Najlepszy wentylator wiatrak stojący

Ostatnio aktualizowane: 19.01.20

 

Jaki wentylator wiatrak stojący wybrać?

 

Pracując w zamkniętym pomieszczeniu, nietrudno jest odczuć duży upał w czasie lata. Niestety, nie zawsze otworzenie okna daje spodziewany efekt. Z tego powodu coraz więcej osób prywatnych, ale również firm czy sklepów decyduje się na zakup wentylatorów, które emitują zimne powietrze. Właściwie dobrany sprzęt przyniesie nam ukojenie. Jeśli jednak nie wiesz, w jaki sposób zakupić tego typu produkt, to polecamy Ci nasz poradnik. Znajdziesz w nim wiele informacji oraz porad, jak wybrać najlepsze stojące wentylatory wiatraki. Dodatkowo na końcu artykułu zamieściliśmy niewielkie zestawienie, w którym opisaliśmy trzy ciekawe modele, które warte są uwagi w czasie zakupów.

Sprzęty stojące możemy podzielić ze względu na ich budowę na produkty kolumnowe oraz tradycyjne. Pierwszy typ produktów posiada 1 śmigło, które może być wykonane z plastiku lub metalu. W zależności od tego, jaki rozmiar wybierzemy, wielkość tego elementu może dojść nawet do 40 cm. Jednak na użytek domowy w pełni wystarczy nam śmigło wielkości 25 cm. W zależności od wielkości podstawy urządzenie możemy ustawić na ziemi lub na podłodze. Sprzęty kolumnowe są znacznie wyższe i wyposażone zostały w wiele śmigiełek, które zostały ułożone pionowo. Do największych zalet tego modelu zaliczamy elegancki design maszyny, który dobrze pasuje do niemal każdego wnętrza. Wysokość tego typu wentylatorów waha się do 40 cm do nawet 120 cm.

Ważną cechą zakupionego wentylatora jest jego moc. Im ta wartość jest wyższa, tym szybciej pracuje wiatrak, a to przekłada się na skuteczne schładzanie naszego pomieszczenia. Dobrej jakości produkty powinny posiadać około 40 W, aby gwarantować wydajną pracę. Z tym parametrem ściśle związana jest również wydajność. Właściwość ta powinna być dostosowana do wymiarów naszego pomieszczenia. Niestety, niewielki produkt nie będzie w stanie ochłodzić 20 m2.

Najlepszy stojący wentylator wiatrak w 2020 roku powinien być funkcjonalnym sprzętem, który będzie posiadał przynajmniej 2 prędkości oraz możliwość obrotu. Ta druga cecha jest szczególnie ważna, gdy w pomieszczeniu z nami znajdują się inne osoby, które również chcą się ochłodzić.

 

 

Wentylatory wiatraki stojące – ranking

 

 

Ravason WT-1040S

 

Osobom, które poszukują wysokiej jakości sprzętu do ochłodzenia się w gorące dni polecamy zakup Ravason WT-1040S. Jest to bardzo wydajny wentylator podłogowy.

Do zalet modelu zaliczamy 3 poziomy nawiewu, które pozwolą Ci dostosować tryb pracy urządzenie do aktualnie panującej pogody. Dodatkowo model posiada funkcję automatycznego obracania się wokół własnej osi, co sprawi, że inne osoby w pomieszczeniu również będą mogły cieszyć się przyjemnym wiatrem. Poza tym zdecydowanie zwiększa to zasięg wentylatora. Przy pomocy przycisków na obudowie każdy z nas może wybrać kąt nachylenia głowicy. Jednocześnie solidna podstawa zapobiega upadkowi sprzętu. Kolejnym atutem jest regulowana rura teleskopowa, która pozwala dostosować wysokość wentylatora do naszych potrzeb. Po jego złożeniu, ustawimy go na biurku, czy stole. Wymiary sprzętu to: 113 cm x 60 cm, zaś średnica wynosi 40 cm.

