Najlepszy odkurzacz pionowy z kablem

Ostatnio aktualizowane: 14.04.21

Ta strona utrzymuje się dzięki czytelnikom. Kiedy robisz zakupy za pośrednictwem naszych linków, otrzymujemy niewielką prowizję. Kliknij tutaj, aby uzyskać więcej informacji o nas.

 

Karcher VC 5 to najlepszy odkurzacz pionowy z kablem, jaki można znaleźć obecnie na rynku. Potwierdzeniem na to są pozytywne opinie na temat rekomendowanego przez nas sprzętu. Model ma skuteczny system filtracji, dzięki czemu powietrze, jakie wydostaje się z urządzenia, jest pozbawione bakterii i roztoczy. W efekcie odkurzacz jest odpowiedni do domu, w którym mieszkają alergicy. Sprzęt wyposażono w wygodny uchwyt pokryty przyjemnym dla skóry tworzywem. Rączka jest dobrze wyprofilowana, co ma pozytywny wpływ na komfort użytkowania urządzenia. Model jest lekki i ma kompaktowe wymiary, więc nie ma żadnego problemu z jego przenoszeniem czy przechowywaniem. Chcielibyśmy zaprezentować Ci także inne, godne uwagi urządzenia. Drugie miejsce w rankingu zajął odkurzacz pionowy z kablem Hyundai VC 020. Można go używać także jako sprzęt ręczny. Model ma łatwy system obsługi. Opróżnianie zbiornika nie stanowi żadnego problemu – pojemnik jest przezroczysty, więc widzimy, kiedy się zapełni.

 

 

Tabela porównawcza

 

Zalety
Wady
Podsumowanie
Oferty

 

 

Jaki odkurzacz pionowy z kablem wybrać?

 

Obecnie coraz więcej osób kupuje odkurzacze pionowe. Dlaczego? Głównie ze względu na wagę oraz na komfort użytkowania. Jednak czy każdy sprzęt jest wart naszej uwagi? Dostępne w sklepach modele różnią się między sobą wieloma parametrami. Jeżeli nie wiesz, jak odróżnić dobry produkt od przeciętnego, to przeczytaj nasz poradnik.

 

 

W tym artykule zajmiemy się odkurzaczami z kablem (nie akumulatorem). Różnią się one od urządzeń z akumulatorami tym, że są lżejsze, a także nie musimy pamiętać o tym, aby naładować sprzęt przed sprzątaniem. Ogranicza nas jednak miejsce, na jakim możemy pracować przez długość kabla oraz obecność gniazdka. Tu musimy podkreślić jedną ważną kwestię – zawsze wybieraj sprzęt z jak najdłuższym kablem, wtedy Twoje ruchy nie będą zbyt ograniczone.

Nie jest tajemnicą, że najlepszy odkurzacz pionowy z kablem w 2021 roku jest lekki. Jego waga nie powinna przekraczać 4 kg. W przeciwnym razie swobodne manewrowanie odkurzaczem może być znacznie utrudnione. Odkurzacz, który nie waży zbyt dużo jest łatwiejszy do przenoszenia.

Jeżeli chodzi o moc, to nie warto inwestować w urządzenia, które mają moc mniejszą niż 400 W. Bardzo często zdarza się, że ich siła ssania jest niedostatecznie duża, co skutkuje w dłuższej pracy w jednym miejscu. Odkurzacz z mocniejszym silnikiem bywa głośniejszy, ale jest też zdecydowanie wydajniejszy.

Wiele osób uważa również, że najlepsze odkurzacze pionowe z kablem mają duży pojemnik na odpady. Wybierz sprzęt o pojemności co najmniej 0,5 l. Duży zbiornik oznacza jedno – nie musisz co chwilę przerywać pracy aby go opróżnić. Warto też upewnić się, jak przebiega oczyszczanie odkurzacza, czy czynność ta nie jest nazbyt skomplikowana.

