Najlepszy odkurzacz Karcher

Ostatnio aktualizowane: 24.04.18

 

Jaki odkurzacz Karcher wybrać?

 

Gwarantem czystego mieszkania jest dobrej jakości odkurzacz, który pomoże Ci w krótkim czasie posprzątać wszystkie rodzaje podłóg w domu. Niestety, obecnie na rynku jest wiele modeli, których siła ssania, czy jakość wykonania nie są godne polecenia. Jak zatem widzisz, zakup takiego sprzętu wcale nie jest najprostszy. Jeśli problem ten jest Ci dobrze znany, zachęcamy do lektury naszego poradnika. Dowiesz się z niego, na co zwrócić uwagę podczas zakupu nowego, lepszego urządzenia. Co więcej, na końcu tego artykułu znajdziesz krótki ranking, w którym opisaliśmy trzy najlepsze odkurzacze Karcher.

Firma Karcher jest bardzo znaną na całym świecie niemiecką marką, której głównym towarem są sprzęty do czyszczenia. Międzynarodowe uznanie przyniosło jej wprowadzenie do powszechnego obiegu domowego urządzenia do sprzątania używającego wysokiego ciśnienia. Produkty tej firmy cechują się dużą precyzją wykonania, a także trwałością konstrukcji.

Decydując się na zakup odkurzacza warto zwrócić uwagę na to, jakie filtry posiada. To ich zadaniem jest zatrzymanie wszystkich drobnych elementów, a następnie wypuszczenie czystego już powietrza. Najlepsze produkty na rynku, posiadają filtr EPA lub HEPA. Dzięki nim, urządzenie zatrzymuje nie tylko kurz, ale również drobnoustroje, pleśń, bakterie i roztocza. Posiadanie sprzętu z dobrym, antyalergicznym filtrem jest niezbędne, gdy w Twoim domu mieszka osoba, która jest alergikiem.

Jeśli w Twoim domu żyją zwierzęta, warto zainwestować w model, który posiada elektroszczotkę. Jest to specjalna końcówka, która wyglądem przypomina niewielki wałek. Pomoże Ci ona pozbyć się sierści i włosów z dywanów oraz obić foteli.

Kolejnymi, ważnymi czynnikami są siła ssania i moc silnika. Oba te parametry są od siebie zależne. Im bardziej wydajny będzie silnik, tym mocniej ssać będzie odkurzacz. Zatem, jeśli w Twoim domu są jedynie drewniane podłogi, polecamy zakup sprzętu o mocy 1600 W. Z kolei, gdy posiadasz dywany wartość ta powinna wynosić między 2000 W a 2700 W.

Warto również zwrócić uwagę na poziom hałasu, jaki emituje interesujący Cię produkt. Dobrze, aby wartość ta nie przekraczała 70 dB – 80 dB.

 

 

Odkurzacze Karcher – Ranking

 

 

Karcher MV 3 Premium 

 

Model MV 3 Premium marki Karcher to nowoczesny odkurzacz, wykonany ze stali nierdzewnej. Urządzenie jest przeznaczone do usuwania zarówno suchych, jak i wilgotnych zabrudzeń, co jest zasługą specjalnego kartridżowego filtra. Co więcej, maszyna jest w stanie wyczyścić niewielkie ilości błota i wody.

Ten najlepszy odkurzacz Karcher w 2018 roku może być używany zarówno w domu, jak i na zewnątrz. Posiada on bowiem funkcję wydmuchu, która służy do usuwania liści.

Pojemność zbiornika na zanieczyszczenia wynosi aż 17 l, zatem będziesz w stanie posprzątać nim wiele powierzchni, bez konieczności opróżniania go. Otwieranie pojemnika jest bardzo proste, dzięki temu podczas usuwania zanieczyszczeń, nie musisz obawiać się wysypania śmieci.

Maksymalna moc modelu to 1400 W, co gwarantuje dużą wydajność podczas sprzątania. Dzięki temu prezentowana maszyna będzie w stanie usunąć nawet duże zabrudzenie. Wymiary odkurzacza to: długość – 39 cm, szerokość – 34 cm i wysokość – 50,5 cm. Zaś jego waga wynosi 5,8 kg. Za sprawą tych dość niewielkich wymiarów, przechowywanie sprzętu nie będzie problemem.

Opinie o prezentowanym sprzęcie są bardzo pochlebne. Konsumenci wskazali jego kompaktowe wymiary oraz dużą wydajność jako główne zalety urządzenia.

 

 

 

 

Karcher MV 6 Premium

 

Urządzenie MV 6 Premium marki Karcher to bardzo elegancki i wydajny odkurzacz, który cechuje się dość niskim zużyciem energii. Jednocześnie siła ssąca jest wysoka. Co więcej, maszyna może być używana zarówno do sprzątania zabrudzeń suchych, jak i mokrych. 30 litrowy zbiornik nie ulegnie zniszczeniu po absorpcji błota lub wody, jak ma to miejsce w tradycyjnych sprzętach.

Maszyna może być również używana w ogrodzie, gdyż posiada funkcję wydmuchu, służącą do sprzątania liści.

Cała konstrukcja została wykonana z wysokiej jakości stali nierdzewnej, zatem uderzenia czy otarcia nie spowodują awarii. Co więcej, na zbiorniku znajdują się specjalne zaczepy, na których możesz umieścić ssawki, podczas przerwy pracy. Pozbycie się śmieci ze zbiornika jest bardzo proste. Bowiem posiada on wbudowany spust wody oraz poręczny uchwyt.

Opinie konsumentów o tym modelu są bardzo pochlebne. Wielu użytkowników doceniło wydajność urządzenia oraz jego wielofunkcyjność. Za sprawą licznych węży, rurek i ssawek, które otrzymasz przy zakupie sprzątanie staje się jeszcze krótsze.

 

 

 

 

Karcher AD 3.000

 

Model AD 3.000 to bardzo nowoczesny i wydajny odkurzacz Karcher w dobrej cenie. Waga maszyny wynosi 6,5 kg, jednak manewrowanie nią jest bardzo proste dzięki 4 kółkom.

Zaletą sprzętu jest jego duża moc, która wynosi 1200 W. Dzięki temu będziesz w stanie usunąć nawet silne zabrudzenia. Ponadto sprzęt ten może usuwać nie tylko standardowe, suche zabrudzenia, jest on również w stanie pochłonąć dużą ilość popiołu. Pojemność zbiornika to 17 l, zatem nie musisz go aż tak często opróżniać. Sprzęt ten jest bardzo bezpieczny. Liczne certyfikaty jak TÜV Süd, potwierdzają, że nawet mimo wciągnięcia dużej ilości popiołu, nie dojdzie do awarii.

Wymiary modelu tu: długość – 38 cm, szerokość – 34 cm i wysokość – 56 cm. Dzięki tym kompaktowym rozmiarom, bez problemu znajdziesz w swoim mieszkaniu miejsce na przechowanie maszyny. Z kolei czterometrowy przewód zasilający, zagwarantuje Ci duże pole do manewrowania produktem.

Opinie konsumentów o tym urządzeniu są bardzo pochlebne. Wiele osób doceniło jego niewielką cenę, dużą wydajność oraz kompaktowe wymiary.

 

 

 

 

 

Leave a Reply

Be the First to Comment!

avatar
  Subscribe  
Notify of
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (2 votes, average: 5.00 out of 5)
Loading...