Najlepszy odkurzacz piorący Thomas

Ostatnio aktualizowane: 14.01.21

Ta strona utrzymuje się dzięki czytelnikom. Kiedy robisz zakupy za pośrednictwem naszych linków, otrzymujemy niewielką prowizję. Kliknij tutaj, aby uzyskać więcej informacji o nas.

 

Pierwsze miejsce w rankingu odkurzaczy piorących zajął model Thomas Aqua+ Pet & Family. Jest to produkt, który zdobył wiele pochlebnych komentarzy. Potwierdza to, że sprzęt należycie spełnia swoje zadanie. Duża moc gwarantuje efektywną pracę – odkurzacz radzi sobie z usuwaniem nawet uporczywych plam czy zaschniętych zabrudzeń. Śledząc opinie Internautów nietrudno dojść do wniosku, że prezentowany model jest starannie wykonany. Obudowa jest odporna na uszkodzenia, a uchwyt ma odpowiednio dobrany kształt. Zaletą jest także długi kabel zasilający pozwalający na swobodne korzystanie z produktu. Zachęcamy także do poznania pozostałych propozycji, które znalazły się w naszym zestawieniu. Jesteśmy przekonani, że po przeczytaniu artykułu, będziesz wiedział, jaki sprzęt kupić. Na drugim miejscu w rankingu znalazł się odkurzacz piorący Thomas Aqua+ Allergy & Family. Urządzenie ma skuteczny system filtracji, dzięki czemu jest polecane także alergikom. Model sprzedawany jest w zestawie z wieloma akcesoriami, które zwiększają funkcjonalność sprzętu. Z pomocą odkurzacza możemy czyścić nie tylko podłogi, ale także dywany i tapicerkę.

 

 

Tabela porównawcza

 

Zalety
Wady
Podsumowanie
Oferty

 

 

Jaki odkurzacz piorący Thomas wybrać?

 

Dywany, wykładziny i tapicerki – nie dość, że zbierają dużo zanieczyszczeń, to są jeszcze bardzo ciężkie do wyczyszczenia. Niektórzy korzystają z usług profesjonalistów, którzy trudnią się praniem takich tkanin. Wiedz jednak, że jest to dość kosztowne. Z tego powodu, wiele osób ogranicza się do prania dywanów tylko dwa razy w roku. Niestety, to zdecydowanie za mało. Alternatywą dla takich usług jest własny odkurzacz piorący. Jeśli właśnie rozważasz jego zakup, polecamy Ci lekturę naszego poradnika. Dowiesz się z niego, na co zwrócić uwagę podczas zakupów. Co więcej, na jego końcu znajdziesz niewielki ranking, w którym znalazły się najlepsze odkurzacze piorące Thomas.

Sprzęty marki Thomas zdobyły liczną grupę wiernych konsumentów na całym świecie. Spowodowane jest to tym, że produkty tej firmy charakteryzują się dużą precyzją wykonania, trwałością oraz użyciem najnowszych technologii. W swojej ofercie Thomas posiada bardzo wiele urządzeń gospodarstwa domowego, które charakteryzują się dużą energooszczędnością.

Rozważając zakup odkurzacza piorącego, warto zwrócić uwagę na siłę ssącą modelu. Im jest ona większa, tym prościej będzie Ci usunąć trudne zabrudzenia. Docenią to zwłaszcza posiadacze dywanów o długim włosie.

Kolejnym parametrem, na który powinieneś zwrócić uwagę jest moc urządzenia. Naturalnie, im jest ona większa, tym bardziej wydajny jest interesujący Cię sprzęt. Pamiętaj, że duża ilość watów pozwoli Ci na ciągłe sprzątanie, bez konieczności przerywania pracy w obawie przed przegrzaniem odkurzacza. Z tego powodu, modele o dużej mocy są polecane w domach, gdzie jest dużo dywanów, tapicerek czy wykładzin.

Przed jego zakupem warto przyjrzeć się, jakie filtry posiada. Najlepsze modele są wyposażone w filtr HEPA i EPA, które skutecznie usuwają  bakterie, odchody roztoczy oraz wirusy.

Jeśli posiadasz w domu zwierzaki, warto upewnić się, czy interesujący Cię model posiada specjalną turboszczotkę, która pozwoli Ci lepiej pozbyć się sierści i włosów z dywanów.

Warto również zwrócić uwagę na pojemność zbiorników na wodę, które posiada maszyna. Im jest ona większa, tym bardziej wydajniejsza staje się praca urządzenia. Najlepsze modele na rynku posiadają pojemnik o pojemności 5 l, co w pełni wystarczy, by wyprać wszystkie dywany w dużym domu.

