Najlepszy wentylator biurkowy USB

Ostatnio aktualizowane: 25.10.20

 

Tabela porównawcza

 

Zalety
Wady
Podsumowanie
Oferty

 

 

Jaki wentylator biurkowy USB wybrać?

 

Praca w biurze bywa uciążliwa, szczególnie w upalne dni. Rozgrzane komputery generują ciepło, przez co w pomieszczeniu temperatura rośnie. To negatywnie wpływa na naszą koncentrację oraz samopoczucie. Rozwiązaniem jest wentylator biurkowy podłączany przez wtyczkę USB. Jest to małe urządzenie, które postawione na biurku i zasilane przez komputer wytwarza powiew wiatru. Sprzęt chłodzi nie tylko nas, ale także i rozgrzany sprzęt biurowy. W tym poradniku przedstawiamy istotne informacje przydatne przy wyborze takiego produktu.

Konsumenci zgodnie stwierdzają, że najlepsze wentylatory biurkowe USB mają przycisk ON/OFF. Oznacza to, że ich włączenie i wyłączenie nie wymaga ciągłego podpinania i odpinania z gniazdka USB.

W sklepach znajdziesz wentylatory różnej wielkości. Warto wybrać model dopasowany do naszych potrzeb. Jeżeli w Twoim biurze jest bardzo gorąco, wybierz sprzęt o dużej średnicy wynoszącej co najmniej 13 mm. Taki produkt zapewni Ci silny i szeroki powiew wiatru przynoszący ulgę podczas gorących dni. Mniejsze modele o średnicy 10 mm generują delikatny powiew, który nie zakłóci Twojej pracy na komputerze.

Najlepszy wentylator biurkowy w 2020 roku jest lekki i można go przechowywać w torbie na laptopa. Taki sprzęt jest kompaktowy i sprawdzi się w podróży. Istotna jest również długość samego kabla. Przewód nie powinien ograniczać naszych ruchów, a jednocześnie być zbyt długi, przez co urządzenie stanie się bardziej kłopotliwe w transporcie. Optymalna długość kabla wynosi od 60 cm do 120 cm. Na wygodę w podróży wpływa również szerokość sprzętu. Produkt może mierzyć od 10 do nawet 15 cm.

Na rynku dostępnych jest wiele modeli wiatraków biurkowych. Różnią się one nie tylko pod względem wielkości, ale także i designu. Wybierając sprzęt do biura zdecyduj się na produkt w stonowanych barwach, który nie będzie Cię rozpraszał w pracy. W sklepach znajdziesz również modele w nasyconych kolorach, które ożywią Twoje domowe biurko.

Zwróć uwagę na funkcjonalność danego sprzętu. Niektóre wentylatory można użytkować w samochodzie dzięki przejściówce podłączanej do zapalniczki. W ten sposób wiatrak umili Ci czas podczas prowadzenia auta w upalne dni lata wzmacniając efekt działania klimatyzacji. Jest to bardzo przydatny gadżet, który szczególnie sprawdzi się podczas rodzinnego wyjazdu na wakacje.

 

 

Wentylatory biurkowe USB – ranking

 

 

LOGILINK Mini 

 

LOGLINK Mini to wentylator biurkowy USB w dobrej cenie, który doskonale sprawdzi się podczas pracy na komputerze w upalne dni. Jest on bardzo łatwy w obsłudze, gdyż uruchamia się go poprzez włożenie wtyczki urządzenia do portu USB w naszym laptopie czy komputerze oraz naciśnięcie przycisku ON. To oznacza, że nie musimy za każdym razem odpinać przewód, aby wyłączyć wiatrak.

Dodatkowym atutem tego produktu jest kabel mający długość 1,2 m, dzięki któremu możemy ustawić nasz wentylator w dowolnym miejscu na biurku. Samo urządzenie ma regulację kąta nachylenia, więc mamy możliwość dostosowania podmuchu wiatru do naszych potrzeb. Średnica wentylatora wynosi 13 mm, dlatego produkt jest łatwy w transporcie i możemy go wszędzie ze sobą zabrać.

Opinie na temat tego modelu są bardzo pochlebne, głównie ze względu na mały rozmiar oraz prostą obsługę. Według opinii konsumentów jest to bardzo funkcjonalny gadżet, który sprawdzi się w domu, jak i w biurze.

 

 

 

 

EQUATION TX-401D-U(BK)-AD 

 

Wentylator biurkowy EQUATION TX-401D-U(BK)AD to urządzenie, które poprawi komfort pracy przy komputerze w gorące, letnie dni. Wiatraczek ma średnicę 10 mm, a jego szerokość to 14,5 cm. Produkt jest bardzo łatwy w transporcie i możemy go wszędzie zabrać ze sobą.

