roboty samojezdne mają niewielką kamerę umożliwiającą stworzenie mapy poszczególnych pomieszczeń i wykrycie zabrudzonych miejsc.

Za sprawą czujników odkurzacz nie obija się o ściany, tylko porusza się blisko nich. Kiedy sensory wyczują schody, urządzenie nie podjeżdża do przodu, tylko cofa się lub kieruje się w bok, aby pozbyć się wszystkich zanieczyszczeń leżących przy napotkanej przeszkodzie.

 

 

W jaki sposób odkurzacz automatyczny czyści podłogi?

Kiedy dokładnie przyjrzymy się budowie zewnętrznej odkurzacza, z pewnością zauważymy, że pod spodem umieszczone są szczotki, które wmiatają zanieczyszczenia do środka urządzenia. Co ciekawe, model automatyczny nie wytwarza dużej siły ssącej. Jego działanie można porównać do zautomatyzowanej miotły. Niewielkie, umieszczone przy krawędzi obudowy zmiotki obracają się podczas jazdy, zamiatając tym samym zanieczyszczenia tak, aby trafiły prosto pod główną szczotkę.

 

Sposób działania systemu nawigacji

Odkurzacze samojezdne produkowane przez popularne marki często wyróżniają się zaawansowanym, uporządkowanym systemem nawigacji. Oznacza to, że urządzenie jeździ po domu po linii prostej. Kiedy sprzęt napotka dużą przeszkodę, specjalny algorytm automatycznie wyznacza nową trasę odkurzacza, aby ten mógł wrócić do pracy. Niektórzy konsumenci zauważyli jednak, że przez to pewne miejsca w pomieszczeniu są pomijane przez urządzenie, co zmusza do sięgnięcia po tradycyjny sprzęt z dużą siłą ssącą. Tańsze modele automatyczne poruszają się bardziej chaotycznie, ponieważ nie są wyposażone w nowoczesne rozwiązania technologiczne. Z tego powodu odkurzacz nie omija przeszkód, tylko lekko się o nie obija i przez to dochodzi do zmiany kierunku jazdy. To sprawia, że robot przejeżdża przez ten sam obszar nawet kilka razy i dokładnie wymiata wszystkie zanieczyszczenia. Jednocześnie wpływa to na wydłużenie czasu sprzątania w danym pomieszczeniu.

 

 

Mamy WIĘCEJ! Sprawdź artykuły poniżej:

iRobot Roomba i7

 

 

» Przejrzyj produkty z poprzednich lat

Produkty te nie sa juz dostepne

 

 

iRobot Roomba 880

 

1.iRobot Roomba 880iRobot Roomba to jeden z najpopularniejszych sprzętów w tej kategorii. Czy jest to najlepszy odkurzaczy automatyczny? Wiele opinii właśnie na to wskazuje. Automat jest bardzo prosty w obsłudze. Jedynym naszym zadaniem jest wciśniecie odpowiedniego przycisku i odkurzacz sam wysprząta nam całe mieszkanie. Urządzenie zostało wyposażone w najnowsze technologie. Jest to bardzo inteligentny sprzęt.

Odkurzacz wykrywa przeszkoda i je wymija. Z łatwością posprząta także pod meblami. To duży plus gdyż są to miejsca, do których ciężko dotrzeć zwykłym odkurzaczem.  Urządzenie bardzo skutecznie odkurzacza i oczyszcza zabrudzone miejsca. Każda powierzchnia zostaje przejechana kilkakrotnie.

Odkurzacz wykrywa miejsca najbardziej zanieczyszczone i to na nich skupia swoją większą uwagę. Niewątpliwą zaletą jest fakt, że iRobot można zaprogramować na siedem dni w tygodniu. Urządzenie posprząta więc nasze mieszkanie nawet podczas naszej nieobecności.

Odkurzacz posiada specjalne czujniki, które uniemożliwią mu upadek z dużej wysokości czy z krawędzi. Urządzenie posiada dobre opinie. Perfekcyjnie usuwa sierść zwierzaków i pomaga utrzymać mieszkanie w czystości.

Najlepszy odkurzacz automatyczny w 2021 roku to produkt iRobot Roomba, który zyskał uznanie wielu konsumentów na całym świecie. Ceniony jest za jakość wykonania i efektywną pracę. Urządzenie ułatwia sprzątanie, cechuje się długim czasem pracy oraz solidnym wykonaniem.