 

 

Odkurzacze piorące Thomas – Ranking

 

 

Thomas Aqua+ Pet & Family

 

Urządzenie Thomas Aqua+ Pet & Family to bardzo nowoczesny i innowacyjny odkurzacz piorący. Może być on używany do pracy na sucho, jak również na mokro. Za sprawą drugiej funkcji, jesteśmy w stanie wyprać nim dywany, obicia foteli, wykładziny czy tapicerki w samochodzie.

Ten bardzo dobry odkurzacz piorący Thomas w dobrej cenie posiada dużą moc, która wynosi 1700 W. Dzięki temu, będziesz w stanie odkurzyć duże mieszkanie bez konieczności robienia przerw. Co więcej, sprzęt ten posiada aż 11 m zasięgu pracy. Nie będziesz zatem już zmuszony do ciągłego odłączania go od prądu, a następnie podłączania.

Opcją, która na pewno zadowoli właścicieli zwierząt domowych jest turboszczotka. Pozwala ona na szybkie usuwanie sierści i włosów z dywanów. Dużą zaletą prezentowanego produktu są filtry Aqua + oraz mikrofiltr. Dzięki nim, odkurzacz usuwa nie tylko kurz i zabrudzenia, ale również bakterie, roztocza i wirusy. Poza tym, wypuszczane powietrze jest dodatkowo czyszczone. Natomiast urządzenie jest szczególnie polecane w domach, gdzie mieszkają alergicy.

Opinie o prezentowanym modelu są bardzo pochlebne. Wiele osób doceniło odkurzacz za specjalne filtry, które oczyszczają powietrze.

Aqua+ Pet & Family to bardzo dobry odkurzacz piorący Thomas do 1000 zł. Moc urządzenia jest równa 1700 W. Wymiary modelu to: 49 cm x 31,8 cm x 30,4 cm.

Zalety
Kabel zasilający:

Konsumenci doceniają długi kabel zasilający. Ma on 8 m, co gwarantuje komfort pracy - nic nie ogranicza naszych ruchów. Plusem jest również solidne wykonanie przewodu.

Funkcjonalność:

Model jest uznawany za funkcjonalny. Urządzenie bardzo dobrze radzi sobie z usuwaniem sierści zwierząt, dlatego jest polecane osobom posiadającym w swoim domu czworonogi. Technologia AQUA umożliwia również usuwanie plam np. z dywanów. Do zestawu dołączono także turboszczotkę.

Wykonanie:

Obudowa została zrobiona z mocnych tworzyw, co minimalizuje ryzyko uszkodzenia odkurzacza.

Moc ssania:

Użytkownik może w prosty sposób regulować moc ssania sprzętu i w ten sposób dostosowywać pracę produktu do stopnia zabrudzenia czyszczonej powierzchni.

Akcesoria:

Kupując odkurzacz otrzymamy w zestawie wiele przydatnych akcesoriów (np. szczotkę do materacy czy płyn do podłóg), a także praktyczną torbę do ich przechowywania.

Wady
Pojemnik na wodę:

Nieliczne opinie wskazują, że pojemnik na wodę jest zbyt mały (1,8 l). W związku z tym trzeba go często uzupełniać.

 

 

 

 

Thomas Aqua+ Allergy&Family 

 

Thomas Aqua+ Allergy & Family to bardzo wydajne urządzenie, które pozwoli Ci nie tylko na usunięcie kurzu, ale również wypranie licznych powierzchni. Model może być używany do dywanów, tapicerek oraz foteli samochodowych.

Ten najlepszy odkurzacz piorący Thomas w 2021 roku posiada specjalny filtr HEPA. Dzięki temu, usuwa on bakterie, odchody roztoczy, drobnoustroje i wirusy. Co więcej, urządzenie wypuszcza już oczyszczone powietrze, co sprawia, że jest ono przyjazne alergikom.

Dużą zaletą sprzętu jest moc, która wynosi aż 1700 W. Sprawia to, że w krótkim czasie sprzątniesz całe mieszkanie. Nie musisz się zatem obawiać się o przegrzanie maszyny. Co więcej, model ten posiada specjalną turboszczotkę, która pomoże Ci usunąć sierść i włosy Twoich pupili. Może być ona używana nawet na dywanach o długim włosiu.

Opinie o prezentowanym produkcie są bardzo pochlebne. Wielu konsumentów pochwaliło odkurzacz za dużą wydajność pracy oraz filtry, które czynią dom bezpiecznym dla alergików oraz niezbyt wygórowaną cenę.

