Najlepszy osuszacz powietrza przemysłowy

Ostatnio aktualizowane: 22.02.20

 

Jaki osuszacz powietrza przemysłowy wybrać?

 

Wielu z nas na pewno cierpi na skutek zbyt wilgotnego powietrza, które zagraża naszemu zdrowiu, ale też sprzętom elektronicznym, które szybko mogą ulec awarii. Problem ten nie dotyczy tylko naszych domów, ale również obiektów przemysłowych, zwłaszcza dużych serwerowni. Jeśli jesteś właścicielem takiego obiektu, polecamy Ci zainwestowanie w przemysłowy osuszacz. Osobom, które nie wiedzą, jak dokonać zakupu, polecamy ten oto poradnik na temat tego, jakie urządzenie wybrać.

 

 

Przed dokonaniem zakupu powinieneś się zastanowić, jaki rodzaj urządzenia będzie dla Ciebie najlepszy. Pierwszym typem sprzętów są osuszacze kondensacyjne, które dobrze sobie radzą przy dużych temperaturach oraz wysokim procencie wilgotności. Ze względu na dużą wagę, odznaczają się również imponującą wydajnością, ale niestety są mniej mobilne niż drugi rodzaj  produktów, czyli osuszacze absorpcyjne, które okażą się przydatne zimą, gdyż ich praca, w przeciwieństwie do sprzętów kondensacyjnych nie jest uwarunkowana temperaturą oraz wilgotnością panującą w danym pomieszczeniu. Dodatkową funkcją tego typu urządzeń jest również ogrzewanie wydmuchiwanego powietrza, nawet o 10 st.

Najlepszy przemysłowy osuszacz powietrza w 2020 roku musi cechować się dużą wydajnością, aby jego praca była efektywna.  Jeśli wybierzemy zbyt słabe urządzenie, to nie poradzi sobie ono z powstałą wilgocią. Dlatego, najpierw powinniśmy obliczyć kubaturę pomieszczenia, czyli jego pojemność. Uzyskaną wartość porównujemy następnie z parametrami interesującego nas sprzętu.

Pamiętaj, że w pomieszczeniach przemysłowych osuszacz musi pracować przez cały czas, a to oznacza ciągły pobór mocy. Jeśli wybierzesz tani i złej jakości sprzęt, narazi Cię on na duże rachunki. Dlatego sugerujemy zainwestować w model, który odznacza się energooszczędnością. Informacji o tym udzieli nam znak klasy energetycznej. Modele energooszczędne są nieco droższe, ale ich eksploatacja w przyszłości okaże się tańsza. Równocześnie, maszyna nie powinna mieć mniej niż 1000 W, aby efektywnie usuwać wilgoć.

Skoro już wiesz, w co powinien być wyposażony dobrej jakości osuszacz powietrza, zachęcamy do zapoznania się z niewielkim zestawieniem, w którym dokładnie opisaliśmy trzy najlepsze przemysłowe osuszacze powietrza.

 

 

Osuszacze powietrza przemysłowe – ranking

 

 

Master DH 732 Pro

 

Właścicielom obiektów przemysłowych polecamy zainwestowanie w Master DH 732 Pro jest to bardzo nowoczesny i wydajny kondensacyjny osuszacz przemysłowy, który gwarantuje wydajną pracę. Sprzęt nadaje się do użytku na placu budowy, w serwerowni czy pralni. Produkt bardzo szybko wyłapuje nadmiar pary wodnej, która zostaje zebrana w pojemniku.

Produkt posiada bardzo wytrzymałą obudowę, odporną na uszkodzenia mechaniczne. Równocześnie specjalna warstwa ochronna zapobiega występowaniu korozji oraz rdzy. Co więcej, maszyna posiada elektroniczny system sterowania, który jest bardzo czuły i reaguje na wszystkie komendy. Dodatkowo, urządzenie ma specjalny czujnik pracy, który wyłączy aparaturę po napełnieniu się zbiornika na wodę, tak by nie doszło do awarii. Dzięki innowacyjnej technologii, model może pracować przez 24 godziny w ciągu doby. Warto zauważyć, że w osuszaczu istnieje możliwość wyprowadzenia skroplin na zewnątrz, co dodatkowo zwiększy wydajność modelu.

Zdaniem konsumentów ten przemysłowy osuszacz powietrza w dobrej cenie jest bardzo wydajny i dobrze sprawuje się w pomieszczeniach, gdzie wilgoć stanowi zagrożenie dla urządzeń, czy konstrukcji budynku.

 

 

 

 

Oasis D 270 SD

 

Poszukując dobrego osuszacza, który może być użyty na placu budowy lub w piwnicy, warto zastanowić się nad zainwestowaniem w Oasis D 270 SD. Dużym atutem produktu jest to, że może on działać w dowolnych warunkach, nawet przy dużej wilgotności, niskiej czy wysokiej temperaturze (produkt działa bez zarzutu przy temperaturach od 6 st. C do 43 st. C.)

Obudowa tego modelu jest wykonana ze stali galwanizowanej, co sprawia, że urządzenie jest odporne na uszkodzenia. Równocześnie, specjalna powłoka zapobiega powstawaniu rdzy i korozji na jego powierzchni. Przepływ powietrza maszyny to 510 m3 co gwarantuje wydajną pracę w pomieszczeniach, których kubatura nie przekracza 300 m3. Z kolei wydajność osuszacza wynosi 40 l/ 24 h. Model można przesuwać między pomieszczeniami. Jest to możliwe dzięki wbudowanym kółkom, które zostały specjalnie wzmocnione, by udźwignąć ciężar aparatury.  

Wielu użytkowników jest zdania, że maszyna odznacza się dużą bezawaryjnością oraz wydajną pracą. Dzięki temu, za sprawą działania osuszacza, liczna grupa konsumentów zauważyła poprawę stanu pomieszczeń przemysłowych.

 

 

 

 

Fral FDND 33

 

Właściciele firm budowlanych, osoby posiadające własną pralnię lub właściciele większych archiwów, powinni zainteresować się sprzętem Fral FDND 33.

Aparatura cechuje się dobrym wykonaniem. Ponieważ do produkcji wykorzystano stal, sprzęt jest bardzo odporny na wszelkie uszkodzenia mechaniczne, a do tego dobrze się prezentuje. Poza tym sprzęt nie jest podatny na korozję oraz rdzę, zatem będzie CI służyć przez długi czas. Maszyna jest przystosowana do ciągłej pracy, przez całą dobę, bowiem posiada stały odpływ wody, który należy tylko poprawnie podłączyć do instalacji. Naturalnie, wewnątrz znajduje się osobny zbiornik na wodę, który można bardzo prosto opróżnić. Specjalny system ochronny sprawia, że urządzenie przerwie pracę, gdy pojemnik będzie pełny.

Wielu konsumentów używa prezentowanego modelu w takich miejscach, jak nadmorskie domy, pralnie, muzea oraz biblioteki, gdyż cechuje się on wydajną pracą. Poza tym sprzęt dobrze sprawdza się przy osuszaniu murów domowych.

 

 

 

 

 

Leave a Reply

avatar
  Subskrybuj  
Notify of
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (1 votes, average: 5.00 out of 5)
Loading...
DMCA.com Protection Status