Najlepszy pionowy odkurzacz akumulatorowy

Ostatnio aktualizowane: 10.07.20

 

Jaki pionowy odkurzacz akumulatorowy wybrać?

 

Modernizacja sprzętów na wielu płaszczyznach sprawiła, że możemy cieszyć się większą wygodą ich użytkowania. Tak jest też w przypadku odkurzaczy pionowych. Możesz zapomnieć o niekomfortowym sprzątaniu, które trwa w nieskończoność. Musisz jednak wiedzieć, dokładnie jaki odkurzacz wybrać. Jeżeli się na tym nie znasz, to może się zdarzyć, że wybierzesz dość słaby produkt, który nie spełni Twoich oczekiwań. Dlatego zastosuj się do poniższych wskazówek. Dzięki nim masz szansę zakupić najlepszy pionowy odkurzacz akumulatorowy w 2020 roku.

 

 

Na początku musisz pamiętać, że nie tylko odkurzacz jest ważny, lecz końcówki, jakie z nim kupujemy. Jeżeli w domu masz wiele różnych powierzchni (panele, dywany, płytki), a oprócz tego chcesz używać odkurzacza do czyszczenia mebli oraz samochodu, to musisz zaopatrzyć się w dużą ilość dobrych końcówek. Jedną z najważniejszych jest elektroszczotka, która zazwyczaj najlepiej wciąga zanieczyszczenia i dobrze radzi sobie w przypadku sierści oraz włosów. Jeżeli masz problem z pajęczynami w kątach ścian lub w Twoim domu jest wiele trudno dostępnych miejsc, to konieczna będzie decyzja o kupnie sprzętu ze szczelinówką.

Wiele osób przyznaje, że najlepsze pionowe odkurzacze akumulatorowe pozwalają na długą pracę. Jest to szczególnie ważne, jeżeli masz dość duże mieszkanie i chcesz je całe posprzątać po jednym, całkowitym naładowaniu sprzętu. Czas pracy odkurzacza akumulatorowego zazwyczaj wynosi około 45 minut. Najmocniejsze z produktów działają trochę dłużej niż godzinę. Czas pracy odkurzacza zależy też od trybu, na który się zdecydujesz. Jeżeli zależy Ci na intensywności odkurzania i dużej mocy, to wybierz odkurzacz z trybem maks. Pamiętaj jednak, że czas pracy takiego sprzętu wynosi zazwyczaj 10 minut. Z kolei ładowanie to kwestia od 2 do 5 godzin.

Odkurzacze pionowe najczęściej mają pojemniki zamiast worków. Mając taki sprzęt, musisz pamiętać, aby wkładanie oraz wyciąganie pojemnika nie sprawiało problemu. Nie może być on też zbyt mały. Nie zaleca się wyboru odkurzaczy ze zbiornikiem, które mają pojemność mniejsza niż 0,2 l.

Jeżeli tym samym sprzętem chcesz odkurzać dywan oraz wnętrze samochodu i meble, to najlepszym rozwiązaniem może okazać się wybór odkurzacza z oddzielaną częścią. Zazwyczaj możesz łatwo usunąć trzonek oraz kółka, a zostawić jedynie uchwyt z silnikiem i końcówką. Tak małe urządzenie pozwoli Ci dojść do najmniejszych zakamarków. Z kolei większe urządzenie nie powinno być zbyt ciężkie. Odkurzacz ważący więcej 5 kg może być uciążliwy w użytkowaniu.

 

 

Pionowe odkurzacze akumulatorowe – ranking

 

 

Dyson V8 Absolute 

 

Dyson V8 Absolute to odkurzacz ręczny, który ma specjalny pojemnik na śmieci. Jest to sprzęt pionowy, którego użytkowanie jest bardzo łatwe właśnie ze względu na konstrukcję. Waga sprzętu wynosi 2,5 kg. Operowanie nim nie stanowi żadnego problemu. Ten pionowy odkurzacz akumulatorowy w dobrej cenie łatwo się prowadzi.

Większość użytkowników chwali specjalny filtr HEPA, który wyłapuje wszystkie zanieczyszczenia. Dlatego sprzęt jest polecany alergikom, którzy narzekają na częste ataki alergii spowodowane dużą ilością kurzu. Urządzenie jest wyposażone w cały komplet szczotek, pozwalających na czyszczenie różnych powierzchni (dywany, panele).

Jest to sprzęt bezprzewodowy, po naładowaniu pracuje nawet 40 minut. Możesz wybrać tryb MAX, dzięki któremu pozbędziesz się zanieczyszczeń z bardzo zakurzonej powierzchni. Musisz jednak pamiętać, że wtedy czas odkurzania skraca się do 7 minut. Użytkownicy chwalą design odkurzacza, jego silne ssanie, a także swobodę użytkowania w każdych warunkach.

 

 

 

 

Philips SpeedPro Max Aqua FC6904/01

 

Philips SpeedPro Max Aqua FC6904/01 to odkurzacz z bardzo mocnym silnikiem, dzięki któremu można wyczyścić podłogę z bardzo dużych zanieczyszczeń. Sprzęt działa nawet do 75 minut po całkowitym naładowaniu. Odkurzacz nie ma worków, za to ma pojemnik, w którym zbierają się zanieczyszczenia. Opróżnianie go i utrzymanie w czystości jest łatwe.

Zaletą, o której wspominają wszyscy użytkownicy, jest możliwość umycia podłogi z użyciem wody.  W ten sposób nie musimy korzystać z mopa i wystarczy nam tylko jeden rodzaj sprzętu. Z kolei specjalna nasadka, obracająca się o 360 st. sprawia, że wszystkie zanieczyszczenia są wciągnięte po jednym przeciągnięciu po dywanie.

Filtr antyalergiczny zatrzymuje nie tylko zanieczyszczenia, ale też znajdujące się w nich alergeny oraz bakterie, które źle oddziałują na zdrowie człowieka. Użytkownicy doceniają to, że na obudowie znajduje się wyświetlacz, na którym dokładnie widać naładowanie baterii. Można tym samym łatwo zaplanować, co zdążymy wyczyścić.

 

 

 

 

Bosch Unlimited BCS1TOP 

 

Bosch Unlimited BCS1TOP to odkurzacz, z pomocą którego możesz wyczyścić całe mieszkanie i nie tylko. Dzięki różnym końcówkom można odkurzyć różnego rodzaju powierzchnie, meble, wnętrze samochodu, a nawet sufit.

W komplecie znajdziesz długą rurę, która umożliwia pozbywanie się pajęczyn z sufitu. Z kolei giętka ssawka sprawia, że możesz sprzątać pod meblami. Ssawka idealnie sprawdzi się w przypadku mebli oraz czyszczeniu tapicerki samochodu. Z kolei elektroszczotka nadaje się do sprzątania różnych powierzchni.

Odkurzacz jest lekki oraz wyprofilowany w taki sposób, że odkurzanie nim nie sprawia żadnego problemu. Nawet dłuższe sprzątanie nie jest uciążliwe, co zauważyli kupujący i docenili tę zaletę produktu. Warto również wspomnieć o bardzo łatwym czyszczeniu urządzenia.

 

 

 

 

Subskrybuj
Notify of
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments
DMCA.com Protection Status