Nie mniej ważna jest wygoda użytkowania. Zwróć szczególną uwagę na uchwyt. Powinien być odpowiednio wyprofilowany, aby dłuższe sprzątanie nie sprawiało problemu. Wiele osób ceni też sprzęty z filtrami, szczególnie popularny jest filtr HEPA/EPA.

 

 

Odkurzacze pionowe z kablem – ranking

 

 

Karcher VC 5

 

Karcher VC 5 to odkurzacz pionowy idealny dla osób, które cierpią na alergię. Ma on bardzo dobrze rozwinięty system filtracji, dzięki któremu prawie wszystkie zanieczyszczenia oraz kurz zostają na filtrze. Powietrze, które wylatuje ze sprzętu, jest czyste oraz pozbawione alergenów.

Moc prezentowanego produktu wynosi 500 W. Z kolei długość kabla to 7,5 m. Taki przewód pozwoli nam na dostanie się odkurzaczem do miejsc, które są znacznie oddalone od gniazda bez potrzeby przełączania się innego miejsca. Prezentowany odkurzacz waży 3,2 kg. Przenoszenie go nie jest zbyt uciążliwe.

Sprzęt ma 4 stopnie regulowania siły ssania. Możemy więc dopasować urządzenie do miejsca, które oczyszczamy. Obsługiwanie prezentowanego odkurzacza nie jest trudne. Dodatkowo rura teleskopowa jest regulowana, więc możesz dopasować jej długość do swojego wzrostu, aby nie nadwyrężać kręgosłupa. Użytkownicy są zadowoleni z długiego przewodu oraz małej wagi produktu.

Karcher VC 5 to odkurzacz pionowy z kablem zasilającym o długości 7,5 m. Wymiary sprzętu to: 18,2 cm x 26,1 cm x 62,1 cm, a jego waga wynosi 3,2 kg.

Zalety
Skuteczna filtracja:

Model ma bezworkowy system filtracji. Przekłada się to na skuteczną pracę (usuwanie do 99,98% bakterii) i łatwą konserwację. Dołączony do zestawu filtr można myć pod bieżącą wodą.

Uchwyt:

Odkurzacz pionowy ma solidnie wykonany uchwyt, co ułatwia manewrowanie sprzętem. Rączka jest pokryta miękkim materiałem, więc nie ma obaw o podrażnienie skóry dłoni.

Teleskopowa rura ssąca:

Urządzenie ma regulowaną rurę ssącą, więc użytkownik może dostosować wysokość odkurzacza do swojego wzrostu, gwarantując sobie tym samym maksymalny komfort.

Kompaktowe wymiary:

Karcher VC 5 to sprzęt, który będzie odpowiedni nawet do małego mieszkania. Model zajmuje niewiele miejsca.

Zbiornik:

Użytkownicy doceniają to, że zbiornik na odpady można łatwo opróżnić.

Wady
Szybko się nagrzewa:

Osoby, które wykonały test odkurzaczy pionowych z kablem Karcher VC 5, twierdzą, że urządzania stosunkowo szybko się nagrzewają. W rezultacie czasami trzeba robić przerwy w pracy.

 

 

 

 

Hyundai VC 020 O

 

Chcielibyśmy zaprezentować odkurzacz pionowy z kablem w dobrej cenie o mocy 600 W. Taka moc pozwala mu na wessanie wszystkich zanieczyszczeń już za jednym pociągnięciem. Urządzenie ma składany uchwyt, który umożliwi nam łatwiejsze przechowywanie prezentowanego produktu.

Długość kabla opisywanego sprzętu wynosi 7 m, co pozwoli na sprzątanie w dwóch różnych pomieszczeniach bez potrzeby zmieniania gniazdka. Odkurzacz waży jedynie 2,5 kg. Manewrowanie nim pomiędzy meblami nie będzie dla nikogo zbyt dużym problemem. Filtr HEPA skutecznie zatrzymuje wszystkie zanieczyszczenia, a poza tym możemy potem go wyprać i ponownie umieścić w odkurzaczu.