Thomas Aqua+ Allergy & Family to odkurzacz piorący o mocy 1700 W. Wymiary urządzenia są następujące: 48,6 cm x 31,8 cm x 30,6 cm. Długość kabla zasilającego wynosi 8 m.

Zalety
Jakość powietrza w pomieszczeniu:

Prezentowany sprzęt wpływa na jakość powietrza w pomieszczeniu. Wszystko za sprawą dobrze opracowanego systemu filtracji. Warto także dodać, że powietrze wychodzące z odkurzacza jest lekko nawilżone.

Uchwyt:

Produkt ma solidnie zrobiony i dobrze wyprofilowany uchwyt. Dzięki temu manewrowanie urządzeniem jest proste, a odkurzanie wygodne.

Zastosowanie:

Model ma szerokie zastosowanie, co dla konsumentów jest ogromnym atutem. Odkurzacz będzie odpowiedni nie tylko do pielęgnacji dywanów, ale także innych powierzchni.

Ilość końcówek:

Do zestawu dołączono wiele przydatnych końcówek. W opakowaniu można znaleźć m.in. ssawkę do tapicerki, szczotkę do parkietu czy ssawkę szczelinową.

Wady
Uszczelki:

Część osób wskazuje, że uszczelki nie zostały wykonane z najlepszych gatunkowo materiałów, dlatego stosunkowo szybko tracą swoje właściwości.

 

 

 

 

Thomas Aqua+ Multiclean X10 Parquet

 

Odkurzacz piorący Thomas Aqua+ Multiclean X10 Parquet to bardzo nowoczesne i wydajne urządzenie, które posłuży Ci do pracy na sucho i na mokro. Używając drugiej opcji, jaką oferuje nam ten sprzęt możemy wyczyścić nasze dywany, obicia kanap, czy tapicerkę w samochodach.

Dużą zaletą prezentowanego produktu jest wbudowany filtr wodny Aqua+, który zapewnia usuwanie nie tylko kurzu i zabrudzeń, ale również bakterii, drobnoustrojów, roztoczy, wirusów. Z tego powodu jest on polecany w domach, gdzie mieszkają alergicy.

Moc urządzenia wynosi 1700 W, co sprawia, że bez problemu wyczyścisz nim wszystkie dywany w swoim mieszkaniu. Tak duża siła zapewnia wysoką wydajność, dlatego nie musisz obawiać się o jego przegrzanie.  Za sprawą specjalnej turboszczotki, odkurzacz bardzo dobrze radzi sobie z usuwaniem sierści i włosów zwierząt domowych.

Pojemność pojemnika na odpady wynosi aż 6 l, co gwarantuje wydajne sprzątanie. Nie musisz się obawiać, że co chwila będziesz musiał opróżniać zbiornik. Opinie konsumentów o tym przyrządzie są bardzo pochlebne. Wielu użytkowników zachwala model za jego wydajność. Co więcej, nadaje się on do wszystkich rodzajów powierzchni, bowiem ma nie tylko opcję prania dywanów, ale również czyszczenia parkietów na wysoki połysk.

Odkurzacz piorący Thomas Multiclean X10 Parquet ma moc 1700 W. Długość przewodu zasilającego wynosi 8 m, a wymiary urządzenia to: 48,4 cm x 32,5 cm x 32,5 cm.

Zalety
Skuteczność:

Z uwagi na dużą moc produkt dobrze radzi sobie z usuwaniem wszelkich zabrudzeń. To daje gwarancję, że kupując urządzenie będziemy mogli zapewnić sobie idealną czystość w domu.

Wykonanie:

Do produkcji modelu wykorzystano dobre gatunkowo materiały. W rezultacie Thomas Multiclean X10 Parquet przez długi czas wygląda, jak nowy.

Obsługa:

Internauci zaznaczają, że obsługa sprzętu nie jest skomplikowana. Pojemnik na wodę można łatwo napełnić, a wymiana końcówek nie zajmuje dużo czasu.

Wady
Zwijacz do przewodu:

W niektórych opiniach można przeczytać, że zwijacz do przewodu zasilającego czasami się zacina. Utrudnia to przechowywanie sprzętu.

 

 

 

 

Jak prać odkurzaczem piorącym Thomas?

 

Odkurzacze piorące Thomas to wysokiej jakości urządzenia pozwalające zadbać o czystość naszego mieszkania i samochodu. Z poprzedniej części artykułu dowiedziałeś się już, jakie modele warto kupić. Jeśli już zdecydujesz się na inwestycję w dany sprzęt, powinieneś także zdobyć informacje na temat tego, jak należy korzystać z odkurzacza piorącego.

