Najlepszy wentylator stojący z nawilżaczem

Ostatnio aktualizowane: 30.09.20

 

Po przeczytaniu przygotowanego przez nas rankingu będziesz wiedział, jak wybrać najlepszy wentylator stojący z nawilżaczem. Wspomniane zestawienie powstało na podstawie dokładnej analizy opinii konsumentów. Zamieszczone w Internecie recenzje pozwoliły nam ocenić, które z dostępnych na rynku modeli zasługują na Twoją uwagę. Na pierwszym miejscu w rankingu znalazł się wentylator stojący z nawilżaczem AEG VL 5569LB. Produkt ma regulowany kąt nachylenia. Kolejną, ciekawą funkcją jest timer pozwalający w łatwy sposób ustawić czas pracy urządzenia. Dołączony do zestawu pilot zdalnego sterowania umożliwia łatwą zmianę ustawień wentylatora bez konieczności podnoszenia się z kanapy. Urządzenie wyposażono w skuteczny nawilżacz powietrza, który sprawia, że przebywanie w jednym pomieszczeniu nawet przez kilka godzin jest bardziej przyjemne. Przeczytaj także opisy pozostałych modeli z naszego zestawienia. Drugie miejsce zajął stojący wentylator z nawilżaczem DESCON DA-WN1600. Dzięki kółkom transportowym jego przenoszenie nie wymaga użycia dużo siły. Model jest łatwy w obsłudze, czym zyskał sobie przychylność wielu konsumentów.

 

 

Tabela porównawcza

 

Zalety
Wady
Podsumowanie
Oferty

 

 

Jaki wentylator stojący z nawilżaczem wybrać?

 

Stojący wentylator z nawilżaczem pomoże nie tylko w ochłodzeniu pomieszczenia podczas upalnych dni, ale też w zapewnieniu optymalnego poziomu nawilżenia powietrza. Tego typu urządzenia mogą wytwarzać przyjemny dla nas i bardzo zdrowy mikroklimat o dowolnej porze dnia czy nocy, często również w zimie. W tym poradniku poznasz wskazówki, jak wybrać właściwy model. Znajdziesz tu też ranking dwóch dobrych produktów.

 

 

Aby znaleźć najlepszy wentylator stojący z nawilżaczem w 2020 roku musimy uważnie sprawdzić jego moc. To od tego parametru zależy, jak bardzo wydajne będzie kupione przez nas urządzenie i w jakim czasie zdoła odpowiednio schłodzić pomieszczenie, w którym się znajduje. Zaleca się, aby moc wentylatorów osiągała minimum 70 W, choć im wyższa ona będzie, tym większy będzie też pobór energii.

Koniecznie sprawdzajmy też, jak głośno takie urządzenie pracuje. Producenci przekazują tę informację, podając wartość w decybelach. Dlatego też starajmy się wybrać model o najniższym poziomie hałasu, oscylującym wokół 20 dB. Dzięki temu sprzęt nie będzie przeszkadzał żadnemu domownikowi, nawet w przypadku całodobowej pracy.

Równie istotna co moc i głośność pracy wentylatora może być też jego funkcjonalność. Wbudowany nawilżacz to nie jedyny dodatek, w który producenci wzbogacają takie urządzenia. Niektóre z nich mogą mieć też dużą liczbę prędkości pracy, możliwość zaprogramowania czasu ich działania czy nawet sterowania nimi przy pomocy pilota. Takie udogodnienia pozytywnie wpływają na komfort użytkowania.

Zawsze warto również szczegółowo przyjrzeć się samej opcji nawilżania. W dobrych jakościowo modelach może ona działać również w zimie, bez konieczności włączania wentylacji. Sprawdzajmy, jak długo nawilżacz może działać w przypadku pracy ciągłej (najlepiej, jeśli będzie to kilkanaście godzin) oraz jaką pojemność ma zbiornik na wodę. Ten element powinien być zdejmowany, aby łatwo można było uzupełnić braki wody koniecznej do nawilżenia powietrza.