Urządzenie uruchamia się za pomocą podpięcia do wtyczki USB w naszym laptopie lub komputerze. Warto również wspomnieć, że wentylator jest bardzo cichy i nie zakłóci naszej pracy, a jednocześnie zapewni nam silny powiew wiatru. Dodatkowym atutem tego modelu jest możliwość regulacji kąta nachylenia – możemy go ustawić w dowolny sposób.  

Produkt może być użytkowany w samochodzie poprzez podpięcie do gniazda zapalniczki. Konsumenci docenili przedstawiony model za funkcjonalność oraz cichą pracę.

 

 

 

 

Trust Ventu 

 

Trust Ventu to stylowy wiatrak biurkowy na USB, który sprawdzi się podczas pracy w domu, jak i w podróży. Głównym atutem tego produktu jest jego ciekawy design. Sprzęt dostępny jest w neonowo-różowym kolorze, który przykuje uwagę każdego, kto przejdzie koło Twojego biurka.

Urządzenie wyróżnia się bardzo cichą pracą, która nie zakłóca spokoju. Co więcej, mocny strumień powietrza możemy regulować w pionie i dostosować działanie sprzętu do naszych potrzeb. Wentylator ma stabilne nóżki wyposażone w elementy antypoślizgowe dające nam gwarancję, że urządzenie nie przewróci się na biurku.

Przycisk ON/OFF daje nam możliwość wyłączenia wiatraka bez konieczności wypięcia go. Jest to dobry produkt, który zapewni nam ulgę podczas upalnych dni. Opinie na jego temat są bardzo pozytywne ze względu na wyjątkowy design oraz wydajną pracę.

 

 

 

 

» Przejrzyj produkty z poprzednich lat

 

Produkty te nie sa juz dostepne

 

 

Znalezienie praktycznego i efektywnie działającego wentylatora biurkowego nie jest łatwym zadaniem. Duży wpływ na to ma mnogość takich produktów na rynku, jak również konieczność zwracania uwagi na moc, możliwość regulacji prędkości nawiewu oraz kilka innych cech. Postanowiliśmy ułatwić zakup osobom mającym problem z dokonaniem dobrej decyzji. Na naszej stronie umieściliśmy zestawienie prezentujące najlepsze wentylatory biurkowe. Produkty znajdujące się w rankingu nie zostały wybrane przypadkowo. Wytypowaliśmy je po szczegółowej analizie opinii konsumentów, które znaleźliśmy w Internecie. Dzięki temu udało nam się wywnioskować, że największą popularnością cieszy się sprzęt Bomann VL1137CB. Jest to urządzenie o niewielkich gabarytach i estetycznym designie. Ponieważ sprzęt ma dwie prędkości nawiewu, z łatwością dostosujemy jego pracę do własnych potrzeb. Dodatkowymi udogodnieniami w przypadku wspomnianego wentylatora są m.in. uchwyt do przenoszenia oraz możliwość regulacji ustawienia czaszy. Na drugim miejscu plasuje się Stadler Form Charly Little 2. Jest to model zrobiony z wytrzymałych materiałów, czyli stali, cynku i aluminium.

 

 

Jaki wentylator biurkowy kupić?

 

Poradnik zakupowy

Latem, kiedy temperatura na zewnątrz często przekracza 30 st. C wielogodzinna praca przy biurku może okazać się bardzo trudna. Dotyczy to zwłaszcza osób przebywających w nieklimatyzowanych pomieszczeniach. Na szczęście są sprawdzone sposoby na to, by szybko się ochłodzić. Jednym z nich jest zakup wentylatora biurkowego. Takie urządzenie jest niewielkie, więc nie zajmuje zbyt dużo miejsca. Jednocześnie działa ono na tyle efektywnie, że możemy choć na chwilę zapomnieć o upale. Postanowiliśmy ułatwić zakup osobom, którym marzy się taki sprzęt. Przygotowaliśmy poradnik, w którym podpowiadamy, jaki wentylator biurkowy wybrać.

 

 

 

Najważniejsze zalety tego typu produktów

Wentylatory biurkowe skrywają wiele istotnych zalet. Jedną z najważniejszych jest to, że należące do tej grupy urządzenia mają niewielkie gabaryty i są przez to wyjątkowo poręczne. Nikt też nie powinien mieć problemów z przymocowaniem takiego produktu do blatu swojego biurka.

Wielu osobom wydaje się, że wentylator to zbędny zakup, jeżeli pracujemy w klimatyzowanym pokoju. Niemniej jednak zdarzają się sytuacje, kiedy awaria klimatyzacji uniemożliwia pracę w komfortowych warunkach. Dlatego zawsze warto mieć w szafce niewielki wentylator, aby szybko ochłodzić się w kryzysowej sytuacji.

