Najlepszy odkurzacz parowy Karcher

Ostatnio aktualizowane: 08.04.20

 

Jaki odkurzacz parowy Karcher wybrać?

 

Odkurzacz parowy to bardzo funkcjonalne urządzenie, które szczególnie przyda się osobom cierpiącym na wszelkiego rodzaju alergie. Wykorzystuje on parę wodną do czyszczenia, która skutecznie usuwa zabrudzenia, bakterie i grzyby. Dzięki zastosowanej technologii, umożliwia on także sprzątanie bez konieczności stosowania środków chemicznych i detergentów. Na rynku dostępne są różne rodzaje urządzeń, dlatego aby dowiedzieć się, na co zwracać uwagę podczas zakupów, koniecznie przeczytaj ten poradnik. Na końcu znajdziesz także ranking, w którym zamieściliśmy trzy najlepsze odkurzacze parowe Karcher.

 

 

Karcher to światowy lider w produkcji sprzętów do czyszczenia oraz urządzeń wysokociśnieniowych. W ofercie firmy znajdziemy między innymi odkurzacze parowe, urządzenia do czyszczenia suchym lodem czy zamiatarki, cechujące się wysoką jakością, nowoczesnym designem i trwałością. Karcher to sprawdzona firma, dlatego nabywając wybrany sprzęt możemy mieć pewność, że spełni on nasze oczekiwania.

Wybierając nowy odkurzacz parowy, warto zwrócić uwagę na kilka istotnych parametrów. Jednym z nich jest czas nagrzewania. Tego typu sprzęty nagrzewają się od 5 do 12 minut, a proces powiela się przy każdej zmianie końcówki. Dlatego, jeżeli nie chcemy czekać zbyt długo pomiędzy etapami sprzątania, warto zaopatrzyć się w model z krótszym czasem nagrzewania.

Funkcjonalność urządzenia zależy również od ilości i rodzaju dołączonych końcówek. Najczęściej są to nakładki do podłóg i parkietów, spiralne szczotki do czyszczenia armatury łazienkowej oraz końcówki punktowe do trudno dostępnych miejsc. Najlepszy odkurzacz parowy Karcher w 2020 roku wyposażony jest także w dyszę do odświeżania ubrań oraz końcówkę do odklejania tapet.

Nie bez znaczenia jest także pojemność zbiornika na wodę. Jeśli nie chcemy go ciągle napełniać, musi być on dostatecznie duży. Należy jednak pamiętać, że im większy jest pojemnik, tym urządzenie jest cięższe. Zwróćmy również uwagę, czy wybrany model posiada filtr wody, który zabezpiecza przed osadzaniem się kamienia i blokowaniem dopływu pary.

Miejmy na uwadze także moc grzałki i silnika, od których zależy efektywność i poziom zużycia energii. W odkurzaczach parowych najczęściej spotyka się moc grzałki wynoszącą 1250 W. Z kolei moc silnika waha się w przedziale od 1800 W do 2300 W.

 

 

Odkurzacze parowe Karcher – Ranking

 

 

Karcher SC 5 1.512-500.0

 

W naszym zestawieniu chcielibyśmy zaprezentować Ci model Karcher SC 5 1.512-500.0. Jest to skuteczny i niezawodny odkurzacz parowy, przeznaczony do czyszczenia wodoodpornych powierzchni w domu.

Model ten wyposażony jest w funkcję Vapo Hydro, która pozwala na bezstopniową regulację wilgotności pary w zależności od stopnia zabrudzenia czyszczonej powierzchni. Suchą parą lepiej wyczyścimy zaschnięty brud, natomiast wilgotna para nada się do spłukiwania. Dysza podłogowa Comfort Plus posiada lamelki, dzięki którym dokładnie czyści i pielęgnuje płaskie powierzchnie. Jej ruchomy przegub sprawia, że łatwo się nią operuje.

Przyrząd posiada również dodatkowy zbiornik, który można łatwo wyjąć i napełnić pod kranem. Dzięki niemu nie musimy przerywać pracy, gdy skończy nam się woda. Co więcej, wbudowane gniazdko umożliwia podłączenie żelazka parowego.

Mimo, iż jest to zdecydowanie najdroższa propozycja z naszego zestawienia, konsumenci pozytywnie oceniają ten produkt i w swoich opiniach podkreślają, że jest on solidnie wykonany. Dodatkowymi zaletami są funkcjonalność, cicha praca oraz wygodne użytkowanie.

 

 

 

 

Karcher SC 3 Premium

 

W naszym rankingu nie może zabraknąć także modelu Bosch Karcher SC 3 Premium. Jest to parownica o dużej mocy – 1900 W, dzięki której skutecznie i wydajnie usuniemy wszelkie zanieczyszczenia.

Model ten wyposażony jest w zbiornik o pojemności 1 litra, którego nie trzeba często napełniać w trakcie pracy. Dzięki dyszy podłogowej szybko i łatwo wyczyścimy podłogi. Dodatkowo ruchomy przegub ułatwia operowanie urządzeniem. Przyrząd posiada także filtr zapewniający automatyczne usuwanie kamienia.

Warto wziąć także pod uwagę bardzo pozytywne opinie użytkowników na temat tego modelu, które sprawiają, że sprzedaje się on bardzo szybko. Konsumenci doceniają przede wszystkim krótki czas nagrzewania, wydajność i skuteczność.

 

 

 

 

Karcher SC 2 1.512-000.0

 

Nasze zestawienie nie byłoby kompletne bez modelu Karcher SC 2 1.512-000.0D. Jest to odkurzacz parowy Karcher w dobrej cenie, który skutecznie wyczyści podłogi, płytki na ścianach, kabiny prysznicowe, okna, blaty kuchenne czy lustra. Przy jego użyciu sprzątanie jest ekologiczne, gdyż nie wymaga użycia środków chemicznych i detergentów.

Model ten wyposażony jest w dyszę podłogową z lamelkami, którą można łatwo operować dzięki ruchomemu przegubowi. Pistolet parowy posiada blokadę, która chroni przed jego przypadkowym naciśnięciem na przykład przez dzieci. Funkcja regulacji pary pozwala na dostosowanie jej ilości do zabrudzonej powierzchni.

Moc grzałki odkurzacza wynosi 1500 W, a jego wymiary to 38 cm x 25,4 cm x 26 cm. Osoby, które zdecydowały się na zakup tego modelu zgodnie twierdzą, że jest to przyzwoity produkt dostępny za rozsądną cenę. Poza tym użytkownikom przypadły do gustu duża pojemność zbiornika oraz łatwość obsługi.  

 

 

 

 

Leave a Reply

avatar
  Subskrybuj  
Notify of
DMCA.com Protection Status