Odkurzacze akumulatorowe ranking

Ostatnio aktualizowane: 20.10.18

 

Ostatnio bardzo popularne stały się odkurzacze akumulatorowe. Są bardzo łatwe w eksploatacji, można je przechowywać bezpośrednio na stojaku z ładowarką, dzięki czemu w każdej chwili są gotowe do pracy. Ponieważ jest wiele modeli, które swoimi parametrami bardziej zniechęcają do sprzątania, niż do niego zachęcają, postanowiliśmy sprawdzić, który z modeli cieszy się największym powodzeniem. Okazało się, że zarówno jest najczęściej kupowany, jak i posiada najwięcej pozytywnych opinii użytkowników model Bosch BBHMOVE5. Ma on moc 100 W z możliwością dwustopniowej regulacji, pojemność zbiornika na kurz 0,3 l i pracuje na jednym ładowaniu aż 36 minut. Wysokość rączki wynosi 113 cm, ale gdy istnieje potrzeba przechowania sprzętu w mniejszej przestrzeni, można rączkę złożyć w pół. Waga urządzenia, 3,5 kg, powoduje, że łatwo się nim manipuluje podczas robienia porządków. Do zestawu zostały dołączone elektroszczotka i szczotka szczelinówka. Użytkownik ma też możliwość odpięcia ręcznego odkurzacza akumulatorowego od obudowy i posłużenia się nim bez całego osprzętu.  Drugi, bardzo popularny model, Philips PowerPro Aqua FC6402/01, pozwala na sprzątanie przez 40 min na jednym ładowaniu. Sprawdź również opinie o tym modelu.

 

 

Tabela porównawcza

 

Zalety
Wady
Podsumowanie
Oferty

 

 

Jaki odkurzacz akumulatorowy kupić?

 

Przewodnik zakupowy

Odkurzacze akumulatorowe to sprzęty bardzo mobilne, idealne do sprzątania domu czy wnętrza samochodu. Dla wielu osób są zwykle uzupełnieniem klasycznego modelu odkurzacza, zasilanego sieciowo. Jeśli jednak masz do posprzątania trudno dostępne miejsca, warto zdecydować się na taki sprzęt. Aby ułatwić Ci zakup, przygotowaliśmy poradnik, dzięki któremu dowiesz się, jaki odkurzacz akumulatorowy wybrać.

Rodzaje odkurzaczy akumulatorowych

Odkurzacze możemy podzielić ze względu na typ budowy. Wyróżniamy modele akumulatorowe ręczne oraz kolumnowe. Urządzenia te są mobilne i bardzo poręczne, ale różnią się między sobą budową i przeznaczeniem. Sprzęty ręczne najlepiej sprawdzają się przy czyszczeniu małych powierzchni, tapicerek samochodowych czy trudno dostępnych miejsc. Mają rączkę ze zintegrowanym pojemnikiem i wejściem ssącym. Natomiast ich waga nie przekracza kilku kilogramów. Modele kolumnowe składają się z długiego ramienia. Takie sprzęty, podobnie, jak w przypadku sprzętów ręcznych, mają zintegrowany pojemnik. Na samym końcu ramienia znajduje się wyjście ssące, do którego zamontowana jest szczotka.

Takie urządzenie sprawdza się w przypadku czyszczenia powierzchni płaskich. Coraz popularniejsze są automatyczne odkurzacze akumulatorowe. Urządzenie samo wyznacza sobie trasę sprzątania, omijając wszelkie przeszkody.

 

Moc – jaki odkurzacz akumulatorowy jest najlepszy?

Urządzenia tego typu cechują się niewielką mocą w porównaniu do modeli klasycznych. Wybór mocniejszego sprzętu wydaje się logiczny, bo wtedy odkurzacz lepiej zasysa. Z drugiej strony, zwiększenie mocy to znaczne obciążenie. W związku z tym, wybierając model o dużej mocy, dokładnie sprawdź właściwości akumulatora. Zwykle moc takich sprzętów wynosi ok 75 W – 80 W, ale znajdziemy też mocniejsze modele.