Warto dodać, że urządzenia biurkowe mimo wszystko nie przeszkadzają osobom przebywającym z nami w pomieszczeniu. Wszystko przez to, że ze względu na małe śmigła, zasięg takiego urządzenia nie jest zbyt duży. Poza tym produkt nie pracuje bardzo głośno, więc bez przeszkód skupimy się na wykonywanych obowiązkach.

 

Sposób zasilania

Uważa się, że najlepszy wentylator biurkowy działa niezawodnie, nawet gdy nie mamy dostępu do prądu (np. w wyniku awarii). Jeżeli chcemy, aby zakupiony sprzęt świetnie sprawdzał się w każdych warunkach sprawdźmy jego sposób zasilania.

W przypadku dużych wentylatorów (zwłaszcza stojących) większość z nich wymaga podłączenia do gniazdka. Jednak takie rozwiązanie często nie sprawdza się w biurze. Może się okazać, że przewód zasilający urządzenie jest zbyt krótki, w efekcie czego konieczne będzie skorzystanie z przedłużacza. To niekiedy utrudnia swobodne poruszanie się po pomieszczeniu, gdyż przez nieuwagę ktoś może się potknąć o kabel. Dlatego na rynku pojawia się coraz więcej wentylatorów biurkowych nie wymagających podłączenia do prądu. Takie produkty są przeważnie zasilane akumulatorowo. Wbudowana bateria (najczęściej litowo-jonowa) pozwala nawet na kilka godzin pracy. Wystarczy regularnie ją ładować, aby móc korzystać z urządzenia zawsze, kiedy uznamy to za konieczne. Niektóre sprzęty są dodatkowo wyposażone w port USB. Takie rozwiązanie sprawia, że w razie potrzeby podłączymy wentylator do laptopa czy ładowarki smartfona.

 

Ustawienia prędkości nawiewu

Robiąc zakupy musimy uważnie przyjrzeć się wszystkim funkcjom urządzenia. Bardzo ważne jest, aby wybrany produkt pozwalał nam na samodzielne decydowanie o prędkości nawiewu. Inaczej może się okazać, że wentylator chłodzi zbyt mocno lub za słabo, a my nic nie będziemy mogli z tym zrobić.

Zazwyczaj takie sprzęty mają do wyboru 2 lub 3 prędkości pracy. To pozwala nam czuć się komfortowo, niezależnie od panującej na zewnątrz temperatury.

 

Oscylacja

Często mówi się, że to, jaki wentylator biurkowy jest najlepszy zależy od tego, czy został on wyposażony w funkcję oscylacji. To inaczej możliwość obracania się sprzętu na boki. Dzięki temu skuteczniej chłodzi on powietrze w pomieszczeniu i jednocześnie służy nie jednej, ale kilku osobom.

Standardowo kąt oscylacji wentylatorów montowanych na biurku wynosi 90 st. To w zupełności wystarczy, aby szybko się ochłodzić, a jednocześnie nie utrudniać pracy swoim współpracownikom. Dla porównania, urządzenia kolumnowe mogą obracać się o 180 st., niektóre nawet 360 st. W przypadku modeli biurkowych, tak duży kąt oscylacji nie byłby zbyt praktycznym rozwiązaniem, gdyż sprzęt mógłby np. zahaczyć o monitor.

 

 

Sposób montażu

Dostępne w sklepach wentylatory na biurka różnią się nie tylko funkcjonalnością, ale również sposobem montażu. Niektóre modele wyposażone są w specjalny klips, przy pomocy którego przypniemy urządzenie do blatu. Gdy nie mamy takiej możliwości, wówczas lepiej sprawdzi się sprzęt na drążku z antypoślizgową podstawą.

 

Materiał wykonania

Materiał wykonania w dużej mierze decyduje o trwałości wentylatora. Dlatego nasz wybór nie powinien być przypadkowy. Większość modeli biurkowych produkowana jest z plastiku. Ważne, aby był on dobrej jakości, inaczej obudowa sprzętu szybko się zniszczy. Pamiętajmy, że istotną rolę odgrywa także to, z czego wykonano śmigła, czyli jeden z najważniejszych elementów budowy wentylatorów. Te plastikowe mogą okazać się mało wytrzymałe (zwłaszcza, gdy urządzenie jest intensywnie użytkowane). Dlatego polecamy zakup sprzętu wyposażonego w śmigła stalowe lub metalowe. Są one bardziej solidne, a dodatkowo wykazują odporność na niewielkie uszkodzenia mechaniczne.

