Najlepszy wentylator kolumnowy z pilotem

Ostatnio aktualizowane: 09.07.20

 

Tabela porównawcza

 

Zalety
Wady
Podsumowanie
Oferty

 

 

Jaki wentylator kolumnowy z pilotem wybrać?

 

Letnie upały potrafią być trudne do zniesienia i bardzo uciążliwe, jeśli nie zapewnimy sobie odpowiedniego schłodzenia. W walce z wysoką temperaturą niezbędny jest wentylator. Coraz większą popularność zdobywają modele kolumnowe. Ich osią jest obracający się walec, do którego przytwierdzono wiele skrzydełek. Nie zajmują one wiele miejsca i charakteryzują się bardzo cichą pracą oraz atrakcyjnym wyglądem. Rynek tego typu urządzeń jest bardzo szeroki, a producenci prześcigają się w mnogości wzorów i kolorów. W niniejszym poradniku podpowiadamy, na co zwrócić uwagę podczas zakupów. Na końcu zamieściliśmy także ranking, w którym znajdziesz trzy najlepsze wentylatory kolumnowe z pilotem.

 

 

Największą zaletą wentylatorów kolumnowych jest to, że praktycznie nie generują one hałasu. Bez obaw można je zatem postawić na przykład tuż przy łóżku dziecka. Zmianie uległa także stylistyka, która jest nowoczesna, estetyczna i stylowa. Producenci najczęściej decydują się na stal chromowaną w połączeniu z czarnym tworzywem, z ukrytymi skrzydełkami wewnątrz. Taki design sprawia, że wentylator można łatwo pomylić z głośnikiem czy innym sprzętem RTV.

Nabywając urządzenie, warto zastanowić się, jaki rozmiar spełni nasze oczekiwania. W sprzedaży dostępne są modele pełnowymiarowe oraz wersje mini. Większe sprzęty mogą osiągać do 120 cm wysokości, natomiast mniejsze nie przekroczą 40 cm i można je bez problemu postawić na biurku.

Jeśli chcemy zaopatrzyć się w funkcjonalny wentylator, warto wybrać model umożliwiający regulację siły i kierunku nawiewu. Przydatnym parametrem jest także timer, który wyłączy urządzenie po zaprogramowanym wcześniej czasie. Co więcej, najlepszy wentylator kolumnowy z pilotem w 2020 roku wyposażony jest także w tryb nocny, który sprawia, że obroty stopniowo zmniejszają się od głośniejszych po najcichsze.

Nowoczesne przyrządy posiadają ekrany LCD, które usprawniają operowanie wybranymi funkcjami. Sterowanie zazwyczaj odbywa się przy użyciu dołączonego do zestawu pilota. Na ekranie, oprócz wyboru opcji, może wyświetlać się również godzina i temperatura w pokoju. Coraz większą popularnością cieszą się dziś także modele z jonizacją powietrza.

 

 

Wentylatory kolumnowe z pilotem – Ranking

 

 

AEG T-VL 5537

 

W naszym zestawieniu chcielibyśmy zaprezentować Ci model AEG T-VL 5537. Jest to wentylator kolumnowy o optymalnej wysokości 120 cm. Posiada on 3 prędkości pracy, dzięki którym możemy cieszyć się orzeźwiającym powietrzem w najbardziej upalne dni.

Model ten wykonany jest z wysokiej jakości stali nierdzewnej, gwarantującej jej trwałość i odporność na uszkodzenia mechaniczne, zapewniając jednocześnie dłuższy czas użytkowania. Urządzenie pracuje niezwykle cicho, a jego dodatkowym atutem jest tryb naturalnego podmuchu wiatru. Wyposażone jest ono także w timer, programowalny na 2, 4 lub 8 godzin.

Wentylator posiada funkcję zapamiętywania ustawień, dzięki której nie musimy go za każdym razem programować. Jego zakres obrotu wynosi 80 stopni, a moc to 40 W. Na obudowie znajdują się kolorowe lampki kontrolne, informujące o gotowości do pracy.  W zestawie z urządzeniem otrzymamy także pilot.

Konsumenci pozytywnie oceniają ten produkt i w swoich opiniach podkreślają, że jest on solidnie wykonany. Dodatkowymi zaletami są jego atrakcyjny design, cicha praca oraz kompaktowe wymiary, dzięki którym nie zajmuje wiele miejsca.

 

 

 

 

HB TF1101BRC

 

Nasze zestawienie nie byłoby kompletne bez modelu HB TF1101BRC. Jest to wentylator kolumnowy w dobrej cenie, wyposażony w trzy tryby pracy: normal, natural oraz sleep.

Model ten umożliwia regulację prędkości nawiewu w zakresie 3 stopni. Posiada on również funkcję jonizacji, dzięki której przepływające powietrze jest dodatkowo oczyszczane. Dzięki funkcjonalnemu wyświetlaczowi LED możemy obserwować aktywne funkcje sprzętu oraz zmieniać je przy użyciu dołączonego do zestawu pilota.

Zakres obrotu tego modelu wynosi 80 stopni. Jego moc to 65 W, a wysokość wynosi 110 cm. Urządzenie posiada także timer programowalny na 8 godzin. Osoby, które zdecydowały się na zakup tego modelu zgodnie twierdzą, że jest to przyzwoity produkt dostępny za rozsądną cenę. Poza tym, użytkownikom przypadły do gustu jego estetyczny wygląd oraz łatwość obsługi.

 

 

 

 

Sencor SFN 5040 BL

 

W naszym rankingu nie może zabraknąć także modelu Sencor SFN 5040 BL. Jest to wentylator kolumnowy, sterowany przy użyciu pilota. Dzięki kompaktowym wymiarom (29,5 cm x 29,5 cm x 111 cm) zajmuje niewiele miejsca i pozwala na oszczędność przestrzeni.

Model ten wyposażony jest w funkcję automatycznej oscylacji. Posiada 3 wentylatory, których prędkość można regulować w zakresie 3 stopni. Urządzenie może pracować w trzech trybach: standardowym, naturalnym oraz nocnym. Posiada ono również zegar z funkcją minutnika, który można ustawić na od 30 do 450 minut.

Moc przyrządu wynosi 90 W, a jego wszystkie parametry możemy ustawić na intuicyjnym panelu sterowania. Warto wziąć także pod uwagę bardzo pozytywne opinie użytkowników na temat tego modelu, które sprawiają, że sprzedaje się on bardzo szybko. Konsumenci doceniają przede wszystkim jego bardzo cichą pracę oraz wydajność.

 

 

 

Subskrybuj
Notify of
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments
DMCA.com Protection Status