 

Zasilanie

Urządzenia do użytku domowego ładuje się sieciowo przy użyciu specjalnej ładowarki. Natomiast modele typowo samochodowe często zasilane są przy użyciu ładowarki podłączanej do gniazdka samochodowego. Niektóre sprzęty mają zasilanie akumulatorowo-sieciowe, co oznacza, że w momencie rozładowania baterii i podłączenia odkurzacza do prądu, ciągle możemy odkurzać.

 

Czas pracy baterii

Czas pracy akumulatora ma duże znaczenie. Niektóre modele działają na całkowicie naładowanej baterii zaledwie 5 min – 10 min, inne 30 min. Urządzenia ze słabszą baterią są odpowiednie do czyszczenia tapicerki samochodowej. Jeśli jednak szukasz czegoś bardziej praktycznego, do domu, dłuższa praca  będzie dla Ciebie bardzo istotna. Zwróć też uwagę, jak długo ładuje się taki odkurzacz. Niektóre modele potrzebują nawet kilkunastu godzin. W efekcie są mało wydajne i bardzo energochłonne.

 

Waga i wielkość = mobilność

Chociaż urządzenie akumulatorowe ręczne czy kolumnowe wydaje się bardzo mobilne, na rynku znajdziemy sprzęty, które trudno zaliczyć do tej grupy. Przede wszystkim ze względu na wagę. Dotyczy to głównie odkurzaczy ręcznych. Niektóre są bardzo ciężkie – ważą nawet 5 kg i praca nimi jest bardzo męcząca. Warto więc wybrać lżejszy model, który będziemy z łatwością przenosić. W przypadku odkurzaczy kolumnowych istotnym czynnikiem będzie wielkość urządzenia. Musi być dość wysokie, aby przy sprzątaniu nie nadwyrężać kręgosłupa. Z drugiej strony odkurzacz nie może być zbyt duży, bo jego gabaryty mogą utrudnić nam przechowywanie, a przecież taki sprzęt ma być mobilny.

 

Pojemność worka

Zwykle pojemność worka nie przekracza 0,5 l. Znajdziemy też takie odkurzacze, w których pojemnik ma zaledwie 0,1 l. To wpływa na komfort użytkowania, bo mały worek trzeba często opróżniać. Z drugiej strony, zbyt duży wpływa na wielkość i wagę urządzenia.

 

Obudowa

Zwróć szczególną uwagę na obudowę. Urządzenie musi być solidne, ale niezbyt ciężkie. Jeśli wybierasz model ręczny, powinien mieć wygodną rączkę pokrytą antypoślizgowym materiałem, aby w czasie pracy urządzenie nie wyślizgiwało się z naszej dłoni.

Filtry

Dla osób z alergiami bardzo ważną kwestią jest odkurzacz z filtrem HEPA. W zasadzie większość urządzeń posiada takie rozwiązanie, ale warto sprawdzić, czy interesujący nas model, też jest w nie wyposażony. Dzięki takiemu filtrowi pozbędziesz się kurzu, roztoczy i zanieczyszczeń powietrza.

 

Końcówki

W przypadku modeli ręcznych, zwykle dołączana jest jedna końcówka ssąca, czasami dodatkowa, do czyszczenia tapicerek lub też grzejników. Natomiast w przypadku urządzeń kolumnowych, mamy do czynienia ze sprzętem, który służy raczej do czyszczenia podłóg. Dlatego taki bardzo często ma dodatkowe końcówki, dzięki którym mamy możliwość czyszczenia różnych powierzchni.

 

Stacja dokująca

W przypadku modeli automatycznych, do urządzenia dołączona jest stacja dokująca, do której urządzenie wraca po zakończonej pracy lub w celu naładowania się. Nie może być ona zbyt duża, aby nie zajmowała dużo miejsca.

