Najlepszy odkurzacz kominkowy z silnikiem

Ostatnio aktualizowane: 06.08.20

 

Jaki odkurzacz kominkowy z silnikiem wybrać?

 

Sprzątanie kominka przy użyciu zwykłego odkurzacza to nie najlepszy pomysł. Zwykłe sprzęty nie mają odpowiednio zabezpieczonego silnika i popiół może dostać się do wnętrzamechanizmu uszkadzając go. Lepszym wyborem jest inwestycja w specjalne urządzenie. W sklepach znajdziemy modele, które należy podłączyć do zwykłego odkurzacza oraz sprzęty samodzielne, z własnym silnikiem. To właśnie tym drugim poświęcimy poniższy poradnik.

Według konsumentów najlepsze odkurzacze kominkowe z silnikiem mają duża moc – przynajmniej 800 W. Im mocniejszy jest silnik, tym szybciej posprzątamy wnętrze kominka i będziemy też mogli użyć sprzętu do sprzątania innych powierzchni – na przykład po przeprowadzonym remoncie.

Wskazane jest, aby sprzęt był wykonany z takich materiałów i zbudowany w taki sposób, aby możliwe było odkurzanie jeszcze ciepłego popiołu, o temperaturze ok. 50 st. C. Zdecydowana większość odkurzaczy kominkowych ma taką właściwość, ale polecamy zweryfikować te informacje.

Jeśli chodzi o wielkość odkurzacza, to powinniśmy uwzględnić pojemność zbiornika na odpady – im większa, tym lepiej, bo nie będziemy musieli zbyt często opróżniać pojemnika. Pamiętajmy jednak, że urządzenie z 40 l zbiornikiem będzie ciężkie i mało mobilne, więc zdecydowanie polecamy takie, których pojemność to ok. 20 l.

Wskazany jest zakup modeli wyposażonych w specjalne filtry, aby pył i różne alergeny nie roznosiły się po pomieszczeniach mieszkalnych. Jest to szczególnie ważne dla osób, które mają różne alergie. Niektóre odkurzacze kominkowe są bardzo głośne. Dlatego zaleca się, aby zweryfikować głośność pracy. Czasami wartość sięga nawet 100 dB, co może być szkodliwe dla naszego zdrowia. Skoro już wiesz, co charakteryzuje najlepszy odkurzacz kominkowy z silnikiem w 2020 roku pora na  zestawienie, w którym prezentujemy najlepiej oceniane modele.

 

 

Odkurzacze kominkowe z silnikiem – Ranking

 

 

Kaminer Odk005-20L

 

Model Kaminer Odk005-20L to nowoczesny odkurzacz kominkowy z silnikiem w dobrej cenie. Urządzenie bardzo szybko usuwa pozostawiony popiół w palenisku. Elastyczna rura jest w stanie dostać się do trudno dostępnych miejsc, więc z jej pomocą posprzątasz kominek i grill. Poza tym sprzęt sprawdzi się również w mocno zapylonych pomieszczeniach.

W produkcie znajdziesz mocny silnik o mocy 1200 W. Gwarantuje on szybką i wydajną pracę. Odkurzacz ma wbudowaną funkcję dmuchawy, więc sprawdzi się podczas wymiatania liści. W modelu wbudowano 2 filtry: materiałowy i HEPA. Drugi z nich zatrzymuje wiele małych drobinek, które mogą być szkodliwe np. dla alergika. Z kolei pierwszy z filtrów stanowi zabezpieczenie przed zatkaniem urządzenia. U podstawy produktu znajdziesz stabilne, obrotowe koła ułatwiające przemieszczanie odkurzacza.

Prezentowany model cieszy się dużym uznaniem konsumentów. Osoby, które wybrały ten odkurzacz pochwaliły jego długi i elastyczny wąż z ocynkowaną, aluminiową końcówką. Dzięki temu możesz usuwać ostygły popiół nawet z trudno dostępnych miejsc.

 

 

 

 

X-Ash TQD 

 

Odkurzacz kominkowy X-Ash TQD to bardzo nowoczesne urządzenie, z którego pomocą usuniesz zimny popiół z grilli, kominków czy palenisk w ogrodzie. Produkt ma silnik elektryczny o mocy 1000 W i dużej wydajności. Dzięki temu dokładne sprzątanie popiołu zajmuje tylko kilka minut.

Obsługa tego sprzętu jest bardzo prosta, dlatego nawet osoby, które wcześniej nie korzystały z tego typu produktów nie będą miały trudności. Urządzenie wyposażone jest w 4 obrotowe kółka pozwalające na swobodne przemieszczanie się. Odkurzacz ma też pojemny zbiornik na odpady (18 l), więc nie musisz kilkakrotnie go opróżniać w czasie sprzątania. Poza tym producent zadbał o Twój komfort, dlatego w czasie opróżniania pojemnika na popiół nie pobrudzisz się. W modelu wbudowano filtr HEPA, który zatrzymuje bakterie, drobnoustroje i inne drobiny zagrażające alergikom.

Wielu konsumentów wybrało właśnie to urządzenie ze względu na jego satysfakcjonującą pracę. Odkurzacz szybko i dokładnie usuwa drobny pył i popiół, ale też większe zanieczyszczenia.

 

 

 

 

Kaminer 18l 1200W 

 

Poszukując dobrej jakości odkurzacza kominkowego coraz więcej konsumentów decyduje się na zakup Kaminer 18l 1200W. Jest to wydajne urządzenie, które sprawdzi się w prywatnym domu. Przy pomocy produktu szybko usuniesz pył i popiół z wszystkich typów kominków, jak i grillów czy palenisk.

Moc modelu to 1200 W, dlatego jego praca przebiega szybko. Nie musisz się też martwić o to, że dłuższe sprzątanie uszkodzi silnik- jest on odporny na przegrzania. Obudowa odkurzacza została wykonana bardzo szczegółowo, dlatego w czasie sprzątania pył nie może dostać się do wnętrza urządzenia i spowodować awarii. Prezentowany sprzęt sprawdzi się równie dobrze podczas sprzątania pozostałości po remoncie, gdyż bez trudu usunie metalowe opiłki i gruz. Pojemnik na odpady ma pojemność 18 l i wykonano go z metalu, dlatego nie sposób go przedziurawić.

Tym, co spodobało się konsumentom jest duża moc produktu zapewniającą sporą siłę ssania, przez co czas pracy zostaje znacznie skrócony. Z kolei wbudowany filtr HEPA zatrzymuje wiele zanieczyszczeń.

 

 

 

 

Subskrybuj
Notify of
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments
DMCA.com Protection Status