Najlepszy odkurzacz samochodowy Philips

Ostatnio aktualizowane: 10.07.20

 

Jaki odkurzacz samochodowy Philips wybrać?

 

Wielu z nas nie chce płacić wysokich sum za sprzątnięcie samochodu w firmach zajmujących się takimi usługami. Rozwiązaniem jest kupienie odkurzacza samochodowego, który pozwoli na szybkie pozbycie się brudu. Aby pomóc dokonać wyboru, w tym mini poradniku przekażemy najważniejsze informacje dotyczące odkurzaczy samochodowych Philips, a także na końcu zaprezentujemy trzy najlepsze odkurzacze samochodowe Philips opisując ich cechy.

Zastanawiając się nad zakupem odkurzacza samochodowego, w pierwszym rzędzie musimy zwrócić uwagę na jego zasilanie. Mamy tu do wyboru zasilanie z gniazda samochodowego. Te odkurzacze charakteryzuje stosunkowo duża moc, ale plączący się kabel może utrudniać sprzątanie samochodu. Modele akumulatorowe zwykle ważą nieco więcej od przewodowych, bo w ich wnętrzu musi być akumulator. Ale manewrowanie takim sprzętem jest wygodniejsze. Nie mniej przed zakupem należy sprawdzić, jaką moc oferuje upatrzone urządzenie, oraz jak długo pracuje ono na jednym ładowaniu. Gdy będzie to zbyt krótki czas na jednokrotne wyczyszczenie auta, stanie się on mało użyteczny.

Kolejne elementy, na jakie zwracamy uwagę to jakość obudowy i jakość wykonania urządzenia. Sprawdzeniu należy poddać jakość obudowy, czy jest ona wykonana z wytrzymałego plastiku, odpornego na uszkodzenia. Ponadto należy przymierzyć się do odkurzacza, czyli wziąć go do ręki i sprawdzić, jak się go trzyma, manewruje etc. Dobrze jest też zobaczyć czy wyłącznik znajduje się w wygodnym miejscu, które dodatkowo nie będzie powodowało wyłączania samoczynnego, gdy dotkniemy nim o fotel samochodowy.

Moc – zawsze im większa tym lepsza. Niestety odkurzacze samochodowe dysponują mocą znacznie mniejszą od domowych. Producenci niechętnie chwalą się tą wiadomością, bo często nie jest to wysoka moc. Zwykle zaczyna się od 40 W, a najlepsze i najdroższe modele oferują moc 150 – 180 W. Oczywiście kupując model zasilany z gniazda zapalniczki samochodowej, odkurzacz nie może przekraczać mocy, którą możemy z tego gniazda uzyskać.

Dobrze jest, jeśli model, na który się zdecydowaliśmy posiada dodatkowe końcówki. W samochodzie szczególnie przydatne są małe szczotki i małe szczelinówki. Pojemność pojemnika na kurz musi być przynajmniej tej wielkości, aby zebrać brud z jednego sprzątania. Często zbiorniki takie mają pojemność 0,5 l, co starcza na kilkakrotne sprzątanie. Równie istotny jest filtr, który powinien być albo wymienny, albo zmywalny.

 

 

Odkurzacze samochodowe Philips – Ranking

 

 

Philips FC 6142/01 MiniVac 

 

Philips FC 6142/01 MiniVac to bardzo poręczny, mały odkurzacz bezprzewodowy, który może stanowić dobry dodatek do szybkiego ogarnięcia katastrofy w domu, lub stanowić podstawowy odkurzacz samochodowy. Rozsypane ciasteczka, brud, który naniósł pies po spacerze, rozlana woda.

Z tym wszystkim ten zgrabny odkurzacz da sobie radę błyskawicznie. Specjalnie zaprojektowana nasadka o aerodynamicznym kształcie dokładnie zbiera brud. Model ten został zaopatrzony w baterie 4,8 V NiMH, a proces ładowania odbywa się za pomocą wąskiej podstawki ładującej, którą można ustawić na podłodze lub meblu, albo zawiesić na ścianie.