 

Odkurzacze akumulatorowe w dobrych cenach

Cena takich urządzeń zależy od mocy, przeznaczenia oraz czasu pracy. Najtańsze modele kosztują już 150 zł. Najczęściej, tanie sprzęty cechuje krótki czas pracy na naładowanym akumulatorze. W związku z tym, polecamy zakup droższego, bardziej wytrzymałego modelu. Ceny dobrych, sprawdzonych sprzętów, znanych firm wahają się od 250 zł do nawet 1000 zł. Najdroższe są urządzenia automatyczne, które nie potrzebują naszej obsługi. Włączamy tylko przycisk start i ustawiamy opcje pracy urządzenia. Więcej zapłacisz też za odkurzacze kolumnowe z bogatym wyposażeniem, czyli końcówkami do podłóg, dywanów, tapicerek czy czyszczenia podłóg z sierści psa.

 

 

Najlepsze odkurzacze akumulatorowe w 2018 roku

 

Odkurzacze bezprzewodowe to dobra alternatywa dla „normalnego” odkurzacza. Są na tyle sprawne, że można nimi wysprzątać całe mieszkanie, lub używać, jako sprzęt pomocniczy. Są wygodne ze względu na brak kabla, oraz łatwe w prowadzeniu i skuteczne w sprzątaniu sierści psiej czy kociej. Niektóre są w zestawie z mopem inne, mogą być używane, jako odkurzacz kolumnowy na długiej rączce, lub ręczny, gdy wymontujemy sam zbiornik z silniczkiem. Zapraszamy do przeczytania naszego rankingu odkurzaczy akumulatorowych, w którym przedstawiamy 5 wiodących modeli.

 

Nasze zalecenia

 

Bosch BBHMOVE5

 

Pierwszy produkt, o umiarkowanej cenie wśród produktów tego typu, to Bosch BBHMOVE5. Jest to model bezprzewodowy, zasilany akumulatorowo, który można używać, jako kolumnowy, lub ręczny. Rączka ma wysokość 1,13 m, pojemność zbiornika na kurz wynosi 0,3 l. Szerokość i długość w najszerszych miejscach to 25,5 cm x 20 cm. Model ten ma dwustopniową regulację mocy, zmywalny filtr, składany uchwyt i bazę dokującą.

Do zestawu dołączone są szczotki: szczelinówka do zakamarków i elektroszczotka. Szczególnie atrakcyjne jest to, że gdy mamy do odkurzenia takie powierzchnie, jak krzesła czy kanapy, możemy odczepić „serce” odkurzacza, czyli silniczek zakończony szczotką – szparówką, z pojemnikiem na kurz i używać je, jako mały ręczny odkurzacz. Atrakcyjna jest również wychylana rączka, którą również można złożyć.

Na jednym ładowaniu model ten może pracować bez przerwy 36 minut. Wystarcza to na odkurzenie mieszkania wielkości np. 40 m2. Według klientów Bosch BBHMOVE5 sprawdza się zarówno do odkurzania paneli, kafelków, czy powierzchni dywanowych. Cenią go również za świetny design, a także łatwe prowadzenie podczas sprzątania.

Za najlepszy odkurzacz akumulatorowy w 2018 roku uznano urządzenie Bosch BBHMOVE5, ze zbiornikiem o pojemności 0,3 l. Moc prezentowanego modelu to 100 W. Jest to bardzo wydajne urządzenie, które zyskało uznanie wielu konsumentów. Ma spore wyposażenie i jest wygodne w użyciu. Warto też podkreślić, że jest to bardzo dobry odkurzacz akumulatorowy do 500 zł.

 

Zalety

Regulacja: Urządzenie ma dwustopniową regulację mocy, a więc bez problemu dostosujesz je do swoich potrzeb. Dzięki temu, dokładnie wyczyścisz różne powierzchnie.

Szczotki: Do zestawu dołączono szczotkę szczelinówkę do odkurzania trudno dostępnych miejsc oraz elektroszczotkę.