 

 

Do czego służy odkurzacz piorący?

Na samym wstępie warto przyjrzeć się, do czego przeznaczony jest sprzęt. Jak wynika z samej nazwy, odkurzacz umożliwia pranie różnego rodzaju powierzchni. Urządzenie tego typu z pewnością przyda się w domu, w którym znajduje się wiele dywanów. Wszystko przez to, że odkurzacz dobrze radzi sobie z usuwaniem zabrudzeń na wykładzinie. Sprzęt może być także używany do czyszczenia kanap i sof. Czasami zdarza się, że na zestawie wypoczynkowym pojawią się plamy, które trudno usunąć przy użyciu zwykłej gąbki. Wtedy z pomocą przychodzi nam odkurzacz piorący. Urządzenie jest polecane także do czyszczenia tapicerki samochodowej, jak również mycia podłóg.

 

Jak obsługiwać odkurzacz piorący Thomas?

Aby dowiedzieć się, jak obsługiwać odkurzacz piorący Thomas, trzeba przeczytać dołączoną do zestawu instrukcje. Zamieszczone są w niej wszystkie, niezbędne informacje na temat użytkowania urządzenia. Po zapoznaniu się z instrukcją będziemy wiedzieć, jak należy włączyć sprzęt i odpowiednio go ustawić, czego używać do czyszczenia obudowy i jak odpowiednio konserwować wybrany przez nas model. Zwykle przed skorzystaniem ze sprzętu musimy uzupełnić zbiornik na wodę. W tym celu wystarczy chwycić za uchwyt na obudowie i unieść pokrywę. Po uzupełnieniu zbiornika i jego odpowiednim przymocowaniu do podstawy należy dobrze zamknąć pokrywę. Kolejnym krokiem jest wpięcie węża ssącego i podłączenie odkurzacza do źródła zasilania.

Odkurzacz piorący Thomas – odkurzanie na sucho i na mokro

Urządzenie zwykle umożliwia czyszczenie nie tylko na mokro, ale także na sucho. Zależnie od tego, do czego będziemy używać odkurzacza, przygotowanie go do pracy nieco się różni. Czyszczenie na sucho wymaga zazwyczaj tego, aby wyjąć ze sprzętu wkład do odkurzania na mokro (znajduje się on w pojemniku na brudną wodę). Do pojemnika należy wlać czystą wodę – można to zrobić przez górny otwór nasadki tylko wtedy, kiedy przed tym pozbyliśmy się z wnętrza urządzenia wspomnianego wkładu do pracy na mokro. Następnie koniecznie trzeba upewnić się, że dobrze zamknęliśmy pokrywę. Przy odkurzaniu na mokro postępuje się podobnie, z tą różnicą, że nie uzupełniamy pojemnika, a w razie konieczności pozbywamy się z niego resztek wody. Pokrywę odpowiednio oznaczonego filtra należy umieścić w obu uchwytach przy pojemniku na brudną wodę i przechylić ją w dół. Trzeba pamiętać o tym, że w pojemniku na brudną wodę musi znajdować się wkład do czyszczenia na mokro.

 

Jak prać tapicerkę w samochodzie?

Konsumenci szukają nie tylko informacji na temat tego, jaki odkurzacz piorący Thomas jest polecany przez Internautów, ale też chcą dowiedzieć się, jak wykorzystać urządzenia do czyszczenia tapicerki w samochodzie. Jest to bardzo proste – wystarczy postępować zgodnie z zaleceniami producenta. Zwykle do czyszczenia wnętrza auta przeznaczona jest specjalna przyssawka, którą należy przytwierdzić do węża ssącego. Należy dowiedzieć się, czy do wybranego przez nas modelu wystarczy wlanie samej wody, czy konieczne jest także uzupełnienie pojemnika odpowiednim środkiem piorącym.

 

 

Subskrybuj
Notify of
guest
13 Comments
oldest
newest most voted
Inline Feedbacks
View all comments
Karolcia
Karolcia
2 years ago

Tak trochę wyjaśnione, że ja za bardzo różnic z tego nie wyczytałam 😉 Ze swojej strony to co wiem, że model ten różowy Aqua+ Allergy&Family i zielony Aqua+ MultiClean x10 mają w zestawie końcówkę do mycia i suszenia jednoczesnego podłogi, taka z mikrofibrą. Ten model pom. nie ma tego w zestawie.