Sprzęt ten może być na tej podstawce przechowywany, dzięki czemu zawsze będzie gotowy do pracy. Odkurzacz na pełnym naładowaniu pracuje ok. 12 minut. Model ten został wyposażony w dwustopniowy system filtracji, uniemożliwiający wydostanie się kurzowi na zewnątrz. Mamy tutaj również łatwy sposób opróżniania pojemnika z kurzem.

Wystarczy jednym ruchem zdjąć nakładkę i opróżnić wnętrze pojemnika wysypując do kosza na śmieci. Użytkownicy tego modelu przekazują, że jest to świetny „pomocnik” w sprzątaniu po dzieciach, psach i innych, lokalnych zabrudzeniach. Daje sobie radę z wszelkim brudem i rozlanymi płynami.  

 

 

 

 

Philips FC 6152/01 MiniVac 

 

Philips FC 6152/01 MiniVac to model o ergonomicznym kształcie, który ułatwia trzymanie odkurzacza w ręce i tym samym usprawnia pracę. Do modelu tego zostały dołączone dodatkowe szczotki, jak szczelinówka i mała szczotka, które ułatwiają dotarcie do trudnodostępnych miejsc.

Urządzenie jest niewielkie, bo jego wymiary to wysokość 44,4 cm, szerokość 10,9 cm, oraz głębokość 13,3 cm. Jest ono zasilane akumulatorowo za pomocą małej podstawki, którą można zawiesić na ścianie i traktować, jako stałe miejsce do przechowywania odkurzacza.

Naładowane urządzenie może pracować przez okres 10 minut. Pojemnik na kurz, o pojemności 0,5 litra starczający na kilkukrotne odkurzanie, również opróżnia się w łatwy sposób. Za pomocą jednego przycisku się go otwiera, by następnie wysypać zawartość. Ten model również posiada dwustopniowy system filtracji, zapewniający optymalne efekty odkurzania.

Pierwszy filtr zatrzymuje większość brudu, a drugi wyłapuje jego mniejsze cząsteczki. Użytkownicy opisują ten model, jako odkurzacz samochodowy Philips w dobrej cenie. Przekazują, że dobrze on zbiera brud i może być również ładowany z gniazda zapalniczki samochodowej.

 

 

 

 

Philips MiniVac FC6141/01 

 

Ostatni model, Philips MiniVac FC6141/01, został wyposażony w zasilacz samochodowy, zatem praca może się odbywać tak długo, jak użytkownik potrzebuje, i nie zostanie przerwana rozładowaniem akumulatora. Ale można tym modelem pracować również bezprzewodowo, tym bardziej, że na obudowie jest wskaźnik naładowania baterii.

Może on się też pochwalić dużą mocą ssania 22 W i wystarczającym na kilkukrotne użycie zbiornikiem na kurz o pojemności 0,5 litra. Lekka waga wynosząca 1,4 kg ułatwia używanie tego modelu w samochodzie, a wymiary 460 x 160 x 160 mm pozwalają na dotarcie do zakamarków auta.

Dodatkowo model ten został wyposażony w szeroką gamę akcesoriów dodatkowych. Składa się na nie mała i duża szczotka, mała i duża szczelinówka oraz długa rura ułatwiająca odkurzanie trudno dostępnych miejsc. Ponadto rączka w kształcie pętli tego małego odkurzacza przyjemnie trzyma się w ręce, gdyż jest ona wyłożona miękkim tworzywem.

Dodatkowo zapewnia ona dobry uchwyt. Według klientów jest to odkurzacz, który ma dobrą moc, pozwalającą na swobodne wysprzątanie całego samochodu. A by dopełnić funkcjonalność całości, producent dokłada jeszcze praktyczną torbę do przechowywania urządzenia. Dlatego użytkownicy oceniają ten model, jako najlepszy odkurzacz samochodowy Philips w 2020 roku.

 

 

 

 

Subskrybuj
Notify of
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments
DMCA.com Protection Status