Najlepszy pionowy odkurzacz przewodowy

Ostatnio aktualizowane: 08.04.20

 

Jaki pionowy odkurzacz przewodowy wybrać?

 

Odkurzacz jest niezbędnym urządzeniem w gospodarstwie domowym. Na naszym rynku mamy ich szeroki asortyment. Wszyscy znani producenci AGD mają je w swojej ofercie. Od niedawna pojawiły się w Europie odkurzacze pionowe, które dotychczas widywaliśmy w amerykańskich filmach. Spełniają one taką samą funkcję, jak odkurzacze o tradycyjnej budowie.

 

 

Są one jednak wygodniejsze w użyciu. Nie wymuszają pochylonej sylwetki, więc sprzątanie jest mniej męczące. Ich pionowy kształt ułatwia przechowywanie. Zanieczyszczenia gromadzone są  nie w worku, ale w zbiorniku, który opróżnia się po skończonej pracy, więc roztocza i bakterie nie mają możliwości namnażania się wewnątrz urządzenia. Dostępne są pionowe odkurzacze bezprzewodowe zasilane akumulatorem, jednak te zasilane energią z sieci mają nad nimi taką przewagę, że w każdej chwili gotowe są do użytku.

Najlepszy pionowy odkurzacz przewodowy w 2020 roku powinien być przyjazny dla środowiska, a więc posiadać skuteczne filtry, które wyłapią najmniejszy pyłek, energooszczędny, a przy tym mocny, aby sprzątanie odbyło się sprawnie i szybko. Przedstawimy kilka modeli odkurzaczy różnych marek. Różnią się one parametrami, ilością spełnianych funkcji, a co za tym idzie – ceną. Są wśród nich odkurzacze na każdą kieszeń, jak również te „z wyższej półki”. Decyzja o wyborze modelu należy do klienta. Ważne, aby towar spełnił jego oczekiwania. Dlatego należy poznać najlepsze pionowe odkurzacze przewodowe w różnych kategoriach cenowych, aby wybrać produkt odpowiedni do swoich potrzeb. Jeśli uważacie, że nadszedł już czas, aby odesłać swój stary odkurzacz „na emeryturę” lub dopiero gromadzicie wyposażenie mieszkania, warto przyjrzeć się bliżej pionowym odkurzaczom przewodowym.

 

 

Pionowe odkurzacze przewodowe – ranking

 

 

Bissell Crosswave 17132 

 

Wielofunkcyjny, pionowy odkurzacz przewodowy Crosswave 17132 to produkt amerykańskiej rodzinnej firmy Bissell. Przeznaczony jest do czyszczenia  różnego rodzaju podłóg. System 3w1 umożliwia czasie sprzątania wyszorować na mokro i wysuszyć podłogę, a także odkurzyć dywany. Bissell Crosswave 17132 posiada cyfrowy system sterowania. Uruchamia się go dotykowo. Wystarczy wybrać rodzaj powierzchni, a odkurzacz sam wybierze odpowiedni program czyszczenia. W tym urządzeniu zamontowany jest podwójny, łatwy do demontażu zbiornik na czystą i brudną wodę, nie ma więc potrzeby wymiany wody w czasie porządków, a powierzchnia myta jest wyłącznie czystą wodą!

Obrotowa głowica ułatwia manewrowanie wokół mebli i pod nimi. Obrotowa szczotka zdejmowana jest w prosty sposób, więc łatwo ją wyczyścić po zakończeniu pracy. Estetyczna obudowa wykonana jest z trwałego plastiku.

Ciekawostką jest, że firma Bissell wspiera działania na rzecz ochrony zwierząt, a specjalna konstrukcja  wielu urządzeń ułatwia sprzątanie po domowych pupilach i dedykowana jest ich opiekunom. W ten sposób firma Bissell chce zachęcić do adopcji bezdomnych zwierząt.

Użytkownicy, którzy kupili pionowy odkurzacz przewodowy Bissel Crosswave zaskoczeni są dopracowaniem detali w jego wykonaniu, a opiekunowie domowych zwierzaków podkreślają jego skuteczność przy zbieraniu sierści. Doceniają także oszczędność czasu, dzięki wielofunkcyjności tego urządzenia.