Konsumenci w swoich ocenach docenili dużą moc maszyny, która wynosi aż 50 W. Dzięki temu już chwilę po uruchomieniu wiatraka, będziemy mogli cieszyć się podmuchem zimnego powietrza.

 

 

 

 

Sencor SFN 4044WH

 

Poszukując dobrej jakości wentylatora, polecamy Ci model Sencor SFN 4044WH. Jest to wysokiej jakości urządzenie, które już po chwili od podłączenia pozwoli Ci cieszyć się zimnym powietrzem w ciepłe dni.

Prezentowana maszyna posiada aż 3 prędkości pracy, które możemy zmieniać przy pomocy przycisków znajdujących się na obudowie. Dzięki temu w prosty sposób dostosujemy tempo pracy do naszych potrzeb oraz panującej pogody. Śmigło ma wielkość 40 cm, zatem jest ono w stanie wygenerować dość duży podmuch powietrza. Poza tym urządzenie ma opcję automatycznej rotacji w poziomie pod kątem 90 st. Sprawia to, że ze sprzętu będzie mogło korzystać więcej osób. Naturalnie, jeśli tylko jedna osoba użytkuje model, istnieje opcja wyłączenia tej funkcji. Poza tym każda osoba może samodzielnie ustawić kąt pochylenia maszyny. Dużym udogodnieniem jest opcja dostosowania wysokości wiatraka do naszego wzrostu, pozycji siedzenia, czy po prostu własnych upodobań. Parametr ten waha się między 103 cm, a 126 cm. Należy zaznaczyć, że śmigła zostały zabezpieczone kratką ochronną, która znajduje się z przodu i tyłu wiatraka. Dzięki temu dzieci nie będą miały możliwości skaleczenia się.

Zdaniem rodziców jest to bezpieczny produkt, który nie zagraża życiu dzieci. Warto dodać, że wielu konsumentów jest zdania, że ten elegancki stojący wentylator wiatrak w dobrej cenie to bardzo wydajny sprzęt. Dobre wyważenie obudowy oraz podstawa krzyżowa z nóżkami antypoślizgowymi sprawia, że sprzęt się nie przewróci.

 

 

 

 

AEG VL5668

 

Decydując się na zakup dobrego urządzenia do chłodzenia w gorące dni, polecamy wybrać model, który posiada wiele pozytywnych komentarzy. Dzięki temu możemy mieć pewność, że wiatrak spełnia swoje zadanie. Takim produktem jest właśnie AEG VL5668. Jest to wysokiej jakości wentylator stojący, który przyniesie Ci natychmiastowe ukojenie w gorący dzień.

Dużym atutem prezentowanego modelu jest możliwość wybrania jednego z 3 stopni pracy. Każdy z nich cechuje się inną prędkością kręcenia śmigła, zatem bez problemu dopasujesz intensywność wentylacji do panującej pogody. Poza tym będziesz również w stanie wybrać prędkość oscylacji. Opcja ta jest bardzo pomocna, gdy maszyna użytkowana jest przez więcej osób. Dodatkowo, jeśli ustawisz wentylator w odpowiednim miejscu, będziesz w stanie ochłodzić niemal cały pokój. Model posiada 7,5-godzinny czasomierz, zatem możesz ustawić czas pracy sprzętu w czasie Twojego snu. Taka funkcja na pewno zostanie doceniona przez Ciebie w czasie dużych upałów. Poza tym będziesz w stanie regulować również wysokość sprzętu oraz kąt nachylenia. Moc wiatraka to 45 W.

Metalowa kratka, która ochrania śmigła o długości 40 cm skutecznie ochrania użytkowników, a zwłaszcza dzieci, przed skaleczeniem się. Obsługa sprzętu odbywa się za pośrednictwem pilota, co zapewnia pełen komfort.

 

 

 

 

Leave a Reply

avatar
  Subskrybuj  
Notify of
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (1 votes, average: 5.00 out of 5)
Loading...
DMCA.com Protection Status