Najlepszy pionowy odkurzacz sieciowy

Ostatnio aktualizowane: 15.04.21

Ta strona utrzymuje się dzięki czytelnikom. Kiedy robisz zakupy za pośrednictwem naszych linków, otrzymujemy niewielką prowizję. Kliknij tutaj, aby uzyskać więcej informacji o nas.

 

Jeśli szukasz pionowego odkurzacza sieciowego, zachęcamy do skorzystania z naszych propozycji. W prezentowanym na tej stronie rankingu zebraliśmy godne uwagi modele, które wyróżnia efektywność działania i łatwy system obsługi. Najlepszym odkurzaczem sieciowym jest Ariete 2764 Evo 2w1, wyposażony w antyalergiczny filtr HEPA 10. Możemy być pewni, że wydobywające się ze sprzętu powietrze będzie miało dobrą jakość. Ogranicza to ryzyko rozwoju bakterii i roztoczy, a więc gwarantuje komfort szczególnie dla osób podatnych na uczulenia. W zestawie znajdują się wymienne końcówki, dzięki czemu odkurzacz może być wykorzystywany do czyszczenia różnych powierzchni. Z urządzenia można też korzystać jak z odkurzacza ręcznego. Sprzęt jest lekki i poręczny. W naszych propozycjach znajdziesz też pionowy odkurzacz sieciowy PRIME3 SVC11. Model wyposażono w spory pojemnik na odpady, więc nie ma konieczności jego zbyt częstego opróżniania. Urządzenie ma składaną rączkę, a w związku z tym jego przechowywanie jest łatwiejsze.

 

 

Tabela porównawcza

 

Zalety
Wady
Podsumowanie
Oferty

 

 

Jakie pionowy odkurzacz sieciowy wybrać?

 

Coraz większą popularnością cieszą się odkurzacze pionowe. Zgodnie z ocenami wielu konsumentów urządzeniami tego typu łatwiej się operuje oraz są dokładniejsze. Odkurzacze pionowe są zazwyczaj lżejsze od standardowych modeli. Dlatego wybierane są przez coraz większe grono osób. Masz już dosyć swojego starego odkurzacza i rozważasz zakup modelu pionowego? Przed wyborem przeczytaj przygotowany przez nas artykuł. Dowiesz się z niego, co cechuje dobry odkurzacz pionowy, a także zaprezentujemy Ci kilka ciekawych modeli.

 

 

Najlepszy pionowy odkurzacz sieciowy w 2021 roku jest lekki. Zbyt ciężki model sprawi, że trudno będzie go przenosić – pamiętaj, że w przypadku sprzętów pionowych w dłoniach trzymasz nie samą rurę, a całe urządzenie. Po kilku minutach ręce się zmęczą i konieczne będzie przerwanie pracy. Dobre modele ważą od 1,5 kg do 3 kg.

Nie mniej ważny jest również uchwyt produktu. Dobrze wyprofilowana rączka może przyczynić się do szybszego oraz łatwiejszego czyszczenia. Przed zakupem koniecznie weź odkurzacz do ręki i sprawdź, jak się go trzyma. Najlepiej, aby rączka produktu miała gumową nakładkę.

Jeżeli chodzi o filtry, to według wielu osób najlepsze pionowe odkurzacze sieciowe mają filtr HEPA. Konsumenci decydują się na takie rozwiązanie, ponieważ filtr tego typu zatrzymuje wszystkie groźne bakterie, a co najważniejsze pozbywa się bardzo małych zanieczyszczeń. Alergikom polecamy z kolei filtr wodny. Pyły mieszają się z wodą, więc nie mogą ponownie wydostać się na zewnątrz.

Przypatrz się również akcesoriom, które zostały dołączone do zestawu. Najważniejsze są końcówki. Niektóre z nich zostały przystosowane na przykład do dywanów, paneli lub do trudno dostępnych miejsc. Istnieją również końcówki przeznaczone do czyszczenia samochodów. Wybierając model z dużą ilością końcówek zwiększysz jego funkcjonalność, a co za tym idzie będziesz mógł  używać odkurzacza w wielu różnych sytuacjach.

