Najlepszy odkurzacz pionowy myjący

Ostatnio aktualizowane: 19.04.19

 

Jaki odkurzacz pionowy myjący wybrać?

 

W dzisiejszych czasach nie wyobrażamy sobie codziennych porządków bez pomocy odkurzacza. Tradycyjne modele są często ciężkie i nieporęczne, ale na szczęście producenci wyszli naprzeciw wymaganiom konsumentów i stworzyli wersje pionowe. Takim urządzeniem można łatwo i wygodnie manewrować, a jego dodatkowym atutem jest funkcja mycia. Jeśli masz wątpliwości czym powinien charakteryzować się najlepszy pionowy odkurzacz myjący w 2019 roku, zapraszamy do kontynuowania lektury naszego poradnika.

 

 

Odkurzacze pionowe są przede wszystkim lekkie i zwrotne, a dodatkowo cicho pracują. Bardzo często wyposażone są one w dwa niezależne pojemniki – w jednym znajduje się woda z detergentem, a do drugiego trafiają zanieczyszczenia. Taka konstrukcja urządzenia sprawia, że przy jego użyciu nie tylko dokładnie odkurzymy podłogi, ale możemy je także umyć. Dużą zaletą jest również to, że nie potrzebujemy worków do odkurzacza. Przed zakupem warto sprawdzić pojemność zbiorników – zazwyczaj jest to od 0,5 l do 1 l. 

W sprzedaży dostępne są dwa rodzaje tego typu urządzeń – akumulatorowe i zasilane energią elektryczną. Jeśli zdecydujemy się na pierwszy wariant, koniecznie sprawdźmy czas pracy odkurzacza po pełnym naładowaniu baterii. Istotny jest również czas ładowania – oczywiście im krótszy, tym lepiej. W urządzeniach przewodowych duże znaczenie ma długość kabla i uchwytu, od których zależy nasz zasięg pracy. Im będą one dłuższe, tym sprzątanie jest bardziej swobodne.

Najlepsze pionowe odkurzacze myjące mają również dużą moc, która wpływa na siłę ssania i pomaga nam szybciej wyczyścić podłogi z zanieczyszczeń. Zazwyczaj jest to około 600 W. W przypadku modeli na akumulator, o wydajności decyduje napięcie baterii. Jeśli chcemy, aby nasz sprzęt był skuteczny, wybierzmy model o napięciu od 15 V do 25 V. 

Zwróćmy uwagę również na dołączone do zestawu szczotki i końcówki robocze. Pionowe odkurzacze zazwyczaj wyposażone w nakładki przeznaczone do czyszczenia różnych typów powierzchni, w tym paneli, płytek czy dywanów. Często spotkać możemy również mniejszy odkurzacz ręczny, wmontowany w korpus przyrządu. Taki sprzęt doskonale sprawdza się podczas sprzątania samochodu lub trudno dostępnych miejsc.

 

 

Odkurzacze pionowe myjące – Ranking

 

 

Bissell CROSSWAVE 17132 

 

Model Bissell CROSSWAVE 17132 polecamy każdemu, kto chce szybko i sprawnie wyczyścić podłogi w swoim domu. Przy użyciu tego wielofunkcyjnego odkurzacza nie tylko dokładnie usuniemy wszystkie zanieczyszczenia z każdego rodzaju posadzki, ale również ją umyjemy i wysuszymy.

Urządzenie ma cyfrowy system sterowania, dzięki któremu jego obsługa jest łatwa i intuicyjna. Z prostego menu wybieramy rodzaj podłogi, a sprzęt samodzielnie dostosowuje parametry czyszczenia. Przyrząd wyposażony jest w szczotkę z miękkiego włosia, która nie rysuje nawierzchni i dociera w największe zakamarki.

Produkt ma dwa zbiorniki – jeden na wodę, a drugi na zanieczyszczenia. Oznacza to, że jego konstrukcja jest bezworkowa, eliminuje to rozprzestrzenianie się alergenów. Pojemnik na brud można łatwo wyjąc i opróżnić.

Moc odkurzacza Bissell CROSSWAVE 17132 wynosi 560 W, a jego waga to 5,2 kg. Model ten jest doceniany jest przez konsumentów przede wszystkim za niezawodność działania oraz dużą efektywność pracy. Sprzęt skutecznie zastępuje tradycyjny odkurzacz, mop i szczotkę.

 

 

 

 

Philips PowerPro Aqua 3w1 FC6409/01

 

Odkurzacz bezprzewodowy pozwala nam na swobodne i nieograniczone sprzątanie wszystkich kątów w domu. Dodatkowo urządzenia w wersji pionowej są lekkie i zapewniają swobodę manewrowania. Takim właśnie sprzętem jest model Philips PowerPro Aqua 3w1 FC6409/01.

Przyrząd wyposażony jest w akumulator litowo-jonowy o napięciu 25,2 V, które zapewnia nieprzerwaną pracę przez około 60 minut. Całkowite naładowanie baterii trwa 5 godzin. Sprzęt nie tylko dokładnie czyści podłogi, ale również usuwa zaschnięte i uporczywe plamy. Jest to możliwe dzięki nakładce myjącej ze zbiornikiem na wodę, której wystarcza na umycie 50 m kw. powierzchni.

Produkt ma zintegrowany mini odkurzacz ręczny, który można w każdej chwili wyjąc i użyć do czyszczenia mniejszych powierzchni. Jest on wyposażony w małą turboszczotkę, idealną do odkurzania foteli czy kanapy. Z kolei efektywne czyszczenie twardych podłóg i dywanów zapewnia nasadka TriActive Turbo, która wydajnie zbiera kurz.

Sprzęt przeznaczony jest do czyszczenia każdego rodzaju powierzchni. Konsumenci podkreślają, że odkurzacz pracuje bardzo cicho i daje zadowalające efekty.

 

 

 

 

Philips PowerPro Aqua 2w1 FC6402/01

 

Philips PowerPro Aqua 2w1 FC6402/01 to pionowy odkurzacz myjący w dobrej cenie, dzięki któremu sprzątanie to czysta przyjemność. Sprzęt jest lekki i poręczny oraz pozwala usunąć kurz i plamy z podłóg.

Produkt wyposażony jest w akumulator litowo-jonowy o napięciu 18 V. Pozwala on na 40 minut pracy na jednym naładowaniu baterii, której uzupełnienie po rozładowaniu trwa 5 godzin. Odkurzacz ma także trójwarstwowy filtr, który zatrzymuje kurz i pyłki, dzięki czemu jest szczególnie polecany alergikom.

Jest to model 2 w 1. Z jednej strony dokładnie odkurza dywany, wykładziny, płytki i panele, a z drugiej usuwa zaschnięte plamy i kurz, dzięki opcji czyszczenia na mokro. Zbiornik na wodę jest wyjmowany, a dzięki wbudowanym magnesom można go błyskawicznie zamontować. Jego pojemność to 200 ml.

Warto zwrócić uwagę również na pozytywne opinie konsumentów na temat odkurzacza Philips PowerPro Aqua 2w1 FC6402/01. Jest on ceniony przede wszystkim za wydajność i skuteczność oraz cichą pracę.

 

 

 

 

Leave a Reply

avatar
  Subscribe  
Notify of
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (2 votes, average: 5.00 out of 5)
Loading...