Doskonały do czyszczenia tapicerek: Urządzenie jest bardzo praktyczne, gdyż w każdej chwili możemy odłączyć silnik i podłączyć szczotkę szczelinówkę. Wtedy sprzęt jest bardziej poręczny, dzięki czemu najlepiej sprawdzi się przy ręcznym odkurzaniu tapicerki w samochodzie oraz naszych mebli w domu.

Rączka: Sprzątanie podłóg ułatwi nam wychylana rączka, którą można złożyć. Jej długość to 1,13 m.

Czas pracy: Jedno, pełne naładowanie baterii umożliwia 36 minut nieprzerwanej pracy. Pozwala to na dokładne odkurzenie powierzchni ok. 40 m2.

 

Wady

Brak filtra HEPA: Większość dostępnych na rynku modeli posiada filtr, który usuwa z powietrza alergeny. Niestety, prezentowany model go nie posiada.

 

 

 

 

Philips PowerPro Aqua FC6402/01

 

3.Philips PowerPro Aqua FC6402-01Philips, to lider na rynku AGD, tak też jest postrzegany produkt tej firmy Philips PowerPro Aqua FC6402/01. Jest to jednocześnie odkurzacz bezprzewodowy i mop. Odkurzacz jest przystosowany do sprzątania zarówno powierzchni twardych, jak podłogi i kafelki, a także dywanów. Zamontowanie na rączce, za pomocą magnesów, systemu do czyszczenia na mokro, umożliwia za jednym pociągnięciem odkurzyć i umyć podłogę.

Pojemność zbiornika na wodę wynosi 0,2 litra i wystarcza to na umycie ok. 50 m2 podłogi. System czyszczenia na mokro kontroluje uwalnianie wody ze zbiornika tak, aby zapewnić optymalną wilgotność. Technologia PowerCyclone zapewnia skuteczne odkurzanie i precyzyjne oddzielenie powietrza od kurzu i brudu. Jedno ładowanie akumulatora zapewnia 40 minut ciągłej pracy.

Nasadka TriActive Turbo skutecznie odkurza zarówno dywany, jak i podłogi. Ta zmechanizowana szczotka zapewnia zbieranie wszystkich zanieczyszczeń, również sierści. A zmywalne filtry piankowe wydłużają czas eksploatacji urządzenia. Kurz jest zbierany w specjalnym pojemniku, którego opróżnianie jest proste i nie zmusza do kontaktu z brudem.

Opinie o odkurzaczach automatycznych Philips PowerPro Aqua FC6402/01 mówią, że sprzęt dokładnie myje podłogę, nie rozmazując brudu, a skutecznie go usuwając. Dodatkowo model ten jest tak poręczny, że nie trudno nakłonić dzieci do sprzątania swoich pokoi.

Trzecia propozycja w naszym zestawieniu to Philips PowerPro Aqua FC6402/01. Jest to model 2w1, czyli odkurzacz z funkcją mopa. Dzięki temu możemy zaoszczędzić miejsce i pieniądze na zakup dodatkowego sprzętu.

 

Zalety

Wielofunkcyjność: Jest to niezawodny, wielofunkcyjny sprzęt stanowiący odkurzacz bezprzewodowy i mop. Odkurzaczem posprzątamy wszystkie powierzchnie, natomiast przy użyciu mopa, wyczyścimy kafelki i inne podłogi.  

Zbiornik na wodę: Zbiornik na wodę ma pojemność 0,2 litra, a więc wystarczy na umycie ok. 50 m2 podłogi. Należy też zauważyć, że jest on wyposażony w system kontroli uwalniania wody, aby zapewnić odpowiednią wilgotność.

Technologia PowerCyclone: Prezentowany model został wyposażony w technologię PowerCyclone, która umożliwia nam skuteczne odkurzanie, przy jednoczesnym, precyzyjnym oddzieleniu powietrza od kurzu i brudu.