Dla wielu osób liczą się nie tylko parametry techniczne wentylatorów czy ich funkcjonalność, ale też sam design. To, jak wyglądają tego typu urządzenia, też jest dość ważne. Dlatego przy zakupie starajmy się dobrać taki produkt, który dopasuje się do reszty wyposażenia pomieszczenia i nie będzie się nadmiernie wyróżniać. Bardzo estetycznie wyglądają modele utrzymane w czarnej i srebrnej kolorystyce. Z łatwością dopasowują się one zarówno do wnętrz minimalistycznych i nowoczesnych, jak też nieco bardziej klasycznych. Oczywiście dużo zależy również od naszego gustu, preferencji, a także budżetu, jaki jesteśmy w stanie przeznaczyć na zakupy.

 

 

Wentylatory stojące z nawilżaczem – ranking

 

 

AEG VL 5569LB

 

Wentylator AEG VL 5569LB to model stojący o mocy wynoszącej 80 W. Istnieje tutaj możliwość stosowania wyłącznie opcji nawilżania powietrza, co może okazać się przydatne zwłaszcza w zimowych miesiącach (kiedy powietrze w domu staje się wyjątkowo suche). Produkt ma średnicę wynoszącą 40 cm, posiada on również przestawny kąt nachylenia. Na jego obudowie umieszczona została lampka kontrolna LED, dzięki której można szybko rozpoznać, czy urządzenie pracuje.

Wentylator wyposażony został w pilot zdalnego sterowania, dzięki któremu nie trzeba nawet podchodzić do urządzenia, aby zmienić prędkość jego pracy lub go całkowicie wyłączyć. Ma on dwie zaprogramowane funkcje wentylacji. Pierwsza z nich ma nazwę Nature i jest to elektronicznie ustawiona zmiana prędkości wentylacji w równych odstępach czasu. Druga funkcja nazywa się Sleep i jest to program stand-by, który po 30 minutach automatycznie zmniejsza prędkość wentylacji powietrza.

Konsumenci zgodnie uważają, że jest to wentylator stojący z nawilżaczem w dobrej cenie, który może przydać się w każdym domu. Pomoże on wytworzyć w pomieszczeniu zdrowy mikroklimat, a jednocześnie zapewni optymalne ochłodzenie pomieszczenia w czasie upalnego dnia. Jego elegancka kolorystyka sprawia, że pasuje on do wnętrz o różnym wystroju i nie zwraca na siebie zbyt dużej uwagi. Poza tym zdejmowany zbiornik na wodę można w tym przypadku łatwo uzupełnić.

AEG VL 5569LB to bardzo dobry wentylator stojący z nawilżaczem do 300 zł. Urządzenie przeznaczone jest do pomieszczeń o powierzchni do 70 m2. Wymiary produktu to: 43,5 cm x 125 cm x 40 cm.

Zalety
Timer:

Dużym ułatwieniem, które bez wątpienia wpływa na funkcjonalność sprzętu, jest to, że można zaprogramować czas pracy od 0,5 h do 7,5 h.  

Regulowany kąt nachylenia:

Użytkownik może dostosować sprzęt do swoich potrzeb regulując kąt nachylenia wiatraka. Można więc tak ustawić wentylator, aby chłodził konkretne miejsce.

Pilot zdalnego sterowania:

Aby zmienić ustawienia urządzenia nie trzeba do niego podchodzić. Wystarczy wziąć do ręki pilot zdalnego sterowania (jest on dołączony do zestawu).

Nawilżacz:

Spora grupa osób podkreśla, że nawilżacz działa skutecznie. Wytwarza on przyjemną mgiełkę, która sprawia, że powietrze jest przyjemniejsze. Istotnym atutem jest łatwe napełnianie zbiornika na wodę.

Bezpieczeństwo:

Gwarancją bezpieczeństwa użytkowania jest kratka ochronna. Nie ma więc obaw, że przypadkiem dotkniemy wiatraka.

Wady
Obudowa:

Niektóre osoby uważają, że obudowa nie jest wykonana najlepiej. Takie opinie pojawiają się ze względu na to, że na powierzchni urządzenia stosunkowo szybko widać zarysowania.

