Najlepszy wentylator kolumnowy czy zwykły

Ostatnio aktualizowane: 15.04.21

Ta strona utrzymuje się dzięki czytelnikom. Kiedy robisz zakupy za pośrednictwem naszych linków, otrzymujemy niewielką prowizję. Kliknij tutaj, aby uzyskać więcej informacji o nas.

 

Osoby poszukujące dobrego urządzenia przenośnego powinny zastanowić się nad wyborem modelu, który został wykonany z wysokiej jakości materiałów. Wentylator kolumnowy z oscylacją Honeywell HYF1101E skutecznie sprawdzi się do schłodzenia powietrza w całym pomieszczeniu. Urządzenie charakteryzuje się cichą pracą oraz jest łatwe w obsłudze, dzięki dotykowemu panelowi znajdującemu się w górnej części wentylatora. Na drugim miejscu znajduje się AEG VL5668S, bardzo stabilny wentylator, który został solidnie wykonany. Sprzęt nie jest zbyt duży, możesz umieścić go tam, gdzie jest Ci wygodnie. Użytkownicy uważają, że wystarczy kilka minut, aby po włączeniu urządzenia w pomieszczeniu stało się przyjemnie chłodno. Model daje możliwość zmiany wysokości oraz kąta nachylenia.

 

 

Tabela porównawcza

 

Zalety
Wady
Podsumowanie
Oferty

 

 

Jaki wentylator wybrać?

 

W czasie letnich upałów wielu z nas stara się znaleźć ochłodzenie przy wentylatorach. Urządzenia tego typu generują zimne powietrze, które jest na wagę złota w czasie lata. Jeśli również planujesz zakupić tego typu urządzenie, to zapewne zastanawiasz się, jaki sprzęt lepiej wybrać kolumnowy, czy tradycyjny. W tym poradniku zaprezentujemy Ci kilka istotnych zalet każdego z modelu oraz pokażemy, jakie cechy posiadają najlepsze wentylatory. Dodatkowo, sporządziliśmy również niewielkie zestawienie, gdzie dokładnie opisaliśmy każdy rodzaj sprzętów.

 

 

Podstawową różnicą między sprzętami kolumnowymi, a zwykłymi jest wielkość oraz wydajność. Pierwszy rodzaj produktów posiada tylko 1 śmigło, które generuje zimne powietrze. Z tego powodu, urządzenie dobrze sprawdza się, gdy korzysta z niego tylko jedna osoba. Wynika to z tego, że siła pracy produktu jest znacznie mniejsza. Śmigło może być wykonane z plastiku lub metalu, w zależności od modelu. Użyty materiał przekłada się na długowieczność oraz walory estetyczne. Produkty metalowe są często pokryte wysokiej jakości emulsją, która zapobiega rdzewieniu oraz korozji. Ważnym parametrem jest również wielkość śmigła, które może mieć nawet wielkość 40 cm. Wiedz jednak, że element ten powinien być dostosowany do Twoich potrzeb. Jeśli z wentylatora będzie korzystać więcej osób, to zakup możliwie największy model, gdyż duże śmigła wygenerują więcej zimnego wiatru. Poza tym w zależności od wielkości podstawy produkt możemy postawić na biurku lub podłodze. Wiedz jednak, że śmigła nie są osłonięte, więc zebrany na nich kurz jest bardzo widoczny. Zatem nie jest to zbyt estetyczny produkt.

Alternatywą są profesjonalne produkty kolumnowe, które cechują się eleganckim designem. Nie jest to ich główna cecha, ale nie da się ukryć, że urządzenia te dużo lepiej prezentują się we wnętrzu. Ponadto ze względu na większą siłę, modele tego typu dedykowane są do większych powierzchni, gdzie przebywa liczna grupa ludzi. Swoim wyglądem sprzęt ten przypomina kolumnę, stąd też pochodzi jego nazwa. Wentylator wyposażony jest w dużą liczbę śmigieł, które w większości zasłonięte są obudową, na której znajdują się dziury, przepuszczające powietrze. Wszystkie elementy są ułożone pionowo. Dodatkowo, wiele tego typu urządzeń posiada regulację za pomocą pilota, co zdecydowanie ułatwia użytkowanie. W zależności od modelu sprzęty tego typu liczą od 40 cm wysokości do 120 cm. Modele te zazwyczaj umieszczane są w biurach lub dużych pokojach, bowiem cechują się dużą efektywnością pracy.

