Najlepszy odkurzacz ręczny akumulatorowy

Ostatnio aktualizowane: 24.09.20

 

Tabela porównawcza

 

Zalety
Wady
Podsumowanie
Oferty

 

 

Jaki odkurzacz ręczny akumulatorowy wybrać?

 

Sprzątając takie powierzchnie, jak kanapy, fotele czy tapicerki w samochodzie dobrze mieć niewielki, poręczny odkurzacz. Taki sprzęt pomoże nam bowiem uporać się z wszystkimi śmieciami, w tym włosami i sierścią zwierząt. Wiedz jednak, że zakup dobrej jakości urządzenia wcale nie jest taki prosty, gdyż wymaga zwrócenia uwagi na wiele czynników. Z tego powodu przygotowaliśmy ten oto poradnik, w którym podpowiemy Ci, na co zwrócić uwagę oraz jakie cechy mają najlepsze akumulatorowe odkurzacze ręczne. Ponadto artykuł został wzbogacony rankingiem, w którym zamieściliśmy opisy trzech modeli, które warto wziąć pod uwagę dokonując zakupu.

Pierwszym kryterium, na które powinieneś zwrócić uwagę jest moc sprzętu. Im ten parametr jest większy, tym szybsza będzie praca urządzenia. Dobrej jakości modele gwarantują wydajną pracę i dokładne usunięcie wszystkich niewielkich śmieci. Jednocześnie pamiętaj, że zbyt duża ilość watów spowoduje szybkie rozładowanie się produktu.

Jeśli interesuje Cię najlepszy akumulatorowy odkurzacz ręczny w 2020 roku, to radzimy dokładnie przyjrzeć się parametrom związanym z czasem pracy. Aby maszyna była wydajna proporcja między czasem pracy, a ładowaniem powinna być zachowana. Stanowczo odradzamy inwestycję w modele, które potrzebują 12 godzin na napełnienie baterii, a działają jedynie przez 30 min.

Bardzo ważna jest również pojemność zbiornika na zabrudzenie. Im jest on większy, tym rzadziej zmuszony będziesz go opróżniać. Zagwarantuje Ci to dłuższe sprzątanie. Równocześnie, jeśli element ten będzie za duży, zwiększy masę całego urządzenia. W takiej sytuacji, słabsze osoby mogą nie dać rady z utrzymaniem maszyny.

Większość osób kupuje odkurzacze ręczne, gdyż mają być to przenośne sprzęty. Zazwyczaj używane są one w samochodach do czyszczenia dywanów lub tapicerek. Z tego powodu powinniśmy dokładnie przyjrzeć się wielkości i wadze maszyny. Jeśli produkt, który Cię interesuje będzie ważył 10 kg, jego trzymanie i manewrowanie nim może być trudne. Dlatego polecamy inwestycję w najmniejszy model, gdyż gwarantuje on funkcjonalność.

 

 

Odkurzacze ręczne akumulatorowy – ranking

 

 

Philips MiniVac FC6142/01

 

Kupując urządzenie akumulatorowe należy wybrać sprzęt o dużej wydajności. Takim modelem jest właśnie Philips MiniVac FC6142/01. Ze sprawą stosunkowo dużej mocy pozwala on na szybkie usunięcie kurzu i zabrudzeń z obić foteli czy tapicerek. Szczególnie docenią to osoby, które w domach mają liniejące zwierzęta. Maszyna to może być również używana w samochodach, gdyż pozwala na wysprzątanie trudno dostępnych zakamarków.

Zaletą tego modelu jest duża moc wyjściowa wynosząca 56 W, z kolei siła ssania to 9 W. Zapewnia to wydajne i szybkie usuwanie śmieci. Pojemność pojemnika na kurz to 0,5 l, zatem jedna sesja sprzątania nie wymaga jego opróżnienia. Warto dodać, że maszyna pozwala na zebranie nie tylko suchego brudu, ale również rozlanych płynów. Ponadto waga urządzenie to tylko 1,4 kg, zatem utrzymanie go w dłoni nie będzie problemem.

Ergonomiczny kształt i zaokrąglona rączka pozwalają konsumentom na proste nawigowanie produktem. Zaś 2-stopniowa komora cykloniczna zapewnia odpowiednią filtrację powietrza, zatrzymując nawet niewielkie cząsteczki kurzu. Ponadto użytkownicy wskazali również dość niską cenę jako największe atuty maszyny.

 

 

 

 

Sencor SVC 190 B 

 

Model Sencor SVC 190 B to bardzo nowoczesne i wydajne urządzenie, które pozwala na szybkie usunięcie kurzu z różnych powierzchni. Sprzęt ten może być używany zarówno w domach, jak i samochodach. Za sprawą swoich kompaktowych rozmiarów pomoże Ci on w dotarciu do trudno dostępnych miejsc.

Ten wydajny akumulatorowy odkurzacz ręczny w dobrej cenie ma moc 45 W. Co gwarantuje szybkie i dokładne usuwanie kurzu. Do atutów maszyny należy zaliczyć specjalną nasadkę, która pozwala na zbieranie rozlanych płynów. Z kolei innowacyjna bateria Ni-MH zapewnia dużą żywotność sprzętu. Wymiary produktu to: długość – 38 cm, szerokość – 10 cm i wysokość – 12,2 cm. Poza tym przezroczysty pojemnik na kurz pozwala na pełną kontrolę, kiedy należy opróżnić zbiornik.

Opinie konsumentów o prezentowanej maszynie są bardzo pochlebne. Wiele osób doceniło zmywalny filtr, co zapewnia komfortowe użytkowanie. Co więcej, możliwość montażu ładowarki na ścianie sprawia, że urządzenie zawsze będzie pod ręką. Ponadto brak kabla daje Ci nieograniczony zasięg pracy.

 

 

 

 

Bosch BKS4003

 

Decydując się na zakup odkurzacza akumulatorowego powinniśmy zwrócić uwagę na jego parametry. Dlatego polecamy Ci zainteresowanie się modelem Bosch BKS4003. Jest to bowiem, bardzo innowacyjne urządzenie, które pozwala na dotarcie do różnych zakamarków. Co więcej, maszyna cechuje się dość cichą pracą, zatem nie będzie przeszkadzała Tobie i osobom w Twoim otoczeniu.

Atutem sprzętu jest filtr HEPA, który pozwala na dokładne przefiltrowanie powietrza i wyłapanie pleśni, drobnoustrojów, bakterii, kurzu i innych alergenów. Z tego powodu, sprzęt ten polecany jest w domach, gdzie żyją alergicy. Bowiem wszystkie drobne cząsteczki zostaną zatrzymane na filtrze. Ponadto w zestawie znajdziesz turboszczotkę, która cechuje się dużą mocą ssania. Jest ona zalecana w mieszkaniach, gdzie mieszkają zwierzęta. Maszynę można ustawić w pionie, a więc odkurzając nie musisz się schylać. Wymiary odkurzacza: wysokość – 14,5 cm, szerokość – 10 cm, długość – 38 cm, zaś waga to 1 kg.

Opinie konsumentów o zaprezentowanym modelu są bardzo pochlebne. Wiele osób doceniło dużą funkcjonalność maszyny, dzięki czemu zapewnia ona wydajną pracę w krótkim czasie.

 

 

 

 

 

Subskrybuj
Notify of
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments
DMCA.com Protection Status