Najlepszy odkurzacz robot

Ostatnio aktualizowane: 27.03.20

 

Jaki odkurzacz robot wybrać?

 

Utrzymanie domu w czystości  pochłania dużo czasu. Poza tym usunięcie silnych zabrudzeń wymaga niejednokrotnie użycia dużej siły. Jeśli szanujesz swój wolny czas i chcesz mieć pewność, że mieszkanie zawsze jest wysprzątane, zastanów się nad zakupem automatycznego sprzętu, który można zaprogramować, aby poruszał się po całym domu i zbierał śmieci. Na rynku znajdziesz wiele urządzeń tego typu, dlatego zanim udasz się do sklepu, przeczytaj nasz poradnik. Dzięki jego lekturze dowiesz się jaki powinien być najlepszy odkurzacz robot w 2020 roku.

 

 

Pierwszą rzeczą, którą musisz sprawdzić jest system nawigacji. To od niego zależy jak szybko urządzenie będzie sprzątało podłogę. Poza tym znając algorytm, jaki znajduje się w modelu dużo lepiej zaplanujesz jego pracę, co sprawi, że wszystkie zakamarki zostaną wysprzątane. Najlepsze odkurzacze roboty dzielimy na dwa typy: sprzątający chaotycznie i w sposób uporządkowany. Pierwszy typ sprzętów przemieszcza się po podłodze odbija się od napotkanych przedmiotów takich jak krzesła, stoły, kanapa czy zabawki dzieci. Po kontakcie z meblem, robot zmienia kierunek ruchu i kontynuuje pracę. Taki system nawigowania sprawia, że niemal cała powierzchnia podłogi zostanie pokonana kilka razy, więc zostaną zebrane wszystkie zabrudzenia. Wiedz jednak, że praca takiego modelu jest dość czasochłonna.

Drugim typem są odkurzacze sprzątające w uporządkowany sposób. Poruszają się one tylko w linii prostej. Oznacza to, że przed sprzątaniem, należy usunąć z podłoża wszelkie przeszkody. Do zalet produktu należy szybka praca, jednak jeśli w pokoju znajduje się dużo przedmiotów, odkurzanie może okazać się niedokładne.

Bardzo ważne jest to, aby dostosować produkt do naszego domu. Dlatego, że nie każdy model na przykład potrafi pokonać próg. Wiele typów odkurzaczy robotów porusza się jedynie po płaskiej powierzchni. Poza tym niektóre urządzenia pracują tylko na jednym typie podłoża, co oznacza, że nie poradzą sobie z odkurzaniem paneli i dywanów jednocześnie. Jeśli mieszkasz w domu ze schodami upewnij się, że robot, który Cię interesuje ma wbudowany czujnik, który je wykryje. W przeciwnym razie odkurzacz może z nich spaść i ulec zniszczeniu.

Przed zakupem sprawdź, ile wynosi czas ładowania i pracy oraz jaki jest ich stosunek względem siebie. Niestety, na rynku wciąż można znaleźć urządzenia, które są w stanie sprzątać tylko przez 15 min, a uzupełnienie baterii trwa ponad dobę.

 

 

Odkurzacze roboty – ranking

 

 

iRobot Roomba 980

 

Automatyczny odkurzacz iRobot Roomba 980 to nowoczesny sprzęt, który służy do sprzątania domu. Maszyna nie potrzebuje naszej asysty, wystarczy ją uruchomić, a chaotyczny system nawigacji poprowadzi robota po naszym mieszkaniu.

Dużym atutem sprzętu jest to, że wielokrotnie pokonuje ten sam fragment podłogi, co gwarantuje lepsze efekty. Ze względu na niewielkie wymiary, urządzenie dociera nawet w trudno dostępne miejsce, jak przestrzeń pod kanapą. Za sprawą wirujących szczoteczek bocznych, odkurzacz sprząta wzdłuż krawędzi. Urządzenie ma wbudowany czujnik, który wykrywa przeszkody oraz schody, więc sprzęt nie spadnie z wysokości. Maszyna jest dostosowana do wszystkich rodzajów podłóg. Kolejną zaletą jest to, że odkurzacz posiada nowoczesny filtr, który zatrzymuje wszystkie pyłki, kurz i alergeny we wnętrzu. Po zakończonej pracy robot wraca do stacji dokującej, gdzie automatycznie się ładuje.

Opinie konsumentów o prezentowanym modelu są bardzo pochlebne. Jest to cichy odkurzacz robot w dobrej cenie, którego generowany hałas nie przekracza 65 dB. Poza tym każdy właściciel może sterować urządzeniem przy pomocy aplikacji na telefonie, wystarczy przycisnąć „CLEAN” a robot zacznie pracę.

 

 

 

 

Xiaomi MiJia Mi 

 

Model Xiaomi MiJia Mi to inteligentny, automatyczny odkurzacz, który samodzielnie posprząta podłogę w naszym domu. System nawigacji w urządzeniu jest uporządkowany, co znaczy, że wyczyszczenie posadzki nie potrwa zbyt długo.  Wymiary sprzętu: długość – 38 cm, szerokość – 33 cm i wysokość – 8 cm.

Maszyna ma wbudowanych 12 sensorów, które wykrywają ewentualne przeszkody. Dzięki temu sprzęt wymija je, przez co nie musisz wcześniej podnosić pudełek, mebli czy innych większych przedmiotów W czasie odkurzania model wykonuje mapę pomieszczenia, co pozwala mu samodzielnie, automatycznie wrócić do bazy dokującej. Użycie innowacyjnej technologii i algorytmu SLAM (Simultaneous Localization and Mapping) sprawia, że odkurzacz samodzielnie planuje najbardziej efektywną trasę. Producent zapewnia, że przy naładowanej baterii, robot jest w stanie pracować przez 2,5 h, co pozwala wysprzątać cały dom. Moc ssania wynosi 1800 Pa, więc odkurzacz upora się nawet z dużymi zabrudzeniami.

Nie jest to najtańszy sprzęt na rynku, jednak wiele osób zdecydowało się na jego zakup. Konsumentów przekonał uporządkowany system nawigacji, który gwarantuje szybkie sprzątanie.

 

 

 

 

Neato Botvac Connected

 

Nowoczesny i wydajny odkurzacz Neato Botvac Connected to urządzenie automatyczne. Model samodzielnie sprząta podłogę, bez asysty człowieka. Możesz jednak sterować robotem przy pomocy aplikacji mobilnej.

Praca sprzętu jest bardzo cicha, gdyż generowany hałas nie przekracza 59 dB. Dzięki temu odkurzacz nie będzie przeszkadzał innym domownikom. Model ma wbudowany filtr HEPA, który zatrzymuje drobinki kurzu, pleśni i wiele innych alergenów. Dużą zaletą robota jest jego wydajna praca, gdyż po naładowaniu (180 min), odkurzacz może działać bez przerwy do 90 min. Urządzenie wyposażone jest w kilka czujników, które lokalizują przeszkody, a następnie omija je. Maszyna nie tylko nie odbija się od ścian, ale również nie spadnie ze schodów.

W czasie pracy, robot wykonuje mapę domu, co pozwala mu na szybki, samodzielny powrót do stacji dokującej, w celu załadowania baterii. Osoby, które zakupiły odkurzacz są z niego bardzo zadowolone, gdyż szybko i dokładnie usuwa wszelkie zabrudzenia z podłogi, również pod meblami.

 

 

 

 

Leave a Reply

avatar
  Subskrybuj  
Notify of
DMCA.com Protection Status