Parametrem, który większość ludzi na początku nie uważa za istotny jest głośność produktu. Dopiero po pewnym czasie użytkowania hałas, który generuje staje się trudny do zniesienia. Dlatego polecamy modele o niskim poziomie decybeli, czyli od 60 dB do 80 dB.

 

 

Pionowe odkurzacze sieciowe – ranking

 

 

Ariete 2764 Evo 2w1

 

Idealny odkurzacz do małych mieszkań? Jeśli szukasz tego typu sprzętu, polecamy Ci zapoznać się z opisem Ariete 2764 Evo 2w1. To model pionowy podłączany do sieci. Długość kabla zasilającego jest na tyle długa (5 m), że mamy zagwarantowaną swobodę ruchów i nie musimy co chwilę zmieniać źródła zasilania, aby posprzątać całe mieszkanie.

Moc pionowego odkurzacza ręcznego wynosi 600 W. Urządzenie nie pobiera dużo prądu, czego dowodem jest zakwalifikowanie do klasy energetycznej A+. Model jest wyposażony w dobrej jakości zbiornik na odpady o pojemności 0,8 l. Sprzęt waży niewiele ponad 2 kg, więc można swobodnie go przenosić.

Prezentowany odkurzacz 2w1 przyda się do wykonywania różnych prac. Użytkownicy wskazują, że za pomocą sprzętu może efektywnie wyczyścić nie tylko podłogi, ale też meble, lampy i parapety. Urządzenie okazuje się niezastąpione do odświeżania foteli i kanap (skutecznie wciąga okruszki i drobny kurz).

Pionowy odkurzacz sieciowy Ariete 2764 Evo 2w1 ma moc równą 600 W. Klasa energetyczna sprzętu to A+. Wielkość pojemnika na odpady wynosi 0,8 l.

Zalety
Model 2w1:

Prezentowane urządzenie to odkurzacz typu 2w1. Przy pomocy sprzętu możemy nie tylko wyczyścić podłogi, ale także inne powierzchnie np. meble czy kanapy. Do tego posłuży nam lekki odkurzacz ręczny.

Filtr HEPA 10:

Model jest sprzedawany z dobrej jakości filtrem HEPA 10, który umożliwia zachowanie lepszej czystości nie tylko podłóg, ale też powietrza. Filtr skutecznie zatrzymuje drobny kurz, roztocza i drobnoustroje. Ariete 2764 Evo 2w1 to produkt polecany alergikom.

Duża szczotka:

W zestawie znajduje się duża szczotka, która jest przystosowana do pracy na różnych powierzchniach (twarde podłogi, kafelki, dywany).

Łatwe przechowywanie:

Rekomendowany przez nas sprzęt to odkurzacz pionowy, co oznacza, że zajmuje on niewiele miejsca. Użytkownicy wskazują, że model można ustawić w kącie lub schować do szafy.

Długi przewód zasilający:

Urządzenie ma długi przewód zasilający gwarantujący swobodę ruchów.

Wady
Tylko do małych mieszkań:

Pewna grupa użytkowników zaznacza, że choć sprzęt bardzo dobrze sprawdza się w małych mieszkaniach, to nie poradzi sobie w domach o dużej powierzchni.

 

 

 

 

PRIME3 SVC11

 

Pionowy odkurzacz sieciowy PRIME3 SVC11 jest polecany przez konsumentów. Urządzenie ma filtr HEPA, który minimalizuje ryzyko rozprzestrzenia się bakterii i roztoczy po mieszkaniu. W efekcie łatwiej jest nam zachować odpowiednią czystość, co okazuje się wyjątkowo ważne dla osób cierpiących na alergię.

Odkurzacz sieciowy ma moc regulowaną w zakresie od 600 W do 800 W. Wymiary urządzenia to: 25 cm x 14 cm x 110 cm, a jego waga wynosi 2,6 kg. Klasa energetyczna sprzętu to A. Model ma pojemnik na odpady, który liczy 1,5 l, więc jest stosunkowo duży. Składany uchwyt ułatwia przechowywanie odkurzacza (można go schować nawet do niewielkiej szafy na ubrania).