 

Wentylatory biurkowe w dobrych cenach

Wentylatory biurkowe kosztują średnio od 10 zł do 100 zł. Na cenę sprzętu wpływa zarówno liczba dostępnych funkcji i wykorzystane do produkcji materiały, jak również sama marka. Okazuje się, że urządzenia oferowane przez bardzo znanych producentów są znacznie droższe. Na ich zakup musimy często przeznaczyć 200 zł, czasem nawet nieco więcej. Zazwyczaj jednak tak kosztowne wentylatory wyposażone są w wiele udogodnień, takich jak regulacja kąta nachylenia czy wysokości czaszy, bądź też uchwyt ułatwiający przenoszenie.

 

 

Najlepsze wentylatory biurkowe w 2020 roku

 

Osobom, które po zapoznaniu się z poradnikiem zakupowym wciąż mają wątpliwości, co do wyboru odpowiedniego produktu polecamy ranking wentylatorów biurkowych. Umieściliśmy w nim opisy urządzeń, które bez wątpienia doskonale sprawdzą się zarówno w biurze, jak i w domu.

 

Nasze zalecenia

 

Bomann VL1137CB 

 

Bomann VL1137CB to wentylator na biurko o mocy 30 W. Urządzenie jest dostępne w kolorze białym. Zostało ono wyposażone w 2 prędkości nawiewu, w efekcie czego łatwo możemy dostosować pracę sprzętu do swoich potrzeb. W przypadku powyższego modelu mamy również możliwość dowolnego ustawienia kąta nachylenia czaszy, co jest dodatkowym udogodnieniem.

Produkt stoi na stabilnym statywie z okrągłą podstawą. Z tego względu sprzęt nie przesuwa się podczas pracy i nie ma ryzyka, że przypadkowo spadnie na podłogę (przez co uległby uszkodzeniu). Polipropylenowe skrzydła zostały zabezpieczone wytrzymałą siatką, co ma pozytywny wpływ na bezpieczeństwo użytkowania wentylatora. Prezentowany model jest zasilany sieciowo. Ma on funkcję oscylacji, a także specjalny uchwyt do przenoszenia.

Konsumenci chwalą urządzenie przede wszystkim za niewielkie wymiary (27,5 cm x 37,5 cm x 22 cm). Sprzęt zmieści się nawet na małym biurku i mimo wszystko nie będzie przeszkadzać. Co więcej, wentylator łatwo się obsługuje przy pomocy przycisków umieszczonych w podstawie.

Bomann VL1137CB to bardzo dobry wentylator biurkowy do 100 zł. Moc urządzenia jest równa 30 W. Wymiary modelu to: wysokość – 29 cm, głębokość – 20 cm, szerokość – 28 cm i średnica – 23 cm.

Zalety
Konstrukcja:

Prezentowany wentylator jest wsparty na solidnie wykonanej, stabilnej nóżce. Z uwagi na to, że środek ciężkości jest dobrze wyważony nie ma obaw o to, że urządzenie będzie się chwiało na boki.

Regulacja kąta nachylenia:

Użytkownik może w łatwy sposób regulować kąt nachylenia modelu. Pozwala to lepiej dostosować produkt do własnych potrzeb.

Uchwyt:

Na obudowie sprzętu znajduje się praktyczny uchwyt. Jest on wykonany z dobrych gatunkowo tworzyw, a co więcej dobrze wyprofilowany. W efekcie przenoszenie sprzętu jest wygodne, a ryzyko, że model wyślizgnie się z dłoni zostało znacznie zminimalizowane.

Sterowanie:

Wiele osób potwierdza, że wentylator biurkowy Bomann VL1137CB jest łatwy w użytkowaniu. Model ma 3 dobrze opisane przyciski, dzięki czemu obsługa sprzętu nie stanowi problemu.

Design:

Produkt ma biały kolor i klasyczny kształt, dlatego z pewnością będzie pasował do wystroju każdego biura.

Wady
Głośność pracy:

W nielicznych recenzjach można przeczytać, że sprzęt generuje stosunkowo duży hałas, szczególnie jeśli wybierzemy największą prędkość.

 

 

 

 

Stadler Form Charly Little 2 

 

Zachęcamy do zapoznania się z dokładnym opisem wentylatora biurkowego Stadler Form Charly Little. Jest to urządzenie o mocy 45 W, które skutecznie chłodzi pomieszczenie. Dodatkową zaletą, poza dużą mocą sprzętu, jest także system oscylacji. Głowica produktu obraca się podczas pracy, więc możliwe jest skuteczne schłodzenie całego pomieszczenie.

