Ranking 6 najlepszych odkurzaczy akumulatorowych w 2021

Ostatnio aktualizowane: 12.04.21

Ta strona utrzymuje się dzięki czytelnikom. Kiedy robisz zakupy za pośrednictwem naszych linków, otrzymujemy niewielką prowizję. Kliknij tutaj, aby uzyskać więcej informacji o nas.

 

Odkurzacz akumulatorowy – Przewodnik zakupowy, ranking i test w 2021

 

Ostatnio bardzo popularne stały się odkurzacze akumulatorowe. Są bardzo łatwe w eksploatacji i w każdej chwili gotowe do pracy. Ponieważ jest wiele modeli, które swoimi parametrami bardziej zniechęcają do sprzątania, niż do niego zachęcają, postanowiliśmy sprawdzić, który z nich cieszy się największym powodzeniem. Sprzęt Karcher VC 5 1.349-300.0 okazał się najlepszy, a doceniają go przede wszystkim alergicy, ponieważ skutecznie pozbywa się kurzu i roztoczy z najmniejszych zakamarków. Urządzenie pozwala na skuteczne zasysanie kurzu i daje do wyboru jedną z trzech mocy ssania. Na jednym ładowaniu maksymalnie można sprzątać do 40 minut, a niewielka waga i wymiary sprzętu pozwalają na łatwą manipulację i przechowywanie. Drugi, bardzo popularny model, Philips MiniVac FC6142/01, pozwala na sprzątanie kanap, zasłon i wnętrza samochodu. Sprawdź również opinie o tym modelu.

 

 

Tabela porównawcza

 

Zalety
Wady
Podsumowanie
Oferty

 

 

Przewodnik zakupowy – Jaki odkurzacz akumulatorowy kupić?

 

Odkurzacze akumulatorowe to sprzęty bardzo mobilne, idealne do sprzątania domu czy wnętrza samochodu. Dla wielu osób są zwykle uzupełnieniem klasycznego modelu odkurzacza, zasilanego sieciowo. Jeśli jednak masz do posprzątania trudno dostępne miejsca, warto zdecydować się na taki sprzęt. Aby ułatwić Ci zakup, przygotowaliśmy poradnik, dzięki któremu dowiesz się, jaki odkurzacz akumulatorowy wybrać.

 

 

Rodzaje odkurzaczy akumulatorowych

Odkurzacze możemy podzielić ze względu na typ budowy. Wyróżniamy modele akumulatorowe ręczne oraz kolumnowe. Urządzenia te są mobilne i bardzo poręczne, ale różnią się między sobą budową i przeznaczeniem. Sprzęty ręczne najlepiej sprawdzają się przy czyszczeniu małych powierzchni, tapicerek samochodowych czy trudno dostępnych miejsc. Mają rączkę ze zintegrowanym pojemnikiem i wejściem ssącym. Natomiast ich waga nie przekracza kilku kilogramów. Modele kolumnowe składają się z długiego ramienia. Takie sprzęty, podobnie, jak w przypadku sprzętów ręcznych, mają zintegrowany pojemnik. Na samym końcu ramienia znajduje się wyjście ssące, do którego zamontowana jest szczotka.

Takie urządzenie sprawdza się w przypadku czyszczenia powierzchni płaskich. Coraz popularniejsze są automatyczne odkurzacze akumulatorowe. Urządzenie samo wyznacza sobie trasę sprzątania, omijając wszelkie przeszkody.

 

Moc – jaki odkurzacz akumulatorowy jest najlepszy?

Urządzenia tego typu cechują się niewielką mocą w porównaniu do modeli klasycznych. Wybór mocniejszego sprzętu wydaje się logiczny, bo wtedy odkurzacz lepiej zasysa. Z drugiej strony, zwiększenie mocy to znaczne obciążenie. W związku z tym, wybierając model o dużej mocy, dokładnie sprawdź właściwości akumulatora. Zwykle moc takich sprzętów wynosi ok 75 W – 80 W, ale znajdziemy też mocniejsze modele.

 

Zasilanie

Urządzenia do użytku domowego ładuje się sieciowo przy użyciu specjalnej ładowarki. Natomiast modele typowo samochodowe często zasilane są przy użyciu ładowarki podłączanej do gniazdka samochodowego. Niektóre sprzęty mają zasilanie akumulatorowo-sieciowe, co oznacza, że w momencie rozładowania baterii i podłączenia odkurzacza do prądu, ciągle możemy odkurzać.

 

Czas pracy baterii

Czas pracy akumulatora ma duże znaczenie. Niektóre modele działają na całkowicie naładowanej baterii zaledwie 5 min – 10 min, inne 30 min. Urządzenia ze słabszą baterią są odpowiednie do czyszczenia tapicerki samochodowej. Jeśli jednak szukasz czegoś bardziej praktycznego, do domu, dłuższa praca  będzie dla Ciebie bardzo istotna. Zwróć też uwagę, jak długo ładuje się taki odkurzacz. Niektóre modele potrzebują nawet kilkunastu godzin. W efekcie są mało wydajne i bardzo energochłonne.

 

Waga i wielkość = mobilność

Chociaż urządzenie akumulatorowe ręczne czy kolumnowe wydaje się bardzo mobilne, na rynku znajdziemy sprzęty, które trudno zaliczyć do tej grupy. Przede wszystkim ze względu na wagę. Dotyczy to głównie odkurzaczy ręcznych. Niektóre są bardzo ciężkie – ważą nawet 5 kg i praca nimi jest bardzo męcząca. Warto więc wybrać lżejszy model, który będziemy z łatwością przenosić. W przypadku odkurzaczy kolumnowych istotnym czynnikiem będzie wielkość urządzenia. Musi być dość wysokie, aby przy sprzątaniu nie nadwyrężać kręgosłupa. Z drugiej strony odkurzacz nie może być zbyt duży, bo jego gabaryty mogą utrudnić nam przechowywanie, a przecież taki sprzęt ma być mobilny.

