Najlepszy odkurzacz Zelmer

Ostatnio aktualizowane: 14.10.18

 

Jaki odkurzacz Zelmer wybrać?

 

Jednym z podstawowych sprzętów, które znajdziemy w każdym domu jest odkurzacz. Niestety przyrząd, który znajduje się w większości domów nie spełnia podstawowych wymagań i zamiast sprzątać, szkodzi. Duża część produktów czyści jedynie dywan, zupełnie ignorując powietrze w pokoju. Jeśli zaprezentowany problem jest Ci dobrze znany, polecamy lekturę naszego poradnika. Dowiesz się z niego, na co zwrócić uwagę oraz jakie cechy powinien mieć dobrej jakości sprzęt. Co więcej, na końcu tego artykułu znajdziesz ranking, w których zostały umieszczone trzy najlepsze odkurzacze Zelmer.

Polska marka Zelmer zdobywa coraz większą popularność za granicą. Wynika to z tego, że produkowane, a następnie dystrybuowane przez nią produkty elektromaszynowe cechują się trwałą konstrukcją oraz dużą wydajnością. Obecnie w swoim asortymencie firma ta posiada maszynki do mięsa, mikrofalówki, miksery, czajniki elektryczne, wagi łazienkowe, wentylatory, suszarki, żelazka, roboty kuchenne, ekspresy ciśnieniowe i odkurzacze.

Kupując dobrej jakości urządzenie, w pierwszej kolejności powinniśmy zwrócić uwagę na moc silnika, która waha się do 1200 W do aż 2700 W. Pierwsza wartość w pełni wystarczy do wysprzątania drewnianych podłóg lub paneli. Niestety, sprzęty tego rodzaju mogą mieć problem z większymi zabrudzeniami. Dlatego, jeśli posiadasz dywany, szczególnie z długim włosem to polecamy mocniejsze produkty. Pamiętaj, że im większa jest siła silnika, tym wyższa jest wydajność maszyny.

Drugim parametrem, na który musisz koniecznie zwrócić uwagę jest siła ssania maszyny. Dobrej jakości modele posiadają możliwość regulacji tej właściwości, co sprawia, że będziesz mógł sam dopasować tryb działania odkurzacza do jakości powierzchni. Parametr ten może wynosić od 9 W do aż 500 W.

Warto również zwrócić uwagę na długość kabla w odkurzaczu. Rzecz ta może wydawać się dość błaha, jednak jeśli mieszkasz w dużym mieszkaniu ze schodami, zakup modelu z długim przewodem okaże się przydatny. Dzięki temu, nie będziesz musiał co chwila zmieniać kontaktu.

Następną rzeczą jest głośność interesującego Cię modelu. Im ciszej pracuje odkurzacz, tym lepiej. Polecamy zakup przyrządu, gdzie natężenie hałasu waha się między 70 dB a 80 dB.

 

 

Odkurzacze Zelmer – Ranking

 

 

Zelmer Jupiter ZVC425HT

 

Model Jupiter ZVC425HT to bardzo nowoczesny odkurzacz marki Zelmer, który cechuje się dużą skutecznością sprzątania. Największą zaletą prezentowanego przyrządu jest filtr antyalergiczny i filtr HEPA. Dzięki nim, produkt w czasie pracy usuwa nie tylko kurz, ale i roztocza, drobnoustroje i bakterie, które zagrażają zdrowiu osób z silnymi uczuleniami.

Ten najlepszy odkurzacz Zelmer w 2018 roku posiada moc 1000 W, co gwarantuje dużą wydajność podczas pracy. Zatem będziesz w stanie posprzątać nie tylko drewniane powierzchnie, ale również dywany o długim włosiu.

Dużym atutem tego sprzętu jest bardzo niski poziom emitowanego hałasu, który wynosi jedynie 78 dB. Zatem w czasie sprzątania nie będziesz przeszkadzać ani reszcie domowników, ani swoim sąsiadom. Jest to szczególnie ważne, gdy chcesz nagle odkurzyć dywan późno w nocy.

Pojemność papierowego worka wynosi 4 l, więc nie musisz obawiać się jego częstego opróżniania.

Opinie konsumentów o tym modelu są bardzo pochlebne. Wiele osób doceniło cichą pracę maszyny i niskie roczne zużycie energii, które wynosi 33,6 kWh.

 

 

 

 

Zelmer Aquos 829.0 ST

 

Odkurzacz Zelmer Aquos 829.0 ST to wysokiej klasy urządzenie. Dzięki wysokiej mocy wynoszącej aż 1600 W, maszyna jest w stanie uporać się nawet z bardzo dużymi zabrudzeniami na dywanach o długim włosiu. Prezentowany produkt może być również wykorzystany do usuwania błota i wody z podłogi.

Warto nadmienić, że prezentowany model oferuje odkurzanie bez konieczności instalacji worka. Urządzenie ma możliwość podłączenia specjalnego pojemnika, który nie ulegnie zniszczeniu na skutek sprzątania mokrych substancji.

Dużą zaletą prezentowanego modelu jest filtr HEPA, który gwarantuje zebranie nie tylko kurzu, ale również bakterii, odchodów roztoczy, drobnoustrojów i zarazków. Wszystkie te niepożądane elementy zostają zatrzymane wewnątrz urządzenia, a wypuszczone zostaje oczyszczone powietrze. Ucieszy to rodziców, których pociechy są alergikami.

Pojemność papierowego worka wynosi 3 l, co umożliwi Ci efektywne sprzątanie przez długi czas. Długość przewodu w tym modelu wynosi 6 m, zaś całkowity zasięg pracy to 9 m. Zatem bez problemu wyczyścisz cały pokój.

Opinie konsumentów o tym odkurzaczu są bardzo pochlebne. Wiele osób doceniło specjalną obrotową końcówkę w kształcie wałka, która służy do usuwania sierści zwierząt.

 

 

 

 

Zelmer Cito One ZVC015ZQ

 

Model Cito One ZVC015ZQ to bardzo nowoczesny i wydajny odkurzacz Zelmer w dobrej cenie, który posiada specjalny filtr EPA. Dzięki temu, maszyna usunie nie tylko kurz, ale również roztocza i bakterie, które żyją w Twoich dywanach. Poza tym, sprzęt usuwa zanieczyszczenia również z powietrza, co na pewno spodoba się rodzicom, których dzieci są alergikami.

Produkt ten jest zasilany akumulatorowo. Nie musisz się jednak obawiać, że po posprzątaniu każdego pomieszczenia, przyrząd będzie wymagał naładowania. Bateria Ni-MH jest bardzo wydajna i trwała. Co więcej, cechuje się ona dużą wydajnością. Czas potrzebny do pełnego naładowania wynosi 5 godzin. Jej użytkowanie na pewno przypadnie do gustu osobom, którym ochrona środowiska nie jest obojętna.

Pojemnik na odpady w urządzeniu ma pojemność 0,5 l, zatem po każdym sprzątaniu będziesz musiał go opróżnić. Jest to jednak bardzo proste, a za sprawą licznych udogodnień producenta, nie musisz obawiać się, że zawartość zbiornika wysypie się.

Opinie konsumentów o tym modelu są bardzo pozytywne. Wiele osób doceniło jego elegancki design i dużą wydajność.

 

 

 

 

Leave a Reply

avatar
  Subscribe  
Notify of
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (1 votes, average: 5.00 out of 5)
Loading...