Wymiary wentylatora są następujące: 35,2 cm x 39,5 cm x 25,5 cm, a jego waga wynosi 3,5 kg. Model będzie odpowiedni do pomieszczeń o powierzchni do 40 m2. Produkt został zrobiony z cynku, aluminium i stali. Ma srebrny kolor, dlatego pasuje do wielu wnętrz. Użytkownik ma możliwość regulacji kąta nachylenia dmuchawy. Może także zmieniać prędkość pracy urządzenia.

Zdaniem wielu konsumentów wentylator Stadler Form Charly Little 2 ładnie prezentuje się nie tylko w biurze, ale także w sypialni czy pokoju dziennym. Zaletą jest to, że model zrobiono w wytrzymałych materiałów.

Wentylator biurkowy Stadler Form Charly Little ma moc równą 45 W. Produkt zrobiono z cynku, aluminium i powlekanej stali. Wymiary modelu to: 35,2 cm x 39,5 cm x 25,5 cm.

Zalety
System oscylacji:

Urządzenie ma dobrze opracowany system oscylacji. W rezultacie sprzęt rozprowadza chłodne powietrze równomiernie w całym pomieszczeniu. Nawet jeśli wstaniemy od biurka, będziemy odczuwali ten sam, przyjemny chłód.

Podstawa:

Model ma solidną podstawę. Dobrze utrzymuje ona całą konstrukcję i chroni przed przypadkowym przewróceniem się sprzętu.

Użyte do produkcji materiały:

Wentylator biurkowy Stadler Form Charly Little został wykonany z bardzo mocnych materiałów. Do jego produkcji wykorzystano cynk, aluminium i powlekaną stal. Takie połączenie tworzyw daje pewność, że model nie zniszczy się zbyt szybko, a tym samym będzie nam długo służył.

Poziomy prędkości:

Użytkownik ma do dyspozycji 3 poziomy prędkości. W rezultacie konsument może dostosować pracę urządzenia do warunków panujących w pomieszczeniu.

Wady
Uchwyt:

Pewna grupa Internautów wskazuje, że uchwyt jest zbyt cienki, dlatego podczas przenoszenia wbija się w dłoń powodując dyskomfort.

 

 

 

 

Rowenta Essential VU2110F1 

 

Wentylator biurkowy Rowenta Essential VU2110F1 ma moc 35 W i jest zasilany sieciowo. Generowany przez urządzenie poziom hałasu nie przekracza 41 dB. Oznacza to, że nawet wielogodzinna praca produktu nie powinna utrudniać wykonywania codziennych obowiązków nam oraz innym osobom w pomieszczeniu.

Model Rowenta Essential VU2110F1 ma funkcję oscylacji, a więc obraca się on na boki i tym samym skuteczniej chłodzi powietrze w biurze. Możliwość regulacji kąta nachylenia wentylatora sprawia natomiast, że ustawimy sprzęt tak, aby nikomu nie przeszkadzał. Urządzenie ma plastikową obudowę w kolorze czarnym i kontrastowe, niebieskie skrzydła. Stabilność zapewnia mu szeroka podstawa z umieszczonymi pod spodem, antypoślizgowymi stopkami.

Opinie o wentylatorach biurkowych marki Rowenta są dowodem na to, że dostępne w ofercie firmy sprzęty świetnie sprawdzają się w każdych warunkach. Wspomniany model jest niewielki, a mimo to działa efektywnie. Poza tym produkt doskonale się prezentuje i może być dodatkową ozdobą biura.

Rowenta Essential VU2110F1 to wentylator biurkowy o mocy równej 28 W. Średnica śmigła wynosi 25 cm. Produkt ma czarną obudowę i niebieskie śmigło.

Zalety
Oscylacja:

Wentylator obraca się na boki, co gwarantuje skuteczne chłodzenie całego pomieszczenia. W związku z tym możemy korzystać z urządzenia nie tylko wtedy, kiedy siedzimy przy biurku, ale także, jeśli robimy inne rzeczy, np. czytamy książkę na fotelu czy w łóżku.

Energooszczędny:

Jak zapewnia producent, sprzęt nie pobiera zbyt dużo prądu. Nie musimy się więc obawiać o to, że jeśli będziemy regularnie korzystać z wentylatora, nasze rachunki za energię elektryczną znacznie się zwiększą.

Wykonanie:

Wiele osób zwróciło uwagę na staranne wykonanie produktu. Obudowa modelu wykazuje dużą odporność na zarysowania, dzięki czemu wiatrak wygląda, jak nowy nawet po kilku tygodniach użytkowania.

Wady
Regulacja wysokości:

Niektórzy konsumenci uznają, że wadą produktu jest to, że nie można regulować jego wysokości.