 

Pojemność worka

Zwykle pojemność worka nie przekracza 0,5 l. Znajdziemy też takie odkurzacze, w których pojemnik ma zaledwie 0,1 l. To wpływa na komfort użytkowania, bo mały worek trzeba często opróżniać. Z drugiej strony, zbyt duży wpływa na wielkość i wagę urządzenia.

 

Obudowa

Zwróć szczególną uwagę na obudowę. Urządzenie musi być solidne, ale niezbyt ciężkie. Jeśli wybierasz model ręczny, powinien mieć wygodną rączkę pokrytą antypoślizgowym materiałem, aby w czasie pracy urządzenie nie wyślizgiwało się z naszej dłoni.

 

 

Filtry

Dla osób z alergiami bardzo ważną kwestią jest odkurzacz z filtrem HEPA. W zasadzie większość urządzeń posiada takie rozwiązanie, ale warto sprawdzić, czy interesujący nas model, też jest w nie wyposażony. Dzięki takiemu filtrowi pozbędziesz się kurzu, roztoczy i zanieczyszczeń powietrza.

 

Końcówki

W przypadku modeli ręcznych, zwykle dołączana jest jedna końcówka ssąca, czasami dodatkowa, do czyszczenia tapicerek lub też grzejników. Natomiast w przypadku urządzeń kolumnowych, mamy do czynienia ze sprzętem, który służy raczej do czyszczenia podłóg. Dlatego taki bardzo często ma dodatkowe końcówki, dzięki którym mamy możliwość czyszczenia różnych powierzchni.

 

Stacja dokująca

W przypadku modeli automatycznych, do urządzenia dołączona jest stacja dokująca, do której urządzenie wraca po zakończonej pracy lub w celu naładowania się. Nie może być ona zbyt duża, aby nie zajmowała dużo miejsca.

 

Odkurzacze akumulatorowe w dobrych cenach

Cena takich urządzeń zależy od mocy, przeznaczenia oraz czasu pracy. Najtańsze modele kosztują już 150 zł. Najczęściej, tanie sprzęty cechuje krótki czas pracy na naładowanym akumulatorze. W związku z tym, polecamy zakup droższego, bardziej wytrzymałego modelu. Ceny dobrych, sprawdzonych sprzętów, znanych firm wahają się od 250 zł do nawet 1000 zł. Najdroższe są urządzenia automatyczne, które nie potrzebują naszej obsługi. Włączamy tylko przycisk start i ustawiamy opcje pracy urządzenia. Więcej zapłacisz też za odkurzacze kolumnowe z bogatym wyposażeniem, czyli końcówkami do podłóg, dywanów, tapicerek czy czyszczenia podłóg z sierści psa.

 

 

6 najlepszych odkurzaczy akumulatorowych. Opinie w 2021 roku

 

Odkurzacze bezprzewodowe to dobra alternatywa dla „normalnego” odkurzacza. Są na tyle sprawne, że można nimi wysprzątać całe mieszkanie, lub używać, jako sprzęt pomocniczy. Są wygodne ze względu na brak kabla, oraz łatwe w prowadzeniu i skuteczne w sprzątaniu sierści psiej czy kociej. Niektóre są w zestawie z mopem inne, mogą być używane, jako odkurzacz kolumnowy na długiej rączce, lub ręczny, gdy wymontujemy sam zbiornik z silniczkiem. Zapraszamy do przeczytania naszego rankingu odkurzaczy akumulatorowych, w którym przedstawiamy 5 wiodących modeli.

 

1. Odkurzacz Bezprzewodowy Karcher VC 5 1.349-300.0

 

Odkurzacz bezprzewodowy Karcher VC 5 1.349-300.0 pozwala na 3-stopniową regulację siły ssania. Pełne naładowanie baterii pozwala na 40 minutowe użycie sprzętu na najniższym ustawieniu. Przy ustawionej największej sile ssącej praca wyniesie 11 minut. Wskaźnik naładowania baterii pokazuje pozostały czas pracy litowo-jonowego akumulatora 18 V. Ładowanie akumulatora do jego pełnej funkcjonalności wynosi 180 minut. Charakterystyczną cechą urządzenia Karcher jest wysoki poziom filtracji zabrudzeń, który uzyskuje się dzięki filtrowi głównemu, cartridge’owi zmywalnego filtra o długiej żywotności, a także filtrowi powietrza wylotowego. Również możliwość wyjmowania kasety filtra ułatwia jego czyszczenie, gdy tego wymaga.

Wymiary sprzętu wynoszą: Długość 182 mm, szerokość 261 mm i wysokość 621 mm, waga, bez wyposażenia, wynosi 2,8 kg. Mamy tu też regulowaną w zakresie 3 stopni teleskopową rurę ssącą pozwalającą na dopasowanie wysokości sprzętu do wzrostu użytkownika, a także blokadę w pozycji „parking” ułatwiającą przechowywanie i ładowanie sprzętu. Jako wyposażenie wraz z urządzeniem użytkownik otrzymuje dużą ssawkę ssącą z ruchomym przegubem przystosowaną do odkurzania podłóg i manewrowania końcówką wokół mebli, a także ssawkę do tapicerki skutecznie oczyszczającą meble tapicerowane. 

Marki Karcher nie trzeba nikomu przedstawiać, dlatego odkurzacz bezprzewodowy Karcher VC 5 1.349-300.0 cieszy się sporym zainteresowaniem klientów.

Zalety
Czas pracy:

Odkurzacz ma regulowaną przez użytkownika moc ssącą. Pełne naładowanie akumulatora pozwala na 40 minut nieprzerwanej pracy na minimalnej mocy i 11 minut przy wykorzystaniu maksymalnej wartości mocy.

Czas ładowania akumulatora:

Aby odkurzacz był w pełni gotowy do pracy, wystarczy podłączyć go do zasilania na 180 minut. W tym czasie sprzęt ponownie uzyska pełną moc do wykorzystania na sprzątanie.