Zalety
Obsługa:

Odkurzacz iRobot Roomba jest niezwykle prosty w obsłudze. Wystarczy naciśnięcie odpowiedniego przycisku, by ten zaczął swoją pracę. W ten sposób automatycznie posprząta całe mieszkanie, a my będziemy mieli czas dla siebie.

Inteligentne wymijanie przeszkód:

Urządzenie zostało wyposażone w najbardziej inteligentne systemy pozwalające na identyfkowanie przeszkód i ich wymijanie. To rozwiązanie zapewnia doskonałą pracę naszego odkurzacza, który nie zatnie się w trakcie sprzątania.

Obudowa:

Obudowa odkurzacza iRobot Roomba jest niezwykle wytrzymała na wszelkie urazy mechaniczne. Co więcej, jest odporna nawet na upadek z dużej wysokości – np. ze schodów.

Wysoka jakość:

Model ten charakteryzuje się wysoką jakością wykonania. Stworzony on został z najlepszych materiałów, które są proste w konserwacji i zapewniają wieloletnie użytkowanie produktu.

Siła ssania:

Zaletą tego produktu jest jego wyjątkowo wysoka siła ssania, która została uzyskana dzięki zainstalowaniu wydajnego silnika.

Wady

 

 

Samsung NaviBot Corner Cleaner VR10F71UCBC

 

2.Samsung NaviBot Corner Cleaner VR10F71UCBCNasza druga propozycja to odkurzacz marki Samsung. To nieco tańsza propozycja od iRobota. Jednocześnie wysoka jakość sprzątania została zachowana. Odkurzacz Samsung posiada specjalny czujnik, który wykrywa powierzchnie bardziej zabrudzone. Jeśli urządzenie wykryje na powierzchni więcej kurzu czy sierści, przełączy się na tryb sprzątania intensywnego i skupi się na sprzątaniu tej właśnie powierzchni, aż do całkowitego jej oczyszczenia.

Specjalna konstrukcja odkurzacza sprawia, że urządzenie dociera nawet do najtrudniej dostępnych miejsc. Szczotki, które zostały umieszczone na urządzeniu dokładnie posprzątają wszystkie kąty i narożniki. Liczne czujniki pozwalają uniknąć kolizji, zaplątania w kable czy zapobiec upadkowi ze schodów.

Kolejnym atutem NaviBota jest jego niezwykle cicha praca. Dzięki temu wtedy kiedy urządzenie sprząta, my możemy oddać się relaksowi. Odkurzacz nie obudzi naszego śpiącego dziecka a my będziemy mogli spokojnie prowadzić rozmowy telefoniczne.  Ten odkurzacz automatyczny ma bardzo dobre opinie.

Bardzo użyteczny w mieszkaniu, w którym przebywają zwierzaki. Szczotki bardzo dobrze zbierają kurz i sierść. Można go zaprogramować na każdy dzień w tygodniu.

Naszą drugą propozycją jest odkurzacz Samsung NaviBot Corner Cleaner VR10F71UCBC.

Zalety
Czujnik:

Specjalne, inteligentne czujniki i detektory zainstalowane w urządzeniu sprawiają, że jest ono niezwykle czułe. Ponadto, jest ono w stanie uniknąć niemalże każdą przeszkodę stojącą na jego drodze. Wykrywa również sierść czy kurz, który należy wciągnąć.

Cicha praca:

Odkurzacz NaviBot charakteryzuje się wyjątkowo cichą pracą. Kiedy nasze urządzenie będzie sprzątać mieszkanie, my będziemy mogli się odprężyć i obejrzeć ulubiony film w telewizji.

Szczotki:

Specjalne szczotki w urządzeniu Samsung sprawiają, że model ten jest w stanie dotrzeć do każdego zakamarku w mieszkaniu. Koniec z nieposprzątanymi narożnikami. Ten odkurzacz zapewni Ci czystość w mieszkaniu.

Filtr HEPA:

Urządzenie jest wyposażone w filtr HEPA, który dokładnie pochłania kurz i wszelkie alergeny.

Szybkość pracy:

W swoich ocenach konsumenci podkreślają, że urządzenie szybko radzi sobie z usuwaniem zanieczyszczeń.