 

 

 

 

Descon DA-WN1600

 

Produkt Descon DA-WN1600 to stojący wentylator z nawilżaczem, który ma moc aż 100 W, w efekcie bardzo szybko schładza on pomieszczenie i nawilża powietrze. Urządzenie to ma 3 stopnie regulacji, a więc siłę jego podmuchu można dostosować swobodnie do swoich potrzeb. Może się ono okazać pomocne zarówno w domu, jak też w miejscu pracy. Ze względu na swoją budowę nie zajmuje zbyt wiele cennej przestrzeni, dlatego można je ustawić także w pokoju o niedużym metrażu.

Produkt posiada również 3 tryby pracy czyli normalny, naturalny powiew oraz nocny. W ten sposób możemy wybrać taki tryb, który będzie najbardziej optymalny dla danej pory. Ponadto ma on solidną podstawę, która całej konstrukcji zapewnia wyjątkową stabilność. To skutecznie eliminuje ryzyko upadku urządzenia, który mógłby skończyć się jego uszkodzeniem. W wyposażeniu znajduje się pilot umożliwiający sterowanie bez konieczności podchodzenia do produktu.

Konsumenci doceniają ten wentylator przede wszystkim za estetyczny i nie rzucający się w oczy design. Uważają oni, że najlepsze wentylatory stojące z nawilżaczem powinny mieć dużą moc i tak jest w tym przypadku. Ze względu na obecność nocnego trybu pracy produkt może działać nawet przez całą dobę, bez ryzyka obudzenia domowników. Zapewnia on nie tylko dobrą cyrkulację powietrza, ale też przede wszystkim doskonały poziom nawilżenia, który pomoże utrzymać dobrą kondycję zdrowotną.

Wentylator stojący z nawilżaczem powietrza DESCON DA-WN1600 ma wymiary: 135 cm x 44,5 cm. Moc urządzenia jest równa 100 W.

Zalety
Łatwe przenoszenie:

Ze względu na to, że u podstawy umieszczono obracające się kółka przenoszenie wentylatora nie jest trudne. Możemy więc korzystać z niego w każdym miejscu w domu.

Dopasowanie do potrzeb:

Użytkownik może ustawiać prędkość pracy urządzenia zależnie od temperatury w pomieszczeniu i swoich preferencji.

Obsługa:

Do zestawu dołączono czytelną instrukcję obsługi - znajdują się w niej wszystkie przydatne informacje, dzięki czemu wybranie odpowiednich ustawień wentylatora okazuje się łatwym zadaniem.

Wykonanie:

Wykorzystane do produkcji materiały są bardzo dobrej jakości. W efekcie możemy mieć pewność, że sprzęt nie zniszczy się już po kilku miesiącach użytkowania.

Wady
Design:

Nie każdemu przypadnie do gustu design produktu. Wszystko za sprawą stosunkowo szerokiej podstawy, która według konsumentów sprawia, że urządzenie wygląda nieco topornie.

 

 

 

 

Wentylator Stojący Z Nawilżaczem

 

Z uwagi na to, że wentylator stojący z nawilżaczem jest efektywny i łatwy w obsłudze warto zapoznać się z jego dokładnym opisem. Sprzęt ma biały kolor, więc dopasowanie go do reszty sprzętów, jakie znajdują się w danym pomieszczeniu nie jest trudne.

Wymiary sprzętu są następujące: szerokość – 43 cm, głębokość – 39,5 cm i wysokość – 125 cm. Moc urządzenia jest równa 100 W. Wentylator ma 3 tryby nadmuchu (normalny, naturalny i sen). Dobrym rozwiązaniem jest opcja szybkiego chłodzenia, która okazuje się przydatna szczególnie w bardzo upalne dni, kiedy wracamy do nagrzanego mieszkania. Z racji funkcji nawilżania urządzenie ma 2 litrowy pojemnik na wodę. Trzeba podkreślić, że jego napełnianie nie jest trudne.