Regulacja wysokości:

Odkurzacz został wyposażony w regulowaną rurę teleskopową, pozwalającą na dopasowanie jego wysokości do wzrostu użytkownika, zatem każdy znajdzie wygodną dla siebie pozycję rączki.

System filtracji:

Sprzęt wyposażono w 3-stopniowy system filtracji, oraz wyjmowaną kasetę z filtrem i pojemnikiem z kurzem. Filtracja sprawia, że odkurzacz zadowoli nawet alergików uczulonych na roztocza, a zbiornik na kurz nie wymaga kupowania wymiennych worków.

Ssawki:

Do zestawu dołączono podstawową ssawkę do podłóg wyposażoną w przegub ułatwiający manewrowanie między meblami, a także skuteczną ssawkę do czyszczenia tapicerki mebli.

Wady
Brak stojaka:

Odkurzacz co prawda ma stabilną pozycję „parking” wykorzystywaną między innymi do ładowania, jednak podłączenie ładowarki wymaga włożenia jej końcówki w gniazdo ładowania. Sprzęt nie został wyposażony w stojak, w którym następowałoby ładowanie automatycznie po umieszczeniu w nim sprzętu.

 

 

 

 

2. Odkurzacz Ręczny Philips MiniVac FC6142/01

 

Warto zainteresować się odkurzaczem bezprzewodowym Philips MiniVac FC6142/01, który bardzo dobrze się sprawdza w niewielkich mieszkaniach. Model można używać do wysprzątania podłogi, dywanu, a także samochodu.

Moc silnika to 55 W. Odkurzacz jest w miarę lekki, ponieważ waży 1,4 kg, co pozwala na łatwe sprzątanie nawet wysokich mebli. Wymiary urządzenia są równe 49 cm x 33 cm x 50 cm. W komplecie znajduje się nasadka do zbierania płynów, szczotka do delikatnych powierzchni oraz szczelinówka.

Narzędzie ma w zestawie pojemnik na kurz o pojemności 0,5 l oraz zbiornik na ciecz o pojemności 0,11 l. Sprzęt można przechowywać na podstawce ładującej, aby był zawsze naładowany i gotowy do pracy. Istnieje możliwość sprawdzenia poziomu naładowania baterii na wskaźniku ładowania. Konsumenci cenią ten model za skuteczne zbieranie różnych paprochów z ziemi. Użytkownicy są zadowoleni, że urządzenie jest łatwe w użyciu, co daje satysfakcję podczas sprzątania.

Odkurzacz bezprzewodowy Philips MiniVac FC6142/01 ma silnik o mocy  56 W i jest przeznaczony do zbierania zanieczyszczeń zarówno ciekłych, jak i stałych. Pojemnik na kurz mieści 0,5 l zanieczyszczeń, a na ciecz ma pojemność 0,11 l.

Zalety
Wygodny uchwyt:

Model ma wygodny uchwyt, który jest odpowiednio wyprofilowany, aby sprzątanie było komfortowe.

Łatwość obsługi:

Istnieje możliwość łatwego i szybkiego wyrzucenia śmieci z pojemnika. Włącznik znajduje się tuż przy uchwycie, dlatego można łatwo sterować pracą odkurzacza.

Przydatne wyposażenie:

Do kompletu dołączono 3 różne nasadki czyszczące. Jedna jest odpowiednia do sprzątania brudu ze szczelin, kolejna umożliwia zbieranie płynów, a trzecia jest przeznaczona do czyszczenia delikatnych powierzchni.

Solidne wykonanie:

Obudowa jest zrobiona z mocnych materiałów, dlatego urządzenie nie niszczy się zbyt szybko, nawet na skutek codziennego używania.

Wady
Czas ładowania i pracy:

Dopiero po 16-18 godzinach od podłączenia do ładowania można zabrać się do pracy.

 

 

 

 

3. Odkurzacz Automatyczny  Xiaomi Mijia Roborock 2

 

Xiaomi Mijia Roborock 2 to odkurzacz bezprzewodowy, który radzi sobie z różnymi rodzajami zanieczyszczeń. Od momentu kupienia odkurzacza nie musisz przejmować się czasem straconym na odkurzanie. Wystarczy, że zaprogramujesz sprzęt w odpowiedni sposób i będziesz cieszyć się czystym mieszkaniem. Możesz to zrobić z pomocą darmowej aplikacji, którą bez trudu ściągniesz na swój telefon.

Prezentowany sprzęt ma wiele czujników. Każdy z nich działa w taki sposób, aby czyszczenie przebiegało szybko i bezproblemowo. Odkurzacz ma funkcję omijania przeszkód. Ich maksymalna wysokość, aby sprzęt swobodnie przejechał, nie może przekraczać 2 cm. Model jest również wyposażony w żyroskop, drogomierz, akcelometr, czujniki kompasu oraz czujnik upadku.

Sprzęt waży około 2 kg. Ładuje się go z pomocą stacji dokującej, a po pełnym naładowaniu działa przez około 2,5 godziny. Taki czas działania odpowiada wielu użytkownikom. Pojemność zbiornika na kurz wynosi 0,5 l. Warto wspomnieć, że sprzęt ma funkcję mopa, która jest doceniana przez większość osób.

Xiaomi Mijia Roborock 2 to odkurzacz bezprzewodowy o wadze 2 kg. Zbiornik na zanieczyszczenia ma pojemność około 0,5 l. Jest to urządzenie działające po naładowaniu przez 2,5 godziny.

Zalety
Obsługa:

Obsługa urządzenia jest bardzo łatwa. Wystarczy ściągnąć specjalną aplikację i wybrać odpowiednie ustawienia (stworzyć mapę pomieszczenia, godziny sprzątania i inne).

Czujniki:

Dzięki dużej ilości czujników sprzątanie jest bardziej precyzyjne. Urządzenie wie, gdzie znajdują się przeszkody i je bardzo dobrze omija. Odkurzacz jest zabezpieczony przed upadkami oraz dokładnie podąża za mapą.

