Najlepszy wentylator łazienkowy sufitowy

Ostatnio aktualizowane: 30.09.20

 

Jaki wentylator łazienkowy sufitowy wybrać?

 

Po wzięciu gorącego prysznica, całą łazienkę pokrywa para, która następnie skrapla się i osiada na  kafelkach i ścianach. Jeśli dodamy do tego mokre, dopiero co wywieszone pranie, to otrzymamy bardzo dużą wilgotność, która może spowodować rozwój pleśni w pomieszczeniu. Dlatego zakup wentylatora jest tak istotny, bowiem pomaga w utrzymaniu odpowiedniego mikroklimatu. Jeśli nie wiesz, jak kupić właściwe urządzenie, polecamy lekturę naszego poradnika. Dowiesz się z niego, na co zwrócić uwagę dokonując wyboru, oraz jakie cechy powinny mieć najlepsze wentylatory łazienkowe sufitowe.

Wybierając urządzenia montowane na suficie koniecznie przemyśl dokładne ulokowanie. Maszyna bowiem nie powinna znajdować się nad kabiną prysznicową, gdyż jej przypadkowe zamoczenie może spowodować awarię.

Kupując taki sprzęt w pierwszej kolejności powinniśmy zwrócić uwagę na jego wydajność. Powinna być ona dostosowana do wielkości naszej łazienki. W przeciwnym razie produkt nie poradzi sobie z powstałą parą wodną i przykrymi zapachami. Aby odpowiednio dobrać urządzenie, należy w pierwszej kolejności obliczyć kubaturę pokoju. Dokonuje się tego poprzez pomnożenie wymiarów podłogi przez wysokość łazienki. Jeśli chcesz kupić najlepszy wentylator łazienkowy sufitowy w 2020 roku to wiedz, że jego wydajność powinna być trzy razy większa od wymiarów pokoju.

Produkty tego typu dzielą się na modele działające czasowo lub ciągle i w czasie swojej pracy niestety generują hałas. Urządzenia, które włączają się, tylko gdy wchodzimy do łazienki, bierzemy prysznic, czy o określonych godzinach, raczej nam nie przeszkadzają. Bowiem, będziemy w stanie wytrzymać niewielkie natężenie hałasu przez kilka minut. Sytuacja wygląda inaczej w przypadku sprzętów działających przez cały czas, ich głośność może szybko okazać się nieznośna dla domowników. Z tego powodu zalecamy, aby poziom hałasu w wentylatorach takiego typu wynosił około 21 dB, aw przypadku modeli czasowych głośność nie powinna przekraczać 30 dB.

Warto rozważyć zakup sprzętów, które posiadają wbudowane dodatki zwiększające funkcjonalność wentylatora. Takim udogodnieniem jest detektor ruchu, dzięki któremu sprzęt będzie włączać się jedynie, gdy ktoś wejdzie do pokoju. Przydatna na pewno okaże się opcja timera czy opóźnionego startu. Sprawią one, że interesujący nas model uruchomi się o określonej godzinie.

 

 

Wentylatory łazienkowe sufitowe – Ranking

 

 

Cata E-Glass E-100 GSTH

 

Jeśli zależy Ci na zakupie dobrej jakości wentylatora łazienkowego montowanego na suficie, model Cata E-Glass E-100 GSTH na pewno przypadnie Ci do gustu. Urządzenie posiada dwubiegowy silnik, który gwarantuje dużą wydajność sprzętu. Za sprawą nowoczesnej technologii, elektroniczny mechanizm znajdujący się wewnątrz prezentowanego produktu samodzielnie steruje wentylatorem. Gwarantuje to niski poziom wilgotności w pomieszczeniu.

Dużym udogodnieniem jest umieszczenie wyświetlacza na szklanym panelu, który pokazuje dokładną temperaturę znajdującą się w pokoju oraz poziom wilgotności. Urządzenie pracuje w trybie ciągłym. W tym czasie wydajność sprzętu to 36 m3/h, a poziom hałasu utrzymany jest na 17 dB. Jednak, model posiada wykrywacz wilgotności, gdy osiągnie ona zaprogramowany poziom, sprzęt automatycznie zwiększy bieg. Wtedy wydajność będzie wynosić 115 m3/h, a głośność – 31 dB. Prezentowany produkt posiada również opcję timera lub opóźnionego startu, który możesz regulować od 1 min do 15 min.

Opinie konsumentów o tym urządzeniu są bardzo pochlebne. Wielu użytkowników doceniło maszynę za jej design oraz dużą wydajność. Licznej grupie osób do gustu przypadła możliwość samodzielnej regulacji higrostatu, wykrywającego wilgoć w zakresie do 40% do aż 95%.

 

 

 

 

Soler Palau Silent100 Cz Design

 

Projektując swoją łazienkę, nie powinieneś zapomnieć o sprzęcie, który pomoże Ci usunąć wilgotność. Model Soler Palau Silent100 Cz Design to godny polecenia i bardzo wydajny wentylator łazienkowy sufitowy w dobrej cenie. Warto dodać, że sprzęt ten może być również umieszczony na ścianie.

Pobór mocy prezentowanego produktu wynosi 8 W, zatem maszyna jest bardzo energooszczędna. Co czyni ją tania w eksploatacji. Dużą zaletą tego sprzętu jest cicha praca – poziom generowanego hałasu w czasie działania nie przekracza 30 dB. Wydajność tego modelu to 80 m3/h, co w pełni wystarczy, aby uporać się z wilgocią i nieprzyjemnymi zapachami w niewielkiej łazience. Wentylator uruchamia się wraz z włączeniem oświetlenia w pomieszczeniu.

Warto dodać, że urządzenie ma bardzo elegancki i nowoczesny design. Dzięki temu będzie się dobrze prezentowało w każdym wnętrzu. Jednak wygląd maszyny to nie jedyna zaleta, jaką docenili konsumenci. Wielu użytkowników wskazało stosunek ceny do jakości wykonania jako duży atut urządzenia.

 

 

 

 

Awenta Escudo WEG100

 

Model Escudo WEG100 wyprodukowany przez markę Awenta to bardzo elegancki wentylator łazienkowy, który może być zamontowany na suficie lub ścianie. Panel frontowy wykonany jest z wysokiej jakości szkła, co zapewnia elegancki wygląd. Dzięki temu model będzie pasować do różnie urządzonych pomieszczeń. Dodatkowo, użycie takich materiałów ułatwia konserwację produktu.

Atutem tego sprzętu jest elektroniczny panel, który pozwala użytkownikowi na regulację parametrów pracy. Dzięki temu dostosujesz czas i ilość obrotów do wymogów Twojej łazienki. Sprawi to, że produkt nie będzie pobierać tak dużo energii, co zmniejszy koszty jego eksploatacji. Prezentowana maszyna ma również regulowany czujnik wilgoci. Wystarczy wcześniej ustalić, jaki powinien być maksymalny jej poziom w łazience, a gdy zostanie on osiągnięte urządzenie samoczynnie się włączy.

Opinie konsumentów o tym sprzęcie są bardzo pochlebne. Wielu użytkowników doceniło stabilną konstrukcję i elegancki design produktu. Licznej grupie osób do gustu przypadło umieszczenie sznurka, którym można samodzielnie włączać i wyłączać model.

 

 

 

 

Subskrybuj
Notify of
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments
DMCA.com Protection Status