Najlepszy wentylator łazienkowy z czujnikiem wilgotności

Ostatnio aktualizowane: 29.05.20

 

Jaki wentylator łazienkowy z czujnikiem wilgotności wybrać?

 

Wielu z nas suszy w łazienkach pranie, co dodatkowo potęguje poziom wilgoci w tym pomieszczeniu. Niestety może to spowodować pleśnienie ścian i innych przyrządów, zwłaszcza jeśli ciągle mamy zamknięte drzwi. Dlatego wielu z nas decyduje się na zainstalowanie wentylatora, który pomoże utrzymać odpowiedni mikroklimat w pomieszczeniu. Ponieważ wybór takiego urządzenia nie jest prosty, przygotowaliśmy ten oto poradnik, z którego dowiesz się, na co zwrócić uwagę podczas zakupu. Co więcej, podpowiemy Ci, jakie cechy powinny mieć najlepsze wentylatory łazienkowe z czujnikiem wilgotności.

Modele z czujką wilgoci posiadają specjalny detektor, który monitoruje jej poziom w pokoju. W przypadku osiągnięcia określonej wcześniej wydajności, wentylator samoczynnie rozpocznie pracę. Wiele takich modeli ma wbudowaną opcję timera, co pozwala na wcześniejsze zaprogramowanie dokładnej godziny pracy sprzętu. Wiele takich sprzętów posiada również specjalną funkcję opóźnionego startu. Dzięki temu mechanizm będzie działał przez kilka minut po Twoim wyjściu z łazienki, co pomoże oczyścić powietrze z pary.

Jeśli pragniesz zakupić dobrej jakości sprzęt koniecznie zwróć uwagę na jego wydajność. Zalecane jest, aby ten parametr był trzykrotnie większy niż objętość łazienki, gdyż tylko wtedy urządzenie poradzi sobie z usunięciem pary oraz brzydkich zapachów. Aby obliczyć kubaturę pokoju należy pomnożyć powierzchnię podłogi przez wysokość pomieszczenia.

Dużym udogodnieniem jest opcja detektora ruchu. Sprawia ona, że wentylator uruchomi się, gdy tylko ktoś wejdzie do łazienki. Takie rozwiązanie gwarantuje sprawne usuwanie pary i nieprzyjemnych zapachów.

Kupując wentylator powinieneś dowiedzieć się, jaki jest jego poziom głośności. Najlepszy wentylator łazienkowy z czujnikiem wilgotności w 2020 roku, który przeznaczony jest do pracy ciągłej powinien emitować hałas na poziomie 21 dB. Modele, które przeznaczone są do ciągłej pracy emitują hałas na poziomie 21 dB, co sprawia, że są ledwo słyszalne. Jeśli interesuje Cię jednak zakup urządzenia działającego okresowo, tylko przy włączonym świetle, czy o konkretnej godzinie upewnij się, że wartość tego parametru nie przekracza 30 dB.

 

 

Wentylatory łazienkowe z czujnikiem wilgotności – Ranking

 

 

Airroxy Planet Energy E100S

 

Jeśli zależy Ci na zakupie wysokiej jakości domowego wentylatora ściennego, który posiada wbudowaną funkcję detektora wilgoci, to model Airroxy Planet Energy E100S przypadnie Ci do gustu. Atutem tego urządzenia jest jego wysoka energooszczędność, która sprawia, że jego eksploatacja jest dość tania. Co więcej, do wykonania tego sprzętu użyto tylko wysokiej klasy materiałów, co gwarantuje elegancki wygląd oraz długowieczność.

Dużą zaletą prezentowanego produktu jest jego cicha praca. Dzięki temu, że poziom generowanego hałasu nie przekracza 30 dB, domownicy nie zauważą, że wentylator pracuje. Za sprawą innowacyjnej technologii hybrydowej, maszyna jest w pełni bezpieczna, zatem nie musisz obawiać się jej awarii.

Urządzenie posiada wyłącznik czasowy oraz timer, co pozwala na dokładne zaprogramowanie czasu pracy. Z kolei higrostat sprawia, że maszyna uruchomi się tylko, gdy poziom wilgoci w łazience osiągnie zaprogramowany poziom.

Opinie konsumentów o tym wentylatorze są bardzo pochlebne. Wiele osób doceniło design inspirowany klasycznym wzornictwem, dzięki temu model dopasuje się do każdej łazienki.

 

 

 

 

Airroxy Prim HS Dn100

 

Model Prim HS Dn100 marki Airroxy to bardzo elegancki wentylator łazienkowy z czujnikiem wilgotności w dobrej cenie. Urządzenie jest przeznaczone do montowania na ścianie w różnego typu pomieszczeniach, również biurach i kuchniach. Dodatkowo może być on montowany na ścianach lub sufitach. Za sprawą nowoczesnej technologii hybrydowej, sprzęt gwarantuje duże bezpieczeństwo. Nie musisz się zatem obawiać nagłej awarii na skutek zamoczenia mechanizmu.

Atutem urządzenia jest jego cicha praca, głośność generowana przez produkt nie przekracza 30 dB. Dzięki temu włączony wentylator nie będzie przeszkadzać domownikom w codziennych czynnościach. Czujnik wilgoci powoduje, że prezentowany model uruchomi się tylko wtedy, gdy zostanie przekroczony wcześniej zaprogramowany poziom. Dzięki temu urządzenie jest bardzo energooszczędne.

Produkt ten został wykonany z najwyższej jakości materiałów, dzięki czemu jest nie tylko wytrzymały, ale również dobrze się prezentuje. Jednak to duża wydajność urządzenia jest cechą, która przekonała konsumentów do jego zakupu. Zdaniem użytkowników jest to bardzo innowacyjny i cichy sprzęt, który szybko i sprawnie usuwa wilgoć i nieprzyjemne zapachy z łazienki.

 

 

 

 

Vents 150 Quet Extra

 

Osobom, którym zależy na wydajnym wentylatorze łazienkowym, który w czasie pracy nie generuje dużego hałasu polecamy model Vents 150 Quiet Extra.

Dużą zaletą tego urządzenia jest wyłącznik czasowy. Dzięki temu możesz zaprogramować model, aby działał kilka minut po tym, jak skończysz korzystać z prysznica. Dodatkowo produkt posiada wbudowany wykrywacz wilgotności, który automatycznie zacznie pracę, gdy zostanie przekroczona uprzednio ustawiona wartość. Dzięki takim udogodnieniom maszyna nie działa cały czas, co zdecydowanie zwiększa jej energooszczędność.

Warto dodać, że prezentowany wentylator charakteryzuje się cichą pracą, nie przekraczającą 30 dB. Nie musisz się zatem obawiać, że praca urządzenia będzie przeszkadzać domownikom. Bezpieczeństwo gwarantuje wbudowane zabezpieczenie przed przegrzaniem.

Opinie konsumentów o tym sprzęcie są bardzo pochlebne. Wiele osób doceniło niską ceną oraz dużą wydajność urządzenia. Użytkownikom do gustu przypadł również klasyczny design modelu. Dzięki temu będzie on pasował zarówno do łazienki, jak i innych domowych i biurowych pomieszczeń.

 

 

 

 

 

Subskrybuj
Notify of
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments
DMCA.com Protection Status