Najlepszy odkurzacz pionowy 2w1

Ostatnio aktualizowane: 30.03.20

 

Jaki odkurzacz pionowy 2w1 wybrać?

 

Odkurzacz jest sprzętem, którego nie może zabraknąć w żadnym domu. Jest on szczególnie przydatny, kiedy mamy bardzo dużo dywanów, a także mebli tapicerowanych, ponieważ współczesne odkurzacze mogą bez problemu usuwać zanieczyszczenia także z takich powierzchni. W poniższym artykule podpowiemy, co jest ważne podczas wybierania odpowiedniego odkurzacza pionowego 2w1.

 

 

Jak można się domyślić, najlepszy odkurzacz pionowy 2w1 w 2020 roku ma długo działający akumulator. Najlepiej wybrać urządzenie, które po naładowaniu działa około 1 godzinę. Taki czas pozwoli na posprzątanie całego domu bez konieczności robienia przerw i doładowywania urządzenia. Pamiętaj, że wiele odkurzaczy ma różne tryby, np. tryb intensywny. W tym wypadku sprzęt będzie działał trochę krócej.

Wiele osób przyznało, że najlepsze odkurzacze pionowe 2w1 mają kilka końcówek. Są to bardzo przydatne elementy, ponieważ zazwyczaj każdy z nich jest przeznaczony do sprzątania innej powierzchni. Najważniejsza jest elektroszczotka, która dobrze usuwa zanieczyszczenia nawet z grubych dywanów. Z kolei szczelinówka pozwoli Ci dostać się do trudno dostępnych miejsc, a także pozbyć się pajęczyn i kurzu w kątach ścian.

Bardzo ważna jest wygoda użytkowania odkurzacza. Nie może on być zbyt ciężki, ponieważ wtedy będzie trudno nim operować oraz przesuwać z miejsca na miejsce. Niemniej istotny jest również uchwyt. Dobrze wyprofilowana rękojeść pozwoli na sprawne manewrowanie odkurzaczem. Ważne jest również to, aby w przypadku modeli z odczepianą częścią, usunięcie jej nie było zbyt skomplikowane.

Filtr w odkurzaczu także ma znaczenie. Najlepiej, by wyłapywał on jak najwięcej zanieczyszczeń, aby powietrze wypuszczane przez sprzęt było zupełnie czyste. Oprócz tego filtr zmywalny sprawia, że nie będziesz musiał go wymieniać. Wystarczy, że umyjesz go i zamontujesz w to samo miejsce.

Zdecydowana większość odkurzaczy zamiast worków ma wbudowane pojemniki. Zbiornik na zanieczyszczenia jest łatwy w czyszczeniu oraz jest wielokrotnego użytku. Uważaj jednak, aby pojemnik nie był zbyt mały. Dobrze, aby miał on pojemność wynoszącą co najmniej 0,5 l. Nie zapominaj też o dźwięku emitowanym przez odkurzacz. Najlepiej, by nie wynosił on więcej niż 85 dB. W przeciwnym razie dłuższe sprzątanie może zakończyć się bólem głowy.

 

 

Odkurzacze pionowe 2w1 – ranking

 

 

Philips PowerPro Duo 2w1 FC6168/01

 

Philips PowerPro Duo 2w1 FC6168/01 to odkurzacz, w którym zastosowano technologię PowerCyclone, dlatego sprzęt jest bardzo wydajny. Z kolei baterie o mocy 18 V są lekkie i zapewniają bardzo długi czas działania. Wynosi on 40 minut. Czas ładowania to około 5 godzin. Poziom hałasu, jaki jest generowany przez sprzęt, to około 80 dB.

Filtr skutecznie zatrzymuje wszystkie zanieczyszczenia, więc odkurzacz jest odpowiedni dla alergików. Warto wiedzieć, że filtr można wyciągnąć i samodzielnie wyczyścić, nie trzeba go wymieniać na nowy po zabrudzeniu. Waga odkurzacza nie przekracza nawet 3 kg, więc operowanie nim nie jest kłopotliwe nawet w trudnych miejscach.

Łatwe opróżnianie pojemnika sprawia, że cały proces nie zabiera zbyt dużo czasu i jest higieniczny. Użytkownikom najbardziej podoba się specjalna nasadka TriActive Turbo, która pozbywa się wszystkich zanieczyszczeń, szczególnie sierści oraz okruszków.

 

 

 

 

Bosch MOVE 2in1 BBHMOVE2N

 

Bosch MOVE 2in1 BBHMOVE2N to odkurzacz ważący jedynie 3 kg. Nawet jeżeli nie należysz do najsilniejszych osób, to operowanie sprzętem nie będzie trudne. Jest to również ułatwione dzięki specjalnemu kształtowi odkurzacza. Prezentowany model jest stojący, w rezultacie nie zabiera zbyt dużo miejsca i wygląda estetycznie.

Po naładowaniu sprzęt działa przez około 40 minut. Jest to zasługa mocnego silnika. Możesz usuwać zabrudzenia nawet na meblach oraz ścianach, a zostało to ułatwione, dzięki możliwości odłączenia dużego uchwytu od silnika i szczotki szczelinówki.

W komplecie znajduje się również elektroszczotka. Użytkownicy chwalą ją, ponieważ skutecznie wciąga wszystkie zabrudzenia, łącznie z sierścią oraz włosami. Właśnie dlatego odkurzacz jest chętnie wybierany przez właścicieli domowych pupili. Doceniono też wygodę prowadzenia oraz składaną rączkę, dzięki której urządzenie nie zabiera dużo miejsca.

 

 

 

 

Saturn ST-VC1299

 

Saturn ST-VC1299 to praktyczny odkurzacz 2w1. Jego moc wynosi 600 W i jest to sprzęt sieciowy. Jest to model bezworkowy, który zamiast worka ma pojemnik na kurz. Jego pojemność wynosi 0,5 l. Jest to wystarczające na bardzo duże sprzątanie zanieczyszczeń nie tylko z podłogi, ale też mebli oraz ścian i sufitu.

Ten odkurzacz pionowy 2w1 w dobrej cenie waży mniej niż 2 kg. Tak mała waga sprawia, że sprzątanie jest łatwe. Dodatkowo możesz bardzo łatwo wyciągnąć ze sprzętu wyłącznie mały odkurzacz, a resztę można zostawić w szafie. Mniejsza część jest idealna do sprzątania wnętrza samochodu oraz mebli.

Filtr HEPA zatrzymuje zanieczyszczenia, a wydmuchiwane powietrze jest zupełnie czyste. Odkurzacz jest wygodny w obsłudze, a sprzątanie nim jest łatwe, co docenia wielu użytkowników. Chwalą oni również komplet, który zawiera szczotkę podłogową, ssawkę szczelinową oraz nasadkę szczotkową.

 

 

 

 

Leave a Reply

avatar
  Subskrybuj  
Notify of
DMCA.com Protection Status