Nasadka TriActive Turbo: Nasadka dołączona do zestawu bardzo skutecznie odkurza różne powierzchnie, zarówno dywany, jak i podłogi. Dokładnie zbiera nawet zwierzęcą sierść.

 

Wady

Głośność: Prezentowany model emituje hałas na poziomie 80 dB, co stanowi sprzęt dość głośny.

 

 

 

 

Dyson V6 Animal Pro

 

5.Dyson V6 Animal ProOstatni model, Dyson V6 Animal Pro, jest najdroższym w naszym rankingu i jego cena zbliża się do 1,5 tys, złotych. Z taką cenę otrzymamy model z cyfrowym silnikiem Dyson v6 obracającym się 110000 razy na minutę. Czyni to z odkurzacza najmocniejszy model obecnie dostępny na rynku.

Stacja dokująca jest umieszczana na ścianie, do niej zaczepia się odkurzacz do ładowania i przechowywania, jest to także miejsce gdzie przechowamy wszystkie akcesoria. Składają się na nie: mini elektroszczotka, ssawka Combi, ssawka szczelinowa, stacja dokująca, zasilacz oraz lekka rura aluminiowa. Odkurzacz pracuje w kilku trybach i w zależności od trybu ma inną długość pracy na jednym ładowaniu.

6 minut model ten pracuje w trybie MAX, 17 minut z dołączoną elektroszczotką i 20 minut bez elektroszczotki. Czas ładowania baterii wynosi 3,5 godziny. Zaś pojemność zbiornika na kurz wynosi 0,4 litra. Mimo wysokiej ceny tego modelu, opinie o nim mówią, że jest jej wart.

Odkurzanie mieszkania blisko 50 metrowego można wykonać w 20 minut. Klienci mówią, że wszystkie dołączone szczotki są funkcjonalne i każda znajduje inne zastosowanie. A duża siła ssania nie daje kurzowi żadnych szans.

Ostatni model, jaki chcemy przedstawić to Dyson V6 Animal Pro. To bardzo mocny sprzęt, który jest szybki i bardzo wydajny. Doskonale czyści najróżniejsze powierzchnie.

 

Zalety

Silnik: Urządzenie jest wyposażone w silnik, który obraca się 110 000 razy na minutę. Jest to więc jedna z najmocniejszych propozycji dostępnych na rynku.

Stacja dokująca: W zestawie znajduje się specjalna stacja dokująca, którą możemy zainstalować na ścianie. Dzięki temu, nasz odkurzacz będzie miał swoje miejsce.

Akcesoria: Do kompletu dołączono mini elektroszczotkę, ssawkę Combi, a także ssawkę szczelinową oraz lekką rurę aluminiową. Wszystkie te elementy ułatwią nam sprzątanie, zwłaszcza trudno dostępnych miejsc.

 

Wady

Czas pracy na baterii: Biorąc pod uwagę, że jest to jeden z najdroższych modeli na rynku, praca na naładowanej baterii jest dosyć krótka.  Urządzenie działa przez maksymalnie 6 minut w trybie MAX, 17 minut z elektroszczotką i 20 minut bez elektroszczotki.

Cena: Jest to sprzęt o wartości około 1500 zł. Jak wiadomo, cena jest istotnym czynnikiem, jaki bierzemy pod uwagę przy zakupie i wielu konsumentów przyznaje, że to właśnie jest największą wadą tego sprzętu.

 

 

 

 

Electrolux ZB13ER

 

2.Electrolux ZB13ERDrugi z kolei, Electrolux ZB13ER, to najlepszy odkurzacz akumulatorowy w naszym rankingu do usuwania psiej i kociej sierści, oraz włosów ludzkich. Specjalna elektroszczotka z obrotowym wałkiem skutecznie zbiera wszelkiego rodzaju zabrudzenia, łącznie z sierścią. Urządzenie posiada też unikalną technologię BrushRollClean, gdzie za pomocą jednego przycisku szczotka odkurzacza zostanie oczyszczona z wszelkich włosów.

