Najlepszy odkurzacz z filtrem wodnym: wady i zalety

Ostatnio aktualizowane: 10.07.20

Jaki odkurzacz z filtrem wodnym wybrać?

 

Przewodnik zakupowy

Gdy jesteś alergikiem lub masz kłopoty z astmą to dobrym rozwiązaniem dla Ciebie jest zakup odkurzacza z filtrem wodnym. Odkurzacz taki podczas sprzątania wyłapuje wszystkie pyłki zawieszone w powietrzu, takie jak roztocza, zarodniki grzybów i resztę zanieczyszczeń. Dodatkowo odkurzacz taki nawilża powietrze w odkurzanym pomieszczeniu.  Dla tych wszystkich osób, które są w przededniu zakupu takiego urządzenia tego typu jest nasz poradnik dotyczący najlepszych odkurzaczy z filtrem wodnym.

Najlepszy odkurzacz z filtrem wodnym w 2020 roku – na co zwrócić uwagę przy kupnie. Przede wszystkim ważna jest moc urządzenia. Im większa moc, tym większą powierzchnię sprzątniesz bez przerywania sprzątania, również taki model będzie miał większą siłę ssania, ale też i więcej pobierze energii elektrycznej. Standardowa moc odkurzacza wynosi 1600 W, co jest regulowane na mocy praw Unii Europejskiej. Jednak nie dotyczy to odkurzaczy wodnych, których moc sięga 2400 W.

Zasięg pracy to jest również istotna kwestia. Na zasięg ten składa się długość przewodu elektrycznego oraz długość rur i węża. Jeśli zasięg nie obejmuje minimum 6 metrów, poszukaj innego modelu. Optymalnym zasięgiem jest 9 metrów. Większy zasięg pracy to większa swoboda ruchów i wyższy komfort pracy.

Gdy często sprzątasz istotnym będzie również poziom hałasu, jaki emituje odkurzacz. Od jakiegoś czasu wprowadzono dla urządzeń klasy głośności urządzeń domowych od klasy „A” – bardzo cichej, do klasy „F” hałaśliwej. Według tej klasyfikacji wybierz odkurzacz o klasie „B”, „C” lub „D”.

Pojemność worka lub pojemnika warunkuje, jak często trzeba odkurzacz opróżniać. Pojemności te wahają się od 1 do 4 litrów. Najlepiej, aby pojemność starczyła na jednorazowe sprzątnięcie Twojego domu, bo pojemnik z wodą i tak trzeba po każdym sprzątaniu opróżnić i oczyścić.

Na jakość odkurzacza wpływa również rodzaj rury dołączonej do odkurzacza. Najlepszą rurą będzie metalowa rura teleskopowa, która umożliwi nam dopasowanie jej długości do swojego wzrostu. Oczywiście rury plastikowe nie są niedozwolone, jednak są one znacznie mniej trwałe.

Odkurzacze z filtrem wodnym w dobrej cenie – akcesoria i końcówki: Bardzo ważne są wszelkie dodatki i akcesoria. Im jest ich więcej tym lepiej. Gdy będziesz dysponowała szczotką do usuwania sierści zwierzęcej, Twój odkurzacz wykona i tę czynność. Inna szczotka zbierze wodę i błoto, kolejna będzie odpowiednia do tapicerki. Zwróć, zatem uwagę na ilość i przeznaczenie szczotek i końcówek dołączonych do modelu, jaki upatrzyłeś.

 

 

Odkurzacz z filtrem wodnym – Ranking

 

 

Thomas Aqua+ Pet & Family

 

Thomas Aqua+ Pet & Family to odkurzacz bezworkowy o mocy 1700 W z szerokim systemem filtracji. Jest to specjalista do usuwania sierści zwierząt. Również dzięki technologii AQUA model ten łatwo usuwa plamy z tapicerki i dywanów. Odkurzacz może pracować w dwóch trybach z użyciem filtra wodnego AQUA+ lub z użyciem pojemnika “Hygiene Bag” z wykorzystaniem tradycyjnego worka. Model ten ma ergonomiczny uchwyt i eklektycznie regulowaną moc ssania.