Wykonanie:

Wielu użytkowników zauważyło, że sprzęt jest dobrze wykonany. Nawet na skutek częstej eksploatacji odkurzacz nie psuje się, więc można z niego korzystać codziennie.

Wady
Program:

Zdarza się, że ustawiony program samoistnie się resetuje. W takim momencie sprzątanie odkurzacza jest dość chaotyczne. Musimy na nowo zaprogramować sprzęt i poprowadzić go do bazy.

 

 

 

 

4. Odkurzacz Pionowy Dyson Cyclone V10 Absolute

 

Dyson Cyclone V10 Absolute to odkurzacz 2w1. Może być używany jako sprzęt do odkurzania podłogi, a po kliknięciu można odczepić od niego część uchwytu oraz dużą szczotkę i używać wyłącznie odkurzacza ręcznego. Z pomocą urządzenia bez problemu posprzątasz meble, wnętrze samochodu oraz miejsca umieszczone wysoko (np. kąty sufitu, w których gromadzą się pajęczyny).

Sprzęt został zaprojektowany w taki sposób, aby nie generował zbyt dużo kurzu podczas sprzątania. Dlatego jest on idealny dla alergików. Użytkownikom podoba się cały zestaw, zawiera on elektroszczotkę Soft Roller, Direct Drive, mini elektroszczotkę, końcówkę szczelinową, małą szczotkę i końcówkę combi. Każde akcesorium jest przeznaczone do czyszczenia innego przedmiotu i powierzchni.

Pojemność zbiornika na kurz wynosi około 0,8 l. Waga sprzętu to 2,8 kg. Nie jest on zbyt ciężki, z  czego cieszą się użytkownicy. Odkurzacz nie ma worków, ma jedynie pojemnik, który można bardzo łatwo opróżniać i umyć z pomocą wody. Po naładowaniu sprzęt działa przez około godzinę.

Dyson Cyclone V10 Absolute to odkurzacz o wadze około 2,8 kg. Zestaw zawiera wiele części i szczotek. Zbiornik na kurz ma pojemność około 0,8 l.

Zalety
Zestaw:

W skład odkurzacza wchodzi wiele szczotek (mini szczotka, elektroszczotka, końcówka szczelinowa), wszystkie one pomogą Ci w lepszym i szybszym posprzątaniu całego mieszkania.

Użytkowanie:

Od głównej części sprzętu, która sprząta duże powierzchnie, można odczepić mniejszą część. Z jej pomocą bez problemu oczyścisz komputer, meble, łóżko, zasłony, samochód i inne miejsca w domu, do których trudno dotrzeć.

Wygoda:

Według wielu osób korzystanie z odkurzacza jest bardzo wygodne. Jest on dobrze wyprofilowany i nie jest zbyt ciężki, więc sprzątanie nie sprawia żadnego problemu.

Wady
Głośność:

Niektórzy użytkownicy uważają, że odkurzacz jest stosunkowo głośny, co może przeszkadzać samemu sprzątającemu, jak i innym domownikom.

Wykonanie:

Niektóre części sprzętu nie są wykonane zbyt dobrze. Dlatego możesz się spodziewać, że po pewnym czasie będziesz musiał wymienić szczotkę lub rurę.

 

 

 

 

5. Odkurzacz Bezprzewodowy Hoover JIVE SJ36

 

4.Hoover JIVE SJ36Sprawdźmy, czy najtańszy w rankingu model Hoover JIVE SJ36 można określić, jako dobry i tani odkurzacz akumulatorowy. Możemy go nabyć już za niespełna 130 zł. Jest to model ręczny, cichy i lekki. Dzięki wadze 1,2 kg łatwo go utrzymać w dłoni i dotrzeć nim do trudno dostępnych miejsc. Takim urządzeniem możesz sprzątnąć kurz z biurka, okruchy ze stołu, czy zabrudzenia w załamaniach mebli.

Pojemnik na kurz ma wielkość 0,3 litra, a opróżnianie go jest proste i czyste. Model ten na jednym ładowaniu akumulatora pracuje przez 10 min. Ładowarkę można zawiesić na ścianie, gdzie zawieszamy odkurzacz po skończonej pracy. W ten sposób urządzenie ma swoje miejsce w domu, i równocześnie zawsze będzie naładowane. W zestawie do odkurzacza dołączone są ssawka szczelinowa i mała szczotka.

Na obudowie znajdziemy wskaźnik ładowania i naładowania baterii. Osoby używające tego modelu przekazują, że może on pracować do 15 minut na jednym ładowaniu i jest świetny do sprzątania drobnych zabrudzeń jak okruchy, sierści psa, rozsypany żwirek kota, etc. Użytkownicy twierdzą, że jakość i moc urządzenia jest adekwatna do jego ceny.

Kolejną pozycję w rankingu zajmuje Hoover JIVE SJ36. Jest to lekki sprzęt dostępny w bardzo atrakcyjnej cenie, który ułatwi nam sprzątanie w domu.

Zalety
Mobilność:

Jest to sprzęt o wadze 1,2 kg, zatem jego przenoszenie nie będzie stanowiło większego problemu. Poza tym, ma wygodny uchwyt, który ułatwi nam sprzątanie.

Ssawka i szczotka:

W komplecie z odkurzaczem znajduje się ssawka szczelinowa i mała szczotka. Takie dodatkowe nakładki pozwalają na lepsze sprzątanie trudno dostępnych miejsc.

Cena:

Model ten kosztuje ok. 130 zł. Jest to więc jedna z najtańszych propozycji w naszym zestawieniu.

Wady
Czas pracy:

Prezentowany model działa przez maksymalnie 10 min. Nie jest to najlepsze rozwiązanie dla osób, które mają duże powierzchnie do odkurzenia.

Jakość wykonania:

W swoich ocenach konsumenci podkreślają, że jakość wykonania tego modelu nie jest najlepsza.