Zdaniem wielu Internautów wentylator stojący Castorama 828536 to efektywny i solidnie wykonany produkt. Model ma mocną podstawę, która utrzymuje całą konstrukcję i zabezpiecza przed przewróceniem się wiatraka.

Wentylator Stojący Z Nawilżaczem to wentylator stojący z nawilżaczem. Wymiary sprzętu to: 43 cm x 39,5 cm x 125 cm. Produkt ma biały kolor.

Zalety
Szybkie chłodzenie:

Konsumenci doceniają funkcję szybkiego chłodzenia. Jest ona przydatna, kiedy w upalne dni wracamy do domu po pracy i chcemy odpocząć.

Kółka transportowe:

Umieszczone u podstawy kółka transportowe sprawiają, że przenoszenie sprzętu nie jest trudne nawet dla osób, które nie mają dużo siły. Kółka wykonano z wytrzymałych tworzyw, więc nie powinny się szybko zniszczyć.

Stabilność:

Sporej wielkości podstawa i solidna rura sprawiają, że model nie chwieje się na boki. Minimalizuje to ryzyko uszkodzenia wentylatora wskutek jego upadku na podłogę.

Wady
Pilot:

Pewna grupa Internautów uważa, że pilot nie został solidnie wykonany. Przyciski czasami się zacinają, co utrudnia wybranie interesujących nas ustawień.

 

 

 

 

Jak zamontować wentylator stojący z nawilżaczem?

 

Po przeczytaniu poprzedniej części artykułu wiesz już, jaki wentylator stojący z nawilżaczem jest polecany przez konsumentów. Jeśli zdecydujesz się na zakup konkretnego modelu, z pewnością będziesz chciał również zdobyć informacje na temat montażu urządzenia. Odpowiednia instalacja jest konieczna do tego, aby sprzęt należycie spełniał swoje zadanie.

 

 

Co zrobić, aby dobrze zamontować wentylator stojący z nawilżaczem?

Najważniejsze, co musimy zrobić, aby poprawnie zainstalować urządzenie, jest dokładne zapoznanie się z dołączoną do zestawu instrukcją obsługi. Choć zazwyczaj montaż wentylatora stojącego nie jest skomplikowany, jeśli dowiemy się, jakie zadania krok po kroku musimy wykonać, usprawnimy swoją pracę. Nie będziemy musieli zastanawiać się, jakie elementy należy podłączyć najpierw, czy które śrubki użyć. Dobrze opracowana instrukcja obsługi zawiera rysunki pomocnicze. Najczęściej montaż wentylatora rozpoczynamy od przygotowania stacji bazowej. To do niej następnie dokręca się rurę z wiatrakiem. Należy także pamiętać o tym, że do podstawy urządzenia należy podłączyć także znajdującą się w komplecie bazę z nawilżaczem. Ważnym zadaniem po złożeniu sprzętu jest jego odpowiednie ustawienie.

Mowa tutaj nie tylko o umiejscowieniu wentylatora w określonym miejscu w pokoju (to zagadnienie zostanie omówione w dalszej części artykułu), ale także o dostosowaniu jego długości do naszych potrzeb. Jeśli wybierzemy model z możliwością regulacji długości, będziemy mogli ustawiać jego wysokość w każdym momencie. Przed pierwszym użyciem warto jednak tak ułożyć urządzenie, aby odpowiadało ono naszym aktualnym potrzebom. Nie można także zapomnieć o tym, aby uzupełnić zbiornik nawilżacza wodą. Wystarczy podnieść pokrywkę i napełnić ją płynem. Producenci zalecają, aby do zbiornika wlewać chłodną, przegotowaną wodę (mniejsze ryzyko osadzania się kamienia wewnątrz pojemnika).

 

Jakich akcesoriów potrzebujemy do zamontowania wentylatora?

Przed przystąpieniem do instalacji wentylatora warto odpowiednio się przygotować. Jedną z kluczowych kwestii jest skompletowanie wszystkich niezbędnych przedmiotów. Z pewnością podczas otwierania kartonowego pudełka, w którym zapakowane są wszystkie elementy przydadzą nam się nożyczki lub inne, ostre narzędzie. Dobrze mieć pod ręką także miękką szmatkę, która posłuży nam do przetarcia obudowy, na której może znajdować się drobny kurz. Istotny jest także śrubokręt.