Pamiętaj, że wybierając najlepszy wentylator w 2021 roku powinieneś kierować się swoimi potrzebami. Dlatego, jeśli dysponujesz małą przestrzenią radzimy Ci kupić produkt zwykły, który będziesz mógł ustawić na swoim biurku. Zaś w przypadku, gdy z maszyny mają korzystać wszyscy domownicy, zalecamy urządzenie kolumnowe, które na pewno przyniesie szybkie ukojenie w postaci zimnego powietrza.

 

Wentylatory – ranking

 

1. Wentylator Kolumnowy z Oscylacją Honeywell HYF1101E

 

Wentylator kolumnowy Honeywell HYF1101E z funkcją oscylacji to praktyczne urządzenie, które sprawdzi się w każdym pomieszczeniu. Model jest dobrym rozwiązaniem dla osób szukających wydajnego sprzętu, który schładza powietrze w upalne letnie dni. Urządzenie jest przeznaczone do pracy w pomieszczeniach, gdzie nie ma możliwości zainstalowania klimatyzacji. Chłodny nadmuch sprawia, że temperatura odczuwalna w pokoju znacznie się obniża, co dodatkowo zwiększa komfort użytkownika. 

Model został wyposażony w funkcję oscylacji, która sprawia, że kolumna się obraca i wydmuchuje chłodne powietrze w zakresie od 0 do 55 stopni. Dzięki temu strumień powietrza zostaje równomiernie rozprowadzony. Urządzenie ma wbudowany timer, który pozwala na ustawienie czasu pracy zgodnie z wymaganiami użytkownika. Pracę wentylatora można ustawić na czas do 1, 2, 4 lub 8 godzin.   

Wentylator kolumnowy z oscylacją Honeywell HYF1101E ma 3-stopniową regulację prędkości oraz wysokość 80 cm. Model ma moc 36 W, która jest wystarczająca, aby schłodzić pomieszczenie. Użytkownicy są zadowoleni z wyboru tego urządzenia. Wentylator wykonany jest z wysokiej jakości materiałów. 

Urządzenie Honeywell HYF1101E to wentylator kolumnowy wyprodukowany z materiałów wysokiej jakości. Model ma 80 cm wysokości i stabilną podstawę. Obsługuje się go za pomocą panelu dotykowego z wyświetlaczem LCD, który znajduje się w górnej części wentylatora. Jest dostępny w kolorze czarnym.

Zalety
Funkcja oscylacji:

Funkcja oscylacji pozwala równomiernie rozprowadzić chłodne powietrze po całym pomieszczeniu.

Obsługa:

Model ma wygodny i prosty w obsłudze, dotykowy panel z wyświetlaczem LED.

Wbudowany timer:

Sprzęt ma wbudowany timer, który pozwala dopasować czas pracy do preferencji użytkownika.

Niewielki rozmiar:

Model ma niecały metr wysokości, dlatego jest to praktyczne rozwiązanie, które pozwala ustawić go w dowolnym miejscu w pomieszczeniu.

Moc:

Honeywell HYF1101E to urządzenie o mocy 36 W. Oznacza to, że jest bardzo ekonomiczne i można je używać bez obaw o wysokie rachunki za energię elektryczną.

Wady
Brak pilota zdalnego sterowania:

Urządzenie obsługuje się wyłącznie za pomocą dotykowego panelu. W zestawie nie ma dołączonego pilota do zdalnego sterowania.

 

 

 

 

2. Wentylator Podłogowy Volteno VO0029

 

Osoby, które preferują tradycyjny sposób walki z upałem, powinny się zainteresować modelem Volteno Volt00029. Jest to bardzo wydajny wentylator podłogowy, który na pewno przyniesie nam szybkie ochłodzenie w czasie gorących dni.

Moc urządzenia wynosi 40 W, co gwarantuje bardzo wydajną pracę. Dzięki temu w krótkim czasie poczujesz na ciele przyjemne, zimne powietrze. Poza tym produkt posiada aż 3 tryby pracy, które cechują się odmienną intensywnością wietrzenia oraz tempem obracania się. Wybranie odpowiedniego trybu pracy wymaga podejścia do aparatury i wybrania przycisku albo użycia automatycznego pilota. Średnica śmigła wynosi 40 cm, co gwarantuje wygenerowanie dużej ilości wiatru. Wykonanie produktu jest bardzo solidne, nie musisz się zatem obawiać, że wentylator przewróci się.