 

 

 

 

6. Odkurzacz Cyklonowy Mamibot Sofie

 

Mamibot Sofie to bardzo wygodny w użyciu odkurzacz akumulatorowy. Niektórzy używają akcesorium do odświeżenia kanap, ponieważ świetnie czyści tapicerki, do zasłon, a także do usunięcia kurzu z innych mebli. Model skutecznie usuwa roztocza, dlatego idealnie sprawdza się w domach alergików.

Odkurzacz jest bezprzewodowy, więc kable nie przeszkadzają podczas pracy. Moc sprzętu wynosi 120 W i trzeba go ładować, co trwa około 3-4 godziny. Na jednym naładowaniu można odkurzać przez około 30 minut. Urządzenie ma dość silną moc zasysania, co pozwala zebrać wszelkie roztocza i paprochy z zakamarków mebli.

Pojemność pojemnika na zanieczyszczenia to 0,2 l. Urządzenie ma zabezpieczenie przed przeciążeniem. Sprzęt ma wbudowaną lampę ultrafioletową, która ma działanie bakteriobójcze i dezynfekujące. Kupujący twierdzą, że produkt jest bardzo lekki (1 kg), w efekcie czego wygodnie się nim operuje w całym domu.

Mamibot Sofie to niewielki odkurzacz akumulatorowy z silnikiem o mocy 120 W. Produkt ma pojemnik na zanieczyszczenia o pojemności 0,2 l. Na naładowanej baterii model może działać przez 30 minut.

Zalety
Niewielka waga:

Urządzenie jest bardzo lekkie, waży jedynie 1 kg, dlatego nie męczy ręki, a także wygodnie można nim operować, nawet podczas dłuższego odkurzania.

Działanie dezynfekujące:

Zastosowana lampa z promieniowaniem UV działa bakteriobójczo. Oświetlenie umożliwia przeprowadzenie wstępnej dezynfekcji odkurzanego obszaru.

Filtrowanie:

3 poziomy filtracji sprawiają, że kurz i roztocza nie wzbijają się w powietrze podczas odkurzania.

Głośność pracy:

Odkurzacz nie generuje dużego hałasu, dzięki czemu można odkurzać o dowolnej porze nie przeszkadzając domownikom.

Wygoda obsługi:

Urządzenie ma wygodną rączkę. Trzymając ją można wygodnie operować odkurzaczem.

Wady
Czyszczenie pojemnika:

Zanieczyszczenia zbierane są do pojemnika wykonanego z tworzywa sztucznego, który po każdym użyciu trzeba dokładnie myć i osuszać, aby nie rozwijały się w nim bakterie i roztocza, co jest dość czasochłonne.

 

 

 

 

Czy warto kupić odkurzacz akumulatorowy?

 

Zakup odkurzacza akumulatorowego może nam pomóc w wyeliminowaniu problemu zbyt krótkiego lub ciągle plączącego się podczas sprzątania kabla. Choć urządzenia zasilane bateriami nie są zbyt drogie, część konsumentów ma obawy, czy tego typu sprzęty są równie funkcjonalne, jak te przewodowe. Ty też należysz do tej grupy? Przekonaj się, jakie są zalety modeli akumulatorowych.

 

 

Wygodne użytkowanie

Odkurzacz zasilany wbudowanym akumulatorem jest niezwykle komfortowy w użytkowaniu, na co wpływa przede wszystkim brak konieczności przepinania przewodu zasilającego do kolejnych odkurzanych pomieszczeń. Wbrew pozorom, ciągłe wyjmowanie i wkładanie wtyczki do gniazdka nie jest zbyt wygodnym rozwiązaniem, w szczególności dla osób mających problemy z kręgosłupem. Za sprawą urządzenia akumulatorowego możemy zaoszczędzić kilka minut i zyskać chwilę tylko dla siebie.

Sprzęty bezprzewodowe, do których zaliczamy urządzenia ręczne i pionowe, nie wymagają regularnej wymiany worka na zanieczyszczenia. Wszystko przez to, że wewnątrz obudowy znajduje się pojemnik, w którym gromadzą się wszystkie zebrane z podłogi okruchy, sierść czy cząsteczki kurzu. To bardziej higieniczne rozwiązanie, ponieważ zbiornik opróżniamy po każdym sprzątaniu, a więc nie pozwalamy mikroorganizmom na namnażanie się (zwłaszcza jeśli dokładnie wyczyścimy pojemnik wilgotną ściereczką).

 

Możliwość dokładnego sprzątania

Użytkownicy sprzętów przewodowych zwykle skarżą się, że nawet bardzo długi kabel zasilający w znacznym stopniu ogranicza swobodę ruchów, przez co niemożliwe jest dotarcie do wszystkich zakamarków w pokoju. To z kolei powoduje, że pomieszczenie nie jest wysprzątane tak dokładnie, jak chcieliśmy. Model akumulatorowy możemy swobodnie przenosić do kolejnych pokoi w domu i odkurzać wszędzie tam, gdzie jest taka konieczność. Zarówno odkurzacze ręczne, jak i te pionowe, zbudowane są tak, abyśmy mogli posprzątać nawet w trudno dostępnych miejscach – pod meblami i w kątach. W zestawie wraz z urządzeniem otrzymujemy kilka wymiennych końcówek, w tym ssawkę szczelinową i turboszczotkę. Z tego względu uda nam się pozbyć nie tylko kurzu, ale też sierści zwierząt lub włosów.

 

Idealny wybór do małego mieszkania

W porównaniu do tradycyjnego odkurzacza przewodowego model akumulatorowy ma znacznie mniejsze gabaryty. Oznacza to, że nie powinniśmy mieć żadnego problemu z przechowywaniem sprzętu. Dotyczy to także osób mających mieszkanie o niewielkim metrażu. Urządzenie z akumulatorem na pewno zmieści się w wąskiej szafie, sprzęt ręczny możemy z powodzeniem przechowywać w szufladzie. Jeśli chodzi o odkurzacze pionowe, często dołączona jest do nich specjalna stacja, którą mocuje się na ścianie. Przyczepiając do niej urządzenie, możemy szybko naładować akumulator.

