Najlepszy wentylator biurkowy cichy

Ostatnio aktualizowane: 25.10.20

 

Tabela porównawcza

 

Zalety
Wady
Podsumowanie
Oferty

 

 

Jaki wentylator biurkowy cichy wybrać?

 

W upalne lato wielogodzinna praca przy biurku staje się dość mocno uciążliwa, zwłaszcza wtedy, kiedy pracujemy w nieklimatyzowanym pomieszczeniu. Na szczęście istnieją wentylatory biurkowe. Zajmują niewiele miejsca skutecznie chłodząc otoczenie w pobliżu. Nasz poradnik pozwoli Ci wybrać odpowiedni model dostosowany do Twoich potrzeb.

Wybierając spośród urządzeń dostępnych na rynku powinniśmy zwracać uwagę na mocowanie wentylatora. Zwykle jest to klips lub podstawka nieobciążająca blatu biurka. Nawet jeśli nasze biuro jest klimatyzowane, pamiętajmy, że latem zdarzają się awarie. Wówczas dobrze mieć w szafce niewielki wentylator, który pozwala przetrwać kryzysową sytuację. Nie obawiajmy się też o reakcje pozostałych współpracowników – najlepsze ciche wentylatory biurkowe mają małe śmigła i dość niewielki zasięg chłodzenia.

Urządzenia chłodzące dostępne na rynku różnią się sposobami zasilania. Sprzęt podłączony do prądu może nieco ograniczać możliwości poruszania się – rozciągnięty kabel może stanowić pewną przeszkodę, jednak możemy kupić również produkty zasilane bateriami. Mogą one pracować bez przerwy nawet kilka godzin. Warto zaopatrzyć się w wentylator z baterią litowo – jonową – nawet częste ładowanie nie wpłynie negatywnie na jej jakość i trwałość. Co ciekawe, niektóre wentylatory można ładować poprzez podłączenie do laptopa.

Według kupujących najlepszy cichy wentylator biurkowy w 2020 roku ma kilka prędkości pracy. Możemy je ustawiać w zależności od tego, jak szybkiego chłodzenia potrzebujemy. Ważną opcją jest również oscylacja (kąt, pod którym urządzenie się obraca). Zwykle w niewielkich wentylatorach jest ona dość niewielka i wynosi maksymalnie 90 stopni – niewielki obrót nie będzie przeszkadzał w pracy ani Tobie, ani Twoim współpracownikom.

Materiał wykonania urządzenia jest dość ważny – wybierajmy modele z tworzyw sztucznych. Są one lekkie, łatwe w utrzymaniu w czystości i pasują do reszty wystroju sprzętu biurowego. Zwracajmy uwagę na jakość materiału i jego solidność – nie powinien on być zbyt cienki i kruchy. Śmigła powinny być metalowe – są one znacznie bardziej odporne na uszkodzenia mechaniczne. Jeśli chodzi o dodatkowe funkcje wentylatorów – czasem zdarza się, że mają one regulowane czasze, np. pod kątem nachylenia.

 

 

Wentylatory ciche biurkowe – ranking

 

 

Stadler Form Charly Little 

 

Stadler Form Charly Little jest wydajnym sprzętem, który ma 3 poziomy prędkości. Pomocne w chłodzeniu są również takie opcje, jak tryb oscylacji oraz regulowany kąt pochylenia czaszy.

Urządzenie zostało wyposażone w uchwyt, który znacznie ułatwia przenoszenie. Materiałami użytymi do wykonania sprzętu są aluminium, cynk i powlekana stal. Produkt jest więc solidny i odporny na uszkodzenia. Wentylator służy do schładzania pomieszczeń o powierzchni do 40 m2.

Konsumenci oceniają model bardzo wysoko nie tylko ze względu na funkcjonalność, ale również głośność pracy. Ten wentylator jest niemal niesłyszalny. Mogą go więc używać nie tylko pracownicy w biurze, ale również rodzice małych dzieci. Atrakcyjny wygląd urządzenia powoduje, że nie niszczy ono estetyki naszego miejsca pracy ani przestrzeni domowej. Produkt waży niewiele ponad 3 kg, nie jest on więc zbyt ciężki.

 

 

 

 

Vornado Zippi 

 

Vornado Zippi to cichy wentylator biurkowy w dobrej cenie będący jednym z najbezpieczniejszych sprzętów spośród obecnie dostępnych na rynku. Łopatki zostały zaprojektowane w taki sposób, aby nie wywoływać obrażeń nawet w przypadkowym zetknięciu z naszymi palcami.

Śmigła wytwarzają niewielki wietrzyk. Jest on na tyle mały, że odpowiada również małym dzieciom. Wiatraczek pracuje na dwóch prędkościach. Regulowana głowica umożliwia dostosowanie kierunku powietrza. Co ważne, możemy bez trudu złożyć podstawę wentylatora, po czym włożyć go np. do szuflady czy walizki. Z wentylatora możemy również korzystać w podróży.

Ten elektryczny wiatraczek zyskał uznanie kupujących swoją jakością oraz głośnością pracy. Gdy wentylator jest włączony, jest on niemal niesłyszalny dla osób przebywających obok. Poza tym wygląd urządzenia jest na tyle oryginalny, że stanowi ozdobę każdego biurka. Waga produktu jest bardzo mała – wynosi ona około 1 kg.

 

 

 

 

Dyson AM10 

 

Dyson AM10 to wyjątkowy sprzęt, który nie tylko chłodzi powietrze, ale również dba o odpowiedni poziom nawilżenia. Siłę nawiewu możemy regulować na 10 poziomach, co umożliwia maksymalne dopasowanie pracy wentylatora do potrzeb użytkownika.

Sprzęt możemy obsługiwać pilotem. Za pomocą jednego przycisku obliczany jest odpowiedni poziom wilgoci potrzebny do stworzenia najbardziej komfortowych warunków. Urządzenie zostało opatrzone znakiem Quiet Mark – oznacza to, że jest ono bardzo ciche. To ważna cecha, zwłaszcza dla rodziców małych dzieci.

Użytkownicy uznali sprzęt za wyjątkowy, ponieważ jest on przyjazny osobom chorym na astmę. Nabywając ten wentylator musimy się liczyć ze sporym wydatkiem, jednak warto go ponieść, zwłaszcza jeśli nasze gospodarstwo domowe zamieszkiwane jest przez małe dzieci lub osoby chore na astmę, które potrzebują wyjątkowo dobrych warunków do oddychania. Sprzęt może być użytkowany cały rok – latem świetnie chłodzi, a zimą zapewnia optymalne nawilżenie powietrza.

 

 

 

 

Subskrybuj
Notify of
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments
DMCA.com Protection Status