 

 

Jak zadbać o bezpieczeństwo w trakcie montażu wentylatora?

W trakcie montażu musimy zachować określone środki bezpieczeństwa. Jak wiadomo, urządzenie jest podłączane do prądu. Kabel zasilający należy podłączyć do gniazdka jedynie wtedy, kiedy będziemy przekonani, że instalacja przebiegła pomyślnie. Warto upewnić się, że znajdująca się na przewodzie wtyczka nie jest uszkodzona. Nie można też używać zbyt dużo siły do łączenia poszczególnych elementów i przykręcania śrubek, ponieważ możemy w ten sposób trwale uszkodzić obudowę.

 

Gdzie ustawić wentylator stojący z nawilżaczem?

Konsumenci zastanawiają się, gdzie ustawić wentylator z nawilżaczem. Zależy to głównie od naszych preferencji. Zwykle dostępne w sklepach urządzenia są tak lekkie, że ich przenoszenie nie stanowi żadnego problemu. Często u podstawy umieszczone są obrotowe kółka, które usprawniają transport. W związku z tym możemy z łatwością zmieniać położenie urządzenia. Trzeba jednak pamiętać, aby sprzęt znajdował się w bezpiecznej odległości od zasłon i firanek. Istnieje ryzyko, że przy podmuchu wiatru materiał wsunie się pomiędzy skrzydła wentylatora. To nie tylko trwale uszkodziłoby tkaninę, ale także mogłoby doprowadzić do poważnej awarii sprzętu.

 

 

» Przejrzyj produkty z poprzednich lat

Produkty te nie sa juz dostepne

 

 

AEG VL5668S

 

AEG VL5668S to wentylator, dzięki któremu upalne noce staną się bardziej znośne. Moc sprzętu wynosi 45 W i pozwala schłodzić całe pomieszczenie. Urządzenie ma czasomierz, który sprawia, że korzystanie z niego jest łatwiejsze. Ma ono 3 prędkości wentylacji, dlatego możesz wybrać tę idealną dla siebie. 

Wiele osób uważa, że przemieszczanie produktu jest łatwe. Ma on dobrze wyprofilowany kształt, a poza tym jest lekki, waży jedynie 2,5 kg. W rezultacie możesz postawić sprzęt tam, gdzie chcesz. Wentylator dobrze się prezentuje. Jest on czarny i smukły, nie zabiera zbyt dużo miejsca w domu. 

Wygodnym rozwiązaniem są 2 zaprogramowane funkcje: tryb nocny oraz naturalny. W rezultacie możesz usnąć przy nawiewie oraz nie musisz się martwić, że urządzenie jest niebezpieczne. Wbudowany timer sprawia, że urządzenie wyłącza się po około 30 minutach pracy. Wymiary wentylatora to 43 cm x 125 cm x 64 cm.

Zalety
Bezpieczeństwo:

Wszystkie wiatraki są chronione przez siatkę. Dlatego ani Ty, ani Twoje dziecko nie włoży rączki pomiędzy działające wiatraki. Poza tym sprzęt jest stabilny.

Design:

Wentylator jest ładny i pasuje do każdego pomieszczenia. Nie musisz za każdym razem, gdy przyjdą goście chować modelu.

Regulacje:

Sprzęt ma regulowany kąt nachylenia, a poza tym można łatwo zmieniać jego wysokość. Idealne dopasowanie sprawia, że urządzenie szybciej schładza.

Wykonanie:

Solidne wykonanie sprawia, że wentylator posłuży Ci przez bardzo długi czas. Nie musisz martwić się o wymianę poszczególnych elementów.

Wady
Zacinanie się podczas zmiany wysokości:

Według użytkowników czasem trudno jest zmienić wysokość wentylatora. Może się on zacinać.

 

» Przejrzyj produkty z poprzednich lat

 

Subskrybuj
Notify of
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments
DMCA.com Protection Status