Zespół NR
Admin
2 years ago
Reply to  Karolcia

Dzień dobry,

Dziękujemy za komentarz. Rzeczywiście odkurzacze te są bardzo do siebie podobne a różnice są minimalne. Z naszej strony możemy podpowiedzieć, że Aqua+ Pet & Family został również wyposażony w filtr HEPA i posiada dwie dodatkowe ssawki – meblową i do syfonów. Natomiast Allergy & Family Aqua + umożliwia pranie tapicerki. Posiada też funkcję zmywania podłóg.

Pozdrawiamy,
Zespół NajlepszeRankingi.pl

Pawelo
Pawelo
2 years ago
Reply to  Zespół NR

Tapicerkę to upierze każdy z nich, końcówkę do tapicerki mają wszystkie. Podłogi umyje każdy z nich, tylko Allergy i X10 mają tą końcówkę z mikrofibrą. Ale każdy z nich ma taką końcowkę do dywanów i podłóg twardych .Te dodatkowe końcówki i HEpa posiada model Thomas Aqua+ Pet & Family Plus. Kiedyś był model Thomas Aqua+ Pet & Family a teraz jest z “Plus.”
Artykuł fajny, ale trochę już poznałem te modele to dodałem cos od siebie 🙂

Zespół NR
Admin
2 years ago
Reply to  Pawelo

Dzień dobry,

Dziękujemy za komentarz i informacje. Tylko częsty użytkownik jest w stanie dostarczyć niektóych informacji o produkcie.

Pozdrawiamy,

Zespół NajlepszeRankingi.pl

Dorota
Dorota
2 years ago

No … fajne są te odkurzacze, widziałam u Pani Gadzet. Kto wiem może kiedyś sobie kupię 🙂

Zespół NR
Admin
2 years ago
Reply to  Dorota

Dzień dobry,

Dziękujemy za komentarz.

Pozdrawiamy,
Zespół NajlepszeRankingi.pl

Olga
Olga
1 year ago

Odkurzacz Thomas Aqua+ kupiłam ok 3 lata temu. Mam spory dom i korzysta z niego troje dzieci, owczarek długowłosy, dwa koty wiec odkurzanie jest na porządku dziennym. Postanowiłam, że nie będę żałować na porządny sprzęt sprzątający. Niestety żałuję… Dość szybko poszczególne elementy odkurzacza się zużywały, kruszyły, łamały. Zupełnie odpadła szczotka od nasady uniemożliwiając korzystanie z niej więc przeszliśmy na szczotkę parkietową. Teraz niestety nie można już w ogóle z odkurzacza korzystać bo nie chce się włączyć! najpierw nawalił włącznik przy rurze teraz główny. To chyba dość szybkie zużycie sprzętu jak na odkurzacz tej klasy! Wcześniej używaliśmy odkurzacza Philips i był… Read more »

Zespół NR
Admin
1 year ago
Reply to  Olga

Dzień dobry,

Dziękujemy za podzielenie się opinią.

Pozdrawiamy,
Zespół NajlepszeRankingi.pl

itka
itka
1 year ago

Fajny, mam amfibia Pet i dobrze radzi sobie z tą sierścią Lokiego, a juz cudow na kiiju probowalam, szczotek, mopow magicznych eh gdybym wczesniej wiedziala ze ten thomas taki dobry to bym od razu kupila a nie tracila kase na badziewia

Zespół NR
Admin
1 year ago
Reply to  itka

Dzień dobry,

Dziękujemy za podzielenie się opinią.

Pozdrawiamy,
Zespół NajlepszeRankingi.pl

Anna
Anna
10 months ago

Szanowni Państwo te odkurzacze to straszna lipa mam go od roku dokładnie model Cycloon Hybrid Amfibia Thomas Odkurzacz cyklonowo-piorący PLUS i się mecze niesamowicie. To był najgorszy zakup jaki zrobiłam. proszę nie robić tego głupstwa co ja i nie kupować tego sprzętu. Chciałam go nawet oddać ale niestety z firmą nie udało się porozumieć a o zwrocie mowy nie było ( jasne przecież znaleźli głupka który kupił ten badziew to przecież nie pozwolą sobie na zwrot). odkurzacz jest ciężki, zajmuje dużo miejsca, kabel się ledwo zwija często jest tak ze w połowie stanie i trzeba jeszcze raz go odwijać. Pierze… Read more »

Zespół NR
Admin
10 months ago
Reply to  Anna

Dzień dobry,

Dziękujemy za podzielenie się opinią.

Pozdrawiamy,
Zespół NajlepszeRankingi.pl

Anna
Anna
10 months ago

zastanawiam się gdzie jest mój komentarz o odkurzaczu Thomson, widzę że Państwo komentarze które nie są przychylne kasujecie. Bardzo nie ładnie widać prawda w oczy kole.

DMCA.com Protection Status