 

 

 

 

First FA-5562 

 

Wielu konsumentów wypowiedziało się pochlebnie na temat wentylatora biurkowego First FA-5562. Nie mogliśmy więc nie zamieścić jego opisu w naszym rankingu. Moc urządzenia wynosi 40 W. Średnica śmigła jest równa 30 cm. Sprzęt jest zasilany sieciowo. Jak podaje producent, wentylator nie pobiera dużo prądu.

Użytkownik może wybrać 1 z 3 poziomów pracy. Dzięki temu może regulować pracę urządzenia, a tym samym dostosowywać ją do warunków temperaturowych, które panują w pomieszczeniu. First FA-5562 to wentylator obrotowy. Jest on w stanie w stosunkowo krótkim czasie ochłodzić nawet całe pomieszczenie. Użytkownicy zapewniają, że głowica działa płynnie. Produkt ma miedziany kolor.

Po przeczytaniu opublikowanych w Internecie opinii można dojść do wniosku, że wentylator First FA-5562 ma wiele zalet. Wśród atutów sprzętu wyróżnia się: efektywność, solidność wykonania i dużą moc. Na uwagę zasługuje również to, że model nie jest zbyt hałaśliwy.

Moc wentylatora biurkowego First FA-5562 wynosi 40 W. Średnica modelu jest równa 30 cm. Produkt ma miedziany kolor.

Zalety
Efektywność:

System oscylacji zapewnia efektywność działania sprzętu. Przy użyciu wentylatora można ochłodzić nie tylko przestrzeń wokół biurka, ale całe pomieszczenie. W efekcie z urządzenia może korzystać kilka osób.

Płynny ruch głowicy:

Wiele osób zapewnia, że głowica podczas obrotu nie zacina się gwarantując tym samym płynną pracę. Zastosowany mechanizm jest skuteczny i solidny.

Czyszczenie:

Model First FA-5562 jest łatwy w czyszczeniu. Wystarczy raz na jakiś czas przetrzeć produkt wilgotną, miękką szmatką, aby usunąć z jego powierzchni wszelkie zabrudzenia.

Wady
Design:

Z uwagi na to, że design produktu nawiązuje nieco do stylistyki retro model nie będzie pasował do każdego wnętrza.

Obsługa:

Kilka osób wskazuje, że na początku miało problem z obsługą urządzenia.

 

 

 

 

Ravanson WT-7046 

 

Model Ravanson WT-7046 ma moc 70 W, co zapewnia wysoką skuteczność działania. Jest to urządzenie 3w1. Może więc ono nam posłużyć nie tylko jako wentylator biurkowy, ale również wiszący lub stojący (wystarczy zamontować lub zdjąć poszczególne elementy konstrukcji). Sprzęt ma średnicę wynoszącą 46 cm. Jego skrzydła zostały wykonane z metalu, a więc nie są one podatne na uszkodzenia.

Produkt ma szeroką i stabilną podstawę. Dlatego nie musimy się martwić, że urządzenie podczas pracy spadnie na podłogę lub przewróci się na blacie. Automatyczna oscylacja sprawia, że wentylator może służyć nie jednej, ale kilku osobom (zwłaszcza, kiedy siedzą one bardzo blisko siebie). Sprzęt jest zasilany sieciowo.

Przedstawione urządzenie może pracować wiele godzin bez przerwy. Z pewnością nie ulegnie ono awarii, gdyż zostało wyposażone w specjalne zabezpieczenie przed przegrzaniem. Według konsumentów jest to jedna z najbardziej istotnych zalet produktu. Dodatkowymi atutami wentylatora są: 3-stopniowa regulacja prędkości nawiewu, niewielkie wymiary oraz mocny silnik.

Ravanson WT-7046 to wentylator biurkowy o wymiarach: 140 cm x 50 cm. Moc urządzenia wynosi 80 W. Model ma srebrno-czarny kolor.  

Zalety
Zastosowanie:

Wentylator sprzedawany jest w zestawie z wysoką, zdejmowaną podstawką. W związku z tym możemy ustawić sprzęt nie tylko na biurku, ale także na podłodze. Istnieje również możliwość montażu na ścianie.

Bezpieczeństwo:

Model ma zabezpieczenie przed przegrzaniem. Zmniejsza to prawdopodobieństwo, że sprzęt ulegnie awarii.

Wady
Wykonanie:

Konsumenci zaznaczają, że plastikowa podstawa nie tylko nie wygląda estetycznie, ale też jest podatna na uszkodzenia. Użytkownicy zwracają także uwagę na nie najlepsze wykonanie obudowy.

Głośność:

Niektóre osoby, które przetestowały urządzenie twierdzą, że generuje ono hałas już na najmniejszej prędkości. W efekcie po pewnym czasie korzystanie z wentylatora może okazać się uciążliwe.