Wady
Cena:

Model ten kosztuje niemalże 2 tysiące złotych, a więc jest to stosunkowo drogi sprzęt.

 

 

Philips SmartPro Active FC8820/01

 

3. Philips SmartPro Active FC8829 01Następny polecany model to urządzenie marki  Philips. Jest to automatyczny odkurzacz naszpikowany dużą ilość inteligentnych czujników i detektorów. Dzięki nim odkurzacz szybko rozpoznaje rodzaje powierzchni i zabrudzeń oraz dobiera odpowiedni tryb czyszczenia. Został wyposażony w system podczerwieni, który bardzo skutecznie rozpoznaje przeszkody w postaci  mebli, lamp oraz przewodów.

Urządzenie dysponuje możliwością zaplanowania sprzątania  na każdy dzień tygodnia. Funkcja pozwala na zaprogramowanie sprzątania na konkretną godzinę. Możemy wtedy wyjść z domu, udać się na zakupy, a jak wrócimy całe mieszkanie będzie pięknie  odkurzone.

Urządzenie sprząta bardzo dokładnie ze względu na 3 stopniowy system czyszczenia. Dwie zainstalowane szczotki zbierają kurz do środka, który zostaje wciągnięty przez specjalną nasadkę. Na etapie końcowym nakładka do sprzątania na sucho odkurza każdą najmniejszą cząsteczkę kurzu. Jeśli miejsce jest bardziej zabrudzone urządzenie poświęca mu więcej czasu i uwagi. Odkurzacz skutecznie odkurza na każdej przestrzeni.

W zestawie znajdziemy także wirtualną ścianę, która będzie barierą, której urządzenie nie przekroczy. Możemy w ten sposób ograniczyć sprzątanie do jednego pokoju. Opinie o odkurzaczu są bardzo pozytywne. Urządzenie  jest chwalone za skuteczność.

Następnym, polecanym modelem jest odkurzacz automatyczny Philips SmartPro Active FC8829/ 01, który cechuje się dużą ilością czujników i detektorów.

Zalety
Personalizacja urządzenia:

Model Philips można łatwo spersonalizować względem własnych oczekiwań. W ten sposób, ustalamy odpowiedni tryb pracy, który zapewni nam cykliczne sprzątanie całego mieszkania. Produkt ten to świetna propozycja dla osób bardzo zapracowanych, które nie mają czasu na sprzątanie domu.

Podczerwień:

Sprzęt ten działa w oparciu o system podczerwieni, który ma za zadanie wychwytywać przeszkody na swojej drodze i skutecznie je omijać.

System czyszczenia:

Urządzenie sprząta podłogę opierając się na trójstopniowym systemie czyszczenia. Specjalne szczotki zbierają kurz, który następnie wciągany jest przez nasadkę. Na końcu, nakładka do sprzątania na sucho czyści podłogę raz jeszcze.

Cicha praca:

W swoich ocenach konsumenci podkreślają, że sprzęt ten cechuje się stosunkowo cichą pracą.

Wady
Nie na każdą powierzchnię:

Niestety, odkurzacz ten nie zachowuje się tak, jak obiecuje producent. Model ma problem z wjechaniem na dywan, co utrudnia jego pracę.

 

 

» Przejrzyj produkty z poprzednich lat

Subskrybuj
Notify of
guest
29 Comments
oldest
newest most voted
Inline Feedbacks
View all comments
gilda
gilda
3 years ago

ja uzywam od jakiegos czasu pure i9 i fakt faktem jest dosc glosny, ale jesli chodzi o samo sprzatanie na prawdee daje rade, najbardziej zachwyca mnie jak fajnie wykrywa przeszkody ;P

Basia W
Basia W
1 year ago
Reply to  gilda

ja jednak spodziewałam się większej dokładności…

Nikola
Nikola
3 years ago

Ja posiadam robota odkurzającego od Mamibot.tech i jestem bardzo zadowolona.Skusiłam się atrakcyjną ceną i jestem bardzo zadowolona. Nie wyoibrażam sobie wydać 4000 na robota sprzątającego, którego nie jestem pewna, więc taki tanszy robot to fajne rozwiazanie, sprzata bardzo dokładnie i radzi sobie nawet z włosami i sierścią 😉

Hania
Hania
2 years ago
Reply to  Nikola

a ja jestem strasznie niezadowolona z mamibota. strasznie głośny.