 

 

Co może przekonać osoby niezdecydowane?

Użytkownicy, którzy nadal mają wątpliwości, czy inwestycja w odkurzacz akumulatorowy jest dobrym rozwiązaniem, powinni wiedzieć, że tego typu urządzenia są niezwykle praktyczne. Sprzęty te bardzo często pozwalają na sprzątanie na sucho i mokro, dlatego nie musimy sięgać po mop, aby wytrzeć rozlany napój. Model akumulatorowy można z powodzeniem wykorzystać do sprzątania w samochodzie, co bez wątpienia spodoba się osobom mieszkającym w bloku. Na prywatnej posesji możemy użyć zwykłego odkurzacza przewodowego, jednak przeprowadzenie długiego przedłużacza na zewnątrz np. z trzeciego piętra nie jest zbyt łatwe. Choć w wielu myjniach samochodowych do dyspozycji klientów są odkurzacze, większość z nich nie działa zbyt efektywnie.

W rankingu najbardziej popularnych urządzeń jest wiele wskazówek o tym, jaki odkurzacz akumulatorowy jest polecany przez konsumentów. Mamy nadzieję, że za sprawą powyższych informacji udało nam się przedstawić wszystkie korzyści płynące z zakupu sprzętu bezprzewodowego.

 

 

» Przejrzyj produkty z poprzednich lat

 


Produkty te nie są już dostępne

 

Bosch BBHMOVE5

 

Pierwszy produkt, o umiarkowanej cenie wśród produktów tego typu, to Bosch BBHMOVE5. Jest to model bezprzewodowy, zasilany akumulatorowo, który można używać, jako kolumnowy, lub ręczny. Rączka ma wysokość 1,13 m, pojemność zbiornika na kurz wynosi 0,3 l. Szerokość i długość w najszerszych miejscach to 25,5 cm x 20 cm. Model ten ma dwustopniową regulację mocy, zmywalny filtr, składany uchwyt i bazę dokującą.

Do zestawu dołączone są szczotki: szczelinówka do zakamarków i elektroszczotka. Szczególnie atrakcyjne jest to, że gdy mamy do odkurzenia takie powierzchnie, jak krzesła czy kanapy, możemy odczepić „serce” odkurzacza, czyli silniczek zakończony szczotką – szparówką, z pojemnikiem na kurz i używać je, jako mały ręczny odkurzacz. Atrakcyjna jest również wychylana rączka, którą również można złożyć.

Na jednym ładowaniu model ten może pracować bez przerwy 36 minut. Wystarcza to na odkurzenie mieszkania wielkości np. 40 m2. Według klientów Bosch BBHMOVE5 sprawdza się zarówno do odkurzania paneli, kafelków, czy powierzchni dywanowych. Cenią go również za świetny design, a także łatwe prowadzenie podczas sprzątania.

Za najlepszy odkurzacz akumulatorowy w 2021 roku uznano urządzenie Bosch BBHMOVE5, ze zbiornikiem o pojemności 0,3 l. Moc prezentowanego modelu to 100 W. Jest to bardzo wydajne urządzenie, które zyskało uznanie wielu konsumentów. Ma spore wyposażenie i jest wygodne w użyciu. Warto też podkreślić, że jest to bardzo dobry odkurzacz akumulatorowy do 500 zł.

Zalety
Regulacja:

Urządzenie ma dwustopniową regulację mocy, a więc bez problemu dostosujesz je do swoich potrzeb. Dzięki temu, dokładnie wyczyścisz różne powierzchnie.

Szczotki:

Do zestawu dołączono szczotkę szczelinówkę do odkurzania trudno dostępnych miejsc oraz elektroszczotkę.

Doskonały do czyszczenia tapicerek:

Urządzenie jest bardzo praktyczne, gdyż w każdej chwili możemy odłączyć silnik i podłączyć szczotkę szczelinówkę. Wtedy sprzęt jest bardziej poręczny, dzięki czemu najlepiej sprawdzi się przy ręcznym odkurzaniu tapicerki w samochodzie oraz naszych mebli w domu.

Rączka:

Sprzątanie podłóg ułatwi nam wychylana rączka, którą można złożyć. Jej długość to 1,13 m.

Czas pracy:

Jedno, pełne naładowanie baterii umożliwia 36 minut nieprzerwanej pracy. Pozwala to na dokładne odkurzenie powierzchni ok. 40 m2.

Wady
Brak filtra HEPA:

Większość dostępnych na rynku modeli posiada filtr, który usuwa z powietrza alergeny. Niestety, prezentowany model go nie posiada.

 

 

Philips PowerPro Aqua FC6402/01

 

Philips, to lider na rynku AGD, tak też jest postrzegany produkt tej firmy Philips PowerPro Aqua FC6402/01. Jest to jednocześnie odkurzacz bezprzewodowy i mop. Odkurzacz jest przystosowany do sprzątania zarówno powierzchni twardych, jak podłogi i kafelki, a także dywanów. Zamontowanie na rączce, za pomocą magnesów, systemu do czyszczenia na mokro, umożliwia za jednym pociągnięciem odkurzyć i umyć podłogę.

Pojemność zbiornika na wodę wynosi 0,2 litra i wystarcza to na umycie ok. 50 m2 podłogi. System czyszczenia na mokro kontroluje uwalnianie wody ze zbiornika tak, aby zapewnić optymalną wilgotność. Technologia PowerCyclone zapewnia skuteczne odkurzanie i precyzyjne oddzielenie powietrza od kurzu i brudu. Jedno ładowanie akumulatora zapewnia 40 minut ciągłej pracy.