 

 

 

 

Produkty te nie sa juz dostepne

 

 

Forever Fan-300

Przedstawiamy Forever Fan-300, czyli sprzęt zasilany akumulatorowo. Ze względu na to, że powyższy model ma port USB możemy go podłączyć do laptopa (np. w przypadku rozładowania się baterii). Wentylator ma prosty design i jest dostępny w kolorze czarnym. Dlatego bardzo dobrze prezentuje się on na biurku.

Urządzenie ma wymiary: 14 cm x 10 cm. Dlatego nie zajmie ono zbyt dużo miejsca na blacie. Warto dodać, że produkt ma 3-stopniową regulację siły nawiewu i z pewnością okaże się bardzo pomocny podczas dużych upałów. Obudowa wentylatora została wykonana z wytrzymałego materiału, dlatego model Forever Fan-300 nie zniszczy się, nawet gdy będziemy go użytkować codziennie.

Jak wynika z opinii konsumentów sprzęt jest bardzo elegancki, a jednocześnie praktyczny. Z łatwością dostosujemy jego działanie do swoich preferencji. To powoduje, że możemy zapomnieć o pracy w niekomfortowych warunkach. Ponieważ urządzenie obsługuje się przy pomocy dwóch przycisków, na pewno każdy sobie z tym poradzi.

 

 

Tracer TRAPOD45499

 

Model Tracer TRAPOD45499 spodoba się osobom, które chcą znaleźć dobry i tani wentylator biurkowy. Produkt jest zasilany przez port USB. Aby ochłodzić się w upalny dzień wystarczy podłączyć sprzęt do laptopa lub ładowarki telefonu komórkowego. Długość kabla zasilającego urządzenie wynosi 1,2 m.

Cechą wyróżniającą produkt jest możliwość swobodnej regulacji kąta nachylenia czaszy. Pozwala to na ustawienie wentylatora w taki sposób, aby nie przeszkadzał on naszym współpracownikom. Przedstawiony model ma praktyczny przełącznik on/off, za sprawą którego nie musimy odpinać kabla od komputera, kiedy chcemy wyłączyć sprzęt.

Wielu konsumentów doceniło opisane wyżej urządzenie za niewielkie gabaryty i wyjątkowo cichą pracę. Ponieważ produkt nie generuje dużego hałasu możemy skupić się na wykonywanej pracy. Dużym atutem wentylatora jest także bezpieczeństwo użytkowania. Metalowe skrzydła zostały pokryte ochronną siatką. Nie ma więc ryzyka, że zrobimy sobie krzywdę, gdy przypadkowo dotkniemy czaszy podczas pracy sprzętu.

 

 

Jaki wentylator biurkowy mały wybrać?

 

W ciepłe dni bardzo ciężko znaleźć orzeźwienie, szczególnie jeśli musimy zostać w domu, aby na przykład pracować przy komputerze. W takim wypadku możemy sobie trochę umilić takie spędzanie czasu, włączając wentylator biurkowy. Na sklepowych półkach jest wiele lepszych lub gorszych wiatraków. Skąd mamy wiedzieć, który z nich to ten odpowiedni? Aby odpowiedzieć na to pytanie, przygotowaliśmy krótki poradnik oraz opisy kilku produktów.

Najlepszy mały wentylator biurkowy w 2020 roku daje nam możliwość zmiany intensywności nawiewu. Jest to bardzo ważne szczególnie podczas zmieniającej się pogody. Kiedy temperatura przekracza 30 st. C, to z pewnością będziemy potrzebowali mocnego nawiewu. Jeżeli jednak stopnie zaczną spadać, to maksymalny poziom może się okazać za mocny, a nam będzie nieprzyjemnie.

Kolejną kwestią są wykorzystane do produkcji materiały. Wiele osób uważa, że najlepsze małe wentylatory biurkowe są zazwyczaj wykonane z dobrej jakości plastiku. Taki materiał gwarantuje nam, że są one wystarczająco lekkie, aby je przenosić, lecz jednocześnie nie niszczą się zbyt szybko. Jeżeli chodzi o śmigła, to są one często wykonane również ze stali.

Ważne jest zasilanie wentylatora. Większość modeli ma przewód, który łączymy z gniazdkiem. Takie zasilanie może jednak być problematyczne w przypadku, kiedy kabel wentylatora jest stosunkowo krótki. Dlatego na rynku znajdziemy wiele modeli akumulatorowych. Mają one wbudowane malutkie akumulatorki, które zmusimy naładować, co może być dużą wadą dla niektórych osób.