A następnie za pomocą funkcji Snap Clean wygodnie opróżnisz zbiornik na kurz (pojemności 0,5 litra) i jednocześnie zostanie oczyszczony filtr. Model ten, podobnie jak poprzednio opisywany, to konstrukcja 2 w 1. Można go używać do dużych powierzchni za pomocą rączki, lub jednym ruchem odłączyć ręczną jednostkę i zabrać się za sprzątanie wnętrza samochodu, lub blatu kuchennego.

Wygodę użytkowania podnosi także ergonomiczna konstrukcja poruszającego się przegubu, w zakresie 180 stopni. Dzięki temu szczotka ma możliwość dotarcia w trudno dostępne miejsca, aby je dokładniej sprzątnąć. Czas pracy na jednym ładowaniu to 35 minut, a okres ładowania akumulatora do pełna wynosi 3,5 godziny.

Klienci, którzy są zadowoleni z tego produktu, przekazują pozytywne opinie na temat mocy wystarczającej na dokładne sprzątnięcie mieszkania. Niektórym podoba się, inni uważają za przydatną lampkę umieszczoną na przodzie szczotki, która oświetla przestrzeń przed nią.

Kolejna propozycja to model Electrolux ZB13ER. Stanowi odpowiedni sprzęt dla posiadaczy zwierząt, których sierść jest trudna do usunięcia. Doskonale nadaje się do czyszczenia różnych powierzchni.

 

Zalety

Technologia BrushRollClean: W urządzeniu zastosowano zaawansowaną technologię BrushRollClean. Wystarczy wcisnąć jeden przycisk, aby oczyścić szczotkę odkurzacza ze wszelkich włosów oraz sierści.

Funkcja Snap Clean: To kolejne, praktyczne rozwiązanie, które umożliwia wygodne opróżnienie zbiornika na kurz i oczyszczenie filtra. Dzięki temu, sprzątając nie zanieczyszczamy naszego powietrza.

Konstrukcja 2w1: W urządzeniu mamy odłączaną rączkę, przez co w każdej chwili możemy mieć sprzęt, który możemy wygodnie trzymać w dłoni. Takie rozwiązanie sprawia, że odkurzacz jest odpowiedni zarówno do sprzątania dużych powierzchni podłóg, jak i tapicerek.

Ergonomiczna konstrukcja: Przegub odkurzacza można regulować w zakresie 180 stopni. Pozwala to nam na dotarcie nawet w trudno dostępne miejsca, również pod meblami.

Czas pracy: Przyrząd na pełnej baterii może działać przez 35 minut, co wystarcza na jednorazowe odkurzenie dużej powierzchni. Warto też zauważyć, że ładowanie akumulatora odkurzacza trwa ok. 3,5 godziny, a więc w ciągu jednego dnia możemy odkurzyć sporą powierzchnię.

 

Wady

Głośność pracy: Prezentowany model jest bardzo głośny. Emituje hałas na poziomie 80 dB.

 

 

 

 

Hoover JIVE SJ36

 

4.Hoover JIVE SJ36Sprawdźmy, czy najtańszy w rankingu model Hoover JIVE SJ36 można określić, jako dobry i tani odkurzacz akumulatorowy. Możemy go nabyć już za niespełna 130 zł. Jest to model ręczny, cichy i lekki. Dzięki wadze 1,2 kg łatwo go utrzymać w dłoni i dotrzeć nim do trudno dostępnych miejsc. Takim urządzeniem możesz sprzątnąć kurz z biurka, okruchy ze stołu, czy zabrudzenia w załamaniach mebli.

Pojemnik na kurz ma wielkość 0,3 litra, a opróżnianie go jest proste i czyste. Model ten na jednym ładowaniu akumulatora pracuje przez 10 min. Ładowarkę można zawiesić na ścianie, gdzie zawieszamy odkurzacz po skończonej pracy. W ten sposób urządzenie ma swoje miejsce w domu, i równocześnie zawsze będzie naładowane. W zestawie do odkurzacza dołączone są ssawka szczelinowa i mała szczotka.