Nasadka TriActive Turbo skutecznie odkurza zarówno dywany, jak i podłogi. Ta zmechanizowana szczotka zapewnia zbieranie wszystkich zanieczyszczeń, również sierści. A zmywalne filtry piankowe wydłużają czas eksploatacji urządzenia. Kurz jest zbierany w specjalnym pojemniku, którego opróżnianie jest proste i nie zmusza do kontaktu z brudem.

Opinie o odkurzaczach automatycznych Philips PowerPro Aqua FC6402/01 mówią, że sprzęt dokładnie myje podłogę, nie rozmazując brudu, a skutecznie go usuwając. Dodatkowo model ten jest tak poręczny, że nie trudno nakłonić dzieci do sprzątania swoich pokoi.

Trzecia propozycja w naszym zestawieniu to Philips PowerPro Aqua FC6402/01. Jest to model 2w1, czyli odkurzacz z funkcją mopa. Dzięki temu możemy zaoszczędzić miejsce i pieniądze na zakup dodatkowego sprzętu.

Zalety
Wielofunkcyjność:

Jest to niezawodny, wielofunkcyjny sprzęt stanowiący odkurzacz bezprzewodowy i mop. Odkurzaczem posprzątamy wszystkie powierzchnie, natomiast przy użyciu mopa, wyczyścimy kafelki i inne podłogi.  

Zbiornik na wodę:

Zbiornik na wodę ma pojemność 0,2 litra, a więc wystarczy na umycie ok. 50 m2 podłogi. Należy też zauważyć, że jest on wyposażony w system kontroli uwalniania wody, aby zapewnić odpowiednią wilgotność.

Technologia PowerCyclone:

Prezentowany model został wyposażony w technologię PowerCyclone, która umożliwia nam skuteczne odkurzanie, przy jednoczesnym, precyzyjnym oddzieleniu powietrza od kurzu i brudu.

Nasadka TriActive Turbo:

Nasadka dołączona do zestawu bardzo skutecznie odkurza różne powierzchnie, zarówno dywany, jak i podłogi. Dokładnie zbiera nawet zwierzęcą sierść.

Wady
Głośność:

Prezentowany model emituje hałas na poziomie 80 dB, co stanowi sprzęt dość głośny.

 

 

Dyson V6 Animal Pro

 

Ostatni model, Dyson V6 Animal Pro, jest najdroższym w naszym rankingu i jego cena zbliża się do 1,5 tys, złotych. Z taką cenę otrzymamy model z cyfrowym silnikiem Dyson v6 obracającym się 110000 razy na minutę. Czyni to z odkurzacza najmocniejszy model obecnie dostępny na rynku.

Stacja dokująca jest umieszczana na ścianie, do niej zaczepia się odkurzacz do ładowania i przechowywania, jest to także miejsce gdzie przechowamy wszystkie akcesoria. Składają się na nie: mini elektroszczotka, ssawka Combi, ssawka szczelinowa, stacja dokująca, zasilacz oraz lekka rura aluminiowa. Odkurzacz pracuje w kilku trybach i w zależności od trybu ma inną długość pracy na jednym ładowaniu.

6 minut model ten pracuje w trybie MAX, 17 minut z dołączoną elektroszczotką i 20 minut bez elektroszczotki. Czas ładowania baterii wynosi 3,5 godziny. Zaś pojemność zbiornika na kurz wynosi 0,4 litra. Mimo wysokiej ceny tego modelu, opinie o nim mówią, że jest jej wart.

Odkurzanie mieszkania blisko 50 metrowego można wykonać w 20 minut. Klienci mówią, że wszystkie dołączone szczotki są funkcjonalne i każda znajduje inne zastosowanie. A duża siła ssania nie daje kurzowi żadnych szans.

Ostatni model, jaki chcemy przedstawić to Dyson V6 Animal Pro. To bardzo mocny sprzęt, który jest szybki i bardzo wydajny. Doskonale czyści najróżniejsze powierzchnie.

Zalety
Silnik:

Urządzenie jest wyposażone w silnik, który obraca się 110 000 razy na minutę. Jest to więc jedna z najmocniejszych propozycji dostępnych na rynku.

Stacja dokująca:

W zestawie znajduje się specjalna stacja dokująca, którą możemy zainstalować na ścianie. Dzięki temu, nasz odkurzacz będzie miał swoje miejsce.

Akcesoria:

Do kompletu dołączono mini elektroszczotkę, ssawkę Combi, a także ssawkę szczelinową oraz lekką rurę aluminiową. Wszystkie te elementy ułatwią nam sprzątanie, zwłaszcza trudno dostępnych miejsc.

Wady
Czas pracy na baterii:

Biorąc pod uwagę, że jest to jeden z najdroższych modeli na rynku, praca na naładowanej baterii jest dosyć krótka.  Urządzenie działa przez maksymalnie 6 minut w trybie MAX, 17 minut z elektroszczotką i 20 minut bez elektroszczotki.

Cena:

Jest to sprzęt o wartości około 1500 zł. Jak wiadomo, cena jest istotnym czynnikiem, jaki bierzemy pod uwagę przy zakupie i wielu konsumentów przyznaje, że to właśnie jest największą wadą tego sprzętu.

 

 

Electrolux ZB13ER

 

Drugi z kolei, Electrolux ZB13ER, to najlepszy odkurzacz akumulatorowy w naszym rankingu do usuwania psiej i kociej sierści, oraz włosów ludzkich. Specjalna elektroszczotka z obrotowym wałkiem skutecznie zbiera wszelkiego rodzaju zabrudzenia, łącznie z sierścią. Urządzenie posiada też unikalną technologię BrushRollClean, gdzie za pomocą jednego przycisku szczotka odkurzacza zostanie oczyszczona z wszelkich włosów.

A następnie za pomocą funkcji Snap Clean wygodnie opróżnisz zbiornik na kurz (pojemności 0,5 litra) i jednocześnie zostanie oczyszczony filtr. Model ten, podobnie jak poprzednio opisywany, to konstrukcja 2 w 1. Można go używać do dużych powierzchni za pomocą rączki, lub jednym ruchem odłączyć ręczną jednostkę i zabrać się za sprzątanie wnętrza samochodu, lub blatu kuchennego.