W swoich recenzjach konsumenci docenili dużą wydajność urządzenia. Dzięki temu chwilę po włączeniu prezentowanego modelu będziemy w stanie poczuć przyjemny, chłodny wiatr. Zdaniem klientów ten elegancki wentylator w dobrej cenie to ekonomiczna inwestycja, która na pewno ułatwi Ci relaks w czasie gorących letnich dni.

Dobrym produktem jest Volteno Volt00029, czyli wentylator o mocy 40 W. Sprzęt ma kolor czarny i jest wyposażony w 3 śmigła. Średnica urządzenia to 40 cm.

Zalety
Sterowanie:

Wentylatorem można sterować z pomocą pilota, który ma dobrze opisane funkcje i jest poręczny. Do obsługi służy również panel sterowania.

Regulacja prędkości:

Sprzęt pozwala na regulację prędkości, która ma 3 poziomy. Dostosowanie tej odpowiedniej do naszych oczekiwań jest łatwe.

Design:

Wentylator prezentuje się ładnie, może on również służyć jako ciekawa ozdoba do każdego pomieszczenia w domu.

Wady
Wydzielanie zapachu:

Jeżeli sprzęt działa dość długo, to może on wydzielać dość nieprzyjemny dla niektórych zapach. Trzeba wtedy przerwać jego pracę.

Wolne chłodzenie:

Niektóre osoby zauważyły, że sprzęt jest mało wydajny, na przyjemny chłodek trzeba chwilę poczekać.

 

 

 

 

3. Wentylator Stojący Sencor SFN 5040BL 

 

Sencor SFN 5040BL jest wentylatorem, który z pewnością zaciekawi konsumentów swoim kształtem. Wygląda on bardzo nowocześnie i wyróżnia się na tle innych produktów. Sprzęt ma funkcję oscylacji, która umila korzystanie z niego w ciepłe dni. 

Urządzenie ma 3 tryby pracy, wśród nich jest tryb naturalny, który może pomóc zasnąć w bardzo gorące noce. Zaletą jest obecność timera, możesz ustalić, że po 30 minutach wentylator samoistnie się wyłączy. Nie musisz martwić, że coś może się stać ze sprzętem, kiedy na przykład uśniesz.

Waga wentylatora to 4 kg. Jego dokładne wymiary to 29 cm x 29 cm x 111 cm, a średnica pojedynczego wiatraka to 15 cm. Moc sprzętu wynosi 90 W. Urządzenie jest wyposażone w panel sterowania, który dokładnie pokazuje, jakie funkcje zostały wybrane. Można je również zmieniać z pomocą dołączonego do zestawu pilota. 

Polecamy Sencor SFN 5040BL, czyli wentylator o mocy 90 W. Wymiary sprzętu wynoszą 29 cm x 29 cm x 111 cm. Jest on wykonany głównie z plastiku, ma jednak stalowe elementy wzmacniające konstrukcję.

Zalety
Design:

Prezentowany wentylator wygląda bardzo ciekawie. Przypomina głośnik i może być ozdobą każdego, nowoczesnego pomieszczenia.

Szybkość chłodzenia:

Dzięki dużej mocy (90 W) dane pomieszczenie zostaje bardzo szybko schłodzone, co jest cenione w upalne dni.

Duża ilość opcji:

Wentylator ma wiele opcji. Możesz wybrać jedną z kilku prędkości nawiewu oraz 3 różne tryby nawiewu (standardowy, nocny, naturalny). Dopasujesz działanie urządzenia do swoich preferencji.

Wady
Słaba farba:

Po pewnym czasie, szczególnie kiedy często korzysta się z wentylatora, mogą powstać na nim nieładne rysy.

 

 

 

 

» Przejrzyj produkty z poprzednich lat

Produkty te nie sa juz dostepne

 

 

AEG T-VL 5537

 

Jeśli poszukujesz wysokiej jakości wentylatora kolumnowego, to polecamy Ci zakup AEG T-VL 5537. Jest to bardzo innowacyjny sprzęt, który ma wysokość 120 cm. Największą zaletą modelu jest jego elegancki design, który sprawia, że sprzęt będzie dobrze prezentował się w każdym wnętrzu.

Warto dodać, że maszyna posiada aż 3 prędkości, co sprawia, że szybko wybierzemy odpowiedni tryb pracy i dostosujemy do temperatury w naszym domu. Warto dodać, że cała obsługa modelu odbywa się za pośrednictwem pilota, co zapewnia nam duży komfort w czasie relaksu w pokoju lub podczas pracy w biurze. Warto dodać, że sprzęt może być używany w sypialni w czasie upałów, bowiem możemy zaprogramować timer na 2 h, 4 h lub 8 h pracy.  W tym czasie praca wentylatora będzie cichsza, co na pewno umożliwi nam spokojny sen. Dodatkowo maszyna obraca się o 80 st.

