Ranking 3 najlepszych odkurzaczy pionowych myjący w 2021

Ostatnio aktualizowane: 12.04.21

Ta strona utrzymuje się dzięki czytelnikom. Kiedy robisz zakupy za pośrednictwem naszych linków, otrzymujemy niewielką prowizję. Kliknij tutaj, aby uzyskać więcej informacji o nas.

 

Dobry pionowy odkurzacz myjący może zdecydowanie pomóc w zachowaniu idealnej czystości w domu. Chcąc znaleźć najlepszy sprzęt, warto przeczytać nasz ranking. Powstał on po dokładnym zapoznaniu się z ofertami różnych producentów i przeczytaniu wielu opinii użytkowników. W przygotowanym zestawieniu na pierwszym miejscu uplasował się pionowy odkurzacz myjący Bissell CROSSWAVE 17132 z łatwym do opróżniania zbiornikiem, do którego trafiają wszystkie nieczystości. Sprzęt jest sprzedawany w zestawie z wytrzymałą szczotką z miękkim włosiem niepowodującym zarysowania podłóg. Ten odkurzacz jest polecany do domów, w których mieszkają alergicy, bo pozwala ograniczyć ilość występujących w pomieszczeniach alergenów. Żeby mieć większy wybór i pewność, że kupiliśmy dobry sprzęt, warto zapoznać się także z opisami innych, równie dobrych modeli. Drugie miejsce należy do pionowego odkurzacza myjącego Philips PowerPro Aqua 3w1 FC6409/01. Jest on wyposażony w akumulator litowo-jonowy, więc nie wymaga podłączania do sieci elektrycznej. Ze sprzętu można też korzystać jak z odkurzacza ręcznego.

 

 

Tabela porównawcza

 

Zalety
Wady
Podsumowanie
Oferty

 

 

Przewodnik zakupowy – Jaki odkurzacz pionowy myjący wybrać?

 

W dzisiejszych czasach nie wyobrażamy sobie codziennych porządków bez pomocy odkurzacza. Tradycyjne modele są często ciężkie i nieporęczne, ale na szczęście producenci wyszli naprzeciw wymaganiom konsumentów i stworzyli wersje pionowe. Takim urządzeniem można łatwo i wygodnie manewrować, a jego dodatkowym atutem jest funkcja mycia. Jeśli masz wątpliwości czym powinien charakteryzować się najlepszy pionowy odkurzacz myjący w 2021 roku, zapraszamy do kontynuowania lektury naszego poradnika.

 

 

Odkurzacze pionowe są przede wszystkim lekkie i zwrotne, a dodatkowo cicho pracują. Bardzo często wyposażone są one w dwa niezależne pojemniki – w jednym znajduje się woda z detergentem, a do drugiego trafiają zanieczyszczenia. Taka konstrukcja urządzenia sprawia, że przy jego użyciu nie tylko dokładnie odkurzymy podłogi, ale możemy je także umyć. Dużą zaletą jest również to, że nie potrzebujemy worków do odkurzacza. Przed zakupem warto sprawdzić pojemność zbiorników – zazwyczaj jest to od 0,5 l do 1 l. 

W sprzedaży dostępne są dwa rodzaje tego typu urządzeń – akumulatorowe i zasilane energią elektryczną. Jeśli zdecydujemy się na pierwszy wariant, koniecznie sprawdźmy czas pracy odkurzacza po pełnym naładowaniu baterii. Istotny jest również czas ładowania – oczywiście im krótszy, tym lepiej. W urządzeniach przewodowych duże znaczenie ma długość kabla i uchwytu, od których zależy nasz zasięg pracy. Im będą one dłuższe, tym sprzątanie jest bardziej swobodne.

Najlepsze pionowe odkurzacze myjące mają również dużą moc, która wpływa na siłę ssania i pomaga nam szybciej wyczyścić podłogi z zanieczyszczeń. Zazwyczaj jest to około 600 W. W przypadku modeli na akumulator, o wydajności decyduje napięcie baterii. Jeśli chcemy, aby nasz sprzęt był skuteczny, wybierzmy model o napięciu od 15 V do 25 V. 

Zwróćmy uwagę również na dołączone do zestawu szczotki i końcówki robocze. Pionowe odkurzacze zazwyczaj wyposażone w nakładki przeznaczone do czyszczenia różnych typów powierzchni, w tym paneli, płytek czy dywanów. Często spotkać możemy również mniejszy odkurzacz ręczny, wmontowany w korpus przyrządu. Taki sprzęt doskonale sprawdza się podczas sprzątania samochodu lub trudno dostępnych miejsc.

 

 

3 najlepszych odkurzaczy pionowych myjący. Opinie w 2021 roku

 

 

1. Odkurzacz pionowy Bissell Crosswave 17132

 

Model Bissell CROSSWAVE 17132 polecamy każdemu, kto chce szybko i sprawnie wyczyścić podłogi w swoim domu. Przy użyciu tego wielofunkcyjnego odkurzacza nie tylko dokładnie usuniemy wszystkie zanieczyszczenia z każdego rodzaju posadzki, ale również ją umyjemy i wysuszymy.