Dużą zaletą sprzętu jest mniejszy odkurzacz, który jest doczepiony na wierzchu rączki. Służy on do oczyszczania trudno dostępnych miejsc, takich jak pajęczyny na suficie, meble oraz wnętrze samochodu. Użytkownicy bardzo chwalą składany uchwyt oraz dużą siłę ssania, która pozwala nam szybciej sprzątać.

Odkurzacz pionowy z kablem Hyundai VC 020 ma moc równą 600 W. Wymiary sprzętu to: 115 cm x 15 cm x 25,5 cm, a jego waga wynosi 2,7 kg.

Zalety
Funkcjonalność:

Prezentowany odkurzacz pionowy będzie odpowiedni nie tylko do usuwania zabrudzeń z podłogi. Sprzęt może być wykorzystany także jako odkurzacz ręczny, co oznacza, że przyda się m.in. do czyszczenia tapicerki.

Składany uchwyt:

Model ma składany uchwyt, dzięki czemu jego przechowywanie jest łatwiejsze (produkt zajmuje mniej miejsca).

Przezroczysty zbiornik na odpady:

Z uwagi na to, że urządzenie ma przezroczysty zbiornik na odpady, od razu widzimy, kiedy konieczne jest jego opróżnienie.

Prosty w obsłudze:

Nie trzeba mieć żadnego doświadczenia, aby swobodnie posługiwać się odkurzaczem Hyundai VC 020.

Wady
Wykonanie:

Umieszczony przy szczotce pasek z gumy szybko się przeciera. Niektóre elementy modelu nie są więc najlepiej wykonane.

 

 

 

 

Clatronic BS 1306

 

Wiele osób uważa, że odkurzacz pionowy Clatronic BS 1306 jest bardzo wygodny w użyciu. Ma to związek z dobrze wyprofilowaną rączką, która dopasowuje się kształtem do naszych rąk – nawet dłuższe odkurzanie nie sprawi, że będziemy zmęczeni. Moc prezentowanego urządzenia wynosi 600 W.

W zestawie znajduje się również odkurzacz ręczny. Charakteryzuje się on kompaktowymi wymiarami, więc może służyć do sprzątania miejsc, do których nie jest nam łatwo dosięgnąć. Mogą być to przestrzenie pomiędzy meblami, kąty oraz wnętrze samochodu. System kilku filtrów HEPA bardzo skutecznie zatrzymuje wszystkie zanieczyszczenia, a powietrze wylatujące z odkurzacza jest oczyszczone.

Waga produktu wynosi 2,3 kg. Z kolei długość kabla to 6,5 m. Warto wspomnieć, że rura sprzętu jest wykonana z aluminium. Wielu użytkowników przyznaje, że manewrowanie prezentowanym odkurzaczem jest bardzo łatwe. Uważają oni również, że jest to bardzo dobry model dla alergików.

Clatronic BS 1306 to dobry odkurzacz pionowy z kablem do 150 zł. Moc urządzenia wynosi 600 W.

Zalety
Wygoda użytkowania:

Sprzęt ma dobrze przemyślaną budowę. Odpowiednio wyprofilowany uchwyt poprawia wygodę użytkowania odkurzacza. Duże znaczenie ma także niewielka waga produktu.

Model 2w1:

Clatronic BS 1306 to odkurzacz podłogowy i ręczny. Oznacza to, że sprzęt można wykorzystać do czyszczenia różnych powierzchni, nie tylko płytek czy paneli. Zwiększa to jego funkcjonalność.

Uchwyt ścienny:

W zestawie znajduje się solidnie wykonany uchwyt ścienny. Służy on do przechowywania sprzętu. Przymocowany do ściany odkurzacz zajmuje mniej miejsca, co jest wygodny rozwiązaniem szczególnie w przypadku bardzo małych mieszkań.

Wady
Czyszczenie dywanów:

Urządzenie nie do końca dobrze radzi sobie z dokładnym usuwaniem zabrudzeń z dywanów.

 

 

 

 

Subskrybuj
Notify of
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments
DMCA.com Protection Status
film indirfilm indirmefull program indir