Elegancki design i niewielkie rozmiary sprawiły, że bardzo dużo konsumentów zdecydowało się na zakup prezentowanego produktu. Dodatkowo, możliwość prostego dostosowania prędkości pracy za pomocą pilota spotkała się z aprobatą wielu klientów. Moc 40 W gwarantuje szybką i wydajną pracę, co przynosi natychmiastowe ochłodzenie.

AEG T-VL 5537 to wentylator o mocy 40 W. Jego wysokość wynosi 120 cm. Jest on wykonany ze stali szlachetnej. Wentylator ma 3 prędkości pracy.

Zalety
Solidne wykonanie:

Większość elementów jest wykonana ze stali szlachetnej. Są one odporne na działanie czynników zewnętrznych, a także na zmiany pogodowe. W rezultacie masz pewność, że sprzęt nie ulegnie łatwo zniszczeniu.

Design:

Wentylator ładnie się prezentuje. Możesz go umieścić w widocznym miejscu i nie musisz chować, ponieważ sprzęt nie będzie burzył harmonii wnętrza.

Funkcja oscylacji:

Ze względu na to, że wentylator podczas pracy się obraca, chłodne powietrze dociera do każdego kąta w danym pomieszczeniu.

Sterowanie:

Na sprzęcie znajdują się przyciski, dzięki którym możesz zmieniać ustawienia. Do tego celu służy również poręczny pilot, którego obsługa nie jest skomplikowana.

Wydajność:

Dzięki dużej wydajności pracy powietrze w pokoju szybko staje się chłodne. Ciekawą funkcją jest też możliwość włączenia trybu naturalnego powiewu.

Wady
Głośność:

Sprzęt wydaje głośne dźwięki, mogą one przeszkadzać niektórym domownikom.

 

AEG VL5668S

 

AEG VL5668S to wentylator o mocy 45 W. Sprzęt jest regulowany pod kilkoma względami, jest to kąt nachylenia oraz wysokość. Dzięki regulacjom tego typu możesz łatwo dopasować wentylator do swoich preferencji. Urządzenie waży 2,5 kg, nie jest ono ciężkie, więc możesz je łatwo przenosić z miejsca na miejsce. 

Sprzęt jest bardzo stabilny, a zawdzięcza to dobrze wykonanej podstawie. Nie musisz się bać, że podczas korzystania z wentylatora, ten nagle upadnie. Urządzenie ma 3 wiatraki, które są zabezpieczone siatką. Żaden maluch nie wsadzi rączki pomiędzy wiatraki. Prędkość wentylacji ma 3 stopnie. Poza tym wentylator ma również 2 tryby działania, w tym naturalny nawiew. 

Zmiana ustawień odbywa się z pomocą dołączonego do zestawu pilota i nie jest skomplikowana. Wentylator dobrze się prezentuje. Jest on cały czarny, w podstawie ma metalowe elementy. Sprzęt jest dobrze wykonany i tym samym wysoce bezawaryjny.

AEG VL5668S to wentylator o średnicy 40 cm. Jest on wykonany z połączenia tworzywa sztucznego oraz z metalu. Moc prezentowanego sprzętu wynosi 45 W.

Zalety
Szybkość schładzania:

Prezentowany sprzęt szybko chłodzi pomieszczenie. Nie musisz więc długo czekać, aby nacieszyć się chłodnym powiewem w gorący dzień.

Design:

Wentylator dobrze się prezentuje w każdym pomieszczeniu. Wygląda on nowocześnie i elegancko, może być też traktowany jako ozdoba.

Solidne wykonanie:

Sprzęt jest nie tylko wykonany z tworzywa sztucznego, ale również z metalowych elementów. W rezultacie nie musisz się martwić, że szybko zostanie zniszczony.

Stabilność:

Urządzenie jest na tyle stabilne, że nie przewraca się nawet pod wpływem wiatru i lekkich pchnięć.

Wady
Głośność:

Prezentowany wentylator jest głośny, co może nie podobać się wymagającym użytkownikom.

 

 

» Przejrzyj produkty z poprzednich lat

Subskrybuj
Notify of
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments
DMCA.com Protection Status
film indirfilm indirmefull program indir