PRIME3 SVC11 to sprzęt, nad którego zakupem warto się zastanowić. Użytkownicy wskazują, że odkurzacz ma wiele zalet, a wśród nich warto wymienić: solidnie zrobiony zbiornik, kompaktowe wymiary i długi kabel zasilający. Praca z użyciem urządzenia jest efektywna.

PRIME3 SVC11 to bardzo dobry pionowy odkurzacz sieciowy do 150 zł. Maksymalna moc urządzenia wynosi 800 W. Klasa energetyczna sprzętu to A.

Zalety
Potrójny system filtrowania:

Odkurzacz ma potrójny system filtrowania, więc skutecznie ogranicza rozprzestrzenianie się bakterii, roztoczy i drobnoustrojów. Z modelem możemy zadbać o idealną czystość w domu.

Pojemnik na odpady:

Sprzęt wyposażono w zbiornik o pojemności równej 1,5 l. Pojemnik jest wykonany z dobrej jakości tworzywa sztucznego. Opróżnianie zbiornika jest łatwe i szybkie.

Zajmuje niewiele miejsca:

Model ma składaną rączkę, więc zajmuje mniej miejsca niż popularne na rynku produkty.

Łatwy do przenoszenia:

Pionowy odkurzacz sieciowy waży nie więcej niż 3 kg, więc jego przenoszenie nie jest męczące.

Wady
Rączka:

W pojedynczych opiniach można przeczytać, że po pewnym czasie użytkowania rączka się obluzowała. To dowodzi, że jakość jej wykonania nie jest najlepsza.

 

 

 

 

Saturn ST-VC1299

 

W naszym zestawieniu musiał znaleźć się pionowy odkurzacz sieciowy Saturn ST-VC1299. Jest to sprzęt bezworkowy, co oznacza, że nie ponosimy dodatkowych kosztów związanych z regularnym zakupem worków na odpady. Dołączony do modelu zbiornik (0,5 l) jest łatwy w opróżnianiu i pielęgnacji. W zestawie znajdują się dodatkowe akcesoria: ssawka szczelinowa, nasadka szczotkowa i szczotka podłogowa.

Moc odkurzacza ręcznego wynosi 600 W. Model waży ok. 2 kg. Sprzęt ma odkurzacz ręczny, który posłuży nam do usuwania zabrudzeń z trudno dostępnych miejsc. Urządzenie ma składaną rączkę, więc zajmuje stosunkowo mało miejsca. Na obudowie znajduje się wskaźnik napełnienia zbiornika, więc wiemy, kiedy wymaga on opróżnienia.

Opinie na temat pionowego odkurzacza sieciowego Saturn ST-VC1299 są w większości pozytywne, z czego można wywieść, że spełnia on oczekiwania użytkowników. Sprzęt ma dobrze wyprofilowaną rączkę, co przekłada się na komfort pracy i możliwość swobodnego manewrowania urządzeniem.

Pionowy odkurzacz sieciowy Saturn ST-VC1299 ma moc równą 600 W. Sprzęt waży niecałe 2 kg. Pojemnik na odpady liczy 0,5 l.

Zalety
Akcesoria:

W zestawie znajduje się sporo akcesoriów tj.: nasadka szczotkowa, ssawka szczelinowa i szczotka podłogowa. Możemy łatwo dopasować końcówki do rodzaju czyszczonej powierzchni, gwarantując sobie dobre efekty sprzątania.

Brak dodatkowych kosztów eksploatacyjnych:

Kupując Saturn ST-VC1299, mamy pewność, że nie będziemy ponosić wysokich kosztów związanych z eksploatacją sprzętu. Model wyposażono w pojemnik na odpady, więc nie wymaga użycia worków.

Przeznaczenie:

Saturn ST-VC1299 to odkurzacz pionowy i ręczny, więc znajduje zastosowanie przy wykonywaniu różnych prac. Cechuje go uniwersalność. Można nim usuwać zabrudzenia z podłóg, szafek, parapetów czy foteli.

Wady
Szybko się nagrzewa:

Test pionowych odkurzaczy sieciowych Saturn wykazał, że obudowa modelu ST-VC1299 stosunkowo szybko się nagrzewa.

