Najlepszy osuszacz powietrza domowy

Ostatnio aktualizowane: 21.04.19

 

Jaki osuszacz powietrza domowy wybrać?

 

Zarówno zimą, jak i latem nasze mieszkania narażone są na działanie wilgoci, która może przerodzić się w pleśń lub grzyby rozrastające się na naszej ścianie. Stanowi to zagrożenie dla naszego życia i zdrowia, a także negatywnie wpływa na sprzęty elektroniczne. Z tego powodu, warto zastanowić się nad zainwestowaniem w osuszacz. Jeśli nie wiesz, jak wybrać taki sprzęt, polecamy Ci lekturę naszego poradnika. Znajdziesz w nim wiele przydatnych informacji na temat tego, czym cechują się najlepsze domowe osuszacze powietrza.

Dokonując zakupu powinniśmy zwrócić uwagę na pobór mocy maszyny. To od tego parametru zależy wydajność pracy urządzenia. Jeśli interesują Cię efektywne sprzęty, to ilość watów powinna się wahać od 500 W do 850 W. Pamiętaj jednak, że jeśli osuszacz ma znaleźć się w niewielkim pokoju, moc może być mniejsza.

Istotnym elementem są również pojemniki na wodę, gdzie gromadzi się wilgoć. W zależności od modelu i wielkości pokoju, zbiornik powinien liczyć od 0,5 l do 8 l. Pamiętaj, że małe modele, trzeba często opróżniać, co może okazać się męczące. Z drugiej strony, sprzęty o dużych gabarytach mogą kłócić się z naszym wystrojem pokoju.

Najważniejszym parametrem jest jednak wydajność pracy urządzenia, bowiem to właśnie od tej wartości zależy, czy praca osuszacza będzie efektywna. Aby uporać się z wilgocią, potrzebujesz możliwie najlepszego modelu, gdyż zbyt słaba aparatura nie będzie spełniała swojego zadania. Wydajność powinna być również indywidualnie dostosowana do każdego pomieszczenia. Żeby wybrać właściwe urządzenie, najpierw musimy zmierzyć kubaturę pokoju, czyli jego pojemność. Następnie, uzyskaną wartość porównujemy z tą, jaką oferuje nam maszyna, którą jesteśmy zainteresowani.

Zastanów się również, jaki typ urządzeń będzie dla Ciebie najodpowiedniejszy. Na rynku znajdziemy osuszacze kondensacyjne, których praca jest uwarunkowana wilgotnością i temperaturą w danym pomieszczeniu. Takie sprzęty dobrze sobie radzą z temperaturami dodatnimi, jak i ujemnymi. Ich wadą są jednak duże wymiary. Alternatywą są modele absorbujące, w przypadku których temperatura zewnętrzna nie wpływa na pracę. Najlepiej radzą sobie w okresie zimowym. Ostatnim typem sprzętów są osuszacze z granulatem, które są najtańszą z opcji i dedykowane są do niewielkich pomieszczeń.

Skoro już wiesz, jakie cechy powinien mieć najlepszy domowy osuszacz powietrza w 2017 roku, to zachęcamy Cię do zapoznania się z naszym niewielkim rankingiem, w którym znajdziesz trzy ciekawe urządzenia.

 

 

Osuszacze powietrza domowy – ranking

 

 

Trotec TTK 30S

 

Jeśli poszukujesz wysokiej jakości osuszacza powietrza, który pomoże Ci w pozbyciu się wilgoci, polecamy Ci zakup Trotec TTK 30S.  Model dedykowany jest do pomieszczeń, nie większych niż 15 m2, jest więc to odpowiednia propozycja do piwnic, łazienek czy suszarni.

Największą zaletą modelu jest jego kompaktowa budowa, więc nie zajmie on zbyt dużo miejsca. Warto zauważyć, że w czasie pracy z powietrza nie tylko usuwana jest wilgoć, ale jest ono również filtrowane. Pozwala to na usunięcie grzybów, pyłków, sierści zwierząt oraz innych alergenów, dlatego wiele osób cierpiących na uczulenia kupiło ten model. Specjalny system zapobiega wylaniu się wody ze zbiornika, gdy tylko zbierze się jej za dużo, aparatura zostaje wyłączona. Maksymalna moc osuszania to 12 l /24 h, zaś przepływ powietrza to 100 m3/h.

Ponieważ produkt może pracować przy temperaturze od 5 st. C do 35 st. C oraz wilgotności od 49% do 100%, zdaniem wielu konsumentów jest to bardzo wydajny model. Użytkownicy zgodnie uznali, że ten domowy osuszacz powietrza w dobrej cenie, to godna polecenia maszyna.

 

 

 

 

Trotec TTK 50 E

 

Jeśli masz w domu pomieszczenia, gdzie panuje zbyt duża wilgoć, polecamy Ci zainwestowanie w Trotec TTK 50 E. Prezentowany model to nowoczesny osuszacz powietrza, który dobrze sprawdzi się w warunkach domowych.  

W czasie jednego dnia maszyna może uporać się z 16 l wilgoci. Produkt posiada zintegrowany higrostat oraz elektroniczny system nawigowania, co ułatwia użytkowanie. Możesz mieć pewność, że maszyna jest w pełni bezpieczna. Gdy zbiornik na wodę się napełni, a nie został opróżniony, urządzenie przerwie pracę, by nie doszło do zwarcia. Przepustowość powietrza w tym osuszaczu wynosi 120 m3/h. Warto podkreślić, że model ma certyfikat TUV oraz znak bezpieczeństwa GS, co podkreśla jego niezawodność. Poziom hałasu modelu utrzymuje się na poziomie 44 dB, zatem w czasie pracy maszyna nie będzie nam przeszkadzała. Pojemność zbiornika na wodę to 3,5 l.

Zdaniem wielu konsumentów prezentowany sprzęt cechuje się dużą wydajnością pracy, dlatego zdecydowali się go zakupić. Liczna grupa użytkowników jest zadowolona z inwestycji, bowiem łatwa obsługa osuszacza  sprawia, że nawet osoby starsze bez problemu mogą go użytkować.

 

 

 

 

Fral DM 16

 

Jeśli martwisz się o rozwój pleśni w piwnicy, łazience lub innym pomieszczeniu, to powinieneś już dziś zainwestować w dobrej jakości osuszacz, taki jak Fral DM 16. Jest to bardzo wydajny sprzęt, który w czasie pracy pochłania 16 l/24 h. Maszyna dobrze się spisze jako aparatura mobilna oraz stacjonarna.

W czasie pracy zużycie prądu urządzenia nie przekracza 0,26 kW. Osuszacz może pracować, w czasie, gdy temperatura mieści się w ramach 5 st. C – 35 st. C, a wilgoć waha się od 49% do 99%. Warto podkreślić, że maszyna generuje dźwięk, który utrzymuje się na poziomie 37 dB, co nie będzie nam przeszkadzało w codziennym funkcjonowaniu. Wymiary urządzenia wynoszą: szerokość – 32 cm, głębokość – 27 cm i wysokość – 57 cm, zaś waga to 11,2 kg.

Prezentowany model na pewno dobrze się spisze w wielu pomieszczeniach. Wiele osób zdecydowało się na jego zakup ze względu na funkcjonalności. Konsumenci są z niego zadowoleni, gdyż jest bezpieczny, łatwo się go obsługuje, a co więcej odznacza się dużą wydajnością w czasie pracy.

 

 

 

 

Leave a Reply

avatar
  Subscribe  
Notify of
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (1 votes, average: 5.00 out of 5)
Loading...