Urządzenie ma cyfrowy system sterowania, dzięki któremu jego obsługa jest łatwa i intuicyjna. Z prostego menu wybieramy rodzaj podłogi, a sprzęt samodzielnie dostosowuje parametry czyszczenia. Przyrząd wyposażony jest w szczotkę z miękkiego włosia, która nie rysuje nawierzchni i dociera w największe zakamarki.

Produkt ma dwa zbiorniki – jeden na wodę, a drugi na zanieczyszczenia. Oznacza to, że jego konstrukcja jest bezworkowa, eliminuje to rozprzestrzenianie się alergenów. Pojemnik na brud można łatwo wyjąc i opróżnić.

Moc odkurzacza Bissell CROSSWAVE 17132 wynosi 560 W, a jego waga to 5,2 kg. Model ten jest doceniany jest przez konsumentów przede wszystkim za niezawodność działania oraz dużą efektywność pracy. Sprzęt skutecznie zastępuje tradycyjny odkurzacz, mop i szczotkę.

Bissell CROSSWAVE 17132 to bardzo dobry pionowy odkurzacz myjący do 1100 zł. Pojemność zbiornika wynosi 0,6 l.

Zalety
Uniwersalne przeznaczenie:

Do zakupu tego urządzenia zachęca przede wszystkim jego uniwersalność. Odkurzacz pionowy można wykorzystać nie tylko do odkurzania, ale też mycia i osuszania podłóg. Jest on odpowiedni do każdej posadzki.

Szczotka z miękkiego włosia:

Kupujący otrzymuje w zestawie szczotkę z miękkiego włosia, która jest skuteczna, ale jednocześnie na tyle delikatna, że nie pozostawia na podłodze zarysowań.

Eliminuje nadmiar alergenów:

Bissell CROSSWAVE 17132 to odkurzacz polecany dla alergików, ponieważ skutecznie eliminuje alergeny.

Pojemnik na odpady:

Model jest wyposażony w zbiornik na odpady o pojemności równej 0,6 l. W rezultacie nie trzeba ponosić żadnych dodatkowych kosztów związanych z eksploatacją odkurzacza (brak konieczności kupowania worków).

Dwa zbiorniki na wodę:

Sprzęt ma dwa zbiorniki na wodę czystą i brudną. To daje gwarancję tego, że sprzątanie będzie efektywne.

Wady
Waga:

Osoby, które miały okazję przetestować ten sprzęt, przyznają, że jest on nieco ciężki, więc jego używanie powoduje niekiedy spore zmęczenie.

 

 

 

 

2. Odkurzacz bezprzewodowy Philips PowerPro Aqua 2w1 FC6402/01

 

Odkurzacz bezprzewodowy pozwala nam na swobodne i nieograniczone sprzątanie wszystkich kątów w domu. Dodatkowo urządzenia w wersji pionowej są lekkie i zapewniają swobodę manewrowania. Takim właśnie sprzętem jest model Philips PowerPro Aqua 3w1 FC6409/01.

Przyrząd wyposażony jest w akumulator litowo-jonowy o napięciu 25,2 V, które zapewnia nieprzerwaną pracę przez około 60 minut. Całkowite naładowanie baterii trwa 5 godzin. Sprzęt nie tylko dokładnie czyści podłogi, ale również usuwa zaschnięte i uporczywe plamy. Jest to możliwe dzięki nakładce myjącej ze zbiornikiem na wodę, której wystarcza na umycie 50 m kw. powierzchni.

Produkt ma zintegrowany mini odkurzacz ręczny, który można w każdej chwili wyjąc i użyć do czyszczenia mniejszych powierzchni. Jest on wyposażony w małą turboszczotkę, idealną do odkurzania foteli czy kanapy. Z kolei efektywne czyszczenie twardych podłóg i dywanów zapewnia nasadka TriActive Turbo, która wydajnie zbiera kurz.

Sprzęt przeznaczony jest do czyszczenia każdego rodzaju powierzchni. Konsumenci podkreślają, że odkurzacz pracuje bardzo cicho i daje zadowalające efekty.

Myjący odkurzacz pionowy Philips PowerPro Aqua 3w1 FC6409/01 ma 600 ml pojemnik na kurz. Sprzęt waży 3,2 kg.

Zalety
Funkcja czyszczenia na mokro:

Aby zachować idealny porządek w swoim domu, warto skorzystać z funkcji mycia podłóg na mokro. Dzięki temu można skutecznie usunąć nawet najdrobniejszy kurz. Będziesz mógł to zrobić, jeśli zdecydujesz się na zakup Philips PowerPro Aqua 3w1 FC6409/01.

Akumulator:

Sprzęt jest dostępny w komplecie z akumulatorem litowo-jonowym zapewniającym nawet do 60 minut pracy bez konieczności ładowania.

