Najlepszy odkurzacz pionowy

Ostatnio aktualizowane: 14.08.20

 

Jaki odkurzacz pionowy wybrać?

 

Przykrym obowiązkiem, który każdy z nas musi wykonywać jest sprzątanie. Szczególnie kłopotliwe może być odkurzanie, zwłaszcza, gdy mamy dość dużą powierzchnię mieszkania. Wiele osób narzeka, że ta czynność wiąże się z bólem pleców. Z tego powodu, polecamy zaopatrzyć się w najlepszy odkurzacz pionowy w 2020 roku, gdyż zagwarantuje Ci duży komfort pracy. Choć urządzenie to można spotkać w coraz większej ilości domów, to wciąż wiele osób nie wie, jak zakupić dobrej jakości model. Dlatego, zachęcamy do przeczytania naszego poradnika, w którym dokładnie opisujemy przydatne wskazówki.

 

 

Najważniejszą cechą dobrej jakości odkurzacza jest jego moc. Naturalnie, im ta wartość jest większa, tym wydajniejsza jest praca. Zauważ jednak, że w przypadku sprzętów pionowych stosuje się inne standardy, niż w przypadku zwykłych urządzeń. Równocześnie konieczne jest dostosowanie mocy produktu do rodzaju posiadanych podłóg. Jeśli masz w mieszkaniu tylko parkiety lub panele, wystarczy Ci model o mniejszej ilości watów. Większa moc jest niezbędna, gdy chcemy czyścić dywany.

Najlepsze odkurzacze pionowe muszą mieć dobry system filtracji, który pomoże zatrzymać zabrudzenia. Naturalnie urządzenie powinno być w stanie wyłapać większe kłęby kurzu, jednak dobrze zainwestować w produkt, która upora się również z roztoczami i bakteriami, które powodują alergię. Dlatego zachęcamy do kupna modelu, który ma filtr HEPA, gdyż pomoże odfiltrować nawet bardzo małe pyły.

Ponieważ komfort pracy jest bardzo istotny, zwróć uwagę na dźwięk, jaki jest emitowany przez interesujący Cię produkt. Poziom hałasu nie powinien przekraczać 85 dB, choć dobrze, by parametr ten był mniejszy. Dzięki temu nie będziesz przeszkadzał innym domownikom.

Następną kwestią, nad którą musisz się dokładnie zastanowić, jest zasięg pracy odkurzacza. Na rynku znajdziesz produkty przewodowe oraz z akumulatorem. Pierwszy rodzaj wyposażony jest w kabel, który wymaga podłączenie do prądu. Upewnij się, że jego długość wynosi około 2 m, co zapewni swobodne wykonywanie ruchów. Z kolei, w przypadku odkurzaczy akumulatorowych, koniecznie sprawdź stosunek czasu ładowania do pracy. Dobrze, aby maszyna mogła odkurzać dłużej niż 10 minut.

 

 

Odkurzacze pionowe – ranking

 

 

Philips PowerPro Aqua 3w1 FC6405/01 

 

Model Philips PowerPro Aqua 3w1 FC6405/01 to nowoczesny ręczny odkurzacz pionowy, który cechuje się wydajną pracą. Nawigowanie produktem jest proste, ze względu na specjalnie wyprofilowaną rączkę.

Jest to bezworkowy typ sprzętu, który dobrze sprawdzi się na każdym rodzaju podłóg. Produkt bardzo dobrze radzi sobie z dywanami, gdyż wyposażony jest w technologię TriActibe Turbo. Odpowiednio dobrana szczotka, pozwala na zebranie dużej ilości kurzu, a także włosów i sierści. Co więcej, odkurzacz nadaje się również do czyszczenia kanap i krzeseł. Dużym atutem sprzętu jest to, że dobrze sprawdza się podczas pracy na mokro, gdyż szybko usuwa wilgotne zabrudzenia.

Za sprawą technologii Power Cyclone zabrudzenia usuwane są niemal za jednym pociągnięciem, więc nie ma potrzeby wracania do danego fragmentu podłogi. We wnętrzu urządzenia powietrze i kurz są od siebie oddzielone. Produkt posiada nowoczesny akumulator litowo-jonowy 18 V, który może nieprzerwanie pracować przez 40 minut.

Łatwa obsługa i duża wydajność pracy to największe zalety urządzenia, które docenili konsumenci. Równocześnie hałas emitowany w czasie odkurzania nie przekracza 81 dB.

 

 

 

 

Samsung VS60K6050KW/GE

 

Nowoczesny odkurzacz pionowy Samsung VS60K6050KW/GE to produkt o mocy 170 W. Jest to wystarczająca wydajność, która pozwoli uporać się z zabrudzeniami na drewnianych panelach i dywanach o krótkim włosiu.

W czasie pracy, urządzenie emituje hałas, który nie przekracza 81 dB, więc nie powinno przeszkadzać innym domownikom. Moc ssąca sprzętu wynosi 30 W, więc poradzi on sobie ze zbieraniem kurzu. Ponieważ jest to model akumulatorowy (posiada baterię litowo-jonową o napięciu 21,6 V), przed użyciem należy go naładować przez 3 h, co pozwala na nieprzerwaną pracę przez 30 min.

Odkurzacz posiada bardzo efektywny filtr wodoodporny w formie pianki. Pozwoli on na wyłapanie jeszcze większej ilości kurzu podczas sprzątania. Co więcej, bardzo łatwo można go wyjąć i wyczyścić pod bieżącą wodą. Ze względu na niewielką wagę (2,7 kg), urządzenie okaże się pomocne podczas sprzątania zabrudzeń z kanap i foteli.

Wydajna praca i elegancki design to jedne z najczęściej wymienianych przez konsumentów zalet tego sprzętu. Co więcej ten odkurzacz pionowy w dobrej cenie jest również bardzo efektywny.

 

 

 

 

Dyson V8 Absolute 

 

Nowoczesny odkurzacz Dyson V8 Absolute to wydajny sprzęt o ciekawym designie. Jest to sprzęt pionowy o wygodnej rączce, która ułatwia jego prowadzenie, dzięki czemu urządzenie dotrze nawet do trudno dostępnych miejsc w domu.

Największą zaletą sprzętu jest wydajny i bardzo funkcjonalny filtr HEPA, który pozwala wyłapać nie tylko kurz, ale również niewielkie zabrudzenia, jak drobnoustroje i roztocza. Jego obecność na pewno docenią alergicy, gdyż pomaga on w oczyszczeniu powietrza.

Produkt może być używany na każdym rodzaju podłóg, nawet dywanach o nieco większym włosiu. Wynika to z dużej wydajności pracy. Co więcej, model posiada elektroszczotkę, więc na pewno upora się z włosami i sierścią na podłodze. Zbieranie zabrudzeń z dywanów jest możliwe za sprawą mocnego, nylonowego włosia.

Bardzo dużo konsumentów doceniło niewielką wagę odkurzacza (2,5 kg), gdyż ułatwia to podnoszenie produktu. Dzięki temu będziesz w stanie wyczyścić nie tylko podłogi, ale również obicia i tapicerki na kanapach i fotelach.

 

 

 

 

Subskrybuj
Notify of
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments
DMCA.com Protection Status