 

 

 

 

Karcher VC 5

 

Niemiecka firma Karcher znana jest z produkcji wysokociśnieniowych urządzeń czyszczących. Znakiem rozpoznawczym produktów Karcher są kolory żółty, szary i czarny. Firma także ma w swojej ofercie pionowy odkurzacz przewodowy Karcher VC 5. Odkurzacz ten jest niewielkich rozmiarów i w związku z tym poręczny w użyciu. Skutecznie czyści twarde powierzchnie, dywany i tapicerki. Karcher VC 5  wyposażony jest w teleskopową rurę ssącą, wygodny uchwyt z miękką wyściółką i ssawkę do tapicerki.

Z tym odkurzaczem współpracują akcesoria uniwersalne Karcher z oznaczeniem DN35 (35 mm). Można je dokupić oddzielnie. Firma Karcher duży nacisk kładzie na ochronę środowiska. Odkurzacz VC 5 wyposażony jest więc w innowacyjną, skuteczną technologię 3-stopniowej filtracji. Kaseta filtra jest wyjmowana, co ułatwia jego czyszczenie. Duży zbiornik na zanieczyszczenia pozwala na odkurzenie ok. 150 m2 powierzchni. Siła ssąca jest regulowana, w zależności od potrzeb. Odkurzacz ten ma pionową konstrukcję i teleskopową rurę,  którą po zakończonej pracy składa się do wewnątrz, co ułatwia jego przechowywanie, gdyż zajmuje niewiele miejsca.

Pionowy odkurzacz przewodowy Karcher VC 5 ma bardzo dobre opinie wśród klientów. Wszyscy podkreślają, że jest wykonany z przysłowiową niemiecką solidnością. Urządzenie pracuje cicho i można dotrzeć nim we wszystkie zakamarki.

 

 

 

 

Sencor SVC 6301BK

 

Sencor to japońska marka, która po przeniesieniu do Europy, od 30 lat podbija ten rynek. Ma w ofercie ok. tysiąca drobnych urządzeń AGD i sprzętu elektronicznego. Jej produkty odznaczają się japońskim standardem myśli technologicznej oraz ciekawym design’em mającym na celu niesienie ludziom radości z ich użytkowania. Urządzenia Sencor produkowane są w szerokiej gamie kolorystycznej, a ich opakowania pokazują produkt znajdujący się wewnątrz. Jednym z nich jest pionowy odkurzacz przewodowy Sencor SVC 6301BK. Jest to lekki, poręczny odkurzacz bezworkowy. Zanieczyszczenia i kurz wciągane są do zbiornika o pojemności 1 litra.

Po zakończeniu pracy pojemnik w prosty sposób można wyciągnąć i wyczyścić. Odkurzacz posiada regulację mocy, można więc w czasie pracy urządzenia dostosować siłę ciągu do potrzeb. Sencor SVC 6301BK wyposażony jest w niezwykle skuteczny filtr HEPA, który zatrzymuje najmniejsze drobiny kurzu, roztocza, bakterie i pleśnie. W szczotce zainstalowane są lampki LED, które oświetlają odkurzaną powierzchnię. Dzięki temu nie można przeoczyć drobnych zanieczyszczeń nawet w ciemnych miejscach. Obudowa wykonana jest z odpornego na uszkodzenia tworzywa. Jak wszystkie produkty marki Sencor odkurzacz ten ma ciekawą kolorystykę – jaskrawy, zielony kolor poprawia nastrój nawet przy tak prozaicznej czynności, jak sprzątanie!

Trzeba też zaznaczyć, że wśród urządzeń tej klasy jest to pionowy odkurzacz przewodowy w dobrej cenie. Odkurzacz Sencor  SVC 6301BK spełnia oczekiwania klientów, którzy ten produkt zakupili. W ich opinii jest poręczny, ma dużą siłę ciągu, a pojemnik na kurz i filtr są łatwe do wyczyszczenia. Użytkownikom podoba się także jego kolorowa obudowa.

 

 

 

 

Leave a Reply

avatar
  Subskrybuj  
Notify of
DMCA.com Protection Status