Najlepszy pionowy odkurzacz sieciowy

Ostatnio aktualizowane: 20.04.19

 

Jakie pionowy odkurzacz sieciowy wybrać?

 

Coraz większą popularnością cieszą się odkurzacze pionowe. Zgodnie z ocenami wielu konsumentów urządzeniami tego typu łatwiej się operuje oraz są dokładniejsze. Odkurzacze pionowe są zazwyczaj lżejsze od standardowych modeli. Dlatego wybierane są przez coraz większe grono osób. Masz już dosyć swojego starego odkurzacza i rozważasz zakup modelu pionowego? Przed wyborem przeczytaj przygotowany przez nas artykuł. Dowiesz się z niego, co cechuje dobry odkurzacz pionowy, a także zaprezentujemy Ci kilka ciekawych modeli.

Najlepszy pionowy odkurzacz sieciowy w 2019 roku jest lekki. Zbyt ciężki model sprawi, że trudno będzie go przenosić – pamiętaj, że w przypadku sprzętów pionowych w dłoniach trzymasz nie samą rurę, a całe urządzenie. Po kilku minutach ręce się zmęczą i konieczne będzie przerwanie pracy. Dobre modele ważą od 1,5 kg do 3 kg.

Nie mniej ważny jest również uchwyt produktu. Dobrze wyprofilowana rączka może przyczynić się do szybszego oraz łatwiejszego czyszczenia. Przed zakupem koniecznie weź odkurzacz do ręki i sprawdź, jak się go trzyma. Najlepiej, aby rączka produktu miała gumową nakładkę.

Jeżeli chodzi o filtry, to według wielu osób najlepsze pionowe odkurzacze sieciowe mają filtr HEPA. Konsumenci decydują się na takie rozwiązanie, ponieważ filtr tego typu zatrzymuje wszystkie groźne bakterie, a co najważniejsze pozbywa się bardzo małych zanieczyszczeń. Alergikom polecamy z kolei filtr wodny. Pyły mieszają się z wodą, więc nie mogą ponownie wydostać się na zewnątrz.

Przypatrz się również akcesoriom, które zostały dołączone do zestawu. Najważniejsze są końcówki. Niektóre z nich zostały przystosowane na przykład do dywanów, paneli lub do trudno dostępnych miejsc. Istnieją również końcówki przeznaczone do czyszczenia samochodów. Wybierając model z dużą ilością końcówek zwiększysz jego funkcjonalność, a co za tym idzie będziesz mógł  używać odkurzacza w wielu różnych sytuacjach.

Parametrem, który większość ludzi na początku nie uważa za istotny jest głośność produktu. Dopiero po pewnym czasie użytkowania hałas, który generuje staje się trudny do zniesienia. Dlatego polecamy modele o niskim poziomie decybeli, czyli od 60 dB do 80 dB.

 

 

Pionowe odkurzacze sieciowe – ranking

 

 

Philips SpeedPro Max FC6823/01

 

Philips SpeedPro Max FC6823/01 to bezworkowy odkurzacz pionowy, który jest wyposażony w zmywalny filtr HEPA – gdy się zabrudzi  możesz po prostu wyjąć go i wyprać.

Odkurzacz możesz używać na dwa sposoby. Podczas sprzątania podłóg możesz wykorzystać cały sprzęt – bez demontażu jego części. Jeżeli jednak chcesz oczyścić narożniki ścian lub inne, trudno dostępne miejsca, to wystarczy odczepić rękojeść oraz większy zbiornik. Tym sposobem sprzątanie jest o wiele łatwiejsze. Nasadka prezentowanego produktu została zaprojektowana tak, że podczas sprzątania delikatnie porusza się w każdą stronę. W rezultacie odkurzacz wciąga wszystkie zanieczyszczenia.

Na nasadce zamontowane zostały lampki LED. Oświetlają one sprzątane miejsca, a my dokładniej widzimy, gdzie jeszcze pozostał kurz. Użytkownicy cenią prezentowany odkurzacz za dużą dokładność sprzątania. Są oni również bardzo zadowoleni z możliwości odczepienia nasadki ssącej od reszty korpusu, aby bez wysiłku czyścić wysoko położone miejsca.

 

 

 

 

Dyson V8 Absolute

 

Najlepszy odkurzacz to taki, który nadaje się do sprzątania różnych powierzchni. Taki właśnie jest Dyson V8 Absolute. Jest to produkt, do którego dołączony został cały zestaw szczotek. Wśród nich znajdziemy: elektroszczotkę, nasadkę do paneli, do dywanów i wiele innych. Opisywany model waży 2,5 kg. Jego rączka jest dobrze wyprofilowana, więc operowanie sprzętem z pewnością nie sprawi Ci problemu.

Odkurzacz jest wyposażony w filtr HEPA, który skutecznie wyłapuje wszystkie pyłki. Poza tym zatrzymuje na sobie alergeny i wydmuchuje jedynie czyste powietrze. Dlatego produkt jest przyjazny dla alergików. Siła ssania urządzenia jest bardzo duża. Możesz być pewien, że po jednym przesunięciu po podłodze wszystkie zanieczyszczenia będą wciągnięte do środka odkurzacza.

Użytkownicy uważają prezentowany odkurzacz za bardzo wygodny. Opierając się na ich opiniach możemy stwierdzić, że operowanie sprzętem nie sprawia żadnego problemu, nawet w trudno dostępnych miejscach. A ze względu na dużą siłę ssania modelu proces odkurzania przebiega bardzo szybko.

 

 

 

 

Bosch Unlimited BCS1TOP 

 

Chcielibyśmy zaprezentować Ci Bosch Unlimited BCS1TOP. Jest to pionowy odkurzacz sieciowy w dobrej cenie, który waży jedynie 2,5 kg. Po odłączeniu rękojeści oraz dużego zbiornika waga urządzenia wynosi 1 kg, więc operowanie modelem z pewnością nie będzie niekomfortowe. Za sprawą wielu różnych końcówek odkurzacz idealnie nadaje się do czyszczenia dywanów, mebli, tapicerek i płytek.

Długa rura pomoże Ci dosięgnąć do wszystkich trudno dostępnych miejsc. Odkurzacz ma bardzo dużą siłę ssania, więc wystarczy raz przejechać po danej powierzchni, a na oczyszczonym kawałku nie zauważymy żadnych pyłków. Po sprzątaniu możesz w łatwy sposób wyjąć i opróżnić zbiornik. Jest on szczelny, więc nie musisz się obawiać, że coś się z niego wysypie.

Według użytkowników prezentowanym odkurzaczem bardzo łatwo się operuje. Jest to idealna opcja dla osoby, która ma wiele różnych powierzchni do oczyszczania. Cechą, którą najczęściej doceniają Internauci jest bezawaryjność.

 

 

 

 

Leave a Reply

avatar
  Subscribe  
Notify of
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (4 votes, average: 4.75 out of 5)
Loading...