Najlepszy odkurzacz i mop parowy w jednym

Ostatnio aktualizowane: 19.04.19

 

Jaki odkurzacz i mop parowy w jednym wybrać?

 

Sprzątanie domu to bardzo często pracochłonne zajęcie, które wymaga użycia dużej ilości chemikaliów, które mogą zniszczyć nasze podłogi. Z tego powodu dobrym pomysłem jest zainwestowanie w wysokiej jakości maszynę parową, która pomoże nam usunąć zastygły brud oraz dużą ilość bakterii. Jest to rozwiązanie bardzo polecane w domach, gdzie mieszkają alergicy. Niestety, nie każdy wie, jak zakupić właściwe urządzenie. Jeśli zaliczasz się do tej grupy osób, polecamy Ci lekturę naszego poradnika, z którego dowiesz się, jakie cechy mają najlepsze odkurzacze i mopy parowe w jednym. Urozmaiceniem artykułu jest niewielki ranking, w którym dokładnie opisaliśmy trzy ciekawe sprzęty.

 

 

W pierwszej kolejności powinieneś zwrócić uwagę na wagę produktu, bowiem maszyny tego rodzaju dobrze spisują się również przy czyszczeniu wodoodpornych powierzchni pionowych. Niestety, jeśli aparatura będzie ważyła zbyt dużo, szybko się zmęczymy.

Następnie, koniecznie sprawdź, ile watów posiada interesujący Cię sprzęt. Wraz ze wzrostem mocy, rośnie wydajność produktu, co pozwoli Ci na szybsze usunięcie brudu z większej powierzchni. Szczególnie ważne jest to w przypadku dużych plam na dywanie. Wiedz, że im więcej pary będzie w stanie wygenerować maszyna, tym łatwiej uporasz się z zabrudzeniami.

Najlepszy odkurzacz i mop parowy w jednym w 2019 roku powinien mieć ergonomiczny kształt głowic. Dzięki temu dotrzemy do każdego miejsca, zarówno na podłodze, jak i na ścianie. Najpopularniejszym rozwiązaniem są elementy trójkątne, które dobrze przylegają do powierzchni szafek i innych mebli. Niestety, jeśli interesujący Cię model będzie miał jedynie głowice prostokątne lub koliste, nie będziesz w stanie uporać się z zabrudzeniem w trudnych miejscach.

Tym, co wyróżnia urządzenia parowe od innych, jest obecność zbiornika. To do niego wlewamy wodę, która zostaje podgrzana, co w konsekwencji generuje parę wodną. Jest to bardzo ważny element konstrukcji, bowiem od jego wielkości zależy komfort użytkowania oraz wydajność pracy. Jeśli zakupisz niewielki produkt, wielokrotnie będziesz musiał przerywać pracę, by uzupełnić ciecz. Pamiętaj, że jeśli wybierzesz odkurzacz ze zbyt wielkim zbiornikiem, będzie on ciężki i jego podnoszenie będzie znacznie utrudnione.

 

 

Odkurzacze i mopy parowe w jednym – ranking

 

 

Philips Steam Plus FC7020/01 

 

Jeśli chcesz zadbać o swoje podłogi, to polecamy w zainwestowanie w model Philips Steam Plus FC7020/01. Jest to bardzo nowoczesne połączenie odkurzacza oraz mopa parowego, które w czasie pracy nie musi używać detergentów. Maszyna bardzo dobrze poradzi sobie z każdą, twardą powierzchnią, która jest wodoodporna.

Dużym atutem sprzętu jest to, że usuwa on nie tylko brud, ale i bakterie i alergeny. Co więcej, moc wynosząca 1500 W zapewnia szybką i wydajną pracę oraz krótki czas nagrzewania. Odkurzacz jest bowiem zdatny do pracy już po upływie 30 sekund. Pojemnik na wodę liczy 450 ml, co w pełni wystarczy na 25 minut sprzątania. Przewód ma długość 6 m, więc masz zagwarantowane komfortowe sprzątanie, bez konieczności zmieniania źródła zasilania. Dźwięk, jaki generuje model w czasie pracy, nie przekracza 75 dB.

Wielu konsumentów doceniło dużą wydajność prezentowanego urządzenia, która pozwala na wyczyszczenie średniej wielkości pomieszczenia. Co więcej, już chwilę po posprzątaniu podłoga jest w pełni sucha.

 

 

 

 

Karcher FC 5 1.055-500.0

 

Jeśli jesteś zainteresowany zakupem nowoczesnego mopa parowego, to polecamy sprawdzenie oferty Karcher FC 5 1.055500.0. Urządzenie łączy w sobie najlepsze cechy odkurzacza i sprzętu, który pracuje przy pomocy pary wodnej. Sprawia to, że produkt dobrze nadaje się do wszystkich twardych powierzchni, z których usuwany jest nie tylko brud, ale również bakterie i zarazki.

Moc modelu wynosi 460 W, co gwarantuje wydajną pracę. Odkurzacz będzie zatem w stanie szybko podgrzać wodę oraz w krótkim czasie uporać się z zabrudzeniami. Całkowita waga sprzętu to 4,6 kg, co pozwala na wyczyszczenie niektórych powierzchni pionowych. Pojemność zbiornika na wodę liczy 400 ml, więc będziesz w stanie posprzątać średniej wielkości powierzchnię. Dużym atutem modelu jest przewód zasilający, który ma długość 7 m, zatem nie będziesz musiał przerywać sprzątania, by podpiąć kabel do innego gniazdka. Wymiary sprzętu to 32 cm x 27 cm x 122 cm.

Wielu konsumentów doceniło dużą wydajność pracy maszyny oraz jej skuteczność. Dzięki działaniu pary wodnej nasze podłogi będą czyste, a jednocześnie nie będziemy musieli ich wystawiać na działanie detergentów.

 

 

 

 

Zelmer VC1260/zVC026XX

 

Model Zelmer VC1260/zVC026XX to bardzo ciekawe i niezwykle wydajne połączenie pracy odkurzacza oraz mopa parowego. W czasie sprzątanie sprzęt zamiata podłogę, a następnie czyści powierzchnię parą wodną. Gwarantuje to usunięcie nie tylko brudu, ale również bakterii, roztoczy i wielu alergenów.

Atutem sprzętu jest wbudowana elektroszczotka, która dobrze nadaje się do usuwania sierści zwierząt oraz ludzkich włosów z dywanów o długim włosiu. Moc produktu wynosi 1500 W, co sprawia, że już po 30 sekundach aparatura jest gotowa do pracy. Pojemnik na wodę ma pojemność 650 ml, co umożliwia sprzątanie średniej wielkości powierzchni przez 20 minut. Wymiary sprzętu to: 24 cm x 29,5 cm x 121 cm. Dodatkowo, w ciągu minuty odkurzacz jest w stanie wygenerować od 30 g/min do 35 g/min pary, z kolei jej ciśnienie wynosi 1 bar.

Prosta obsługa i duża wydajność pracy to główne cechy, które zostały docenione przez konsumentów. Zdaniem użytkowników maszyna gwarantuje szybkie usuwanie brudu z niemal każdej powierzchni. Jak zatem widzisz ten wydajny odkurzacz i mop parowy w jednym w dobrej cenie to sprzęt godny zakupu.

 

 

 

 

Leave a Reply

avatar
  Subscribe  
Notify of
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (1 votes, average: 5.00 out of 5)
Loading...