Na obudowie znajdziemy wskaźnik ładowania i naładowania baterii. Osoby używające tego modelu przekazują, że może on pracować do 15 minut na jednym ładowaniu i jest świetny do sprzątania drobnych zabrudzeń jak okruchy, sierści psa, rozsypany żwirek kota, etc. Użytkownicy twierdzą, że jakość i moc urządzenia jest adekwatna do jego ceny.

Kolejną pozycję w rankingu zajmuje Hoover JIVE SJ36. Jest to lekki sprzęt dostępny w bardzo atrakcyjnej cenie, który ułatwi nam sprzątanie w domu.

 

Zalety

Mobilność: Jest to sprzęt o wadze 1,2 kg, zatem jego przenoszenie nie będzie stanowiło większego problemu. Poza tym, ma wygodny uchwyt, który ułatwi nam sprzątanie.

Ssawka i szczotka: W komplecie z odkurzaczem znajduje się ssawka szczelinowa i mała szczotka. Takie dodatkowe nakładki pozwalają na lepsze sprzątanie trudno dostępnych miejsc.

Cena: Model ten kosztuje ok. 130 zł. Jest to więc jedna z najtańszych propozycji w naszym zestawieniu.

 

Wady

Czas pracy: Prezentowany model działa przez maksymalnie 10 min. Nie jest to najlepsze rozwiązanie dla osób, które mają duże powierzchnie do odkurzenia.

Jakość wykonania: W swoich ocenach konsumenci podkreślają, że jakość wykonania tego modelu nie jest najlepsza.

 

 

 

 

Czy warto kupić odkurzacz akumulatorowy?

 

Zakup odkurzacza akumulatorowego może nam pomóc w wyeliminowaniu problemu zbyt krótkiego lub ciągle plączącego się podczas sprzątania kabla. Choć urządzenia zasilane bateriami nie są zbyt drogie, część konsumentów ma obawy, czy tego typu sprzęty są równie funkcjonalne, jak te przewodowe. Ty też należysz do tej grupy? Przekonaj się, jakie są zalety modeli akumulatorowych.

 

 

Wygodne użytkowanie

Odkurzacz zasilany wbudowanym akumulatorem jest niezwykle komfortowy w użytkowaniu, na co wpływa przede wszystkim brak konieczności przepinania przewodu zasilającego do kolejnych odkurzanych pomieszczeń. Wbrew pozorom, ciągłe wyjmowanie i wkładanie wtyczki do gniazdka nie jest zbyt wygodnym rozwiązaniem, w szczególności dla osób mających problemy z kręgosłupem. Za sprawą urządzenia akumulatorowego możemy zaoszczędzić kilka minut i zyskać chwilę tylko dla siebie.

Sprzęty bezprzewodowe, do których zaliczamy urządzenia ręczne i pionowe, nie wymagają regularnej wymiany worka na zanieczyszczenia. Wszystko przez to, że wewnątrz obudowy znajduje się pojemnik, w którym gromadzą się wszystkie zebrane z podłogi okruchy, sierść czy cząsteczki kurzu. To bardziej higieniczne rozwiązanie, ponieważ zbiornik opróżniamy po każdym sprzątaniu, a więc nie pozwalamy mikroorganizmom na namnażanie się (zwłaszcza jeśli dokładnie wyczyścimy pojemnik wilgotną ściereczką).

