Najlepszy odkurzacz samojezdny Vileda

Ostatnio aktualizowane: 15.01.21

Ta strona utrzymuje się dzięki czytelnikom. Kiedy robisz zakupy za pośrednictwem naszych linków, otrzymujemy niewielką prowizję. Kliknij tutaj, aby uzyskać więcej informacji o nas.

 

Tabela porównawcza

 

Zalety
Wady
Podsumowanie
Oferty

 

 

Jaki odkurzacz samojezdny Vileda wybrać?

 

Zakup odkurzacza samojezdnego to idealne rozwiązanie dla osób, które mają mało czasu na codzienne porządki. Przy jego użyciu jesteśmy w stanie utrzymać czystość naszych podłóg i jednocześnie oszczędzamy czas i energię. Oferta rynkowa takich urządzeń jest szeroka, co z pewnością nie ułatwia nam wyboru. Być może pomocny okaże się niniejszy poradnik z rankingiem, w którym podpowiadamy, czym kierować się przy zakupie tego typu sprzętu.

 

 

 

Vileda jest jednym z wiodących producentów akcesoriów do sprzątania w Polsce. W ofercie firmy znajdziemy tradycyjne przybory, takie jak między innymi szczotki, mopy, ściereczki, wiadra, a także urządzenia elektryczne, w tym na przykład samojezdne odkurzacze. Wszystkie wyroby tej marki wykonane są z najwyższej jakości materiałów, dlatego służą konsumentom przez wiele lat.

Jeśli chcemy nabyć najlepszy odkurzacz samojezdny Vileda w 2021 roku powinniśmy mieć na uwadze kilka istotnych czynników. Najważniejszym jest system nawigacji, dzięki któremu urządzenie jest w stanie wjechać w każdy kąt. Na rynku można spotkać maszyny z chaotycznym i uporządkowanym systemem pokonywania trasy. W wersji chaotycznej robot odbija się od napotkanych przeszkód zmieniając kierunek ruchu. Dzięki temu pokonuje kilka razy ten sam odcinek dokładnie czyszcząc powierzchnię. W systemie uporządkowanym odkurzacz jeździ po linii prostej i omija przeszkody, przez co sprzątanie trwa krócej.

Nie bez znaczenia jest także obsługa sprzętu. Zazwyczaj odkurzacze samojezdne sterowane są za pomocą pilota i panelu znajdującego się na urządzeniu. Sterowanie powinno odbywać się intuicyjnie, a instrukcje muszą być jasne i przejrzyste. Istotny jest też czas pracy i ładowania. Zwróćmy uwagę, jak długo urządzenie jest w stanie pracować na jednym naładowaniu, oraz po jakim czasie będzie ponownie gotowe do działania.

Sprawdźmy również pojemność zbiornika na śmieci. Im będzie ona większa, tym rzadziej będziemy musieli opróżniać i czyścić robota. Najlepiej sprawdza się zbiornik o pojemności 0,7 litra. Poza tym najlepsze odkurzacze samojezdne Vileda wyposażone są w specjalny filtr HEPA, oczyszczający powietrze z kurzu, bakterii i grzybów.

 

 

Odkurzacze samojezdne Vileda – Ranking

 

 

Vileda VR 301 

W naszym zestawieniu chcielibyśmy zaprezentować Ci model Vileda VR 301. Jest to samojezdny odkurzacz automatyczny, który zapewnia precyzyjne czyszczenie wszystkich rodzajów twardych powierzchni.

Urządzenie wyposażone jest w inteligentny system nawigacji, który sprawia, że dociera ono nawet w trudno dostępne miejsca i automatycznie zmienia kierunek po wykryciu przeszkody. Dzięki czterem czujnikom zabezpieczającym nie musimy obawiać się, że odkurzacz spadnie ze schodów lub rozbije się o napotkany przedmiot.

Model ten samoczynnie wykrywa stację dokującą i wraca do niej po zakończeniu sprzątania. Dzięki algorytmowi czyszczenia przestrzeni oraz trzem programom sprzątającym sprzęt ten jest w stanie dokładnie wyczyścić każdy rodzaj podłogi, w tym panele, linoleum, płytki czy wykładziny z krótkim włosiem.

Wymiary odkurzacza to wysokość – 9 cm i średnica – 32 cm, a jego pojemnik na kurz ma pojemność 0,35 litra. Całkowite naładowanie baterii trwa około 5 godzin, po tym czasie przyrząd jest w stanie pracować do 60 minut. Wraz z urządzeniem w zestawie otrzymujemy stację ładowania, ładowarkę, wymienną szczotkę do narożników, filtr przeciwpyłowy i instrukcję obsługi.

Osoby, które zdecydowały się na zakup odkurzacza Vileda VR 301 zgodnie twierdzą, że jest to wytrzymały sprzęt. Konsumenci doceniają jego cichą pracę, bezawaryjność oraz solidne wykonanie. Ponadto użytkownikom przypadł do gustu dobry stosunek ceny do jakości.

 

 

 

 

Vileda Virobi Robotic Mop 

 

Nasze zestawienie nie byłoby kompletne bez modelu Vileda Virobi Robotic Mop.  Jest to odkurzacz samojezdny Vileda w dobrej cenie, który dociera we wszystkie zakamarki i dokładnie je czyści.

Wysokość robota wynosi zaledwie 4,5 cm, co sprawia, że bez problemu mieści się pod sofą, szafką czy łóżkiem. Posiada on również elastyczne pierścienie umożliwiające dokładne zgarnięcie zanieczyszczeń w narożnikach i wzdłuż listew przypodłogowych.

Model ten ma 2 programy czyszczące: krótki, działający przez 30 minut oraz długi, zapewniający 120 minut sprzątania. Dzięki wymiennym wkładom elektrostatycznym sprzęt skutecznie przyciąga kurz i włosy oraz doskonale sprawdza się przy sprzątaniu sierści zwierząt. Warto wspomnieć, że wkłady nadają się do wielokrotnego użytku.

Urządzenie wyposażone jest w wysokiej jakości akumulator litowo-jonowy, który w pełni naładowany pracuje nieprzerwanie przez 4 godziny. Odkurzacz przeznaczony jest do czyszczenia wszystkich powierzchni, w tym płytek, paneli czy wykładzin z krótkim włosiem. Średnica tego modelu wynosi 31 cm i dostępny jest on w kolorze czerwono-czarnym.

Warto zwrócić także uwagę na pozytywne opinie konsumentów  na temat tego modelu, które można znaleźć w Internecie. Użytkownicy twierdzą, że największą  zaletą urządzenia jest jego wysoka jakość, która potwierdzona jest dodatkowo 2-letnią gwarancją producenta.

 

 

 

 

Subskrybuj
Notify of
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments
DMCA.com Protection Status