Wygodę użytkowania podnosi także ergonomiczna konstrukcja poruszającego się przegubu, w zakresie 180 stopni. Dzięki temu szczotka ma możliwość dotarcia w trudno dostępne miejsca, aby je dokładniej sprzątnąć. Czas pracy na jednym ładowaniu to 35 minut, a okres ładowania akumulatora do pełna wynosi 3,5 godziny.

Klienci, którzy są zadowoleni z tego produktu, przekazują pozytywne opinie na temat mocy wystarczającej na dokładne sprzątnięcie mieszkania. Niektórym podoba się, inni uważają za przydatną lampkę umieszczoną na przodzie szczotki, która oświetla przestrzeń przed nią.

Kolejna propozycja to model Electrolux ZB13ER. Stanowi odpowiedni sprzęt dla posiadaczy zwierząt, których sierść jest trudna do usunięcia. Doskonale nadaje się do czyszczenia różnych powierzchni.

Zalety
Technologia BrushRollClean:

W urządzeniu zastosowano zaawansowaną technologię BrushRollClean. Wystarczy wcisnąć jeden przycisk, aby oczyścić szczotkę odkurzacza ze wszelkich włosów oraz sierści.

Funkcja Snap Clean:

To kolejne, praktyczne rozwiązanie, które umożliwia wygodne opróżnienie zbiornika na kurz i oczyszczenie filtra. Dzięki temu, sprzątając nie zanieczyszczamy naszego powietrza.

Konstrukcja 2w1:

W urządzeniu mamy odłączaną rączkę, przez co w każdej chwili możemy mieć sprzęt, który możemy wygodnie trzymać w dłoni. Takie rozwiązanie sprawia, że odkurzacz jest odpowiedni zarówno do sprzątania dużych powierzchni podłóg, jak i tapicerek.

Ergonomiczna konstrukcja:

Przegub odkurzacza można regulować w zakresie 180 stopni. Pozwala to nam na dotarcie nawet w trudno dostępne miejsca, również pod meblami.

Czas pracy:

Przyrząd na pełnej baterii może działać przez 35 minut, co wystarcza na jednorazowe odkurzenie dużej powierzchni. Warto też zauważyć, że ładowanie akumulatora odkurzacza trwa ok. 3,5 godziny, a więc w ciągu jednego dnia możemy odkurzyć sporą powierzchnię.

Wady
Głośność pracy:

Prezentowany model jest bardzo głośny. Emituje hałas na poziomie 80 dB.

 

» Przejrzyj produkty z poprzednich lat

 

Subskrybuj
Notify of
guest
22 Comments
oldest
newest most voted
Inline Feedbacks
View all comments
Pacz
Pacz
3 years ago

A co sądzicie o takich odkurzaczach jak np ten trójkątny pure i9? Warto inwestować w coś takiego? Oszczędza to czas?

najlepszerankingi.pl
Admin
3 years ago
Reply to  Pacz

Dzień dobry,

Dziękujemy za komentarz. Ten model nie znalazł się jeszcze w naszym rankingu, jednak słyszeliśmy pozytywne opinie na jego temat. Zachęcamy jednak do przeczytania rankingów innych produktów tego typu, np. https://goo.gl/dmrBKV lub https://goo.gl/bs6sz9. Są one zdecydowaną pomocą domową pozwalającą zredukować czas na sprzątanie.

Pozdrawiamy,
Zespół NajlepszeRankingi.pl

kaska
kaska
2 years ago

Teraz jest taki wybór że ciężko się zdecydować. Najlepiej by było zabrać parę do domu i testować. Mi w oko wpadł ostatnio odkurzacz ręczny Hoovera. Takie ręczne odkurzacze wydają mi się bardziej praktyczne i wygodne.

Ewwwkka922
Ewwwkka922
1 year ago

jak dla mnie nie ma nic lepszego niz automatyczny odkurzacz, mam roombe 680 i nie wyobrazam sobie bez niej zycia, duze ulatwienie podczas codziennego sprzatania

Melania
Melania
1 year ago
Reply to  Ewwwkka922

Też jestem tego zdania. Mamy nieco inny model i sprawdza się doskonale. Nie wiem po co się męczyć jak można naprawdę ułatwić sobie życie i sprzątanie

Anna
Anna
1 year ago
Reply to  Ewwwkka922

też polecam. może nie jest to najnowszy model z 2019 roku ale i tak super sobie radzi. mam same panele i daje radę bez problemu.

Anna
Anna
1 year ago

Ten model mam wypróbowany, więc mogę śmiało polecić każdemu. Można nim posprzątać całe mieszkanie dużo szybciej. Nie mam żadnych zastrzeżeń.

Clyde
Clyde
1 year ago

dołączam się do dyskusji, Roomba najlepsza do odkurzania, ma tę moc!

Pola
Pola
1 year ago
Reply to  Clyde

No mega jest. Też lubię naszą koleżankę roombe. Nie wiem jak radziłam sobie wcześniej bez niej

Karolina
Karolina
1 year ago

Teesa ma dobre odkurzacze akumulatorowe. Miałam kilka ale z tej firmy wspominam najlepiej. Został u rodziców, ja teraz się rozglądam za jakimś i chyba też z tej marki, tyle że nowszy model.

Enika
Enika
1 year ago

Roomba zdecydowanie jest pionierem odkurzaczy ! Mam potwierdzam

Tadek
Tadek
1 year ago

Robotów sprzątających jest pełno ale polecam skupić się na irobotach roomba super sprzęt ekstra jakość

Oliwia
Oliwia
1 year ago

Uwielbiam staranność i dokładność wiec sprzed domowy wybieram najlepszy, mam irobota roombe i7 od pół roku i jestem zachwycona 🙂 świetny sprzęt , każdemu polecam

DMCA.com Protection Status
film indirfilm indirmefull program indir