ᐅ Dobre wentylatory – ranking i opinie 

Najlepszy wentylator kolumnowy czy zwykły

Ostatnio aktualizowane: 05.12.19

 

Jaki wentylator wybrać?

 

W czasie letnich upałów wielu z nas stara się znaleźć ochłodzenie przy wentylatorach. Urządzenia tego typu generują zimne powietrze, które jest na wagę złota w czasie lata. Jeśli również planujesz zakupić tego typu urządzenie, to zapewne zastanawiasz się, jaki sprzęt lepiej wybrać kolumnowy, czy tradycyjny. W tym poradniku zaprezentujemy Ci kilka istotnych zalet każdego z modelu oraz pokażemy, jakie cechy posiadają najlepsze wentylatory. Dodatkowo, sporządziliśmy również niewielkie zestawienie, gdzie dokładnie opisaliśmy każdy rodzaj sprzętów.

 

 

Podstawową różnicą między sprzętami kolumnowymi, a zwykłymi jest wielkość oraz wydajność. Pierwszy rodzaj produktów posiada tylko 1 śmigło, które generuje zimne powietrze. Z tego powodu, urządzenie dobrze sprawdza się, gdy korzysta z niego tylko jedna osoba. Wynika to z tego, że siła pracy produktu jest znacznie mniejsza. Śmigło może być wykonane z plastiku lub metalu, w zależności od modelu. Użyty materiał przekłada się na długowieczność oraz walory estetyczne. Produkty metalowe są często pokryte wysokiej jakości emulsją, która zapobiega rdzewieniu oraz korozji. Ważnym parametrem jest również wielkość śmigła, które może mieć nawet wielkość 40 cm. Wiedz jednak, że element ten powinien być dostosowany do Twoich potrzeb. Jeśli z wentylatora będzie korzystać więcej osób, to zakup możliwie największy model, gdyż duże śmigła wygenerują więcej zimnego wiatru. Poza tym w zależności od wielkości podstawy produkt możemy postawić na biurku lub podłodze. Wiedz jednak, że śmigła nie są osłonięte, więc zebrany na nich kurz jest bardzo widoczny. Zatem nie jest to zbyt estetyczny produkt.

Alternatywą są profesjonalne produkty kolumnowe, które cechują się eleganckim designem. Nie jest to ich główna cecha, ale nie da się ukryć, że urządzenia te dużo lepiej prezentują się we wnętrzu. Ponadto ze względu na większą siłę, modele tego typu dedykowane są do większych powierzchni, gdzie przebywa liczna grupa ludzi. Swoim wyglądem sprzęt ten przypomina kolumnę, stąd też pochodzi jego nazwa. Wentylator wyposażony jest w dużą liczbę śmigieł, które w większości zasłonięte są obudową, na której znajdują się dziury, przepuszczające powietrze. Wszystkie elementy są ułożone pionowo. Dodatkowo, wiele tego typu urządzeń posiada regulację za pomocą pilota, co zdecydowanie ułatwia użytkowanie. W zależności od modelu sprzęty tego typu liczą od 40 cm wysokości do 120 cm. Modele te zazwyczaj umieszczane są w biurach lub dużych pokojach, bowiem cechują się dużą efektywnością pracy.

Pamiętaj, że wybierając najlepszy wentylator w 2019 roku powinieneś kierować się swoimi potrzebami. Dlatego, jeśli dysponujesz małą przestrzenią radzimy Ci kupić produkt zwykły, który będziesz mógł ustawić na swoim biurku. Zaś w przypadku, gdy z maszyny mają korzystać wszyscy domownicy, zalecamy urządzenie kolumnowe, które na pewno przyniesie szybkie ukojenie w postaci zimnego powietrza.

 

 

Wentylatory – ranking

 

 

AEG T-VL 5537

 

Jeśli poszukujesz wysokiej jakości wentylatora kolumnowego, to polecamy Ci zakup AEG T-VL 5537. Jest to bardzo innowacyjny sprzęt, który ma wysokość 120 cm. Największą zaletą modelu jest jego elegancki design, który sprawia, że sprzęt będzie dobrze prezentował się w każdym wnętrzu.

Warto dodać, że maszyna posiada aż 3 prędkości, co sprawia, że szybko wybierzemy odpowiedni tryb pracy i dostosujemy do temperatury w naszym domu. Warto dodać, że cała obsługa modelu odbywa się za pośrednictwem pilota, co zapewnia nam duży komfort w czasie relaksu w pokoju lub podczas pracy w biurze. Warto dodać, że sprzęt może być używany w sypialni w czasie upałów, bowiem możemy zaprogramować timer na 2 h, 4 h lub 8 h pracy.  W tym czasie praca wentylatora będzie cichsza, co na pewno umożliwi nam spokojny sen. Dodatkowo maszyna obraca się o 80 st.

Elegancki design i niewielkie rozmiary sprawiły, że bardzo dużo konsumentów zdecydowało się na zakup prezentowanego produktu. Dodatkowo, możliwość prostego dostosowania prędkości pracy za pomocą pilota spotkała się z aprobatą wielu klientów. Moc 40 W gwarantuje szybką i wydajną pracę, co przynosi natychmiastowe ochłodzenie.

 

 

 

 

Volteno Volt00029

 

Osoby, które preferują tradycyjny sposób walki z upałem, powinny się zainteresować modelem Volteno Volt00029. Jest to bardzo wydajny wentylator podłogowy, który na pewno przyniesie nam szybkie ochłodzenie w czasie gorących dni.

Moc urządzenia wynosi 40 W, co gwarantuje bardzo wydajną pracę. Dzięki temu w krótkim czasie poczujesz na ciele przyjemne, zimne powietrze. Poza tym produkt posiada aż 3 tryby pracy, które cechują się odmienną intensywnością wietrzenia oraz tempem obracania się. Wybranie odpowiedniego trybu pracy wymaga podejścia do aparatury i wybrania przycisku albo użycia automatycznego pilota. Średnica śmigła wynosi 40 cm, co gwarantuje wygenerowanie dużej ilości wiatru. Wykonanie produktu jest bardzo solidne, nie musisz się zatem obawiać, że wentylator przewróci się.

W swoich recenzjach konsumenci docenili dużą wydajność urządzenia. Dzięki temu chwilę po włączeniu prezentowanego modelu będziemy w stanie poczuć przyjemny, chłodny wiatr. Zdaniem klientów ten elegancki wentylator w dobrej cenie to ekonomiczna inwestycja, która na pewno ułatwi Ci relaks w czasie gorących letnich dni.

 

 

 

 

Leave a Reply

avatar
  Subscribe  
Notify of
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (1 votes, average: 5.00 out of 5)
Loading...
DMCA.com Protection Status