Najlepszy odkurzacz kominkowy Kaminer

Ostatnio aktualizowane: 07.04.20

 

Jaki odkurzacz kominkowy Kaminer wybrać?

 

Jeżeli jesteś posiadaczem kominka, to wiesz, że oczyszczanie go bywa kłopotliwe. Popiół łatwo unosi się i może przenieść się na dywan lub podłogę, a czyszczenie tych powierzchni z czarnego pyłu jest jeszcze trudniejsze. Użycie zwykłego odkurzacza nie jest najlepszą drogą – silnik można łatwo uszkodzić popiołem, zwłaszcza gdy jest jeszcze ciepły. Dlatego dobrym rozwiązaniem jest zakup specjalnego odkurzacza. Napisaliśmy ten artykuł, by wyjaśnić, w jaki sposób działa takie urządzenie i co jest istotne przy wyborze dobrego sprzętu.

Na końcu naszego artykułu znajdziesz krótkie zestawienie prezentujące odkurzacze kominkowe  Kaminer. Firma specjalizuje się w produkcji profesjonalnych sprzętów do czyszczenia kominków, pieców i grilli. Oferuje swoim klientom bardzo szeroki wybór różnego rodzaju odkurzaczy, które pomagają w pozbyciu się  popiołu.

Najistotniejszą kwestią podczas wybierania odkurzacza kominkowego jest podjęcie decyzji, czy potrzebujemy sprzętu z workiem czy bez. Modele bezworkowe wciągają zanieczyszczenia w taki sposób, że nie dopuszczają, aby brud unosił się w powietrzu podczas sprzątania. Jest to bardzo dobra opcja dla osób cierpiących na alergię. Jedynym mankamentem produktów tego typu jest potrzeba dokładnego wymycia zbiornika po każdym odkurzaniu. Dużą zaletą modeli z workami jest możliwość bardzo łatwego usuwania worka, bez potrzeby dokładnego umycia sprzętu. Niestety podczas odkurzania pewna ilość pyłów może unosić się w powietrzu, co będzie problematyczne, gdy w domu mieszkają alergicy.

Najlepsze odkurzacze kominkowe Kaminer mają także funkcję usuwania jeszcze gorącego popiołu. Tym sposobem nie musimy czekać kilku godzin, aż palenisko będzie zimne. Przed wyborem produktu warto sprawdzić, jak ciepły popiół jest w stanie sprzątać – często jest to ok. 50 st. C.

Wybierając produkt tego typu nie możemy również zapomnieć o wygodzie korzystania z niego. Najlepszy odkurzacz kominkowy Kaminer w 2020 roku jest mobilny i bardzo łatwo nim operować. Poza tym rury takiego urządzenia powinny mieć regulowaną długość, abyśmy mogli bez problemu dotrzeć w każde miejsce kominka. Oprócz tego powinny być one wystarczająco elastyczne.

 

 

Odkurzacze kominkowe Kaminer – ranking

 

 

Kaminer Odk005-20L 

 

Jeżeli szukasz urządzenia, dzięki któremu łatwo i szybko pozbędziesz się popiołu i sadzy z kominka, polecamy Ci Kaminer Odk005-20L, odkurzacz kominkowy o mocy 1200 W, który jest bardzo wydajny i solidny. Na początku należy wspomnieć, że jest to model bezworkowy. Jego zbiornik na popiół ma pojemność 20 l. Taki wynik starczy nam na oczyszczenie całego, dużego kominka. Mycie zbiornika produktu jest bardzo łatwe i nie zajmie więcej niż kilka minut.

Jest to bardzo dobra opcja dla alergików – podczas usuwania nieczystości popiół nie pyli się i wszystko zostaje wciągnięte do zbiornika. Nie musimy się też martwić, że część nieczystości pozostanie na dywanie lub na podłodze. Poza tym nie musimy czekać 12 godzin, aż popiół zupełnie wystygnie, aby go usunąć. Możemy zacząć oczyszczanie, kiedy ma on jeszcze temperaturę 50 st. C. Możemy więc wcześniej pozbyć się wszystkich nieczystości i rozpalić ogień ponownie.

Prezentowany model jest mobilny. Ma on 4 kółka, dzięki którym możemy łatwo przenosić odkurzacz. Ponadto sprzęt wyposażony został w elastyczną rurę, którą łatwo się manewruje. To właśnie łatwe sterowanie produktem jest cechą, którą chwalą użytkownicy. Jest to jeden z najchętniej wybieranych produktów tego typu. Dzieje się tak, ponieważ jest to wysoce bezawaryjny model, z odpowiednio zabezpieczonym silnikiem, który może nam służyć przez wiele lat. Internauci wspominają również o dużej pojemności odkurzacza i o jego wytrzymałości.

 

 

 

 

Kaminer Odk006-15L 

 

Kaminer Odk006-15L to odkurzacz wielofunkcyjny o mocy 1200 W. Pomoże on nam nie tylko w skutecznym oczyszczeniu kominka. Doskonale sprawdzi się, jako sprzęt do wyczyszczenia grilla, a także możemy go użyć do oczyszczania pieca. Pojemność tego modelu wynosi 15 l. Gwarantuje to nam niezbyt szybkie zapełnianie się zbiornika, co pozwala zaoszczędzić czas podczas sprzątania. Poszczególne elementy odkurzacza zostały wykonane z trwałych materiałów. Możemy być pewni, że posłuży nam on przez dłuższy czas.

Prezentowany sprzęt jest łatwy do przenoszenia. Jest on lekki, a poza tym na jego pokrywie zamontowano wygodny uchwyt. Gabaryty modelu nie są zbyt duże, więc tym bardziej możemy z łatwością zabrać go w każde miejsce. W odróżnieniu od standardowych odkurzaczy, w tym przypadku nie musimy czekać kilku godzin, aby opróżnić kominek. Nawet gdy popiół ma temperaturę  50 st. C, możemy bezpiecznie użyć odkurzacza. Do głównego korpusu została dołączona elastyczna rura pozwalająca nam na oczyszczenie trudno dostępnych miejsc w kominku.

Odk006-15L to odkurzacz kominkowy Kaminer w dobrej cenie, który wśród Internautów uważany jest za produkt wykonany z wysokiej jakości materiałów. Wystawiają mu oni zazwyczaj wiele pochlebnych komentarzy. Szczególnie ceniona jest jego wysoka bezawaryjność. Użytkownicy zadowoleni są również z możliwości łatwego przenoszenia prezentowanego produktu.

 

 

 

 

Leave a Reply

avatar
  Subskrybuj  
Notify of
DMCA.com Protection Status