 

 

 

 


» Przejrzyj produkty z poprzednich lat

Produkty te nie sa juz dostepne

 

 

Philips SpeedPro Max FC6823/01

 

Philips SpeedPro Max FC6823/01 to bezworkowy odkurzacz pionowy, który jest wyposażony w zmywalny filtr HEPA – gdy się zabrudzi  możesz po prostu wyjąć go i wyprać.

Odkurzacz możesz używać na dwa sposoby. Podczas sprzątania podłóg możesz wykorzystać cały sprzęt – bez demontażu jego części. Jeżeli jednak chcesz oczyścić narożniki ścian lub inne, trudno dostępne miejsca, to wystarczy odczepić rękojeść oraz większy zbiornik. Tym sposobem sprzątanie jest o wiele łatwiejsze. Nasadka prezentowanego produktu została zaprojektowana tak, że podczas sprzątania delikatnie porusza się w każdą stronę. W rezultacie odkurzacz wciąga wszystkie zanieczyszczenia.

Na nasadce zamontowane zostały lampki LED. Oświetlają one sprzątane miejsca, a my dokładniej widzimy, gdzie jeszcze pozostał kurz. Użytkownicy cenią prezentowany odkurzacz za dużą dokładność sprzątania. Są oni również bardzo zadowoleni z możliwości odczepienia nasadki ssącej od reszty korpusu, aby bez wysiłku czyścić wysoko położone miejsca.

 

 

Dyson V8 Absolute

 

Najlepszy odkurzacz to taki, który nadaje się do sprzątania różnych powierzchni. Taki właśnie jest Dyson V8 Absolute. Jest to produkt, do którego dołączony został cały zestaw szczotek. Wśród nich znajdziemy: elektroszczotkę, nasadkę do paneli, do dywanów i wiele innych. Opisywany model waży 2,5 kg. Jego rączka jest dobrze wyprofilowana, więc operowanie sprzętem z pewnością nie sprawi Ci problemu.

Odkurzacz jest wyposażony w filtr HEPA, który skutecznie wyłapuje wszystkie pyłki. Poza tym zatrzymuje na sobie alergeny i wydmuchuje jedynie czyste powietrze. Dlatego produkt jest przyjazny dla alergików. Siła ssania urządzenia jest bardzo duża. Możesz być pewien, że po jednym przesunięciu po podłodze wszystkie zanieczyszczenia będą wciągnięte do środka odkurzacza.

Użytkownicy uważają prezentowany odkurzacz za bardzo wygodny. Opierając się na ich opiniach możemy stwierdzić, że operowanie sprzętem nie sprawia żadnego problemu, nawet w trudno dostępnych miejscach. A ze względu na dużą siłę ssania modelu proces odkurzania przebiega bardzo szybko.

 

 

Bosch Unlimited BCS1TOP

 

Chcielibyśmy zaprezentować Ci Bosch Unlimited BCS1TOP. Jest to pionowy odkurzacz sieciowy w dobrej cenie, który waży jedynie 2,5 kg. Po odłączeniu rękojeści oraz dużego zbiornika waga urządzenia wynosi 1 kg, więc operowanie modelem z pewnością nie będzie niekomfortowe. Za sprawą wielu różnych końcówek odkurzacz idealnie nadaje się do czyszczenia dywanów, mebli, tapicerek i płytek.

Długa rura pomoże Ci dosięgnąć do wszystkich trudno dostępnych miejsc. Odkurzacz ma bardzo dużą siłę ssania, więc wystarczy raz przejechać po danej powierzchni, a na oczyszczonym kawałku nie zauważymy żadnych pyłków. Po sprzątaniu możesz w łatwy sposób wyjąć i opróżnić zbiornik. Jest on szczelny, więc nie musisz się obawiać, że coś się z niego wysypie.

Według użytkowników prezentowanym odkurzaczem bardzo łatwo się operuje. Jest to idealna opcja dla osoby, która ma wiele różnych powierzchni do oczyszczania. Cechą, którą najczęściej doceniają Internauci jest bezawaryjność.

 

» Przejrzyj produkty z poprzednich lat

 

 

 

Subskrybuj
Notify of
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments
DMCA.com Protection Status
film indirfilm indirmefull program indir