Odkurzacz ręczny:

Warto podkreślić, że od urządzenia można odłączyć mały odkurzacz ręczny, który pozwoli usunąć zabrudzenia nawet z trudno dostępnych miejsc np. z zagłębień w tapicerce.

Filtr:

Na uwagę zasługuje zastosowany w modelu trójwarstwowy filtr, który zatrzymuje nawet do 90% drobnych cząsteczek.

Wady
Głośność pracy:

W opiniach na temat urządzenia można przeczytać, że generuje ono spory hałas, szczególnie przy ustawieniu trybu MAX.

 

 

 

 

3. Odkurzacz bezprzewodowy Philips PowerPro Aqua 3w1 FC6408/01

 

Chcielibyśmy zachęcić Cię do zastanowienia się nad zakupem ręcznego odkurzacza myjącego Philips PowerPro Aqua 3w1 FC6408/01, który zdobywa dobre opinie od użytkowników. Pozytywne recenzje wynikają m.in. z tego, że sprzęt ma uniwersalne zastosowanie. Dobrze sprawdza się zarówno do czyszczenia twardych podłóg, jak i dywanów.

Odkurzacz ma pojemnik na odpady liczący 0,6 l, a jego opróżnianie jest proste i szybkie. Waga urządzenia wynosi 3,6 kg, więc korzystanie z niego nie powinno być męczące. Sprzęt jest wyposażony w akumulator litowo-jonowy działający do 60 minut po pełnym naładowaniu. Funkcja czyszczenia na mokro pozwala na dokładne pozbycie się nawet najdrobniejszych cząsteczek kurzu. 

Korzystając z tego odkurzacza, można łatwo zadbać o czystość w swoim domu. Można go używać także jako modelu ręcznego i wykorzystać np. do sprzątania samochodu czy dokładnego odkurzania sofy.

Philips PowerPro Aqua 3w1 FC6408/01 to myjący odkurzacz pionowy z akumulatorem litowo-jonowym. Model waży 3,6 kg.

Zalety
Końcówka TriActive Turbo:

Użytkownik ma do dyspozycji końcówkę TriActive Turbo. Umożliwia ona skuteczne usuwanie zabrudzeń z twardych podłóg takich jak płytki i panele. Model nadaje się także do dywanów.

Bezprzewodowa praca:

Na komfort użytkowania wpływa to, że odkurzacz jest bezprzewodowy. Nie trzeba się martwić o to, że zbyt krótki kabel zasilający będzie ograniczał nasze ruchy. Urządzenie pozwala nam dotrzeć wszędzie, nawet do trudno dostępnych miejsc.

Łatwe opróżnianie pojemnika:

To model bezworkowy, wyposażony w pojemnik na odpady. Łatwo się go opróżnia, a wszystko dzięki dobrze opracowanemu systemowi. Potwierdził to test pionowych odkurzaczy myjących.

Wady
Filtr:

Pojedyncze osoby użytkujące sprzęt przyznają, że dołączony do kompletu filtr stosunkowo szybko się zapycha.

 

 

 

 

» Przejrzyj produkty z poprzednich lat

Produkty te nie sa juz dostepne

 

 

Odkurzacz bezprzewodowy Philips PowerPro Aqua 3w1 FC6409/01

 

Philips PowerPro Aqua 2w1 FC6402/01 to pionowy odkurzacz myjący w dobrej cenie, dzięki któremu sprzątanie to czysta przyjemność. Sprzęt jest lekki i poręczny oraz pozwala usunąć kurz i plamy z podłóg.

Produkt wyposażony jest w akumulator litowo-jonowy o napięciu 18 V. Pozwala on na 40 minut pracy na jednym naładowaniu baterii, której uzupełnienie po rozładowaniu trwa 5 godzin. Odkurzacz ma także trójwarstwowy filtr, który zatrzymuje kurz i pyłki, dzięki czemu jest szczególnie polecany alergikom.

Jest to model 2 w 1. Z jednej strony dokładnie odkurza dywany, wykładziny, płytki i panele, a z drugiej usuwa zaschnięte plamy i kurz, dzięki opcji czyszczenia na mokro. Zbiornik na wodę jest wyjmowany, a dzięki wbudowanym magnesom można go błyskawicznie zamontować. Jego pojemność to 200 ml.

Warto zwrócić uwagę również na pozytywne opinie konsumentów na temat odkurzacza Philips PowerPro Aqua 2w1 FC6402/01. Jest on ceniony przede wszystkim za wydajność i skuteczność oraz cichą pracę.

 

 

» Przejrzyj produkty z poprzednich lat

Subskrybuj
Notify of
guest
2 Comments
oldest
newest most voted
Inline Feedbacks
View all comments
sps
sps
1 year ago

Ja polecam HIZERO bije powyższe na głowę, co prawda jest trochę droższy ale warto

Zespół NR
Admin
1 year ago
Reply to  sps

Dzień dobry,

Dziękujemy za komentarz.

Pozdrawiamy,
Zespół NajlepszeRankingi.pl

DMCA.com Protection Status
film indirfilm indirmefull program indir