Najlepszy osuszacz powietrza elektryczny

Ostatnio aktualizowane: 03.08.20

 

Jaki osuszacz powietrza elektryczny wybrać?

 

Elektryczny osuszacz powietrza to urządzenie pozwalające na utrzymanie wilgotności powietrza w pomieszczeniu na optymalnym poziomie. Tak praktyczny sprzęt zmniejsza ryzyko rozwoju grzybów i pleśni na ścianach, a także wpływa na polepszenie naszego samopoczucia. Jeśli planujesz zakup tego typu produktu zapoznaj się z naszym poradnikiem. Znajdziesz tu kilka istotnych wskazówek na temat wyboru odpowiedniego osuszacza. Umieszczony na końcu artykułu ranking prezentuje trzy praktyczne sprzęty, które cieszą się dużą popularnością wśród konsumentów.

 

 

Chcąc znaleźć dobry osuszacz powietrza zwróć uwagę przede wszystkim na wydajność dostępnych w sklepach urządzeń. Do pomieszczenia o niewielkim metrażu – ok. 15 m2 zwykle wystarczy model pochłaniający z powietrza do 10 l wody na dobę. Jeśli planujesz zmniejszyć poziom wilgoci w wyjątkowo dużym pokoju – ok. 30 m2, potrzebujesz sprzętu o większej wydajności, absorbującego nawet do ok. 30 l wody na dobę.

Pamiętaj, że najlepszy elektryczny osuszacz powietrza w 2020 roku to produkt wyróżniający się cichą pracą i niskim zużyciem energii. To niezwykle istotne, zwłaszcza jeśli urządzenie ma pracować przez dłuższy czas. Zaleca się, aby hałas generowany przez taki produkt nie przekraczał 60 dB. Ponadto sprzęt powinien mieć kompaktowe wymiary, aby nie zajmował w pomieszczeniu zbyt dużo miejsca i do tego estetycznie się prezentować. Wszystko przez to, że osuszacz zwykle ustawia się w stosunkowo widocznym miejscu. Z tego względu powinien on pasować do reszty wyposażenia pokoju. Na szczęście oferta sklepów jest na tyle różnorodna, że z pewnością uda Ci się znaleźć model z obudową w odpowiednim kolorze.

Uważa się, że najlepsze elektryczne osuszacze powietrza wyposażone są w pojemny zbiornik, do którego odprowadzana jest woda powstająca w procesie skraplania. Im większy jest pojemnik, tym rzadziej trzeba go opróżniać, a to przekłada się na większe zadowolenie z użytkowania produktu. Zazwyczaj element ten mieści od 0,5 l do nawet 10 l wody.

Jeśli zależy Ci na zakupie funkcjonalnego urządzenia bardzo dobrym wyborem jest model z higrometrem. Za sprawą wspomnianego czujnika urządzenie automatycznie się wyłącza, kiedy wilgotność w pomieszczeniu zmniejszy się do optymalnego poziomu. Osuszacz włączy się ponownie, gdy powietrze znów stanie się zbyt wilgotne.

 

 

Elektryczne osuszacze powietrza – ranking

 

 

Meaco 20 L Low 

 

Urządzenie Meaco 20 L Low jest wyposażone w 6 l zbiornik na wodę oraz filtr HEPA, który skutecznie oczyszcza powietrze z: grzybów, bakterii, pleśni oraz innych zanieczyszczeń wywołujących alergię. Osuszacz generuje hałas na poziomie 46 dB i nie zajmuje zbyt dużo miejsca w pokoju (całkowite wymiary to: 35,2 cm x 56 cm x 26,4 cm).

Sprzęt zapewnia efektywne działanie w temperaturze od 5 st. C do 35 st. C. W podstawie znajdują się niewielkie kółka, które umożliwiają łatwe przenoszenie produktu do innego pomieszczenia. Wydajność osuszacza to ok. 20 l na dobę, a jego moc wynosi 355 W.

Urządzenie jest chętnie kupowane przez konsumentów głównie ze względu na estetyczny design i funkcjonalność. Wbudowany higrostat kontroluje poziom wilgotności powietrza i steruje pracą osuszacza. Wbrew pozorom sprzęt nie pobiera dużo prądu, dlatego nie wpływa na zwiększenie rachunków za zużycie energii elektrycznej.

 

 

 

 

Oasis D125

 

Oasis D125 to produkt o wydajności do 27 l na dobę. Urządzenie nadaje się do osuszania łazienki, salonu, kuchni, a także piwnicy. Wykonana z solidnego plastiku obudowa jest odporna na uszkodzenia mechaniczne, dlatego sprzęt świetnie się prezentuje (również po dłuższym czasie eksploatacji). Całkowite wymiary wspomnianego modelu to: 60 cm x 38 cm x 36 cm.

Osuszacz ma 9 l zbiornik na wodę, a także regulowany higrostat. Niewielkie kółka w podstawie i dobrze wyprofilowany uchwyt sprawiają, że przenoszenie urządzenia jest wyjątkowo proste i nie wymaga użycia dużej siły. Poza tym produkt cicho pracuje (do ok. 55 dB), dlatego nie należy się martwić, że zakłóci spokój domowników lub sąsiadów.

Model Oasis D125 to sprzęt o profesjonalnym charakterze, który działa niezawodnie i niezwykle skutecznie. Urządzenie zostało wyposażone w automatyczny wyłącznik przelewowy, w efekcie czego osuszacz wyłączy się, gdy zbiornik na wodę będzie pełny. Wbrew pozorom opróżnianie pojemnika nie jest trudne, gdyż można do niego podłączyć wężyk służący do odprowadzania skroplin.

 

 

 

 

Camry CR 7903 

 

Prezentujemy osuszacz Camry CR 7903 o wydajności do 0,75 l na dobę, którego moc wynosi 100 W. Produkt ma wymiary: 42,5 cm x 28,7 cm x 18,3 cm. Silnik generuje hałas do 40 dB, co powoduje, że urządzenie nikomu nie przeszkadza, nawet jeśli pracuje w nocy.

Sprzęt nie pobiera zbyt dużo energii elektrycznej, a dodatkowo jest wyjątkowo elegancki. Wszystko ze względu na biało-czarną, błyszczącą obudowę. Ten elektryczny osuszacz powietrza w dobrej cenie można bez przeszkód ustawić w widocznym miejscu. Urządzenie ma zbiornik o pojemności 1,5 l, który łatwo się opróżnia.

Konsumenci chwalą opisany wyżej model nie tylko za możliwość szybkiego i efektywnego osuszenia pomieszczenia, ale również za praktyczność. Kiedy zbiornik na wodę jest pełny sprzęt automatycznie się wyłącza, w efekcie czego można uniknąć awarii.

 

 

 

 

Subskrybuj
Notify of
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments
DMCA.com Protection Status