Edyta
Edyta
2 years ago

Uzywam roomby 980 od ok. roku. SPrzata dokladnie, ale ma klopot z przeszkodami, zapetla sie w trudnych miejscach, blokuja sie kola, ma maly pojemnik, sprzatam codziennie ze wzgledu na psa- z sierscia radzi sobie dobRze, pojemnik czyszcze 1x dziennie. W pojemniku zlamalo sie zapiecie ale mimo to odkurza. Drogi w utrzymaniu, czesto trzeba wymieniac filtry – to pewnie wynik duzej eksploatacji. Czas sprzatania dlugi, jezdzi czasami jakby nie wiedzial co robi. Odkurzy pol pokoju i jedzie do nastepnego, po czym wraca i odkurza dalej, ostatni obieg to sprzatanie krawedzi, zatem troche sie bez sensu kreci i marnuje baterie. Czas ostatniego… Read more »

pauli
pauli
2 years ago
Reply to  Edyta

a u mnie działa bez najmniejszego problemu. mam już kilka tygodni i nic się nie dzieje.

PatrycjaMMM
PatrycjaMMM
2 years ago

Ja od pół roku mam Roombe e5 i nie wiem jak wcześniej bez niej mogłam żyć 🙂 Sterowanie naprawdę proste, a sprząta bardzo dokładnie. Nawet z włochatymi dywanami sobie radzi 🙂

Marek
Marek
1 year ago

a ten robot xiaomi odkurzy dywan? czy to tylko zwykła zamiatarka podłogi?

SS-man
SS-man
1 year ago
Reply to  Zespół NR

ja jako użytkownik się wypowiem że z dywanami to różnie, na superdokładnosć nie ma co liczyć. zostawi włosy na dywanie na pewno. ale jakiś tam piach wciągnie

marek
marek
1 year ago

Posiadam iRobota 980 i jest extra, prawda, ze czasem sie zgubi mi moze zdarzyło się to 2 w ciagu roku wiec tragedii nie ma

Hania
Hania
1 year ago

Nie rozumiem dlaczego w tych wszystkich zestawieniach ciągle chińszczyzna na pierwszym miejscu, cena identyczna jak sprawdzone iroboty. Ciągle zawalamy rynek tą chińszczyzna i mamy pretensje do innych.

Greta
Greta
1 year ago
Reply to  Hania

O tak. Święte słowa. Mamy tyle rewelacyjnych odkurzaczy od sprawdzonego producenta, a chińszczyzna wszędzie. Choć tu mogliby sobie darować

Gosia
Gosia
1 year ago

Jak dla mnie tylko i wyłącznie roomba. iRobot ma najlepsze urządzenia. Nawet moja 605 bez problemu sprząta wszystko na błysk 😀

Gloria
Gloria
1 year ago

iRobot roomba jest super, nie ma się co zastanawiać nad innymi firmami bo to strata kasy

Anna
Anna
1 year ago
Reply to  Zespół NR

Witam! A jaki polecilibyście państwo odkurzacz, którego sterowanie będzie bardzo proste (nie mam smartfona i nie chcę mieć) w grę nie wchodzi używanie zadnej aplikacji.Po prostu włącz, wyłacz, ew regulacja mocy. Jakiś użytkownik zamieścił opinie o Xiaomi z komentarzem,że trzeba instalować, ściagać z netu, zmieniać wersje językowe. Nie chce tego wszystkiego. Nie potrzebuje uruchamiać urządzenia kiedy nie ma mnie w domu(włączony alarm).Potrzebuję czegoś o sensownej mocy, co w miarę dokładnie posprząta dom o sporej powierzchni, dywanów nie ma, małe chodniki i wykładziny są, nie potrzebuję czyszczenia na mokro, zależy mi żeby łatwo się uruchamiał i żeby łatwo było go czyscić,… Read more »

Wiola
Wiola
1 year ago

Dla mnie niezawodny sprzęt to moja roomba 980. Pokochałam wielką miłością. Mam czyste podłogi i mniej pracy

Adrianna
Adrianna
1 year ago

mam irobota i dla mnie to najlepszy odkurzacz na jaki mogłam trafić. u mnie jeździ model i7+ 🙂

DMCA.com Protection Status
film indirfilm indirmefull program indir