Mamy tutaj również zwijany i chowany kabel elektryczny dający zasięg odkurzania wynoszący 11 metrów. Model ten reprezentuje klasę skuteczności odkurzania „A” na podłodze twardej, a na dywanie klasę „C”. Natomiast klasa energetyczna i klasa reemisji kurzu to „A”. Model ten ma bogatą ilość akcesoriów, które są ukryte w obudowie odkurzacza.

Na te akcesoria składa się wiele rozmaitych szczotek do odkurzania, prania, czy usuwania sierści. Wymiary zewnętrzne tego modelu to wysokość 30,6 cm, szerokość 31,8 cm, oraz długość 48,6 cm, a waga wynosi 8,2 kg. Klienci którzy zakupili ten model szczególnie cenią sobie usuwanie sierści przez ten model, ale także podoba im się skuteczne pranie, a także dobre filtry zastosowane w tym modelu.

 

 

 

 

MPM MOD-17 BORA

 

Gdy zastosujesz odkurzacz MPM MOD-17 BORA, możesz się pozbyć nawet wirusów i bakterii, bowiem model ten posiada tak gęsty filtr, który jest barierą dla niemal wszystkich zanieczyszczeń. Dlatego możemy się pozbyć nie tylko małych drobinek kurzu, ale też bakterii, większości wirusów, odchodów roztoczy oraz pleśni. Model ten, posiadający filtr wodny, pozwala na bardzo dokładne oczyszczanie powietrza w odkurzanym pomieszczeniu, co sprzyja alergikom i osobom chorym na astmę.

A gdy zainstalujesz turbo szczotkę, to możesz skutecznie usunąć sierść zwierząt z dywanu. Odkurzacz ten o mocy 2400 W posiada podwójny dyfuzor, który dzieli zasysane powietrze na dwie dysze, a następnie wtłacza je w wodę, w której zostają zatrzymane wszelkie zanieczyszczenia. Wymiary tego modelu wynoszą 45 x 33 x 32 cm. Długość przewodu elektrycznego 5,5 metra pozwala na zasięg odkurzania 9 metrów.

Wyposażenie, jakie klient otrzymuje wraz z odkurzaczem to : instrukcja obsługi w języku polskim, karta gwarancyjna, odświeżacz powietrza, rura teleskopowa, ssawka szczelinowa, ssawko-szczotka z przełącznikiem parkiet-dywan, szczotka do żaluzji, szczotka okrągła, szczotka szczelinowa, turboszczotka i wąż ssący. Użytkownicy w tym modelu cenią sobie szczególnie doskonale oczyszczone powietrze po odkurzaniu.

 

 

 

 

Zelmer Aquos 829.0 ST

 

Zelmer Aquos 829.0 ST posiada moc wyjściową 1600 W, oraz wodny filtr HEPA. Filtr ten jest tak gęsty, że stanowi barierę nie tylko dla kurzu, ale również dla bakterii, większości wirusów roztoczy i pleśni. Użytkownik może w tym modelu używać zamiennie pojemnik z filtrem wodnym lub worek papierowy, oba o pojemności 3 litrów.

Wymiary zewnętrzne tego modelu to 35,7 x 50,6 x 38,5 cm, a długość przewodu elektrycznego wynosząca 6 metrów, pozwala na zasięg odkurzania do 9 metrów. Model ten został wyposażony w funkcję zbierania wody i błota. Wystarczy wybrać odpowiedni rodzaj ssawki i wora, a wszelkie zabrudzenia wraz z błotem zostaną sprzątnięte.

Zelmer Aquos 829.0 ST też jest przyjazny właścicielom zwierząt i gdy użyjesz turboszczotki tego modelu wyposażoną w obracający się wałek, usunięcie sierści z dywanu okaże się bardzo proste. Posiadacze tego modelu doceniają go za dużą moc, a także niewielką głośność odkurzania. Odkurzacz świetnie zdaje egzamin, jest doskonały dla alergików w oczyszczaniu mieszkania i powietrza i jest godny polecenia.

 

 

 

Subskrybuj
Notify of
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments
DMCA.com Protection Status