 

Możliwość dokładnego sprzątania

Użytkownicy sprzętów przewodowych zwykle skarżą się, że nawet bardzo długi kabel zasilający w znacznym stopniu ogranicza swobodę ruchów, przez co niemożliwe jest dotarcie do wszystkich zakamarków w pokoju. To z kolei powoduje, że pomieszczenie nie jest wysprzątane tak dokładnie, jak chcieliśmy. Model akumulatorowy możemy swobodnie przenosić do kolejnych pokoi w domu i odkurzać wszędzie tam, gdzie jest taka konieczność. Zarówno odkurzacze ręczne, jak i te pionowe, zbudowane są tak, abyśmy mogli posprzątać nawet w trudno dostępnych miejscach – pod meblami i w kątach. W zestawie wraz z urządzeniem otrzymujemy kilka wymiennych końcówek, w tym ssawkę szczelinową i turboszczotkę. Z tego względu uda nam się pozbyć nie tylko kurzu, ale też sierści zwierząt lub włosów.

 

Idealny wybór do małego mieszkania

W porównaniu do tradycyjnego odkurzacza przewodowego model akumulatorowy ma znacznie mniejsze gabaryty. Oznacza to, że nie powinniśmy mieć żadnego problemu z przechowywaniem sprzętu. Dotyczy to także osób mających mieszkanie o niewielkim metrażu. Urządzenie z akumulatorem na pewno zmieści się w wąskiej szafie, sprzęt ręczny możemy z powodzeniem przechowywać w szufladzie. Jeśli chodzi o odkurzacze pionowe, często dołączona jest do nich specjalna stacja, którą mocuje się na ścianie. Przyczepiając do niej urządzenie, możemy szybko naładować akumulator.

 

 

Co może przekonać osoby niezdecydowane?

Użytkownicy, którzy nadal mają wątpliwości, czy inwestycja w odkurzacz akumulatorowy jest dobrym rozwiązaniem, powinni wiedzieć, że tego typu urządzenia są niezwykle praktyczne. Sprzęty te bardzo często pozwalają na sprzątanie na sucho i mokro, dlatego nie musimy sięgać po mop, aby wytrzeć rozlany napój. Model akumulatorowy można z powodzeniem wykorzystać do sprzątania w samochodzie, co bez wątpienia spodoba się osobom mieszkającym w bloku. Na prywatnej posesji możemy użyć zwykłego odkurzacza przewodowego, jednak przeprowadzenie długiego przedłużacza na zewnątrz np. z trzeciego piętra nie jest zbyt łatwe. Choć w wielu myjniach samochodowych do dyspozycji klientów są odkurzacze, większość z nich nie działa zbyt efektywnie.

W rankingu najbardziej popularnych urządzeń jest wiele wskazówek o tym, jaki odkurzacz akumulatorowy jest polecany przez konsumentów. Mamy nadzieję, że za sprawą powyższych informacji udało nam się przedstawić wszystkie korzyści płynące z zakupu sprzętu bezprzewodowego.

 

 

4
Leave a Reply

avatar
2 Comment threads
2 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
4 Comment authors
Zespół NRkaskanajlepszerankingi.plPacz Recent comment authors
  Subscribe  
newest oldest most voted
Notify of
Pacz
Guest
Pacz

A co sądzicie o takich odkurzaczach jak np ten trójkątny pure i9? Warto inwestować w coś takiego? Oszczędza to czas?

najlepszerankingi.pl
Admin

Dzień dobry,

Dziękujemy za komentarz. Ten model nie znalazł się jeszcze w naszym rankingu, jednak słyszeliśmy pozytywne opinie na jego temat. Zachęcamy jednak do przeczytania rankingów innych produktów tego typu, np. https://goo.gl/dmrBKV lub https://goo.gl/bs6sz9. Są one zdecydowaną pomocą domową pozwalającą zredukować czas na sprzątanie.

Pozdrawiamy,
Zespół NajlepszeRankingi.pl

kaska
Guest
kaska

Teraz jest taki wybór że ciężko się zdecydować. Najlepiej by było zabrać parę do domu i testować. Mi w oko wpadł ostatnio odkurzacz ręczny Hoovera. Takie ręczne odkurzacze wydają mi się bardziej praktyczne i wygodne.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (35 votes, average: 4.77 out of 5)
Loading...