Najlepszy odkurzacz samochodowy 12V

Ostatnio aktualizowane: 25.01.21

Ta strona utrzymuje się dzięki czytelnikom. Kiedy robisz zakupy za pośrednictwem naszych linków, otrzymujemy niewielką prowizję. Kliknij tutaj, aby uzyskać więcej informacji o nas.

 

Tabela porównawcza

 

Zalety
Wady
Podsumowanie
Oferty

 

 

Jaki odkurzacz samochodowy 12V wybrać?

 

Odkurzanie wnętrza auta przy użyciu zwykłego odkurzacza nie zawsze jest wygodne, zwłaszcza gdy nasz samochód jest mały i trudno w nim operować długą rurą. Dlatego tak wiele osób decyduje się na zakup sprzętu ręcznego podłączanego do gniazda 12 V, które znajdziemy w każdym samochodzie. Taki niewielki model pozwala w wygodny i szybki sposób wysprzątać wnętrze auta, nawet gdy jesteśmy w podróży. Chcesz wiedzieć, jakie cechy wyróżnia najlepszy odkurzacz samochodowy 12 V? Jeśli tak, zapraszamy do dalszej lektury naszego tekstu.

W pierwszej kolejności zdecyduj, czy wolisz model przewodowy czy bezprzewodowy. Ten pierwszy musi być podłączony do gniazdka auta, natomiast drugi tylko ładujemy za jego pośrednictwem. Kabel trochę ogranicza nasze ruchy, ale akumulator też nie pozostaje bez wad. Na rynku znajdziemy modele, które na naładowanej baterii działają tylko 5 minut, co często nie pozwala wysprzątać całego, dużego samochodu. Dlatego też zaleca się weryfikację czasu działania odkurzacza na pełnej baterii.

Urządzenie do odkurzania samochodu nie może być zbyt ciężkie. Wielu konsumentów podkreśla, że najlepsze odkurzacze samochodowe 12 V niewiele ważą i ich trzymanie w dłoni zbytnio nie obciąża mięśni. Kolejny aspekt to wielkość pojemnika na odpady – najlepiej wybierać ten średniej wielkości. W małym nie zmieści się dużo zanieczyszczeń, a zbyt duży będzie miał wpływ na wagę sprzętu i komfort jego używania.

Moc wpływa na wydajność i szybkość pracy urządzenia. W przypadku odkurzaczy samochodowych moc jest niewielka, czasem producenci nawet jej nie podają – stosują raczej swoje określenia wydajności. Jeśli mamy wybór między modelem o mocy ok. 10 W, a takim 8 W, powinniśmy zdecydować się na mocniejszy, aby sprzątanie większych zanieczyszczeń nie było trudne.

Bardzo przydają się wymienne końcówki pozwalające nam sprzątać tapicerkę oraz różne zakamarki, jakie znajdziemy w każdym pojeździe. Wiele osób podkreśla też to, jak ważna jest stosunkowo cicha praca sprzętu oraz łatwość jego czyszczenia. Często pomijamy te aspekty przy wyborze, a znacznie wpływają one na komfort używania danego odkurzacza.

 

 

Odkurzacze samochodowe 12V – Ranking

 

 

Black & Decker Flexi PD1200AV-XK 

 

Jeżeli szukasz dobrego odkurzacza samochodowego, to mamy dla Ciebie ciekawą propozycję – Black & Decker Flexi PD1200AV-XK. To jeden z najczęściej wybieranych produktów tego typu. Składa się na to kilka czynników. Po pierwsze, model ten został wyposażony w długi, poręczny wąż. Pozwala on nam na oczyszczenie wszystkich, nawet trudno dostępnych miejsc we wnętrzu samochodu. Oprócz tego na końcu węża została umieszczona długa końcówka szczelinowa. Pozwala nam ona na dokładne oczyszczenie przestrzeni pod i pomiędzy siedzeniami.

Prezentowany model jest bardzo kompaktowy. Został on wykonany w specjalnej technologii – silnik w filtrze – która pozwoliła zmniejszyć gabaryty. W efekcie przenoszenie sprzętu czy przechowywanie nie stanowi żadnego problemu. Poza tym odkurzacz ma przewód o długości 5 m. Możemy więc posprzątać wnętrze samochodu, nawet jeśli auto jest znacznie oddalone od źródła prądu.

Do zestawu wraz z Black & Decker Flexi PD1200AV-XK i jego akcesoriami została dołączona torba, w której możemy go umieścić. Użytkownicy najczęściej chwalą poręczność użytkowania tego odkurzacza.

 

 

 

 

Hoover SJ4000DWB 

 

Hoover SJ4000DWB to odkurzacz samochodowy, który z pewnością nie zajmie zbyt dużo miejsca. Wyróżnia się on kompaktowymi gabarytami, dzięki którym mamy możliwość oczyszczenia każdego miejsca. Jest on na tyle niewielki, że może być zasilany prądem z zapalniczki samochodowej. Nie musimy więc szukać wtyczki, aby móc z niego korzystać.

Prezentowany odkurzacz nie jest zbyt ciężki, a jego specjalnie wyprofilowana obudowa ułatwia nam użytkowanie sprzętu. Siła ssąca tego produktu pozwoli nam na sprzątanie samochodu z piachu, a nawet z drobnych kamyków. W zestawie znajdziemy dodatkowo ssawkę i szczotkę. Elementy te pomogą nam w utrzymaniu pojazdu w porządku. Ten odkurzacz samochodowy 12 V w dobrej cenie działa bardzo cicho. Nie generuje zbyt głośnych dźwięków, więc przyjemniej sprząta nam się pojazd.

Prezentowany odkurzacz wygląda bardzo elegancko i pozwala nam na dokładne oczyszczenie wnętrza samochodu. Użytkownicy chwalą jego poręczną budowę oraz bardzo cichą pracę. Za jedyną wadę uważają oni mało szczelny filtr, ale tylko niewielka część konsumentów uważa, że to problem.

 

 

 

 

Electrolux zB5112 Rapido 

 

Electrolux zB5112 Rapido to odkurzacz akumulatorowy, a więc nie musimy podłączać go do gniazdka. Jest to dobra opcja dla osób, które nie lubią rozwijać przedłużaczy. W produkcie zastosowano specjalną technologię cyklonową. Dzięki niej sprzęt bardzo dobrze usuwa kurz, pył oraz drobny piach z wnętrza naszego samochodu. Jest to produkt polecany właścicielom zwierząt. Skutecznie wciąga do swojego pojemnika sierść kotów i psów.

Jeżeli chodzi o obudowę tego modelu, to została skonstruowana tak, abyśmy mogli się nim posługiwać jak najwygodniej. Produkt nie jest ciężki, a oprócz tego jego uchwyt jest bardzo poręczny. Po wykonaniu pracy możemy zawiesić urządzenie na ścianie. Dobrze wyprofilowana rączka pozwala nam użytkowanie modelu przez dłuższy czas bez obciążania ręki.

W zestawie wraz z odkurzaczem znajdziemy dwa wymienne filtry. Pochłaniają one większość alergenów, więc produkt może być używany nawet przez alergików. Użytkownicy wypowiadają się o tym sprzęcie bardzo pochlebnie. Często wspominają o dużej sile ssania, a także o wysokiej jakości odkurzacza.

 

 

 

 

Subskrybuj
Notify of
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments
DMCA.com Protection Status