Przypatrz się również dodatkowym funkcjom sprzętu. Jedną z najbardziej pożądanych jest oscylacja. Oznacza to, że wentylator będzie poruszał się z boku na bok, a nie wiał nam cały czas w twarz. W takim wypadku jest nam przyjemniej, a w całym pokoju nastąpi wymiana powietrza.

Montaż jest również ważną kwestią podczas wybierania wentylatora biurkowego. Wiele z nich wyposażono w klips, który wystarczy doczepić do blatu. Pamiętaj jednak, że zbyt płytko doczepiony może odpaść. Inne modele mają zwykłe podstawy. Warto jest wybrać wentylator z antypoślizgiem, dzięki któremu jesteśmy pewni, że nie spadnie on podczas nawiewu.

 

 

Wentylatory biurkowe małe – ranking

 

 

Esperanza EA149G 

 

Esperanza EA149G to mały wentylator biurkowy, który ma specjalną, stabilną podstawkę. Jest ona otulona gumą, zatem również tłumi drgania. Produkt daje nam możliwość regulowania kąta nachylenia, więc ustawienie go w zależności od naszych preferencji jest bardzo łatwe. Wentylator ma kolor zielony.

Moc urządzenia wynosi 2,5 W. Ma ono 3 śmigła, które wystarczająco ochładzają nas w bardzo ciepłe dni. Produkt jest zasilany kablem, który podłączamy do portu USB. Możemy więc w łatwy sposób podłączyć sprzęt do komputera, powerbanka czy innego urządzenia. Model jest wyposażony we włącznik, dlatego każdorazowe odpinanie kabelka USB nie jest konieczne.

Model waży jedynie 400 g, więc przenoszenie go nie będzie trudne. Jego wysokość to 20 cm, a szerokość wynosi 10 cm. Ten mały wentylator biurkowy w dobrej cenie nie zabiera dużo miejsca, lecz skutecznie nas ochładza. Długość kabla USB wynosi 1,2 m. Użytkownikom najbardziej podobają się kompaktowe wymiary sprzętu, dzięki którym można go łatwo umieścić na każdym biurku. Wspominają oni również o dobrej prezencji.

 

 

 

 

Manta FAD023 


Chcielibyśmy zaprezentować wentylator Manta FAD023, urządzenie o mocy 30 W. Jest ono zasilane sieciowo. Produkt jest wyposażony w 3 śmigła, dzięki którym w kilka minut w danym pomieszczeniu robi się przyjemniej. Średnica prezentowanego wentylatora wynosi 23 cm. Model nie zajmuje więc zbyt dużo miejsca.

Produkt ma funkcję oscylacji, dzięki której wymiana powietrza obejmuje całe pomieszczenie. Jeżeli chodzi o prędkość śmigieł, to mamy do wyboru dwie opcje. Możemy więc dopasować intensywność pracy wentylatora do temperatury panującej w pomieszczeniu, w którym się znajdujemy. Z kolei z pomocą regulowanego kąta nachylenia możemy idealnie ustawić sobie wentylator w taki sposób, aby było nam jak najprzyjemniej.

Duża podstawka zapewnia stabilność. Dodatkowo jest ona wyposażona w antypoślizgowe nóżki, więc nie musimy się martwić, że wentylator nagle zsunie się z biurka. Użytkownicy uważają, że prezentowany model bardzo dobrze się prezentuje. Oprócz tego dodają, że ma on ciekawe funkcje.

 

 

 

 

Adler AD7301

 

Adler AD7301 to wentylator, z którego z pewnością będziesz zadowolony. Jego moc wynosi 15 W. Średnica prezentowanego produktu wynosi 15 cm. Ma on bardzo stabilną podstawę, więc możemy być pewni, że podczas pracy wentylator nie będzie zmieniał swojego położenia. Model waży około 2,5 kg. Ma on 3 śmigła.

Produkt ma funkcję oscylacji, więc nie będzie nam wiać ciągle prosto w twarz, a na dodatek pomieszczenie, w którym przebywamy, równiez będzie w zasięgu oscylacji. Wentylator pozwala również na ustawienie odpowiedniego dla nas kąta nachylenia, co zwiększa komfort siedzenia przy biurku.

Jest to produkt zasilany sieciowo. Osłona śmigieł może być przez nas zdjęta w celu wyczyszczenia wentylatora w środku. Model jest niewielki, dlatego zmieści się na każdym biurku. Użytkownikom podoba się to, jak prezentuje się opisywany wentylator. Uważają oni również, że możliwość regulacji prędkości działania śmigieł oraz kąta nachylenia znacznie wpływa na komfort użytkowania.

 

 

 

» Przejrzyj produkty z poprzednich lat

 

Subskrybuj
Notify of
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments
DMCA.com Protection Status